PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gothic 1,2,3



Mir#4o
09-01-2006, 12:25
Što mislite o Gothicu? :killyou:

Büre
09-01-2006, 13:06
:pray:

Rocchiro
09-01-2006, 13:06
Gothic 3?

jeretik
09-01-2006, 13:59
Što mislite o Gothicu? :killyou:

Apsolutno grozno bezidejna i nemastovita serija igara

BTW, zar Nijemci ne znaju napravit normalne kontrole u svojim igrama?

mravojed
09-01-2006, 14:35
Igrao sam samo gothic 2 demo..kontrole su stvarno jadne,ne kužim ZAŠTO JE TAKAV PROBLEM NAPRAVIT NORMALNE SASVIM OBIČNE KONTROLE???? ostalo je kolko tolko ok,grafika je zastarjela,i demo kolko se sjećam je jakooo težak.od trećeg nastavka očekujem da se ispravi sve negativno navedeno..

Prince-Artas
09-01-2006, 20:21
gothic 2 je solidan RPG

=k.o=
10-01-2006, 12:46
gothic 2 je solidan RPGSupravo to

Zovar
08-07-2007, 15:57
Gothic je dobar serijal iako je drugi dio malo prebrz a za kontrole kad se naviknes uopce nisu problem 3 nisam igro al ima mi frend samo ga trebam nagovorit da prijede pa da vidim kako zavrsava :pray: :pray: :pray: :pray:

[_[_[Sk8man]_]_]
08-07-2007, 16:00
Gotic 2 rulzzz :pray:
Gothic 3 isto nije los al je dvica bolja
Gothic 1 nisam igro

Bishop_45_(2)
08-07-2007, 16:38
Igrao sam samo 3, i to onda kada je izasao; anyways engine je bio STRASNO neoptimiziran, a nije bilo cracka za patch, pa sam ju jednostavno spremio; da se vracam na tu igru ???

Zovar
08-07-2007, 16:52
Igrao sam samo 3, i to onda kada je izasao; anyways engine je bio STRASNO neoptimiziran, a nije bilo cracka za patch, pa sam ju jednostavno spremio; da se vracam na tu igru ???
obavezno upute su ti na poledini kutije ak ne pisu javi se

McPingvin_v2.0
08-07-2007, 16:57
necromancy :pray:

Zovar
08-07-2007, 17:00
trebas prezivit da bi bio ikakav mage posebice necromancer posebno u Gothicu :pray: :pray: :pray: :pray:

Arbiter of Change
08-07-2007, 17:02
Haha i nitko ne shvati. :D
Da, teško je biti Mag bilo kakve vrste u Gothicu, ali se na kraju isplati.

Zovar
08-07-2007, 17:05
na kraju ali vise nemas koga klat na kraju osim npc u gradu

Akul
08-07-2007, 19:51
Po gameplayu je Gothic solidan RPg: nije izvrstan ali nije ni bezveze

Ali me i dan danas čudi kako jedna PC eksluziva može patiti od tolikog konzolitisa!

THUNDER_DINIX
09-07-2007, 12:35
predobar serijal :pray:

Lord Coldwolf
09-07-2007, 16:18
SUper rpg,.. stvarno je nekak atmosferican i uvuce te igrivoscu,.

jedino mi trojka nije na razini prethodnika,. :(

Demon Hunter
09-07-2007, 20:42
A Gothic serijal je prica za sebe.

Keca nisam igro al cuo sam da su kontrole lose.

Dvojka odlicna igrivost 10 iako je "sada" grafika losa,odlican RPG.

Trojka nije mi bas nesto!

Ali sveukupno odlican serijal!

Zica
09-07-2007, 20:47
Ja sam preso Gothic 2 i super je, a 3 igram kod frenda i fora je.

Bishop_45_(2)
10-07-2007, 00:28
Igrao sam samo 3, i to onda kada je izasao; anyways engine je bio STRASNO neoptimiziran, a nije bilo cracka za patch, pa sam ju jednostavno spremio; da se vracam na tu igru ???
obavezno upute su ti na poledini kutije ak ne pisu javi se

aj ti meni reci sto pishe na poledjini kutije !!!

Demon Hunter
10-07-2007, 00:37
Da al meni su opet kontrole Gothic II bile bolje al svako ima svoj ukus i nacin igranja!

