PDA

Pogledaj cijelu verziju : WW2



Herr Schnitzel
02-10-2006, 18:07
Eto, ako vam se prica o WW2, recite nesto... Ja cu vam odgovoriti... Ne, ovo nije lekcija iz povijesti...

Pilip
02-10-2006, 18:41
Koliko je imala americka vojska divizija pri iskrcavanju u Francusku?
I nemoj gledat u knjige. ;)

NiX4tHeG@M3R
02-10-2006, 18:53
Koliko je imala americka vojska divizija pri iskrcavanju u Francusku?
I nemoj gledat u knjige. ;)

Imal je wiše od 170 wojnika bar brijem ili je to swe od Kanade,Englesle i SAD-a? :?

Pilip
02-10-2006, 19:03
Vojnika?

NiX4tHeG@M3R
02-10-2006, 19:05
Vojnika?

ispričawam se 170 tisuča wojnika!

Pilip
02-10-2006, 19:07
170k kad su imali?

King tiger
02-10-2006, 19:07
ja sam nadlezan za tenkice :D :D

Prince-Artas
02-10-2006, 19:19
tu ćeš naći sve o ww2
http://en.wikipedia.org/wiki/

Babitz
02-10-2006, 19:21
jebeš ww2...

Prince-Artas
02-10-2006, 19:28
:rotfl: :rotfl:

Babitz
02-10-2006, 19:29
najveći ljudski masakr ikad je mnogima izvor zabave, zarade i predmet obožavanja. sramota

King tiger
02-10-2006, 19:37
Zasto bi bilo sramota.IM igre u kojima ti mozes osjetiti kako je bilo judima koji su se borili protiv Hitlerove cizme su OK.E sad sto razni EA i drugi zaradjuju na tome je druga stvar.
Zakljucak-kupujte peerate :rotfl: :rotfl:

Babitz
02-10-2006, 19:39
Zasto bi bilo sramota.IM igre u kojima ti mozes osjetiti kako je bilo judima koji su se borili protiv Hitlerove cizme su OKne osjaćaju se ni blizu kao oni
oni nisu imali load game, 99% ih je završilo mentalno poremećeno i zauvijek traumatizirano
pitam se bi li ti volio dane provoditi u hladnom blatu u stalnom strahu od smrti bez hrane
i na bojištu nisu znali da će pobijediti kao što ti znaš na igri

King tiger
02-10-2006, 19:46
Mislio sam da vise kao iskusimo bar dio onoga sto su oni prozivljavali i donekle vidimo kako je to izgledao, nisam pricao o nikakvoj zabavi.
Vidis to je dobro kod igara mozemo da barem malo to uvidimo a da ne poginemo.
Ti sa moje ideje ode kako se ja virtualno zabavljam.

Sonic_Moronic
02-10-2006, 19:47
Ma ne volim klince koji kažu rat je super i da bi oni htjeli da su bili u ratu da bi ubijali :yuck:

King tiger
02-10-2006, 19:49
Ko kad je Jerry govorio da bi voli bit nigger i imat svoju bandu :rotfl: :rotfl:

Sonic_Moronic
02-10-2006, 19:49
Ko kad je Jerry govorio da bi voli bit nigger i imat svoju bandu :rotfl: :rotfl:

:rotfl:

Ahahaha

Stvarno?

Sterpo
02-10-2006, 20:02
rat je sranje ali je zanimljiv u igrama. i meni idu na živce oni koji kažu da je rat super da ih pošalju na bojište usrali bi se čim bi stigli

Fencing_LORD
02-10-2006, 20:24
Ma ne volim klince koji kažu rat je super i da bi oni htjeli da su bili u ratu da bi ubijali :yuck:

ti klinci ne znaju šta seru!! Ja sam se rodio u sredini domovinskog rata i bio sam beba, al se sjećam mnogih stvari i mnogo sam propatio pa ne želim da se išta takvo ikad više dogodi!

Kaže mi mama da ja nisam htio preći preko jednog mosta kad sam bio kod bake u Makedoniji jer sam se bojao da su preko četnici i počeo sam vrištat i plakat od straha(a dijete od 3-4 god.)!! Pa neka seru oni koji to nisu proživjeli, a mi ćemo se smijat njihovoj gluposti i nezrelosti!

WW2 je nešto sramotno za cijeli ljudski rod i ne bi trebali dopustit da se nešto takvo opet dogodi. Meni dođe da se rasplačem kad čitam o žrtvama...

Sterpo
02-10-2006, 20:28
da čoeče 50 miljuna je prevelika brojka :shock:

Fencing_LORD
02-10-2006, 20:30
[quote="King tiger":2j83zns6]Ko kad je Jerry govorio da bi voli bit nigger i imat svoju bandu :rotfl: :rotfl:

:rotfl:

Ahahaha

Stvarno?[/quote:2j83zns6]

No shit?

To mi daje dobri ideju - napisat ću priručnik "1000 Niggerskih pitanja i odgovora za bijelce koji žele biti 'madafaka' "

Neven <R>
02-10-2006, 21:27
Pa bolje da se priča o ww2, nego da padne u zaborav, ovako barem ostaje lekcija za budućnost (očito lekcija koju mnogi ne shvaćaju).

Herr Schnitzel
03-10-2006, 06:21
Koliko je imala americka vojska divizija pri iskrcavanju u Francusku?
I nemoj gledat u knjige. ;)


Uf pitanja, samo za Amere ne znam, ali sveukupno je Saveznika bilo oko 300-320 000...

Sterpo
03-10-2006, 09:24
da ali u britaniji di su se skupljali bilo ih je 4 000 000 :shock:

Herr Schnitzel
03-10-2006, 11:47
da ali u britaniji di su se skupljali bilo ih je 4 000 000 :shock:

Zapravo, tocnije je 3 000 000. Heh, a Nijemci u imali oko 1 000 000 trupa (ali su bili "razbacani" posvuda po Francuskoj).


Pa bolje da se priča o ww2, nego da padne u zaborav, ovako barem ostaje lekcija za budućnost (očito lekcija koju mnogi ne shvaćaju).S


Tako je...

03-10-2006, 16:14
Cuj ono zanimiljiv mi je taj rat,ali samo u povijesti..a ovo kad je jerry govorio da bi bio crnac :rotfl:

Sterpo
03-10-2006, 18:28
da ali u britaniji di su se skupljali bilo ih je 4 000 000 :shock:

Zapravo, tocnije je 3 000 000. Heh, a Nijemci u imali oko 1 000 000 trupa (ali su bili "razbacani" posvuda po Francuskoj).


Pa bolje da se priča o ww2, nego da padne u zaborav, ovako barem ostaje lekcija za budućnost (očito lekcija koju mnogi ne shvaćaju).S


Tako je...

da ali nije svih 3 000 000 išlo odjednom išlo ih je 150 000 ja mislim

Prince-Artas
03-10-2006, 18:29
da čoeče 50 miljuna je prevelika brojka :shock:

i to sve zbog debila poput hitlera, churchhilla, roosevelta, staljina............

