PDA

Pogledaj cijelu verziju : Idealan MMORPG



Anonimni
08-10-2006, 17:01
Dakle, nas (nas team) zanima sto bi vi htjeli da MMORPG ima, a nema niti jedan drugi MMORPG (ili sto bi vi htjeli maknuti iz MMORPG-ova, nesto sto vas jako smeta). Ili samo recite kaj bi sve po vasem misljenju trebao imati neki MMORPG.

Shadowhell
08-10-2006, 17:37
A tko li ste pobogu vi?

Idealan MMORPG... bez pretplate, 10-15 klasa, 5-6 rasa, suparništvo među rasama kao u WoW-u, balansirane klase, dobar PVP sistem..

End-game encounteri za casual playere, raznovrsnost armora, oružja i čega već ne.

Interaktivnost, profesije, specijaliziranje za neku profesiju..

JAKO DOBRA priča iza čitave igre..

Redovito updejtanje igre sa manjim patchevima koji se automatski skidaju kao u GW-u

Prihvaćanje dobrih ideja za promjenu određenih elemenata koje daju igrači i ljudi koji znaju što rade iza cijele igre.

Arbiter of Change
08-10-2006, 18:04
Ja bi osobno volio Sci-Fi tematiku. Screw fantasy. 8)

Kenyi
08-10-2006, 18:05
da i volio bih nesto kao teritorije koje ti osvajas ili gubis takvo nesto da te malo vise zabav ia ne samo levelanje i pvp

Gaas
08-10-2006, 18:06
A tko li ste pobogu vi?

Idealan MMORPG... bez pretplate, , 10-15 klasa, 5-6 rasa, suarništvo među rasama kao u WoW-u, balansirane klase, dobar PVP sistem..

End-game encounteri za casual playere, raznovrsnosta armora, oružja i čega već ne.

Interaktivnost, profesije, specijaliziranje za neku profesiju..

JAKO DOBRA priča iza čitave igre..

Redovito updejtanje igre sa manjim patchevima koji se automatski skidaju kao u GW-u

Prihvaćanje dobrih ideja za promjenu određenih elemenata koje daju igrači i ljudi koji znaju što rade iza cijele igre.

100%uptime servera

svi igraci svjeta na 1 serveru...ne mislim bas na jednom nego da su svi spojeni takoda mozes vidit svakog igraca a ne samo one koji su na tvom serveru....nesto kao gw

Arbiter of Change
08-10-2006, 18:09
svi igraci svjeta na 1 serveru...ne mislim bas na jednom nego da su svi spojeni takoda mozes vidit svakog igraca a ne samo one koji su na tvom serveru....nesto kao gw

Misliš ko EVE Online? SA 20k igrača na jednom serveru?

Rocchiro
08-10-2006, 18:30
drzim vam fige

Lord Coldwolf
09-10-2006, 11:21
isto bih htio da se cijela igra vrti na jednom serveru.

I ako ste ikada igrali fantasy strategiju na poteze Disciples,.znali bi ste koliko je to zanimljivo osmisljen svijet.
Htio bi da naprave Disciples mmorpg.

Shakes
09-10-2006, 13:05
LOL... Ja sam isto neko vrijeme izrađivao MMORPG... Ali sam, jer su mi svi frendovi "budale-za-kompove" koji samo ganjaju loptu po igralištu...
Ono što ti/vi morate znate jeste:
- programiranje (C++ najbolji i najkorišteniji)
- 3d "modeler" (3Ds Max, ili nešto drugo...)
- nekog k'o zna svoj posao sa serverima
- support
- i još pun kurac toga...
- naravno trebate originalan lvl dizajn i naći ili napraviti engine za fiziku, grafiku, ili ga kupiti/naći, izraditi zvukove i glazbu...

