PDA

Pogledaj cijelu verziju : RPG ANKETA



ROCCO_GRANDE
26-10-2006, 13:32
Bila je jedna tema koja se ticala najboljih RPG igara. Međutim nedostajala joj je anketa. Na osnovu igara koje su se tamo najviše spominjale sastavio sam popis od 10 favorita.

Raoul Duke
26-10-2006, 13:38
Meni je NWN zakon!!! Jedva cekam dvojku

Gothmog
26-10-2006, 13:41
Upravo zato što su se najviše spominjale,bit će teško odabrat...no,ok...odabirem hack'n'slash poslasticu

.::DIABLO 2::.

Lord Coldwolf
26-10-2006, 13:44
tu nema pun Qrac dobrih rpgova.

Asai
26-10-2006, 14:12
Oblivion..iako ga još nisam igrao,ljubitelj sam Morrowinda,a ove ostale igre me nikad nisu baš zanimale... I'm a huge fan of The Elder Scrolls series :D

NiX4tHeG@M3R
26-10-2006, 14:18
Fable-jednostawan ali nažalost prekratak :(

Ps1ho
26-10-2006, 14:18
Mene samo zanema where the fuck is Morrowind?! :?
a s popisa Diablo][

ROCCO_GRANDE
26-10-2006, 14:34
Mene samo zanema where the fuck is Morrowind?! :?
a s popisa Diablo][

Smatrao sam da je dovoljno staviti po jednu inačicu određenog serijala budući da sam se ograničio na 10 stavki.

Arbiter of Change
26-10-2006, 14:38
onda si trebao staviti mw jer je bolji od obliviona

QFT.

Oblivion je za SHINY! action fanove. 8) Bar vannila verzija, to jest.

ROCCO_GRANDE
26-10-2006, 14:39
Svi kažu da je Oblivion više-manje Morrowind sa nabrijanom grafikom.

Arbiter of Change
26-10-2006, 14:40
Svi kažu da je Oblivion više-manje Morrowind sa nabrijanom grafikom.

*cough?* vjerojatno oni koji nisu igrali MW.

ROCCO_GRANDE
26-10-2006, 14:44
[quote="ROCCO_GRANDE":18dg9weq]Svi kažu da je Oblivion više-manje Morrowind sa nabrijanom grafikom.

*cough?* vjerojatno oni koji nisu igrali MW.[/quote:18dg9weq]

Pogledaj ovo:

http://www.metacritic.com/search/proces ... &x=35&y=11 (http://www.metacritic.com/search/process?ty=3&ts=elder&tfs=game_title&sb=5&game_platform=PC&release_date_s=&release_date_e=&metascore_s=&metascore_e=&x=35&y=11)

Valtiel
26-10-2006, 15:04
DAMNIT, ne valja popis!!!

GDJE JE FINAL FANTASY???? BOG SVIH RPGOVA!!!!!!!!!!!

Najigranija igra ikad nakon Maria! Dobro, mozda i jeste zato sto ima i XII nastavaka, ali ipak... Otac svih rpgova! Sram te bilo :twisted: :kill:

Glasao sam onda Kotor, mada je i Crono Trigger bolji rpg od ovih na popisu. Mislim da je popis previse west orijentisan.

ROCCO_GRANDE
26-10-2006, 15:08
DAMNIT, ne valja popis!!!

GDJE JE FINAL FANTASY???? BOG SVIH RPGOVA!!!!!!!!!!!

Najigranija igra ikad nakon Maria! Dobro, mozda i jeste zato sto ima i XII nastavaka, ali ipak... Otac svih rpgova! Sram te bilo :twisted: :kill:

Glasao sam onda Kotor, mada je i Crono Trigger bolji rpg od ovih na popisu. Mislim da je popis previse west orijentisan.

To ti je anketa za narod, a narod nije nešto osobito istočnjački orijeniran. Ne interesiraju me specifični ukusi već mišljenje mnoštva.

Valtiel
26-10-2006, 15:09
DAMNIT, ne valja popis!!!

GDJE JE FINAL FANTASY???? BOG SVIH RPGOVA!!!!!!!!!!!

Najigranija igra ikad nakon Maria! Dobro, mozda i jeste zato sto ima i XII nastavaka, ali ipak... Otac svih rpgova! Sram te bilo :twisted: :kill:

Glasao sam onda Kotor, mada je i Crono Trigger bolji rpg od ovih na popisu. Mislim da je popis previse west orijentisan.

