PDA

Pogledaj cijelu verziju : Medieval 2 TW: Osman Invasion mod



Akul
17-10-2006, 19:34
Zdravo.

Kao što svi znate, M2TW će uskoro izaći. Očekujem da će igra biti izvrsna a ne čini se da će trebati jaku "kantu" (osim toga da MAKS instalacija zahtjeva 11GB HDD-a) da bi se igrala. Ali znam da ću uskoro izigrati s više od pola frakcija a fan-made modovi neće uskoro izaći a jer znam dosta o modiranju RTW-a, želio bih napraviti nešto za igru također.

Što želim napraviti vidi se već iz naslova. Mod bi bio totalna konverzija igre s novom mapom, potretima, leader-picovima, jedinicama, itd.
Mod bi se trebao događati u vrijeme Osmanlijskih invazija na ove prostore i nadam se da bi mogli staviti oko 100 provincija (neće samo Hrvatska biti u modu!) i najmanje 15 igrivih frakcija (Dubrovnik, Osmanlije, Venecija, kuća Frankapan, kuća Šubić...).

Naravno, zato se treba sakupiti ekipa. Pa bih želio već sada početi recruitati. Pa zato, ako ste moder ili znate praviti 3D modele (a i oni koji znadu crtati 2D slike su također traženi) i volite igrati TW, molio bih vas da pomognete u projektu.

Ako imate pitanje, molim pitajte.

S poštovanjem, Akul

Prince-Artas
17-10-2006, 19:40
ideja ti je odlična ali ja nemam iskustva s modanjem :(

POSA
17-10-2006, 19:41
odlična ideja
nažalost ne znam ništa od toga raditi, ali kao vam treba netko tko će nositi ručnike i vodu taj sam :)
uglavnom pozdravljam poduhvat

JedimiNjoke
17-10-2006, 19:48
Teško da ćeš naći nekog s takvim sposobnostima ovdje... Možda njih par :)

Inače super ideja, eto ako uspiješ ostvarit što si reko svaka čast.

gl

Akul
17-10-2006, 19:48
ideja ti je odlična ali ja nemam iskustva s modanjem :(

Da li možda znaš raditi 3D ili 2D slike?

Ah da! Također bi mi trebao i Webdesigner te Forum Administrator. Ne možeš raditi Major MOD bez foruma i stranice :P


Teško da ćeš naći nekog s takvim sposobnostima ovdje... Možda njih par

Znam, ali ako ne uspijem naći dovoljno ekipe ovdje, pitat ću na TWcentru da li još tko želi pomoći. Nisu naši, ali dosta njih vole igrati razne TW igre.

DrunkyDuck
17-10-2006, 20:25
Mogu slijedece:

-glazba
-teksture - ide mi tak tak
-portreti, ikone i slicno - ici ce
-staticni modeli - ici ce
-animirani modeli, modeli likova - mogu probat iako nece biti potrebno, cini mi se da ce svi potrebni modeli biti u igri, samo ce trebati promijeniti skinove

Eddie9
17-10-2006, 20:43
ideja ti je odlična ali ja nemam iskustva s modanjem :(

Da li možda znaš raditi 3D ili 2D slike?

Ah da! Također bi mi trebao i Webdesigner te Forum Administrator. Ne možeš raditi Major MOD bez foruma i stranice :P


Teško da ćeš naći nekog s takvim sposobnostima ovdje... Možda njih par

Znam, ali ako ne uspijem naći dovoljno ekipe ovdje, pitat ću na TWcentru da li još tko želi pomoći. Nisu naši, ali dosta njih vole igrati razne TW igre.

ja mogu biti forum admin :)

Werewolf
17-10-2006, 21:12
IDeja je fakat idlicna, i bilo bi zestoko da je ostvaris! :pray: Da znam nesto o modanju odma bi pomogo!

17-10-2006, 21:48
Zdravo.

Kao što svi znate, M2TW će uskoro izaći. Očekujem da će igra biti izvrsna a ne čini se da će trebati jaku "kantu" (osim toga da MAKS instalacija zahtjeva 11GB HDD-a) da bi se igrala. Ali znam da ću uskoro izigrati s više od pola frakcija a fan-made modovi neće uskoro izaći a jer znam dosta o modiranju RTW-a, želio bih napraviti nešto za igru također.

Što želim napraviti vidi se već iz naslova. Mod bi bio totalna konverzija igre s novom mapom, potretima, leader-picovima, jedinicama, itd.
Mod bi se trebao događati u vrijeme Osmanlijskih invazija na ove prostore i nadam se da bi mogli staviti oko 100 provincija (neće samo Hrvatska biti u modu!) i najmanje 15 igrivih frakcija (Dubrovnik, Osmanlije, Venecija, kuća Frankapan, kuća Šubić...).

Naravno, zato se treba sakupiti ekipa. Pa bih želio već sada početi recruitati. Pa zato, ako ste moder ili znate praviti 3D modele (a i oni koji znadu crtati 2D slike su također traženi) i volite igrati TW, molio bih vas da pomognete u projektu.

Ako imate pitanje, molim pitajte.

S poštovanjem, Akul
svaka čast care,jedan od rijetkih koji zna pravilno napisati njihovo prezime :wink:

MasaKrisT
17-10-2006, 22:52
ISTINA dugo se o tome vodila polemika...e ovo je genijalna ideja samo naalost mogu ti samo rjeci podrske dati kao svi ostali:(...