Tako da se malo prizemljite i ako već imate znanja počnete sa nekom drugim tipom igre kao što je WoW započeo sa RTSom... Pa tako RTS, RPG, MMORPG... Ja sam smislio solidnu priču i sada idem malo lakše... mislim da ću prvo napraviti 2D RPG... pa onda 3D sa vjerovatno nekim XNA... Ma tek onda probati izraditi nešto tako komplicirano kao što je MMORPG.. Možeš ti napraviti smeće... to mogu i ja... ALi malo se potrudite...
Bez muke nema nauke!

Sonic_Moronic
09-10-2006, 18:44
Ne prekomplicirano, dosta klasa i rasa, ne toliko veliki teritorij, nekako ne volim kad igra ima previše stvari, ne znam zašto :?
Nekakav SF bi mi pasao

I mali download of korz

Anonimni
09-10-2006, 20:59
@Shakes
Mi radimo samo koncept. Programiranje prepustamo drugima. I sa pravim timom mozes napraviti sve.

Hvala na vasim prijedlozima i napisite ako dobite neku novu ideju, uvijek nam dobro dodu nove ideje.

Arbiter of Change
09-10-2006, 21:05
@Shakes
Mi radimo samo koncept. Programiranje prepustamo drugima. I sa pravim timom mozes napraviti sve.

Hvala na vasim prijedlozima i napisite ako dobite neku novu ideju, uvijek nam dobro dodu nove ideje.

Nama? :roll:

Lord Ragnarok
09-10-2006, 22:01
možda je tip iz blizzarda, pa pokušavaju neš novo uvesti :D ili se samo raspituje

Arbiter of Change
09-10-2006, 22:13
možda je tip iz blizzarda, pa pokušavaju neš novo uvesti :D ili se samo raspituje

Hehe, pa ima nekako službeni ton. :rotfl:

Shadowhell
09-10-2006, 22:56
[quote="Lord Ragnarok":3eglsxv4]možda je tip iz blizzarda, pa pokušavaju neš novo uvesti :D ili se samo raspituje

Hehe, pa ima nekako službeni ton. :rotfl:[/quote:3eglsxv4]

Ma sigurno predsjednik blizzarda, znam iz povjerljivih izvora da uskoro otvaraju CRO i "balkanske" servere tako da prikupljaju informacije od najboljih gamera ovdje kako da nam poboljšaju igru :D

MiniMe
10-10-2006, 08:18
[quote="Lord Ragnarok":1ka12pzg]možda je tip iz blizzarda, pa pokušavaju neš novo uvesti :D ili se samo raspituje

Hehe, pa ima nekako službeni ton. :rotfl:

Ma sigurno predsjednik blizzarda, znam iz povjerljivih izvora da uskoro otvaraju CRO i "balkanske" servere tako da prikupljaju informacije od najboljih gamera ovdje kako da nam poboljšaju igru :D[/quote:1ka12pzg]
nek smanje pretplatu :s

Shakes
13-10-2006, 20:54
Tu si u pravu! Jeb*** ih više i pretplata... Već imaju previše milijardi! DAJTE SMILUJTE NAM SE!

Lord Coldwolf
31-10-2006, 23:06
jel netko igrao Arclord,. novi mmorpg?

unknown
01-11-2006, 07:15
legaa mi je bio beta tester, pa sam kod njega igrao igru. Igra je smeće, bolji su ovi free mmorpgovi

K4ciga
19-05-2007, 19:35
WoW + da je kompletno besplatna :D

Frenki
24-05-2007, 01:53
idealni mmorpg bi bio takav da mos radit sve ko u stvarnom svijetu.
u wowu bi bilo super da se svi teritoriji mogu osvajati i gradovi i zone a ne sam odredjeno

Shadowww
24-05-2007, 17:23
bez pretplate (jednokratno placanje je ok.)
ekspanzije svakih 6mjeseci.
medieval setting.
kvalitetan pvE
bez pvpa.
grafika ko LOTRO.
lag free.

evo.. nisam ni prezahtjevan :)

Chieftain
24-05-2007, 19:32
Tu si u pravu! Jeb*** ih više i pretplata... Već imaju previše milijardi! DAJTE SMILUJTE NAM SE!

