PDA

Pogledaj cijelu verziju : Final Fantasy



Valtiel
11-10-2006, 20:24
Znam da postoji tema za Final Fantasy VII, no mislio sam da otvorim jednu za svaki dio. Dakle, jeste li ikad igrali bilo koji dio? Ja licno sam presao prvih VII i IX dio. FF IV i VI imam na mobacu, dok sam ponosni vlasnik VII-mice :D. Nazalost, nisam imao priliku da igram X ni XII pa ni XI koji je MMORPG, a vec je najavljen XIII. Jos kada uzmemo u obzir razne nastavke poput Dirge Of Cerberus i dijelove koji su izasli za druge konzole, Final Fantasy je vjerovatno najigranija igra svih vremena, osim mozda Maria :D

Koji dio vam je najbolji? Koji dio preporucujete?

Final Fantasy VII je po mnogima najbolji, no bio ili ne bio, jeste najveci Final Fantasy svijet... Jer se tu ubrajaju Final Fantasy VII, FF VII Before Crisis, FF VII Crisis Core, FF VII Dirge of Cerberus, FF VII Dirge of Cerberus: Lost Episode... A i film FF VII Advent Children.

Nazalost, odigrao sam samo FFVII i pogledao film :(

P.S. Ljudi su genijalni, jer svaki FF obiluje pricom koja zaista zahtjeva genijalan um da se izmisli.

P.P.S. Ah da, postoji i film Final Fantasy VII Last Order, koji sluzi kao postolje za Before Crisis i Crisis Core te je jos jedan dodatak FFVII svijetu.

WEASEL
11-10-2006, 20:31
ja sam prešao devetku i deseti, a sedmicu sam nabavio nedavno da vidim po čemu svi govore da rastura, i ne mogu je prijeći jer mi se igra sruši kada pokušam ući u chochobo utrke:X

P.S- devetka rastura:D

Prince-Artas
11-10-2006, 20:40
ja sam prešao devetku i deseti, a sedmicu sam nabavio nedavno da vidim po čemu svi govore da rastura, i ne mogu je prijeći jer mi se igra sruši kada pokušam ući u chochobo utrke:X

P.S- devetka rastura:D

jel možda postoji patch

WEASEL
11-10-2006, 20:42
ja sam prešao devetku i deseti, a sedmicu sam nabavio nedavno da vidim po čemu svi govore da rastura, i ne mogu je prijeći jer mi se igra sruši kada pokušam ući u chochobo utrke:X

P.S- devetka rastura:D

jel možda postoji patch

sumnjam...možda se ruši jer je windows xp......

Prince-Artas
11-10-2006, 21:07
evo neki patch za ff7 za win xp

http://www.download.com/Final-Fantasy-V ... 22632.html (http://www.download.com/Final-Fantasy-VII-XP-Patch/3000-7539_4-10122632.html)

Dreamer Deceiver
11-10-2006, 21:12
igro je davnih dana ,a igro sam 7 i to ja mislim 97 ili 98 tako da se niš ne sjećam

Kiklop
11-10-2006, 21:14
ja sam preso IX ta mi je najbolja a X imam ali mi se neda igrat nije devetki ni do koljena po zanimljivosti ni igrivosti jednostavno nesto fali

Aerial
11-10-2006, 21:15
Chocobo race u FF VII se ruši svima koji imaju Win XP. Rušio se i meni, pa sam skinuo XP patch i sretno zarvišio igru :)

Arbiter of Change
11-10-2006, 21:16
Još uvijek jedni od najboljih RPG-ova ikad. Igra sam od 3 do 9. :rotfl:

Dyslexia
11-10-2006, 23:43
Koje sve verzije postoje za komp

G0L3M
12-10-2006, 06:23
igram samo neparne

sedmica i devetka odlični...najbolja sedmica

*Fila*
12-10-2006, 07:20
prešao 8 i 10 sad čekam 12.

G0L3M
12-10-2006, 12:08
prešao 8 i 10 sad čekam 12.
pa šta čekaš...izašao je ima tjedan dana

Worthaur
12-10-2006, 12:41
Prešao sam FF I, II i IV, ostale nažalost nisam igrao ='(

Valtiel
12-10-2006, 13:14
Koje sve verzije postoje za komp

Hmmm, ne znam tacno, zar je vazno? Nabavis si PS emulator i raspalis. Nazalostm PS2 emulatora jos uvijek nema, barem ne dobrog. :cry:

WEASEL
12-10-2006, 19:40
Chocobo race u FF VII se ruši svima koji imaju Win XP. Rušio se i meni, pa sam skinuo XP patch i sretno zarvišio igru :)
e, jel imaš link ili taj patch na pc-u jer ga ne mogu naci

*Fila*
13-10-2006, 08:48
prešao 8 i 10 sad čekam 12.
pa šta čekaš...izašao je ima tjedan dana
ma znam kad budem uzimao uzet ću i njega

Marin
13-10-2006, 08:50
jel ima mozda tko linkove za skinuti FF-ove za komp?

Valtiel
13-10-2006, 12:24
jel ima mozda tko linkove za skinuti FF-ove za komp?

Lolcina, :rotfl: FF-ovi ti dodu na najmanje 3 cd-a. Imas sigurno na svakom torrent site-u, ako ti nije mrsko cekati :|

Arbiter of Change
13-10-2006, 12:47
jel ima mozda tko linkove za skinuti FF-ove za komp?

Voliš ilegalu, a? :rotfl: FF8 ima 5 CD za PC ako se ne varam.

Outmind
13-10-2006, 18:15
Ja sam igrao prvih 6 a ostale nemrem nigdje nac, tj nitko koga poznam ih nema, a nemam flatrate pa ih nemrem skinut. Ovdje nitko nije spomenuo ff tactcs advance, meni je to genijalna igra.

Kiklop
13-10-2006, 18:28
Ja sam igrao prvih 6 a ostale nemrem nigdje nac, tj nitko koga poznam ih nema, a nemam flatrate pa ih nemrem skinut. Ovdje nitko nije spomenuo ff tactcs advance, meni je to genijalna igra.kaj je to nesto ne gba

Arbiter of Change
13-10-2006, 18:31
Ja sam igrao prvih 6 a ostale nemrem nigdje nac, tj nitko koga poznam ih nema, a nemam flatrate pa ih nemrem skinut. Ovdje nitko nije spomenuo ff tactcs advance, meni je to genijalna igra.kaj je to nesto ne gba

Šta, tactics? Izašlo je to za Play Station.

Kiklop
13-10-2006, 18:33
Ja sam igrao prvih 6 a ostale nemrem nigdje nac, tj nitko koga poznam ih nema, a nemam flatrate pa ih nemrem skinut. Ovdje nitko nije spomenuo ff tactcs advance, meni je to genijalna igra.kaj je to nesto ne gba

Šta, tactics? Izašlo je to za Play Station.e to imam na ps2 igra je smece nad smecem katastrofa :yuck:uuuuuuuukako sam ja sad zabrijo ja cjelo vrjeme mislim da mi govorimo o falloutu :o

Prince-Artas
13-10-2006, 18:33
Chocobo race u FF VII se ruši svima koji imaju Win XP. Rušio se i meni, pa sam skinuo XP patch i sretno zarvišio igru :)
e, jel imaš link ili taj patch na pc-u jer ga ne mogu naci

pa već sam ga dao :)
http://www.download.com/Final-Fantasy-V ... 22632.html (http://www.download.com/Final-Fantasy-VII-XP-Patch/3000-7539_4-10122632.html)

Myslav
13-10-2006, 18:37
nisam vas shavtio...ima ff za pc?

Prince-Artas
13-10-2006, 18:43
nisam vas shavtio...ima ff za pc?

da ima nekoliko nastavaka, ja trenutno igram final fantasy endless nova, dosta je stara igra

Outmind
13-10-2006, 19:56
Ja sam igrao prvih 6 a ostale nemrem nigdje nac, tj nitko koga poznam ih nema, a nemam flatrate pa ih nemrem skinut. Ovdje nitko nije spomenuo ff tactcs advance, meni je to genijalna igra.kaj je to nesto ne gba

Šta, tactics? Izašlo je to za Play Station.e to imam na ps2 igra je smece nad smecem katastrofa :yuck:uuuuuuuukako sam ja sad zabrijo ja cjelo vrjeme mislim da mi govorimo o falloutu :o

kuzis cim pise advance znaci da je za GBA. Prvo ispeci pa reci.

v4MP1r3
14-10-2006, 17:23
Ja sam igrao prvih 6 a ostale nemrem nigdje nac, tj nitko koga poznam ih nema, a nemam flatrate pa ih nemrem skinut. Ovdje nitko nije spomenuo ff tactcs advance, meni je to genijalna igra.kaj je to nesto ne gba

Šta, tactics? Izašlo je to za Play Station.e to imam na ps2 igra je smece nad smecem katastrofa :yuck:uuuuuuuukako sam ja sad zabrijo ja cjelo vrjeme mislim da mi govorimo o falloutu :o

kuzis cim pise advance znaci da je za GBA. Prvo ispeci pa reci.


rofl, ja krepavam dok citam...ovaj kiklop me skroz potsjeca na icy-a, ROFL
'nesto' :rotfl: :rotfl:
to 'nesto' je sznes, iliti snes, na s(z)nesu su (mislim) 1,2,3 (mozda 4) a 4,5 GBA, 7,8 PC i PC, 9, X II itd itd na PS2...

ade sad da me ispravite, jer sam 100% siguran da sam nesto fulao, al sam siguran da

FF tactics je za GBA
te da ima obrada I i II za GBA, "nova" od prosle godine, pocetka ove godine i da obrade dolaze nove...

lol, jos me uvijke drzi ono 'nesto' :rotfl: :rotfl: :rotfl:

15-10-2006, 07:45
FF 7 owna definitivno!
igrao sam sve FF-ove od 7 do 10-2
igra je preyebena
a najjace mi je kad ja i sestra pocnemo dubokoumno razmisljati o radnji iz FF-a i tako negdje 2-3 sata :rotfl:

unknown
15-10-2006, 08:50
igram ff XII :fof: :fof:

Karzah
15-10-2006, 11:50
Počinje me sve više zanimati ta igra , svi je hvale i moram to probati igrati . Koji su sve nastavci na PC-u ?

Kiklop
15-10-2006, 12:08
Počinje me sve više zanimati ta igra , svi je hvale i moram to probati igrati . Koji su sve nastavci na PC-u ?a gle igra ti je ono kao da gledas neki interaktivni crtiv vise gledas cutscene nego sta ti igras

Aerial
15-10-2006, 18:37
Počinje me sve više zanimati ta igra , svi je hvale i moram to probati igrati . Koji su sve nastavci na PC-u ?

Za PC su nažalost izašli samo VII i VIII, eventualno XI (ali ta je mmorpg koji se baš i nije promaknuo u neki hit, ne znam zašto..).

Obe su starije igre, VII je iz 97/98 (treba ti win XP patch) a VIII iz 99.

Za sve nastavke prije VII-ice, skini bilo koji NES i SNES emulator i onda skini ROM-ove (imaju svega 1-2 MB).

Prince-Artas
15-10-2006, 18:45
Počinje me sve više zanimati ta igra , svi je hvale i moram to probati igrati . Koji su sve nastavci na PC-u ?

Za PC su nažalost izašli samo VII i VIII, eventualno XI (ali ta je mmorpg koji se baš i nije promaknuo u neki hit, ne znam zašto..).

Obe su starije igre, VII je iz 97/98 (treba ti win XP patch) a VIII iz 99.

