PDA

Pogledaj cijelu verziju : RPG roots...



Valtiel
28-10-2006, 16:14
Necu komentarisati neke osobe... Ko god da je izbrisao proslu anketu nije dovoljno covjek ni da se javi... :?

Otvaram novu temu, ovaj put NAMJERNO necu spominjati USA SHIT!!! Nije kao odgovor na temu USA RPG anketa, vec jednostavno jer zelim da se spomene i pravi RPG!!!

Dakle, koji vam je rpg najvise srece u zivotu donio, i naravno, neprospavanih noci... Rijec je naravno o izvornim RPG igrama koju su manje vise na nesu i snesu rodeni... Oni RPG naslovi koji i zasluzuju da nose to ime... Napisite nesto i o najdrazem rpg naslovu :D Jer sam siguran da ih malo ko zna od novijih gamera...

P.S. Ja zaista ne znam kako nekom moze smetati ovakva tema, zato bih zamolio da niko ne brise...hvala.

Arbiter of Change
28-10-2006, 16:16
Sve prave igre, iako nisam čuo za Brain Lord

Worthaur
28-10-2006, 16:16
Od ovih na anketi FF, najbolji mi je Golden Sun

Valtiel
28-10-2006, 16:20
Sve prave igre, iako nisam čuo za Brain Lord

Brain Lord is an Action RPG published by Enix for the Super Nintendo Entertainment System. It placed more emphasis on dungeon puzzles than other RPGs of its time. Such puzzles are found in each dungeon and are the main obstacle presented to the player, aside from the more conventional RPG monsters and bosses. In the game you play as only one character although you can have two sprites which can accompany you at one time. There are five dungeons in the game; The Tower of Light, Ancient Ruins, the Ice Castle, Droog Volcano, as well as the final dungeon. You start out in the town of Arcs and there is only one other town, Toronto. In Toronto there is a battle arena which you can fight in for money as well as bet on other competitors.

:wink:

Arbiter of Change
28-10-2006, 16:22
Thanks. ;)

Jesi igrao Vagrant Story?

kikl0p
28-10-2006, 16:23
za vecinu ovih nisam cuo pa sam glasovao za FF

Valtiel
28-10-2006, 16:29
Thanks. ;)

Jesi igrao Vagrant Story?

Jesam, naravno... Ali pripada novijoj generaciji, ipak, genijalna igra :wink:

DrunkyDuck
28-10-2006, 16:31
za vecinu ovih nisam cuo pa sam glasovao za FF
Da ne bi bilo zabune, ovo je igra za koju si glasao:
FF screenshot (http://nindb.classicgaming.gamespy.com/nes/images/cam/ff_1a.jpg)


Ne znam sto Chrono Cross radi na popisu buduci da je 3D igra izasla 1999.

Moj odabir je Chrono Trigger.

kikl0p
28-10-2006, 16:41
za vecinu ovih nisam cuo pa sam glasovao za FF
Da ne bi bilo zabune, ovo je igra za koju si glasao:
FF screenshot (http://nindb.classicgaming.gamespy.com/nes/images/cam/ff_1a.jpg)


Ne znam sto Chrono Cross radi na popisu buduci da je 3D igra izasla 1999.

Moj odabir je Chrono Trigger.S:shock: kaj je to ff1

Arbiter of Change
28-10-2006, 16:41
za vecinu ovih nisam cuo pa sam glasovao za FF
Da ne bi bilo zabune, ovo je igra za koju si glasao:
FF screenshot (http://nindb.classicgaming.gamespy.com/nes/images/cam/ff_1a.jpg)


Ne znam sto Chrono Cross radi na popisu buduci da je 3D igra izasla 1999.

Moj odabir je Chrono Trigger.S:shock: kaj je to ff1

Hehe, new age gamer. 8) J/K

DrunkyDuck
28-10-2006, 16:45
Da, FF1.

BTW, evo jedan dobar flash na temu:
Click me! (http://www.mortisland.com/FF1vsFF7.htm)

Kenyi
28-10-2006, 16:55
da nema DnD-a ne bi bilo rpga ljudovi.