Slazem se s tobom da imaju i previse para ali ipak nek ostave pretplatu ali da smanje sa 100kn mjesecno na npr. 60kn jer po mojem misljenju odlican MMORPG nemoze bez pretplate i naravno da je ta pretplata dostupna svima kao sto je blizzard to rijesio s bonovima.

Evo u mojem savrsenom MMORPG-u mora biti:
- pretplata kao sto sam vec naveo jeftina i lako dostupna ( tek toliko da imaju mali i stalni prihod i inspiraciju za daljnje razvijanje igre)
- 2-4 strane (horda, ally)
- osnovne klase (warrior, healer...) i jos nekih sporednih (neki svirac koji daje aure i tak nekaj slicnoga)
- jedno 10 rasa dobro razrađenih
- punoooo raznovrsnih profesija gdje ima samo osnovnih recepta, a naprednije da sami pisete da nema npr. blacksmith 40 recepta i gotovo, nego da skupljate razne iteme pa to izmiksate pa dobijete neki jedinstven item koji samo vi imate ili vas guild
- neka zivina za jahanje ili svemirski brod (ovisi u kojem vremenu se radnja odvija)
- da igra bude izbalansirana da mozes i solo zaigrat, a ne da ako hoces neki bolji item da moras trazit najbolje guildove i svaki dan mlatiti po kompu ko najveci luđak dok ne dobijes odkaz na poslu ili padnes razred
- da mozes osvajat tuđi teritorij a ne ko na wow-u na svakom serveru isti ku***

toliko od mene

K4ciga
24-05-2007, 21:53
ovo gore je gotoVo sve WoW,samo izbaci onaj dio "pristupačna i jeftina preplata da bi tvorci imali nadahnuće za razvoj igre" :rotfl:

Arbiter of Change
24-05-2007, 22:42
ovo gore je gotoVo sve WoW,samo izbaci onaj dio "pristupačna i jeftina preplata da bi tvorci imali nadahnuće za razvoj igre" :rotfl:

Možda, osim što su profesije i njihova "dubina" u WoW-u naprosto smiješne ako ste odigrali Saga of Ryzom ili SW: Galaxies.

Chieftain
25-05-2007, 08:33
ovo gore je gotoVo sve WoW,samo izbaci onaj dio "pristupačna i jeftina preplata da bi tvorci imali nadahnuće za razvoj igre" :rotfl:

Uzimao sam primjere iz wow-a jer sam jedino njega posteno igrao od MMORPG-ova i on je za mene u prici i grafiki pun pogodak. Ako taj covjek koji je otvorio ovu temu i njegova ekipa misle radit MMORPG, mislim da bi si trebali za primjer uzet neke osnovne elemente iz World of Warcraft a dalje sami radit da nece napravit kopiju wow-a

ssalG
25-05-2007, 12:32
Valjda misliš osnovne elemente MMORPG igara jer WoW te elemente dijeli s njima.

2slow
08-06-2007, 13:41
Po meni bi idealka bila smjestena u svemir. Tipa EVE, ali sa drukcije rijesenom borbom... Nek vuce vise na Freelancer tip fajtanja i upravljanja brodom...
Grafika po meni nebit trebala bit odlucujuca, glavno da je dobro "postimana" igra...
Inace je EVE idealan, samo me borbe/lag/ a malo i skupa pretplata zafrkavaju...
Pretplata nebi trebala ic na po 30 dana, nego na po 30 dana IGRANJA. Jel neki ljudi nemaju vremena svaki dan "visit" i lvl-at lik. Tak da ak platim pretplatu na 30 dana, a u tih dana igram recimo 7 puta, onda se osjecam lagano :yuck: .

Outmind
08-06-2007, 14:14
Uz sve navedeno dodao bih još i puuuuuno questova te zabavan pvp. puna mi je kapa questova tipa ubi 5421 monstera kako bih ti dao 50 lipa za žvake...

Arbiter of Change
16-06-2007, 09:05
Pravilna raspodjela PvE i PvP elemenata bi bila odlična, a ne da se stalno povlađuje određenim skupinama igrača.

