PDA

Pogledaj cijelu verziju : Satelitski internet ; da li se to isplati?



reiki_
12-01-2006, 22:38
Ovako... zivim u zabacenom selu negdje iza duge , modem mi vec lagano ide na zifce , pa sam poceo razmisljati o satelitskom internetu. Ako netko zna sto mi sve treba , gdje se moze nabavit oprema , i programi za pc bio bih zahvalan. :)

miro u sutonu tihom
13-01-2006, 00:34
E da,da pitam,koliko to košta!?I jeli to podržano bilo gdje!?

lcy
13-01-2006, 00:37
ja... ustvari... neznam... ama bash nishta o satelitskom internetu... ... ... ... dodushe... znam... samo... jedno... da... on... postoji... ... ... ... ^_^

miro u sutonu tihom
13-01-2006, 00:44
Icy,da te pitam:zašto bezveze pišeš kada nemaš pojma o tome,i to nije slučaj samo sada,već neznam koliko puta ti napišeš nešto bezveze,samo da popuniš prostor,ako već neznaš,nemoj ništa pisati i to je to!

lcy
13-01-2006, 00:47
nisam prvi ni zadnji koji je to napravio... a osim toga... ima puno vishe ljudi na ovom forumu koji to rade puno cesce...

dex
13-01-2006, 01:44
e ovako...
ja i moj frend smo to "testirali"....
i mogu ti rec da je svakako bolje od modema (a kako i nebi)
nisam siguran ali milim da je brzina downloada bilo izmedu 30-40 kb/s
a uploada oko 10 kb/s....
to ti se kao placa mjesecno... ko recimo shto ovi placaju za dsl a mi kao tel. racun... i da to ti ide na tel. racun isto kao i kad ides preko modema...
a od opreme mislim da neka antenica treba.... nesjecam se tocno kako i shta...

lcy
13-01-2006, 01:47
a kak tocno ide placanje?? jel imash limit free downloada ko i na adsl-u pa ostalo downloadanje morash platit il nemorash uopce placat download???

Anthrax
13-01-2006, 12:03
treba ti skystar 2 kartica, satelitski tanjur i imas opciju da ti satelit pretvori obicnu vezu u broadband a imas i dvosmjerni i jednosmjerni sistem veze koji je dosta brzi...imas ponudu od vodatela pa si malo pogledaj

Sh1fty
13-01-2006, 13:29
satelitski net nema uplink, tj. samo oni koji si ga mogu priustit ga imaju, sto znaci da ti downloadas preko satelita a uploadas preko modema ili dsl-a. valjda znas da ne mozes bez uploada :? uglavnom, 1.5Mbps(najjaca) veza kod nas ti kosta 50 eura mjesecno sa flat rate-om.
to je bilo preko astra satelita (ing servis)... vodatel ima max 1mbps i nemaju uplink nego ti daju uz satelitski net i pretplatu(za 320kn mjesecno), tako da placas impulse, jer se spajas normalno na net, samo ti je download veci. ovo se isplati samo velikim mrezama koje vec imaju iznajmljene vodove ili dsl, pa samo zele pojacat download.
ne znam dal ces skuzit sta iz ovoga, al nije vazno :D
linkovi:
ing servis (http://www.ing-servis.com/viasat/downlink.html)
vodatel (http://www.vodatel.hr/index.cgi?menu_id=308)

Sickmanno1
13-01-2006, 14:18
satelitski net nema uplink, tj. samo oni koji si ga mogu priustit ga imaju, sto znaci da ti downloadas preko satelita a uploadas preko modema ili dsl-a. valjda znas da ne mozes bez uploada :? uglavnom, 1.5Mbps(najjaca) veza kod nas ti kosta 50 eura mjesecno sa flat rate-om.
to je bilo preko astra satelita (ing servis)... vodatel ima max 1mbps i nemaju uplink nego ti daju uz satelitski net i pretplatu(za 320kn mjesecno), tako da placas impulse, jer se spajas normalno na net, samo ti je download veci. ovo se isplati samo velikim mrezama koje vec imaju iznajmljene vodove ili dsl, pa samo zele pojacat download.
ne znam dal ces skuzit sta iz ovoga, al nije vazno :D
linkovi:
ing servis (http://www.ing-servis.com/viasat/downlink.html)
vodatel (http://www.vodatel.hr/index.cgi?menu_id=308)

nije istina, mozes si uzeti i dvosmjerni prijenos, znaci download i upload, samo sto je to puno skuplje i neispati se....bolje je ovako kako si ti napiso.

tomifish2002
13-01-2006, 14:42
u hrvatskoj tu uslugu nudi samo vodatel. ja nemogu imati adsl iz tehničkih razloga pa sam saznao dosta o sat-adsl-u i nisam baš bio oduševljen cijenom pretplate i impulsa. za neka normalna skidanja s neta bi potrošio sigurno 400 kn mjesečno. uglavnom oni ti za 990kn ugrade skystar2 karticu i tanjur sa 2lnb-a koji odgovaraju specifikaciji za primanje signala. najjeftinija pretplata je 130kn a plačaš i vrijeme provedeno na netu 3,6kn i 1,8kn znači da preko jedne noći skidaš našto to ti već 20-ak kn nisam siguran jeli upload koji ide preko modema uopće dovoljan za igranje online... moj ti je prijedlog da pričekaš wi-max koji stiže za 6-8mjeseci pa ti se možda posreći ako će signal pokrivati tvoje mjesto... uglavnom, malo je preskupo zasad

reiki_
14-01-2006, 23:20
hvala tomyfish !! (...waiting for wimax.....waiting...waiting...)

tomifish2002
15-01-2006, 15:04
mi ćemo skupa waiting... i onda ko za peh neće biti wimax odašiljača u našim krajevima :) pljuga

reiki_
17-01-2006, 23:09
ne bi bilo prvi put da me Bog presisa na tu foru - ali nada umire posljednja ; nadam se ;)

tomifish2002
18-01-2006, 19:05
ah šta da ti kažem, meni glupi susjedi nedaju da im ljudi iz t-coma dođu na tavan kako bi mi prespojili parice i spojili adsl :twisted: crknite prokleti penzići