To ti je anketa za narod, a narod nije nešto osobito istočnjački orijeniran. Ne interesiraju me specifični ukusi već mišljenje mnoštva.

Hmmm, zar ja ne rekoh da je Final Fantasy ne samo najigraniji rpg vec i jedna od najigranijih igara uopce!? To nije moj misljenje, to je cinjenica. Narod je igra!

ROCCO_GRANDE
26-10-2006, 15:12
DAMNIT, ne valja popis!!!

GDJE JE FINAL FANTASY???? BOG SVIH RPGOVA!!!!!!!!!!!

Najigranija igra ikad nakon Maria! Dobro, mozda i jeste zato sto ima i XII nastavaka, ali ipak... Otac svih rpgova! Sram te bilo :twisted: :kill:

Glasao sam onda Kotor, mada je i Crono Trigger bolji rpg od ovih na popisu. Mislim da je popis previse west orijentisan.

To ti je anketa za narod, a narod nije nešto osobito istočnjački orijeniran. Ne interesiraju me specifični ukusi već mišljenje mnoštva.

Hmmm, zar ja ne rekoh da je Final Fantasy ne samo najigraniji rpg vec i jedna od najigranijih igara uopce!? To nije moj misljenje, to je cinjenica. Narod je igra!

Na jednom topicu od 11 stranica odakle sam izvukao ove igre bila je spomenuta maximalno 2 puta.

Asai
26-10-2006, 15:19
The Elder Scrolls kick ass! Period! :killyou:

kikl0p
26-10-2006, 15:23
fallout 2 je najbolji bez puno polemike poslje njega je oblivion

Lord Myrkul
26-10-2006, 17:50
fallout 2 je najbolji bez puno polemike poslje njega je oblivion

dobro, to se moglo oćekivat od tebe, ali ne slažem se.
DIABLO II najbolji, najigriviji, najzarazniji itd
bar po mom mišljenju :D :)

Systematic Reverse
26-10-2006, 18:08
Diablo :pray:

Asai
26-10-2006, 18:12
Eh,da..Diablo je sasvim ok igra za ono doba,no ja se više orijentiram na next-gen naslove,pogotovo zato jer nemam komp za to,pa je slađe dok se mašta..lol :D

Lord Myrkul
26-10-2006, 18:16
Eh,da..Diablo je sasvim ok igra za ono doba,no ja se više orijentiram na next-gen naslove,pogotovo zato jer nemam komp za to,pa je slađe dok se mašta..lol :D

ma nema se tu šta puno maštat, puno bolji su stari 2d rog-ovi nego ove gluposti u 3d-u, čast iznimkama

Asai
26-10-2006, 18:22
Pa ne bih se baš složio...Oblivion je odradio odličan pos'o po pitanju grafike,iako to zahtjeva određenu snagu hardvera nema smisla kukati oko toga jer ne možeš imat i ovce i novce... ili kupi jači komp pa se veseli AA-u i HDR-u ili igraj Diablo na staroj kanti,al nemoj kukati što grafika ne valja..tako to ide..tržište se kreće prema naprijed,prema tome i potreba za novim hardverom,nažalost sve češće...

m777
26-10-2006, 18:23
:o
...
Na popisu nema Baldur's Gate... :o
...
S popisa NWN i KOTOR, ali inače BG...
...
nema ga na popisu... :o

Arbiter of Change
26-10-2006, 18:52
Defintivno podržavam starije RPGo-ove.

Zašto? A šta mislite odakle su novi pokupili ideje i onda ih mainstream-ali? :roll:

Asai
26-10-2006, 18:57
Stare ideje i nova tehnologija! Savršen spoj! :wink:

Arbiter of Change
26-10-2006, 18:59
Stare ideje i nova tehnologija! Savršen spoj! :wink:

Ubaci i pametnu optimizaciju; to je dobar spoj. ;)

Fenrir
26-10-2006, 19:08
A dungeon siege i dungeon siege 2??? :pray: :pray: :pray:

The Boz
26-10-2006, 19:09
Nema Bladursa. Nijednog. N00b.

Arbiter of Change
26-10-2006, 19:15
A dungeon siege i dungeon siege 2??? :pray: :pray: :pray:

Po meni jedva RPG. Čisti monotoni hack 'n' slash.