(mala nekromantija)

Outmind
16-06-2007, 09:42
I nekako bi se trebalo smanjiti grinding faktor.. Ako me išta može odvratiti od mmo-a too je onda bezumno i bezciljno ubijanje tone creepova kaako bih nakon pet milijuntog došao do lvl 5 ili kako bih dobio nekakav obipni bronze shortsword ili kaj ti ja znam kaj...

Tsumetai Ryujin
16-06-2007, 12:25
nisam vas bas svatio, arbiter i outmind...

Archil
16-06-2007, 21:15
najbolji MMORPG svih vremena bi bio Voyage Century da ima WSAD kontrole kretanja broda i covjeka i da umjesto onog sveg za posadu mozes uzeti playere i uz jos nekoliko prepravki :D 8)

K4ciga
17-06-2007, 10:36
najbolji MMORPG svih vremena bi bio Voyage Century da ima WSAD kontrole kretanja broda i covjeka i da umjesto onog sveg za posadu mozes uzeti playere i uz jos nekoliko prepravki :D 8)

najbolji mMORPG bi bio WoW klase i PvE,GW PvP,i Voyage Century Online cijena :eyebrows:

Arbiter of Change
17-06-2007, 11:12
I nekako bi se trebalo smanjiti grinding faktor.. Ako me išta može odvratiti od mmo-a too je onda bezumno i bezciljno ubijanje tone creepova kaako bih nakon pet milijuntog došao do lvl 5 ili kako bih dobio nekakav obipni bronze shortsword ili kaj ti ja znam kaj...
Srećom Warhammer Online uvodi neke promjene u tom području (ako si na FLATU otiđi na mmorpg.com i pogledaj podcaste i prezentacije koju su tamo stavili - nevjerojatno je).


nisam vas bas svatio, arbiter i outmind...
Kako misliš? Ja sam govorio o tome kako se u MMO-vima često podilazi samo jednoj skupini igrača (šta je jednostavno krivo, zato jer svi plaćamo istu cijenu i svi bi trebali imati pristup, bar kakav takav, istim sadržajima), dok se sve ostale polagano marginaliziraju. Ili se, još gore, čitav sadržaj masivno mainstreama tako da bi se "olakšalo" igranje svima.

Nije fer da ja sada zastupam što je Outmind htio reći, ali mislim da je to poznato svakome tko je ikada igrao bilo koji MMO: ponavljajuće radnje that make your head go BOOM! nakon što si ih ponovio nekih 500k puta.

Tsumetai Ryujin
17-06-2007, 12:10
ma outminda sam bil kasnije skuzil...

ti mislis na one posebne iteme koje mozes imat sam ak dat prave pare...

Outmind
17-06-2007, 12:21
Kaj sam bio tak nejasan? Idu mi na živce jednodimenzionalni mmorpg-i gdje ti je jedini cilj ubijanje tone i tone jedno te istih creepova kako bi samo malo napredovao u igri. Tu se uopće ne stavlja naglasak na tvojoj vještini kao igrača, već samo na tome koliko si vremena, živaca i miševa spreman uložiti u igru.

Za sada je vco definitivno najbolji free mmo kojeg sam igrao, ali i njemu je jedini korak dalje bilo to što imaš mnogo više načina i formi grindanja, ali to je ipak opet samo grindanje.

THUNDER_DINIX
17-06-2007, 13:10
WoW mi je definitivno primjer idealnog/savršenog MMORPG-a

Arbiter of Change
17-06-2007, 13:25
WoW mi je definitivno primjer idealnog/savršenog MMORPG-a
Iz mog osobnog iskustva, veliki dio ljudi koji to kažu nikada nisu ozbiljnije igrali nijedan drugi MMORPG osim WoW-a i onih korejskih free klonova.



ti mislis na one posebne iteme koje mozes imat sam ak dat prave pare...
Ne, mislim na to da se poboljšava samo igranje jednoj određenoj skupini igrača na štetu svih drugih (previše raid sadržaja od kojega imaju koristi samo najzadrtiji hardcore igrači dok svi ostali jednostavno ne mogu tamo stići, npr).