Systematic Reverse
17-10-2006, 22:56
IDeja je fakat idlicna, i bilo bi zestoko da je ostvaris! :pray: Da znam nesto o modanju odma bi pomogo!

Herr Schnitzel
18-10-2006, 06:25
'Vako, ja bi ucinio neznamsta, najradije bi ti oduzeo projekt :D

Nemam bas iskustva s modiranjem, jedino sto sam ja mijenjao teksture (Photoshop) u Rome: TW za svoj gust, i za povijesnu tocnost...

Ali ideja je izvrsnoodlicnofantasticna, odusevljen sam!
Ich bin eine zaljubljenik u nasu povijest, pogotovo taj period,
pa evo par prijedloga:

-Stavi obitelji - Zrinski, Frankapan, Subic
-stavi drzave - Hrvatska, Austrija, Njemacka (oni su poslije dobili Nehaj-kulu), Osmansko Carstvo, Bosnu (Bosna saptom pala, al nema veze :D )
Dubrovacka Republika, Mletacka Republika, Ugarska, Crna Gora itd.
-ukljuci sve vece otoke u Hrvatskoj (za sukobe izmedu Dubrovnika i Venecije)
-obavezno ubaci Senj, te odgovarajucu kulu
-jedinice mogu biti Uskoci, Janjicari, Akindzije, Spahije, Granicari (Grenzers), Crnogorci (valjda Montenegrians na engleski), Husari,
i jos imam ideja al dobro...

Vjerojatno si se sjetio svega sto sam naveo, ali eto... Malo da se ispusem...

Akul
18-10-2006, 13:26
Drunky Duck
Mogu slijedece:

-glazba
-teksture - ide mi tak tak
-portreti, ikone i slicno - ici ce
-staticni modeli - ici ce
-animirani modeli, modeli likova - mogu probat iako nece biti potrebno, cini mi se da ce svi potrebni modeli biti u igri, samo ce trebati promijeniti skinove

Super! Nova glazba uvijek treba! A bez potreta i ikona se ne može!
Jedva čekam suradnju s tobom :)

The_Archangel

ja mogu biti forum admin

Također Super :)

Herr Schnitzel

Mjenjanje tekstura? I to nam treba. Sada kad svaki vojnik u bitci izgleda drugačije (svaki ima vlastiti obiteljski grb, svoje boje i svoju facu) nekoliko grafičara si mu mogu međusobno pomagati.


-Stavi obitelji - Zrinski, Frankapan, Subic

Koliko ja znam, Zrinski i Šubići su ista obitelj ali su promijenili prezime kad su se premjestili u Zrin.

Trenutno planirane obitelji (da, i Ugarske su obitelji tu):
-Šubić-Zrinjski
-Frankapani
-Celjski
-Anžuvinci
-Korvin
-Habsburg

Trnutno planirane frakcije:
IGRIVE
Obiteljski kuće
Dubrovnik
Mlečani
Osmanlije (radi veličine, vjerojatno bi trebali biti podijeljeni u više frakcija)
...

NEIGRIVE
Srbski pobunjenici (ili kako god su se tad zvali) - emerging
Bosanski pobunjenici
Hercegovački pobunjenici
Papinstvo (ne daje zapovijedi i ne proglašava križatrske pohode već samo financira rat)
...


-ukljuci sve vece otoke u Hrvatskoj (za sukobe izmedu Dubrovnika i Venecije)
-obavezno ubaci Senj, te odgovarajucu kulu

RTW je imao maximum 200 provincija a M2TW će vjerojatno imati veći MAX ;) Vjerojatno ćemo biti u sdtanju ubaciti svaki grad koji je tad postojao

Nadam se da ćeš se pridružiti timu :)
Bio bi dobar modeler jedinica i savjetnik
BTW, možeš li mi poslati neki screenie svoga rada na RTW-u?

Tuco [o]_[O]
18-10-2006, 13:47
Svaka čast!
Ako uradiš kako mislim da ćeš uraditi bit ce to odlican mod.
Pomogao bi ti ali o modanju nemam blage veze. :roll:
Forum stoji iza tebe :ekipa: :bravo:

Akul
18-10-2006, 14:01
Hvala na podršci ljudi :fof:

Trenutni članovi/kandidati tima

Akul - coder
DrunkyDuck - skladatelj, unit modeler ili 2D slikar
The_Archangel - Forum Administrator (kada ga dobijemo)
Herr Schnitzel - povijesni znalac i unit/modeler

BTW, ljudi, znate li možda neko drugo ime za mod? Croato-Turkish Wars: Total WarSne zvuči baš dobro (ionako mi ne ide izmišljanje imena :oops: )

Herr Schnitzel
18-10-2006, 14:04
@Akul - nazalost, nemam screenova rada svoga, i Rome mi je odinstaliran, tako da bi morao ponavljati proceduru (prelijen sam za to) :D

Ali radu cu davati savjete i mijenjati teksture... :D

RA7R
18-10-2006, 15:25
možda bolje osman: total wars
jer ipak turci napadaju i osvajaju , onda normalno cro če ih spizdit tj. zaustavit
obavezno stavi bitke za beč, siget, dubrovačko vazalstvo
nemoj zaboravi stavit topove jer su turci imali

Frost Commander
18-10-2006, 16:52
Odlicna ideja,svaka cast, pomogao bi ti ali ne znam ja nist o tom,jedva u paintu crtam. :(

WEASEL
19-10-2006, 18:21
balkanski ratovi....

19-10-2006, 19:28
erm,da...da nebudem baš beskoristan...trebaš story writera?

povijest mi je ide prilično dobro ;)

Herr Schnitzel
20-10-2006, 06:03
Kako story-writer?
Koliko sam primjetio, Total War igre nemaju pricu...
Dobro, Rome ima misije, bit ce ih i u M2:TW, ali svejedno ne shvacam...

Jerry
20-10-2006, 08:14
iako ne znam ništa o modanju (malkec),mogu ti se ponudit da napravim web stranicu i forum (forum malkec jebe,no pokšat ću,no webove znam)

20-10-2006, 08:21
Kako story-writer?
Koliko sam primjetio, Total War igre nemaju pricu...
Dobro, Rome ima misije, bit ce ih i u M2:TW, ali svejedno ne shvacam...
ma mislio sma na misije...glupo mi zvuči mission-writer xD

W1k1n6
20-10-2006, 10:34
Predlažem da mod bude ekskluzivno objavljen na PC Play DVD-u i za download na WEB-u PC Playa. Ako imaš nekih konkretnih stvari koje bi ti mogli pomoći sa strane PC Playa, pošalji mi PP.

Herr Schnitzel
20-10-2006, 12:17
Predlažem da mod bude ekskluzivno objavljen na PC Play DVD-u i za download na WEB-u PC Playa. Ako imaš nekih konkretnih stvari koje bi ti mogli pomoći sa strane PC Playa, pošalji mi PP.


Aha, prepozna W1k1n6 priliku kad ju vidi :D

Myslav
20-10-2006, 14:17
:D ko bi reko. :D
svaka chast na ideji,meni programiranje ne ide...
osim ak trebaš neš u qbasicu :rotfl:
pozdrav

Herr Schnitzel
20-10-2006, 15:21
Evo prijedlog za ime - Medieval II: Total War - Turkish/Turk/Osman Invasion

kulamasta
20-10-2006, 15:58
Invazija turaka je bila puno opsirnija od napada na nase zemlje...

Akul
20-10-2006, 17:57
erm,da...da nebudem baš beskoristan...trebaš story writera?

povijest mi je ide prilično dobro ;)

Naravno :)
Možeš biti i mission writer i story writer (npr. govor koji Dubrovnik govori kad osvoji Veneciju ;) ili kad započne igru)


iako ne znam ništa o modanju (malkec),mogu ti se ponudit da napravim web stranicu i forum (forum malkec jebe,no pokšat ću,no webove znam)

Naravo :)


Predlažem da mod bude ekskluzivno objavljen na PC Play DVD-u i za download na WEB-u PC Playa. Ako imaš nekih konkretnih stvari koje bi ti mogli pomoći sa strane PC Playa, pošalji mi PP.

W1k1n6 mi se obratio!!! Dobit ću sunčani/srčani/mentalni udar :o
Hvala :)

Akul
20-10-2006, 18:08
STATUS

Članovi tima:

Akul - voditelj, koder i što god mu još bolesno padne napamet lol
DrunkyDuck - skladatelj, unit modeler ili 2D slikar
The_Archangel - Forum Administrator (kada ga dobijemo)
Herr Schnitzel - povijesni znalac i unit/modeler
McPingvin - Story Writer i Mission Writer
Jerry - webmaster
RA7R - istraživač

Prazna mijesta:
Još unit modelera
Coder/moder
Animator (nikad se ne zna ;))
Još pokoje

Dijelovi mape (kasnije ću napraviti isječak):
-Lijepa naša
-Istanbul
-Ugarska
-Italija
-Sicilija
-Perhaps braća Poljaci

Frakcije:
-Hrvatske i Ugarske kuće (Frankapan, Šubić-Zrinjski, Celjski, Korvin, Anžuvin...)
-Habsburg
-Mleci (Venecija)
-Dubrovnik
-Papinstvo (neigrivo)
-Osmanlije - Istanbul (neigriva zaštitna snaga)
-Osmanlijski osvajači
-Napulj
-Poljska
-Srpski, Bosanski i Hercegovački pobunjenici (možda igrive)

Features:
-nove jedinice
-potpuno nova mapa
-novi family member potreti
-nove frakcije
-...


Rad na modu bi mogao početi mjesec/dva nakon izlaska igre. Do tada valja vježbati skillove.

Hvala na pomoći i podršci :fof:

DrunkyDuck
20-10-2006, 18:12
Rad na modu bi mogao vec sad poceti.

Prikupljanje informacija, napraviti neki free forum za pocetak organizacije, grafika, zvuk, sa svim tim mozemo lagano poceti.

Tak da kad igra izadje smo vec spremni.


A mjesec dva nakon izlaska igre je fakat kasno.

Herr Schnitzel
20-10-2006, 18:12
Radije da odmah pocnemo razradivat ideje, a onda kad izade, to samo provest u djelo (OK, nece biti toliko lagano, al' dobro).

P.S. Pod ovim "Prazna mjesta", sta ti je to istrazivac?

RA7R
20-10-2006, 18:22
no ja sam bio dao par ali NITKO ne čita pa ako mogu htio bih biti povijesni istraživać pa ako hoćete.....

a za dubrovnik, ja živim u njemu pa da napravimo pravi model zidina, dubrovačke karake, a o povijesti znam puno

Akul
20-10-2006, 20:12
Rad na modu bi mogao vec sad poceti.
Prikupljanje informacija, napraviti neki free forum za pocetak organizacije, grafika, zvuk, sa svim tim mozemo lagano poceti.
Tak da kad igra izadje smo vec spremni.
A mjesec dva nakon izlaska igre je fakat kasno.

Na to sam i mislio. Sve to možemo već sad početi, ali coderima će trebati oko mjesec dana da nauče sve trikove koje M2TW engine može raditi ;)


Pod ovim "Prazna mjesta", sta ti je to istrazivac?

Onaj koji proučava povijest, društvo, bitke, heralde, knjige i druge povijesne činjenice te govori kako bi trebalo sve ozgledati da bude što točnije.


no ja sam bio dao par ali NITKO ne čita pa ako mogu htio bih biti povijesni istraživać pa ako hoćete.....

Dobro došao :)
Dodao sam te na listu članova.


BTW, Jerry, kad možeš početi raditi stranicu?

Herr Schnitzel
20-10-2006, 22:08
@Akul - ako je to istrazivac, I'm your man, then...

20-10-2006, 23:42
ok,ja sma ujedno i pšoznavaoc povjesti jel,moram i ja nešto znati o onom što radim :D

RA7R
21-10-2006, 12:10
Ok kome cu ja slat moja "istraživanja"

21-10-2006, 12:50
meni,ako otkriješ nešto novo :)

Akul
21-10-2006, 13:12
Ok kome cu ja slat moja "istraživanja"

Kad dobijemo stranicu i forume, na forume.

Jerry
21-10-2006, 15:07
@akul
stranicu mogu počet već i danas,samo daj logo,i template i krećem,btw ja mogu nači template no za logo mora se pobriniti grafičar teama

Jerry
21-10-2006, 17:33
ovako;
treba mi jedan dobar grafičar,da izradi template za site,jer nemam baš iskustva u PS-u u stilu total wara i logo

Lord of Darkness
21-10-2006, 20:32
Ako vam treba neke stvari oko Požege mogu vam poslati(npr. grb i pečat grada Požege, priča o oslobođenju Požege, ali kako je izgledao grad tada mogu približno nacrtati). Stavi veće gradove i važnije gradove za tu povijest. Stavite i Klišku utvrdu da probamo svladati takvo nešto.

21-10-2006, 22:14
gle,ako mislimo to raditi kako spada,moramo ići na teren pa ono ;)

Lord of Darkness
22-10-2006, 11:14
gle,ako mislimo to raditi kako spada,moramo ići na teren pa ono ;)
Pa ako vam je blizu i ako imate volje zašto ne.

Eddie9
22-10-2006, 11:50
zasto se nitko nije regao na forum?????

Jerry
22-10-2006, 11:56
pa jel znaju link ?

22-10-2006, 12:27
gle,ako mislimo to raditi kako spada,moramo ići na teren pa ono ;)
Pa ako vam je blizu i ako imate volje zašto ne.
hm pa da,ja sam u zagrebu,klis i to mi je baš blizu :P

Eddie9
22-10-2006, 12:49
http://osmaninvasion.20.forumer.com/index.php

ajde ljudi

22-10-2006, 22:58
novi forum:
http://osmaninvasion.ej.am/forum/index.php

23-10-2006, 08:16
Ajd idem i ja, mozd budem nes mogo pomoc

Lord of Darkness
24-10-2006, 08:13
gle,ako mislimo to raditi kako spada,moramo ići na teren pa ono ;)
Pa ako vam je blizu i ako imate volje zašto ne.
hm pa da,ja sam u zagrebu,klis i to mi je baš blizu :P

LoL :D Pa nemoraš ti iz Zagreba osim ako imaš auto pa se odvezeš i kupiš plan klisa. Sve je ustvari volja, evo sad bi ja isto mogao otići do klisa ali neću jer nemam novaca niti volje. Ali ako je netko blizu pa zašto ne.

Jerry
24-10-2006, 17:24
ajde ljudi regajte se na službeni forum,oni koji oće radit,šniclo?regaj se!
RA7r ajde i ti,ajde ljudi!

WEASEL
24-10-2006, 18:04
[quote=McPingvin]gle,ako mislimo to raditi kako spada,moramo ići na teren pa ono ;)
Pa ako vam je blizu i ako imate volje zašto ne.
hm pa da,ja sam u zagrebu,klis i to mi je baš blizu :P

LoL :D Pa nemoraš ti iz Zagreba osim ako imaš auto pa se odvezeš i kupiš plan klisa. Sve je ustvari volja, evo sad bi ja isto mogao otići do klisa ali neću jer nemam novaca niti volje. Ali ako je netko blizu pa zašto ne.[/quote:3vxi6kj2]

blizu sam klisa i živim u sinju, toliko o velikim bitkama u dalmaciji :)

Jerry
24-10-2006, 23:03
forum je redizajniran (by me)
posjetite
http://osmaninvasion.ej.am/forum/index.php
btw,ekipa dajte regajte se i sudjelujte!

Jerry
05-11-2006, 17:52
Dodana kategorija Kutak za gamere,i traže se moderatori više o tome Ovdje (http://osmaninvasion.ej.am/forum/viewtopic.php?t=39)

Burek_fr0m_SPACE
05-11-2006, 18:04
Nisam baš neki igrač Total Wara (igrao par demoa), ali smatram da bi i Srpska frakcija trebala biti igriva strana. Ono u početku neke masovne bitke za obranu u početku, a nakon (istoriski) neizbježnog poraza i okupacije, uvijek se tu može naći koja hajdučka misija. Ono, iz šume u manjim skupinama, pljačkanje turskih karavana i borba sa nadmoćnijim sultanovim vojskama uz pomoć prednosti na terenu i sl. Ima toliko toga u folkloru Bosne i Srbije o hajducima i uskocima, tako da materijala neće sigurno manjkati. Ali, opet, kažem nisam neki veliki igrač Total Wara, pa ne znam koliko će se takve misije uklapati. Ali bi definitivno bilo lijepo vidjeti Hrvate i Srbe u borbi protiv zajedničnog neprijatelja... sigurno bi bilo interesa javnosti.

Arbiter of Change
05-11-2006, 18:05
Hm... mini frakcija? Sa nekim jedinicama u većoj vojsci?

Prince-Artas
05-11-2006, 18:12
Nisam baš neki igrač Total Wara (igrao par demoa), ali smatram da bi i Srpska frakcija trebala biti igriva strana. Ono u početku neke masovne bitke za obranu u početku, a nakon (istoriski) neizbježnog poraza i okupacije, uvijek se tu može naći koja hajdučka misija. Ono, iz šume u manjim skupinama, pljačkanje turskih karavana i borba sa nadmoćnijim sultanovim vojskama uz pomoć prednosti na terenu i sl. Ima toliko toga u folkloru Bosne i Srbije o hajducima i uskocima, tako da materijala neće sigurno manjkati. Ali, opet, kažem nisam neki veliki igrač Total Wara, pa ne znam koliko će se takve misije uklapati. Ali bi definitivno bilo lijepo vidjeti Hrvate i Srbe u borbi protiv zajedničnog neprijatelja... sigurno bi bilo interesa javnosti.

sve je to ok ali srbija je pala a hrvatska je obranila europu, slažem se s jerryem, tribali bi bit neka mini frakcija

Jerry
05-11-2006, 18:14
Molim vas da se regate i malo postate jer forum čami prazan,a ekipe nema :(

Akul
05-11-2006, 20:57
Srbija bi mogla biti Rebeling frakcija koja nastaje kad se neki bivši Srpski grad pobuni.

Durin
06-11-2006, 18:17
Ja mislim da su na vasem forumu samo McPingvin i Jerry.
Mozete se razgovarati i preko mobitela a ne preko foruma :rotfl: :rotfl:
Ali dobra vam je ideja,super ste,hoce li biti kampanje ili samo custom battle?
Iz kojeg perioda hrvatske mislite ubacivati vojsku?
Npr,ako je period duzi mozete ubacivati vise vojnika-Domagojeve strijelce,Tomislavove pjesake i konjanike,a ako je tek kasnije razdoblje granicare itd.

06-11-2006, 18:34
samo razdoblje hrv-tur rata...ništa od domagoja,tomislava,trpimira i ekipe :)

Akul
06-11-2006, 21:29
Bit će kampanja, ali se nadam da ćemo ubaciti i "Historical Battles". Ustvari trebamo ih ubaciti! Ima toliko bitaka!

06-11-2006, 21:48
Bit će kampanja, ali se nadam da ćemo ubaciti i "Historical Battles". Ustvari trebamo ih ubaciti! Ima toliko bitaka!
samo mi ti trpaj posao :P

Herr Schnitzel
07-11-2006, 07:15
Jao, odi na wikipediu i kopiraj... :rotfl:

C
07-11-2006, 15:46
Hvala na podršci ljudi :fof:

Trenutni članovi/kandidati tima

Akul - coder
DrunkyDuck - skladatelj, unit modeler ili 2D slikar
The_Archangel - Forum Administrator (kada ga dobijemo)
Herr Schnitzel - povijesni znalac i unit/modeler

BTW, ljudi, znate li možda neko drugo ime za mod? Croato-Turkish Wars: Total WarSne zvuči baš dobro (ionako mi ne ide izmišljanje imena :oops: )

Ajde malo resetiraj listu... :wink:

07-11-2006, 18:00
da se pohvalim

logo v1.0 je gotov

http://img457.imageshack.us/img457/2637/slikaxv2.png

C
07-11-2006, 18:04
Upravo ga gledam i divim mu se... :D
...SVAKA ČAST!!! :D

Akul
07-11-2006, 20:39
Također, dobili smo i podforum na TWCentru, najpopularnijoj TW stranici :)

http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=277

C
07-11-2006, 22:33
Želio bih samo reći Akuli da sam 3D modelator (modeler).
...kužiš? Modeliram 3D modele, a ne 2D (ne ide mi), i nemam pojma skladati mjuzu, ali ako budem nešto znao što nije vezano uz 3D, mogu pokušati.

Samo ti na TWCentru napiši da sam 3D Modelator!!!!
A za animatora se još učim i ne ide mi baš dobro.

07-11-2006, 23:18
+ sam mission writer i istraživač :)

Burek_fr0m_SPACE
07-11-2006, 23:34
da se pohvalim

logo v1.0 je gotov

http://img457.imageshack.us/img457/2637/slikaxv2.png
Mogli bi se jedino potrudit da se naslov malo više ističe, da bude čitljiviji. Eto, to mi je jedina zamijerka, inače je skroz ok.

C
07-11-2006, 23:38
Sve smo riješili, izašla je verzija 1.1 :D

Jerry
08-11-2006, 23:18
nešta se zajebalo s hostom,no pokušavam vratit u normlanu,možda nekih posttova neće biti,nosry bolje išta nego ništa :wink:

C
08-11-2006, 23:24
Ma nema frke, dovoljno je da možemo komunicirati. :D

Jerry
09-11-2006, 01:05
evo uspio sam sve nekak vratit,osim slova i avatara :)

C
09-11-2006, 13:24
Mislim da fale i smajlići, jer ih meni ne prikazuje; prikazuje mi samo riječima.
Ali nema veze... :D :P ...bolje išta nego ništa kao što si već rekao. :D

Prince-Artas
09-11-2006, 20:22
mali ot, oćete da vam topic preimenujem u osman invasion

DrunkyDuck
09-11-2006, 20:25
Moze. Hvala.

Prince-Artas
09-11-2006, 20:30
sređeno :)

DrunkyDuck
09-11-2006, 20:33
Moze M2TW: Osman Invasion mod, da se zna o cemu je rijec?

Prince-Artas
09-11-2006, 21:47
Moze M2TW: Osman Invasion mod, da se zna o cemu je rijec?

ok

coki
10-11-2006, 20:15
Ideja je super samo ju treba realizirati.

WEASEL
10-11-2006, 20:44
realizirat će se sigrno, već nas dosta ima:)

coki
10-11-2006, 22:20
Javite mi kada je gotova

11-11-2006, 09:16
samo tebi,nikom drugom ;)

minotaurus
12-11-2006, 15:10
super ideja,samo za boga miloga nemojte zbrkat povijesne činjenice.
I pripazite da ne napravite preveč lokal patriotsku igru,pa da 30 cro peasanta masakrira 100 jannisary heavy infantry-ja :kill:
al ipak ce to bit domaci mod,pa nek se zna ko je gazda na balkanu... :fof:

WEASEL
12-11-2006, 16:38
super ideja,samo za boga miloga nemojte zbrkat povijesne činjenice.
I pripazite da ne napravite preveč lokal patriotsku igru,pa da 30 cro peasanta masakrira 100 jannisary heavy infantry-ja :kill:
al ipak ce to bit domaci mod,pa nek se zna ko je gazda na balkanu... :fof:

hehe pa hrvatski peseants su bili najmoćniji, to je povjesna činjenica :) :) :)

12-11-2006, 17:45
super ideja,samo za boga miloga nemojte zbrkat povijesne činjenice.
I pripazite da ne napravite preveč lokal patriotsku igru,pa da 30 cro peasanta masakrira 100 jannisary heavy infantry-ja :kill:
al ipak ce to bit domaci mod,pa nek se zna ko je gazda na balkanu... :fof:
gle...radimo kampanju.tu sve ovisi o igraču,možeš i sa hrvatskom osvojit fakin beč ako znaš igrat ;)

hrvatska vojska će morat imati jaaako visok moral u igri jer će ih uvjek biti manje nego turaka

Arbiter of Change
12-11-2006, 17:57
super ideja,samo za boga miloga nemojte zbrkat povijesne činjenice.
I pripazite da ne napravite preveč lokal patriotsku igru,pa da 30 cro peasanta masakrira 100 jannisary heavy infantry-ja :kill:
al ipak ce to bit domaci mod,pa nek se zna ko je gazda na balkanu... :fof:
gle...radimo kampanju.tu sve ovisi o igraču,možeš i sa hrvatskom osvojit fakin beč ako znaš igrat ;)

hrvatska vojska će morat imati jaaako visok moral u igri jer će ih uvjek biti manje nego turaka

Hehe Protoss style; mali nas je al' smo jaki. :D

12-11-2006, 18:07
super ideja,samo za boga miloga nemojte zbrkat povijesne činjenice.
I pripazite da ne napravite preveč lokal patriotsku igru,pa da 30 cro peasanta masakrira 100 jannisary heavy infantry-ja :kill:
al ipak ce to bit domaci mod,pa nek se zna ko je gazda na balkanu... :fof:
gle...radimo kampanju.tu sve ovisi o igraču,možeš i sa hrvatskom osvojit fakin beč ako znaš igrat ;)

hrvatska vojska će morat imati jaaako visok moral u igri jer će ih uvjek biti manje nego turaka

Hehe Protoss style; mali nas je al' smo jaki. :D
malo nas je al smo govna!!!!!111 :wink:

ran6er
12-11-2006, 20:14
Znam da je još rano, ali zanima me za koliko vi to planirate završiti?

12-11-2006, 20:53
nakon što dobimo igru u ruke :)

C
12-11-2006, 21:29
Upravo tako :D :D :D :D

WEASEL
13-11-2006, 15:34
nema žurbe, nismo odredili nikakve rokove i idemo polako:)

coki
13-11-2006, 15:52
ali nemojte zaboraviti dubrovnik

medusa
13-11-2006, 16:07
par pitanja:koje ćete gradove uopće staviti?
kolika će biti campaign mapa?