Arbiter of Change
28-10-2006, 17:00
da nema DnD-a ne bi bilo rpga ljudovi.

Možda zapadnjačkih.

Valtiel
28-10-2006, 17:06
za vecinu ovih nisam cuo pa sam glasovao za FF
Da ne bi bilo zabune, ovo je igra za koju si glasao:
FF screenshot (http://nindb.classicgaming.gamespy.com/nes/images/cam/ff_1a.jpg)


Ne znam sto Chrono Cross radi na popisu buduci da je 3D igra izasla 1999.

Moj odabir je Chrono Trigger.

Da, istina.. 3d je igra... ali ne znam, nesto me vuklo da je stavim :D

Sonic_Moronic
28-10-2006, 17:12
lol nisam probao nijednu od navedenih

str33t6l0w
28-10-2006, 17:30
FF.. premocna.. proveo jaaaako puno neprospavanih noci zbog njega :D...

Worthaur
28-10-2006, 18:15
Da, FF1.

BTW, evo jedan dobar flash na temu:
Click me! (http://www.mortisland.com/FF1vsFF7.htm)
ludo :rotfl:

Lord Coldwolf
28-10-2006, 18:45
da nema DnD-a ne bi bilo rpga ljudovi.

Možda zapadnjačkih.

takvi su i najbolji.

W3DR4N
28-10-2006, 19:08
NAMJERNO necu spominjati USA SHIT!!!...
vec jednostavno jer zelim da se spomene i pravi RPG!!!

Zapravo je zapadnjački RPG onaj PRAVI. Ovo japanski je potpuno drugačijeg izvođenja, daleko jednostavnijeg. Zapadnjaci su nekoliko puta pokušali kopirati tu formulu i jednostavno odustali, jer istok ima 15-20 godina iskustva s time. Baš me zanima kakav bi ispao japanski dnd rpg ili hack n slash.

Inače, na anketi ti, između ostalog, fali prefenomenalni Front Mission serijal.

Arbiter of Change
28-10-2006, 19:23
[quote=Kenyi]da nema DnD-a ne bi bilo rpga ljudovi.

Možda zapadnjačkih.

takvi su i najbolji.[/quote:2jo75qpz]

Ma da nisu. Stalno neki tamo generic heroj. :rotfl:

W3DR4N
28-10-2006, 19:27
Stalno neki tamo generic heroj.

Doh, a zašto se žanr zove role playing?

*Fila*
28-10-2006, 19:27
ff 8)

Arbiter of Change
28-10-2006, 19:29
Stalno neki tamo generic heroj.

Doh, a zašto se žanr zove role playing?

E da, sve je o novijima istaknut role-play dio.

Fokus je izgleda sve veći na izgled i to je to. Roleplay je onaj od igračeve strane, a ne ono što igra ponudi a to beš ne paše svima (meni je ok).

W3DR4N
28-10-2006, 19:34
Igrao sam NWN s tipom koji je o svojem liku doslovno napisao omanji roman. To je role playing. Iskoristio je svijet i prednosti roleplayinga do maximuma, šta je nemoguće kod japanskih rpgova gdje imaš jednog predefiniranog Cloud Strifea i poprilično linearan tijek radnje.

kikl0p
28-10-2006, 19:36
za vecinu ovih nisam cuo pa sam glasovao za FF
Da ne bi bilo zabune, ovo je igra za koju si glasao:
FF screenshot (http://nindb.classicgaming.gamespy.com/nes/images/cam/ff_1a.jpg)


Ne znam sto Chrono Cross radi na popisu buduci da je 3D igra izasla 1999.

Moj odabir je Chrono Trigger.S:shock: kaj je to ff1

Hehe, new age gamer. 8) J/Kpa nebi se bas moglo reci nego ne volim japanske igre

Arbiter of Change
28-10-2006, 19:38
Igrao sam NWN s tipom koji je o svojem liku doslovno napisao omanji roman. To je role playing. Iskoristio je svijet i prednosti roleplayinga do maximuma, šta je nemoguće kod japanskih rpgova gdje imaš jednog predefiniranog Cloud Strifea i poprilično linearan tijek radnje.

