PDA

Pogledaj cijelu verziju : Još jedna tema o igrama..



W3DR4N
30-10-2006, 07:58
Imam nekoliko pitanja i zanimljivih tema za raspravu.


1) Kako se prisiliti igrati neku igru?
Većina će se sad zapitati zašto se siliti nešto igrati, ali izvor je sasvim drugačiji. Osim nekoliko odabranih, na forum baš i ne zalaze recenzenti. Recenzenti su ponekad prisiljeni igrati nešto šta ne vole ili im se u tom trenutku ne igra. Recenzent ne bi smio imati luksuz biranja igara i žanrova (osim kad si urednik i imaš privilegiju uzeti najveće hitove, jel wikinže? :) ). Ili primjer da želiš odigrati neku igru, za koju su mase potvrdile da je remek-djelo, ali jednostavno nije tvoj žanr, ili ju je pojelo vrijeme. Šta mislite o tome?

2) Posvetiti se igri, ili ih igrati samo da bi ih prošli?
Znam masu i jednih i drugih ljudi. Zanimljivo je da ovi drugi običavaju sebe nazivati većim gamerima. Opet, ima ljudi koji igraju ugodno i polako, makar stali na dvije trećine i igru nikad odigraju. Mislite li da su veći gameri oni koji igre prelaze radi prelaženja? Takvih vas je masa tu, igrate da bi rekli kako ste sve odigrali, kao i da bi se pohvalili kako ste nešto prvi odigrali. Gubi li se čar više usporenim ili ubrzanim igranjem?

3) Smatrate li da imate svoj žanr?
Osobno sam u svojem igraćem stažu prošao kroz apsolutno sve žanrove, i nemam predrasude prema ijednom. Svejedno mi je jel igra pucačina, arkada, hardcore simulacija, tycoon, avantura ili nešto sasvim deveto. Smatrate li da su neki žanrovi nisu za vas? Možda prekomplicirani? Ili preusporeni? Smatrate li da se stariji igrači, tj. oni koji su ranije počeli, manje plaše teksta u igrama? Naime, sve više i više proizvođači prakticiraju sve više ikona i slikica, a sve manje teksta, u apsolutno svim žanrovima.

Burek_fr0m_SPACE
30-10-2006, 08:22
FPSove jedem za doručak... a volim poigrati i dobar RPG a i RTS, bogami. Vidiš, kad si kod teksta u igrama, nisam razmišljao o tome... Možda je to jedan od razloga što mi se Morrowind više sviđa od Obliviona - ima tekst. Tj. ima ga i Oblivion, ali ga tu likovi govore sa nekim fancy lip-syncom... Ne znam, možda zvuči glupo, ali ja sam više volio sam sebi čitati tekst i tumačiti ga. Ne znam, tako sam imao bolji osjećaj da sam u čizmama (of Blinding Speed) glavnog lika...

W3DR4N
30-10-2006, 08:32
Naravno, snimanjem sveg teksta kojeg NPC-i izgovaraju, uvelike se gubi na sadržaju. Dva su razloga, jedan je taj šta treba raditi dva posla mjesto jednog, a drugi je prostor. Mislim, ni njima nije u interesu da igra izađe na 4 DVD-a i poždere 20-30 giga harda. Da ne govorim o tome koliko bi se povećali HW zahtjevi kad bi svaku rečenicu trebalo tražiti u toj masi prostora. Šta je najgore, to se ipak radi, sve češće i sve neprofesionalnije.

Ps1ho
30-10-2006, 08:38
Ah...nije lako biti recenzent...:). Meni nije bitno ocu igru prec za dan ili za godinu, svaku igram lezerno i nemam svoj neki osobiti zanr, najviše igram fps-ove ali nađe se tu i avantura, rpg-ova, tycoon-ova i tak...

Burek_fr0m_SPACE
30-10-2006, 08:48
Pa i nije bilo bitno kojim tempom ćemo igrati igru, bitno je da igra bude dovoljno duga (i zanimljiva) tako da i ako navalimo intenzivno na igru, opet imamo šta raditi dovoljno dugo. A kvaka je za zbog spomenutog voice-actinga i svih kerefeka "next-gen" igara treba uložiti *mnogo* više truda po satu gameplaya. A pošto ljudi jednostavno neće da se trude više nego što su do sada, kao proizvod dobijamo kraće i nedorađenije igre. Ponovo moram spomenuti Oblivion, koji je ispao neslavno kratak jer je mnogo teže produžiti priču kada moraš snimit (i pljunut pare) za svaki novi dijalog. Pa zar stvarno moramo trpiti (i plaćati) sve te normal i parallax mape i pixel shadere koje ljudi prave da bi mi gledali kako se ljudi u igrama znoje? Besmisleno, ako se mene pita. Treba više vremena uložit u igru, a manje u fancy grafiku i zvuk.

