PDA

Pogledaj cijelu verziju : Realnost



Asai
31-10-2006, 20:41
Dakle da vidimo kako percipirate svijet oko sebe. :)

Worthaur
31-10-2006, 20:43
Sve oko mene jer u mojoj glavi... bilo bi čudno kad bi to bilo realno, bolesna mašta ^^

Helena
31-10-2006, 20:52
Zanimljiva tema. Za mene je realnost ono što je, svijet oko mene, ovakav kakav je. Vele mi da imam mračan pogled na svijet, jer ne živim u "iluziji". Svjesna sam činjenice da je smrt samo pitanje vremena, može se dogoditi bilo kad. Isto tako, svo zlo na ovom svijetu, čovjek je kriv za to. Sami smo to odabrali, mi smo krivi što je svijet ovakav kakav jest. A realnost, za mene je realnost taj svijet. Mračan, s pokojim svijetlim trenutkom. Čast onima koji se trude promijeniti ga, ali jedan čovjek ne može sam napraviti neku vidljivu razliku.

Neven <R>
31-10-2006, 20:55
Ne postoji realnost. postoje samo pogledi na različite situacije i događaje.

Helena
31-10-2006, 20:57
Ne postoji realnost. postoje samo pogledi na različite situacije i događaje.

Točno. A nečiji pogled na svijet određuje nečiju definiciju realnosti.

Rocchiro
31-10-2006, 20:57
realnost ne postoji

Fenrir
31-10-2006, 21:03
Za mene ništa nije realno, jer ja sam stvarno praznovjeran, što u kombinaciji sa visokim IQ i matematikom daje stvarno čudan pogled na svijet, onako nešto u stilu Matrixa pomiješano sa urotom teorije i 12 Majmuna (to je film, ako je neko gledo shvatiće)

Asai
31-10-2006, 21:33
Realnost ne postoji...hm...dali ste mi misliti..kad budem imao zadovoljavajuć odgovor javim se.

Kenyi
31-10-2006, 22:07
Nas svijet koji poznajemo je matrix a realni svijet je jos usraniji od ovoga(salim se)
Sve sto je oko mene je realnost.

Babitz
31-10-2006, 23:40
profa iz etike govori da naginjem lagano u nihiliste...

tako da sam dosta rekao...


inace sam tezak pesimist, o ljudima kao vrsti mislim sve najgore i tako, sad mi se ne da dublje ulazit u topic... drugom prilikom

Ogg The Dogg
01-11-2006, 01:35
realno je sve ono šro možemo osjetiti (opisati) svojim osjetilima. a vama koji tvrdite da realnost ne postoji: oružje je stvoreno da ubija. svako se rodi i na kraju umire, itd. ako mi ovo uspijete osporit, svaka vam dala.

Asai
01-11-2006, 01:52
Realno je to da moraš prihvatit sve ono što je dobro i pogotovo lošeSu životu...ako ne prihvatiš onda si još samo jedan jebeni luđak ili ne daj VS samoubojica...A ako si psihički dovoljno jak možeš se suočit sa stvarnošću,no rijetkima to i uspijeva jer misleći da su se suočili sa stvarnošću ustvari su pobjegli još dalje od nje...začarani krug.

Za ove što tvrde da realnost ne postoji mogu samo,nakon dugog razmišljanja reć smanjite malo sa igrama,uništile su vam percepciju stvarnog svijeta..npr dok ti ubijaš ,ne znam,teroriste i uživaš,u svijetu milioni ljudi gladuju i umiru zbog tuđih grešaka...sve dok jednog dana neki klinac ne dođe na vaše mjesto a vi budete taj koji će umirat.Opet-začarani krug.

Systematic Reverse
01-11-2006, 04:50
Oko mene

POSA
01-11-2006, 07:33
mislim da realnost ne postoji, a ako postoji onda nije konstanta jer svako drugačije percipira stvarnost, pa kako onda možem reći čija je stvarnost realna
možda je naša, a nije nekog lika s downovim sindromom, no možda je njegova, možda je on normalan a mi smo ti oboljeli, to je lako za zaključiti jer (hipotetska situacija) kad dođe na naš planet neka napredna vanzemaljska rasa, mi ćemo za njih biti oni sa downovim sindromom zar ne.

dakle mislim da stvarnost ne postoji, barem ne kao konstanta, hoću reći ne postoji neka ultimativna stvarnost, postoji milijarde takvih

a i znate onu staru


u stvarnosti realnost je sasvim drugačija

Asai
01-11-2006, 08:28
Ili drugim riječima "Sto ljudi-sto ćudi!"-ima nešto u tome,ali ipak mislim da također postoji jedna surova,tmurna realnost koje je netko svijestan a netko na sreću ili žalost, nije...

