PDA

Pogledaj cijelu verziju : Prijedlog



Worthaur
06-10-2006, 20:15
Mislim da bi ovo puno pomoglo, što se tiče spamma, banova i bootova.
Dakle, napravi se grupa korisnika koja smije postat, i neka se u nju sada stave svi članovi foruma, kada netko previše spamma izbaci ga se iz te grupe (kao ban, nesmije postat), novi članovi trebaju poslat PP adminu da ga stavi u tu grupu, naravno provjeravat če se IP da nebi bio to nixa, bastard ili neki drugi bannan član, mislim da je to moguče napraviti...

Kron
06-10-2006, 20:17
da, al forum je malo prevelik za to.

samo neka stave ona slova koja moras upisat (ko na npr rapidshareu), da se rijesimo botova.

Worthaur
06-10-2006, 20:24
da, al forum je malo prevelik za to.

samo neka stave ona slova koja moras upisat (ko na npr rapidshareu), da se rijesimo botova.
A šta sa spammerima? Ništa im se nemože, moj prijedlog bi mogao upaliti, istina da bi admini trebali dosta vremena potrošit da prebace sve u tu grupu...

str33t6l0w
06-10-2006, 20:26
da.. treblo bi uvest vizualni kod pri registraciji.... i ovo je super ideja ;)

Dreamer Deceiver
06-10-2006, 20:36
ma ja sam pred neki dan poslo predlog wikingu da stave super moderatore koji bi mogli suspendirat spamera,i poslat onda pp adminu da ga bannaju ili da čine s njim šta god ih je volja...

Worthaur
06-10-2006, 20:38
ma ja sam pred neki dan poslo predlog wikingu da stave super moderatore koji bi mogli suspendirat spamera,i poslat onda pp adminu da ga bannaju ili da čine s njim šta god ih je volja...
a on napravi novi acc i opet spamma, nije se ništa napravilo

Neven <R>
06-10-2006, 20:42
Problem je što je jednostavno ponovno se registrirati, a IP check ne pomaže kod klinčadije, jer zbog naših ISP-a svaki put imaju drukčiji IP, a nije im problem poslati PP adminu.
Kod botova bi pomoglo (vizualni kod ne pomaže pošto IPB forumi traže da se ukuca a opet i na njima ima botova), ali mislim da bi to stvorilo jako puno posla za admine, više nego što je brisanje par spam postova koje mogu obrisati i modovi.

Dreamer Deceiver
06-10-2006, 20:54
ma ja sam pred neki dan poslo predlog wikingu da stave super moderatore koji bi mogli suspendirat spamera,i poslat onda pp adminu da ga bannaju ili da čine s njim šta god ih je volja...
a on napravi novi acc i opet spamma, nije se ništa napravilo

da mu se ip suspendira

Neven <R>
06-10-2006, 22:52
I šta to vrijedi kad imaš svaki put kad se spojiš na net drukčiji IP?

Kron
06-10-2006, 23:06
jel se može blockat mail? da se ne može regat sa njega?

str33t6l0w
06-10-2006, 23:09
koliko znam na isti mail se ni nemoze regat 2 puta...

v4MP1r3
07-10-2006, 09:39
dobra ideja axe, no se sjecas sto su rekli kad smo mi modovi pitali da naprave grupu? nisu htjeli...
dakle cist sumnjam da bi i ovo napravili...

Karzah
07-10-2006, 12:11
koliko znam na isti mail se ni nemoze regat 2 puta...

točno

Što se tiče ostaloga , slažem se da treba uvesti vizualni kod pri registraciji .

Dreamer Deceiver
07-10-2006, 12:22
koliko znam na isti mail se ni nemoze regat 2 puta...

ali uvjek se na iskonu može napravit drugi mail

usput na forumu odlikaša kad ste suspendirani ne možete se logoutat a ne možete ni spamat ni citat forum,to bi trebali tu uvest takvu vrstu suspendacije ili banna da se ne može logoutat a da onda se niti ne može registrirat,a pri ponovnoj registraciji trebali bi uvest ip check,te ako je ip vec u upotrebi se nebi mogli registrirat

Neven <R>
07-10-2006, 16:32
Morgoth ban već funkcionira na taj način, ali netko obriše cookiese i to više ne pomaže dovoljno je ponovno se regat, a IP check po x-ti put ponavljam ne pomaže jer je dovoljno disconnectat se i ponovno connectat da ti se promijeni IP.