Ps1ho
30-10-2006, 08:55
Treba više vremena uložit u igru, a manje u fancy grafiku i zvuk.

:pray: Ali treba uložit truda u zvuk, ali na glazbenu podlogu ne na voice acting...

GrannyKiller
30-10-2006, 09:50
mudro zborite ljudi...

osobno mi nije bitno koliko dugo igram igru (DS One igram još uvijek otkad je izašao). mislim, pa nije to natjecanje, to je igra...

moj žanr bi definitivno bili auti i space-sim igre. igram sve, ali ovi su mi nekako oduvijek bili bliži srcu.

šta se starijih igara tiće, moram se prisiliti da ih igram ako ih želim igrat...meni je jasno da su hitovi poput HL1, Homeworld, UT, Doom bili odlični naslovi i da sam podosta uživao igrajući ih, no danas ih se više ne usudim zaigrat. koliko mi god teško pada, moram to priznati - te igre su ipak debelo nadmašene. bile su prve takvog tipa, legende, donijele su nešto novo, a nastavci iako nisu donijeli puno novog, barem su dobro "ispolirali" legende. i sada jednog dana ja krenem igrat HL ispočetka...i vjerujte mi igra mi se zgadila, nakon HL2 ovo mi više uopće ne izgleda kao dobra igra. u strahu sam uninstalirao igru da još ne bi počeo i pljuvat po njoj...takve starije igre su mi u sjećanju ostale kao legende, danas ih se bojim igrat da si ne uništim lijepa sjećanja :(

IgGy
30-10-2006, 10:04
Imam nekoliko pitanja i zanimljivih tema za raspravu.

2) Posvetiti se igri, ili ih igrati samo da bi ih prošli?
Znam masu i jednih i drugih ljudi. Zanimljivo je da ovi drugi običavaju sebe nazivati većim gamerima. Opet, ima ljudi koji igraju ugodno i polako, makar stali na dvije trećine i igru nikad odigraju. Mislite li da su veći gameri oni koji igre prelaze radi prelaženja? Takvih vas je masa tu, igrate da bi rekli kako ste sve odigrali, kao i da bi se pohvalili kako ste nešto prvi odigrali. Gubi li se čar više usporenim ili ubrzanim igranjem?


Samo da odem malcice off-topic - ovdje si jasno opisao trenutnu situaciju s trzistem igara u Hrvatskoj, odnosno, stanje piratije.
(Molim da ne odgovarate na ovo, vec se posvetite glavnoj temi topica).

On-topic. Mislim da nemam svoj omiljeni zanr; volim gotovo sve. S najvise gusta igram tycoon, odnosno menadzerske zanrove jer ono, kad se zahookam, ne mogu se skinut do 5 ujutro (npr, rollercoaster tycoon, football manager, sid meier's railroads itd).

Drugi najdrazi zanr su mi shooteri, iako, ovdje zbilja ima svacega, pa stoga, zelite li se zabaviti, morate traziti iskljucivo high-profile naslove u koje je ulozen ogroman budzet, sto mi se recimo ne svidja, no sto je tu je.

RPG podjednako volim kao i FPS, no i ovdje takodjer ima svacega.

Avanture su mi takodjer interesantne i rado ih odigram, no mora imati dobru pricu, atmosferu i stil (tipa Monkey Island, Grim Fandango, Sam & Max, The Longest Journey, Still Life).

A sportske igre su standard. Njih igram konstantno, tijekom cijele sezone :)

30-10-2006, 11:09
Imam nekoliko pitanja i zanimljivih tema za raspravu.


1) Kako se prisiliti igrati neku igru?

2) Posvetiti se igri, ili ih igrati samo da bi ih prošli?