Za sve nastavke prije VII-ice, skini bilo koji NES i SNES emulator i onda skini ROM-ove (imaju svega 1-2 MB).

imaš final fantasy endless nova, on je abandonware
http://www.abandonia.com/games/332/1

posve je dobar, ja ga trenutno igram

Deno
15-10-2006, 18:52
Prešo sam samo FF VII i to na PS 1 lol :)

15-10-2006, 18:53
Igra je odlična,sedmica je meni najbolja,igra iz moje mladosti :pray:

Aerial
15-10-2006, 20:03
imaš final fantasy endless nova, on je abandonware
http://www.abandonia.com/games/332/1

posve je dobar, ja ga trenutno igram

Thnx, upravo skidam :roll:

Kiklop
15-10-2006, 20:07
Igra je odlična,sedmica je meni najbolja,igra iz moje mladosti :pray:ma koja 7 ,9 je najbolja

Worthaur
15-10-2006, 20:10
[quote="Prince-Artas":8j140851]

imaš final fantasy endless nova, on je abandonware
http://www.abandonia.com/games/332/1

posve je dobar, ja ga trenutno igram

Thnx, upravo skidam :roll:[/quote:8j140851]
Evo poceo sam igrat, dobra je igra

Kiklop
15-10-2006, 20:11
[quote="Aerial_51":3qkodvbf][quote="Prince-Artas":3qkodvbf]

imaš final fantasy endless nova, on je abandonware
http://www.abandonia.com/games/332/1

posve je dobar, ja ga trenutno igram

Thnx, upravo skidam :roll:[/quote:3qkodvbf]
Evo poceo sam igrat, dobra je igra[/quote:3qkodvbf]
kolko to ima mb za skinut mogo bi ju i ja odigrat

Worthaur
15-10-2006, 20:17
Igra ima oko 6MB + program za igranje oko 12MB

Kiklop
15-10-2006, 20:18
Igra ima oko 6MB + program za igranje oko 12MBto ti mislis na onaj za gba ja sam mislio skinut 7

Worthaur
15-10-2006, 20:22
Igra ima oko 6MB + program za igranje oko 12MBto ti mislis na onaj za gba ja sam mislio skinut 7
Mislim na Endles Nova, za PC

Kiklop
15-10-2006, 20:24
[quote="axe_wild":1ee2d4p4]Igra ima oko 6MB + program za igranje oko 12MBto ti mislis na onaj za gba ja sam mislio skinut 7
Mislim na Endles Nova, za PC[/quote:1ee2d4p4]kak moze bit za PC ak ti treba poseban program za igranje

Aerial
16-10-2006, 17:57
kak moze bit za PC ak ti treba poseban program za igranje

A eto... :roll:
To je neka vrsta internih ROM-ova. Jedan program služi za pokretanje svih igara baziranih na njegovom "engineu".

Valtiel
18-10-2006, 15:09
http://media.ps3.ign.com/media/826/8268 ... 93515.html (http://media.ps3.ign.com/media/826/826843/vid_1493515.html)

:pray: :pray: :pray:

18-10-2006, 15:15
:pray: :pray:

unknown
19-10-2006, 06:10
sve to ljepo izgleda, ali i taj ff će biti na poteze(kao i svi ffovi osim 11), a u trailerima malo pretjeruju čak i NGI ne može proizvesti takvu grafiku.

Valtiel
19-10-2006, 16:47
sve to ljepo izgleda, ali i taj ff će biti na poteze(kao i svi ffovi osim 11), a u trailerima malo pretjeruju čak i NGI ne može proizvesti takvu grafiku.

Hmmm, ja licno upravo i zelim da bude na poteze borba. FF ne bi valjdao da nije na poteze. Eto XI nije pa vidi koliko je "slave" stekla igra. Sto se tice grafike, ne znam... No itekako Sony nam puni glave da se nece primijetiti prelazak iz sekvence u gamplay kako ce grafika biti dobra. Vidjet cemo... Ko zna... A sto se tice XIII, hocu onakvu djevojku! :D

black-soul
23-10-2006, 15:46
najbolji serijal svih vremena.
ovo je igra uz koju su prolijevani krv, znoj i suze.
aj ovo za krv je malo pretjerano al znoja i suza je bilo. :)
jos da mi je nabavit 9. nastavak i neki emulator koji bi to pokrenia na PC.
devetka mi budi najlipse uspomene, to mi je bilo prvo upoznavanje sa serijalom.
meni najbolja igra svih vremena definitivno, bez premca.

WEASEL
23-10-2006, 17:40
najbolji serijal svih vremena.
ovo je igra uz koju su prolijevani krv, znoj i suze.
aj ovo za krv je malo pretjerano al znoja i suza je bilo. :)
jos da mi je nabavit 9. nastavak i neki emulator koji bi to pokrenia na PC.
devetka mi budi najlipse uspomene, to mi je bilo prvo upoznavanje sa serijalom.
meni najbolja igra svih vremena definitivno, bez premca.

ja sam ga igrao na epsxe. Devetka ruls :roll:

kikl0p
23-10-2006, 17:59
Devetka rulz ali zato desetka sucks

G0L3M
25-10-2006, 20:56
recenzija dirge of cerebrousa je vanka...dosta sam se usredotočio i na ff povijest...pa provjerite ako hoćete znate gdje je

Valtiel
26-10-2006, 14:55
recenzija dirge of cerebrousa je vanka...dosta sam se usredotočio i na ff povijest...pa provjerite ako hoćete znate gdje je

MORAM NABAVITI PS3 :cry: :cry: :cry:

G0L3M
26-10-2006, 19:06
recenzija dirge of cerebrousa je vanka...dosta sam se usredotočio i na ff povijest...pa provjerite ako hoćete znate gdje je

MORAM NABAVITI PS3 :cry: :cry: :cry:
to je na ''dvici'' :roll:

Valtiel
26-10-2006, 20:02
recenzija dirge of cerebrousa je vanka...dosta sam se usredotočio i na ff povijest...pa provjerite ako hoćete znate gdje je

MORAM NABAVITI PS3 :cry: :cry: :cry:
to je na ''dvici'' :roll:

Emmm, znam stari... znam... Znao sam za DOC i prije tebe, ja OBOZAVAM FF, ali inace moram nabaviti PS3, prevenstveno zbog FFXIII

G0L3M
26-10-2006, 20:20
recenzija dirge of cerebrousa je vanka...dosta sam se usredotočio i na ff povijest...pa provjerite ako hoćete znate gdje je

MORAM NABAVITI PS3 :cry: :cry: :cry:
to je na ''dvici'' :roll:

Emmm, znam stari... znam... Znao sam za DOC i prije tebe, ja OBOZAVAM FF, ali inace moram nabaviti PS3, prevenstveno zbog FFXIII
nisi znao prije mene...tj.ni ja ni ti ne možemo to znati...

ne kužim čemu takva glupa izjava sa tvoje strane

C
24-11-2006, 00:59
Znam da postoji tema za Final Fantasy VII, no mislio sam da otvorim jednu za svaki dio. Dakle, jeste li ikad igrali bilo koji dio? Ja licno sam presao prvih VII i IX dio. FF IV i VI imam na mobacu, dok sam ponosni vlasnik VII-mice :D. Nazalost, nisam imao priliku da igram X ni XII pa ni XI koji je MMORPG, a vec je najavljen XIII. Jos kada uzmemo u obzir razne nastavke poput Dirge Of Cerberus i dijelove koji su izasli za druge konzole, Final Fantasy je vjerovatno najigranija igra svih vremena, osim mozda Maria :D

Koji dio vam je najbolji? Koji dio preporucujete?

Final Fantasy VII je po mnogima najbolji, no bio ili ne bio, jeste najveci Final Fantasy svijet... Jer se tu ubrajaju Final Fantasy VII, FF VII Before Crisis, FF VII Crisis Core, FF VII Dirge of Cerberus, FF VII Dirge of Cerberus: Lost Episode... A i film FF VII Advent Children.

Nazalost, odigrao sam samo FFVII i pogledao film :(

P.S. Ljudi su genijalni, jer svaki FF obiluje pricom koja zaista zahtjeva genijalan um da se izmisli.

P.P.S. Ah da, postoji i film Final Fantasy VII Last Order, koji sluzi kao postolje za Before Crisis i Crisis Core te je jos jedan dodatak FFVII svijetu.

Ak` netko zapne ili ne zna neke skrivene zagonetke i fore u FF T, VII, VIII, IX, X, X-2, nek me pita jer sam ih prešao (FF VII čak tri puta). :D :D

Želiš probati (prijeći) FF X i X-2, a nemaš PS2? Hmm...Evo izašao je novi emulator za PS2 (PCSX2 v0.9.2) pomoću kojeg možeš na PC-u igrati igre za PS2, tj. prijeći FF X i X-2. :wink:

A ako te zanimaju 3D modeli iz FF X i X-2 (a i FF VII) dođi na podforum "Izrada igara" i tamo na "Final Fantasy X/X-2 - 3D Modeli". :wink:

P.S. Si pleyao FF VII: The Dark Cloud (inače retro igrica koju nemam volje prijeći). :|

C
24-11-2006, 01:16
kak moze bit za PC ak ti treba poseban program za igranje

A eto... :roll:
To je neka vrsta internih ROM-ova. Jedan program služi za pokretanje svih igara baziranih na njegovom "engineu".

Program? :shock: RPG Maker 2000. :rotfl: :rotfl:
Jee...taj RPG Maker 2000 što vam treba za igranje su 2D stvari i instaliran je u Common Files pod datotekom Enterbrain\RGSS\Standard\. :D
Da, ima i svoj engine za pokretanje igre, inače se može igrati i bez tog programa. :wink:
Ja imam RPG Maker XP i trenutno radim jedan projekt u njemu. :fof: :fof:
Inače u RPG Makeru 2000 i XP postoji program za izradu igara i za igranje, s time, dok pravite neku igru ovaj programčić koji služi za igranje vam služi kao resursi. :D :wink:

Valtiel
24-11-2006, 04:33
Znam da postoji tema za Final Fantasy VII, no mislio sam da otvorim jednu za svaki dio. Dakle, jeste li ikad igrali bilo koji dio? Ja licno sam presao prvih VII i IX dio. FF IV i VI imam na mobacu, dok sam ponosni vlasnik VII-mice :D. Nazalost, nisam imao priliku da igram X ni XII pa ni XI koji je MMORPG, a vec je najavljen XIII. Jos kada uzmemo u obzir razne nastavke poput Dirge Of Cerberus i dijelove koji su izasli za druge konzole, Final Fantasy je vjerovatno najigranija igra svih vremena, osim mozda Maria :D

Koji dio vam je najbolji? Koji dio preporucujete?

Final Fantasy VII je po mnogima najbolji, no bio ili ne bio, jeste najveci Final Fantasy svijet... Jer se tu ubrajaju Final Fantasy VII, FF VII Before Crisis, FF VII Crisis Core, FF VII Dirge of Cerberus, FF VII Dirge of Cerberus: Lost Episode... A i film FF VII Advent Children.

Nazalost, odigrao sam samo FFVII i pogledao film :(

P.S. Ljudi su genijalni, jer svaki FF obiluje pricom koja zaista zahtjeva genijalan um da se izmisli.

P.P.S. Ah da, postoji i film Final Fantasy VII Last Order, koji sluzi kao postolje za Before Crisis i Crisis Core te je jos jedan dodatak FFVII svijetu.

Ak` netko zapne ili ne zna neke skrivene zagonetke i fore u FF T, VII, VIII, IX, X, X-2, nek me pita jer sam ih prešao (FF VII čak tri puta). :D :D

Želiš probati (prijeći) FF X i X-2, a nemaš PS2? Hmm...Evo izašao je novi emulator za PS2 (PCSX2 v0.9.2) pomoću kojeg možeš na PC-u igrati igre za PS2, tj. prijeći FF X i X-2. :wink:

A ako te zanimaju 3D modeli iz FF X i X-2 (a i FF VII) dođi na podforum "Izrada igara" i tamo na "Final Fantasy X/X-2 - 3D Modeli". :wink:

P.S. Si pleyao FF VII: The Dark Cloud (inače retro igra koju nemam volje prijeći). :|

Znam znam, i da treba makina da pokrene bilo koju ps2 igru, emulator jos uvijek veeeeoma nedoraden :wink:

Outmind
24-11-2006, 12:30
Ja sam si ovaj mjesec skinuo ff9 i baš je dobar!

C
24-11-2006, 14:09
Znam da postoji tema za Final Fantasy VII, no mislio sam da otvorim jednu za svaki dio. Dakle, jeste li ikad igrali bilo koji dio? Ja licno sam presao prvih VII i IX dio. FF IV i VI imam na mobacu, dok sam ponosni vlasnik VII-mice :D. Nazalost, nisam imao priliku da igram X ni XII pa ni XI koji je MMORPG, a vec je najavljen XIII. Jos kada uzmemo u obzir razne nastavke poput Dirge Of Cerberus i dijelove koji su izasli za druge konzole, Final Fantasy je vjerovatno najigranija igra svih vremena, osim mozda Maria :D

Koji dio vam je najbolji? Koji dio preporucujete?

Final Fantasy VII je po mnogima najbolji, no bio ili ne bio, jeste najveci Final Fantasy svijet... Jer se tu ubrajaju Final Fantasy VII, FF VII Before Crisis, FF VII Crisis Core, FF VII Dirge of Cerberus, FF VII Dirge of Cerberus: Lost Episode... A i film FF VII Advent Children.

Nazalost, odigrao sam samo FFVII i pogledao film :(

P.S. Ljudi su genijalni, jer svaki FF obiluje pricom koja zaista zahtjeva genijalan um da se izmisli.

P.P.S. Ah da, postoji i film Final Fantasy VII Last Order, koji sluzi kao postolje za Before Crisis i Crisis Core te je jos jedan dodatak FFVII svijetu.

Ak` netko zapne ili ne zna neke skrivene zagonetke i fore u FF T, VII, VIII, IX, X, X-2, nek me pita jer sam ih prešao (FF VII čak tri puta). :D :D

Želiš probati (prijeći) FF X i X-2, a nemaš PS2? Hmm...Evo izašao je novi emulator za PS2 (PCSX2 v0.9.2) pomoću kojeg možeš na PC-u igrati igre za PS2, tj. prijeći FF X i X-2. :wink:

A ako te zanimaju 3D modeli iz FF X i X-2 (a i FF VII) dođi na podforum "Izrada igara" i tamo na "Final Fantasy X/X-2 - 3D Modeli". :wink:

P.S. Si pleyao FF VII: The Dark Cloud (inače retro igra koju nemam volje prijeći). :|

Znam znam, i da treba makina da pokrene bilo koju ps2 igru, emulator jos uvijek veeeeoma nedoraden :wink:

:rotfl: :rotfl: He, ne znam zašto svi misle da treba jaka konfa/makina.
Ma nije stvar koliko ti je jak PC, nego ovisi o emulatoru.
npr. ako uzmeš emulator PCSX2 v0.9.1, u njoj je FF X brz 0.1 FPS-a (tj. jaaaako spor), a u PCSX2 v0.9.2 je onako dosta brz (cca 35 FPS-a), a vjerovatno u sljedećoj verziji tog emulatora će biti još brži. Kužiš? Nije stvar u makini. :wink:
Jest da je bolje imati nabrijan PC, al` to ne igra baš veliku ulogu u emulatorima. :wink: :D

WEASEL
24-11-2006, 19:20
istina, jer ako imaš slab comp, emulator ti uopće neće pokrenuti igru

*Fila*
24-11-2006, 19:50
evo sad igram dvanajsticu pa nešto mi ne valja ali odigrao sam 4 sata i moram reći da nije loša,gambiti su zakon ali me stil borbe malo živcira
sve u svemu desetka je najbolja poslije nje osmica i onda 12!

C
24-11-2006, 20:09
Jel` tko našao na FF X sve Dark Aeone????

-Ja trebam još naći samo Penancea - zna li tko kako njega mogu dobiti? :pray: :pray: :pray: :pray:

Inače pokušavam da svaki FF kompletiram sa svime što je moguće. :D

C
24-11-2006, 20:13
istina, jer ako imaš slab comp, emulator ti uopće neće pokrenuti igru

Ma i slab PC će pokrenuti, samo je jaaaaakooooo sporo. (sigurno ispod 0.1 FPS-a).

WEASEL
24-11-2006, 20:16
istina, jer ako imaš slab comp, emulator ti uopće neće pokrenuti igru

Ma i slab PC će pokrenuti, samo je jaaaaakooooo sporo. (sigurno ispod 0.1 FPS-a).

da, pokrenut ce, i brejkat ce se svako 5 sekunda..provjereno sa pc-em sa 32 rama:)

SH4D0W
24-11-2006, 22:22
Osobno sam preso 2/4, 3/6, 5, 7, 8!
Ostale nisam jer su na PS2 a ja ga nemam! :cry:

Najdrazi su mi 5 i 7! aa sad ni 6 nije za baciti!

WEASEL
24-11-2006, 22:34
umm devetka ti je za playstation jedan

C
24-11-2006, 22:52
Da, a i čuo sam da je izašao FF X-2 za PlayStation 1 i da ima užasnu grafu.
Čudno, jel` da?
-a ja u to ne vjerujem. :D

Valtiel
25-11-2006, 21:01
istina, jer ako imaš slab comp, emulator ti uopće neće pokrenuti igru

Ma i slab PC će pokrenuti, samo je jaaaaakooooo sporo. (sigurno ispod 0.1 FPS-a).

da, pokrenut ce, i brejkat ce se svako 5 sekunda..provjereno sa pc-em sa 32 rama:)

Ma i sa nekom starijom grafickom tipa radeon 9600 ili 9800 na 256, i cak i sa 512 rama, igre ce takooooo stekati, ja probavao kod frenda. Potrebno je 2 gige rama da igra radi na pola fps-ova od ps2 normale, i to znaci da je emulator totalni shit... za sad. NAdamo se boljem u buducnosti 8)

C
25-11-2006, 21:13
2 GB Rama? :?
Ja čuo da treba 1 GB Rama. :?
Jee...a ja imam ATI Radeon 9550 (256 MB) i 512 MB Rama, pa mi se vrti na 10 FPS-a. :?
Al` ovisi i o SLUS-u koji ima igra - što je SLUS manji, to je bolje za emulator.
cca ispod 25000 SLUS-a - igra je NTSC i ima oko 40 FPS-a (ako se ne varam),
a iznad 25000 SLUS-a, igra je PAL i ima oko 60 FPS-a. :wink:

P.S. 1 GB Rama ti treba samo ako koristiš VM opciju u emulatorima. :wink:
Ma ni jedan emulator neće biti kompletan glede BUG-ova, a i kada se riješe ti BUG-ovi, onda je kasno, jer je izašla nova igra koju hoćemo pleyati. :D

Prince-Artas
25-11-2006, 22:12
Da, a i čuo sam da je izašao FF X-2 za PlayStation 1 i da ima užasnu grafu.

jel ovo stvarno istina

C
25-11-2006, 22:47
Boo...samo sam čuo, ali ja u to ne vjerujem. 8)
Inače mislim da nije, jer da je izašao za PS1, vjerovatno bih ga prešao na PS1, a prešao sam ga na PS2. :D

26-11-2006, 14:02
Da, a i čuo sam da je izašao FF X-2 za PlayStation 1 i da ima užasnu grafu.
Čudno, jel` da?
-a ja u to ne vjerujem. :D


ako Playstation 1 ono moze pokrenuti... :pray:

WEASEL
26-11-2006, 14:08
Da, a i čuo sam da je izašao FF X-2 za PlayStation 1 i da ima užasnu grafu.
Čudno, jel` da?
-a ja u to ne vjerujem. :D


ako Playstation 1 ono moze pokrenuti... :pray:

možda je really freaking big optimizirano:) rezolucija 30X50:)

C
26-11-2006, 14:13
Vjerojatno. :)

Zhicka
25-02-2007, 19:11
shadow sere. presao je samo 5. dio. igrao je sedmi i osmi ali su mu bili preteski pa je odustao. kakav mulac!

Lord Jambrek
25-02-2007, 19:22
Zašto sam ja tek sad vidio ovaj topic?

Final Fantasy, da, trebamo dobit podforum ovog legendarnog serijala.

El zna itko zašto se igra zove Final Fantasy? No Google please

C
25-02-2007, 19:23
Znam ja šefe, zašto je FF dobio takvo ime. Et` našišđem u sljedećem postu, može? :wink:

Lord Jambrek
25-02-2007, 19:26
Znam ja šefe, zašto je FF dobio takvo ime. Et` našišđem u sljedećem postu, može? :wink:

Može, Može, ak ne odgovoriš točno onda će ti doć čiča s mog avatara u kuću :D

*Fila*
25-02-2007, 19:32
igrao ff8 malo mi je falilo da ga pređem,ff10 prešao 180 sati igre,ff12 prešao i još igram ima ga još puno ostalih nebitnih kvestova i sad igram ff7 dirge of cerberus prejebeno

C
25-02-2007, 19:35
Nemojte me držati za riječi, ali tu je to sve od prilike. :D
Znači, prije su postojala dva proizvođača. Jedan je bio Enix, a drugi Square co. (i još s nekim tako znakovima...lpt,...), i dok je Enix dobro prolazio na tržištu, Square je propadao, i na samom rubu kad je Square-u preostalo samo onoliko novca koliko je dovoljno za izraditi jednu igru, i ta igra im ovisi o karijeri, odlučili su napraviti jedan RPG, jer se Enix non-stop slavi s tim žanrom, i napravili su Final Fantasy, i čekali rezultate, jer ako igra ne bude prodavana, onda pa-pa Square, ali pošto su se proslavili na tržištu, Enix je bio šokiran, pa su im ponudili međusobno spajanje, i tako je iz dva proizvođača nastao jedan (Square Enix), i igra Final Fantasy koju baš cijene jer im je sve ovisilo o toj igri.

Mislim da sam sve potrebno rekao, mada je tu bilo i svađa između Enix-a i Squarea, kao i mješanja seriala Final Fantasy, tj. kako su izdavali po redu serijale, ne znam kako točno, ali je od prilike ovako: 1, 2, 3, 4, 5, 3, 6, 7, 8, 9...

Ke još da kažem, osim da možete raditi kao tester u Square Enix-u preko neta, i prijeću svaku njihovu igru prije nego li su je izdali...

Jesam li šta zaboravio reć`? :roll:

Lord Jambrek
25-02-2007, 19:44
Nemojte me držati za riječi, ali tu je to sve od prilike. :D
Znači, prije su postojala dva proizvođača. Jedan je bio Enix, a drugi Square co. (i još s nekim tako znakovima...lpt,...), i dok je Enix dobro prolazio na tržištu, Square je propadao, i na samom rubu kad je Square-u preostalo samo onoliko novca koliko je dovoljno za izraditi jednu igru, i ta igra im ovisi o karijeri, odlučili su napraviti jedan RPG, jer se Enix non-stop slavi s tim žanrom, i napravili su Final Fantasy, i čekali rezultate, jer ako igra ne bude prodavana, onda pa-pa Square, ali pošto su se proslavili na tržištu, Enix je bio šokiran, pa su im ponudili međusobno spajanje, i tako je iz dva proizvođača nastao jedan (Square Enix), i igra Final Fantasy koju baš cijene jer im je sve ovisilo o toj igri.

Mislim da sam sve potrebno rekao, mada je tu bilo i svađa između Enix-a i Squarea, kao i mješanja seriala Final Fantasy, tj. kako su izdavali po redu serijale, ne znam kako točno, ali je od prilike ovako: 1, 2, 3, 4, 5, 3, 6, 7, 8, 9...

Ke još da kažem, osim da možete raditi kao tester u Square Enix-u preko neta, i prijeću svaku njihovu igru prije nego li su je izdali...

Jesam li šta zaboravio reć`? :roll:

Tako je, nazvali su ga Final jer im je bio zadnja nada, i nisu očekivali da će se desiti takav BOOM.

C
25-02-2007, 19:45
Yp.

Ali, sve jedno bi htio da taj čiča s tvog avatara dođe kod mene u kuću, da mu ja pokažem šta je Final Fantasy. :rotfl:

Lord Jambrek
25-02-2007, 19:49
Yp.

Ali, sve jedno bi htio da taj čiča s tvog avatara dođe kod mene u kuću, da mu ja pokažem šta je Final Fantasy. :rotfl:

Bi ti vidio svoje finalne momente života, a ne on finalnu fantaziju. :rotfl:



Je igrao itko FF XI online?

C
25-02-2007, 19:53
:rotfl: :rotfl: :pray:

Ja nisam igrao XI, niti mislim da ću ga igrati...i onako se nisu proslavili tim nastavkom, baš zato što je za net, iako tako dobra.

Ako niste znali, Final Fantasy se polako mjenja iz RPG-a u ARPG. Jel` to dobro, ili loše? :?

Lord Jambrek
25-02-2007, 19:56
:rotfl: :rotfl: :pray:

Ja nisam igrao XI, niti mislim da ću ga igrati...i onako se nisu proslavili tim nastavkom, baš zato što je za net, iako tako dobra.

Ako niste znali, Final Fantasy se polako mjenja iz RPG-a u ARPG. Jel` to dobro, ili loše? :?

sve je dobro, samo da ne stave više onaj sustav borbe iz X-2

C
25-02-2007, 19:59
ARPG - Action Role Playing Game
Uzeli su mapu iz MGS, a i to što kažeš, sustav borbe više nije isti, otkad je iz Square Enixa otišao čovjek koji je zadužen za opcije borbi...kuiš...već smo se svi privikli na onaj sustav borbe, i sad dođe neki drugi čovjek, i uvede neki svoj zakon u borbe... :yuck:

Arbiter of Change
25-02-2007, 20:05
ARPG - Action Role Playing Game
Uzeli su mapu iz MGS, a i to što kažeš, sustav borbe više nije isti, otkad je iz Square Enixa otišao čovjek koji je zadužen za opcije borbi...kuiš...već smo se svi privikli na onaj sustav borbe, i sad dođe neki drugi čovjek, i uvede neki svoj zakon u borbe... :yuck:

FF ne bi bio 1. serijal kojeg je dotukla stagnacija.

btw. kakve su to izmjene bile u X-2? Nisam tog igrao.

C
25-02-2007, 20:07
Ovo bi moglo nekoga zanimati.
Klikaj (http://www.square-enix.com/eu/en/jobs/)

Aerial
26-02-2007, 11:34
Ovo bi moglo nekoga zanimati.
Klikaj (http://www.square-enix.com/eu/en/jobs/)

Je, evo ga, idem odmah u Japan, tražim neku garsonjeru i ostvarujem životni san - radim na FF :)

26-02-2007, 21:36
:rotfl: :rotfl: :pray:

Ja nisam igrao XI, niti mislim da ću ga igrati...i onako se nisu proslavili tim nastavkom, baš zato što je za net, iako tako dobra.

Ako niste znali, Final Fantasy se polako mjenja iz RPG-a u ARPG. Jel` to dobro, ili loše? :?

sve je dobro, samo da ne stave više onaj sustav borbe iz X-2


i da nestave onaj sustav borbe iz ff 12 :/
po meni je ff 7 sustav borbe perfektan

i aerial, ako si ti onaj aerial sa foruma.hr pozdravlja te shakti9 aka my mom :P

Aerial
26-02-2007, 22:23
i aerial, ako si ti onaj aerial sa foruma.hr pozdravlja te shakti9 aka my mom :P

jesam :)
aj ok onda pozdravi mamu, LoL :rotfl:

Adaroth
12-04-2007, 12:08
Prošao sam II, III i IV... i po meni najbolja mi je bila IV (ko bi reko da hrpa kvadratića i glazba koja proizlazi iz samog kućišta mogu stvoriti tako dobru atmosferu ?!?)...film sam nažalost pogledao samo VII, no bilo je malo glupo s obzirom da nisam gledao prijašnje nastavke iako je film pokazao jako veliki potencijal...

Arbiter of Change
12-04-2007, 12:21
Prošao sam II, III i IV... i po meni najbolja mi je bila IV (ko bi reko da hrpa kvadratića i glazba koja proizlazi iz samog kućišta mogu stvoriti tako dobru atmosferu ?!?)...film sam nažalost pogledao samo VII, no bilo je malo glupo s obzirom da nisam gledao prijašnje nastavke iako je film pokazao jako veliki potencijal...

Obavezno probaj 6. dio (u PSX inačici) jer je to meni jedan od najboljih kod kojeg se stvarno vidi i odlična priča i likovi, a isto tako i naprednije tehnike u samoj igri. :wink:

Prince-Artas
12-04-2007, 19:25
ajme ta igra je jedna od najboljih igara koje sam ikada igrao :pray:

Aerial
12-04-2007, 19:47
Ja zapravo ni ne kužim FF 1-6 ....

Kao, nema ih zapravo 6, nego manje (3 ili 4?), samo što su engleska izdanja dobila brojku više.. mislim.. wtf.. ono, kao, Final Fantasy VI je zapravo američka verzija Final Fantasy III ili tako nešto?... :?

Svejedno, skoro sam prošao VI i odlična je igra. Dođoh do Kefkinog tornja :)

Prince-Artas
12-04-2007, 20:40
da to je malo zajebano, baš imam u jednom PSX-u doma popis svih FF-a i ta objašenjenja oko amerčkih verzija
ps ti to igraš na ps1 ili na emulatoru

Aerial
12-04-2007, 20:43
Na emulatoru, SNES verzija...

DIABLO
13-04-2007, 22:09
Ja sam igrao samo FF x i x2 i super mi je :pray: :pray: FF

Lord Jambrek
14-04-2007, 10:14
Ja sam igrao samo FF x i x2 i super mi je :pray: :pray: FF

X2 je meni sramota za FF, več sam to milju puta rekao.

Osobno, najdraža VII.

Arbiter of Change
14-04-2007, 10:42
Ja sam igrao samo FF x i x2 i super mi je :pray: :pray: FF
X2 je meni sramota za FF, več sam to milju puta rekao.


Evo sam ja pogledao malo gameplay-a od X-2... stvarno ne vidim razliku u borbi u usporedbi sa X. Samo je pod iluzijom malo veće dinamičnosti. :?

Lord Jambrek
14-04-2007, 10:48
[quote=DIABLO]Ja sam igrao samo FF x i x2 i super mi je :pray: :pray: FF
X2 je meni sramota za FF, več sam to milju puta rekao.


Evo sam ja pogledao malo gameplay-a od X-2... stvarno ne vidim razliku u borbi u usporedbi sa X. Samo je pod iluzijom malo veće dinamičnosti. :?[/quote:v9x5sy5h]

Ak nisi primjetio, a očito nisi, borba je u real time-u, za razliku od ostalih FF-ova. Ne stigneš 1 spell bacit, a protivnik ti bar 3 put ukrade kilu čevapa.

Napravili su samo 3 igriva lika u igri, a ta tri lika imaju svoju obleku i možeš te 3 babe razno oblačit.

