PDA

Pogledaj cijelu verziju : - NOVA GENERACIJA IGARA -



MarkaN
19-10-2006, 18:56
LOCK´N´LOADSdomaći gaming sajt na današnji dan objavio je opis od čak 109 Next-Gen igara! Stoga ne gubite vrijeme nego se uputite na navedeni link i uživajte u moru igara koje će vas zabavljati narednih mjeseci i godina! – http://lnl.com.hr/nova_generacija_igara/


Komentirajte i recite nam koje igre su vas najviše, a koje najmanje impresionirale.

Fencing_LORD
19-10-2006, 19:18
Nisam vidio ni jednu jedinu igru za PC, tužno :cry:
Jedva čekam Fable2

4Non1MuS
19-10-2006, 20:18
Biće, biće...

Turok :D :D :D to če biti ludo

Ja mislim da se novi Gran Turismo neće zvati Vision Gran Turismo nego Gran Turismo HD i da će se petica zvati normalno Gran Turismo 5

Sterpo
19-10-2006, 21:08
zašto piše da je BIA hell's highway samo za ps3 i xb369 kad izlazi i na pc?

4Non1MuS
19-10-2006, 21:21
To je isto kao što je bilo i sa NFS:MW, igra će biti next-gen za konzole a curr-gen za PC.

MarkaN
19-10-2006, 21:23
zašto piše da je BIA hell's highway samo za ps3 i xb369 kad izlazi i na pc?

khm, da vam pojasnim ta rubrika se odnosi samo na XBox 360 i PlayStation 3. No bez brige, pripremamo i razne specijalitete vezane uz Next-Gen PC-e ;-)

s time da pola tih igara izlaze i za PC, ali CoD 3 nažalost - NE

mravojed19
19-10-2006, 22:15
potkrala vam se mala greškica kod Obliviona,tj. dvije :rotfl:

reiki_
20-10-2006, 08:49
zašto piše da je BIA hell's highway samo za ps3 i xb369 kad izlazi i na pc?

khm, da vam pojasnim ta rubrika se odnosi samo na XBox 360 i PlayStation 3. No bez brige, pripremamo i razne specijalitete vezane uz Next-Gen PC-e ;-)

s time da pola tih igara izlaze i za PC, ali CoD 3 nažalost - NE

cod 3 ionako ne rade isti developeri koji su nam podarili prva dva božanstva tako da nisam baš siguran da će biti nešto pogotovo zato što neće izaći na pc.

Lord Myrkul
20-10-2006, 09:33
zašto piše da je BIA hell's highway samo za ps3 i xb369 kad izlazi i na pc?

khm, da vam pojasnim ta rubrika se odnosi samo na XBox 360 i PlayStation 3. No bez brige, pripremamo i razne specijalitete vezane uz Next-Gen PC-e ;-)

s time da pola tih igara izlaze i za PC, ali CoD 3 nažalost - NE

cod 3 ionako ne rade isti developeri koji su nam podarili prva dva božanstva tako da nisam baš siguran da će biti nešto pogotovo zato što neće izaći na pc.

ja mislin da cemo mi bit sritni da ne izađe na pc kad vidimo to smeće :yuck:

Sonic_Moronic
20-10-2006, 13:02
Jedino me možda zanima onaj remake na golden axe.. igrao sam ja na Sega mega drive... Dobra je igra

20-10-2006, 13:21
Ti bas moras za svaku stvar na lnlu otvorit topic :)
Ok je..ali nema tu bas novih stvari 5-6 novih clanaka u toj kategoriji.. :kill:

MarkaN
20-10-2006, 18:09
Ti bas moras za svaku stvar na lnlu otvorit topic :)
Ok je..ali nema tu bas novih stvari 5-6 novih clanaka u toj kategoriji.. :kill:

žao mi je što ti radimo konkurenciju i što tvoje tvrdnje nisu istinite. Doviđenja.

KingTomy
20-10-2006, 18:42
potkrala vam se mala greškica kod Obliviona,tj. dvije :rotfl:

Oblivion VI i poznati mmorpg Morrowind :rotfl:

20-10-2006, 19:22
A šta se odma uvrjediš zezam te..svaka cast

kikl0p
20-10-2006, 21:04
dobro mi se cini Alone In The Dark: Near Death Investigation

Fenrir
20-10-2006, 21:35
Jedino me možda zanima onaj remake na golden axe.. igrao sam ja na Sega mega drive... Dobra je igra

Ja sam ga isto igrao na segi, baš me zanima kaj je novo s tom starudijom.