3) Smatrate li da imate svoj žanr?
1) Ha čuj,isto kako se i ja prisilim jesti kelj,pomiriši čokoladu,začepi nos i peri :)

2)Obavezno posvetiti(dobro,ako recenzenta stisnu rokovi onda on to nemože).Jedan frend iz osnovne je bio(i još je uvjek) teški GTA fanatik.Jako teški.GTA3,GTA:VC i GTA:SA je sve zajedno prešao oko 20 puta.Ali samo zato kako bi se mogao hvaliti sa tim u školi.Naravno da je mene i dalje nazivao kompjuterskim fanatikom ali to nije igralo ulogu kod njega.GTA3 sam prešao dvije godine nakon što sam ju dobio.Jednostavno sam došao do misije koju nisam mogao preći ni nakon 50 ponavljanja,to mi ju ubilo volju.I nakon dvije godine nađem stare CD-e,piše GTA3.E TAD mi je bio gušt igrati.U pozadini sam si pustio Zločestu Decu II i peri.Svaki put kad bi se prisjetio neke misije od prije,nasmješio bi se,al ono,iz srca :).I prešao sam ju za tjedan dana.Ali nisma se žurio,išlo je samo od sebe.Isto tako mi je sad sa Oblivionom,a prije mi je tako bilo i sa Morrowindom.Planirao sam preći(kolko tolko jel :))Morrowind preko zimskih praznika,ali ništa od toga jer idem u Argentinu u posjet bratu.Još što se tiče posvećivanja: Igram R: TW,barbari me opsjeli,moram grad braniti.Sad dođe prijatelj do mene,vidi kako razmještavam jedinice prije borbe,pozicioniram ih milimetar po milimetar.I kaže on meni:"A šta tolko taktiziraš,izađi van i zakolji ih!"To je bila situacija iz posta u topicu o strategijama,ja sam imao 1000 ljudi,a protivnik 2200.

3)Nope,svi žanrovi su moji žanrovi...osim avantura.Vjerovali ili ne još nisam imao priliku zaigrati niti jednu avanturu.Igrao sam FPS-e(UT,RTCW...),strategije(AoX,C&C,X: TW),simulacije(IL2),arkadne simulacije(NFS),simulacije ronjenja(Aquanox),life-simove(Simsi i ona njihova necenzurirana verzija koju je Valich recenzirao,mislim da se zovu Doublesi,nisam siguran),tycoone(Rollercoaster 1,2,3) itd.Ali niti jednu avanturu.Morat ću to ispraviti u skoro vrijeme.

Lord Myrkul
30-10-2006, 11:39
3)Nope,svi žanrovi su moji žanrovi...osim avantura.Vjerovali ili ne još nisam imao priliku zaigrati niti jednu avanturu.

same here
na starom kompu nisan ih moga pokrenut tj. nisan ima dovoljno mista na hardu, a sad jednostavno preskaćen avanture. njihove recenzije i najave volin pročitat jer je to obično najzanimljivije štivo, ali igranje...

NiX4tHeG@M3R
30-10-2006, 12:08
Meni su swi žanrovi dobri ako je i igra dobra...

Shadowhell
30-10-2006, 12:41
Meni su swi žanrovi dobri ako je i igra dobra...

:bravo:

Sonic_Moronic
30-10-2006, 14:23
Ovaj dio sa tekstom: (mislim na 3. pitanje da li se stariji igrači manje boje teksta :D )

Ja volim igrati stare igre, osjećam se kao nostalgičar a imam tek 13 godina, znači kad sam ja počeo igrat komp već su bile ohoho kakve igre. Ali ipak, ne znam zašto, ali privlače me tekstualni rpgovi (trenutačno igram MUD-ove).
Sada igram wolfenstain 3d, e to je bila igra... Nekako volim kad pokrenem neku staru igru koju sam igrao prije 2-3 godine, obuzme me neki super osjećaj, kao da sada npr. imate 30 godina i gledate neke slike kad ste bili mali, taj osjećaj nostalgije, predivan je.
Ove nove igre me ne privlače, jedino možda Splinter Cell.
I već duže vrijeme pokušavam nabaviti fallout.

Valtiel
30-10-2006, 14:39
Hmmmmm... Ja se nekad prisilim da poigram neku igru. Iz cistog razloga sto svako hvali tu igru, a meni se ne cini nesto... ali cu se prisiliti da bar onda ako mi se ne svidi ne serem bezze, vec imam i argumente.

Hmmm, ja ipak mislim da posvetiti se igri znaci igrati da bi se prosla. Odnosno, zasto igram neku igru 4 godine? To nije posvecenost, to je kada ti naleti! Ja sam tako Final Fantasy vii 3 puta za redom presao, svaki dan igranja. Ne da bih se pohvalio, vec zato sto sam bio doslovno fasciniran igrom. Isto vrijedi i za svaki dio SH.