Jerry
03-10-2006, 18:37
staljin je :thumbs2: i cijela sovjetska vlada kad je bila :thumbs2:
btw,što se tiče rata (domovinskog) ja sam se rodio pri završetku rata,no mama mi je pričala da je u sobi u kojoj se ona skrivala sa mnom,pala granata i navodno ozljedila me,tako što mi je nešto od stakalca razrezalo uho (imam još ožiljak,navodno je od tog) i žao mi je ljudi koji su proživljavali logore,poput moga tate koji se borio u Vukovaru za hrvatsku,na svu sreću preživio je no ima nekih problema s jetrama,što se tiče WW2-a volim odigrati "koji " CoD 2 :) ,i jako volim sovjete odnosno njihove planove,vojsku ma većinom sve to,oduvijek (otkad znam za sebe) me zanimao WW2

Kenyi
03-10-2006, 18:38
jebeš ww2...najveći ljudski masakr ikad je mnogima izvor zabave, zarade i predmet obožavanja. sramota

Sterpo
03-10-2006, 18:47
da čoeče 50 miljuna je prevelika brojka :shock:

i to sve zbog debila poput hitlera, churchhilla, roosevelta, staljina............

ja vidim ovdje kao debile hitlera jer je on sve to zakuhao a da mu nisu ova trjica objavila rat ko zna kao bi danas svijet izgledao

NiX4tHeG@M3R
03-10-2006, 18:50
btw,što se tiče rata (domovinskog) ja sam se rodio pri završetku rata,no mama mi je pričala da je u sobi u kojoj se ona skrivala sa mnom,pala granata i navodno ozljedila me,tako što mi je nešto od stakalca razrezalo uho (imam još ožiljak,navodno je od tog) i žao mi je ljudi koji su proživljavali logore,poput moga tate koji se borio u Vukovaru za hrvatsku,na svu sreću preživio je no ima nekih problema s jetrama,

žao mi je

:(

King tiger
03-10-2006, 18:50
i to sve zbog debila poput hitlera, churchhilla, roosevelta, staljina............
Za Hitlera i Staljina se slazem ali z CHurchilla i Roosevelta :rotfl: :rotfl: :rotfl: danas bi bio u qrcu od ovce.

g@mer4life
03-10-2006, 18:52
da čoeče 50 miljuna je prevelika brojka :shock:

i to sve zbog debila poput hitlera, churchhilla, roosevelta, staljina............



hitler je debil....al ostali nisu.....da nema njih mi bismo sada bili robovi(to je hitler namjenio nama).....tako da s tim izjavama prestaneš jer neznaš što govooriš

Prince-Artas
03-10-2006, 18:53
da čoeče 50 miljuna je prevelika brojka :shock:

i to sve zbog debila poput hitlera, churchhilla, roosevelta, staljina............

ja vidim ovdje kao debile hitlera jer je on sve to zakuhao a da mu nisu ova trjica objavila rat ko zna kao bi danas svijet izgledao

svi su oni krivi, sjeti se tko je hitleru popuštao i dao sudete, tko je izazivao japance, sjeti se versaja, sjeti se koga je churchhill podržavao prvih nekoliko godina rata na našim prostorima, sjeti se tko je imao kolonije a tko nije, nemoj mislit da su ovi drugi neki veliki pozitivci

Pilip
03-10-2006, 18:54
Koliko je imala americka vojska divizija pri iskrcavanju u Francusku?
I nemoj gledat u knjige. ;)


Uf pitanja, samo za Amere ne znam, ali sveukupno je Saveznika bilo oko 300-320 000...

38 divizija. ;)
Onak pital sam samo da vidim. :)

Prince-Artas
03-10-2006, 19:10
[quote=Sterpo]da čoeče 50 miljuna je prevelika brojka :shock:

i to sve zbog debila poput hitlera, churchhilla, roosevelta, staljina............



hitler je debil....al ostali nisu.....da nema njih mi bismo sada bili robovi(to je hitler namjenio nama).....tako da s tim izjavama prestaneš jer neznaš što govooriš[/quote:tk1s20qk]

sorry ali nemaš pojma o čem govoriš

NiX4tHeG@M3R
03-10-2006, 19:11
I ja tako mislim!Sada ćemo učiti WWII!!!

Prince-Artas
03-10-2006, 19:15
neki ovdje stvarno misle da su ameri došli osloboditi da bi donjeli slobodu i demokraciju

g@mer4life
03-10-2006, 19:15
[quote=Sterpo]da čoeče 50 miljuna je prevelika brojka :shock:

i to sve zbog debila poput hitlera, churchhilla, roosevelta, staljina............

ja vidim ovdje kao debile hitlera jer je on sve to zakuhao a da mu nisu ova trjica objavila rat ko zna kao bi danas svijet izgledao

svi su oni krivi, sjeti se tko je hitleru popuštao i dao sudete, tko je izazivao japance, sjeti se versaja, sjeti se koga je churchhill podržavao prvih nekoliko godina rata na našim prostorima, sjeti se tko je imao kolonije a tko nije, nemoj mislit da su ovi drugi neki veliki pozitivci[/quote:297e5um1]


imaš pravo...al...raspizdili su njmce u versaju(nakon 1 svj. rata)...japance su izazvali ameri..ali su japanci prvi napali
a hitleru s upopuštali jer su mislili da će stati.....a ne izazvati najveći rat ikada
tru,tru curchil je podržava srbe...al tad je bilo drugačije...to se mora uzet u obzir
erm...ovo zadnje ne stoji....1 svj. rat je izazvan zbog želje italije i njemačke da se preraspodjele kolonije...britanci su se amo obranili..nakon drugog svjetskog rata su se britanci i ostali većinom mirno povukli iz svojih kolonija dok je francuzima bila poljuljana čast toga što su popušili od njemaca na veliko pa su vodili ratove protiv kolonija

Prince-Artas
03-10-2006, 19:19
@gamer4life
ne srbe nego dražu i njegove četnike.
po tebi je ok da britanci imaju kolonije a njemci ne, s pravom su se bunili
po tebi je ok davat nekome drugome djelove tuđe države
japanci su napravili odličan strategijski potez što su napali pearl harbor
britanci su se povukli iz kolonija nakon što su ih stoljećima pljačkali i tlačili i zbog toga su jedna od najrazvijenijih država na svijetu

King tiger
03-10-2006, 19:27
Imas pravo za kolonije, ali znas ono od dva zla izabveri manje.Oni su u ovome slucaju mnoogo manje zlo.

g@mer4life
03-10-2006, 19:28
@gamer4life
ne srbe nego dražu i njegove četnike.
po tebi je ok da britanci imaju kolonije a njemci ne, s pravom su se bunili
po tebi je ok davat nekome drugome djelove tuđe države
japanci su napravili odličan strategijski potez što su napali pearl harbor
britanci su se povukli iz kolonija nakon što su ih stoljećima pljačkali i tlačili i zbog toga su jedna od najrazvijenijih država na svijetu




erm...njemci su se ujedinili jako kasno kad su kolonije bile raspoređene pa su zato pokrenuli 1 svj. rat.....
2 ti ne stoji jer to tada nisu bile države već samo područja jako slabo razvijen....istina zbog kolonijalnih sila koje su samo sirovinu uzimali a nisu razvijali te države.....ali pogledajmo sad Afriku....sad nemaju kolonijalce pa su opet jako jako slabo razvijene(države..bivše kolonije)

3 odličan potez je bio napasti državu s nuklearkom koja neće prezat da je uporabi...... :o

4 britanci nisu razvijeni zbog kolonija......španjolska je bila nekoć valadar skoro cijele amerike prepune zlata..to nisu dobro iskoristili pa su ubrzo potrošili svo zlato i opet izgubili pridjev velesile

King tiger
03-10-2006, 19:33
Netacno, imas 1000 drugih faktora kao recimo klimu, izolovanost, vodu itd.