Ali igra je zakon!

Ja sam prvi put kad sam igro bio Palladin,a onda Mercenary.

A mage mi se nije dalo jer sam moro nesto cistit u Monastery,pa sam odusto!

Gothmog
10-07-2007, 00:39
Igrao sam sva tri dijela,tako da su mi do sada kontrole sasvim lijepo sjele...

Od trilogije mi je ipak najdrazi drugi dio...nikada necu zaboraviti prvi susret sa black trollom...jos kad se sjetim koliko mi je onda trzala igra...eh!

:boohoo:

Demon Hunter
10-07-2007, 00:45
E da Black Troll kad Raoulu moras odnjet kozu,onaj kod Mercenary.

Pa ona Cetri zmaja,put na otok,sakupljanje posade.

Budi sjecanje!

Arbiter of Change
10-07-2007, 09:21
sve to budi sjecanja,
a black trola ubio na 4. lvl.
:)
klao sam ga pola sata s ledja
bolestina

Vjerojatno te bug spasio, prava predviđena metoda je

[SPOILER ALERT]



Smanjiš ga sa scrollom/spellom i onda ga prebiješ ko vola u kupusu za nekih 5 sekundi.

Lord Coldwolf
10-07-2007, 09:27
sve to budi sjecanja,
a black trola ubio na 4. lvl.
:)
klao sam ga pola sata s ledja
bolestina

Vjerojatno te bug spasio, prava predviđena metoda je

[SPOILER ALERT]



Smanjiš ga sa scrollom/spellom i onda ga prebiješ ko vola u kupusu za nekih 5 sekundi.

nije bug nego ako si dovoljno vijest i imas zdrave zivce,. mozes mu se stalno izmikivat i udarat ga po ledima kao muha covjeka :D

Arbiter of Change
10-07-2007, 09:28
Da, ali tko bi normalan to radio pola sata?

.......
.......
.......

I ja sam isto to 1. put napravio.... :D

Lord Coldwolf
10-07-2007, 09:42
Da, ali tko bi normalan to radio pola sata?

.......
.......
.......

I ja sam isto to 1. put napravio.... :D

ma dobro,.ovisi koji si level,. meni je negdje oko 4-5 minuta trebalo da ga tako sredim.
I to mi se dalo :)

ma divan je taj gothic,. ako ti je nesto tesko,. uvjek imas negdje drugdje prostora da si razvijes lika, vratis se i razbijes boga u onima koji su te donedavno mogli rastrgat sa jednom rukom :D

A pazi, svijet nije generic,. tocno se pazilo kolko monstera postoji da ipak mozes dostic neke levele potrebne da imas jakog lika.
To mi je super u gothicu, ( bas i nije u trojci :D)

Arbiter of Change
10-07-2007, 12:12
Tako sam prvi put ušao, ali stvarno nisam mislio na to kao exploit onda. Jednostavno mi se posrećilo da sam ima luk uza sebe.

Arbiter of Change
10-07-2007, 12:23
Da, vidiš? Ja sam onda mislio da se oni boje popeti na onu rampu zbog strijelaca koji su bili gore. :D

Kontrole u 3. su lakše, ali previše generic. Ja osobno nikada nisam imao problema sa starim kontrolama, ali izgleda da je većini bio problem pritisnuti 2 tipke pa su i mjenjali. Sve u svemu, lakše i bolje.

Lord Coldwolf
10-07-2007, 12:38
Da, vidiš? Ja sam onda mislio da se oni boje popeti na onu rampu zbog strijelaca koji su bili gore. :D

Kontrole u 3. su lakše, ali previše generic. Ja osobno nikada nisam imao problema sa starim konzolama, ali izgleda da je većini bio problem pritisnuti 2 tipke pa su i mjenjali. Sve u svemu, lakše i bolje.

u trojci je lakse se fightat i dosta je zanimljivo,. ali ipak s vremenom dosadi jer je uvjek isto.