Svoj zanr? Hmmm... pa mogu reci da preferiram neke zanrove, ali nemam bas svoj zanr. Preferiram Survival Horror i RPG (istocnjacke turn based borbe). Ali nakon toga sve ide... sve osim mmorpg i simulacija fudbala i bilo kojeg sporta. Jednostavno ne vidim svrhu igre bez price. sorry. :boohoo:

Systematic Reverse
30-10-2006, 15:07
Neprisiljawam se na neku igru. Swe ču probati igrati,pa ako mi se swiđa nastawim igrati jaaaaaako dugo ako ne pređem jedanput i wiše neigram. Ako je igra dobra poswetim se ofkorz ako mi nije dobra onda je ono samo da pređem da je se riješim :D Što se tiče žanra obožawam FPS i RTS. CS i Warcraft su mi jedine igre koje igram od samog njihowog početka do sad i nimalo mi nisu dosadile. Znači CS igram od kad je izašao(točnije 7 godina) swaki dan skoro i nije mi nimalo dosadio. To mi je najbolja igra koju sam ikad igrao i siguran sam da mi nijedna igra nebude bila bolja od CS-a :pray:

Herr Schnitzel
30-10-2006, 15:22
1) Siliti se igrati neku igru jednostavno nema smisla za nas. Recenzent se ne bi trebao uopce siliti, jer on je profesionalac, i kao takav se nece neckati i govoriti mu da mu se ne da. To mu je posao. Amen.

2) Posvetiti se igri se treba, u svakom slucaju. Proci igru samo da bi ju prosao takoder nema smisla. Igre se igraju iz gusta, a rijec "gust" svakom ima neko drugo znacenje. Nekome je to igrati igru polako i detaljno ju procesljat, a nekome brzo i 10 puta ponovit (da nesto ne propusti :rotfl: ). Ja sam kombinacija. Ja igru igram polako, ali ju ponovim 10 puta (Mafia :pray: )

3) Pravi gamer nema neki zanr koji ne podnosi. Pravi gamer ima samo igre koje ne podnosi (nekome Simsi, meni Kokos na Meti :rotfl: )
Meni nije bitan zanr, nego kvaliteta.

mrs.croft
30-10-2006, 15:30
1) to sam si i ja baš mislio...da sam recenzent i da mi neko ponudi npr. neku RTS igru,a ja ne volim taj žanr....no što je bitno jest da bi trebalo biti više zaposlenih,po mogućnosti da ih se raspodjeli npr. na recenzente FPS,RPG,RTS,sportskih,avanturističkih i ostalih žanrova jer samo 'zagriženiji' igrač takvih žanrova može iz takve jedne igre izvući dobre i loše stvari...a ovo sa remek-djelima....to je čisto stvar ukusa...možeš ti europljanin slobodno reć da je npr. PES 5 remek-djelo,pa misli šta će ameri reć na to....ha a ovo sa wikingom...istina...prije 5 godina je bio spreman dat otkaz onome tko bi spomenuo da bi recenzirao RTCW.... :rotfl: (EDIT-znajte da nemam pojma da li je uopće on recenzirao tu igru,pa me ne shvaćajte ozbiljno...)

2) po meni pravi gameri su oni koji su,kao ti,prošli kroz sve žanrove igara....a usto i troše masne pare na hardver kako bi bili u tijeku...pravi gamer uživa u igri...a po meni stoji-što je više igara igrač prošao,to ga čini sve većim gamerom...jer naravno igra je napravljena da bi se završila (čitaj:prošla) kako treba....i da naravno gameri su oni koji provode masu vremena uz svoj komp...i u nekom tamo gamerskom razgovoru može dosita zaprepastiti kolege nekim komentarom....no kad malo bolje pogledam ovo što sam napiso moj zaključak je da takvih ljudi baš i nema previše...jer to je danas stvar ukusa,jer svaki klinjo koji ima komp se može nazvat gamerom,ni ne razmišljajući što ta riječ zapravo znači...a ta čar se po meni više gubi ubrzanim igranjem,jer u igri treba uživati(ako je igra dobra fkorz,no i to je danas rijetkost)

