PDA

Pogledaj cijelu verziju : Vaše pjesme



Fenrir
22-10-2006, 19:24
Evo ovo je tema gdje možete objaviti svoje tekstove i slična sranja. Neki su to već vidli na freeyarmindu, al da vidim kako će se ljudi odazvat.
znaći sve vrste muzike tu idu. Evo jedna moja za početak, da probijem led :)

Tanka crta

Ne znam odakle da počnem
užas me prati svuda
kuda god da krenem
je*ena ljubav iskače niotkuda

Kao metak iz pištolja
kao pijana drolja
izlazim iz mraka
kao crna svraka

Na grobu ratnog heroja
izlizala se boja
na srcu mom
U mislima kaos I lom
Ako ti nešto kažem
ispada da lažem
ne pali niti ljubomora
jer je oko tvoga srca
kao u oraha tvrda kora

Kao što se kaže
samo se umrijeti mora
stiže nova zora
budim se tek je 5 sati
ne mogu spavati
moram se ustati

Kao mrtvac iz groba
kud god krenem
prati me rugoba
u duši mi je crna zloba

Polako se raspadam
trunem iznutra
samo stojim na mjestu
I čekam bolje sutra.

Ne znam što da radim
prisiljavam se da se ohladim
ali ipak polako umirem
ne znam
možda je to zbog sudbine

Padam u zaborav
nestajem kao nekad
moćan, no sad stari, izgubljeni lav

Kao da više ne postojim
još se nekad bogu pomolim
ali znam
da sam izgubljena duša
jer u tvom srcu je
vječna, beskrajna suša

Izgleda da je svemu kraj
jer i ono što sam nekad imao, više nemam
gubim svaki osjećaj

Ova ljubav koju imam
možda nije bajna
jer između ljubavi i mržnje tanka je crta
ali ono što znam
kad nikog ne bi volio
na mjestu bi pao mrtav

Kako se polako uzdižem od tijela
jer umro sam kao 80-godišnjak
vuk samotnjak
sje*ao me visoki tlak

Cijeli sam život spajao kraj s krajem
ne zato što sam bio siromašan
nego nikad nisam pokazao osjećaje
ni onoj koju volim
i zato te sada Bože
ja za milost molim

Zato što sam kriv
što mi je cijeli život bio siv
i sad pred Tobom stojim
umrtvljen, zaboravljen
jer nikad nije bila moja
niti sam ja bio njen

Sad prolazim kroz pakao
jer prstom nisam makao
dok ga je onaj govnar
u nju umakao
a ja iz svoje kože iskakao
duboko u srcu plakao

Vjerojatno me se ne sjeća
onog šmokljanskog smeća
što joj je srce na pladnju dalo
a ona ga je uništila
malo-pomalo!

Helena
22-10-2006, 20:29
Rekla sam već na freeyarmind-u, sviđa mi se. Samo tako nastavi.

T.N.T.
22-10-2006, 20:43
rime su nekako...prejednostavne...

22-10-2006, 20:44
Dobro je, ali probaj dodat mal dubljeg znacenja pjesmi

Fenrir
22-10-2006, 20:52
rime su nekako...prejednostavne...
pa napravi ti nešto ako hoćeš, napravio sam ovaj topic da bi i drugi postali svoje pjesme , a ne sam da bi se ja kurčio.

olio
22-10-2006, 20:53
pjesme su ok ali ja ne volim rimu

Helena
22-10-2006, 21:02
pjesme su ok ali ja ne volim rimu

Preferiraš pjesme u prozi?

T.N.T.
22-10-2006, 21:02
rime su nekako...prejednostavne...
pa napravi ti nešto ako hoćeš, napravio sam ovaj topic da bi i drugi postali svoje pjesme , a ne sam da bi se ja kurčio.ja imam svoju pjesmu....ali još nije završena...

Fenrir
22-10-2006, 21:04
[quote="T.N.T.":3qgflyjc]rime su nekako...prejednostavne...
pa napravi ti nešto ako hoćeš, napravio sam ovaj topic da bi i drugi postali svoje pjesme , a ne sam da bi se ja kurčio.ja imam svoju pjesmu....ali još nije završena...[/quote:3qgflyjc]
Pa zavrsi jedva cekam da ju vidim :wink:
I ja spremam novi hit-singl :D