Bolje mi je po starome dok ti moras bas sve raditi oruzjem,.to ti nemre dosaditi :)

Zovar
10-07-2007, 13:52
[quote="Bishop_45_(2)":24c8g22q]Igrao sam samo 3, i to onda kada je izasao; anyways engine je bio STRASNO neoptimiziran, a nije bilo cracka za patch, pa sam ju jednostavno spremio; da se vracam na tu igru ???
obavezno upute su ti na poledini kutije ak ne pisu javi se

aj ti meni reci sto pishe na poledjini kutije !!![/quote:24c8g22q]
treba ti winrar i sve iz winrarove datoteke kopiras u direktorij u koji si instaliro i trebalo bi upalit

Zovar
10-07-2007, 15:36
je li iko pronasao rune za pozivanje u Gothic 1

Demon Hunter
10-07-2007, 17:58
Da to ti je u Valley of Mines.Onaj dvorac koji je izrusen pa stanes na gredu i deri kolko imas strjela ili Rain of Fire!

Zovar@ na kaki rune mislis,ja sam imo dosta runova od Teleporta do Rain of fire,Ice bolt...

Za ovo nisam cuo.... :?

Arbiter of Change
11-07-2007, 09:41
Istina, to je bilo još i lakše u Gothicu 1 sa Acrobatics.

rama
11-07-2007, 10:14
Odličan serijal,pogotovo drugi dio.

Zovar
14-07-2007, 15:16
Da to ti je u Valley of Mines.Onaj dvorac koji je izrusen pa stanes na gredu i deri kolko imas strjela ili Rain of Fire!

Zovar@ na kaki rune mislis,ja sam imo dosta runova od Teleporta do Rain of fire,Ice bolt...

Za ovo nisam cuo.... :?
ma jedan lik kojeg znam tvrdi da imaju rune za pozivanje skeletona i army of darkness al ja sam naso samo scrollove pa pitam da nije jos neko slucajno naisao navodno su u nekoj spilji blizu ulaza u new camp

1van
14-07-2007, 19:55
Ja sam u G3 nasao scroll za prizivanje skeletona...

nego kakav to scroll da te vrati u G1?
Jel to n radnju vraca unatrag ili sta?

Demon Hunter
14-07-2007, 22:13
@zovar ma mozes ti imat sve runove i za Skeletone i Army of Darkness ako odes u monastery i postanes Mage!
Mos pravit sve!

Zovar
15-07-2007, 11:19
@zovar ma mozes ti imat sve runove i za Skeletone i Army of Darkness ako odes u monastery i postanes Mage!
Mos pravit sve!
Monastery je u Gothicu 2 kad ubijas undead dragona ali u jedinici kad ides protiv sleepera i kad ti tvoji vlastiti skeletoni demoni i golemi daju exp on tvrdi da je u tom dijelu nasao rune ja znam za monastery u G2 sam bio fire mage ali u jedinici bi trebale biti te rune

CaDzA
16-07-2007, 16:49
Gothic 3 je lijep ali moras imati I lijepu masinu da pristojno radi :rambo:

Demon Hunter
16-07-2007, 19:17
Jest moras dobru makinu imat,ako imas mesto losije pa to sve same kockice kad igras!

Dreadlord
29-07-2007, 19:56
solidni rpgovi
gothic 3 je meni osobno najbolji iz serijala

Dreadlord
29-07-2007, 19:57
Gothic 3 je lijep ali moras imati I lijepu masinu da pristojno radi :rambo:

zapravo, to meni smrdi na bug...
prezahtjevna igra, zahtjevnija od obliviona

Bishop_45_(2)
01-09-2007, 18:42
Sad igram Gothic1 i ima pouno bolji sustav vighta od TES-a, malo je zajebano kada moras trgovati ali inace ne ivdim nikakvog problema s kontrolama, imas funkcijsku tipku i sve operacije radis s njom, logicki to ima vishe smisla od onog u TES-u i dodaje na realnosti -> skrinju moras prvo otvoriti prije no sto pocnes uzimati iteme, isto ju tako kasnije mozes zatvoriti !!!

Rang€r
01-09-2007, 18:49
u gothic 3 mi je bezvez sto nemas ogranicen inventar :nonono: :yuck:

Lord Coldwolf
01-09-2007, 19:16
u gothic 3 mi je bezvez sto nemas ogranicen inventar :nonono: :yuck:

nemas ga u nijednom gothicu,.. meni je pak glupo u TESU sto se moras stalno vracati prodavati,. pa mi ti reci sto je sad bolje ha ? :D

Nemoj mi o realnosti pricati jer igre za to nisu,. sigurno nezelis nositi samo jedno oruzje i ostaviti sve one divne iteme jer nemas nekakvi kamion da to odvezez do trgovca.