3) ja imam svoj žanr...već par godina....FPS ako ikog zanima...takve igre su mi najviše prirasle srcu...makar je istina što su neke od njih linearne,ili pak kopije drugih pucačina...no to ne znači da ja ne volim druge žanrove...ja jesam odigrao sve žanrove pa sam iz tog zaključio da mi se ne sviđaju RPG i RTS...makar sam odigrao par doista dobrih igara tog žanra (Morrowind,Commandos,Stronghold,Warcraft 3)..a oni igrači koji su ranije počeli...većina njih nažalost živi samo za nove igre...vjerujte mi,ja znam dosta takvih likova.....sve što imaju za reć o starijim igrama je:LOŠA GRAFIKA. a današnja gaming industrija je u gadnim problemima...po meni,naravno...jer sve što sam iz ovih zadnjih par godina zaključio je da grafika u igrama prodaje hardver,i to vrlo dobro,mogu vam reć. što reći mom frendu koji je ,kao,zagriženi fan Warcraft serijala a ne usudi se probat prva 2 nastavka,zbog kao što sam gore rekao,loše grafike.takvi ljudi su izuzetno daleko od statusa gamera.

Herr Schnitzel
30-10-2006, 17:04
Ne razumijem sto hoces reci sa "danasnja gaming industrija je u gadnim problemima"... Kol'ko ja vidim, jos malo pa ce prerast filmsku...

ROCCO_GRANDE
30-10-2006, 18:03
1) Kako se prisiliti igrati neku igru?

2) Posvetiti se igri, ili ih igrati samo da bi ih prošli?

3) Smatrate li da imate svoj žanr?

1) Zašto se uopće prisiljavati igrati neku igru ako ti to nije posao? Ja igru probam malo igrati, pa ako mi ne paše, pustim.

2) Kakvog smisla ima igrati igru samo zato da ju prođeš? Svrha igara je zabava i opuštanje, ne da predstavljaju neku obvezu. Totalno je nerdovksi hvaliti se da si prošao neku igru. Koga to uopće može impresionirati? Time samo stavljaš okolini da oznaja da si debilčnina koja ne zna kud bi sa sobom. Takvi vjerojatno ne poznaju nijednu curu osim Lare Crof, Bloodrayne i Desanke Šakić. Ne mogu se sjetiti u kojoj je igri bila ova zadnja. Sigurno neka akcijska avantura.

3) Svakako. Kao i većina igrača i ja imam svoj omiljeni žanr. To bi bile strategije. No i unutar njih postoje neki podžanrovi koje ne volim. Ne leže mi taktički RTS gdje imaš samo nekoliko jedinica koje moraš paziti kao oči u glavi da im se nešto ne dogodi. Ja sam više tip vojskovođe koji gleda na vojnike kao na potrošnu robu, pa mi pašu malo masivniji RTS-ovi. Warcraft 3 mi je drugi najbolji RTS nakon Rise of Nationsa, međutim baš mi se ne sviđa fantasy setting osobito, pogotovo ne u strategijama. Međutim tip strategija koji mi nikako ne leži su fantasy TBS-ovi. Sama koncepcija mi je glupa i ubija mi svaku žeku za igrom, a pokušao sam. Kad su TBSovi u pitanju više sam za grand scale orjentaciju, znači na nekoj raznini vrhovnog zapovjednika. No mislimda su mi među strategijama ipak nadraže one ekonomske, odnosno tycooni. Railroad Tycoon 2 i/ili 3 (ne mogu se odlučiti koji mi je bolji) bi čak bio drugi na popisu meni najdražih igara ikad igranih. Općenito žanr koji mi najmanje leži su avanture. Pokušao sam igrati Syberiu i Post Mortem i mogu reći da je point'n click za mene nešto užasno dosadno i neigrivo. Međutim postoje i akcijske avanture kao neka druga struja pa se pokušavam malo upoznati s tim ali do sada mi baš nije išlo. Indiana Jones mi je imao katastrofalne kontrole i kretanje lika, Legacy of Kain tako užasnu kameru da je bilo neigrivo a Leisure Suit Larry mi je išao na živce s onim svojim miniigricama. Još bih kao nešto što mi se uopće ne sviđa bile simsoidi, odnosne igre u kojoj se igraš svakodnevnog života što po meni nema nekog smisla jer svakodnevnica baš ono od čega želim pobjeći kroz igre. Ali čini se da takve igre prilično leže ženama.

