PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nostradamus i proročanstva



olio
04-10-2006, 20:29
Evo otvorih ovu temu za raspravu..o nostradamusovim knjigama .....

dekodiranju njegovih stihova.i nabavi knjige

gdje mogu nabaviti knjigu?

Kiklop
04-10-2006, 20:31
a da nisi malo fulo podforum

King tiger
04-10-2006, 20:33
Nemoj se bavit tim stvarima, premlad si pa ces se zabrinut ubrzo.

olio
04-10-2006, 20:34
Nemoj se bavit tim stvarima, premlad si pa ces se zabrinut ubrzo.ne brini ja nisam takav.....samo sam znatiželjan ali neće me to odvuć u ludilo :D


a da nisi malo fulo podforumS:rotfl: :rotfl: joj :pray:

King tiger
04-10-2006, 20:36
Bacit ce te u depru. :D Zaboli te qratz za smak svijeta i ako bude nes ti moc nista izmijenit.Samo nastavi gameat.

Kiklop
04-10-2006, 20:36
a mene je kao odvuklo u ludilo e pa nije samo mi je stvar zanimljiva pa tu i tamo proucavam

olio
04-10-2006, 20:37
Bacit ce te u depru. :D Zaboli te qratz za smak svijeta i ako bude nes ti moc nista izmijenit.Samo nastavi gameat.ja sam usputni gamer i to mi nije uopće najvažnije ni najzabavnije....

nisam lud da vjerujem da će smak svijeta ali želim vidjet njegova misšljenja u to vrijeme i malo proučavati

Scuderia
04-10-2006, 20:41
ja bi isto volio pročitat neke njgove knige...jel iam toga u knižnici

Kiklop
04-10-2006, 20:44
najbolje vam je nac na netu njegove stihove i dolje ispod obrazlozenje inace necete nista skuzit mogu ja malo copi\pastat?

olio
04-10-2006, 20:45
najbolje vam je nac na netu njegove stihove i dolje ispod obrazlozenje inace necete nista skuzit mogu ja malo copi\pastat?ja ne želim obrazloženje nego knjigu u full izdanju,,,

EDIT: nAšao sam knjigu proročanstva 155kn

http://www.sajam-knjiga.com/ProductDeta ... duct=55920 (http://www.sajam-knjiga.com/ProductDetails.aspx?Product=55920)

Kiklop
04-10-2006, 20:51
najbolje vam je nac na netu njegove stihove i dolje ispod obrazlozenje inace necete nista skuzit mogu ja malo copi\pastat?ja ne želim obrazloženje nego knjigu u full izdanju,,,

EDIT: nAšao sam knjigu proročanstva 155knda ali kao sto rekoh to nije obicna knjiga pisana u prozi vec vise kao neke pjesmice u kojima trebas dobro poznavat astronomiju da bi otkrio vrjeme na koje sa doticna odnosi i imas negdje za kupit malu plavu knjizicu zove ti se neobjavljena nostradamusova prorocanstva tamo imas i pjesmice a ispod svake i objasnjenja

Scuderia
04-10-2006, 20:52
najbolje vam je nac na netu njegove stihove i dolje ispod obrazlozenje inace necete nista skuzit mogu ja malo copi\pastat?



može copy/paste il daj link

olio
04-10-2006, 20:54
najbolje vam je nac na netu njegove stihove i dolje ispod obrazlozenje inace necete nista skuzit mogu ja malo copi\pastat?



može copy/paste il daj linkevo pregledaj ovdje http://www.moljac.hr/biografije/nostradamus.htm
http://www.crystalinks.com/nostradamus.html

Kiklop
04-10-2006, 20:55
VELIKO CARSTVO ENGLESKO IMA

DA BUDE SVEMOĆNO TRISTA I VIŠE LETA:

VOJSKE ĆE GAZITI VODOM I TLIMA,

SVE LUZITANCE TO ĆE DA SMETA

(Britanska dominacija svijetom) 1x/100



U noći će doći u šumu sa kraljicom

kaluđer crni u sivom, u Varen

I to će biti povod bura,

Ognju, krvi i sječenju glava.

(Sudbina Luja XVI, bjeg u Varenu i sječenju glava)



Rođen će biti kod Italske hridi

i koštat će mnogo on veliko carstvo,

ko su mu drugovi kada se uvidi

biće manje kralj no kasapsko bratstvo.

(O Napoleonu) I/60



Potom će se vojnik vinuti do cara,

U plašt će uskočit iz kratkog haljetka ,

Oružju vješt, a loš kraj oltara

Gori po popa od crnoga đavla .

(O Napoleonu) VIII/57





Iz vodenog trojstva biće rođen jedan

Koji će četvrtak učinit svojim praznikom,

Njegova slava, hvala, vlast i moć će rasti

Kopnom i morem zgromiće istok

(Aludura na Ameriku) I/50



A bijeli ugljen istisnuti crni

(Benzin će zamijeniti ugljen) IV/85



FILOZOFSKA ŠKOLA NOVOGA STILA

PREZIRAĆE BOGASTVA.

NEĆE NAĆI DOM SRED GERMANSKOG KRILA.

SLEDIĆE NJU MNOGOBROJNA BRATSTVA.

(Pojava marksizma)





Kad bigovih dana dvadeset mine,

u godini ribe, pun će teatar potresom biti srušen,

drhtaće zemlja, tlo i visine,

i stradaće onaj koji nije skrušen.

(Svibanj 1905 potresi u San Francisku)



GROZAN SE RAT NA ZAPADU SPREMA

KUGA ĆE DOĆI SA SLJEDEĆIM LJETOM,

TOLIK STRAŠNA DA SPASA NEMA,

JUPITER, MARS I MERKUR NAD FRANCUSKIM SVIJETOM.

(1914. godina početak 1. sv. rata) IX/55


RATOM ĆE SLAVENSKA NACIJA BITNA,

UZDIĆI DO ZAVIDNIH VISINA,

ZAMJENIT ĆE KRALJA ZA ČOVJEKA SITNA,

I VOJSKA ĆE MOREM DOĆI DO PLANINA.

(Rusija i Lenjin) XXVI



MUNJA ĆE SREBRO I ZLATO SLITI.

ROB ĆE ZA JELO ROBA DA NAĐE.

PROŠIREN GRAD NAVIŠE ĆE BITI

KADA POD VODOM ZAPLOVE LAĐE.

(Podmornice i visoke zgrade)


POSLIJE VELIKOG SUKOBA JOŠ SE VEĆI SPREMA

I VELIKI MOTOR OBNAVLJAT ĆE VJEKOVE

KIŠA OD PROJEKTILA, KRV, GLAD, VATRA I UNIŠTENJE

A PREKO NEBA JURIĆE OGANJ SIPAJUĆI VARNICE.

(drugi sv. rat)



Sijući pomor oganj će živi

sa ptica strašnih plamtjeti grozno.

(Moderno oružje)(I/9)



KROZ PROZOR ĆE ORLA ŠTO KRSTARI ZRAKOM

VIDJETI FRANCUZI MNOGO PRIJE MEGDANA:

A TO MOŽEŠ SMATRAT I DOBRIM I LOŠIM ZNAKOM,

A DOBRIM GA SMATRA ONA SLABA STRANA.

(Početak rata u Francuskoj 2.sv.rat) XXXIV





U ZEMLJU IZLAZEĆEG SUNCA BIĆE VELIKA VATRA,

BUKA I SVJETLOST NA SJEVER UZ HUKU:

U KRUGU SMRT SVE ŽIVO SATRA.

GLAD, JAUCI, I KRICI UZ OGNJENU BUKU.

(Hirošima i Nagasaki) II/91



POLA I POLA BIĆE DVA DŽINA,

BIĆE IM MOĆ SVE VEĆA I VEĆA:

NOVI ĆE SVIJET BITI VELIČINA,

CRVENOG ĆE BROJNOST BITI SREĆA-

(Podjela svijeta nakon II. sv. rata) II/89





POŠTOVATI BOGA CRVENI NEĆE,

I SEDAM SE GLAVA KA BIZANTU SMJERA

U TRABZONU TRISTA NA KRŠĆANE KREĆE,

DVA ĆE ZAKONA PASTI, A POTOM I VJERA.

VII/36



Na mjesec sjajni ubrzo će stići ,

U nepoznat kraj, neobično pasti,

A zeleno voće galamu će dići,

Na sramotu jednoj, a drugoj na časti.

(Osvajanje mjeseca i odnos između sila)(IX/65)





SA ŽENEVSKOG JEZERA ZBOR ĆE GLASNI

POJEDINE DANE SVESTI NA REDNE,

MJESEC, LJETA-NA KRAJU JASNO:

VLAST ĆE ODBACITI ZAKONE BIJEDNE





I JOŠ ĆE LJUDI LJUBITI BOGA,

A IZDAJOM VJERE NEKI SE SLAVE.

I SVAKO VUČE DO GRADA SVOGA,

POGNUTE BIĆE PONOSNE GLAVE.

XXVII



VLADAR ĆE SE BELGIJSKI SILNO RASRDITI

KAD BARBAR NA SE BIJES MU SVRATI,

VELIKI PROGON LIBIJSKI ĆE USLIJEDITI,

I OD PANONA DO HERAKLA ĆE IH PROGNATI.

XIII



NA TRGU GDJE JE RAJ LOPOVU SVAKOM

KADA TUDA NE IDE DELIJA,

NAPAŠĆE ONE KONJICOM LAKOM

ALBANCI, MARS, LAV, SATURN I DRUG VODOLIJA.

XCI



POGODBE SE NITKO DRŽATI NEĆE,

LAŽIMA I SPLETKAMA BIĆE SVI SKLONI.

MIR ĆE ZAHTIJEVATI I MIROVNO VIJEĆE

LJUDI OD RADA U BARCELONI.

Dreamer Deceiver
04-10-2006, 21:02
Bacit ce te u depru. :D Zaboli te qratz za smak svijeta i ako bude nes ti moc nista izmijenit.Samo nastavi gameat.ja sam usputni gamer i to mi nije uopće najvažnije ni najzabavnije....

nisam lud da vjerujem da će smak svijeta ali želim vidjet njegova misšljenja u to vrijeme i malo proučavati

također i mene te stvari zanimaju...

King tiger
04-10-2006, 21:05
Neko je jednom pricao za one proroke tarabice isto tako da su prognozirali da bi se ispostavilo da su izdavaci samo izmisljali nova prorocanstva.

Ko mi jamci da ovo nije izmijenjeno?

gogs
04-10-2006, 21:11
Čital sam knjigu o njegovim neobjavljenim (dotad) proročanstvima od C. Clarka (neznam mu ime,autoru mislim) i odtad sam fasciniran s tim likom. jednostavno je lik sve znao kaj će bit, meni bi bilo dosadno da znam kaj bu s menom sutra.

olio
04-10-2006, 21:12
neka proročanstva su točna neka nisu .ništa nije 100 postotno osim Boga samoga

i svejedno ta proročanstva bila točna ili netočna u tim knjigama on je spominjao stvari koje je tada bilo nemoguće u to vrijeme znati

Helena
04-10-2006, 21:33
Neko je jednom pricao za one proroke tarabice isto tako da su prognozirali da bi se ispostavilo da su izdavaci samo izmisljali nova prorocanstva.

Ko mi jamci da ovo nije izmijenjeno?

Nitko. Baš je zato lako napunit naivnim ljudima glave glupostima.

Neven <R>
04-10-2006, 22:07
Čitao sam u originalu Nostradamusa bez kojekakvih interpretacija i nisam mogao ništa shvatiti, tj. svaki stih sam mogao interpretirati na 150 načina, i zato su mi ove interpretacije o smaku svijeta ili kada govore da je Nostradamus uspješno predvidio događaje totalni debilizam jer je to toliko podložno tumačenju i tako možeš kao baš bilo šta predstaviti taj tekst.

Helena
04-10-2006, 22:22
neka proročanstva su točna neka nisu .ništa nije 100 postotno osim Boga samoga

i svejedno ta proročanstva bila točna ili netočna u tim knjigama on je spominjao stvari koje je tada bilo nemoguće u to vrijeme znati

Ništa nije sto postotno, istina. Ali... Zašto si tako siguran da Bog postoji? Zato jer si kršten, bio na prvoj pričesti, krizmi, jer su te tako učili na vjeronauku i baka i mama kod kuće? Zato jer tako piše u Bibliji? Nemoj me pogrešno shvatiti, ne vrijeđam ja ovime ni tebe ni nikoga drugoga, dapače, i mene su uvijek tako učili. Ali Bibliju je pisao čovjek, ljudi. Tko nam može jamčiti da je to što tamo piše istinito? Ha? Reci, tko? Nitko. Tko kaže da je Bog, ako postoji, muškarac? Tko kaže da nije žena? Zašto ne bi to bila ženska osoba? Čak i tu se vidi ono vječno, muškarci su glavni, face, a žene su stvorene samo da rade u kuhinji i rađaju djecu. Tko tebi, ili bilo kome drugome, može jamčiti da Bog postoji? Nitko. Isto tako, nitko ti ne može jamčiti da su ta proročanstva istinita, koliko god zanimljiva bila.

Scuderia
04-10-2006, 22:35
neka proročanstva su točna neka nisu .ništa nije 100 postotno osim Boga samoga

i svejedno ta proročanstva bila točna ili netočna u tim knjigama on je spominjao stvari koje je tada bilo nemoguće u to vrijeme znati

Ništa nije sto postotno, istina. Ali... Zašto si tako siguran da Bog postoji? Zato jer si kršten, bio na prvoj pričesti, krizmi, jer su te tako učili na vjeronauku i baka i mama kod kuće? Zato jer tako piše u Bibliji? Nemoj me pogrešno shvatiti, ne vrijeđam ja ovime ni tebe ni nikoga drugoga, dapače, i mene su uvijek tako učili. Ali Bibliju je pisao čovjek, ljudi. Tko nam može jamčiti da je to što tamo piše istinito? Ha? Reci, tko? Nitko. Tko kaže da je Bog, ako postoji, muškarac? Tko kaže da nije žena? Zašto ne bi to bila ženska osoba? Čak i tu se vidi ono vječno, muškarci su glavni, face, a žene su stvorene samo da rade u kuhinji i rađaju djecu. Tko tebi, ili bilo kome drugome, može jamčiti da Bog postoji? Nitko. Isto tako, nitko ti ne može jamčiti da su ta proročanstva istinita, koliko god zanimljiva bila.



nish nije 100% sigurno....i još nesh....kad je pisana biblija kuhinja nije ni postojala....barem ne takva kakva je danas

Helena
04-10-2006, 22:37
neka proročanstva su točna neka nisu .ništa nije 100 postotno osim Boga samoga

i svejedno ta proročanstva bila točna ili netočna u tim knjigama on je spominjao stvari koje je tada bilo nemoguće u to vrijeme znati

Ništa nije sto postotno, istina. Ali... Zašto si tako siguran da Bog postoji? Zato jer si kršten, bio na prvoj pričesti, krizmi, jer su te tako učili na vjeronauku i baka i mama kod kuće? Zato jer tako piše u Bibliji? Nemoj me pogrešno shvatiti, ne vrijeđam ja ovime ni tebe ni nikoga drugoga, dapače, i mene su uvijek tako učili. Ali Bibliju je pisao čovjek, ljudi. Tko nam može jamčiti da je to što tamo piše istinito? Ha? Reci, tko? Nitko. Tko kaže da je Bog, ako postoji, muškarac? Tko kaže da nije žena? Zašto ne bi to bila ženska osoba? Čak i tu se vidi ono vječno, muškarci su glavni, face, a žene su stvorene samo da rade u kuhinji i rađaju djecu. Tko tebi, ili bilo kome drugome, može jamčiti da Bog postoji? Nitko. Isto tako, nitko ti ne može jamčiti da su ta proročanstva istinita, koliko god zanimljiva bila.



nish nije 100% sigurno....i još nesh....kad je pisana biblija kuhinja nije ni postojala....barem ne takva kakva je danas

To je bilo u prenesenom značenju. Ali to je oduvijek postojalo, a i još postoji. Al dosta o tome, to je za neku drugu raspravu.

King tiger
04-10-2006, 23:21
Najbolje je bit ljevicarsko-socijalisticko orijentirani ateista ko ja :D


Neven je u pravu svatko to moze interpretirat kako hoce:recimo nesto kao

Iznad trabzona ce letjeti vatrene ptice
a) ameri napadaju trabzon
b9 trabzon je osovojio prvenstvo turske i sad navijaci slave

i sta je tacno od otoga. :D

Kiklop
04-10-2006, 23:29
ja nisam ni katolik niti sam krsten niti idem na vjeronauk vjerujem u greyse :rotfl:

Valtiel
05-10-2006, 03:09
neka proročanstva su točna neka nisu .ništa nije 100 postotno osim Boga samoga

i svejedno ta proročanstva bila točna ili netočna u tim knjigama on je spominjao stvari koje je tada bilo nemoguće u to vrijeme znati

Ništa nije sto postotno, istina. Ali... Zašto si tako siguran da Bog postoji? Zato jer si kršten, bio na prvoj pričesti, krizmi, jer su te tako učili na vjeronauku i baka i mama kod kuće? Zato jer tako piše u Bibliji? Nemoj me pogrešno shvatiti, ne vrijeđam ja ovime ni tebe ni nikoga drugoga, dapače, i mene su uvijek tako učili. Ali Bibliju je pisao čovjek, ljudi. Tko nam može jamčiti da je to što tamo piše istinito? Ha? Reci, tko? Nitko. Tko kaže da je Bog, ako postoji, muškarac? Tko kaže da nije žena? Zašto ne bi to bila ženska osoba? Čak i tu se vidi ono vječno, muškarci su glavni, face, a žene su stvorene samo da rade u kuhinji i rađaju djecu. Tko tebi, ili bilo kome drugome, može jamčiti da Bog postoji? Nitko. Isto tako, nitko ti ne može jamčiti da su ta proročanstva istinita, koliko god zanimljiva bila.

Istina je istina, tu nema dvojbe. Ja sam siguran da Bog postoji jer sam sumnjao, i uvjerio se na razne nacine, direktne i indirektne, senzualne, fizicke, i psihicke... etc. Niko me kod kuce nije ucio, ja sam licno Deista, jer sam idealista, a samim time pratim tu jedinu istinu, koju opet kazem, nije sa koljena na koljeno, vec je istrazena. Bibliju je pisao covjek, i naravno da je milion puta izmjenjena od strane crkve, ponajvise zato sto su i zadnje Isusove rijeci bile da crkva uopce ne smije da postoji a ni namjesnici izmedu boga i ljudi. No, to je druga prica. Kur'an jeste bozija rijec. Etc etc... Procitaj sve religijske knjige, i neke stvari sama iskusaj, pa onda ces vidjeti da su ta prorocanstva sranje a Bog jeste istina :wink:

reiki_
05-10-2006, 08:26
ne možeš spoznati boga , možeš spoznati samo ono što on nije . budizam ftw!

olio
05-10-2006, 16:38
neka proročanstva su točna neka nisu .ništa nije 100 postotno osim Boga samoga

i svejedno ta proročanstva bila točna ili netočna u tim knjigama on je spominjao stvari koje je tada bilo nemoguće u to vrijeme znati

Ništa nije sto postotno, istina. Ali... Zašto si tako siguran da Bog postoji? Zato jer si kršten, bio na prvoj pričesti, krizmi, jer su te tako učili na vjeronauku i baka i mama kod kuće? Zato jer tako piše u Bibliji? Nemoj me pogrešno shvatiti, ne vrijeđam ja ovime ni tebe ni nikoga drugoga, dapače, i mene su uvijek tako učili. Ali Bibliju je pisao čovjek, ljudi. Tko nam može jamčiti da je to što tamo piše istinito? Ha? Reci, tko? Nitko. Tko kaže da je Bog, ako postoji, muškarac? Tko kaže da nije žena? Zašto ne bi to bila ženska osoba? Čak i tu se vidi ono vječno, muškarci su glavni, face, a žene su stvorene samo da rade u kuhinji i rađaju djecu. Tko tebi, ili bilo kome drugome, može jamčiti da Bog postoji? Nitko. Isto tako, nitko ti ne može jamčiti da su ta proročanstva istinita, koliko god zanimljiva bila.pa mogao bi se i drugačije izraziti .... ništa nije 100 postotno
a svejedno nešto je trebalo postojati .ništa nije moglo nastati iz mraka to jest ni mrak nije mogao nastati sam...ne mislim na boga ali bilo koja sila od koje smo stvoreni ........

Eddie9
05-10-2006, 17:18
neka proročanstva su točna neka nisu .ništa nije 100 postotno osim Boga samoga

i svejedno ta proročanstva bila točna ili netočna u tim knjigama on je spominjao stvari koje je tada bilo nemoguće u to vrijeme znati

Ništa nije sto postotno, istina. Ali... Zašto si tako siguran da Bog postoji? Zato jer si kršten, bio na prvoj pričesti, krizmi, jer su te tako učili na vjeronauku i baka i mama kod kuće? Zato jer tako piše u Bibliji? Nemoj me pogrešno shvatiti, ne vrijeđam ja ovime ni tebe ni nikoga drugoga, dapače, i mene su uvijek tako učili. Ali Bibliju je pisao čovjek, ljudi. Tko nam može jamčiti da je to što tamo piše istinito? Ha? Reci, tko? Nitko. Tko kaže da je Bog, ako postoji, muškarac? Tko kaže da nije žena? Zašto ne bi to bila ženska osoba? Čak i tu se vidi ono vječno, muškarci su glavni, face, a žene su stvorene samo da rade u kuhinji i rađaju djecu. Tko tebi, ili bilo kome drugome, može jamčiti da Bog postoji? Nitko. Isto tako, nitko ti ne može jamčiti da su ta proročanstva istinita, koliko god zanimljiva bila.pa mogao bi se i drugačije izraziti .... ništa nije 100 postotno
a svejedno nešto je trebalo postojati .ništa nije moglo nastati iz mraka to jest ni mrak nije mogao nastati sam...ne mislim na boga ali bilo koja sila od koje smo stvoreni ........

:rotfl: uzmi neku knjigu il sta ja znam...zna se kako je sve nastalo...
nemoj reci da stvarno mislis da je bog stvorio sve..hahaha

olio
05-10-2006, 17:21
neka proročanstva su točna neka nisu .ništa nije 100 postotno osim Boga samoga

i svejedno ta proročanstva bila točna ili netočna u tim knjigama on je spominjao stvari koje je tada bilo nemoguće u to vrijeme znati

Ništa nije sto postotno, istina. Ali... Zašto si tako siguran da Bog postoji? Zato jer si kršten, bio na prvoj pričesti, krizmi, jer su te tako učili na vjeronauku i baka i mama kod kuće? Zato jer tako piše u Bibliji? Nemoj me pogrešno shvatiti, ne vrijeđam ja ovime ni tebe ni nikoga drugoga, dapače, i mene su uvijek tako učili. Ali Bibliju je pisao čovjek, ljudi. Tko nam može jamčiti da je to što tamo piše istinito? Ha? Reci, tko? Nitko. Tko kaže da je Bog, ako postoji, muškarac? Tko kaže da nije žena? Zašto ne bi to bila ženska osoba? Čak i tu se vidi ono vječno, muškarci su glavni, face, a žene su stvorene samo da rade u kuhinji i rađaju djecu. Tko tebi, ili bilo kome drugome, može jamčiti da Bog postoji? Nitko. Isto tako, nitko ti ne može jamčiti da su ta proročanstva istinita, koliko god zanimljiva bila.pa mogao bi se i drugačije izraziti .... ništa nije 100 postotno
a svejedno nešto je trebalo postojati .ništa nije moglo nastati iz mraka to jest ni mrak nije mogao nastati sam...ne mislim na boga ali bilo koja sila od koje smo stvoreni ........

:rotfl: uzmi neku knjigu il sta ja znam...zna se kako je sve nastalo...
nemoj reci da stvarno mislis da je bog stvorio sve..hahahaaj ti reci kako je nastao atom....

Helena
05-10-2006, 17:34
Pa sigurno ga Bog nije stvorio. Ja ne vjerujem da je Bog stvorio svijet i ljude. A big bang?!

Dreamer Deceiver
05-10-2006, 17:39
da nema mene nebi bilo ničega...

Valtiel
05-10-2006, 18:18
Pa sigurno ga Bog nije stvorio. Ja ne vjerujem da je Bog stvorio svijet i ljude. A big bang?!

Idemo logickim slijedom... Otkud Big Bang? Nije nesto nastalo iz nicega??? Dakle, znamo zasigurno da iz nicega ne moze nesto nastati... Idemo dalje... Kako je uopce nastala egzistencija, odnosno kako egzistira egzistencija sama po sebi? Sama sebe stvorila? :rotfl:

Kiklop
05-10-2006, 18:21
sad vi sigurno znate bolje od tisuce znanstvenika koji su uvjereni da je svemir nastao big bangom

Helena
05-10-2006, 18:21
A gle, postavljaš pitanja na koja ni najveći znanstvenici ne znaju odgovor. Ja nisam rekla da ja znam odgovore na ta pitanja.

Kiklop
05-10-2006, 18:22
A gle, postavljaš pitanja na koja ni najveći znanstvenici ne znaju odgovor. Ja nisam rekla da ja znam odgovore na ta pitanja.S:? ovo je preraslo u prevelik spam

Helena
05-10-2006, 18:23
Tema je bila osuđena na to. Svaka ovakva tema preraste u spamm i bezvezno prepucavanje, zar ti to još nije jasno?

Jerry
05-10-2006, 19:23
ponavljam sa druge teme !
još jedan do dva spama uvrglave lockam topic !

olio
05-10-2006, 19:24
ponavljam sa druge teme !
još jedan do dva spama uvrglave lockam topic !pa samo su dva spama zadnja

inače je li još tko čitao knjigu?

Neven <R>
05-10-2006, 19:30
Čitao sam u originalu Nostradamusa bez kojekakvih interpretacija i nisam mogao ništa shvatiti, tj. svaki stih sam mogao interpretirati na 150 načina, i zato su mi ove interpretacije o smaku svijeta ili kada govore da je Nostradamus uspješno predvidio događaje totalni debilizam jer je to toliko podložno tumačenju i tako možeš kao baš bilo šta predstaviti taj tekst.
Da se citiram jer je OT rasprava popala dvije stranice :)

olio
05-10-2006, 19:32
Čitao sam u originalu Nostradamusa bez kojekakvih interpretacija i nisam mogao ništa shvatiti, tj. svaki stih sam mogao interpretirati na 150 načina, i zato su mi ove interpretacije o smaku svijeta ili kada govore da je Nostradamus uspješno predvidio događaje totalni debilizam jer je to toliko podložno tumačenju i tako možeš kao baš bilo šta predstaviti taj tekst.
Da se citiram jer je OT rasprava popala dvije stranice :)aj može stat to mišljenje .....inače nije baš OT jer ova tema je napravljena za raspravu o svemu tome

m777
05-10-2006, 20:35
Ako hoćete o tome kako je sve nastalo... svemir je nastao big bangom, iz tzv. kozmičkog jajeta ili praatoma, što vjerujem da svi znate. I s tim se slažem. A opet vjerujem da je Bog stvorio svemir, jer otkuda taj praatom?
Valtiel je dobro rekao da ništa ne može nastati iz ničega. To je poznato i kao Zakon o očuvanje energije, između ostalog. On kaže da energija ne može nastati ni iz čega, već se može samo pretvarati iz jednog oblika u drugi. Ako ne znate, o tome se uči još u osnovnoj školi. A može se reći i da je sve stvoreno od energije, ali to je već nešto drugo...
Dakle - vjerujem da je Bog stvorio svemir, a to opet ne mora značiti da su znanstvenici u krivu. Tako da vam ti argumenti o nepostojanju Boga nisu valjani...
A sad dosta spama i offtopica. Ontopic: Imam neke zipane txt knjige od Nostradamusa, mislim da su na engleskom. Ako netko želi, pp...

05-10-2006, 21:14
Imam ta proročanstva,djelimočno su istinita..ali kak me zivcira kad neko pocne o bogu srat,il vjerujes il ne,a ne sad tu neka sotona bit,isti kok,bog je stvorio sotonu

Helena
05-10-2006, 21:28
Znaš da je velečasni Sudac jednom rekao da su i ateisti vjernici?

05-10-2006, 21:34
Pa jesu,to smo učili na vjeronauku.Ja osobno vjerujem u boga,mislim da i ne.

reiki_
05-10-2006, 21:34
Mi ga zovemo Bog tj. Jahve , muslimani Alah , hinduisti su politeisti itd. , ali uglavnom uvijek ima nešto više što je sve stvorilo . Ni Einstein ni drugi veliki umovi nisu bili sposobni a niti ćemo mi biti sposobni da ovdje dokučimo odakle mi ,svemir i sve što spada u njega . Ja jedino znam da ću za otprilike 5 sekundi kliknuti na gumb "Pošaljite".

Neven <R>
05-10-2006, 21:39
A opet vjerujem da je Bog stvorio svemir, jer otkuda taj praatom?
Uf ne mogu a da ne odgovorim.
Otkuda Bog, zar on oduvijek postoji? Ako da zašto onda to ne bi bilo moguće za praatom? Samo zato što nešto ne znamo ne mora značiti da je Bog odgovor.
Npr. da pitaš neke Amazonce zašto kiša pada, oni bi rekli zbog božje volje ili nešto tako. Zašto? Zato jer ne znaju.

Scuderia
05-10-2006, 21:59
zar jednostavno nemožete prihvatiti činjenicu da postoji nesh neshvatljivo

Valtiel
05-10-2006, 22:00
A opet vjerujem da je Bog stvorio svemir, jer otkuda taj praatom?
Uf ne mogu a da ne odgovorim.
Otkuda Bog, zar on oduvijek postoji? Ako da zašto onda to ne bi bilo moguće za praatom? Samo zato što nešto ne znamo ne mora značiti da je Bog odgovor.
Npr. da pitaš neke Amazonce zašto kiša pada, oni bi rekli zbog božje volje ili nešto tako. Zašto? Zato jer ne znaju.

Ali tvrdnja da Bog postoji nije zbog nezanja, vec upravo zbog znanja da postoji! Ah da, on postoji oduvijek... jer on nije niti energija niti praatom... on je jednostavno entitet.... kao sto smo i mi na kraju krajeva...

Helena
05-10-2006, 22:01
zar jednostavno nemožete prihvatiti činjenicu da postoji nesh neshvatljivo

Možemo, ali ljudi su po prirodi takvi. Uvijek pokušavamo objasniti ono što ne shvaćamo, čak i kad se to ne može objasniti. Ljudska priroda je to, ništa više.

Scuderia
05-10-2006, 22:02
zar jednostavno nemožete prihvatiti činjenicu da postoji nesh neshvatljivo

Možemo, ali ljudi su po prirodi takvi. Uvijek pokušavamo objasniti ono što ne shvaćamo, čak i kad se to ne može objasniti. Ljudska priroda je to, ništa više.


u tome se slažem.....npr....svemir......ja jednostavno nemogu prihvatiti činjenicu da je beskonačan :? ...jer sve ima kraj

m777
05-10-2006, 22:06
A opet vjerujem da je Bog stvorio svemir, jer otkuda taj praatom?
Uf ne mogu a da ne odgovorim.
Otkuda Bog, zar on oduvijek postoji? Ako da zašto onda to ne bi bilo moguće za praatom? Samo zato što nešto ne znamo ne mora značiti da je Bog odgovor.
Npr. da pitaš neke Amazonce zašto kiša pada, oni bi rekli zbog božje volje ili nešto tako. Zašto? Zato jer ne znaju.
A što ako Bog jest taj praatom? :D
Ma ajde, mogao bih ti sad govoriti neke teze iz teologije, ali ipak neću. Možda je Bog koji je stvorio naš svemir neko biće iz paralelnog svemira, koji je stvorilo neko drugo biće iz nekog drugog paralelnog svemira, koji je stvorilo neko treće biće iz nekog trećeg paralelnog svemira...

m777
05-10-2006, 22:12
[quote="g@mer4life_":3632tgdz]zar jednostavno nemožete prihvatiti činjenicu da postoji nesh neshvatljivo

Možemo, ali ljudi su po prirodi takvi. Uvijek pokušavamo objasniti ono što ne shvaćamo, čak i kad se to ne može objasniti. Ljudska priroda je to, ništa više.


u tome se slažem.....npr....svemir......ja jednostavno nemogu prihvatiti činjenicu da je beskonačan :? ...jer sve ima kraj[/quote:3632tgdz]
Sve ima kraj? Jesi siguran?

http://palimpsest.stanford.edu/byorg/abbey/ap/img/infinity.gif

Možda imaš pravo. Svemir vjerojatno ima svoj kraj. Ali se svemir širi pa se taj kraj stalno udaljava od nas. A pošto ga mi vjerojatno nikad nećemo dostići, svemir je za nas beskonačan... :)

King tiger
05-10-2006, 22:24
Gluposti su raspravljat ovdje o tome, drzite se jednog uvjerenja i gotovo.Ne mozemo mi nista dokucit, mozak nam je preslab :D

m777
05-10-2006, 22:25
Gluposti su raspravljat ovdje o tome, drzite se jednog uvjerenja i gotovo.Ne mozemo mi nista dokucit, mozak nam je preslabS :D
:bravo:

Valtiel
05-10-2006, 22:47
[quote="g@mer4life_":3aab6irz]zar jednostavno nemožete prihvatiti činjenicu da postoji nesh neshvatljivo

Možemo, ali ljudi su po prirodi takvi. Uvijek pokušavamo objasniti ono što ne shvaćamo, čak i kad se to ne može objasniti. Ljudska priroda je to, ništa više.


u tome se slažem.....npr....svemir......ja jednostavno nemogu prihvatiti činjenicu da je beskonačan :? ...jer sve ima kraj[/quote:3aab6irz]

Vlada cisti apsolutizam i cista beskrajnost. Kao sto postoji bekskrajno mnogo svijetova odnosno realnosti, a najbolje receno sfera postojanja... tako je i svaka odredena po sebi.

I da, Ajnstajn je seronja... teorija relativnosti je najveca glupost koju sam ikad cuo, kao i Nama svima poznata izjava Sad znam da nista ne znam. Ta izjava je nemoguca, jer ako nista ne znas, kako onda znas da nista ne znas!? Isto tako, teorija relativnosti je nemoguca, jer ako je sve relativno, onda je i sama teorija, a i sama relativnost relativna, a onda pobija samu sebe te mozemo reci da nije sve relativno, ondnosno da je sve apsolutno... 8)

Helena
05-10-2006, 22:52
[quote="g@mer4life_":87srfr8n]zar jednostavno nemožete prihvatiti činjenicu da postoji nesh neshvatljivo

Možemo, ali ljudi su po prirodi takvi. Uvijek pokušavamo objasniti ono što ne shvaćamo, čak i kad se to ne može objasniti. Ljudska priroda je to, ništa više.


u tome se slažem.....npr....svemir......ja jednostavno nemogu prihvatiti činjenicu da je beskonačan :? ...jer sve ima kraj

Vlada cisti apsolutizam i cista beskrajnost. Kao sto postoji bekskrajno mnogo svijetova odnosno realnosti, a najbolje receno sfera postojanja... tako je i svaka odredena po sebi.

I da, Ajnstajn je seronja... teorija relativnosti je najveca glupost koju sam ikad cuo, kao i Nama svima poznata izjava Sad znam da nista ne znam. Ta izjava je nemoguca, jer ako nista ne znas, kako onda znas da nista ne znas!?SIsto tako, teorija relativnosti je nemoguca, jer ako je sve relativno, onda je i sama teorija, a i sama relativnost relativna, a onda pobija samu sebe te mozemo reci da nije sve relativno, ondnosno da je sve apsolutno... 8)[/quote:87srfr8n]

Svjestan si svog vlastitog neznanja. Eto kako.

Kiklop
05-10-2006, 23:09
[quote="g@mer4life_":1yah9sa0]zar jednostavno nemožete prihvatiti činjenicu da postoji nesh neshvatljivo

Možemo, ali ljudi su po prirodi takvi. Uvijek pokušavamo objasniti ono što ne shvaćamo, čak i kad se to ne može objasniti. Ljudska priroda je to, ništa više.


u tome se slažem.....npr....svemir......ja jednostavno nemogu prihvatiti činjenicu da je beskonačan :? ...jer sve ima kraj

Vlada cisti apsolutizam i cista beskrajnost. Kao sto postoji bekskrajno mnogo svijetova odnosno realnosti, a najbolje receno sfera postojanja... tako je i svaka odredena po sebi.

I da, Ajnstajn je seronja... teorija relativnosti je najveca glupost koju sam ikad cuo, kao i Nama svima poznata izjava Sad znam da nista ne znam. Ta izjava je nemoguca, jer ako nista ne znas, kako onda znas da nista ne znas!? Isto tako, teorija relativnosti je nemoguca, jer ako je sve relativno, onda je i sama teorija, a i sama relativnost relativna, a onda pobija samu sebe te mozemo reci da nije sve relativno, ondnosno da je sve apsolutno... 8)[/quote:1yah9sa0]ovo je najveca glupost koju sam ikad cuo

gogs
05-10-2006, 23:16
Ima ta izjava nekog smisla,al ja ga ne pronalazim kao smislenog jer je to relativno, a ako je pak besmisleno a i to je relativno, onda bi opet moglo imat smisla što pobija prva teza... 8)

Valtiel
06-10-2006, 00:46
[quote="g@mer4life_":ohheqsp7]zar jednostavno nemožete prihvatiti činjenicu da postoji nesh neshvatljivo

Možemo, ali ljudi su po prirodi takvi. Uvijek pokušavamo objasniti ono što ne shvaćamo, čak i kad se to ne može objasniti. Ljudska priroda je to, ništa više.


u tome se slažem.....npr....svemir......ja jednostavno nemogu prihvatiti činjenicu da je beskonačan :? ...jer sve ima kraj

Vlada cisti apsolutizam i cista beskrajnost. Kao sto postoji bekskrajno mnogo svijetova odnosno realnosti, a najbolje receno sfera postojanja... tako je i svaka odredena po sebi.

I da, Ajnstajn je seronja... teorija relativnosti je najveca glupost koju sam ikad cuo, kao i Nama svima poznata izjava Sad znam da nista ne znam. Ta izjava je nemoguca, jer ako nista ne znas, kako onda znas da nista ne znas!? Isto tako, teorija relativnosti je nemoguca, jer ako je sve relativno, onda je i sama teorija, a i sama relativnost relativna, a onda pobija samu sebe te mozemo reci da nije sve relativno, ondnosno da je sve apsolutno... 8)ovo je najveca glupost koju sam ikad cuo[/quote:ohheqsp7]

Jao, kako si pametan... :rotfl: ajd... dosta vise price o nostradamusu... dosadna tema... idem sa nje...

m777
06-10-2006, 07:58
Vlada cisti apsolutizam i cista beskrajnost. Kao sto postoji bekskrajno mnogo svijetova odnosno realnosti, a najbolje receno sfera postojanja... tako je i svaka odredena po sebi.

I da, Ajnstajn je seronja... teorija relativnosti je najveca glupost koju sam ikad cuo, kao i Nama svima poznata izjava Sad znam da nista ne znam. Ta izjava je nemoguca, jer ako nista ne znas, kako onda znas da nista ne znas!? Isto tako, teorija relativnosti je nemoguca, jer ako je sve relativno, onda je i sama teorija, a i sama relativnost relativna, a onda pobija samu sebe te mozemo reci da nije sve relativno, ondnosno da je sve apsolutno... 8)
Pokušavaš objasniti paradokse, a oni se ne mogu u potpunosti objasniti, samo shvatiti...


Svjestan si svog vlastitog neznanja.

To je dobro shvaćeno, a i objašnjeno...

Big Al
07-10-2006, 21:24
Predvidil je pobjedu Njemačke, da će 3svjetski rat uzrokovat Arapi...
Zanimljivo

Dreamer Deceiver
07-10-2006, 21:27
Predvidil je pobjedu Njemačke, da će 3svjetski rat uzrokovat Arapi...
Zanimljivo

ovdje baš nije daleko od istine

gogs
07-10-2006, 21:47
I navodno će počet negdje oko Italije

Prince-Artas
07-10-2006, 21:51
pa i logično je ne, arapi bi prvo napali vatikan

Dreamer Deceiver
07-10-2006, 21:56
pa i logično je ne, arapi bi prvo napali vatikan

imaju muda oni za sve ali za napast vatikan nemaju muda,jer tako bi sami sebi presudili smrtnu kaznu,napala bi ih SAD(naravno),italija,španjolska,engleska i još neke sjebane sile...

Sgt. Bull
07-10-2006, 21:59
pa i logično je ne, arapi bi prvo napali vatikan
Arapima puko film i onda odlucili da napadnu Ameriku maybe(nafta...)...Mozda ce i Vatikan? Zasto da ne dobro si rekao Vatikan je Glavnina kršćanstva.A što ako neko njih napadne...
što se tiče onoga u vezi Boga(da li postoji ili ne)
Postoje stvari koje se Ne Objašnjavaju...tipa ko je Bog(masculinum/femininum) i da li uopšte postoji ili je i On samo napravljen da bi se vladala masa,po meni je to pitanje koje se tek odgovor dobije kada se umre a znate kako se kaže Mrtvi ne pričaju...bar ne u Bosni

EDIT:


imaju muda oni za sve ali za napast vatikan nemaju muda,jer tako bi sami sebi presudili smrtnu kaznu,napala bi ih SAD(naravno),italija,španjolska,engleska i još neke sjebane sile...

i onda bi uletile Kina,Japan i druge jer bi vidjele dobru šansu da se riješe Amerike i njihovih saveznika,švabe bi opet najvjerojatnije pomogle kini(jer Kinezi i kompanija imaju atomske bombe i slicno) i eto ga ode svijet u vraga...

Lord Ragnarok
07-10-2006, 22:02
pa i logično je ne, arapi bi prvo napali vatikan

Ako napadnu vatikan, onda će sigurno biti 3 svj jer će svi kršćanski predsjednici zaratiti s arapima na čiju će stranu ući svi muslimani



btw, ja se nadam da će to početi kad me prođe volja za kompom tj. nikad

Prince-Artas
07-10-2006, 22:08
@Sgt. Bull-Ako toliko zemalja iz europe stane na st SAD-a Kina nebi imala šanse
@Lord Ragnarok-vjera tu neigra nikakvu moć samo je važna moć i novac
@Morgoth-dobro si to rekao, vatikan ne smiju dirat, znaju oni koliko je crkva moćna

Dreamer Deceiver
07-10-2006, 22:24
@Sgt. Bull-Ako toliko zemalja iz europe stane na st SAD-a Kina nebi imala šanse
@Lord Ragnarok-vjera tu neigra nikakvu moć samo je važna moć i novac
@Morgoth-dobro si to rekao, vatikan ne smiju dirat, znaju oni koliko je crkva moćna

mogu oni dirat vatikan oni bi ga mogli srušit u tiru,ali znaju dobro šta ce im se desit

King tiger
07-10-2006, 22:29
@Lord Ragnarok-vjera tu neigra nikakvu moć samo je važna moć i novac
Tacno, mislite da se Amerima jebe za terorizam i osamu, nafta brate!
EDIT:Evo mala usporedba, jedan zaposlenik CIA-e je objavio dokumente koji dokazuju da su Ameri izazvali rat u Vietnamu a ne Vietnamci(ameri su rekli da su Vietnamci napali amerski brod i pobili neke vojnike njihove), i posto se toga sad nikoga ne sjeca ameri mogu ponovo izmisljat stvari.

Helena
07-10-2006, 22:40
@Sgt. Bull-Ako toliko zemalja iz europe stane na st SAD-a Kina nebi imala šanse
@Lord Ragnarok-vjera tu neigra nikakvu moć samo je važna moć i novac
@Morgoth-dobro si to rekao, vatikan ne smiju dirat, znaju oni koliko je crkva moćna

mogu oni dirat vatikan oni bi ga mogli srušit u tiru,ali znaju dobro šta ce im se desit

A gle, lako je razoriti Vatikan kao grad, srušit im sve crkve, palaču... Ali Crkva kao organizacija jednostavno je premoćna. Protiv nje ne može nitko.

Prince-Artas
07-10-2006, 22:57
@Lord Ragnarok-vjera tu neigra nikakvu moć samo je važna moć i novac
Tacno, mislite da se Amerima jebe za terorizam i osamu, nafta brate!
EDIT:Evo mala usporedba, jedan zaposlenik CIA-e je objavio dokumente koji dokazuju da su Ameri izazvali rat u Vietnamu a ne Vietnamci(ameri su rekli da su Vietnamci napali amerski brod i pobili neke vojnike njihove), i posto se toga sad nikoga ne sjeca ameri mogu ponovo izmisljat stvari.

ameri su ustvari napali vietnam jer nisu željeli komuniste na vlasti

theCoDfather
07-10-2006, 22:59
a jel si zamišljate da ako treći svjetski rat započne za oko pet godina onda bi morali mi (gameri) negdje ići u rat? :cry:

Dreamer Deceiver
08-10-2006, 09:38
@Sgt. Bull-Ako toliko zemalja iz europe stane na st SAD-a Kina nebi imala šanse
@Lord Ragnarok-vjera tu neigra nikakvu moć samo je važna moć i novac
@Morgoth-dobro si to rekao, vatikan ne smiju dirat, znaju oni koliko je crkva moćna

mogu oni dirat vatikan oni bi ga mogli srušit u tiru,ali znaju dobro šta ce im se desit

A gle, lako je razoriti Vatikan kao grad, srušit im sve crkve, palaču... Ali Crkva kao organizacija jednostavno je premoćna. Protiv nje ne može nitko.

istina istina,crkva je premoćna

@artas : vijetnamci su se htjeli ujedinit ali ameri to nisu htjeli dopustit da komunizam dodje na vlast pa su napali vietnam

08-10-2006, 10:04
Crkva je premočna slažem se,ali gledaj ovako,ko zna di oni djeluju osim ovak religzno..

Dreamer Deceiver
08-10-2006, 10:37
Crkva je premočna slažem se,ali gledaj ovako,ko zna di oni djeluju osim ovak religzno..

crkva je u današnje vrijeme postala mafija,bolji njih kurac za religiju i boga

Prince-Artas
08-10-2006, 10:54
@Sgt. Bull-Ako toliko zemalja iz europe stane na st SAD-a Kina nebi imala šanse
@Lord Ragnarok-vjera tu neigra nikakvu moć samo je važna moć i novac
@Morgoth-dobro si to rekao, vatikan ne smiju dirat, znaju oni koliko je crkva moćna

mogu oni dirat vatikan oni bi ga mogli srušit u tiru,ali znaju dobro šta ce im se desit

A gle, lako je razoriti Vatikan kao grad, srušit im sve crkve, palaču... Ali Crkva kao organizacija jednostavno je premoćna. Protiv nje ne može nitko.

istina istina,crkva je premoćna

@artas : vijetnamci su se htjeli ujedinit ali ameri to nisu htjeli dopustit da komunizam dodje na vlast pa su napali vietnam

to sam ja i rekao :wink:

Valtiel
08-10-2006, 13:01
KOMUNIZAM!!!! DOWN WITH DEMOCRACY :twisted:

v4MP1r3
08-10-2006, 13:07
crkva je u vecini slucajeva kriva no ona zna puno mutnije ucjenjivati od bilo kojeg politicara tako da se uvijke izvuce...a nosterdamus jje gotovo sve reko istinito..zaboravio je proreci najvece prorocanstvo!

VRAGA NA SCENI! >>.<<

(look at my signature)

Helena
08-10-2006, 13:15
Crkva je premočna slažem se,ali gledaj ovako,ko zna di oni djeluju osim ovak religzno..

crkva je u današnje vrijeme postala mafija,bolji njih ***** za religiju i boga

Upravo tako, većinom je u Crkvi danas simonizam. Tako je bilo i u srednjem vijeku. Ima nekih poštenih ljudi u Crkvi, ali većinu njih zanimaju samo dvije stvari. Novac i moć. A to je baš ono što Crkva i ima.

homopeder
08-10-2006, 13:23
Crkva je premočna slažem se,ali gledaj ovako,ko zna di oni djeluju osim ovak religzno..

crkva je u današnje vrijeme postala mafija,bolji njih ***** za religiju i boga

Upravo tako, većinom je u Crkvi danas simonizam. Tako je bilo i u srednjem vijeku. Ima nekih poštenih ljudi u Crkvi, ali većinu njih zanimaju samo dvije stvari. Novac i moć. A to je baš ono što Crkva i ima.
neki žele novac i moć, ostali su pedofili.

King tiger
08-10-2006, 16:28
Vidite ovo,Recimo papa je neki dan ukinu djeciji limbo, koji je prije tada "postojao", mislim kakve oni veze imaju s bogom i kako oni mogu odlucivat postoji li ili ne postoji, sta valjda pitaju boga pa im odgovori.Nidje veze.

Amerima je u interesu samo njihova dobit boli njih briga za demokraciju itd.


KOMUNIZAM!!!! DOWN WITH DEMOCRACY Twisted Evil

Kad malo razmislim, bolji je i socijalizam(razlicit je od komunizma) od ovakve "americke" demokracije.

Prince-Artas
08-10-2006, 16:39
socijalizam je zamišljen kao pravedan sustav ali nema toga čovjeka koji bi ga mogao provoditi na zamišljen način

Big Al
08-10-2006, 16:54
Pa sigurno ga Bog nije stvorio. Ja ne vjerujem da je Bog stvorio svijet i ljude. A big bang?!

Ja isto u to nevjerujem, općenito u boga ! :)
Možda je big bang ubio Boga? :rotfl:

Valtiel
08-10-2006, 17:06
Vidite ovo,Recimo papa je neki dan ukinu djeciji limbo, koji je prije tada "postojao", mislim kakve oni veze imaju s bogom i kako oni mogu odlucivat postoji li ili ne postoji, sta valjda pitaju boga pa im odgovori.Nidje veze.

Amerima je u interesu samo njihova dobit boli njih briga za demokraciju itd.


KOMUNIZAM!!!! DOWN WITH DEMOCRACY Twisted Evil

Kad malo razmislim, bolji je i socijalizam(razlicit je od komunizma) od ovakve "americke" demokracije.

Socijalizam je uredenje drustva, a komunizam uredenje drzave, moras razlikovati te stvari. Tako Demokratija podrazumijeva kapitalizam, te socijalna demokratija ne postoji! Dok Komunizam podrazumijeva socijalizam, a Komunisticki socijalizam, dakle onaj od MArksa i Engelsa sproveo je u djelo samo Genijalni LENJIN. Nama svima dragi Tito je pak imao komunizam sa kapitalizmom. Ali naravno KOMUNIZAM SA SOCIALIZMOM :pray: LENJIN :pray: :pray: :pray:

King tiger
08-10-2006, 17:21
Socijalizam je uredenje drustva, a komunizam uredenje drzave, moras razlikovati te stvari. Tako Demokratija podrazumijeva kapitalizam, te socijalna demokratija ne postoji! Dok Komunizam podrazumijeva socijalizam, a Komunisticki socijalizam, dakle onaj od MArksa i Engelsa sproveo je u djelo samo Genijalni LENJIN. Nama svima dragi Tito je pak imao komunizam sa kapitalizmom. Ali naravno KOMUNIZAM SA SOCIALIZMOM Svaka ti dala LENJIN Svaka ti dala Svaka ti dala SEh da moja greska sry.

Enivej, kada ne bi bio glupih religija i ratova zbog njih svijet bi bio bolje mejsto.Zapravo bilo bi ratova ali bi ameri morali naci drugi izgovor za njih. :D

Dreamer Deceiver
08-10-2006, 17:23
Socijalizam je uredenje drustva, a komunizam uredenje drzave, moras razlikovati te stvari. Tako Demokratija podrazumijeva kapitalizam, te socijalna demokratija ne postoji! Dok Komunizam podrazumijeva socijalizam, a Komunisticki socijalizam, dakle onaj od MArksa i Engelsa sproveo je u djelo samo Genijalni LENJIN. Nama svima dragi Tito je pak imao komunizam sa kapitalizmom. Ali naravno KOMUNIZAM SA SOCIALIZMOM Svaka ti dala LENJIN Svaka ti dala Svaka ti dala SEh da moja greska sry.

Enivej, kada ne bi bio glupih religija i ratova zbog njih svijet bi bio bolje mejsto.Zapravo bilo bi ratova ali bi ameri morali naci drugi izgovor za njih. :D

ameri ce sami sebe uništit

Rocchiro
08-10-2006, 18:23
nisam procital,al jednog dana budem

King tiger
08-10-2006, 18:41
Kad budes stari, i u penziji :D

Prince-Artas
08-10-2006, 19:16
Socijalizam je uredenje drustva, a komunizam uredenje drzave, moras razlikovati te stvari. Tako Demokratija podrazumijeva kapitalizam, te socijalna demokratija ne postoji! Dok Komunizam podrazumijeva socijalizam, a Komunisticki socijalizam, dakle onaj od MArksa i Engelsa sproveo je u djelo samo Genijalni LENJIN. Nama svima dragi Tito je pak imao komunizam sa kapitalizmom. Ali naravno KOMUNIZAM SA SOCIALIZMOM Svaka ti dala LENJIN Svaka ti dala Svaka ti dala SEh da moja greska sry.

Enivej, kada ne bi bio glupih religija i ratova zbog njih svijet bi bio bolje mejsto.Zapravo bilo bi ratova ali bi ameri morali naci drugi izgovor za njih. :D

ameri ce sami sebe uništit

to već polako i čine

Helena
08-10-2006, 20:23
Ja se čudim šta se dosad već nisu uništili.

Prince-Artas
08-10-2006, 20:58
Ja se čudim šta se dosad već nisu uništili.

pa kud će prije. tek su poslije 11.9 počeli rat protiv terorizma (čitaj rat za naftu)

Lord Ragnarok
08-10-2006, 21:42
kak se kaže, korak po korak (ja sam za skok :D )

unknown
10-08-2007, 23:09
http://www.nostradamusonline.com/sample_chapter.php

hebali smo ježa..... po ovome mi smo u centru rata