Herr Schnitzel
04-07-2007, 13:30
Star Wars Galaxies smjesten u (pred)zadnje dane Republike...
Bez pretplate.

zekoslav
17-07-2007, 08:47
Ma grindanje me faka u mozak. Moj idealni MMORPG bi bio medieval tematika ,velika mapa koja se proteze od suncanih tropskih predjela do snijeznih planinskih lanaca.

-nebi postojale rase ili klase vec bi igraci sami stvarali drzave ili udruzenja(odabrali bi si namjenu, uniforme i grb) i bili otvoreni za nove clanove

-kada bi recimo odabrao neki slobodan predio, na njemu bi jedno takvo udruzenje sagradilo naselje, grad ,.... Isto to podrucje moras braniti od pljackasa i invazija stranih vojski. U bilo koje vrijeme naselje ti moze netko unistiti ili zauzeti.

-nebi postojali skillovi vec bi sve morao sam nauciti (ubijas zivotinje dobijes hranu, kopas po rudniku dobijes zlato)

-oruzja i odjecu bi mogao sam raditi uz pomoc in-game alata za izradu

A sto se tice placanja. Platio bi na pocetku samu igru (100kn) i onda bi prek neta besplatno igrao, jer kao sto se da naslutiti igru rade sami igraci. Znaci jednokratno bi platio i onda uzivaj.

Tsumetai Ryujin
17-07-2007, 10:11
ti si sad opisal VCO...

Chimera
17-07-2007, 11:26
Sa ULTIMATE MMORPG bih ja zelio mozda neki Sci-Fi ovako bi on bio:Slicno kao freelancer onako mozes letjeti svoj brod pa mozes onda prebacit u drugi view strateski znate kao warcraft 3 samo sto u svemiru mozes gradit gradjevine jako ono guild/clan orijentirana igra pa zauzimas dijelove svemira imas svoju flotu i tako i svi igraci na jednom serveru ofkors!

zekoslav
17-07-2007, 15:38
U VCO su vec izgradeni gradovi, i borbe su uzasne (osim onih na moru).

Arbiter of Change
17-07-2007, 16:08
Ma grindanje me faka u mozak. Moj idealni MMORPG bi bio medieval tematika ,velika mapa koja se proteze od suncanih tropskih predjela do snijeznih planinskih lanaca.

-nebi postojale rase ili klase vec bi igraci sami stvarali drzave ili udruzenja(odabrali bi si namjenu, uniforme i grb) i bili otvoreni za nove clanove

-kada bi recimo odabrao neki slobodan predio, na njemu bi jedno takvo udruzenje sagradilo naselje, grad ,.... Isto to podrucje moras braniti od pljackasa i invazija stranih vojski. U bilo koje vrijeme naselje ti moze netko unistiti ili zauzeti.

-nebi postojali skillovi vec bi sve morao sam nauciti (ubijas zivotinje dobijes hranu, kopas po rudniku dobijes zlato)

-oruzja i odjecu bi mogao sam raditi uz pomoc in-game alata za izradu

A sto se tice placanja. Platio bi na pocetku samu igru (100kn) i onda bi prek neta besplatno igrao, jer kao sto se da naslutiti igru rade sami igraci. Znaci jednokratno bi platio i onda uzivaj.

E kad baš moram:

-Omiljeni žanr, naravno, ovisi o pojedincu i njegovim vlasitim željama i prohtjevima. Meni je osobno više puna kapa Fantasy-a kao takvoga (bar ovoga "klasičnog" kojemu je temelje udario dobri stari Tolkien), ali ne zbog same tematike, već zbog toga jer je sve što se moglo iskoristiti u jednoj Fantasy igri već iskorišteno i nema baš mjesta za neke inovacije. Dok na drugu stranu imamo gomilu neiskorištenog potencijala u obliku SF i kojekakvih drugih igara koje samo čekaju priliku da zablistaju i preobrate gomile fanova na svoju stranu.

-To bi prouzrokovalo jednoličnost (svatko bi mogao sve i nikome ne bi trebali drugi - odlično za solo ekipu, ali loše za većinu igrača), nedostatak podjela i preveliku koncentraciju mase ljudi na jednoj lokaciji. Ti si tu svojevremeno opisao Guilde i Korporacije, te ti obavezno preporučam da pogledaš kako je to riješeno u EVE Online. Ekipa je stvarno carski obradila taj aspekt, ali cijena je bila ta da je sve pomalo hardcore ako se stvarno želite uživjeti.

-Također već viđeno i na određenim razinama izvedeno; gradnju player-kontroliranih gradova (gdje imate gradonačelnika, itd) i gdje trebate arhitekta koji će sagraditi građevine, dozvole i ostalo je već viđeno u SW: Galaxies, dok je Guild vs. Guild vs. CPU borba za pojedine gradove/utvrde viđena u Saga of Ryzom, te na kraju Lineage 2 koji je imao sličnu stvar ali gdje zbog ne poznavanja igre ne mogu komentirati toliko detaljno. Ove mehanike će posjedovati i Warhammer: Age of Reckoning (PvP raiding na glavne gradove rasa) te Age of Conan (kontroliranje i borbe za utvrde) Ovo je jedan aspekt koji bi želio vidjeti u svakom nadolazećem MMO naslovu, čisto zato jer je bolji od predvidljivog PvE raidinga. Jedan od nedostataka kojega ja ovdje vidim, i koji bi s vremenom postao jako vidljiv, je taj da bi svi željeli svoj grad i na kraju bi sve bilo krcato gradovima. Riješenje? Instance.

-Žalim, ali to je u potpunost ne nepraktično i sumnjam da ćemo to ikada vidjeti, zato jer bi dovelo do exploita i kojekakvih drugih stvari. Sistem koji bi ja predložio je taj da sve radnje daje Općeniti EXP od kojega se 1/2 da iskoristiti u specifične namjene (Combat ili-šta-već) i Specifični EXP koji daje 1 u toj specifičnoj grani.

-Naravno, to je također moja želja, a za reference ponovno preporučam SW: Galaxies i Saga of Ryzom - dvije moderne igre koje po meni imaju vjerojatno najbolji MMO crafting sistem ikada, koji stvarno omogućava nevjerojatno modificiranje predmeta, bilo da se radi o jednostavnim stvarima pa do toga da statistike ovise o upotrebljenim materijalima.

-Plaćanje.... stvarno ne znam što reći o ovom dijelu igara, ali sve ti ovisi o sistemu distribucije. Danas je malo igara koje daju besplatni početni klijent (EVE Online), a još manje onih koje nemaju mjesečne naknade (Guild Wars) dok je sve veći porast onih koje zahtjevaju da platiš oboje. Naravno, treba shvatiti da MMO igre nisu kao druge te da je to stalna investicija, kako za igrače tako i za proizvođače.

Moje čestitke onima koji su se potrudili sve pročitati i ostati budni.

K4ciga
17-07-2007, 16:54
Moje čestitke onima koji su se potrudili sve pročitati i ostati budni.

moje čestitke tebi jer si se potrudio ovo napisat :D

D.E.M.O.
17-07-2007, 16:59
kada naprave ratni mmo [not like second life], sa weaponima, gradovima u kojima ces moci kupiti svoju kucu i frendovi ce moci doci vidjeti tvoju novu "gajbu" ili tvoje novo uberkool custom vozilo, onda cu doci na svoje. do tada fps :roll:

Arbiter of Change
17-07-2007, 21:46
moje čestitke tebi jer si se potrudio ovo napisat :D

E hvala (i nije baš bilo dugo - lako je pisati kad imaš inspiracije, pa makar spontane), ali izgleda da sam ovaj post (kao i dobar dio mojih većih postova) pisao za minimalan učinak. :)