Akul
13-11-2006, 20:10
ali nemojte zaboraviti dubrovnik

DUBROVNIK!! Kako sam mogao zaboraviti staviti u moje planove glavni grad Dubrovačke republike?! :)


par pitanja:koje ćete gradove uopće staviti?
kolika će biti campaign mapa?

1. Mapa vjerojatno može podnesti 200 gradova. Znači, sve važnije ;)

2. Mapa će obuhvaćati Hrvatsku, Italiju, Ugarsku, Austriju i istočno sve do Istanbula.

ran6er
13-11-2006, 20:23
Probajte ubaciti koji historical battle npr. Siget,Krbavsko polje,Sisak

C
13-11-2006, 20:42
Naravno da ćemo ubaciti i historical battle (barem one najvažnije). :wink:

coki
13-11-2006, 20:57
to če prekriti cijeli MTW 2 ali ćeš moči birati tipa osman kampanje

C
13-11-2006, 21:04
Akul je autor, i moj šef, pa ak` te nešto zanima pitaj njega. :wink:
Ja znam samo ono što pročitam na ostalim forumima... :) , i ono što mi kaže netko iz team-a. 8)

13-11-2006, 21:17
gradovi?
sva važnija hrvatska,bosanska,srpska,mađaraska,austrijska i ina uoprišta,neda mi se nabrajati.

koji history battle?
ako mi se da 1. kronološki će biti fight između kralja tomislava i bugara :D

Akul
13-11-2006, 21:45
to če prekriti cijeli MTW 2 ali ćeš moči birati tipa osman kampanje

To je totalna konverzija M2TW-a. Kampanja će biti zamijenjena našom zajedno s frakcijama, jedinicama i ostalim.

Herr Schnitzel
14-11-2006, 13:09
super ideja,samo za boga miloga nemojte zbrkat povijesne činjenice.
I pripazite da ne napravite preveč lokal patriotsku igru,pa da 30 cro peasanta masakrira 100 jannisary heavy infantry-ja :kill:
al ipak ce to bit domaci mod,pa nek se zna ko je gazda na balkanu... :fof:

hehe pa hrvatski peseants su bili najmoćniji, to je povjesna činjenica :) :) :)


Pogotovo moji susjedi Grobnicani... :rotfl:

ran6er
14-11-2006, 14:38
gradovi?
sva važnija hrvatska,bosanska,srpska,mađaraska,austrijska i ina uoprišta,neda mi se nabrajati.

koji history battle?
ako mi se da 1. kronološki će biti fight između kralja tomislava i bugara :D

Napisal sam gore.Siget,Krbavsko polje,bitka kod Siska, a vi malo još istražite. :wink:

coki
14-11-2006, 17:33
malo mi je žao orginalnog MTW 2

14-11-2006, 18:55
gradovi?
sva važnija hrvatska,bosanska,srpska,mađaraska,austrijska i ina uoprišta,neda mi se nabrajati.

koji history battle?
ako mi se da 1. kronološki će biti fight između kralja tomislava i bugara :D

Napisal sam gore.Siget,Krbavsko polje,bitka kod Siska, a vi malo još istražite. :wink:
pa normalno :)
a baš sam mislio staviti samo bitku kod siska,kaj ih je još bilo :P

Akul
15-11-2006, 14:50
malo mi je žao orginalnog MTW 2

Zašto? Nije ti teško reinstalirati ga.

WEASEL
15-11-2006, 19:23
true, a možeš skinut mod kada ti dosadi normalni:)

coki
15-11-2006, 20:17
pa da
1.ali ima 2 dvd znači gubljenje vremena,
2.Odu saveovi.
3.Zašto (ako možete) ne napravite da se može i MTW 2 i osman invasion kao u RTW sa npr:Tai'san empire invasion,gdje možeš igrati oboje.

Akul
15-11-2006, 22:00
pa da
1.ali ima 2 dvd znači gubljenje vremena,
2.Odu saveovi.
3.Zašto (ako možete) ne napravite da se može i MTW 2 i osman invasion kao u RTW sa npr:Tai'san empire invasion,gdje možeš igrati oboje.

1. postoji program za RTW koji jednostavno uključuje i isključuje modove. Jednaki će program biti napravljen i za M2:TW.
2. Ne odu saveovi. Saveovi ostanu samo su beskorisni dok ne obnoviš igru. A osim toga, uvijek ih možeš back-upirati.
3. Da bi igrao oboje onda ne bismo mogli dodavati nove jedinice (dobro, možda bismo mogli to), mjenjati frakcije, tekstove...

Vjeruj mi, sve radimo s dobrim razlogom.

15-11-2006, 22:27
Vjeruj mi, sve radimo s dobrim razlogom.
osim samog moda,to radimo čisto iz zajebancije :)

Herr Schnitzel
16-11-2006, 07:21
Vjeruj mi, sve radimo s dobrim razlogom.
osim samog moda,to radimo čisto iz zajebancije :)


Pa i nije bas, ja to radim da ona strana gamad malo upozna nasu povijest...

coki
16-11-2006, 16:18
baš ce netko strani igrat taj mod

WEASEL
16-11-2006, 18:33
pa ako ne bude na hrvatskom , zašto ne

coki
16-11-2006, 22:22
istina,ali tko ce na u svijetu osim naravno balkana i okolice , igrati hrvatske kampanje. vjerojatno če ameri napraviti nešto svoje za MTW2

Letva
17-11-2006, 12:40
Ko da je to bitno,vazno je da se igra...