Asai
30-10-2006, 18:13
1.) Ako ti je to posao (recenzirat igre) onda ti ne smijeSbit teško i gnjusno što moraš igrat "baš tu igru",a pogotovo ne bi smio bit odveć subjektivan jer treba imat na umu da je ljudima vodilja u kupnji taj materijal koji recenzent napiše...a privatno je to druga stvar,zbilja nema smisla jest brokule i onda srat kako su gadne,jel!? Ako ih ne voliš ne jedi ih...a ako radiš u kuhinji,a nisi šef kuhinje i šef ti kaže "probaj brokule",jebiga,gutaj govno! :?

2.) Definitvno je gušt "gmizat" kroz igru nego je preć preko kurca samo da bi mogao reć da si prešao tu igru,nikad nisam razumio ljude koji igre prelaze na taj način...baš me zanima jedu li omiljenu klopu samo da je pojedu ili uživaju u njoj!? Meni odličan primjer igre kroz koju posebno valja ići pomalo je TES 3 Morrowind

3.) Ja preferiram RPG-ove i FPS-ove iako znam svašta odigrati,ali ova dva žanra su mi nekako najzabavnija...Najzabavniji mi je koncept RPG-a "stvori svog lika" i naravno nadovezuje se na 2. pitanje,RPG-ovi su uglavnom ogromni,sati i sati igranja (opet se vraćamo na TES 3 Morrowind) :) i treba ih zbilja pomalo prelazit ako se misli uživat u njima...

Gothmog
31-10-2006, 10:41
Asai,zar nisi rekao da si od RPG-a igrao samo Morrowind?

1.) Svi mi nabasamo na loše igre,i odlučimo,ako ništa drugo,isprobati istu,možda čak iz znatiželje...vjerujem da je situacija sa recenzentima ista,osim što je odigraju koji sat više,da bi mogli nadrobiti koju rečenicu više...no biggie...stoga,ne vjerujem da to ima ikakve veze sa prisilom...a tko zna,ono što je nekima sranje,tebi mozda bude sasvim pristojno (u mom primjeru,stara igra, Swiv 3D)

2.) Zar to ne ovisi od igre,do igre?

3.) Opet pitanje žanra,koje je toliko puta prožvakano...ako preferiraš jedan žanr,ne znači da nećeš isprobat hit iz nekog drugog...ako igraš HL2,a svi ljudi trabunjaju o nekom Oblivionu,čist normalno da ćeš i ti isprobat,na ovaj ili onaj način...što se tiče mene,preferiram RPG-e,ali ni ostali žanrovi ne odskaču...osim sport menagera...

Asai
31-10-2006, 11:07
Igrao sam još neke,al' me Morrowind najviše impresionirao.

pHo3nyX
31-10-2006, 11:44
1) Kako se prisiliti igrati neku igru?
Evo ja sam počeo igrati Ogame prije malo manje od mjesec dana! Od tada sam na kompu cijeli dan, uopće se nisam učil, jer je igra jeb*** zarazna. Počeo sam igrati na bratovu preporuku, koji igra 2mj, a ja u pol mjeseca ga prestigao za 100 bodova.
2) Posvetiti se igri, ili ih igrati samo da bi ih prošli?
Posvetio sam igri skoro cijeli dan, čak i u školi kad sam imao informatiku. Bilo mi je gušt igrati, ali doslo je do velike prekretnice. Naime, evo jučer se nisam mogao spojiti na ogame, jer su njihovi serveri nešto srali. Ja sam imao toliko resursa da ti pamet stane (1590 na ljestvici sa 539 bodova). Mislio sam, ajde jos danas (jučer) će to popraviti sa serverima, ali nista, ja otišo spavat. Ujutro upalim komp i vidim lik (neki bolesnik) me napao u 04:32 i odnio mi cijelu flotu, obranu (dobro oni su na popravku) i više od polovice resursa. Od danas, više niti ne igram, jer nemam više živaca za gradnju, istraživanje, skupljanje resursa, napadanje..... Pao sam 100 boda i sad sam 2100. Doslo mi je da "skršim" monitor.
3) Smatrate li da imate svoj žanr?
Pa bas i nemam svoj žanr. U zadnje vrijeme igram vožnje (NFS, Colina...), ali znam si odigrati koji FPS. Prije sam volio i tajkune (rollercoaster). Sad nemam što igrati, komp je preslab. Jedino što sam igrao je GORE NAVEDENO POD POSVEĆIVANJE IGRE (ogame)