Yamamoto je rekao da ce poslije napada na Pearl Harbor japanci kratko vladati podrucjem ali da ce ih kasnije ameri potisnuti zbog neogranicenih zaliha i pobijediti.Nazalost nisu ga slusali.

King tiger
03-10-2006, 19:38
Da to je dio ali definitivno ima jos pun kufer toga.



Inace gamer ima pravo, posto je Njemacka bila razjedninjena i kasno se ujedinila dobila je malo kolonija.

Prince-Artas
03-10-2006, 19:39
afrika je nerazvijena baš zato jer je bila kolonizirana

to je točno i slažem se

@gamer4life


2 ti ne stoji jer to tada nisu bile države već samo područja jako slabo razvijen....istina zbog kolonijalnih sila koje su samo sirovinu uzimali a nisu razvijali te države.....ali pogledajmo sad Afriku....sad nemaju kolonijalce pa su opet jako jako slabo razvijene(države..bivše kolonije)

ovo šta govoriš nema smisla, afrika je bila bogata zlatom i dijamantima


3 odličan potez je bio napasti državu s nuklearkom koja neće prezat da je uporabi..

kada su japanci napali pearl harbour ameri nisu ima atomsku bombu


4 britanci nisu razvijeni zbog kolonija......španjolska je bila nekoć valadar skoro cijele amerike prepune zlata..to nisu dobro iskoristili pa su ubrzo potrošili svo zlato i opet izgubili pridjev velesile

nego zbog čega :? a šta se tiče španjolske ko da je to neka slabo razvijena zemlja

Prince-Artas
03-10-2006, 19:41
@King tiger-u krivu si, pogledaj samo granice po africi oni su neke narode jednostavno odvojili, te granice nisu prirodne, i VB i Francuska su najviše krive zbog toga

Dreamer Deceiver
03-10-2006, 19:43
za svaki jebeni rat je odgovorna amerika...da se svi dogovrimo i srusimo tu zemlju koja želi slobodan svijet i mir u svijetu onda bimo imali itekakav mir u svijetu

Fencing_LORD
03-10-2006, 19:45
@gamer4life
ne srbe nego dražu i njegove četnike.
po tebi je ok da britanci imaju kolonije a njemci ne, s pravom su se bunili
po tebi je ok davat nekome drugome djelove tuđe države
japanci su napravili odličan strategijski potez što su napali pearl harbor
britanci su se povukli iz kolonija nakon što su ih stoljećima pljačkali i tlačili i zbog toga su jedna od najrazvijenijih država na svijetu

Napokon netko tko iznosi realne povijesne činjenice.

Ameri sigurno nisu došli u pomoć kako bi uveli demokraciju već kako ne bi izgubili pare uložene u Antantu,a i morali su se Švabama osvetit za one potopljene brodove.

Ups! Ja zaluto' u prvi svjetski rat, hihi (sad to učimo pa sam se ufuro)

Uglavnom, slažem se s Prince Artasom

Prince-Artas
03-10-2006, 19:46
za svaki jebeni rat je odgovorna amerika...da se svi dogovrimo i srusimo tu zemlju koja želi slobodan svijet i mir u svijetu onda bimo imali itekakav mir u svijetu

nije za svaki ali ona se uvjek mora mješat u ime slobode i demokracije (da baš)
ps tnx Fencing_LORD

King tiger
03-10-2006, 19:48
@King tiger-u krivu si, pogledaj samo granice po africi oni su neke narode jednostavno odvojili, te granice nisu prirodne, i VB i Francuska su najviše krive zbog toga

Istina nakon sto su se povukli ostavili su granice u qrzu pa se sad biju tamo oko toga, ali gledaj nemos uletit i rec da su Englezeri odgovorni zato sto je Afrika siromasna.Imaju oni uticaja al jebiga nije to to.

croWduh
03-10-2006, 19:48
Tajni planovi i prototipovi zrakoplova koji bi poletjeli da je rat ušao u 1946.
http://www.luft46.com/

Njemci su bili u sljedećem mileniju već tada
http://www.luft46.com/mess/3bm1108j.jpg
http://www.luft46.com/arado/3bapi.jpg

Prince-Artas
03-10-2006, 19:50
@King tiger-u krivu si, pogledaj samo granice po africi oni su neke narode jednostavno odvojili, te granice nisu prirodne, i VB i Francuska su najviše krive zbog toga

Istina nakon sto su se povukli ostavili su granice u qrzu pa se sad biju tamo oko toga, ali gledaj nemos uletit i rec da su Englezeri odgovorni zato sto je Afrika siromasna.Imaju oni uticaja al jebiga nije to to.

a nego tko je, oni i francuzi su imali tamo najviše kolonija, da mi je samo znato tko je prvi počeo dovodit robove iz afrike, a šta su tek učinili englezi (sa španjolcima i francuzima) indijancima u americi, a kasnije su to činili i ameri

King tiger
03-10-2006, 19:51
Kao i recimo Gotha, Foo Fighter(zaboravio kako mu je pravo ime) itd.

Herr Schnitzel
03-10-2006, 19:51
staljin je :thumbs2: i cijela sovjetska vlada kad je bila :thumbs2:
btw,što se tiče rata (domovinskog) ja sam se rodio pri završetku rata,no mama mi je pričala da je u sobi u kojoj se ona skrivala sa mnom,pala granata i navodno ozljedila me,tako što mi je nešto od stakalca razrezalo uho (imam još ožiljak,navodno je od tog) i žao mi je ljudi koji su proživljavali logore,poput moga tate koji se borio u Vukovaru za hrvatsku,na svu sreću preživio je no ima nekih problema s jetrama,što se tiče WW2-a volim odigrati "koji " CoD 2 :) ,i jako volim sovjete odnosno njihove planove,vojsku ma većinom sve to,oduvijek (otkad znam za sebe) me zanimao WW2

Hmm, ne bih se slozio s tobom. OK, Staljin je doista vladao cvrstom rukom, i ja mislim da je to jedini nacin da se vlada drzavom velikom poput Rusije+jos 10-ak zemalja, jer inace bi doslo do totalnog kolapsa zbog jednostavne cinjenice da je SSSR prevelika drzava, i ne moze se svakog drzati zadovoljnim. Ali ne bih rekao da je njihova vlada :thumbs2:
jer nisu osigurali razvoj i napredak...

