PDA

Pogledaj cijelu verziju : Malo moje istrazivanje...



Berax0r
16-10-2006, 18:17
Eov malo sam istrazivao po GW gradovima i zakljucio da ovako ide tablica sa profesijima:(od najvise pa do najmanje profesija sto se koriste)
1.Warrior---->njih ima pun kur** :D
2.Ranger----->na broju dva su oni
3.Necro
4.Elementalist
5.Assasins
6.Monk
7.Ritualist
8.Mesmer(njih nikad ne vidim :D )
9. i 10. Paragon i Dervish--->vidjeti cemo...

ovo je po mojem koliko po brojnosti ima pojedinacnih profesija

sada nesta o pojedino profesiji(opet po mome misljenju :wink: )

1,Warrior--->nije los iako ih ima pun .... ako radite novog chara niposto njega ne radite!!!
2.Ranger---->nisu losi,imaju ljubimce,naoadaju iz daljine...
3.Necro--->znate ozivljava mrtve...
4.Elementalist---->neznam sta bih rekao... :rotfl:
5.Assasin---->ovdje mogu dosta toga reci:Znaci ljude zaborave da oni nisu kao warrior->Idi pa kolji vec dok imaju energy kolja pa poslije se makni :wink: I ako radite novog charra nemojte radit niposto assasina jer je po meni sranje
:wink:
6.Monk-->Zasluzan za helanje...Po meni naj profesija
7.Ritualist--->Dobra profesija,doziavnje duhova koji se bore za tebe
8.Mesmer--->???
9. i 10.Paragon i Dervish---->vidjeti cemo

:wink:

Evo mozete iznjeti bilo kakav svoj komentar :wink:

Worthaur
16-10-2006, 19:52
1,Warrior--->nije los iako ih ima pun .... ako radite novog chara niposto njega ne radite!!!

lolz, njega predlažem da napravite jer možete dosta toga farmati

Berax0r
16-10-2006, 20:02
meni nije od famanje vac zato jer ga svatko ima :D

Empe Tri
16-10-2006, 20:07
.............
8.Mesmer--->???...........



ja sam mesmer :pray: :pray: :killyou: :D

noda
16-10-2006, 21:24
IMHO mesmer je najbolja profesija, dakako to ne misle svi njubovi.. :wink:

T.N.T.
16-10-2006, 21:34
IMHO mesmer je najbolja profesija, dakako to ne misle svi njubovi.. :wink:istina...

mnogi koji počnu igrat mesmere, ne znaju ih pravilno koristiti...

Empe Tri
16-10-2006, 21:40
IMHO mesmer je najbolja profesija, dakako to ne misle svi njubovi.. :wink:istina...

mnogi koji počnu igrat mesmere, ne znaju ih pravilno koristiti...


sta ti mislis da sam ja njub ?? :rotfl: :rotfl: :rotfl:

imam 4 lika i svi su Me/E isprobao sam sve njima i nasao sam svoj build koji koristim vise od 4 mjeseca :pray: :wink: :D

Glass
16-10-2006, 21:52
Mesmeri su vrlo svestrana profesija i većina ih ljudi radije preferira kao sekundarnu nego primarnu profesiju.
Mesmer baš kao i Assassin je efektivan samo kada je usredotočen na jednoga protivnika i upravo zato ga ljudi izbjegavaju u PvE igri.