Ja bi radije linearnu ali zanimljivu radnju, nego sposobnost/nesposobnost stvaranja vlastite priče, ali valjda svakome svoje.

Nekad su se igral prodavale radi onoga što su mogle same ponuditi, a ne radi onoga što bi igrači morali samo smisliti da bi si učinili igru zanimljivom.

Za to postoji P'n'P koji je odličan. :wink:


pa nebi se bas moglo reci nego ne volim japanske igre

Ma mislio sam na grafiku, I šalio se. Hence J/K :D

W3DR4N
28-10-2006, 19:50
Nekad su se igral prodavale radi onoga što su mogle same ponuditi, a ne radi onoga što bi igrači morali samo smisliti da bi si učinili igru zanimljivom.

Ne, baš suprotno. Danas igre nude samo ono šta same mogu ponuditi. Stari rpg nudio je pregršt sadržaja, a usto i fenomenalnu podlogu za uključivanje mašte. Nikad me RP pristup igri nije zanimao, a svejedno sam uživao u tim naslovima. Igra je bila kvalitetna onoliko koliko si joj se posvetio, a ne samo onoliko koliko je nudila, iako je nudila dovoljno za barem tri današnja hita.

Arbiter of Change
28-10-2006, 19:54
Nekad su se igral prodavale radi onoga što su mogle same ponuditi, a ne radi onoga što bi igrači morali samo smisliti da bi si učinili igru zanimljivom.

Ne, baš suprotno. Danas igre nude samo ono šta same mogu ponuditi. Stari rpg nudio je pregršt sadržaja, a usto i fenomenalnu podlogu za uključivanje mašte. Nikad me RP pristup igri nije zanimao, a svejedno sam uživao u tim naslovima. Igra je bila kvalitetna onoliko koliko si joj se posvetio, a ne samo onoliko koliko je nudila, iako je nudila dovoljno za barem tri današnja hita.

Istina, greška s moje strane. :wink: Nisam igrao baš sve starije RPG-ove na PC-ju.

Ali čemu sve to kad se drastično promjenilo tržište, a s tim I lice RPG-ova? Mislim, noviji RPG-ovi nisu baš puno unaprijedili žanr osim bolje grafike i čast iznimkama koje JESU nešto gameplay-wise učinile.

Off-topic

W3DR4N
28-10-2006, 20:02
Ali čemu sve to kad se drastično promjenilo tržište, a s tim I lice RPG-ova? Mislim, noviji RPG-ovi nisu baš puno unaprijedili žanr osim bolje grafike i čast iznimkama koje JESU nešto gameplay-wise učinile.



Nažalost, samo su tehnički naprednije. Novi RPG je unazadio žanr do te mjere da starija ekipa masovno prestaje igrati rpg. Oblivion je sjena Morrowinda, TQ sjena Diabla, FFX sjena FFVII, Fable je nov prisup, ali čista arkadica s elementima roleplayinga, Bloodlines podbacio jer je bio napola dovršen, a toliko je mogao pružiti. Meni je full žao šta nije FPS-RPG bolje zaživio, a imao je genijalne pionire poput SyShock i DeusExa. Ali, šta je tu je, pomiri se i igraj, ili ne.

Arbiter of Change
28-10-2006, 20:08
Bloodlines podbacio jer je bio napola dovršen, a toliko je mogao pružiti. Meni je full žao šta nije FPS-RPG bolje zaživio, a imao je genijalne pionire poput SyShock i DeusExa. Ali, šta je tu je, pomiri se i igraj, ili ne.

Najveća šteta Bloodlinesa, igra se činila da bi mogla biti savršen spoja akcije i role-playinga, pogotovo jer je radila Troika.

Pitanje; koliko se još može poglupiti; tj. mainstream-ati RPG žanr?

W3DR4N
28-10-2006, 20:18
Pitanje; koliko se još može poglupiti; tj. mainstream-ati RPG žanr?