BTW. jel pocelo sta oko ovog moda? :?

Akul
17-11-2006, 12:53
istina,ali tko ce na u svijetu osim naravno balkana i okolice , igrati hrvatske kampanje. vjerojatno če ameri napraviti nešto svoje za MTW2

RTW imao je:
Trojanski rat
Perzijski rat
Aleksandrov rat
Rat za Iberiju
Rat za Kartagu
Rimska osvajanja
...

I puno drugih. Igrače TW igara nije briga je li to nešto povezano s njihovom povijesti dok god je mod:
1) povijesno točan
2) zabavan
3) jedinice izgledaju dobro
4) poučan


BTW. jel pocelo sta oko ovog moda?

Za sad je sve u fazi planiranja.
Igra je tek izašla, tako da koderi moraju prvo vježbati modirati igru i tek kad svi nabave M2:TW, rad na modu će početi kako treba.

Ah da, prije samog rada na modu, napravit ćemo minimod koji ubacuje Hrvate i njihove jedinice u originalni M2:TW!

WEASEL
17-11-2006, 14:09
Ko da je to bitno,vazno je da se igra...


BTW. jel pocelo sta oko ovog moda? :?

a dijele se zadatci i to...btw ne radi mi forum , jel se premjestio ili what?

ran6er
17-11-2006, 14:33
Je bila uopće najava u PCPlayu za M2:TW?

Rocchiro
17-11-2006, 14:39
Je bila uopće najava u PCPlayu za M2:TW?

mislim da ne

Akul
17-11-2006, 14:51
Čekamo da se napravi novi forum. Jerry ju je za nešto trebao onaj host.

coki
17-11-2006, 20:10
istina,ali tko ce na u svijetu osim naravno balkana i okolice , igrati hrvatske kampanje. vjerojatno če ameri napraviti nešto svoje za MTW2

RTW imao je:
Trojanski rat
Perzijski rat
Aleksandrov rat
Rat za Iberiju
Rat za Kartagu
Rimska osvajanja
...


jesi li to sve modovi jer znam je alexov rat izašao od sege

Akul
17-11-2006, 22:38
Većina su modovi. Ali jedan tim radi i za Alexandra, oko 5 ih se tiče iste teme kao i RTW.

ran6er
17-11-2006, 22:58
Pitanje za ekipu koja radi Osman invasion.
Ima li koji od vas uopće iskustva s delanjem modova?

Akul
17-11-2006, 23:37
Oni koji trebaju imati iskustva s modanjem TW-a, imaju. Kao koderi.
Grafičari, udrugu ruku, ne trebaju jer im koderi mogu ibaciti radove u igru.

ran6er
22-11-2006, 12:39
Ste počeli delati mod?

22-11-2006, 12:52
ma forum je down...

ĐERI!?

Jerry
22-11-2006, 13:00
moram bazu apdejtat,sorry dajem vam host :wink: povećane su my sql,evo rješavam šefe :)

Jerry
22-11-2006, 13:06
fak,backup baza je zayebana,morate sve ispočetka,akul,pinguin regajte se da vam dam adminske mogučnosti,a za logo i template odaberite i kontaktirajte me na msn,da vam uploadam,sorry

http://www.osmaninvasion.ej.am/forums/

22-11-2006, 13:18
đeri,slučajno sam stisnuo da sam mlađi od 13 god :rotfl:



daj me aktiviraj e :D

Jerry
22-11-2006, 20:13
obrisat ću te pa se ponovno reggaj 8)

Akul
11-12-2006, 19:59
Ok, mislim da su sad već svi izigrali M2:TW pa je vrijeme da opet pre-započnemo rad na modu.

Ima li netko tko želi napraviti forum i biti administrator?

Letva
11-12-2006, 20:09
Sto ce vam forum?Valjda na ovom forumu mozete sve iznijeti sve demoe i zanimljivosti.

Akul
13-12-2006, 14:20
Treba nam forum da se lakže podrazumijevamo. Zadnji forum imao je više od 5 podforuma i još smo ih morali dodati.

Jerry
13-12-2006, 17:56
ja sam vam hostao fourm,ali nije se postalo više od mjesec dana pa sam ukinio,ali ak oćete mogu i sada ali pod uvjetom-POSTAJTE!
jer ne želim da mi my sql baza bezze zjapi prazna 8)

Herr Schnitzel
13-12-2006, 18:29
Ok, mislim da su sad već svi izigrali M2:TW pa je vrijeme da opet pre-započnemo rad na modu.

Ima li netko tko želi napraviti forum i biti administrator?


Agreed.

Stara namjestenja ostaju, jeld?

Dreamer Deceiver
13-12-2006, 18:33
kako ide proces izrade moda ?

WEASEL
13-12-2006, 18:42
nikako bojim se, nema ni foruma:X

Akul
13-01-2007, 22:23
Jako mi je yao sto je proslo toliko dugo bez foruma i bez rada. Zadnjih mjesec dana nisam imao vremena napraviti nista. Takodjer, mislio sam da bi bilo pametno prvo pustiti da svi odigraju M2:TW a onda se bacit na rad kako ne bismo morali mjenjati planove svakih par tjedana.

Clanovi tima nek mi PM-aju da im dam link do novog foruma.