POSA
01-11-2006, 09:21
e to ti je sad stvar tvog pesimističnog pogleda na svijet
nije sve tmurno i surovo
nisam optimist niti pesimist već realist i kao takav ti mogu reći da svijet nije ni sasvim dobar ni sasvim loš, nije crn, nije bijel već najdublja nijansa sive koju čovjek može stvoriti

Asai
01-11-2006, 09:25
e to ti je sad stvar tvog pesimističnog pogleda na svijet
nije sve tmurno i surovo
nisam optimist niti pesimist već realist i kao takav ti mogu reći da svijet nije ni sasvim dobar ni sasvim loš, nije crn, nije bijel već najdublja nijansa sive koju čovjek može stvoriti

E,vjeruj mi,svaki moj poznanik će ti reć da sam ja najoptimističnija osoba koju poznaju.Ja uvijek kažem: "Bit će bolje!"

Ali nije li istina da je realnost tmurna i surova ako na svijetu ima toliko ratova,umiranja,nuklearnih testiranja,globalnog zatopljenja itd... to mi ne zvuči baš najveselije koliko god optimističan bio... :(

Systematic Reverse
01-11-2006, 10:54
Daj si dokažite da je realnost oko nas i uwijek ce biti,,,

Herr Schnitzel
01-11-2006, 11:31
Realnost je ono sto se dogada oko mene.
I tocka.

Makar volim zabavljat glavu sa stvarima "Je li mozda doista kao u Matrixu?" i slicno.
Ali nije...

Asai
01-11-2006, 15:26
Zadnja dva posta su na mjestu. :wink:

Deno
01-11-2006, 18:19
Realnost je sve ono što se događa u ovom svijetu i sve oko mene...npr. filmovi, crtići, serije itd. nisu realnost...naš život je realan (osjećam se kao neki filozof i neznam što sam upravo rekao)

01-11-2006, 20:22
Kako znate da realnost nije samo neka izmišljotina, neki san mog (ili tvog) uma. DA zapravo negdje, kad se taj um, koji je sve nas i sve općenito usnuo, probudi, postoji NEŠTo, što mi ovakvi nemožemo definirati, mjesto koje funkcionira po sasvim drugim pravilima. Tako da ja mislim da je realnost nediskutabilna, da je jedini pravi smisao života 42

Fenrir
01-11-2006, 21:11
Stvarnost je konstanta, nepromjenijivi čimbenik života. Znači mi smo samo ljudi, a Bog je Neo. Samo on mjenja tu konstantu prema svojoj volji, a mi ne. Znači, ako se posereš i drek ti smrdi, ti nemreš hodat po zidu i natjerat ga da miriši!
Oprostite mi, danas sam bio na vjeronauku, pa sam dobio neke kewl ideje :D

Asai
01-11-2006, 21:56
Kako znate da realnost nije samo neka izmišljotina, neki san mog (ili tvog) uma. DA zapravo negdje, kad se taj um, koji je sve nas i sve općenito usnuo, probudi, postoji NEŠTo, što mi ovakvi nemožemo definirati, mjesto koje funkcionira po sasvim drugim pravilima. Tako da ja mislim da je realnost nediskutabilna, da je jedini pravi smisao života 42

Da...ja sam ovo shvatio kao "sljedeći život" iliti ga "beyond death"(wakening from present life/dream)...zvuči komplicirano,ali nije.

NiX4tHeG@M3R
01-11-2006, 21:59
Realnst je kada mi se ptica posere na glavu a ja mislim da me nekej svrbi pa si to razmažem i onda skužim da je to gowno!!!!!!

Asai
01-11-2006, 22:13
Ajde mi učini uslugu pa se kloni tema koje nadilaze tvoje sposobnosti.Ako već nemaš što pametnoga reć onda rađe šuti.

kikl0p
01-11-2006, 22:22
Gnoseologija je filozofska disciplina koja ispituje mogućnosti istinite spoznaje i raspravlja o spoznajnim izvorima, njihovom obujmu pretpostavkama granicama, kriteriju i objektivnoj vrijednosti spoznaje

Helena
01-11-2006, 22:25
Gnoseologija je filozofska disciplina koja ispituje mogućnosti istinite spoznaje i raspravlja o spoznajnim izvorima, njihovom obujmu, pretpostavkama, granicama, kriteriju i objektivnoj vrijednosti spoznaje

Ovo je copy/paste sa wikipedije. Nemoj se praviti pametan, ne ide ti Kiklop.

Fenrir
01-11-2006, 22:31
Ajde mi učini uslugu pa se kloni tema koje nadilaze tvoje sposobnosti.Ako već nemaš što pametnoga reć onda rađe šuti.
Owned. :rotfl:

kikl0p
01-11-2006, 22:37
Gnoseologija je filozofska disciplina koja ispituje mogućnosti istinite spoznaje i raspravlja o spoznajnim izvorima, njihovom obujmu, pretpostavkama, granicama, kriteriju i objektivnoj vrijednosti spoznaje

Ovo je copy/paste sa wikipedije. Nemoj se praviti pametan, ne ide ti Kiklop.S to je recenica s mog bloga valjda ju je neko iscopiro na wikipediju

King tiger
01-11-2006, 22:43
Ovo je copy/paste sa wikipedije. Nemoj se praviti pametan, ne ide ti Kiklop.I ja otisao na google, pastao i izbacilo mi wikipediju.Nisam ni sumnjao :D :D :D :D

Helena
01-11-2006, 22:44
Gnoseologija je filozofska disciplina koja ispituje mogućnosti istinite spoznaje i raspravlja o spoznajnim izvorima, njihovom obujmu, pretpostavkama, granicama, kriteriju i objektivnoj vrijednosti spoznaje

Ovo je copy/paste sa wikipedije. Nemoj se praviti pametan, ne ide ti Kiklop.S to je recenica s mog bloga valjda ju je neko iscopiro na wikipediju

Da, da. Maloprije si rekao da ni ne znaš šta to znači. Šta me ni ne čudi, zapravo.

kikl0p
01-11-2006, 22:46
Gnoseologija je filozofska disciplina koja ispituje mogućnosti istinite spoznaje i raspravlja o spoznajnim izvorima, njihovom obujmu, pretpostavkama, granicama, kriteriju i objektivnoj vrijednosti spoznaje

Ovo je copy/paste sa wikipedije. Nemoj se praviti pametan, ne ide ti Kiklop.S to je recenica s mog bloga valjda ju je neko iscopiro na wikipediju

Da, da. Maloprije si rekao da ni ne znaš šta to znači. Šta me ni ne čudi, zapravo.normalno da te ne cudi kad nije ni cudno jer niko nezna osim mene ,a ono kad sam reko da ne kuzim to sam se tebi pricinjava

Helena
01-11-2006, 22:48
Da, pričinjava mi se da ti editiraš postove svoje, i na taj način radiš budalu od sebe.

King tiger
01-11-2006, 22:48
Kiklope koliko ti godina imas?kao da imas 11.

kikl0p
01-11-2006, 22:49
Da, pričinjava mi se da ti editiraš postove svoje, i na taj način radiš budalu od sebe.nisam ja budala nek si ti neprijateljski raspolozena

King tiger
01-11-2006, 22:52
Cudna si ti biljka kiklope.

Fenrir
01-11-2006, 22:52
Ajmo se svi lijepo ohladit, e da kiklop, stvarno, da utažim žeđ za znanjem ovog foruma, kolko ti imaš godina?

Asai
01-11-2006, 23:00
Evo,vezano uz temu;realno ja sada za očekivati da će ovo otići u debeli OT (već je) stoga vas molim da o godinama raspravljate na za to predviđen topic.

viewtopic.php?t=85 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=85)

Fenrir
01-11-2006, 23:13
Ok, ontopic.

Realnost može biti nešto ovako, zamislite mnogo paralelnih svemira, a neka realnost bude njihova dodirna točka, i sad svi mi živimo u svim tim univerzumima, a mala promjena u jednom ( npr. smrt) , može na suprotnoj strani rezultirati životom zbog vrijeme - prostor ravnoteže!

Asai
01-11-2006, 23:22
To me podsjeća na riječi jednog od ljudi iz tima Bethesde:"The whole thing is lika a universe,you touch something overhere and it moves something overthere." :) Činjenica je da naše odluke utječu na realnost drugih.

Prince-Artas
01-11-2006, 23:39
Gnoseologija je filozofska disciplina koja ispituje mogućnosti istinite spoznaje i raspravlja o spoznajnim izvorima, njihovom obujmu, pretpostavkama, granicama, kriteriju i objektivnoj vrijednosti spoznaje

Ovo je copy/paste sa wikipedije. Nemoj se praviti pametan, ne ide ti Kiklop.S to je recenica s mog bloga valjda ju je neko iscopiro na wikipediju

zar vi doista sumljate u kiklopa :rotfl: :rotfl: sram vas bilo

emperror
02-11-2006, 02:12
ma svi mi zivimo u kompjuterskom programu ''matrici''

lol :)

W1k1n6
02-11-2006, 02:51
Pliz vratite se iz OT realnosti na T realnost.
Evo, meni je realno sve što mogu narezat na kockice :)

Gothmog
02-11-2006, 08:02
Bljeeeee...

Svako živo biće ima svoj pogled na realnost,stoga se ista ne može generalizirati...

primjerice, ja ne mogu znat kakva je realnost mravu,niti on može percipirati moju...

A ako se ovdje radi o mojem mišljenju,u tom slučaju poručujem...

Realnost = godine x (kolotečina + nova iskustva)

Realno = sve ono što svojim osjetilima doživljavam kao stvarno...dok me netko ne uvjeri u suprotno :rotfl:

uh...alaj sam se ispametovao...vidi se da sam iz filozofije imao 2...

W3DR4N
02-11-2006, 08:21
..vidi se da sam iz filozofije imao 2...

nub




on-topic
Evo, ja sam prije pola sata otkrio novi pogled na mesni doručak, realniji. Naime, ako ga izvadite iz konzerve, i narežete na pravilne kockice volumena 1,25cm (dužina svakog brida 0,5), te ga pojedete žlicom, imat ćete percepciju drugog jela, te će okus biti drugačiji. Problem je u tome šta je konzerva valjkastog oblika, pa ćete 30-40% doručka (one ne-kockice) morati pojesti na standardni način. Nadalje, doručak se može pojesti i tako da ga bez oštećenja izvadite iz konzerve, te ga kao salamu narežete na šnite, te od njega složite sendvič. Treći način recimo, najstandardniji, je pojesti mesni doručak vilicom iz same ambalaže. Naravno, postoje i drugi, a to prepuštam vama na otkrivanje. I naravno, kad kupujete, birajte Gavrilovićev, okus je puniji.

Gothmog
02-11-2006, 09:15
Eto,još jedan primjer različitog pogleda na realnost...

Ja sa svojim uvidom u realnost i realno, ne bih uopće odabrao mesni za doručak (no pretpostavljam da je vedran studoš,koji je sad pred kraj tjedna prisiljen jesti ono šta je ostalo u fridžu-imaš moje potpuno razumijevanje)...dokaz da je moja teorija točna,unatoč dovoljnom znanju iz filozofije...

Dreamer Deceiver
02-11-2006, 09:17
realno je ono kad sanjate žensku i onda se probudite kraj nje...

Helena
02-11-2006, 15:14
..vidi se da sam iz filozofije imao 2...

nub




on-topic
Evo, ja sam prije pola sata otkrio novi pogled na mesni doručak, realniji. Naime, ako ga izvadite iz konzerve, i narežete na pravilne kockice volumena 1,25cm (dužina svakog brida 0,5), te ga pojedete žlicom, imat ćete percepciju drugog jela, te će okus biti drugačiji. Problem je u tome šta je konzerva valjkastog oblika, pa ćete 30-40% doručka (one ne-kockice) morati pojesti na standardni način. Nadalje, doručak se može pojesti i tako da ga bez oštećenja izvadite iz konzerve, te ga kao salamu narežete na šnite, te od njega složite sendvič. Treći način recimo, najstandardniji, je pojesti mesni doručak vilicom iz same ambalaže. Naravno, postoje i drugi, a to prepuštam vama na otkrivanje. I naravno, kad kupujete, birajte Gavrilovićev, okus je puniji.


O moj bože, koji primjer. :rotfl: You never stop amazing me...

Asai
02-11-2006, 15:19
W3DR4N3 zanimljiva teorija...probat ću,možda moja realnost ubuduće bude..kako da kažem..mesnatija! :D