MarkaN
21-10-2006, 09:48
Jedino me možda zanima onaj remake na golden axe.. igrao sam ja na Sega mega drive... Dobra je igra

Ja sam ga isto igrao na segi, baš me zanima kaj je novo s tom starudijom.

kaj? Pa engine, nema više "sprite-ova", i tak... al priča i osnovne karakteristike igre najvjerojatnije neće biti izmjenjene, neki Deja Vu mora postojati u gameplay-u.

Valtiel
21-10-2006, 13:24
Kao sto rekoh, makar morao opljackati banku da si kupim PS3, ali sve za FINAL FANTASY i METAL GEAR SOLID :pray: :pray: :pray:

GrannyKiller
21-10-2006, 15:41
To je isto kao što je bilo i sa NFS:MW, igra će biti next-gen za konzole a curr-gen za PC.

lol, uvijek je next-gen za PC...kaj nije možda bolje izgledao na PC-u?

MarkaN
22-10-2006, 00:00
Kao sto rekoh, makar morao opljackati banku da si kupim PS3, ali sve za FINAL FANTASY i METAL GEAR SOLID :pray: :pray: :pray:

vrijedi, vrijedi... nema sumnje :wink:

4Non1MuS
22-10-2006, 12:41
Kao sto rekoh, makar morao opljackati banku da si kupim PS3, ali sve za FINAL FANTASY i METAL GEAR SOLID :pray: :pray: :pray:S

Ajd reci ak budes iso da idem i ja :)

Sonic_Moronic
22-10-2006, 15:01
MMORPG MORROWIND :rotfl: :rotfl:

I ON SE NAMA SMIJE NA GREED 4 GAMINGU L :rotfl: :rotfl: L

I oblivion ti je 4. nastavak

MarkaN
22-10-2006, 15:12
MMORPG MORROWIND :rotfl: :rotfl:

I ON SE NAMA SMIJE NA GREED 4 GAMINGU L :rotfl: :rotfl: L

I oblivion ti je 4. nastavak

i kaj si ti sad reko? A nisi znao za MMORPG mod za Morrowind? pssss.......

MarkaN
26-10-2006, 12:42
GOOD NEWS!

Ono što je na PS3 trebalo biti ekskluzivan dodatak sad je najavljeno za PC kao expansion pack - The Elder Scrolls IV: Knights Of The Nine

http://www.tothegame.com/game.asp?id=6033

Nightyx
28-10-2006, 08:48
Nova generacija je: Oblivion (novi korak u RPG žanru kojeg neki
kopiraju kao np. Gotic 3)
Crysis (zbog grafike FPS više neće biti isti)

MarkaN
28-10-2006, 18:40
Nova generacija je: Oblivion (novi korak u RPG žanru kojeg neki
kopiraju kao np. Gotic 3)
Crysis (zbog grafike FPS više neće biti isti)

Za Oblivion si potpuno u pravu, to sam i ja rekao kad sam ga recenzirao - dao sam mu 97% (XB 360 verzija)

A što se Crysis-a tiče ipak NEĆE unijeti evoluciju kao što je to unijeo FarCry! Zašto? - Zato jer za njega znamo i očekujemo ga! Tko je znao za FarCry prije nego je izašao? PCP i šačica gamera...

Crisis će biti kao ševa s kurvom na jednu noć. Platit ćeš masno, zabavit se strasno, a poslje ko da niš nije bilo.

Asai
28-10-2006, 18:56
Pa ne bih se baš složio za Crysis...Donosi dosta novih elemenata u igru,ne samo grafika... http://www.gamershell.com/download_16117.shtmlSDownloadajte i pogledajte pa će vam bit jasno...

MarkaN
28-10-2006, 19:44
Pa ne bih se baš složio za Crysis...

eh, ja bi. vidjet ćemo...