Bishop,.

:) ajd drago mi je da netko igra tu legendarnu igru,.
ja isto igram jedinicu jer nisam jos sprobao quild gdje su sleeperovi sljedbenici.. a nakon toga idem na gothic 2, al prvi puta gold verzija , puno je bolje od standarda te unutra sadrzava expanziju Nights of the Raven.

A i cijeli taj Gothic feeling mi je nekako najrealniji ,. daje mi neki dozivljaj ko da si ti unutra i sve se cini tako vaznim,. recimo za razliku od Obliviona.
( ne kazem da je oblivion losa igra ) :)

evo ovako stoji ljestvica:

1. Arcanum : Of Steamwork And Magic Obscura

-- fenomenalan uvodni filmic koji vec daje naslutiti u kakvom ce se svijetu radnja odvijati. Atmosfera u igri je predivna (sama grafika 2D nije na razini Baldur's Gatea,Planescape Tormenta no blista kod nekih rukom napravljenih arhitektura) svijet magije i tehnologije sa feelingom 18-19. stoljeca.
Rase su standardne no i meni je bio sok vidjeti ih po prvi puta, sve rase su jako slicne ljudima te u nasoj stvarnosti mogli bi naci pojedince koji su slicni dwarfu,gnomu,half-ogreu,half-orcu iz Arcanuma. Arcanum je jedini rpg koji ima takve rase i to je jos jedna stvar po cemu je jedinstven.
-- Kod borbe igra nije nesto izbalansirana (potezi i realitime po izboru) primjer: stavite da igrate na poteze, dode protivnik igra stane, vas lik pocne prvi, pocne udarati protvnika i dok iskoristi sve turn-pointsove sada bi protivnik trebao udarati, ALI vi mozete prebaciti igru u realtime pa umjesto da cekate protivnika da zavrsi sa udaranjem, vi istovremeno napadate. Igraceva prednost je u tome sto je prije realtime borbe on vec izudarao pritvnika i smanjio mu Life.
No unatoc tome, borba je jako zabavna (slicna hack&slashu) i mozete kod critical hita lijepo prepolovit protivnika, zvuk udaraca je zanimljiv i uglavnom dobar i zanimljiv osjecaj borbe.
Prica same igre je fenomenalna, na pocetku tipicna spika "You are the choosen one " ali kako idete sve dalje stvari bas i nisu tako jednostavne i u vasoj glavi je sve vise pitanja. Ponovo pricu cu spojiti sa savrsenom atmosferom svijeta (lijepo dizajnirana mapa) koi je mistican, nije sve happy alike te imate nekakav strah pri ulasku u slijedecu lokaciju na mapi.
Replay je svakako visok , igrao sam igru jedno desetak puta pri cemu veliku vaznost daju mnogi razni nacini igre sa vasim likom stim da nemate podjele na klase ko u D&D igrama ( meni pase :P )
Fenomenalno je naprimjer ako imate mali intelligence svi vasi dijalozi ce biti drugaciji i ljudi ce se drugacije odnositi prema vama :) a dijaloga vjerujte ima dovoljno
Dali ste se ikad pitali kako je to ubijati fantasy cudovista flamethrowerom, miniganom, snajperom ?
Uputite se u vode jednog pametnog ludog znanstvenika i saznat cete u Arcanumu.
Magije nisu toliko kompleksne kao u jednom Baldur's Gateu no izvrsna mi je ideja na koje su podijeljene i jako su zanimljive.
U Arcanum svijetu zbog tehnologije magija slabi i obrnuto, a lately se tehnologija pocela siriti pa su zbog toga is svake skole magije 2 najaca spella nedostupna, i nemoguce ih je castati. :)
Takve informacije i slicne saznajete u igri na zanimljiv nacin kroz dijaloge,citanje kniga i sl.
Sto vise reci nego najbolji rpg koji sam ikad vidio , igrao i kojeg se sa najvecom nostalgijom prisjecam :)