MindReader
22-10-2006, 21:13
bio ovakav topic u umjetnosti, al ga netko lockao pa ovaj može ostat :D

ja sam uvijek volio pisat pjesme, al kad nemam neke duboke inspiracije (kad pišem "na silu") onda su mi i pjesme fušne-ko što je reko TNT.. rime su prejednostavne

inače, imam jednu pjesmu (Granata :rotfl: ) koju sam napiso prije 2 godine i tolko je djetinjasta i jadna.. još sam je i uglazbio i odsviro s jednim frendom

jedini problem kod mene je što jednostavno ne mogu pisat pjesme bez rime.. a pjesme bez rime su za mene prava umjetnost... možda jednog dana budete kupili cd od nekog tamo Filipa Doesn't_Matter.. i pronađete se u melodiji punoj osjećaja koji diraju i zadnju napaćenu kap vašeg mora strasti... :rotfl: opet trabunjam bzvz

m777
22-10-2006, 21:19
pjesme su ok ali ja ne volim rimu

Preferiraš pjesme u prozi?
Možda samo preferira slobodan stih... e.g. Tadijanović...

gogs
22-10-2006, 22:34
Uputit ću vas na Web site (designed by JA) frendove grupe, dečki su sad drugi razred srednje, počinju dobijat neke kolko - tolko plačene svirke i tak, zafrkavaju se, trenutno snimaju drugi album, nisu loši za svoj uzrast :)

http://free-zg.t-com.hr/spremishte

pošto je tema o lyricsima, evo direktan link:

STRANICA SA LYRICSIMA s albuma STARI MOJ... grupe SPREMIŠTE (http://free-zg.t-com.hr/spremishte/s_moj.html)

Helena
22-10-2006, 22:40
Uputit ću vas na Web site (designed by JA) frendove grupe, dečki su sad drugi razred srednje, počinju dobijat neke kolko - tolko plačene svirke i tak, zafrkavaju se, trenutno snimaju drugi album, nisu loši za svoj uzrast :)

http://free-zg.t-com.hr/spremishte

pošto je tema o lyricsima, evo direktan link:

STRANICA SA LYRICSIMA s albuma STARI MOJ... grupe SPREMIŠTE (http://free-zg.t-com.hr/spremishte/s_moj.html)

Ovaj, tema nije o lyricsima, nego o pjesmama. Pjesma iliti poema.

gogs
22-10-2006, 23:00
Dobro, piše u prvoj rečenici "... tekstovi i slična sranja..."
Jesi bila na sajtu? Odi, skini si onih par pjesmi iz download selekcije i prokomentiraj, sobodno pljuj ali nabaci neki argumet il komentar općenitio...

m777
23-10-2006, 08:38
Uputit ću vas na Web site (designed by JA) frendove grupe, dečki su sad drugi razred srednje, počinju dobijat neke kolko - tolko plačene svirke i tak, zafrkavaju se, trenutno snimaju drugi album, nisu loši za svoj uzrast :)

http://free-zg.t-com.hr/spremishte

pošto je tema o lyricsima, evo direktan link:

STRANICA SA LYRICSIMA s albuma STARI MOJ... grupe SPREMIŠTE (http://free-zg.t-com.hr/spremishte/s_moj.html)
"Tomorrow" je dobra pjesma. Ostale mi nisu baš nešto, ali ta je :thumbs2: ...

Helena
23-10-2006, 09:50
Uputit ću vas na Web site (designed by JA) frendove grupe, dečki su sad drugi razred srednje, počinju dobijat neke kolko - tolko plačene svirke i tak, zafrkavaju se, trenutno snimaju drugi album, nisu loši za svoj uzrast :)

http://free-zg.t-com.hr/spremishte

pošto je tema o lyricsima, evo direktan link:

STRANICA SA LYRICSIMA s albuma STARI MOJ... grupe SPREMIŠTE (http://free-zg.t-com.hr/spremishte/s_moj.html)
"Tomorrow" je dobra pjesma. Ostale mi nisu baš nešto, ali ta je :thumbs2: ...

Isto. Tomorow mi se sviđa, ali ostale ne.

Valtiel
24-10-2006, 14:27
pjesme su ok ali ja ne volim rimu

Preferiraš pjesme u prozi?

Pjesme u prozi??? Ne, to ne postoji!!!

Ono o cemu ti govoris, su poeme! Ja licno pisem poeme. Posto takoder MRZIM rimu, jer sve sto cini je da djelo ostane nedoreceno, i samo fino naslagano, a samim time, gubi i malo dubine sto ima.

Morate se odluciti da li je ovo tema za pjesme i poeme sto se tice poezije, ili pjesme sto se tice muzike. Jer pisana pjesma koja je poezija ne moze se pjevati!

kikl0p
24-10-2006, 14:48
Mali Tino

U štali Tino je mali
on tu spava okrugla mu je glava
nemoze uci u kucu stara mu priprema buču
pokemon karte sakuplja

m777
24-10-2006, 17:54
pjesme su ok ali ja ne volim rimu

Preferiraš pjesme u prozi?

