PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sid Meier's Railroads!



W3DR4N
01-11-2006, 00:45
Nova igra iz pera genijalnog gaming dizajnera Sida Meiera, nešto je fenomenalno. Igram evo već par dana i nešto tako zabavno i zarazno se rijetko pronalazi. Meier bazira svoje igre na konceptima starim po 15 godina, a svejedno konkurenciju gazi bez ikakvih problema.
Ali nije to bitno, osim komentiranja same igre, zanima me druga strana medalje.
Sid Meier je ove godine dobio svoju zvijezdu na Walk Of Gamu-u u San Franciscu. Osnovan 2005., Walk Of Game svake godine dodjeljuje dva priznanja osobama gaminga i četiri priznanja samim igrama, i smatra se da će uskoro imati najveće značenje u gaming industriji, tj. najviše priznanje koje igra ili autor mogu dobiti. Uz Carmacka, Sid je ove godine dobio priznanje za životno djelo u gamingu.
Pustimo sad to i okrenimo se Meieru. Uz sve nagrade i hvalospjeve koje iz godine u godinu dobiva, meni se čini da Meieru ipak ne teku med i mlijeko. Naime, trenutno vlada doba pucačina, jurilica, epskih 3D RPG-ova i drugog. Koliko se zapravo igraju Meierove igre? Koliko će jedan NFSC ili NWN2 zaraditi naprema Railroadsima? Pogazilo ga vrijeme i tehnički napredniji i psihički jednostavniji žanrovi?

Što nas dovodi do glavnog pitanja, ovog iz ankete: Je li prošlo Sid Meierovo vrijeme?

Valtiel
01-11-2006, 02:32
Igra mi se ne svida, Chris Sawyer je mnogo veci genije od Sida. A Railroad Tycoon owna ovu igru. BANG! :twisted:

A to priznanje si mogu u guzicu staviti... Gdje su Akira Yamaoka, Hideo Kojima??? Aaaa??? lame ass :kill:

W3DR4N
01-11-2006, 02:57
Igra mi se ne svida, Chris Sawyer je mnogo veci genije od Sida. A Railroad Tycoon owna ovu igru. BANG! :twisted:

Railroad Tycoon je isto Meierov. Railroads je ista igra, četvrti put.


A to priznanje si mogu u guzicu staviti... Gdje su Akira Yamaoka, Hideo Kojima??? Aaaa??? lame ass :kill:

Tko, tipovi koji imaju jednu ili dvije poštene igre i za kojima sline fanboy-i diljem svijeta? Ne hvala

Dux
01-11-2006, 11:53
pa čak i ako mu vrijeme prolazi, svima jednom dođe kraj, on će ostati upamćen kao jedna od najvećih gaming faca na svijetu, a ljudi će uvijek voljeti zaigrati i malo zabavnije igre poput railroadsa ili piratesa!, to što je igra masovna i epska ne mora značiti da je DOBRA !

ROCCO_GRANDE
01-11-2006, 12:31
Pitanje mi zvuči prilično površno. To uopće nisu razlozi zbog kojih bi Meirovo vrijeme prošlo. Istina je da je FPS daleko popularniji žanr, ali je i konkurancija na tom području vrlo jaka. Svaki mjesec se pojavi neki shooter koji tvrdi da je bolji od ičega do sada. TBSovi i tycooni su žanrovi koji imaju daleko užu publiku, ali isto tako je tu konkurencija iznimno slaba jer se može izbrojati na prste jedne ruke koliko se godišnje pojavi takvih igara, pa zato vjerujem da svako dobro ostvarenje tog tipa ima šanse naći svoje mjesto pod suncem. Recimo, mislim da se od prošlog stoljeća nije pojavila neka igra koji bi htjela izravno konkurirati Civilizationu.

Valtiel
01-11-2006, 15:47
Railroad Tycoon je isto Meierov. Railroads je ista igra, četvrti put.

Pogrijesio sam, nisam znao da je Railroad Tycoon Sidova igra


Tko, tipovi koji imaju jednu ili dvije poštene igre i za kojima sline fanboy-i diljem svijeta? Ne hvala

Jednu ili dvije postene igre? Pa tipcino moja, sve igre koje su radili su bili uber kvalitetni, ali to su prve igre sto rade. Te tako Akira ima samo Silent Hill i Kojima Metal Gear Solid i Lunar Knights koji tek treba izaci i svima nama poznati Zone Of The Enders. Dakle, sve igre dosad od ta dva genija su bili top notch... :pray: :pray: :pray:

Dok Sid ima dosta propusta, pirates bivajuci najveci, cak je i fifa dubokoumnija i zanimljivija od tih karibljana. :roll:

Kenyi
01-11-2006, 17:39
a gdje je sid meires civilization????