2. Gothic 1,2 + Nights of the Raven (trojka nedovoljno dobra) (gothic ima predobru atsmosferu i tjera te naprijed, zasluzeno drugo mjesto)
3. Planescape Torment (preluda prica, mracna atmosfera)
4. Baldur's Gate 1 + Tales of the Sword Coast , 2+ Throne of Bhaal (tipicni D&D rpg )
5. Fallout I,II ( stara legenda, inace preferiram fantasy no fallout mi je definitivno urezan u sjecanja po svojoj atsmosferi "Totalno zgrozen prvi put vidjevsi mastera :D")
6. TES III: Morrowind + Tribunal + Bloodmoon, TES IV Oblivion+Shivering Isle ( fenomenalni svijetovi, alternativa velikom Forgotten Realmu)
7. Diablo I+Hellfire, Diablo II+Lord of Destruction (jos uvijek najaci Hack&slash)
8. Fable (Oku najugodniji rpg, lijepi feeling igranja, mada nevolim sprdacinu na fantasy, svejedno lijepa igra :) )
9. Vampire The Masquerade: Redemption (Divno, proslost i sadasnjost u jednoj igri :) )
10. Sacred+ Underworld (hack&slash odmah do diabla, u njemackoj postigao veliki uspjeh radi se vec duze na dvojci te jedva cekam najbolji hack&slash:D)
... i ostalo ,.
11. Dungeon Siege II
12. Blade&Sword
13. Evil Islands

To je sve sto sam igrao :)

Next BIG rpg's koje ocekujem:
The Witcher
Sacred 2
Fallout 3
Gothic 4 Genesis* to je jos daleko

Arbiter of Change
01-09-2007, 19:54
Lord Coldwolf je moj uzor. :thumbs2:
Inače, nisam znao da je Night of the Raven preveden na engleski?

Lord Coldwolf
01-09-2007, 20:19
Lord Coldwolf je moj uzor. :thumbs2:
Inače, nisam znao da je Night of the Raven preveden na engleski?

valjda je u gold verziji igre,. :)
Da voice acting mi je sasvim super naspram oblivionovog koji i nije toliko los koliko zacas postane dosadan,monoton,..neznam,.zraci nekakvom bezvoljnoscu :D

Hrvoje
09-01-2008, 20:14
Gothic 1: nisam igral :cry:
Gothic 2: odličan :D
Gothic 3:sranje :-x

Windwalker
09-01-2008, 21:07
Gothic 1: nisam igral :cry:
Gothic 2: odličan :D
Gothic 3:sranje :-x

Ista stvar i sa mnom.
Dobro, za trojku je sranje malo pregruba riječ, ali istina je da nije dostojan dvojke.

THUNDER_DINIX
09-01-2008, 21:42
isse boze, aj plz brisi taj post....

Hrvoje
09-01-2008, 21:53
Dobro ajde nije bas sranje ali nije bolja od dvojke,i zakaj da brišem post?

THUNDER_DINIX
09-01-2008, 22:01
dvojka je teski šrot. po meni idu 1-3-2, ili 3-1-2

Duh
09-01-2008, 22:02
Igro sam jedino 3.Mogu rec da je iznadprosjecan rpg,al ne odlican

Duh
09-01-2008, 22:07
Nisam igro niti jednog, al mome profesoru iz vjeronauka 1,2 su najbolje igre :D

od nasih profesora nitko ne gejma :(

Duh
09-01-2008, 22:08
dvojka je teski šrot. po meni idu 1-3-2, ili 3-1-2

momak, ti meni reci jedan razlog zbog kojeg je 2 srot,
a ja cu tebi 10 razloga zbog kojeg je bolja od 3,

obrazlozi to sto si rekao upravo zato sto niti po prici, igrivosti, stabilnosti G3 nije kvalitetniji od G2

a gle nemaju svi ista misljenja o igrivosti kao sto je nekima bolji Cod4 a nekima Cod2

SinCr0
09-01-2008, 22:09
ja sam igro 2+exp,igram 3 i 1 kad stignem...pomalo...meni je to najbolji rpg sto sam igro i najdrazi=) dvica mi je naj u serijalu! 3ica je bugovita i neoptimizirana,ali se da nastimat,samo treba malo vremena potrosit!

THUNDER_DINIX
09-01-2008, 23:07
ma de neda mi se, sta imam tu kojeg vraga objasnjavat. vjerovatno stvar ukusa, pojma neam

Lord Coldwolf
10-01-2008, 10:27
rijedak slucaj da je nekome Gothic 2 najlosiji dio.

Igrao sam sva tri nastavka i svi su mi dobri, jedino je trojka malo losija jer su bili preambiciozni i pokusali napraviti veliku i dobru igru.