Asai
29-10-2006, 14:59
Ako ništa MP uvijek živi,bit će gušt špilat to u MP-u...tko bude mogao... :D

DrunkyDuck
29-10-2006, 16:23
SCrysis (zbog grafike FPS više neće biti isti)
Ma da. Biti ce isti samo ce imati bolju grafiku. Kao i sve ostale pucacine koje izlaze.

Ja se nadam da ce BioShock biti dostojan onog "shock" u nazivu. I lagano stedim za novi hardver.

Letva
29-10-2006, 18:48
svaka cast,stvarno ste se potrudili....nemam rijeci:),al znam da ce najebat gameplay za ove igre....skidam kapu.

IgGy
29-10-2006, 20:19
Pa ne bih se baš složio za Crysis...

eh, ja bi. vidjet ćemo...

Evo, dobio sam confidential priopcenje; sluzbeno je potvrdjeno da crysis izlazi za Xbox 360, a razmisljaju o otkazivanju PC verzije. Igra se sad zove Crysis Next-Gen.

Asai
29-10-2006, 20:22
Očekivao sam tako nešto...Premalo ljudi ima hard za to izvrtit,odnosno još ga nitko nema... :? Prodajni rezultati bi bili katastrofa šta se tiče PC verzije...

Prince-Artas
29-10-2006, 20:27
Očekivao sam tako nešto...Premalo ljudi ima hard za to izvrtit,odnosno još ga nitko nema... :? Prodajni rezultati bi bili katastrofa šta se tiče PC verzije...

krivo razmišljaš, crysis će bit zahtjevan za današnja računala ko i far cry za ondašnja

Asai
29-10-2006, 20:29
Ja uvijek imam samo jedno za reć u tom slučaju...vrijeme će pokazat! :wink:

+ činjenica da će ti trebat DX10 grafulja za tu igru (i mnoge druge btw.),a koliko ja znam još ih nitko nema...

4Non1MuS
29-10-2006, 20:42
Neće trebati DX10 grafička.
Trebat će ti ako postavke kod grafike staviš sve do max.

Prince-Artas
29-10-2006, 20:47
Neće trebati DX10 grafička.
Trebat će ti ako postavke kod grafike staviš sve do max.

ne nego ako oćeš da ti se igra vrti u dx10 modu moraš imat dx10 grafu

kikl0p
29-10-2006, 20:51
Pa ne bih se baš složio za Crysis...

eh, ja bi. vidjet ćemo...

Evo, dobio sam confidential priopcenje; sluzbeno je potvrdjeno da crysis izlazi za Xbox 360, a razmisljaju o otkazivanju PC verzije. Igra se sad zove Crysis Next-Gen.katastrofa microsoft sve vise preuzima monopol na trzistu na kraju ce sve igre bit x-box 360 ekskluzive da se Gates moze kurcit sa svojom novom konzolom

4Non1MuS
29-10-2006, 20:59
Jebiga, i GTA serijal je postao ekskluziva za X-Box

IgGy
29-10-2006, 20:59
ok, sad smanjite malo s komentarima, i pricekajmo sta markan ima rec na to :)

dugi
29-10-2006, 21:43
Pa ne bih se baš složio za Crysis...

eh, ja bi. vidjet ćemo...

Evo, dobio sam confidential priopcenje; sluzbeno je potvrdjeno da crysis izlazi za Xbox 360, a razmisljaju o otkazivanju PC verzije. Igra se sad zove Crysis Next-Gen.katastrofa microsoft sve vise preuzima monopol na trzistu na kraju ce sve igre bit x-box 360 ekskluzive da se Gates moze kurcit sa svojom novom konzolom

Pa to i nije tako lose ,osobno sam vec preumoran od raznih nadogradnji svog pc-a.Sa konzolom si miran 3-4 godina a kupovina lcd televizora se namece sama po sebi sa konzolom ili bez nje.

MarkaN
29-10-2006, 21:56
ok, sad smanjite malo s komentarima, i pricekajmo sta markan ima rec na to :)

heh... pa sad kad gledam na sve to izgleda da tu više nije "XB 360 VS PS3 spika"Snego otvoreni rat između Microsofta i Sony-a.