Čitaj: Dark Messiah Of Might & Magic

Ako to uspije i pobere lovu i slavu, RPG je mrtav. Očekivao sam odličnu igru, odličan spoj FPS-a i RPG-a, DeusEx u srednjem vijeku. Dobio sam najobičniji FPS s vatrenim rukama umjesto sačmarice, i nekakvom mačetom mjesto pajsera. Radnja - nula bodova, leveli monotoni. Najveće hypano razočarenje godine.



Valtiel, sry, totalni offtopic, al još smo na RPG-u, pa wattahell.

Eddie9
28-10-2006, 20:24
legend of zelda 8)

DrunkyDuck
28-10-2006, 20:25
Ali, šta je tu je, pomiri se i igraj, ili ne.
Ili se vrati klasicima.

W3DR4N
28-10-2006, 20:31
Da DD, ili tako. Ali daj objasni ljudima da su, šta ja znam, npr. Wasteland i Pool Of Radiance odlični RPG-ovi, šta zapravo i jesu, ali kako se ni sam više ne mogu pritjerati na igranje istih, kako ću onda neke koji su zapravo mlađi od navedenih.

DrunkyDuck
28-10-2006, 20:36
Ne znam, cini se da uvijek pocnem igrati neku stariju igru (ne nuzno rpg) iz zajebancije ili dosade, pa nakraju i prijedjem jer me opet "uvuce".

Bas sam jucer prosao UT:GOTY, prelazim Sanitarium i MI3, Q3:A, Doom2 i Morrowind su slijedeci na redu.

A i HL nisam dugo igrao...

v4MP1r3
28-10-2006, 20:36
mislim da su trigger i ff bili jedni od prvih, al nemojte me drzati za rijec

DrunkyDuck
28-10-2006, 20:43
Chrono Trigger definitivno nije jedan od prvih, izasao je 1995, a samo radi usporedbe, FF1 1987.

Mislim da je jedan od prvih bio Akalabeth, a da ne spominjem tekstualne ili roguelike rpgove koji su za prikaz likova i tamnica koristili tekst.

kikl0p
28-10-2006, 20:46
kad vec procamo o starijim rpg-ovima moram spomenuti fallout serijal

Arbiter of Change
28-10-2006, 20:54
Čitaj: Dark Messiah Of Might & Magic

Ako to uspije i pobere lovu i slavu, RPG je mrtav. Očekivao sam odličnu igru, odličan spoj FPS-a i RPG-a, DeusEx u srednjem vijeku. Dobio sam najobičniji FPS s vatrenim rukama umjesto sačmarice, i nekakvom mačetom mjesto pajsera. Radnja - nula bodova, leveli monotoni. Najveće hypano razočarenje godine.

Valtiel, sry, totalni offtopic, al još smo na RPG-u, pa wattahell.

Iskreno se nadam da "RPG" ne može gluplje od toga, iako je to po meni FPS, mogu drugi govoriti što hoće ali mač-magija-stealth ne čine RPG.

Lord Coldwolf
28-10-2006, 20:58
Meni vec godinama fali nesto poput Arcanuma,. Planescape Tormenta,. i nigdje to nemozes naci,.barem ne u novijim naslovima.

Ono sto bi mene najvise rasveselilo u gaming worldu opcenito je da se napravi Arcanum 2,.a sad kolko je to moguce,..:( troika games su se raspali,.am I right?

mravojed19
28-10-2006, 21:05
Nazalost u pravu si. :(

Arbiter of Change
28-10-2006, 21:34
Istina, veliki gubitak. :(

FearLess
28-10-2006, 22:05
Secret of Mana rocs :killyou:

28-10-2006, 22:08
Da, FF1.

BTW, evo jedan dobar flash na temu:
Click me! (http://www.mortisland.com/FF1vsFF7.htm)

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
definitivno vrijedi pogledati.
glasovao sam za FF, iako Chrono trigger OWWNA kao i Chrono cross
a breath of fire je isto legendarna igra.

FearLess
28-10-2006, 22:24
sword of mana nezasluzuje da bude na toj listi jer je to rpg za GBA i nije ni do koljena orginalnoj mani

Valtiel
28-10-2006, 23:48
Ali cemu sve to kad se drasticno promjenilo tržište, a s tim I lice RPG-ova? Mislim, noviji RPG-ovi nisu baš puno unaprijedili žanr osim bolje grafike i cast iznimkama koje JESU nešto gameplay-wise ucinile.



Nažalost, samo su tehnicki naprednije. Novi RPG je unazadio žanr do te mjere da starija ekipa masovno prestaje igrati rpg. Oblivion je sjena Morrowinda, TQ sjena Diabla, FFX sjena FFVII, Fable je nov prisup, ali cista arkadica s elementima roleplayinga, Bloodlines podbacio jer je bio napola dovršen, a toliko je mogao pružiti. Meni je full žao šta nije FPS-RPG bolje zaživio, a imao je genijalne pionire poput SyShock i DeusExa. Ali, šta je tu je, pomiri se i igraj, ili ne.

Zaista, reci da je FFx sjena FFvi dokazuje da zapravo ne znas o cemu pricas. RPG je ROLE PLAYING, dakle, ja zelim biti neki jebeni heroj u igri, koji ce nesto uspjeti uciniti ili nece... FF i japanski rpgovi nude upravo mogucnost da uronis u svijet koji su oni stvorili. Sve sto zapad nudi u smislu stvaranje svoje price je kojim ces redoslijedom nesto uraditi. Ali zar nije glupost da ako kazu: Ocekuju te tamo, pozuri, napadaju grad... A ti odes nekoliko drugih questova obaviti, i tek onda stignes, kad ono... nisu jos napali grad, vec ti si trigger u tome, nece napasti dok ti ne dodes. Dakle, nema tu nikakve nove price, ili stvaranje svoje, vec samo quest izbor. Za razliku od zapadnih, istocni rpgovi su nudili odlican timeline... Sto se ponajvise vidjelo i u FF9, dakle, dok se nesto desava na jednoj strani, mogao si vidjeti sta se desava u istom trenutku negdje drugo... Osim toga, tvoje odluke pridonose kakav ce zavrsetak igra imati. Japanci to ponajvise stave u Survival Horror, gdje sitnice za koje nisi ni svjestan odlucuju tome koji ces svrsetak imati od 10 mogucih. Zamisli sad, da ti igras LOTR RPG, da li bi ti htio svoju pricu? Ili mozda igrati kao jedan junak te price???? Uziviti se u genijalno djelo jednog freaka kao sto sam ja. Jedne osobe koja da zivot za genijalnu pricu. A ne nesto tipa Elder Scrolls gdje samo hodas sa macem koljes sve sto stignes, ako zelis... ili mislis da si maratonac i zavrsis igru za 8 min kao sto smo vidjeli. Ajde mi molim te nadi lika koji je zavrsio primjerice FFVII za manje od 5 dana. Heh, ja sam je godinu igrao!!! MOzda zato niko nije plakao uz morrowind ili oblivion, ili bilo koji zapadnjacki rpg zbog price, jer je NEMA!!!

Furthermore, ako ne mozes shvatiti da ta spika o stvaranju svoje price je samo izgovor za nesposobnost smisljanje jedne onda nisi bas pametan. I da, FFX je jedan od najboljih FF-ova, sa vjerovatno najepskom pricom i najtuznijim zavrstekom. Ali sta ti ja imam govoriti... ti ipak volis stvarati svoju pricu...

Arbiter of Change
28-10-2006, 23:56
Wow, triple post. :o

Valtiel
29-10-2006, 00:12
Damnit, nije bila namjera, konekcija nesto zastekala :?

P.S. Izgleda ljudi misle da sve sto ima bilo kakve veze sa epskom fantazijom mora biti rpg :rotfl:

W3DR4N
29-10-2006, 01:49
Sve sto zapad nudi u smislu stvaranje svoje price je kojim ces redoslijedom nesto uraditi.