Bishop_45_(2)
10-01-2008, 10:37
Igrao sam sva tri nastavka i svi su mi dobri, jedino je trojka malo losija jer su bili preambiciozni i pokusali napraviti veliku i dobru igru.

a na sto su tocno trebali ciljati ako ne na 'veliku i dobru igru', po tvojem misljenju ?

EDIT: ovo sam napisao zbog toga sto smatram da jedan dev team poput Piranha-bytsa ima i vishe no dovoljno iskustva da stvori orignalan, stunning rpg, doduse mislim da je njihov glavni problem sto nemaju dovoljno vremena (i/ili resursa), jer likovi ipak rade sve 'from teh ground up', ne kupuju engine ili takvo sto; Gothic 3 je proshao neslavno, no prije toga su izdali dvije kvalitetne igre koje nisu bile nista posebno, ali vjerujem da ih je bilo koji self-respecting gamer odigrao s gustom, tako da imam nevjerovatno dobar osjecaj oko cetvrtog nastavka, jer oni ipak nisu pod nekakvim EA-om ....

-> vam se cini da Piranha-bytes posvecuje previshe paznje grafici i svojem Gothic engineu ?

mravojed20
10-01-2008, 10:57
PB ne rade Gothic 4, nego na skroz novom naslovu.

Gothic 4:Genesis radi Spellbound.

Master_of_Soup
10-01-2008, 11:00
Gothic 4:Genesis radi Spellbound.


But.....




why? :cry:

Bishop_45_(2)
10-01-2008, 11:05
To je dobro, mislim da treba 'putt-at Gothic to rest anyway', na nicemu ne mogu vishe demonstrirati svoj skill i znanje nego na novom naslovu, tj. sa potpunom slobodom stvaranja !

Dok za spellbound nisam ni cuo (bar se sad ne sijecam :? ), tako da ne mogu nista reci o Gothicu 4 onda....

EDIT: eh Desperados2 su oni napravili; mlad dev tim...

mravojed20
10-01-2008, 11:34
Gothic 4:Genesis radi Spellbound.


But.....




why? :cry:

PB je imao problema sa izdavačem JoWoodom pa su se razišli.

Ali rade na svom novom RPGu koji će se odvijati na nekom otoku sa vulkanom u sredini. Ma vjerojatno će bit ko Gothic sam drukčija priča. :D

Prince-Artas
10-01-2008, 15:46
PB je imao problema sa izdavačem JoWoodom pa su se razišli.


kako i nebi kad je igra dobila očajne kritike

Lord Coldwolf
10-01-2008, 23:50
[quote="Lord Coldwolf":1wed9kax]Igrao sam sva tri nastavka i svi su mi dobri, jedino je trojka malo losija jer su bili preambiciozni i pokusali napraviti veliku i dobru igru.

a na sto su tocno trebali ciljati ako ne na 'veliku i dobru igru', po tvojem misljenju ?

EDIT: ovo sam napisao zbog toga sto smatram da jedan dev team poput Piranha-bytsa ima i vishe no dovoljno iskustva da stvori orignalan, stunning rpg, doduse mislim da je njihov glavni problem sto nemaju dovoljno vremena (i/ili resursa), jer likovi ipak rade sve 'from teh ground up', ne kupuju engine ili takvo sto; Gothic 3 je proshao neslavno, no prije toga su izdali dvije kvalitetne igre koje nisu bile nista posebno, ali vjerujem da ih je bilo koji self-respecting gamer odigrao s gustom, tako da imam nevjerovatno dobar osjecaj oko cetvrtog nastavka, jer oni ipak nisu pod nekakvim EA-om ....

-> vam se cini da Piranha-bytes posvecuje previshe paznje grafici i svojem Gothic engineu ?[/quote:1wed9kax]

what I was trying to say,.
piranha bytes jos uvijek noemoze imat jedno i drugo,. igra je ispala velika,. al zbog nedostatka ljudi,vremena nije blistala bas u prici,imala je puno bugova i tak dalje.