Arbiter of Change
14-04-2007, 10:54
[quote="Lord Jambrek":2qwwhi7m][quote=DIABLO]Ja sam igrao samo FF x i x2 i super mi je :pray: :pray: FF
X2 je meni sramota za FF, več sam to milju puta rekao.


Evo sam ja pogledao malo gameplay-a od X-2... stvarno ne vidim razliku u borbi u usporedbi sa X. Samo je pod iluzijom malo veće dinamičnosti. :?[/quote:2qwwhi7m]

Ak nisi primjetio, a očito nisi, borba je u real time-u, za razliku od ostalih FF-ova. Ne stigneš 1 spell bacit, a protivnik ti bar 3 put ukrade kilu čevapa.

Napravili su samo 3 igriva lika u igri, a ta tri lika imaju svoju obleku i možeš te 3 babe razno oblačit.[/quote:2qwwhi7m]

A toje dakle jedan od razloga zašto nisam veliki fan FF4; koriste praktički isti borbeni sistem. To je i dalje turn based (bar polu), samo s većim naglaskom na protok vremena i ometanje protivničkih napada. Čak me u neku ruku i podsjeća na Grandiu.

Zasljepila me.... grafika. :D

Adaroth
23-04-2007, 12:40
Je mi može neko dat link za downloadat FF za mob...preferirao bi peticu...
Fala... :)

24-04-2007, 22:06
gSYawSLHH-M

:pray: :pray:

Aerial
25-04-2007, 17:49
gSYawSLHH-M

:pray: :pray:

Podsjetilo me na scenu iz FF 8, kad Edea zaustavi metak iz Irvinovog snajpera pred nosom.

...

također, želim PS3 i FF :)

POSA
25-04-2007, 18:50
jel ima neki patch koji poboljšava grafiku. npr. nešto s boljim teksturama

Aerial
25-04-2007, 20:04
jel ima neki patch koji poboljšava grafiku. npr. nešto s boljim teksturama

Misliš na FF8?
Mislim da ne...

begedinnikola
04-05-2007, 22:50
dakle, sto se tice emulatora:
PCSX2 je jedini u razvoju i od 0.9.2 verzije postigao je znacanjo ubrzanje. osobno smatram da je glupo da se ljudi zale na brzinu a da uopce ne kuze kako emulacija radi. samo zato sto neciji komp ima 1.5ghz to ne znaci da ce mu letjet igre s konzole koja ima par puta sporiji procesor. ona izjava da je potrebno 2gb rama je potpuno neutemeljena i uopce nema smisla. istina je da pcsx2 zathjeva barem 512mb rama, ali bilo sto vise od toga ce jako malo utjecat na brzinu. sto se grafe tice tu je vise manje bitna podrska za shader model 2.0. jace grafe ce pomoci kod raznih filtriranja tipa AA i Bilinear filtering, ali na cistu emulaciju nece previse utjecati. dakle, CPU je najvazniji i da bi emulacija isla solidnom brzinom bitno je da proc bude dual core zbog raznih optimizacija u engineu koje koriste dual core mogucnosti. za usporedbu, prije sam imao p4 na 1,7 ghz i ff10 je radio na max 5fps-a. sad imam laptop s core2duo procom na 2ghz i igra mi "leti" na 35-100 fps-a ovisno o situaciji. htio bih dodati da ps i ps2 igre rade na standardnih 50 odnosno 60 fps-a ovisno o tome radi li se o NTSC ili PAL inacici. bilo sto vise ili manje od toga se ocituje kao doslovno ubrzanje ili usporenje igre tj. vremena u igri. zvuk se zbog toga pocne ponavljati ili preskakati kako bi pratio grafiku. znaci brzine vece od 60 fpsa su isto lose. sljedeca verzija emulatora bit ce 0.9.4 i nece previse donjeti u kontekstu brzine, ali ce jako podici kompatibilnost emulatora.

a sad, sto se tice serijala:
svi nastavci od I do VI JESU izasli, samo ne svi u SAD-u ili Europi tj. na Engleskom jeziku. osim toga izasla je igra Final Fantasy - Mystic Quest na SNES-u, Final Fantasy Tactics na PS-u, FF Tactics Advance na GBA, razni remakeovi na vise konzola, ako se ne varam ima i neki ff nastavak na GameCube-u. Final Fantasy XIII izlazi, kolko sam cuo kao tri odvojene igre FFXIII, FF VS XIII i jos jedna za mobitele cijeg se imena sad ne mogu sjetiti. Imamo jos FF VII, VIII, IX na ps-u FF VII Crisis Core na PSP, Before Crisis na mob-ovima, i Dirge of Cerberus na PS2, gdje su naravno izasli jos i X, X-2, XI i XII. (mislim da je to, osim remakeova vise-manje to)

Sto se tice Endless Nova za PC, to zapravo i nije pravi Final Fantasy nego igra od nekog fana, SQUARE nije s tim imao veze. Zasto je abandonware nemam pojma jer, kolka ja znam, od pocetka je bila freeware.
Sto se tice igranja FFV i sl. na mobovima to vjerojatno ide isto preko emulatora.
Onima koji traze verzije za PC toplo preporucam da umjesto toga skinu one za PS i igraju preko emulatora. Grafika ce zbog raznih filtera i vise rezolucije biti bolja, a i imat cete manje problema s bugovima.

osobno sam zavrsio sve sto je izaslo u razdoblju od FFI do FF IX (ukljucujuci i tacticse i mystic quest) a sad zavrsavam desetku.

NE, NISAM FRIK :rotfl:

Gauss
05-05-2007, 07:34
a glede tih emulatora, jel se to može uzet cd od PS2 neke igre i samo ljepo mountat igru s emulatorom?

begedinnikola
05-05-2007, 22:45
moze, al je generalno bolja ideja napraviti iso tog cd-a/dvd-a jer na taj nacin dobivas nesto bolje performanse.

v4MP1r3
05-05-2007, 23:58
ouuukejjjjjjj

.......mislio sam da se kuzim u emulatore, ali begedinnikola me naucio da sam njub naspram njega :D

BOW ! :D

begedinnikola
08-05-2007, 22:48
ma nemam ni ja pojma. samo klikam cijeli dan refresh na svim emulacionim stranicama da vidim ima li nova vijest o pcsx2 :-)