The Boz
17-10-2006, 00:26
Kako ja GW klase svrstavam po težini i mogučnostima.
Da se odma razumijemo, svaka klasa ima otprilike iste totalne snage u svojim poljima, ali neke su teže za naučit, neke teže za masterirat i tako to...
Daklem...
Learn: bodovi od 1 do 100, koliko je potrebno truda i pažnje da se skuži kako igrat klasu
Master: bodovi od 1 do 100, koliko je potrebno truda i pažnje da se klasa fakat totalno skuži
Versatility: bodovi od 1 do 100, koliko različitih stvari klasa može radit
Warrior
Imaš oklop, imaš oružje, često i štit. There, go smash! To su u biti osnove Warriora. Klasa koja ostvaruje vrlo kvalitetan DPS sa samo c + space, bez ikakvih skillova, i uz to ima najjači oklop, što se zaštite tiče. Šta muči Warriora? Manjak energije, ali mu ista i netreba baš. Mora se približit u melee, i to je jedna slabost, ali ima dosta cripplea i run skillova da ga ne boli previše. Adrenalin je prednost i nedostatak u jednom. Omogučuje izvršavanje lanaca skilova u kratkom vremenu, ali ga se mora puniti napadanjem. U igri postoji vrlo mnogo skillova koji totalno ubijaju Warriore, a sam Warrior nema nikakve hex ili condition removal skillove, i ovdje mora potražit pomoć drugog lika, ili secondary profesije. Ono što mu fali u hex i condition removalu, nadokađuje svojum prekrasnim(uskoro još jačim) sposobnostima Self Healanja i defensea. Warriorovi attack i defense stanceovi i skillovi su ravni bogovima. Relativno jednostavni za naučit, treba malo se ipak potrudit da bi se potpuno masterirala klasa.
Learn: 30
Master: 74
Versatility: 68
Ranger
Imaš bow, imaš strijele, često i peta. There, go hunt! Ovako su, nažalost, u početku igrali Rangera, i zbog toga je došao na loš glas. Ranger je istovremeno jednostavna i komplicirana klasa. Ima dobar damage, odlične sposobnosti interuptanja, odličnu sposobnost preživljavanja zahvaljujuči dodge skillovima, healanju i petu, kao i anti-elemental armoru. Rangeri se smiju u lice bilokakvom elemental napadaču. Može micati sa sebe conditione, barem one koji su važni, ali hexove ne. Melandru, naime, mrzi neprirodne stvari poput spellova, enchantmenta i hexeva, i Rangeri zbog toga nemaju enchantove, spellove i hexeve. To im fakat ne smeta. Naizgled imaju malo energije, ali Expertise im toliko smanjuje potrošnju energije da im sigurno neče falit. Ako je ekipa s rangerom poslušna, sposobni su s preparationima, spiritima i trapovima osigurat vrlo kvalitetan damage i sekundarne efekte. Za počet igrat je i teži i lakši od warriora, ali je zato mnogo teži za masterirat kako spada.
Learn: 30
Master: 80
Versatility: 82
Elementalist
Elementalist je dosta raznolik. Različiti atributi fokusirani na različite stvari, ali je za najbolji učinak najbolje kristit jedan, maksimalno dva elemental atributa. Fire, primjerice, čini veliku štetu na velikom području, i osigurava nekakvu učinkovitost protiv oklopljenih meta sa Burning conditionom. Air čini ono što i fire, ali na jednu metu, a sa Armor Penetration spelovima osigurava visok damage. Earth je dosta svestran, sa puno obrambenih skilova koji pomažu cijeloj ekipi, i dosta damage skillova. Water su večinom snareovi(usporavanja) i nešto malo obrane. Ono što mu je boljka, je relativno loše sposobnosti self heala. Auri of Restoration i Ether Renewalu se u Nightfallu pridružuje Glyph of Restoration, ali sumnjam da će to mnogo napraviti. Druga boljka, je to da Elementalisti kategorički mrze Rangere i Mesmere, jer im ovi znaju zaista zagorčat dan. Kao klasa su nevjerojatno lagani za pokupit i počet igrat, ali za masterirat je potreban velik trud, kako bi se najbolje iskoristili neki skilovi i buildovi.
Learn: 25
Master: 84
Versatility: 80
Monk
Monk. Ono što svi traže. Ono što nikad neće imati problema sa nalaženjem partya. Ono čemu se svi mole prije fajta i zahvaljuju poslje fajta. Ako si dobar Monk, bit češ na Ego tripu stalno. Ako nisi, izvrijeđat če te u pojam. Klasa koja fakat napinje živce. Heal Monk pogotovo. Monkovi nisu pretjerano komplicirani za shvatit u teoriji, ni za igrat na ranijim nivoima, ali kasnije se stvari zakompliciraju. Treba se znat postavit da možeš hilat tamo onog whammoa koji je upravo aggroao dvije grup Aataxea, ali da ti isti bikovi nemogu doletit do tebe, treba znat healat tako da nitko ne krepa, a da ne nestane energije, i treba znat kada kome baš treba condition removal, a kada nije neophodno. Što im smeta? Rangeri i Mesmeri ih ubijaju u pojam, Necroi živciraju, a Assassini ubijaju prije nego što uspiju Reversal bacit. No ipak, uz toliku moč healanja, nešta ih mora zajebavat. A čak im i damage u Smiting liniji nije loš. Ali nemogu baš puno radit osim damage i heal.