IllidanLives
11-01-2008, 17:29
gothic 1 i 2 zakon igre iako 2 trebam opet proci ali 3 ne mogu da pokrenem :cry: ali i nju cu preci samo ne znam kako da rijesim quest stranger u gothic 1

Lord Coldwolf
11-01-2008, 18:08
gothic 1 i 2 zakon igre iako 2 trebam opet proci ali 3 ne mogu da pokrenem :cry: ali i nju cu preci samo ne znam kako da rijesim quest stranger u gothic 1

taj je kompliciran,. na kraju te ceka iznenadenje ;)

http://www.gamefaqs.com

IllidanLives
11-01-2008, 18:18
mores li mi reci kakvo sad sam i gothic 2 instaliro uz 1 a skola mi pocinje u ponedjeljak tako da ne bi pao godinu plssss :pray: :pray: :pray:

la50
11-01-2008, 18:53
gothic 1,2 i 3 su ok igre

THUNDER_DINIX
11-01-2008, 20:05
gothic 1,2 i 3 su ok igre
pa drugih Gothica ni nema

Lord Coldwolf
11-01-2008, 20:06
mores li mi reci kakvo sad sam i gothic 2 instaliro uz 1 a skola mi pocinje u ponedjeljak tako da ne bi pao godinu plssss :pray: :pray: :pray:

well,. dok nades prvu knjigu. procitas sto pise,. onda se u svijetu pojavi druga knjiga,.procitas nju,.i tak do seste, ta sesta je na istoj lokaciji gdje i prva ,.
nakon sto procitas zadnju(sestu) pojavi se skeleton mage i njegovih 3 kostura,. nasmije se i pokusa te ubiti nespremnog,.(cijelo vrijeme te zafrkaval),.:) i to je to.

IllidanLives
11-01-2008, 20:06
nema jos ali bit ce

IllidanLives
11-01-2008, 20:07
posebo cu ih onda zgazit vise puta ressat cu ih pa cu ih zgazit pa cu ih opet ressat i tako dok ne pozele da se ne zajebavaju sa mnom

IllidanLives
12-01-2008, 12:29
necu ponijet cu i bow i rune

Lord Coldwolf
15-01-2008, 10:08
evo jako lijepih vijesti,. dok to dode, igram opet gothic III :)

Thanks Spellbound you are great and thanks PB for your careless about us fans.

Spellbound Fixes

- New memory manager implemented to improve performance and stability
- Error handling in memory pool improved
- Fixed memory allocation error when saving
- Memory is now freed correctly
- Improved memory allocation for memory streams in filesystemstreams
- Fixed a potential memory leak which would result when an insert operation fails
- Fixed memory leak which produces 84+20 bytes leaks for each savegame when entering the load screen
- Remaining memory impact during saveload reduced from 100MB in some cases to typically less than 1,5MB - thus increasing game stability significantly
- Fixed memory leak in game_script
- Fixed some potential memory leaks in scripts
- Several shader enhancements to improve memory usage
- Fixed several uninitialized memory reads (potentially resulting in unstable or unpredictable runtime behavior)
- Improvements to the memory logging system - giving more detailed protocols of memory allocation activities
- Improved caching
- Unload caches before game restart (further reduction on memory leaks while savingloading)
- Purged all regular caches before loading a savegame - further reducing the memory leak during saveload
- Fixed access violation exception on program termination - crash during exit
- Fixed a crash bug where entities were cached out even though they were still in use
- Fixed crash bug in physics and character controller - occurs potentially during main gameplay
- Fixed crash bug within entity manager - occurs potentially during main gameplay
- Fixed one crash bug when using teleport stone
- Changed control order for PrefetcherJob destruction to avoid deadlocks (and possible crashes)
- Fmodex.dll updated to version 4.10.01 (fixing potential freezes or crash)
- Changes to the filesystem for Fmodex to avoid file format errors
- Memory performance improvements in the mesh renderer
- Fixed some memory fragmentation for performance improvements
- Performance and memory improvements to the container templates
- Slight performance improvements in ThreadPool
- Reused vertexbuffer declarations in several locations
- Error handling in vertex processors improved
- Created vertex buffers in default pool instead of managed pool if managed pool fails
- Fixed memory overwrites in the shader module
- Fixed rendering of zero or less vertices
- Fixed DX9 issue complaining about different vertex stream strides for lightmap
- Fixed DX9 issue about impossible MIP filtering
- Various small cosmetic fixes for the world
- Some fixes to avoid playing sounds with empty filenames
- Fixed bug where objects could be off color.