Eh sad, totalitarizam = stabilnost, ali uz cijenu nekih prava (npr. sloboda govora itd.)

demokracija = korupcija (samo pogledajte nas)

Onda se tu jos govorilo i o WW1. 'Vako, mislim da su ovdje vise krive kolonijalne sile (Engleska, Francuska) jer nisu bili spremni za razgovor i diplomaciju, nego su rekli: "Gospodo, odjebite ili cemo vas satrat"
Hmm, bas vidim 'ko je tu koga satro (Antanta bi propala da nije bilo amera).

Onda je tu bilo i govora o Japancima.
Osobno smatram da su Japanci izvojevali savrsenu pobjedu. Strateski (koliko je meni poznato) bez vecih greski. Mini-podmornice, kamikaze i bombarderi su cinili savrsenu kombinaciju.

Netko je rekao da su Japanci isprovocirali Amere. Totalno suprotno. Roosevelt je iz nekog razloga mrzio Japance, te je, kad je postao predsjednik, zamrznuo sva njihova sredstva u Americi, a Japan onda bas i nije imao drugog izbora. A da nisu objavili rat na vrijeme je istina. Naime, oni su planirali objavit rat Amerima sat vremena prije napada na Pearl Harbor, ali objava je stigla tek nekoliko minuta poslije napada. To je Roosevelt debelo iskoristio da bi dobio dodatnu podrsku...

Dreamer Deceiver
03-10-2006, 19:53
Hitler je bio genije,inteligentan i sve to bio je tip koji je mogo od nemčke napravit jednu od najboljih hzemalja koja bi cak premašila ameriku ali je ošo malo u kurac,ali pošto su onim vragom "osramotili" i ponizili nemčku te joj udezeili pun k toga ,tip je poludio i odlučio pogazit čitav svijet i pokazat da s nemcima nema šale te da oni nisu za zajebanciju,a to mu je i zamalo uspjelo....a ste gledali onaj dokumentarac Hitler : Okultno porijeklo,gdje se govori da je hitler se bavio i crnom magijom ?

King tiger
03-10-2006, 19:55
a nego tko je, oni i francuzi su imali tamo najviše kolonija, da mi je samo znato tko je prvi počeo dovodit robove iz afrike, a šta su tek učinili englezi (sa španjolcima i francuzima) indijancima u americi, a kasnije su to činili i ameri
Pa znam jeboga to ali sumnjam da bi bez stranih uticaja crnci i indijanci sad isli na mjesec u svojim space craftima.

Jerry je bubnuo otezu glupost.

DIjete procitaj knjigu "7000 dana u Sibiru" pa se onda javi.Staljin je ako nisi znao podijelio poljsku sa Hitlerom al ga je ovaj iznevjerio.

Prince-Artas
03-10-2006, 19:56
@croWduh-njemci su i u ww1 i u ww2 imali najnaprednije naoružanje
@Herr Schnitzel-nekim dijelom se slažem ali ovo šta uspoređuješ totalitarizam i kapitalizam ne stoji, na bezbroj primjera je doakazno da je komunizam promašena ideologija
ps i ja sam rekao da je napad na pear izazvan am. provokacijama, osim šta im je zamrznuo imovinu nije im izvozio naftu

Herr Schnitzel
03-10-2006, 19:56
Hitler je bio genije,inteligentan i sve to bio je tip koji je mogo od nemčke napravit jednu od najboljih hzemalja koja bi cak premašila ameriku ali je ošo malo u *****,ali pošto su onim vragom "osramotili" i ponizili nemčku te joj udezeili pun k toga ,tip je poludio i odlučio pogazit čitav svijet i pokazat da s nemcima nema šale te da oni nisu za zajebanciju,a to mu je i zamalo uspjelo....a ste gledali onaj dokumentarac Hitler : Okultno porijeklo,gdje se govori da je hitler se bavio i crnom magijom ?


Imam taj dokumentarac... Previse su napuhali tu pricu o Hitleru i crnoj magiji... Himmler je bio glavni za to :) ...

I doista, da je on kojim slucajem umro '38. on bi bio danas heroj, a ne zlocinac, jer je potpuno obnovio jednu unistenu drzavu...

Prince-Artas
03-10-2006, 19:59
I doista, da je on kojim slucajem umro '38. on bi bio danas heroj

istina, izvukao ih je iz teške gosp krize razvijajući vojnu industriju, i koju je hitler grešku napravio kad je napao rusiju i još veću kad je prestao napadat britanski RAF koji je bio gotovo uništen (napdao je london i raf se obnovio)

g@mer4life
03-10-2006, 19:59
Hitler je bio genije,inteligentan i sve to bio je tip koji je mogo od nemčke napravit jednu od najboljih hzemalja koja bi cak premašila ameriku ali je ošo malo u *****,ali pošto su onim vragom "osramotili" i ponizili nemčku te joj udezeili pun k toga ,tip je poludio i odlučio pogazit čitav svijet i pokazat da s nemcima nema šale te da oni nisu za zajebanciju,a to mu je i zamalo uspjelo....a ste gledali onaj dokumentarac Hitler : Okultno porijeklo,gdje se govori da je hitler se bavio i crnom magijom ?


hitler je bio ratni genije.....ali je katastrofalno pogreškuu napravio napadajući SSSR s taktikom blic kriga(jak brz i moćan prodor) jer je zemlja ogromna....vojnici su bili u ljetnim odoram na -40..doslovno su se smrzavali..također je odustao od osvajanja VB kad je ona bila pred slomom

a u africi je vladao rommel(njegov najbolji general tkz. pustinjaska lisica)koji je također spušio zbog niskog samopouzdanja njgovih vojnika

Herr Schnitzel
03-10-2006, 19:59
@croWduh-njemci su i u ww1 i u ww2 imali najnaprednije naoružanje
@Herr Schnitzel-nekim dijelom se slažem ali ovo šta uspoređuješ totalitarizam i kapitalizam ne stoji, na bezbroj primjera je doakazno da je komunizam promašena ideologija
ps i ja sam rekao da je napad na pear izazvan am. provokacijama, osim šta im je zamrznuo imovinu nije im izvozio naftu



Pa o tome sam i govorio :roll:

Fencing_LORD
03-10-2006, 19:59
Ono s crnom magijom je bezveze. Čovjek je imao viziju (bila je loša, ali hebga), a kad imaš viziju možeš svašta napravit, a imao je i podršku uništenog naroda željnog pravde, osvete i čvrstog vođe.

Jerry
03-10-2006, 20:00
Iako je Staljin poslao je u smrt stotine tisuća ljudi,ne znam uspio je vladat podosta velikom SSSR,kao što je her šnicla naveo,iako ja ne znam puno o WW2,no dosta pročavam SSSR,lenjina,staljina i "ekipu",čitam knjige,no još nisam došao do te 7000 dana u sibiru,no tenks na preporuci,prvom prilikom ću je pročitati

Fencing_LORD
03-10-2006, 20:01
Što gaže gamerforlife - jako loša taktika. U ono doba ju niju uspio Napoleon osvojit pa nije uspio ni ona, ali čeni mi se da se ljudi nikad neće naučit da s Ruskom zimom nema šale

King tiger
03-10-2006, 20:01
Citajte o Hitleru u doba prvog svjetskog, on se tamo borio, i tamo je poludio(ocito)

Inace bio je jedan brit. vojnik u prvom svjetskom koji je zatekao Hitlera samog, nenaoruzanog i nije ga htio upucat iz vojnicke solidarnosti.Da jest...

Fencing_LORD
03-10-2006, 20:03
Citajte o Hitleru u doba prvog svjetskog, on se tamo borio, i tamo je poludio(ocito)

Inace bio je jedan brit. vojnik u prvom svjetskom koji je zatekao Hitlera samog, nenaoruzanog i nije ga htio upucat iz vojnicke solidarnosti.Da jest...

jooj, di bi bio svijet da ga je upucao. šteta...

hitler je očito imao PTSP

Herr Schnitzel
03-10-2006, 20:04
Hitler je bio genije,inteligentan i sve to bio je tip koji je mogo od nemčke napravit jednu od najboljih hzemalja koja bi cak premašila ameriku ali je ošo malo u *****,ali pošto su onim vragom "osramotili" i ponizili nemčku te joj udezeili pun k toga ,tip je poludio i odlučio pogazit čitav svijet i pokazat da s nemcima nema šale te da oni nisu za zajebanciju,a to mu je i zamalo uspjelo....a ste gledali onaj dokumentarac Hitler : Okultno porijeklo,gdje se govori da je hitler se bavio i crnom magijom ?


hitler je bio ratni genije.....ali je katastrofalno pogreškuu napravio napadajući SSSR s taktikom blic kriga(jak brz i moćan prodor) jer je zemlja ogromna....vojnici su bili u ljetnim odoram na -40..doslovno su se smrzavali..također je odustao od osvajanja VB kad je ona bila pred slomom

a u africi je vladao rommel(njegov najbolji general tkz. pustinjaska lisica)koji je također spušio zbog niskog samopouzdanja njgovih vojnika


Napad na SSSR je stvarno bio ogromna pogreska, i ja mislim da je tu u pitanju bila i Hitlerova ideologija ljudi-bogova: "Ma izdrzat ce oni zimu, oni su bogovi"... Khmmm...

Prince-Artas
03-10-2006, 20:04
Citajte o Hitleru u doba prvog svjetskog, on se tamo borio, i tamo je poludio(ocito)

Inace bio je jedan brit. vojnik u prvom svjetskom koji je zatekao Hitlera samog, nenaoruzanog i nije ga htio upucat iz vojnicke solidarnosti.Da jest...

on je poludio zbog nepravde u versaju, a na račun toga i sa odreda je došao na vlast
@Herr Schnitzel-hitler je išao na rusiju jer je mrzio komuniste (njih je optužio za paljenje njem parlamenta 1930 i neke) a želio je stić na ušće volge gdje je bilo puno nalazišta nafte a do tu ih je spriječio staljingrad

Jerry
03-10-2006, 20:04
Što gaže gamerforlife - jako loša taktika. U ono doba ju niju uspio Napoleon osvojit pa nije uspio ni ona, ali čeni mi se da se ljudi nikad neće naučit da s Ruskom zimom nema šaleslažem se jer Rusi su odlično iskoristili svoju zimu,i svaka im čast što su stekli takvu stratešku prednost,a Hitler je bio "glup" kad se okrenuo protiv Rusije,jer je izgubio tako jednog dosta jakog saveznika

King tiger
03-10-2006, 20:05
hitler je bio ratni genije.....ali je katastrofalno pogreškuu napravio napadajući SSSR s taktikom blic kriga(jak brz i moćan prodor) jer je zemlja ogromna....vojnici su bili u ljetnim odoram na -40..doslovno su se smrzavali..također je odustao od osvajanja VB kad je ona bila pred slomom

a u africi je vladao rommel(njegov najbolji general tkz. pustinjaska lisica)koji je također spušio zbog niskog samopouzdanja njgovih vojnika
Nit je Hitler bio ratni genije,Nit je Romel spusio zbog niskog samopouzdanja.

On je bio ludjak, megaloman koji je zelio ogromno na brzinu.Rusiju nikad nije ni mogao osvojit.

Guderian je izmislio Blitzkrig i on je bio jedini nacin da se nesto napravi u RUsiji.Da su krenuli sa rovovima spusili bi prije.


Romel je imao iskusne vojnike koji su bili duplo bolji od britanskih ali je njega unistio nedostatak zaliha koje slaba njemacka mornarica nije mogla dobavljat.

Herr Schnitzel
03-10-2006, 20:06
Heinz Guderian, tocno. On je bio zapovjednik u tenkovskoj jedinici...

g@mer4life
03-10-2006, 20:09
Što gaže gamerforlife - jako loša taktika. U ono doba ju niju uspio Napoleon osvojit pa nije uspio ni ona, ali čeni mi se da se ljudi nikad neće naučit da s Ruskom zimom nema šaleslažem se jer Rusi su odlično iskoristili svoju zimu,i svaka im čast što su stekli takvu stratešku prednost,a Hitler je bio "glup" kad se okrenuo protiv Rusije,jer je izgubio tako jednog dosta jakog saveznika

SSSR nije bio glup..znali su oni da će hitler jednom napasti..tako da su samo službeno bili saveznici...

Fencing_LORD
03-10-2006, 20:09
Ali Rusija je prevelika, a Njemačka preoštećena za Blitzkrieg

Herr Schnitzel
03-10-2006, 20:09
[quote="King tiger":2jxyzu8i]Citajte o Hitleru u doba prvog svjetskog, on se tamo borio, i tamo je poludio(ocito)

Inace bio je jedan brit. vojnik u prvom svjetskom koji je zatekao Hitlera samog, nenaoruzanog i nije ga htio upucat iz vojnicke solidarnosti.Da jest...

on je poludio zbog nepravde u versaju, a na račun toga i sa odreda je došao na vlast
@Herr Schnitzel-hitler je išao na rusiju jer je mrzio komuniste (njih je optužio za paljenje njem parlamenta 1930 i neke) a želio je stić na ušće volge gdje je bilo puno nalazišta nafte a do tu ih je spriječio staljingrad[/quote:2jxyzu8i]

Znam, ono je bila sala :roll:

Prince-Artas
03-10-2006, 20:11
[quote="Fencing_LORD":8nbvarm3]Što gaže gamerforlife - jako loša taktika. U ono doba ju niju uspio Napoleon osvojit pa nije uspio ni ona, ali čeni mi se da se ljudi nikad neće naučit da s Ruskom zimom nema šaleslažem se jer Rusi su odlično iskoristili svoju zimu,i svaka im čast što su stekli takvu stratešku prednost,a Hitler je bio "glup" kad se okrenuo protiv Rusije,jer je izgubio tako jednog dosta jakog saveznika

SSSR nije bio glup..znali su oni da će hitler jednom napasti..tako da su samo službeno bili saveznici...[/quote:8nbvarm3]

e tu se varaš, staljin je vjerovao hitleru do posljednjeg trenutka iako ga je tajna služba uvjeravala da će njemci napast ruse

Herr Schnitzel
03-10-2006, 20:13
Ma vjerovao mu je vraga, oni nisu vjerovali jedan drugome ni 0.1%, taj savez je bio samo za grabez (Poljska, anyone?).

Fencing_LORD
03-10-2006, 20:13
[quote=Jerry][quote="Fencing_LORD":15dearpq]Što gaže gamerforlife - jako loša taktika. U ono doba ju niju uspio Napoleon osvojit pa nije uspio ni ona, ali čeni mi se da se ljudi nikad neće naučit da s Ruskom zimom nema šaleslažem se jer Rusi su odlično iskoristili svoju zimu,i svaka im čast što su stekli takvu stratešku prednost,a Hitler je bio "glup" kad se okrenuo protiv Rusije,jer je izgubio tako jednog dosta jakog saveznika

SSSR nije bio glup..znali su oni da će hitler jednom napasti..tako da su samo službeno bili saveznici...[/quote:15dearpq]

e tu se varaš, staljin je vjerovao hitleru do posljednjeg trenutka iako ga je tajna služba uvjeravala da će njemci napast ruse[/quote:15dearpq]

jadan čovjek, ali takvi su diktatori - ili su preparanoični ili slijepo vjeruju sve što "može pomoći" njihovj državi tj. njihovom usponu

Prince-Artas
03-10-2006, 20:14
Ma vjerovao mu je vraga, oni nisu vjerovali jedan drugome ni 0.1%, taj savez je bio samo za grabez (Poljska, anyone?).

to ti je povjesna činjenica

King tiger
03-10-2006, 20:14
Istina ali Artas donekle ima pravo, nije Staljin ocekivao takav napad tada.

Fencing_LORD
03-10-2006, 20:15
(Poljska, anyone?).

hehe, good point

Herr Schnitzel
03-10-2006, 20:16
Vjerojatno nije, ali rekao je:


staljin je vjerovao hitleru do posljednjeg trenutka iako ga je tajna služba uvjeravala da će njemci napast ruse

Sterpo
03-10-2006, 20:17
Ma vjerovao mu je vraga, oni nisu vjerovali jedan drugome ni 0.1%, taj savez je bio samo za grabez (Poljska, anyone?).

nije htio obavjestiti vojsku dok hitler nije napao

King tiger
03-10-2006, 20:18
Inace Engleseri(ti ljudi stvarno ne znaju za dezić) i Francuzi su mogli na pocetku rata smrvit svabe na zapadnom frontu jer su bili u povecoj prednosti u broju divizija ali su umjesto napada bombardovali ih mirovnim letcima koje su svabe zvale"toalet papir" :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Sterpo
03-10-2006, 20:20
lol ali oni su mislili da će se švabe širit na istok (mrzili su komunizam)

Herr Schnitzel
03-10-2006, 20:20
Imali su puno vise divizija, ali nisu bili spremni za napad...

Prince-Artas
03-10-2006, 20:21
Vjerojatno nije, ali rekao je:


staljin je vjerovao hitleru do posljednjeg trenutka iako ga je tajna služba uvjeravala da će njemci napast ruse

wikipedija


Even though Stalin received intelligence warnings of a German attack[18], he sought to avoid any obvious defensive preparation which might further provoke the Germans, in the hope of buying time to modernize and strengthen his military forces.

King tiger
03-10-2006, 20:22
Imali su puno vise divizija, ali nisu bili spremni za napad...
Da ali ni svabe nisu bile potpuno spremne zbog poljske.

Herr Schnitzel
03-10-2006, 20:24
Vjerojatno nije, ali rekao je:

[quote]staljin je vjerovao hitleru do posljednjeg trenutka iako ga je tajna služba uvjeravala da će njemci napast ruse

wikipedija


Even though Stalin received intelligence warnings of a German attack[18], he sought to avoid any obvious defensive preparation which might further provoke the Germans, in the hope of buying time to modernize and strengthen his military forces.[/quote:938c2v4l]

Ma znam ja sve to, nego si ti rekao da je Staljin VJEROVAO Hitler sve do posljednjeg trenutka...

Herr Schnitzel
03-10-2006, 20:25
Imali su puno vise divizija, ali nisu bili spremni za napad...
Da ali ni svabe nisu bile potpuno spremne zbog poljske.


Heh, ali spremniji od Englezera i Frenchieja...
Uglavnom, Poljska ih je trebala moliti na koljenima da bi dobili pomoc... Jebeni saveznici...

Prince-Artas
03-10-2006, 20:25
[quote="Herr Schnitzel":iffk8w20]Vjerojatno nije, ali rekao je:

[quote]staljin je vjerovao hitleru do posljednjeg trenutka iako ga je tajna služba uvjeravala da će njemci napast ruse

wikipedija


Even though Stalin received intelligence warnings of a German attack[18], he sought to avoid any obvious defensive preparation which might further provoke the Germans, in the hope of buying time to modernize and strengthen his military forces.[/quote:iffk8w20]

Ma znam ja sve to, nego si ti rekao da je Staljin VJEROVAO Hitler sve do posljednjeg trenutka...[/quote:iffk8w20]

pa vjerovao je da ga neće napast, šta ti oćeš reć :?

ps ovi šta kažu da su tribali napast prije hitlera, pa odakle VB vojska na kopnu, kasnije su je ipak iskrcali ali dogodio se debakl kod dunkirka kada su njemci zarobili 40000 francuza :rotfl: dok su englezi uspjeli uteć

Herr Schnitzel
03-10-2006, 20:26
Ma dobro, nije bitno...

King tiger
03-10-2006, 20:27
Kad malo razmislim nisu im ni mogli nista, francuzi bi se vjerovatno usrali pa bi se predali u po frke. :rotfl:

Herr Schnitzel
03-10-2006, 20:27
Kad malo razmislim nisu im ni mogli nista, francuzi bi se vjerovatno usrali pa bi se predali u po frke. :rotfl:

O tome ti ja govorim... :rotfl:

g@mer4life
03-10-2006, 20:38
[quote="Prince-Artas":bsmuk07u][quote="Herr Schnitzel":bsmuk07u]Vjerojatno nije, ali rekao je:

[quote]staljin je vjerovao hitleru do posljednjeg trenutka iako ga je tajna služba uvjeravala da će njemci napast ruse

wikipedija


Even though Stalin received intelligence warnings of a German attack[18], he sought to avoid any obvious defensive preparation which might further provoke the Germans, in the hope of buying time to modernize and strengthen his military forces.[/quote:bsmuk07u]

Ma znam ja sve to, nego si ti rekao da je Staljin VJEROVAO Hitler sve do posljednjeg trenutka...[/quote:bsmuk07u]

pa vjerovao je da ga neće napast, šta ti oćeš reć :?

ps ovi šta kažu da su tribali napast prije hitlera, pa odakle VB vojska na kopnu, kasnije su je ipak iskrcali ali dogodio se debakl kod dunkirka kada su njemci zarobili 40000 francuza :rotfl: dok su englezi uspjeli uteć[/quote:bsmuk07u]



ak je vjerovao hitleru ondaje bio glup...pa on je mrzio komunizam
a šta je s njemačkim debaklom u Africi....100000 švaba se predalo

raptoxx
03-10-2006, 20:40
hitler je izgubio rat jer je kasnije nego planirano krenuo na rusiju( djelomice je za to zaslužna i frka koja se odvijala na našim područjima u to vrijeme) a te je godine ruska zima neuobičajeno rano stigla. normalno, njihovi strojevi nisu bili naviknuti na zimu( e da su tad imali raptoxx napajanja, vani -10 a u kompu 60 celzijevih) a ni vojnici nisu bili naviknuti. pola ih pomrlo od bolesti i hladnoće.
ne da se lako rusija. nije ju osvojio ni napoleon, pa ni hitler.

King tiger
03-10-2006, 20:40
ak je vjerovao hitleru ondaje bio glup...pa on je mrzio komunizam
a šta je s njemačkim debaklom u Africi....100000 švaba se predalo

Nije to nikakav debakl, sa mnoooogo manje ljudi, manje opreme, manje VODE,manje municije, rommel je uspio otegnuti taj rat sto je duze mogao.To sto je bio normalan i nije htio drzat Festung da svi izginu je drugo.

NiX4tHeG@M3R
03-10-2006, 20:48
U WWII su trebali koristiti raptoxx napajanja kao bombe ili napalm!

raptoxx
03-10-2006, 20:52
da su imali nacisti raptoxx u WWII, puno bi se brže čevapi pržili.

edit:
eto, da sad ne biste pomislili da sam ja neki nacist, ili šta već

Prince-Artas
03-10-2006, 20:54
ak je vjerovao hitleru ondaje bio glup...pa on je mrzio komunizam
a šta je s njemačkim debaklom u Africi....100000 švaba se predalo

Nije to nikakav debakl, sa mnoooogo manje ljudi, manje opreme, manje VODE,manje municije, rommel je uspio otegnuti taj rat sto je duze mogao.To sto je bio normalan i nije htio drzat Festung da svi izginu je drugo.

sve ti je čovjek rekao, samo da nadodam da su bili kratki i s naftom a šta bi bilo da se ameri nisu iskrcali u sj afriku, rommel je bio briljantan general, osvojio je tobruk sa duplo manje vojske i skoro troduplo manje tenkova i obranio ga 2put ( u tom drugom napadu rommel im je uništio 196 tenkova a oni njemu 12) od napada britanaca dok su ga 3 put pobjedili s velikim žrtvama

tako da gamer4life po neznam koji put si u krivu

Dreamer Deceiver
03-10-2006, 20:55
hitler je izgubio rat jer je kasnije nego planirano krenuo na rusiju( djelomice je za to zaslužna i frka koja se odvijala na našim područjima u to vrijeme) a te je godine ruska zima neuobičajeno rano stigla. normalno, njihovi strojevi nisu bili naviknuti na zimu( e da su tad imali raptoxx napajanja, vani -10 a u kompu 60 celzijevih) a ni vojnici nisu bili naviknuti. pola ih pomrlo od bolesti i hladnoće.
ne da se lako rusija. nije ju osvojio ni napoleon, pa ni hitler.

ruska zima stiže pun k ranije nego kod nas,ja mislim da su trenirali vojnikete ih malo prilagodilo ruskim uvjetima uspjeli bi pobijedit rusiju

Fencing_LORD
03-10-2006, 20:55
da su imali nacisti raptoxx u WWII, puno bi se brže židovi pržili. :rotfl:

to nije smiješno, budalo

BTW, to si ti Bastard jelda? U spamanju nisi ni do koljena Nixi i Icy-u so cut the crap with double accounts!

Prince-Artas
03-10-2006, 20:55
da su imali nacisti raptoxx u WWII, puno bi se brže židovi pržili. :rotfl:

budalo, di je weky

Herr Schnitzel
03-10-2006, 20:59
Samo da zato ne zakljuca temu, jer je bas zanimljivo...
Ali inace Ruse nije bilo lako pobijedit jer su imali itekakvu motivaciju (korak nazad i :kill: ).

Babitz
03-10-2006, 21:14
gej topik

g@mer4life
03-10-2006, 21:14
[quote]

ak je vjerovao hitleru ondaje bio glup...pa on je mrzio komunizam
a šta je s njemačkim debaklom u Africi....100000 švaba se predalo

Nije to nikakav debakl, sa mnoooogo manje ljudi, manje opreme, manje VODE,manje municije, rommel je uspio otegnuti taj rat sto je duze mogao.To sto je bio normalan i nije htio drzat Festung da svi izginu je drugo.

sve ti je čovjek rekao, samo da nadodam da su bili kratki i s naftom a šta bi bilo da se ameri nisu iskrcali u sj afriku, rommel je bio briljantan general, osvojio je tobruk sa duplo manje vojske i skoro troduplo manje tenkova i obranio ga 2put ( u tom drugom napadu rommel im je uništio 196 tenkova a oni njemu 12) od napada britanaca dok su ga 3 put pobjedili s velikim žrtvama

tako da gamer4life po neznam koji put si u krivu[/quote:3974er0m]


ja nigdje nisam napisao da je rommel loš general....a svoje zanje crpim iz mozga a ne ko ti iz wikipedie ili googla





a rusi su se obranili zato što kad suu se povlačili su spaljivali sve tako da njmci ne mogu nish iskoristiti

Dreamer Deceiver
03-10-2006, 21:17
[quote="King tiger":w8ygwf3y][quote]

ak je vjerovao hitleru ondaje bio glup...pa on je mrzio komunizam
a šta je s njemačkim debaklom u Africi....100000 švaba se predalo

Nije to nikakav debakl, sa mnoooogo manje ljudi, manje opreme, manje VODE,manje municije, rommel je uspio otegnuti taj rat sto je duze mogao.To sto je bio normalan i nije htio drzat Festung da svi izginu je drugo.

sve ti je čovjek rekao, samo da nadodam da su bili kratki i s naftom a šta bi bilo da se ameri nisu iskrcali u sj afriku, rommel je bio briljantan general, osvojio je tobruk sa duplo manje vojske i skoro troduplo manje tenkova i obranio ga 2put ( u tom drugom napadu rommel im je uništio 196 tenkova a oni njemu 12) od napada britanaca dok su ga 3 put pobjedili s velikim žrtvama

tako da gamer4life po neznam koji put si u krivu[/quote:w8ygwf3y]







a rusi su se obranili zato što kad suu se povlačili su spaljivali sve tako da njmci ne mogu nish iskoristiti[/quote:w8ygwf3y]

zar nije to bilo kad je napoleon napo rusiju ??