Kako? - Pa lijepo, najprije borba standarda:
HD DVD vs. Blu-Ray
Pa onda borba platformi:
PC, XBox 360 vs. PlayStation 3, PSP

A Kuturagijeva izjava da PS3 zamjenjuje PC... nemam riječi :o

Asai
29-10-2006, 23:40
Treba njemu zamijenit jednu iza uha...PC je PC njega nikad ništa neće zamijenit! :killyou: Konzole suxxaju big time! :thumbs1:

Valtiel
30-10-2006, 01:26
Istina, pc nikad nista nece zamijeniti... ali cu sve uciniti da pribavim pare za PS3!!! Zasto? Pa, mozda zbog FINAL FANTASY XIII i METAL GEAR SOLID 4, ili ipak CALL OF DUTY 3, pa GTA 4, etc. etc.

GrannyKiller
30-10-2006, 07:42
pa GTA 4, etc. etc.

GTA4 je koliko znam ekskluziva za X360

IgGy
30-10-2006, 09:45
ok, sad smanjite malo s komentarima, i pricekajmo sta markan ima rec na to :)

heh... pa sad kad gledam na sve to izgleda da tu više nije "XB 360 VS PS3 spika"Snego otvoreni rat između Microsofta i Sony-a.

Kako? - Pa lijepo, najprije borba standarda:
HD DVD vs. Blu-Ray
Pa onda borba platformi:
PC, XBox 360 vs. PlayStation 3, PSP

A Kuturagijeva izjava da PS3 zamjenjuje PC... nemam riječi :o

Ah, nisi nasjeo :-x Cekao sam neki fanb0y komentar tipa "bwahaha, X360 ownz0rz pwnz0rz" :(

Anyway, nije Crysis prebacen na X360, nit ce bit otkazan za PC

A sto se tice ovih ratova i konkurencije; mislim da PC nece tako brzo dostic konzolno trziste - kvantitativno, no kvalitativno ga vec sad debelo prasi.

Nazalost, i ta kvaliteta moze odjednom nestat, ukoliko PC-centricni proizvodjaci pocnu prebjegavat na konzolno trziste (ko sto po novom, recimo radi Ubisoft) i u marketinskim kampanjama multiplatformskih naslova (tipa Splinter Cell i Rainbow Six - koji je do prije Lockdowna bio vrlo PC-centrican) spominjat iskljucivo X360, iako isti naslov, u istoj verziji, istog grafickog izgleda, istih featursa dolazi i na PC.

Uostalom, prema njihovoj marketinskoj kampanji, PC verzije Splinter Cell: Double Agent i Rainbow Six: Vegas prakticki ne postoje.

Kad smo kod novih "prebjegavaca", ne govorim samo o Ubisoftu.
Sjecate se takodjer vrlo PC-centricnog proizvodjaca pod nazivom "id"? Da, isti onaj koji je maltene stvorio zanr shootera iz prvog lica Wolfensteinom i Doomom, i ujedno, jedan od razloga zasto je id danas tako slavan.

Guess what - rade novi "exciting" shooter iz prvog lica - Castle Wolfenstein. Zasad - ekskluzivno za X360.

Da stvari budu smjesnije, John Carmack, isti onaj decec koji se tako busao u prsa svojim DOOM 3 engineom, sad govori kako im Xbox 360 dev kit, odnosno XNA "omogucuje mnogo jednostavniju produkciju, negoli je to bilo moguce na PC-ju". Iz aviona se vidi da su mu dali deblju plavu kuvertu samo kako bi medije punio tim, kako ga volim zvat, "PR shite".

Sad ocekujemo port Castle Wolfenstein s X360 na PC i neizbjezni AutoAim kojeg necete moc iskljucit.
Dogodi li se to, bacam racunalo kroz prozor, majkemi.

GrannyKiller
30-10-2006, 09:54
Dogodi li se to, bacam racunalo kroz prozor, majkemi.

usmeri svoj bijes na nešto drugo...recimo baci komp na Carmacka... :killyou:

Ps1ho
30-10-2006, 10:26
o je*em ti zivot, pa sta je ovo? Oce sad Pc - evi izumrt, oce na prijestolje doc konzole? Oce sad svi developeri i i izdavaci vrijedni spomena prebacivat svoje naslove na konzole, ak se to dogodi ja se prisruzujem IgGy - u i bacam komp :-x te idem gledat Big Brothera i nadat se revoluciji :-x

Valtiel
30-10-2006, 14:28
pa GTA 4, etc. etc.