Nema nikakvog poticaja za igrače, i jao si ga onome tko se usudi usporediti ga Diablom, koji je MILJAMA ispred njega.

:o

drvce
26-10-2006, 19:54
Nevjerovatno fallout 2 samo 11 % , kaj vi klinci samo nova smeca igrate.
FALLOUT je zakon.

Idem se objesit zbog loseg postotka. Razocarao sam se u zivot.

FearLess
26-10-2006, 20:03
Icewind Dale definitivno :wink:

Teon
26-10-2006, 20:23
Nevjerovatno fallout 2 samo 11 % , kaj vi klinci samo nova smeca igrate.
FALLOUT je zakon.

Idem se objesit zbog loseg postotka. Razocarao sam se u zivot.

To je tako, kao sto je neko ovdje reko stara tema(inovacija) + nova tehnologija = savrsen spoj - za danasnje igrace (ne sve) :cry:
Moj glas ide Diablu (hack n' slash rulz) iako to bas i nije pravi hard core rpg (di je Baldur's gate)

FearLess
26-10-2006, 20:26
gdje je secret of mana 8)

ko nije odigrao nije gamer :boohoo:

Prince-Artas
26-10-2006, 20:56
tes i kotor serijal

m777
26-10-2006, 21:30
Oprostite, ali moram još jednom...
....
nema BG... :o
...
:o
daj molim te stavi...
:o

Gothmog
27-10-2006, 09:01
Oprostite, ali moram još jednom...
....
nema BG... :o
...
:o
daj molim te stavi...
:o

Da,kakav propust...

stavi i Baldur's Gate...

ROCCO_GRANDE
27-10-2006, 12:53
Ograničio sam se na 10 opcija kao jedan lijepi okrugli broj. Igre koje su ušle u izbor su se više puta spomenule od Baldur's Gatea.

kikl0p
27-10-2006, 13:14
Ograničio sam se na 10 opcija kao jedan lijepi okrugli broj. Igre koje su ušle u izbor su se više puta spomenule od Baldur's Gatea.da a pogotovo pirate s kariba ko to uopce igra

Lord Ragnarok
27-10-2006, 13:16
prema anketi nitko :D
glasovao sam za oblivion

Arbiter of Change
27-10-2006, 13:27
Koje si ti fulao klasike..... :|

ROCCO_GRANDE
27-10-2006, 13:27
Ograničio sam se na 10 opcija kao jedan lijepi okrugli broj. Igre koje su ušle u izbor su se više puta spomenule od Baldur's Gatea.da a pogotovo pirate s kariba ko to uopce igra

Mene je ta igra jako razočarala, ali se čini da ima i ljudi kojima se dopala. Ukusi su prilični individualna stvar. Meni je iskreno žao što su sjebali neke stvari u toj igri jer je molga biti fantastična.

kulamasta
27-10-2006, 13:37
Nema Baldurs Gatea... nema Ultime... cega jos nema? a da, naveden nije niti Arx Fatalis... Wizardy... githic... ah

Ali je spomenut Fable :rotfl: mislim simpa igra, ali biti u konkurenciji najboljega RPG-a... :rotfl: Icewind Dale također, pojednostavljeni BG..

Slaba ti je anketa prijatelju...

A sto se tice o ne spominjanju određenih igara, to ne govori o njihovoj nekvaliteti vec o neznanju doticnih...

Lord Myrkul
27-10-2006, 13:43
Nema Baldurs Gatea... nema Ultime... cega jos nema? a da, naveden nije niti Arx Fatalis... Wizardy... githic... ah

Ali je spomenut Fable :rotfl: mislim simpa igra, ali biti u konkurenciji najboljega RPG-a... :rotfl: Icewind Dale također, pojednostavljeni BG..

Slaba ti je anketa prijatelju...

A sto se tice o ne spominjanju određenih igara, to ne govori o njihovoj nekvaliteti vec o neznanju doticnih...

icewind dale nije nikakav oslabljeni bg samo nije toliko opsežan jer ipak si teritorijalno ogranićen, inaće igra bi se zvala-icewind dale i ostalo

kulamasta
27-10-2006, 13:48
Icewin Dale je punooooooo linearniji od BG... I BG je punokrvni RPG dok je Icewind Dale u suštini Hack & Slash...

Valtiel
27-10-2006, 15:26
Fakat, ima pirati s Kariba, a nema FINAL FANTASY!!!