Pjesme u prozi??? Ne, to ne postoji!!!

Ono o cemu ti govoris, su poeme! Ja licno pisem poeme. Posto takoder MRZIM rimu, jer sve sto cini je da djelo ostane nedoreceno, i samo fino naslagano, a samim time, gubi i malo dubine sto ima.

Morate se odluciti da li je ovo tema za pjesme i poeme sto se tice poezije, ili pjesme sto se tice muzike. Jer pisana pjesma koja je poezija ne moze se pjevati!
Ne postoji? Od kad? :|
Poema je lirsko-epski oblik, što znači da je i pjesma...
Cilj rime je uspostavljanje ritma i ravnoteže te povezivanje djela u cjelinu, što se najbolje vidi u sonetima. Sad reci da su soneti nedorečeni i da ništa ne valjaju...


Jer pisana pjesma koja jeSpoezija ne moze se pjevati!
Svjestan si toga da ovo nema baš smisla? Nego što je pisana pjesma nego poezija? :| I da, ista se može pjevati, a za primjer ću ponovno uzeti sonete...

Helena
24-10-2006, 18:37
pjesme su ok ali ja ne volim rimu

Preferiraš pjesme u prozi?

Pjesme u prozi??? Ne, to ne postoji!!!

Ono o cemu ti govoris, su poeme! Ja licno pisem poeme. Posto takoder MRZIM rimu, jer sve sto cini je da djelo ostane nedoreceno, i samo fino naslagano, a samim time, gubi i malo dubine sto ima.

Morate se odluciti da li je ovo tema za pjesme i poeme sto se tice poezije, ili pjesme sto se tice muzike. Jer pisana pjesma koja je poezija ne moze se pjevati!

Majko mila, pomozi... Ne postoji pjesma u prozi? Pa kud ti ideš u školu?

Fenrir
24-10-2006, 19:10
Mali Tino

U štali Tino je mali
on tu spava okrugla mu je glava
nemoze uci u kucu stara mu priprema buču
pokemon karte sakuplja
Sorry, ali :rotfl:

Sonic_Moronic
24-10-2006, 19:45
Kako se ne može pjevati pjesma bez rime? I meni je dobra rima ali ima odlićnih pjesama bez rime, kojima je svrha da budu duboke, zanimljive ili nešto drugo.

Valtiel
24-10-2006, 22:32
pjesme su ok ali ja ne volim rimu

Preferiraš pjesme u prozi?

Pjesme u prozi??? Ne, to ne postoji!!!

Ono o cemu ti govoris, su poeme! Ja licno pisem poeme. Posto takoder MRZIM rimu, jer sve sto cini je da djelo ostane nedoreceno, i samo fino naslagano, a samim time, gubi i malo dubine sto ima.

Morate se odluciti da li je ovo tema za pjesme i poeme sto se tice poezije, ili pjesme sto se tice muzike. Jer pisana pjesma koja je poezija ne moze se pjevati!
Ne postoji? Od kad? :|
Poema je lirsko-epski oblik, što znači da je i pjesma...
Cilj rime je uspostavljanje ritma i ravnoteže te povezivanje djela u cjelinu, što se najbolje vidi u sonetima. Sad reci da su soneti nedorečeni i da ništa ne valjaju...


Jer pisana pjesma koja jeSpoezija ne moze se pjevati!
Svjestan si toga da ovo nema baš smisla? Nego što je pisana pjesma nego poezija? :| I da, ista se može pjevati, a za primjer ću ponovno uzeti sonete...

Vidis, poema jeste lirsko epski oblik, a svaki epski oblik nije pjesma, koliko god ti govorili da jeste. Jeste to cilj rime, naravno, ali cini zapravo suprotno. Te sa rimom jedno djelo ne bude jedan svijet, vec samo jedna recenica. Soneti valjaju, ali itekako me ostavljaju da trazim vise. koliko bi samo soneta bilo potrebno da sacini jedan svijet. A jedna poema je sasvim dovoljna.

Pisana pjesma nije predvidena za pjevanje... Na kraju krajeva, sve se moze pjevati, ali nije pitanje mogucnosti vec namjene.

U koju sam ja skolu isao? Pa draga helena, osim sto upravo studiram jezik i knjizevnost, knjizevnik sam, zato tisu :wink:

Ali, ajde da se sada ne svadamo oko toga i da kvarimo temu. Postajte pjesme i poeme, sta god vi smatrali pod tim pojmovima. Pa da ih citamo :)