Learn: 45
Master: 85
Versatility: 65
Necromancer
Nekrač. U početku neshvačena klasa, u ekipe primana samo radi Blood is Power i Blood Renewal. Kasnije se dogodila eksplozija popularnosti jer su kreteni konačno shvatili da su Necroi u biti korisni. Spiteful Spirit i Minion Masteri danas na svakom koraku. Ta dva nisu najbolji buildovi, daleko od toga, ali nemožeš jednostavno rulju uvjerit u to. Dakle, Necro nudi svojoj ekipi fenomenalne mogučnosti potpore, povečanja damagea, healanja kako sebe tako i ekipe, davanja energije, oslabljivanje protivnika, damagea, interruptanja, knock downa... Ali nije lako za sve to pohvatat. Treba naučit baratat sa Life Sacrificeima, Life Stealovima, Soul Reapingom, Hexevima itd. Necro skillovi baš i ne opraštaju pogreške u korištenju ili targetiranju, kao Elementalistovi. Rangeri i Mesmeri su problem kao i Elementalistu, ali nešto manje.
Learn: 48
Master: 88
Versatility: 88
Mesmer
Kicking ass and looking good! To je Mesmerima važno. Oni svoj posao obavljaju učinkovito, ali sa stilom. Šta Mesmer radi? Jebe u mozak sve živo i nežvo, što hoda, lebdi, gmiže ili stoji na mjestu. Ima spelove koji su odgovor na sve što se u fajtu može pojavit, i potencijal da apsolutno pwnaju svaku klasu koja ih izazove na dvoboj. Pa uz sve ove lude sposobnosti, s čime su balansirani? Prvo, self-healovi. Najgori u igri. Slovom i brojkom, Mesmer ima jedan, 1, Self Heal: Ether Feast. I on je onak... loš. Mesmer isto tako ima par obrambenih Mantri, ali su one, kao i sam Mesmer, vrlo fokusirane i specifične u svojoj primjeni. Još jedno što čini Mesmera kompliciranim za igrat je fokus. Koliko se želi predat jednom aspektu, primjerice interuptanju, degenerationu, damageu, physical shtdownu i slično. Za početak je važno napraviti dobar, kvalitetan i zaokružen build, znat točno što kaj radi, i što koristit u kojoj situaciji. Mesmerovi skilovi još manje praštaju od Necrovih, i zato je još važnije ostati pribran, imati dobre reflekse, i brzo upiti situaciju.
Learn: 60
Master: 95
Versatility: 90
Ritualist
Nije pretjerano komplicirana klasa, i vrlo je slična monku u svojim mogučnostima i snagama. Ritualist se prije svakog fighta mora pripremiti, postaviti željene spirite, ashes, i znat na koga ide kada koj spell. U healanju je otprilike jednak monku po snazi, ali je teži za izvodit, u protectanju je drukčiji jer spiriti utječu na cijeli team, a u damageu je vjerojatno jači zbog comboa koje može izvoditi sa raznim spiritima, ashevima i weapon spellovima. Poneki skillovi imaju vlo dugačak casting time, dosta su nepraktični, ali imaju kvalitetne efekte. Zbog svog vremena pripremanja prije nego što išta počne, nekako su nemobilna klasa, i sporo reagiraju. Nikako nisu ovdje da zamjene Monkove, nego da im pomognu. Jedino što im fakat fali u odnosu na Monkove je Hex Removal, i osjeti se.
Learn: 40
Master: 88
Versatility: 68
Assassin
Stakleni top. U stanju su izdilat goleme količine damagea i conditiona na jednu metu u kratkom vremenu, dosta često i bez upozorenja. S druge strane, u stanju su primit vrlo sitne količine damagea prije nego što padnu. Potrebno je bit vrlo uporan s klasom, jer je nevjerojatno lako krepat sa lošim armorom i lošim self healovima. Ali, jednom kad se nauči preživljavat, postat će jasno čemu Assassini služe. Često cijela ekipa napada jednu metu, i jedan assassin drugu, i da padnu u isto vrijeme. Assassin isto tako ima najvišu mobilnost među klasama, fenomenalne speed boostove i shadow stepanje kojima bez upozorenja može uletjet u ekipu, ubit ključnu metu, i pobjeći prije nego crkne. Uz sve ovo, najveći neprijatelj mu je usporavanje napada i prekidanje attack chainova. Knockdownovi, attack interrupti, evade i block stanceovi, blind i crippled conditioni, hexevi koji imaju miss chance... Sve to može zaista zagorčat život jadnom Assassinu. Prekidanje Lead Attacka kompletno uniši Assassinov cijeli napad, i zbog toga je potrebno oprezno s njim, uvijek sa rezervom.
Learn: 50
Master: 90
Versatility: 80
O Dervishu i Paragonu nebi sada, jer još Nightfall nije izašao, ali imam neki predosječaj da će Dervish biti negdje između Warriora i Assassina po težini, dok če Paragon bit dosta lagan za igrat.