FearLess
01-11-2006, 18:38
Sid je genije i ja postujem njegov rad jer jednostavno volim tycone
Sta mi vrijedi neki fps predjem ga za 10-15 sati i sta onda a dok igram railroads mogu dnevno provesti do 6-7 sati a da mi nedosadi i tako narednih 3-4 sedmice

Prince-Artas
01-11-2006, 23:19
Nova igra iz pera genijalnog gaming dizajnera Sida Meiera, nešto je fenomenalno. Igram evo već par dana i nešto tako zabavno i zarazno se rijetko pronalazi. Meier bazira svoje igre na konceptima starim po 15 godina, a svejedno konkurenciju gazi bez ikakvih problema.
Ali nije to bitno, osim komentiranja same igre, zanima me druga strana medalje.
Sid Meier je ove godine dobio svoju zvijezdu na Walk Of Gamu-u u San Franciscu. Osnovan 2005., Walk Of Game svake godine dodjeljuje dva priznanja osobama gaminga i četiri priznanja samim igrama, i smatra se da će uskoro imati najveće značenje u gaming industriji, tj. najviše priznanje koje igra ili autor mogu dobiti. Uz Carmacka, Sid je ove godine dobio priznanje za životno djelo u gamingu.
Pustimo sad to i okrenimo se Meieru. Uz sve nagrade i hvalospjeve koje iz godine u godinu dobiva, meni se čini da Meieru ipak ne teku med i mlijeko. Naime, trenutno vlada doba pucačina, jurilica, epskih 3D RPG-ova i drugog. Koliko se zapravo igraju Meierove igre? Koliko će jedan NFSC ili NWN2 zaraditi naprema Railroadsima? Pogazilo ga vrijeme i tehnički napredniji i psihički jednostavniji žanrovi?

Što nas dovodi do glavnog pitanja, ovog iz ankete: Je li prošlo Sid Meierovo vrijeme?

a dao si joj i dobru ocjenu
http://www.hcl.hr/index.php?option=com_ ... &Itemid=68 (http://www.hcl.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=2254&Itemid=68)

inače poštujem sida ali nevolim ovakve igre

Wizard
01-12-2006, 16:22
Sid je najveca faca, nikad nece proci njegovo vrijeme, njegove igre su najbolji i zasluzuju golemo postovanje, njegov utjecaj na gaming je golem, sad pare remakeova koji su perfektno odradjeni, s sigurnoscu mogu rec da njegovo vrijeme nije proslo, i za mene vjerovatno nikad i nece proc :pray: :pray: :pray:

M@T3J
02-12-2006, 14:43
Sidovo vrijeme neće proći dok on radi igre.
Ovo ću još iskoristiti da zahvalim Sidu za sve što je činio za gaming i pokazao je da se uz malo novaca može napraviti odlična igra.

HVALA TI SID!!!

:pray: :pray: :pray:

ROCCO_GRANDE
02-12-2006, 15:50
A zašto Sida nazivate pičkom? Čime je to čovjek zaslužio?

Valtiel
02-12-2006, 19:05
Igra je genijalna!!! ZAAAKOOONNN, evo je vec igram danima, i nisam se razocarao...

Nego, sto pise da igra dode na 2 cd-a, kada je ja imam na 1 :?

Burek_fr0m_SPACE
02-12-2006, 19:15
A zašto Sida nazivate pičkom? Čime je to čovjek zaslužio?
Upravo to. Čovjek je uradio dobro sve što je radio. Možda bi malo teže bilo reći da su njegove igre najbolje koje su ikad napravljene, ali definitivno su blizu. I baš sam u Oldies spomenuo Sawyerov Transport Tycoon... volim tu igru.

tomifish2002
02-12-2006, 19:21
malo sam odigrao. grafika je zgodna ali igra...hm spajaš vagone tamo di treba daš plavi a negdje poštanski. kao malo napredniji tetris..i ništa više od toga. prvi mi je dojam razočaravajuć. probat ću još malo igrati

Jerry
02-12-2006, 20:18
super igra,kupi osam napokon oriđiđi :)