Arbiter of Change
27-10-2006, 15:27
Fakat, ima kreteni s Kariba, a nema FINAL FANTASY!!!

Išao je po "popularnima" RPG-ovima; čitaj ono-što-Ameri-vole.

ROCCO_GRANDE
27-10-2006, 15:43
Nema Baldurs Gatea... nema Ultime... cega jos nema? a da, naveden nije niti Arx Fatalis... Wizardy... githic... ah

Ali je spomenut Fable :rotfl: mislim simpa igra, ali biti u konkurenciji najboljega RPG-a... :rotfl: Icewind Dale također, pojednostavljeni BG..

Slaba ti je anketa prijatelju...

A sto se tice o ne spominjanju određenih igara, to ne govori o njihovoj nekvaliteti vec o neznanju doticnih...

Nije me interesirala kvaliteta već poularnost među hrvatskim življem. Da me interesirala kvaliteta, onda bih se orijentirao na prosudbe onih koji se profesionalno bave recenziranjem igara. Ali je ionako očito da si izrazito subjektivan u svojim komentarima.

Samael
27-10-2006, 16:27
Najbolji RPG???
I samo je nabrojen Oblivion od TES-a???
O kvragu, meni je Morrowind svetinja!!!
I Pirates???

reiki_
27-10-2006, 17:23
imaš oblivion a nemaš morrowind ? nemaš arcanum? jes' ti lud? elder scrolls je pretvoren u konzolaški rpg , ergo sucka ( ne kažem da nema pravih , dobrih konzolaških rpg-ova ali portani rpg-ovi sa pc-a na konzole su jadni )

m777
27-10-2006, 18:33
Nema Baldurs Gatea... nema Ultime... cega jos nema? a da, naveden nije niti Arx Fatalis... Wizardy... githic... ah

Ali je spomenut Fable :rotfl: mislim simpa igra, ali biti u konkurenciji najboljega RPG-a... :rotfl: Icewind Dale također, pojednostavljeni BG..

Slaba ti je anketa prijatelju...

A sto se tice o ne spominjanju određenih igara, to ne govori o njihovoj nekvaliteti vec o neznanju doticnih...

Nije me interesirala kvaliteta već poularnost među hrvatskim življem. Da me interesirala kvaliteta, onda bih se orijentirao na prosudbe onih koji se profesionalno bave recenziranjem igara. Ali je ionako očito da si izrazito subjektivan u svojim komentarima.

Čuj, nemoj se ljutit, ali gdje si ti našao taj popis? :|
Baldur's Gate je iznimno popularan naslov, naročito među iskusnijim igračima i pravim RPG fanovima...

ROCCO_GRANDE
27-10-2006, 19:09
Nema Baldurs Gatea... nema Ultime... cega jos nema? a da, naveden nije niti Arx Fatalis... Wizardy... githic... ah

Ali je spomenut Fable :rotfl: mislim simpa igra, ali biti u konkurenciji najboljega RPG-a... :rotfl: Icewind Dale također, pojednostavljeni BG..

Slaba ti je anketa prijatelju...

A sto se tice o ne spominjanju određenih igara, to ne govori o njihovoj nekvaliteti vec o neznanju doticnih...

Nije me interesirala kvaliteta već poularnost među hrvatskim življem. Da me interesirala kvaliteta, onda bih se orijentirao na prosudbe onih koji se profesionalno bave recenziranjem igara. Ali je ionako očito da si izrazito subjektivan u svojim komentarima.

Čuj, nemoj se ljutit, ali gdje si ti našao taj popis? :|
Baldur's Gate je iznimno popularan naslov, naročito među iskusnijim igračima i pravim RPG fanovima...

Naslov topica je bio TOP 5 RPG ili nešto slično. Na osnovu njega sam sastavio popis.

27-10-2006, 20:08
Fakat, ima kreteni s Kariba, a nema FINAL FANTASY!!!

Išao je po "popularnima" RPG-ovima; čitaj ono-što-Ameri-vole.


popularnim rpg-ovima? ono sto ameri vole?
Final Fantasy je jedan od najprodavanih rpg igara IKADA i da ti vidis koju su lovu squaresoftovci zaradili za samo FF7.
Sad me nemoj quotati i pocinjati svadju please :P

Peace

Arbiter of Change
27-10-2006, 20:14
Must ...... resist. :rotfl:

Ali pogledaj kako su upali Pirates of the Caribbean. Sigurno samo zato jer su od Bethesde.

ROCCO_GRANDE
27-10-2006, 21:40
Must ...... resist. :rotfl:

Ali pogledaj kako su upali Pirates of the Caribbean. Sigurno samo zato jer su od Bethesde.

Možda su ljudi jednostavno slabi na gusarsku tematiku, pa su prijeći preko nekih nedostataka. Bethesda je samo izdavač, pa ne vjerujem da to igra neku ulogu.

m777
27-10-2006, 21:44
[quote="Arbiter of Change":1vwdschc]Must ...... resist. :rotfl:

Ali pogledaj kako su upali Pirates of the Caribbean. Sigurno samo zato jer su od Bethesde.

Možda su ljudi jednostavno slabi na gusarsku tematiku, pa su prijeći preko nekih nedostataka. Bethesda je samo izdavač, pa ne vjerujem da to igra neku ulogu.[/quote:1vwdschc]
Možda i ne, ali čim netko spomene Bethesdu pomisliš na TES, a to ipak puno znači...

Dj_Morales
28-10-2006, 11:42
diablo je najbolji
:fof:

trak_sumraka
31-10-2006, 23:58
ouch!
Jedini sam glasova za PTorment!?!
Iz nekoliko razloga mi je Torment najdraži:
1) Velik naglasak na dijalozima - mislim da nema igre koja ima veći broj dijaloga od ove. Zapravo, igra ima toliko rečenica da je poljiski (mislim) prijevod igre trajao četiri mjeseca. Samo da se to sve prevede. I to od tima stručnjaka :)
Ovo je definitivno veliki plus, jer sam već umoran od hack/slash/kill politike novih "akcijskih" RPG-ova. Mislim da je ovo, zapravo, JEDINA igra u kojoj se većina questova može riješiti razgovorom i nenasilnim načinom
2) Filozofska misao koja je uklopljena u igru
Sjećam se, kada sam prvi puta prelazio Planescape, bio sam u labirintu one vještice (Puzz-nešto... uh, blokada mozga), te je u razgovoru odjednom postavila pitanje: What can change the nature of a man. Ekran lagano potamni, nestaje dialogue box. Nameless zbunjeno, nakon par sekundi, ponavlja njezino pitanje: What can change the nature of a man?
Ostao sam zbunjen i zapanjen, kao da me netko ošamario metalnom šibom. MOLIM? ŠTO?
Mora da sam proveo narednih tjedan dana u refleksiji o tome što može promijeniti prirodu čovjeka...
A da ne spominjem cijelu stvar s Da'konom i njegovom Zerth filozofijom, ili, što se toga tiče, s filozofijom bilo koje skupine u Sigilu....
(OK, mislim da sam sada dosta pisao :))

OK, završit ću s ova dva razloga, te dodati ovu misao:
Ako ijedna igra, ikakav proizvod gaming industrije zaslužuje titulu "umjetničkog djela" onda je to, bez sumnje, PLANESCAPE TORMENT!!!!

Deno
01-11-2006, 09:37
Oblivion, Gothic 2, Gothic 3, Fable, Morrowind, Dark Messiah Of Might and Magic...

W3DR4N
01-11-2006, 09:46
Oblivion, Gothic 2, Gothic 3, Fable, Morrowind, Dark Messiah Of Might and Magic...

Zadnji nema apsolutno nikakve veze s RPG-om.

Lord Coldwolf
01-11-2006, 11:51
ouch!
Jedini sam glasova za PTorment!?!
Iz nekoliko razloga mi je Torment najdraži:
1) Velik naglasak na dijalozima - mislim da nema igre koja ima veći broj dijaloga od ove. Zapravo, igra ima toliko rečenica da je poljiski (mislim) prijevod igre trajao četiri mjeseca. Samo da se to sve prevede. I to od tima stručnjaka :)
Ovo je definitivno veliki plus, jer sam već umoran od hack/slash/kill politike novih "akcijskih" RPG-ova. Mislim da je ovo, zapravo, JEDINA igra u kojoj se većina questova može riješiti razgovorom i nenasilnim načinom
2) Filozofska misao koja je uklopljena u igru
Sjećam se, kada sam prvi puta prelazio Planescape, bio sam u labirintu one vještice (Puzz-nešto... uh, blokada mozga), te je u razgovoru odjednom postavila pitanje: What can change the nature of a man. Ekran lagano potamni, nestaje dialogue box. Nameless zbunjeno, nakon par sekundi, ponavlja njezino pitanje: What can change the nature of a man?
Ostao sam zbunjen i zapanjen, kao da me netko ošamario metalnom šibom. MOLIM? ŠTO?
Mora da sam proveo narednih tjedan dana u refleksiji o tome što može promijeniti prirodu čovjeka...
A da ne spominjem cijelu stvar s Da'konom i njegovom Zerth filozofijom, ili, što se toga tiče, s filozofijom bilo koje skupine u Sigilu....
(OK, mislim da sam sada dosta pisao :))

OK, završit ću s ova dva razloga, te dodati ovu misao:
Ako ijedna igra, ikakav proizvod gaming industrije zaslužuje titulu "umjetničkog djela" onda je to, bez sumnje, PLANESCAPE TORMENT!!!!

slazem se u svemu stobom,.
onda je Arcanum definitivno igra za tebe ako ju jos nisi probao ;)

Rocchiro
01-11-2006, 11:54
s popisa Oblivion...

MarkaN
01-11-2006, 12:46
Moj glas je otišao Oblivionu jer sam mu dao najvišu ocjenu od svih RPG-a ( http://lnl.com.hr/view/223/S)

no ja nisam "odrastao" na RPG-ima tako da se neću busat u prsa niti tvrdit da sam SAMO JA u pravu.

trak_sumraka
01-11-2006, 20:32
slazem se u svemu stobom,.
onda je Arcanum definitivno igra za tebe ako ju jos nisi probao ;)

Heheh, prešao još davno kao mag, ratnik i tehnolog:)
No, hvala na prijedlogu. Drago mi je vidjeti da ima još old school rpg-aša:)

Deno
01-11-2006, 20:48
Oblivion, Gothic 2, Gothic 3, Fable, Morrowind, Dark Messiah Of Might and Magic...

Zadnji nema apsolutno nikakve veze s RPG-om.

Kako misliš ?..pls objasni...misim...nisam još igrao ali liči mi na RPG.. :shock:

Lord Coldwolf
01-11-2006, 21:51
[quote="Lord Coldwolf":3pzt1ddc]
slazem se u svemu stobom,.
onda je Arcanum definitivno igra za tebe ako ju jos nisi probao ;)

Heheh, prešao još davno kao mag, ratnik i tehnolog:)
No, hvala na prijedlogu. Drago mi je vidjeti da ima još old school rpg-aša:)[/quote:3pzt1ddc]

:) a fora je sto samo kao tehnolog ili pak mag mozes igru proc na 5-6 drugacijih nacina,. doista najbolji rpg koji sam ikad igrao i na koji sam potrosio najvise sati igranja i otkrivanja

m777
02-11-2006, 11:50
[quote="trak_sumraka":1chel3iy][quote="Lord Coldwolf":1chel3iy]
slazem se u svemu stobom,.
onda je Arcanum definitivno igra za tebe ako ju jos nisi probao ;)

Heheh, prešao još davno kao mag, ratnik i tehnolog:)
No, hvala na prijedlogu. Drago mi je vidjeti da ima još old school rpg-aša:)[/quote:1chel3iy]

:) a fora je sto samo kao tehnolog ili pak mag mozes igru proc na 5-6 drugacijih nacina,. doista najbolji prg koji sam ikad igrao i na koji sam potrosio najvise sati igranja i otkrivanja[/quote:1chel3iy]
Arcanum... :pray: stvarno... jedna od originalnijih igara...

Rocchiro
02-11-2006, 12:16
[quote="trak_sumraka":20m7615g][quote="Lord Coldwolf":20m7615g]
slazem se u svemu stobom,.
onda je Arcanum definitivno igra za tebe ako ju jos nisi probao ;)

Heheh, prešao još davno kao mag, ratnik i tehnolog:)
No, hvala na prijedlogu. Drago mi je vidjeti da ima još old school rpg-aša:)

:) a fora je sto samo kao tehnolog ili pak mag mozes igru proc na 5-6 drugacijih nacina,. doista najbolji prg koji sam ikad igrao i na koji sam potrosio najvise sati igranja i otkrivanja[/quote:20m7615g]
Arcanum... :pray: stvarno... jedna od originalnijih igara...[/quote:20m7615g]

definitivno...Arcanum je meni bolji i od Baldurs Gatea i Fallouta