PDA

Pogledaj cijelu verziju : HD ladica i disk



gsdavid
03-11-2006, 15:42
trebam neku dobru ladicu za sata disk i neki disk..sto jefitni disk to bolje jer ustvari jedino sto mi je vazno da ima 40+GB i da je relativno brz jer to mi je i onak backup disk
ako moguce, da bude u HG spotu,
tnx

DrunkyDuck
03-11-2006, 18:24
Eh, kako da ti objasnim...

Imas jednu mrezu racunala i servera koja se zove "Internet". I na tom "Internetu" ima svega, pa cak i informacija o pojedinim firmama. Uz to postoje i posebni "siteovi" (sajtovi, internetske stranice) poput googla (http://www.google.com)Sna kojima je moguce pronaci ostale "stranice" povezane uz neki pojam. Najlakse je kad znas sto TOCNO trazis kao npr "Info Gama" pa ti je prvi **b**i "Link" (veza na tu stranicu) ono sto trazis (http://www.info-gama.hr/).

Onda odi na "Cjenici" i upri oci.

Teh edn.

Cali
03-11-2006, 18:44
@ DrunkyDuck:

uuu što si ti pametan dečko, sav sam se naježio. :?

onda mi uopće nije jasno čemu ovakvi forumi i siteovi na kojima se pomaže u svezi sa kompovima, kad postoji google. ako ti se neda pomagat, nego samo pametovat, onda odi na google i nađi neki forum za pametnjakoviće.


@ gsdavid:

iz hg-spotovoe ponude preporučio bih ti onda HDD SEAGATE Barracuda 80 GB sata2 disk, košta 354 kn.

ladicu uzmi External Case 1x 3.5", ICY, USB 2.0 za sata sučelje, košta oko 300 kn. u cijeniku se ne navodi da li je sata ili ide ladica, ali ti naravno naruči sata.

DrunkyDuck
03-11-2006, 18:47
Da, ali trazi da je u HG spotu a HG spot ima svoje stranice sa cjenikom. Tako jednostavno...

A opet ne trazi nikakve savjete iz iskustva nego samo najjeftinije rjesenje. Na cjeniku je sve...


A ovaj forum je za teme:

Sto mislite...
Preporucite mi...
Imam problem, sve sam pokusao...
itd.

gsdavid
05-11-2006, 07:29
@ gsdavid:

iz hg-spotovoe ponude preporučio bih ti onda HDD SEAGATE Barracuda 80 GB sata2 disk, košta 354 kn.

ladicu uzmi External Case 1x 3.5", ICY, USB 2.0 za sata sučelje, košta oko 300 kn. u cijeniku se ne navodi da li je sata ili ide ladica, ali ti naravno naruči sata.
tnx al ja bi trebao internal case(blah, neznam dal se uopce tak zove..vidio sam kod par ljudi to al neznam pravi naziv)....nisam gore pogreskom naveo, jer trebao bi oba harda moci mjenjat svako malo a da ne idu preko usb kanala, na starom kompu sam ovo rijesio tako da sam imao otvoreno kuciste :kill: i onda stalno rucno cupao kabele..sad imam novi komp pa bih htio to elegantnije, tak da imam ladicu iz koje mogu stalno cupat i ubacivat hard
tnx

@ ducky..da znam sto trebam kupiti nebi trosio vrijeme drugima ovdje

DrunkyDuck
05-11-2006, 09:07
Imas i kablova s kojima disk ustekas direktno u usb + kabel za napajanje preko 12v adaptera. Jeftinije je (i jednostavnije) rjesenje ali ti preporucam ladicu. Sa kablom zna biti gubitka podataka na vecim diskovima (meni na 80gb). Tek toliko ako naletis na nesto takvo pa odlucis da je bolje rjesenje.

Kad trazis bilo kakav hardver, najbolje ti je prvo pogledati na Nabavu - klikni, vec ti je sata ladica na trazilici (http://www.nabava.net/katalog/trazilica.php?sstring=sata+ladica&x=0&y=0).