GTA4 je koliko znam ekskluziva za X360

Grand Theft Auto IV will be simultaneously available for the PlayStation®3 and Xbox 360™ and is currently planned to be in stores in North America on October 16, 2007 and in Europe on October 19, 2007.

http://www.gta4.net/
:wink:

dugi
30-10-2006, 16:48
Pa dobro a zasto vas to sve smeta.Pa sta fali konzolama (osim RTS-ova) imaju sve .Dobro FPS-ovi nisu na razini PC a ali su itekako igrivi i zabavni.Po vama bi se vlasnici X360 ili PS2-PS3 konzole trebali sakriti u misiju rupu.Po meni bas naprotiv trebali bi biti smo ponosni jer non- stop PC nadogradnje postaju debelo porez na budale.Da se razumijemo ja se igram samo na PC i zbog toga ne zalim ali sve vise razmisljam o novim konzolama kao o dugorocno po dzep manje zahtjevnoj zabavi.Najvise mrzim kada "pravi" gameri pljuju po konzolama kao PC ce ih vrlo brzo oprati u grafici a sa druge strane tvrde kako im grafika nije vazna i kako nove igre ne pariraju onim starijim.Na kozoli se moze zabavljati jednako dobro kao i na PC-u osim ako nisi "zadrti gamer" sto vecina i nije stoga i ne cudi sve veca popularnost konzola te postepeno preseljenje zabave na njih svidjelo se to nama "pravim" gamerima ili ne.

Asai
30-10-2006, 18:03
Ja ću samo reć da sam imao i PC i PS2 i da mi je PC daleko bolji za SVE igre...grafika mi tu ne igra ulogu jer mi je PS2 imao lijepšu grafiku nego ova kanta od PC-a što ju imam već gledam to sa strane kontrola i još mnogočega...

Ako se zbilja desi to da će se većina proizvođača preusmjerit na konzole e onda smo naje****...iako sumnjam da će se to desit jer ipak je sve krenulo od PC-a... 8)

MarkaN
30-10-2006, 19:17
ok, sad smanjite malo s komentarima, i pricekajmo sta markan ima rec na to :)

heh... pa sad kad gledam na sve to izgleda da tu više nije "XB 360 VS PS3 spika"Snego otvoreni rat između Microsofta i Sony-a.

Kako? - Pa lijepo, najprije borba standarda:
HD DVD vs. Blu-Ray
Pa onda borba platformi:
PC, XBox 360 vs. PlayStation 3, PSP

A Kuturagijeva izjava da PS3 zamjenjuje PC... nemam riječi :o

Ah, nisi nasjeo :-x Cekao sam neki fanb0y komentar tipa "bwahaha, X360 ownz0rz pwnz0rz" :(

Anyway, nije Crysis prebacen na X360, nit ce bit otkazan za PC

A sto se tice ovih ratova i konkurencije; mislim da PC nece tako brzo dostic konzolno trziste - kvantitativno, no kvalitativno ga vec sad debelo prasi.

Nazalost, i ta kvaliteta moze odjednom nestat, ukoliko PC-centricni proizvodjaci pocnu prebjegavat na konzolno trziste (ko sto po novom, recimo radi Ubisoft) i u marketinskim kampanjama multiplatformskih naslova (tipa Splinter Cell i Rainbow Six - koji je do prije Lockdowna bio vrlo PC-centrican) spominjat iskljucivo X360, iako isti naslov, u istoj verziji, istog grafickog izgleda, istih featursa dolazi i na PC.

Uostalom, prema njihovoj marketinskoj kampanji, PC verzije Splinter Cell: Double Agent i Rainbow Six: Vegas prakticki ne postoje.

Kad smo kod novih "prebjegavaca", ne govorim samo o Ubisoftu.
Sjecate se takodjer vrlo PC-centricnog proizvodjaca pod nazivom "id"? Da, isti onaj koji je maltene stvorio zanr shootera iz prvog lica Wolfensteinom i Doomom, i ujedno, jedan od razloga zasto je id danas tako slavan.

Guess what - rade novi "exciting" shooter iz prvog lica - Castle Wolfenstein. Zasad - ekskluzivno za X360.

