PDA

Pogledaj cijelu verziju : 2 problema nakon reinstalacije Windowsa



LCARS Expert
08-10-2006, 10:17
1.
Nedavno sam reinstalirao Windowse i od reinstalacije se pod "Sigurno ukloni hardver" pojavio glavni Hard disk:

http://img148.imageshack.us/img148/3596/hdit4.gif

Prije toga nije bilo.
Nisam mjenjao hardver pa da bi se to pojavilo. Skinuo sam najnovije drivere za taj hard, matičnu i provjerio na Microsoft Update ima li šta, ali to i dalje stoji. Kako to popraviti?
(hard je spojen SATA kabelom)

Prince-Artas
08-10-2006, 10:52
možda update biosa

Shadowhell
08-10-2006, 11:49
Ma ignoriraj tu glupost..

Luka
08-10-2006, 12:13
Nije nikakav problem, stvar je u tome što su ti Windowsi prepoznali SATA2 kontroler i disk te nude opciju iskapčanja diska u radu (inače poznatu kao Hot-Plug). To je inače koristan feature preuzet iz serverskog svijeta, a najviše koristi od njega imaju korisnici RAID1 i RAID5 (odnosno, kombinacija istih) polja (ako jedan disk rikne, u radu ubaciš drugi - bez gašenja servera). Dakle, feature, ne bug.

LCARS Expert
08-10-2006, 16:28
Eh... Sad... Kak to ugasit? Zaista ne želim glavni hard u "Slobodno ukloni hardver".

Lord Ragnarok
08-10-2006, 17:40
to je i meni bilo, na servisu su mi rekli da je do windowsa.

ja sam ga vodio na servis zbog nečeg drugog pa je jednostavno nestalo

LCARS Expert
08-10-2006, 17:50
Dobro... Ako nije greška, onda OK.

Sad... Tu je drugi, zadnji i vrlo važan problem:
Od reinstalacije ne mogu pokrenuti MathCad. Reinstalirao sam program i kada ga pokrenem pojavi se splash i stoji... :shock: Niš se ne događa. Ukoliko u procesima (CTRL + ALT + DELETE) deaktiviram proces "spoolsv.exe" kod MathCad-a 2001 otvori se glavno sučelje i neke funkcije rade, druge su izrazito usporene ili traju u nedogled, a MathCad 13 se sruši. Šta sad?
Mom starom je taj program jako važan jer sve za posao radi u njemu pa je ovo hitno.