Milo za drago, dokazuješ da zapravo ne znas o cemu pricas.


Ali zar nije glupost da ako kazu: Ocekuju te tamo, pozuri, napadaju grad... A ti odes nekoliko drugih questova obaviti, i tek onda stignes, kad ono... nisu jos napali grad, vec ti si trigger u tome, nece napasti dok ti ne dodes.

U svakoj igri i svakom RPG-u se svijet vrti oko tebe, osim u MMO-u. EOD


Dakle, nema tu nikakve nove price, ili stvaranje svoje, vec samo quest izbor. Za razliku od zapadnih, istocni rpgovi su nudili odlican timeline...

Da, taj timeline se zove linearnost.


Zamisli sad, da ti igras LOTR RPG, da li bi ti htio svoju pricu? Ili mozda igrati kao jedan junak te price????

Ako igram LOTR RPG, želim Tolkienovu priču. Ako igram Middle-Earth RPG, želim samo setting.


SA ne nesto tipa Elder Scrolls gdje samo hodas sa macem koljes sve sto stignes, ako zelis... ili mislis da si maratonac i zavrsis igru za 8 min kao sto smo vidjeli. Ajde mi molim te nadi lika koji je zavrsio primjerice FFVII za manje od 5 dana. Heh, ja sam je godinu igrao!!!

Time samo dokazuješ superiornost Morrowinda. Igra je potpuno otvorena prema igraču. Igraj 8 minuta ili 8 godina. Sadržaj je osmišljen i ima ga dovoljno i za jedne, i za druge.


Mozda zato niko nije plakao uz morrowind ili oblivion, ili bilo koji zapadnjacki rpg zbog price, jer je NEMA!!!

Ovisi, netko je plakao i na Armageddon. Sve ovisi od čovjeka do čovjeka.

Valtiel
29-10-2006, 04:07
U svakoj igri i svakom RPG-u se svijet vrti oko tebe, osim u MMO-u. EOD

Ne bas u svakom... Jer, u istocnjackim, ti se vrtis oko svijeta...


Da, taj timeline se zove linearnost.

Lupas, spomenuo sam zasto nije linearnost, a to sto ti nazivas linearnoscu se zove koherentnost price. Svkakao linearnosti nema kod zapadnih RPG-ova, jer, kako ce je biti ako nema ni price :rotfl:


Ako igram LOTR RPG, želim Tolkienovu priču. Ako igram Middle-Earth RPG, želim samo setting.

Eh vidis, igras Final Fantasy RPG, sa pricom!!! A ne Morrowind ili ne znam koji drugi svijet koji se samo sastoji od mape sa nabacanim questovima koji bi valjda trebali imati neku konekciju i ciniti neku pricu.


Time samo dokazuješ superiornost Morrowinda. Igra je potpuno otvorena prema igraču. Igraj 8 minuta ili 8 godina. Sadržaj je osmišljen i ima ga dovoljno i za jedne, i za druge.

Superiornost je dakle biti sposoban zavrsiti igru za 8 min? Heh, sumnjam da su proizvodaci to ikad htjeli da bude tako. A bas je puno sadrzaja ako se moze proci za 8 min, i stvarno ima ljudi da zele igru koju mogu tako brzo proci :rotfl: Eto ti dokaz tvoje nelinearnost... Questovi koje mozes proci po izboru, pa cak i odma otici do kraja igre :rotfl: Ti da igras LOTR rpg kao Frodo, ti bi da Frodo dode do Amon Amartha leteci za 8 min???? cccc... ili bi mozda negdje svratio na kaficu, ili ipak trazio bolji mac, nekom stalu ocistio ili mozda nekom cekic izgubljeni nasao? :rotfl:

DrunkyDuck
29-10-2006, 16:11
Da bi zavrsio Morrowind za 8 minuta, moras biti totalan freak koji je igru prosao vec 10 puta i zna gdje se svaki item na mapi nalazi.

Eto. Malo mi je zlo kad ljudi ne znaju sto reci pa odma vade "igra je prodjena za 8 minuta!11!!! one!!1" argument. No bez brige, za par godina ces moci reci i da ima losu grafiku.


Istocnjacki RPGovi su davno prestali biti dobri. To sto ti nazivas odlicnom pricom se da usporediti sa Meksickim sapunicama. IMO.

Lord Coldwolf
29-10-2006, 16:34
Ma istocnjacki ili zapadnjacki rpgovi su toliko dobri koliko vi uspijete svojim argumentima uvjeriti druge u to,. :D

daklem,. hocu reci SVE JE TO DOBRO i za ljude,. sad kako kome pase,. a ja sam sa vremenom zamrzio raspravljanje o ukusu jer uvjek zavrsi nekakvom svadom.

m777
29-10-2006, 16:44
Istočnjački RPG ne podrazumijeva i dobru priču. Postoje odlične priče i kod istočnjačkih i kod zapadnjačkih RPG-ova... ne možeš baš u sve uvoditi svoj apsolutizam... nije baš sve crno i bijelo...

mravojed19
29-10-2006, 16:53
Istočnjački RPG ne podrazumijeva i dobru priču. Postoje odlične priče i kod istočnjačkih i kod zapadnjačkih RPG-ova... ne možeš baš u sve uvoditi svoj apsolutizam... nije baš sve crno i bijelo...

potpuno se slazem.

Arbiter of Change
29-10-2006, 16:56
Istina, ali većinski istočni imaju bolju.

Lord Myrkul
29-10-2006, 17:12
Istina, ali većinski istočni imaju bolju.

zato jer zapadnjački su uglavnom bazirani na grafici, sve ostalo u drugom planu

Arbiter of Change
29-10-2006, 17:14
[quote="Arbiter of Change":v8li6lb9]Istina, ali većinski istočni imaju bolju.

zato jer zapadnjački su uglavnom bazirani na grafici, sve ostalo u drugom planu[/quote:v8li6lb9]

Još veća istina. :(

m777
29-10-2006, 17:21
[quote="Arbiter of Change":3egp3115]Istina, ali većinski istočni imaju bolju.

zato jer zapadnjački su uglavnom bazirani na grafici, sve ostalo u drugom planu[/quote:3egp3115]
Ma dajte nemojte opet s tim stereotipima... dosta kategoriziranja...

Valtiel
30-10-2006, 01:18
Da bi zavrsio Morrowind za 8 minuta, moras biti totalan freak koji je igru prosao vec 10 puta i zna gdje se svaki item na mapi nalazi.

Eto. Malo mi je zlo kad ljudi ne znaju sto reci pa odma vade "igra je prodjena za 8 minuta!11!!! one!!1" argument. No bez brige, za par godina ces moci reci i da ima losu grafiku.


Istocnjacki RPGovi su davno prestali biti dobri. To sto ti nazivas odlicnom pricom se da usporediti sa Meksickim sapunicama. IMO.

Wow, zaista, nemam rijeci :shock: :shock: :shock:

DrunkyDuck
30-10-2006, 07:01
Zaboravi, to je samo iz moje perspektive, ne da mi se raspravljat jer je stvar ukusa.

FF rules!


Moram na posao!

Gothmog
30-10-2006, 07:23
Imam 14 godina igranja na grbači,i igrao sam većinu starih RPG-ova (including Akallabeth,koji je netko spomenuo),ali se osjecam posramljeno,jer sam sa ankete cuo samo za Final Fantasy i Legend of Zelda...elem,jesu li to sve igre za SNES? Ako je tako,onda me je malo manje sram,posto nisam imao doticnu konzolu...

điz,luiz... :D

Arbiter of Change
30-10-2006, 13:50
Neke su i za Play Station.

Silver_Wolf
12-08-2008, 19:36
Ja sam puno vremena proveo uz Crono Trigger i Breath of fire.
Draži mi je C Trigger

Herr Schnitzel
12-08-2008, 19:41
http://blogs.warwick.ac.uk/images/lblackwell/2005/03/01/thread_necromancer.png

Cthulhu
12-08-2008, 20:05
koji je kurac brain lord???