Da stvari budu smjesnije, John Carmack, isti onaj decec koji se tako busao u prsa svojim DOOM 3 engineom, sad govori kako im Xbox 360 dev kit, odnosno XNA "omogucuje mnogo jednostavniju produkciju, negoli je to bilo moguce na PC-ju". Iz aviona se vidi da su mu dali deblju plavu kuvertu samo kako bi medije punio tim, kako ga volim zvat, "PR shite".

Sad ocekujemo port Castle Wolfenstein s X360 na PC i neizbjezni AutoAim kojeg necete moc iskljucit.
Dogodi li se to, bacam racunalo kroz prozor, majkemi.

imaš pravo multiplatforming je sjebao sve. A id Software me jako razočarao kad je proizveo Quake 4... Nadam se da će petica se vratiti onome što je bila dvojka nekad, iako objektivno gledajući nema mu spasa! - Još jedan upropašten serijal... :(

GrannyKiller
30-10-2006, 19:45
Pa dobro a zasto vas to sve smeta.Pa sta fali konzolama (osim RTS-ova) imaju sve .Dobro FPS-ovi nisu na razini PC a ali su itekako igrivi i zabavni.Po vama bi se vlasnici X360 ili PS2-PS3 konzole trebali sakriti u misiju rupu.Po meni bas naprotiv trebali bi biti smo ponosni jer non- stop PC nadogradnje postaju debelo porez na budale.Da se razumijemo ja se igram samo na PC i zbog toga ne zalim ali sve vise razmisljam o novim konzolama kao o dugorocno po dzep manje zahtjevnoj zabavi.Najvise mrzim kada "pravi" gameri pljuju po konzolama kao PC ce ih vrlo brzo oprati u grafici a sa druge strane tvrde kako im grafika nije vazna i kako nove igre ne pariraju onim starijim.Na kozoli se moze zabavljati jednako dobro kao i na PC-u osim ako nisi "zadrti gamer" sto vecina i nije stoga i ne cudi sve veca popularnost konzola te postepeno preseljenje zabave na njih svidjelo se to nama "pravim" gamerima ili ne.

pa gle, slažem se da mi PC-aši dosta bacamo novac na to...hebiga, kad hardver u konzolama uvijek može igre vrtit sa dobrom grafikom...ja sam za to da se razvoj hardvera za PC (barem grafičkih kartica) malo uspori, evo neki vlasnici novih Gf7900 grafa se već žale da im treba nova zwer...mislim, ja sam konkretno protiv toga da igre postanu skroz realne, gdje je tu onda IGRA? zadovoljan sam grafikom koju igre imaju danas, mislim realno mi ne treba bolja.
ne znam...meni bi najidealnije bilo da grafički sustav za konzole naprave za PC i da se igre narednih 3-4 godine rade za tu grafu, bez nekih strašnih napredaka.
vidjet ćemo šta će bit kad počnu radit CPU+GPU+PPU čipove.

dugi
30-10-2006, 20:32
Ljudima je svega toga dosta,posjetite malo strane forume.Nije ni cudo sto se sve vise igari proda na konzolama nego na PC-u.Tehnologija se nemoze zaustaviti ali da bi mogli malo bolje prilagoditi igre, mogli bi samo da hoce.I da se razumijemo ja tu ne kukam trenutno zbog sebe :D jer meni sve radi odlicno ali vec za godinu najvise dve ova moja kanta u potpisu biti ce u rangu boljeg digitrona pa se pitam tko je tu lud :-x (ocito ja)

Prince-Artas
30-10-2006, 20:51
nema propasti za pc, tu je mmo.
inače šta se tiče carmacka on ide tamo di je lova, pametan čovjek

Asai
30-10-2006, 21:21
ja sam za to da se razvoj hardvera za PC (barem grafičkih kartica) malo uspori, evo neki vlasnici novih Gf7900 grafa se već žale da im treba nova zwer

Treba uzet u obzir da su jedini proizvođači kvalitetne grafike Ameri i Kanađani a obje zemlje se furaju na kapitalizam,znači što veća zarada..a kud ćeš bolje zaradit nego svake godine izbacit duplo jaču stvar na tržište i time natjerat korisnike da kupe tvoj proizvod,jer ako ga ne kupe jednostavno neće moć uživat u blagodatima koje pruža najnovija igra...isti štos sa antivirusnim softverom,daju ti kvalitetan softver i poslije toga još kvalitetniji virus pa onda opet riješenje za taj virus koji su sami napravili...začarani krug i neprekidni izvor zarade...na našu žalost... :(

MarkaN
31-10-2006, 19:16
ja sam za to da se razvoj hardvera za PC (barem grafičkih kartica) malo uspori, evo neki vlasnici novih Gf7900 grafa se već žale da im treba nova zwer

Treba uzet u obzir da su jedini proizvođači kvalitetne grafike Ameri i Kanađani a obje zemlje se furaju na kapitalizam,znači što veća zarada..a kud ćeš bolje zaradit nego svake godine izbacit duplo jaču stvar na tržište i time natjerat korisnike da kupe tvoj proizvod,jer ako ga ne kupe jednostavno neće moć uživat u blagodatima koje pruža najnovija igra...isti štos sa antivirusnim softverom,daju ti kvalitetan softver i poslije toga još kvalitetniji virus pa onda opet riješenje za taj virus koji su sami napravili...začarani krug i neprekidni izvor zarade...na našu žalost... :(

Da, ali ako pogledate situaciju kakva je sad i kakva će biti po najavama Microsofta (Windows Vista), izgleda da će kupnja novog PC-a za Next-Gen biti obavezna, ali će zato nadogradnje biti vrlo ograničene što bi trebalo rezultirati optimiziranijim engineima i kvalitetnijim igrama.

Također još jedna stvar ulazi u obzir - PC i konzole više neće biti toliko različite platforme jer multiplatforming će postati standard (pa već je i postao) a samim time i Multiplayer način igranja istodobno na svim platformama.

Dakle Next-Gen je u istinu NEXT-GEN i to se više ne odnosi samo na grafiku.

KingTomy
31-10-2006, 19:29
Sada zamislite da se svi vaši postovi spoje u jedan i završavaju s "..."
a ja dodajem "i na kraju se sve preokrene na PC."

MarkaN
31-10-2006, 19:52
"i na kraju se sve preokrene na PC."

Dobro je momče, čitaš ti PC Play :bravo:

IgGy
31-10-2006, 19:59
Dakle Next-Gen je u istinu NEXT-GEN i to se više ne odnosi samo na grafiku.

Mozda. U ovom trenutku od tog silnog next gena vidim samo grafiku :roll: U next gen bih eventualno mogao uvrstit Xbox Live koji me impresionirao zbog svoje integriranosti u platformu, te ce zapravo, kad se Vista pojavi, evoluirat u Live Anywhere, ono sto si naveo.

Mislim da je vrijeme da shvatite kako je next gen samo marketinski termin kojim se korporacije koriste kako bi kupcima odaslali signal kako dobivaju nesto "novo, jedinstveno i unikatno", no na samom se kraju generalno sve uvijek svede na estetski izgled koji ce pojavom ostalih konzola (PlayStation 3 i Nintendo Wii) i ponajprije DirectX-a 10 ishlapit.

Naravno, tu je opet Microsoft koji se proteze na dvije strane, brand Xbox kojeg zele ojacat koliko god mogu i "novi" brand Games for Windows, kojim ce pokusat rekonstruirat industriju PC igara.
Hoce li Xbox i Games for Windows u buducnosti kolidirati, u negativnom smislu, pokazat ce samo vrijeme.

KingTomy
31-10-2006, 21:34
"i na kraju se sve preokrene na PC."

Dobro je momče, čitaš ti PC Play :bravo:

Da. :) Ako pročitaš svoj zadnji (predzadnji) post i sam si "između redova" rekao da je sve to PC. :wink:

MarkaN
31-10-2006, 21:58
"i na kraju se sve preokrene na PC."

Dobro je momče, čitaš ti PC Play :bravo:

Da. :) Ako pročitaš svoj zadnji (predzadnji) post i sam si "između redova" rekao da je sve to PC. :wink:

Da i svjestan sam toga. Mislim da individualnost PC-a u Next-Genu nije uopće u pitanju.

@IgGy - znam dobro da je Next-Gen pojam stvoren za varanje gamerske javnost i već mi ide na jetra stalno pisati tu riječ, zato jedva čekam da postane current-gen da se ne moramo više s tim zamarati.