Community Patch Team Fixes

- The Hero's death will not cause a Quest failed-message anymore.
- Frozen NPCs and creatures will unfreeze after a while in any case.
- Rune and Zapotek do not attack anymore when the player picks up ham or wood for a quest.
- Quest items like barrels of fish, firewood, etc. disappear from the game when you delivered them to decrease the amount of unusable quest items in the inventory.
- NPCs in charge of relevant quest items do not retreat anymore after a city's liberation but keep fighting.
- The hero does not stab NPCs anymore when they already lost their last health points.
- NPCs who the player is asked to follow will walk to their designated destination instead of standing around after they get knocked down.
- Chests are now being closed after NPCs used them.
- When a ranger is being attacked by the player other rangers will approach to help him out.
- Krush Tarachs, spears and halberds dropped by NPCs are now worn.
- After the message Not enough reputation the amount of missing reputation will be shown as well.
- Tutorials may now be deactivated permanently
- NPCs retreating after a revolution will now die directly when you remove their last health points.
- Whetstones may now only be used after the player learned Hone blade.
- Dialog choices concerning part deliveries of goods referred to quests have been corrected.
- Dialogs concerning success or failure of a quest are now put into the questlog as well.
- Menus may now be closed pressing the menus button even if the player had magic equipped when opening them.
- You cannot challenge more than one NPC at the same time in the arena anymore.
- Whenever a Guru appears a log will be saved automatically.
- The chest name's colour now shows if already looted.
- Taking a Follow-Quest will automatically cancel any other active Follow-Quest.
- The Hero may sell Sanford out to Marik even if this results in a duel between the Hero and Sanford.
- Unnecessary Marlo dialog option continue has been removed.
- Dialogs concerning success or failure of a quest are now put into the questlog as well.
- Questlog entries for some quests added.
- Logic of dialogs with Folleck corrected.
- Kor-Shach does not appear as a teacher too early now.
- One sentence by Emet is now played.
- Porgan's dialog order has been corrected.
- Wrong armor values for the paladin's shield have been corrected.
- Snapper leather and fire lizard leather are now sorted in the inventory tab hides and hunter merchants will pay twice the price for them.
- Gold values of some ancestor stones have been corrected to 50 gold.
- Torches and burnt torches now have a buying value of 3 gold, selling value is 1 gold.
- Golden necklaces and rings are now sorted in the inventory tab valuables and thief merchants will pay twice the price for them. The value of necklaces has been adjusted to 250 gold.
- Wrong armor values for the light rebel armor have been corrected.
- Icons have been visually improved again
- Strafing speed of ogres and goblins has been adjusted.
- Female slaves do not wear weapons or shields anymore.
- The Orcs in Al Shedim now react to the death of one of them with aggressive behaviour even if the player already handed all five artifacts to one of the gods.
- Some orcs now sell orcish weapons as well as their standard equipment.
- Integrated rain-sand-snow storm sound effects
- fmodex improvements
- Updating fmodex to newer version
- Some internal improvements.

Many thanks 4 everyone from the Community who is working on it.

Lord Coldwolf
15-01-2008, 23:59
zna li itko jesu li modificirali nacin borbe, ili je pucanje sa crossbowom jedino sto su izmijenili do sada, te da li su uspjeli rijesiti onu neugodu kada vas zivotinja srusi pa vam ne da da se ustanete ponovno

da boarovi vise nisu toliko opasni ,.
vukovi jos uvijek mogu napraviti stun-lock,. ali pomaknes se unazad i opet i mozes udarat,. dakle u redu je

IGoR_2803
16-01-2008, 10:31
a kad bi to trebalo izaći? spremam se igrati gothic 3, pa da znam da li da čekam još malo...

Lord Coldwolf
16-01-2008, 11:14
a kad bi to trebalo izaći? spremam se igrati gothic 3, pa da znam da li da čekam još malo...

neznam kad,. da svakako pricekaj,. to i ja radim.

IGoR_2803
16-01-2008, 12:56
[quote="IGoR_2803":1hjwa2jx]a kad bi to trebalo izaći? spremam se igrati gothic 3, pa da znam da li da čekam još malo...

neznam kad,. da svakako pricekaj,. to i ja radim.[/quote:1hjwa2jx]

mislim da budem odigral jedinicu i dvojku prije... još nisam... da znam, znam. :oops: