PDA

Pogledaj cijelu verziju : Windows XP neće da se pali



Kron
04-10-2006, 20:08
Evo započinjem drugo tisućljeće mojih postova bez živaca

Znači, ovako, madafakin Windows XP neće se dižu (majkuimnjihovu)

To mi se događa otkad sam ubacil 512 mb rama 3000+, i x800xl ati
Smrdi mi (i vama) na napajanje, ali to nije sve!

Prvo mi se to događalo pa onda ne i sad je opet počelo i to u 100% slučajeva.

Znači, upalim komp na botun dugme kako oćeš i onda malo ono radi (sasvim normalno) i onda kao da se restarta ( znam to jer mi monitor ima LED koji kad je komp ugašen svijetli narančast, a kad je upaljen, zeleno). i onda mi dođe poruka u stilu da windoze nisu uspiješno startane da tome može biti uzrok nedavna promijena hardwera ili softwera. i ima opcije run normally, run with recent settings that worked, safe mode itd... i kad stisnem bilo što, opet iste priča, restart i ode sve u kur*c. onda ga izštekujem iz struje, pa pnovno, i ako mi se Svevišnji smiluje, upali se.
Molim vas recite u cem je problem jer cu isp*zdit.

Moram još vidit koje napajanje imam (staro 3 godine). Samo mi recite kojim programom to vidjeti jer everest piše da je trial version.

ranko091
04-10-2006, 20:30
Ima jedna fora a to je f8 drzis prije nego se dignu Windowsi te izaberes SAFE MODE... (inace windozi bez svih mogucih drivera) znaci mora radit osim ako nije neka fatalna hardwareska pogeska... i onda kad se dignu cekat da windowsi snime sve moguce potrebno za novi hardware. Te resetirat. Ako radi ok (trebalo bi) a u najgorem slucaju resinstalacija (ali na cisto, nikakv repair) windowsa. A ako ni to ne pomaze onda je definitivno hardwareska greška... nema druge. mozda flash biosa maticne pomogne...!

Prince-Artas
04-10-2006, 20:33
Evo započinjem drugo tisućljeće mojih postova bez živaca

Znači, ovako, madafakin Windows XP neće se dižu (majkuimnjihovu)

To mi se događa otkad sam ubacil 512 mb rama 3000+, i x800xl ati
Smrdi mi (i vama) na napajanje, ali to nije sve!

Prvo mi se to događalo pa onda ne i sad je opet počelo i to u 100% slučajeva.

Znači, upalim komp na botun dugme kako oćeš i onda malo ono radi (sasvim normalno) i onda kao da se restarta ( znam to jer mi monitor ima LED koji kad je komp ugašen svijetli narančast, a kad je upaljen, zeleno). i onda mi dođe poruka u stilu da windoze nisu uspiješno startane da tome može biti uzrok nedavna promijena hardwera ili softwera. i ima opcije run normally, run with recent settings that worked, safe mode itd... i kad stisnem bilo što, opet iste priča, restart i ode sve u kur*c. onda ga izštekujem iz struje, pa pnovno, i ako mi se Svevišnji smiluje, upali se.
Molim vas recite u cem je problem jer cu isp*zdit.

Moram još vidit koje napajanje imam (staro 3 godine). Samo mi recite kojim programom to vidjeti jer everest piše da je trial version.

nemoš vidit u everestu, otvori kućište i vidi da li šta piše na bočnoj str napajanja

Kron
04-10-2006, 20:33
ma nece u safe modu matermublesavu

Kron
04-10-2006, 20:35
Evo započinjem drugo tisućljeće mojih postova bez živaca

Znači, ovako, madafakin Windows XP neće se dižu (majkuimnjihovu)

To mi se događa otkad sam ubacil 512 mb rama 3000+, i x800xl ati
Smrdi mi (i vama) na napajanje, ali to nije sve!

Prvo mi se to događalo pa onda ne i sad je opet počelo i to u 100% slučajeva.

Znači, upalim komp na botun dugme kako oćeš i onda malo ono radi (sasvim normalno) i onda kao da se restarta ( znam to jer mi monitor ima LED koji kad je komp ugašen svijetli narančast, a kad je upaljen, zeleno). i onda mi dođe poruka u stilu da windoze nisu uspiješno startane da tome može biti uzrok nedavna promijena hardwera ili softwera. i ima opcije run normally, run with recent settings that worked, safe mode itd... i kad stisnem bilo što, opet iste priča, restart i ode sve u kur*c. onda ga izštekujem iz struje, pa pnovno, i ako mi se Svevišnji smiluje, upali se.
Molim vas recite u cem je problem jer cu isp*zdit.

Moram još vidit koje napajanje imam (staro 3 godine). Samo mi recite kojim programom to vidjeti jer everest piše da je trial version.

nemoš vidit u everestu, otvori kućište i vidi da li šta piše na bočnoj str napajanja

ok probacu (usput malo, shake, shake and burn) ..... moram ga isključit

gogs
04-10-2006, 21:06
Imal sam skoro identični problem s tim da kad sam ga upalio, ventilator i sve to je radilo, samo se uopče nije htel bootat. I bil je tak u nekom stupnju paljenja i jedino rješenje je bilo ištekavanje iz struje i ponovni pokušaji dok se njemu nije prohtjelo upalit i isto se ubrzo ugasit.
Problem je bila matična, iako sam ja već sugeriro likovima u dućanu da brijem da je napajanje u kurcu i naručio novo. Fala Bogu da je lik sve to pregledo iako ga niko nije tražio i skužio da je matična bila skroz sjebana.

Kiklop
04-10-2006, 21:07
najvjerojatnije ces morat reinstalirat win ako vec nisi

skin
04-10-2006, 21:53
nije ti problem u Windovsima otislo ti je napajanje 10000% promjeni napajanje (btw meni se je to dogodilo)!!!!!!!
SINE NISU WINDOWSI KRIVI!!!!!!!!!!!
PROMJENI NAPAJANJE!!!!

Jerry
04-10-2006, 22:41
tru enapajanje je u kurcu,ja sam isto imao takav problem i još imam s ovim đing,đang MS napajanjem moram ga ugasit na prekidać odnosno iz struje isključit i ponovno uključit i treba ti onda radit

Dyslexia
05-10-2006, 20:52
Ma nesto od tih komponenti nisi dobro usteko probaj to sve izadit i ponovo ljepo stavit i onda javi.

Kron
06-10-2006, 10:12
Danas se upalio!

Napajanje:


Codegen 300 w (Čitaj: KODEGEN)

Roštiljda

Kron
06-10-2006, 10:14
Imal sam skoro identični problem s tim da kad sam ga upalio, ventilator i sve to je radilo, samo se uopče nije htel bootat. I bil je tak u nekom stupnju paljenja i jedino rješenje je bilo ištekavanje iz struje i ponovni pokušaji dok se njemu nije prohtjelo upalit i isto se ubrzo ugasit.
Problem je bila matična, iako sam ja već sugeriro likovima u dućanu da brijem da je napajanje u kurcu i naručio novo. Fala Bogu da je lik sve to pregledo iako ga niko nije tražio i skužio da je matična bila skroz sjebana.


Matična je nova a8n5x, valjda valja neki k.

skin
06-10-2006, 20:32
ISUSE DRAGI NAPAJANJE TI JE OTISLO KUPI NOVO I ZAKLJUČAJ OVO!!!!!
NEMA VEZE JEL TI VENTILATOR RADI IL NE ON JE U DRUGOM STRUJNOM KRUGU(KOJI JE 12V A ON TI NE SLUŽI ZA RAD PROCESORA) tj. sjeban ti je ispravljac u napajanu koji stabilizira napon cpu-a pa kad trba cpu veci napon kod zahtjevniog rada ovaj mu nemre dat pa ti se komp gasi FFS!!!!
KUPI NAPAJANJE!!!!