Btw, Optimum cesto ima povoljne stvari u ponudi ali nemaju na lageru, ako vidim to ime firme sa strane, ignoriram.

gsdavid
05-11-2006, 09:29
Imas i kablova s kojima disk ustekas direktno u usb + kabel za napajanje preko 12v adaptera. Jeftinije je (i jednostavnije) rjesenje ali ti preporucam ladicu. Sa kablom zna biti gubitka podataka na vecim diskovima (meni na 80gb). Tek toliko ako naletis na nesto takvo pa odlucis da je bolje rjesenje.

Kad trazis bilo kakav hardver, najbolje ti je prvo pogledati na Nabavu - klikni, vec ti je sata ladica na trazilici (http://www.nabava.net/katalog/trazilica.php?sstring=sata+ladica&x=0&y=0).

Btw, Optimum cesto ima povoljne stvari u ponudi ali nemaju na lageru, ako vidim to ime firme sa strane, ignoriram.
tnx za pomoc
fora je da zelim imat 2 razlicita windowsa radi virusa..na oba imam sve moguce antiviruse al sve jedno mi papci probiju kad tad, npr. kad odem na youtube ili neki forum pa downloadam igru(tipa pes 6) i onda skinem 5 mega wormsa sa igrom
tak da mi je bolje imat 2 harda, jedan za zabavu drugi za posao(ne zelim da mi keyloggeri i takvi bs dodu do passowa itd..)
proble je sto trebam koristiti oba harda za bootanje a ne samo pohranu podataka pa neznam koliko 2.0 usb je brz/spor(mozda grijesim kad mislim da je sporiji od standardnog sata kabla?
ili je nemoguce imat ladicu koja bi imala sata kabal prijenos sa harda(umjesto 2.0) ?
stvarno nisam upucen u ovo pa pitam
tnx

DrunkyDuck
05-11-2006, 10:20
Mali offtopic, barem sto se tice hdd ladica:

Jesi pokusao s NOD32 antivirusom? Koristim ga vec par godina i nisam imao nikakvih problema s virusima, trojancima i ostalom gamadi.

Updatea se najmanje jednom na dan tako da uvijek imas najnovije definicije virusa.

IgGy
05-11-2006, 12:34
trebam neku dobru ladicu za sata disk i neki disk..sto jefitni disk to bolje jer ustvari jedino sto mi je vazno da ima 40+GB i da je relativno brz jer to mi je i onak backup disk
ako moguce, da bude u HG spotu,
tnx

ladica za disk viewtopic.php?t=5324 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=5324)S:)

Cali
05-11-2006, 16:15
@ gsdavid:

iz hg-spotovoe ponude preporučio bih ti onda HDD SEAGATE Barracuda 80 GB sata2 disk, košta 354 kn.

ladicu uzmi External Case 1x 3.5", ICY, USB 2.0 za sata sučelje, košta oko 300 kn. u cijeniku se ne navodi da li je sata ili ide ladica, ali ti naravno naruči sata.
tnx al ja bi trebao internal case(blah, neznam dal se uopce tak zove..vidio sam kod par ljudi to al neznam pravi naziv)....nisam gore pogreskom naveo, jer trebao bi oba harda moci mjenjat svako malo a da ne idu preko usb kanala, na starom kompu sam ovo rijesio tako da sam imao otvoreno kuciste :kill: i onda stalno rucno cupao kabele..sad imam novi komp pa bih htio to elegantnije, tak da imam ladicu iz koje mogu stalno cupat i ubacivat hard
tnx

@ ducky..da znam sto trebam kupiti nebi trosio vrijeme drugima ovdje

razumijem što želiš, ali te ladice za disk su uglavnom nekvalitetne, meni su 2 krepale. osim toga dosta se disk grije u njima, a one koje imaju ventove - redovito su maleni, vrte se na visokim okretajima i paraju uši. mom frendu nije radio niti jedan drugi uređaj koji je bio na istom ide kabelu sa ladicom iz nekog svemirskog razloga. uglavnom ne preporučam.

GrannyKiller
05-11-2006, 17:56
pa ne znam...ja imam ladicu i mogu reći da je to vrlo elegantno riješenje.

najbolje rješenje bi bio Icy Box IB-168SK-B

http://www.pcekspert.com/articles/459.html

probaj negdje nać.

Cali
05-11-2006, 23:51
ima ih i dobrih, naravno, ali su redovito dosta skupe.