lostangel
17-10-2006, 08:42
Monk vs Assasin. Assassini ubijaju prije nego što uspiju Reversal bacit... ovo je malo smijesno, uzivam dok gledam assasine kako skakucu oko mog monka pokusavajuci da ga ubiju.... i na kraju odustanu....

Ritual se nemoze mjerit sa hilanjem monka, tako da bas i nije koristan kako suport klasa koja lijeci, bolji je kao ritual lord....

Warrior kao klasa je teski komad smeca, jedino sta mu ok ide to je tenkanje.

noda
17-10-2006, 09:39
Warrior kao klasa je teski komad smeca, jedino sta mu ok ide to je tenkanje.
A je li? Zašto onda svi top 100 guildovi su koncetrirani na barem 2 warriora kao primarna dmg dilera?!

lostangel
17-10-2006, 11:39
Da su primarni dmg dileri nebi bas rekao

Gaas
17-10-2006, 12:16
Warrior kao klasa je teski komad smeca, jedino sta mu ok ide to je tenkanje.
A je li? Zašto onda svi top 100 guildovi su koncetrirani na barem 2 warriora kao primarna dmg dilera?!

mozda da tjeraju strah u kosti glupim monkovima koji bjeze od njih...dmg dileri...yep jos da si reko da su DPS ;)

The Boz
17-10-2006, 13:46
Umm... vama je jasno da onaj +XX damage od Warrior attack skillova ignorira oklop, right?

W3DR4N
17-10-2006, 14:57
Naravno da su Warriori prvi i osnovni dmg. Oni koordiniraju borbu i uvijek prvi napadnu jer su i najbliže meti ukoliko se radi o adrenalin spikeu. Pred pola godine, taman prije factionsa, većina pro guildi je išla s 4 warriora u gvg. 2 sjekire kao dmg, 1 sword i 1 hammer, tako da se pokriju manje više svi conditioni.

Berax0r
17-10-2006, 17:30
dobro si ovo napravio boz :wink:

noda
17-10-2006, 19:03
Naravno da su Warriori prvi i osnovni dmg. Oni koordiniraju borbu i uvijek prvi napadnu jer su i najbliže meti ukoliko se radi o adrenalin spikeu. Pred pola godine, taman prije factionsa, većina pro guildi je išla s 4 warriora u gvg. 2 sjekire kao dmg, 1 sword i 1 hammer, tako da se pokriju manje više svi conditioni.

Točno to sam htio napisat.

A vi pve experti nemojte se mješat u pvp.. kktnx

Thrall
22-10-2006, 08:51
Za elea si mogao reci da su jaki i da imaju puno energije...