PDA

Pogledaj cijelu verziju : Montiranje coolera



gsdavid
05-10-2006, 21:53
Zalmana :S decko je malo velik al zanima me na koju stranu da okrenem fen? da puse u gornji dio kucista(ono prema gore) il da ga okrenem tako da vuce zrak odozgora gdje ima malo prostore prema sredistu kucista?
tnx

05-10-2006, 22:12
ček...
wtf :)

aha,onaj sa pajplajnom...
da puše prema van obavezno

GrannyKiller
05-10-2006, 22:16
Zalmana :S decko je malo velik al zanima me na koju stranu da okrenem fen? da puse u gornji dio kucista(ono prema gore) il da ga okrenem tako da vuce zrak odozgora gdje ima malo prostore prema sredistu kucista?
tnx

koji je to socket? zar ti ide na krivu stranu?? ono pod 90 stupnjeva?

ako je tako, bolje da puše prema gore (prema napajanju) tako da napajanje odmah to baca van.

Cali
05-10-2006, 22:18
nisi napisao koji cooler, ali pretpostavljam da misliš na 120mm vent. stavi tako da puše prema van, pogotovo ako ga misliš stavit negdje u gornji dio kućišta, jer se topli zrak diže, a hladni spušta.

GrannyKiller
05-10-2006, 22:22
nisi napisao koji cooler, ali pretpostavljam da misliš na 120mm vent. stavi tako da puše prema van, pogotovo ako ga misliš stavit negdje u gornji dio kućišta, jer se topli zrak diže, a hladni spušta.

gsdavid, jesi ti to kupio konfu? :)

mogu se kladit da si uzeo Zalmana CNPS9500...jesam u pravu?

i koliko sam skužio, može se okrenuti samo tako da puše prema gore ili dolje...jel tako?

Cali
05-10-2006, 22:25
ako je tako, onda svakako neka puše na gore.

gsdavid
05-10-2006, 22:37
nisi napisao koji cooler, ali pretpostavljam da misliš na 120mm vent. stavi tako da puše prema van, pogotovo ako ga misliš stavit negdje u gornji dio kućišta, jer se topli zrak diže, a hladni spušta.

gsdavid, jesi ti to kupio konfu? :)

mogu se kladit da si uzeo Zalmana CNPS9500...jesam u pravu?

i koliko sam skužio, može se okrenuti samo tako da puše prema gore ili dolje...jel tako?
da uzeo sam tog..papci nisu imali drugih pa sam onda uzeo ovaj full Cu
da puse pod kutom od 90 pa me to malo zbunilo..btw koju maticnu da upiknem...onak bio sam preko telefona rezervirao u linksu maticnu, onu asus deluxe kao sli..za socket 775 al tip mi dao za AMD :/ ..utrpao je sve u vrecicu i onak kad sam dosao doma..muuuuu
tak da sutra moram ici dorat to za neku drugu(nemaju sa sliom za socket 775) pa cu probat ju zamjenit za Asus P5B deluxe koja dode skoro isto al nema sli :/
konfa je inace isti ko sto si slozio osim kaj sam uzeo samo giga rama a uzet cu jos giga za 6 mjeseci kad otplatim ovaj jer tada trebam uzet ram, ladicu za HD i jos jedan HD
btw..
dal ce mi "stari" dvd RW raditi na novoj maticnoj? ovo na starom ata kablu a neznam kako ce funkcionirat na novoj MB...dal i dalje ploce podrzavaju starije komponente il moram nabavit novi dvd rom? :o

Cali
05-10-2006, 23:16
radit će bez problema.

GrannyKiller
06-10-2006, 07:25
radit će, bez brige, sve matične imaju bar jedan IDE kanal. a i uvijek lako kupiš IDE PCI kontroler pa spojiš još uređaja.

lol, koji papci...daju ti za AMD... :rotfl:

gsdavid
06-10-2006, 19:39
okrenuo sam fan tako da puse prema sistemskom fanu, tojest onom velikom od kucista tako da ce on bacat zrak van a ne napajanje..samo me zanima...posto je ovaj malo vecih dimenzia, uspio sam ga montirat po uputama(iako su malo zezunuli rupe, trebao sam se malo snaci tu sa onim postoljem)..uglavnom kad ga primim rukom mogu ga malo okretat na stranu...jako malo oko 1-2mm dok prema gore se uopce ne mice..zanima me dal je to ok?(fan kad inace radi nema tendenciju da se rotira?) jer ne zelim da pocne skakat i skraha mi jezgru...sarafe sam zategno max..dalje zatezanje bi moglo uzrokovat pucanje
tnx

gsdavid
06-10-2006, 19:59
Izmiješati tijesto od brašna, jaja, soli, ulja i konjaka te dovoljno vode da bude tekuće da se mogu ispržiti palačinke.

Za nadjev dobro izmiješati maslac, šećer u prahu, korice od naranče i liker te time premazati palačinke i saviti ih u četvrtine.
Posložiti ih na vatrostalni pladanj i držati na toplom.

Posebno zagrijati liker sa šećerom u prahu i od njega sačuvati pola žličice. Palačinke i alkohol moraju biti jako zagrijani. Umakom preliti palačinke. Ostatak zagrijanog likera uliti u žlicu s ostatkom šećera, pa to zapaliti i zapaljeno preliti preko palačinki.

Cijela će površina planuti. Nagnite pladanj, odlijte tekućinu s ruba, vratite je u sredinu da dalje gori i tako ponavljajte dok ne izgori sva tekućina, a plamen se ne ugasi.

Odmah poslužiti.
kak fora..spammer....btw dal netko moze pomoc?