Pilip
03-10-2006, 21:19
Pren00b ste da pricate o ww2.

Babitz
03-10-2006, 21:21
Pren00b ste da pricate o ww2.ti si kao jedini dostojan?

WiseOwl
03-10-2006, 21:23
prokleti nemci i ameri samo čine delaju

g@mer4life
03-10-2006, 21:24
[quote="King tiger":1k8mywyq][quote]

ak je vjerovao hitleru ondaje bio glup...pa on je mrzio komunizam
a šta je s njemačkim debaklom u Africi....100000 švaba se predalo

Nije to nikakav debakl, sa mnoooogo manje ljudi, manje opreme, manje VODE,manje municije, rommel je uspio otegnuti taj rat sto je duze mogao.To sto je bio normalan i nije htio drzat Festung da svi izginu je drugo.

sve ti je čovjek rekao, samo da nadodam da su bili kratki i s naftom a šta bi bilo da se ameri nisu iskrcali u sj afriku, rommel je bio briljantan general, osvojio je tobruk sa duplo manje vojske i skoro troduplo manje tenkova i obranio ga 2put ( u tom drugom napadu rommel im je uništio 196 tenkova a oni njemu 12) od napada britanaca dok su ga 3 put pobjedili s velikim žrtvama

tako da gamer4life po neznam koji put si u krivu







a rusi su se obranili zato što kad suu se povlačili su spaljivali sve tako da njmci ne mogu nish iskoristiti[/quote:1k8mywyq]

zar nije to bilo kad je napoleon napo rusiju ??[/quote:1k8mywyq]


mažda..al sam siguran da s to radili u WW2

raptoxx
03-10-2006, 21:32
[quote="Prince-Artas":1r0karao][quote="King tiger":1r0karao][quote]

ak je vjerovao hitleru ondaje bio glup...pa on je mrzio komunizam
a šta je s njemačkim debaklom u Africi....100000 švaba se predalo

Nije to nikakav debakl, sa mnoooogo manje ljudi, manje opreme, manje VODE,manje municije, rommel je uspio otegnuti taj rat sto je duze mogao.To sto je bio normalan i nije htio drzat Festung da svi izginu je drugo.

sve ti je čovjek rekao, samo da nadodam da su bili kratki i s naftom a šta bi bilo da se ameri nisu iskrcali u sj afriku, rommel je bio briljantan general, osvojio je tobruk sa duplo manje vojske i skoro troduplo manje tenkova i obranio ga 2put ( u tom drugom napadu rommel im je uništio 196 tenkova a oni njemu 12) od napada britanaca dok su ga 3 put pobjedili s velikim žrtvama

tako da gamer4life po neznam koji put si u krivu







a rusi su se obranili zato što kad suu se povlačili su spaljivali sve tako da njmci ne mogu nish iskoristiti[/quote:1r0karao]

zar nije to bilo kad je napoleon napo rusiju ??[/quote:1r0karao]


mažda..al sam siguran da s to radili u WW2[/quote:1r0karao]
nisu. ti misliš na napoleonovo probijanje do moskve. na tom putu je izgubio mnogo vojnika, a kad je stigao do moskve, nije bilo ni žive duše, grad je bio ispražnjen. hrpa vojnika izgubljena bez borbe.

Prince-Artas
03-10-2006, 21:38
@g@mer4life-za vrime napoleona rusi su palili sve pa čak su zapalili i moskvu, inače SVE šta sam ja rekao znao sam iz wikipedije sam samo izvukao ono o tenkovima, i bolje bi ti bilo da prpvjeriš to šta pričaš

Fencing_LORD
03-10-2006, 21:41
@g@mer4life-za vrime napoleona rusi su palili sve pa čak su zapalili i moskvu, inače SVE šta sam ja rekao znao sam iz wikipedije sam samo izvukao ono o tenkovima, i bolje bi ti bilo da prpvjeriš to šta pričaš

to mi je tako smiješno, ali dobar potez - zapalili su Moskvu kako se Francuzi ne bi imali gdje skloniti od zime

raptoxx
03-10-2006, 21:43
[quote="Prince-Artas":2n75rtjy]@g@mer4life-za vrime napoleona rusi su palili sve pa čak su zapalili i moskvu, inače SVE šta sam ja rekao znao sam iz wikipedije sam samo izvukao ono o tenkovima, i bolje bi ti bilo da prpvjeriš to šta pričaš

to mi je tako smiješno, ali dobar potez - zapalili su Moskvu kako se Francuzi ne bi imali gdje skloniti od zime[/quote:2n75rtjy]
šta, nisu se mogli uz vatru grijati?
ili bar uz raptoxx napajanja :rotfl:

Fencing_LORD
03-10-2006, 21:45
[quote="Prince-Artas":2tttkipk]@g@mer4life-za vrime napoleona rusi su palili sve pa čak su zapalili i moskvu, inače SVE šta sam ja rekao znao sam iz wikipedije sam samo izvukao ono o tenkovima, i bolje bi ti bilo da prpvjeriš to šta pričaš

to mi je tako smiješno, ali dobar potez - zapalili su Moskvu kako se Francuzi ne bi imali gdje skloniti od zime
šta, nisu se mogli uz vatru grijati?
ili bar uz raptoxx napajanja :rotfl:[/quote:2tttkipk]

ajde molim te lijepo zaobiđi ovu temu jer je ovo realna rasprava, a ne neka spamerska zajebancija

Kiklop
03-10-2006, 21:59
[quote="Fencing_LORD":49i0tuuh][quote="Prince-Artas":49i0tuuh]@g@mer4life-za vrime napoleona rusi su palili sve pa čak su zapalili i moskvu, inače SVE šta sam ja rekao znao sam iz wikipedije sam samo izvukao ono o tenkovima, i bolje bi ti bilo da prpvjeriš to šta pričaš

to mi je tako smiješno, ali dobar potez - zapalili su Moskvu kako se Francuzi ne bi imali gdje skloniti od zime
šta, nisu se mogli uz vatru grijati?
ili bar uz raptoxx napajanja :rotfl:[/quote:49i0tuuh]

ajde molim te lijepo zaobiđi ovu temu jer je ovo realna rasprava, a ne neka spamerska zajebancija[/quote:49i0tuuh]a ti si mi kao nesto inteligentan za rasprave ovi ljudi valjda ne vjeruju u darwinovu teoriju

Prince-Artas
03-10-2006, 22:02
kiklop nije ovdje mjesto noobovima popot tebe, nemoj mi ovdje spamat zaključat će zanimljiv topic, ako imaš nešto reć meni ili nekom drugom koristi pp

Fencing_LORD
03-10-2006, 22:04
[quote="Fencing_LORD":2afh5wn5][quote="Prince-Artas":2afh5wn5]@g@mer4life-za vrime napoleona rusi su palili sve pa čak su zapalili i moskvu, inače SVE šta sam ja rekao znao sam iz wikipedije sam samo izvukao ono o tenkovima, i bolje bi ti bilo da prpvjeriš to šta pričaš

to mi je tako smiješno, ali dobar potez - zapalili su Moskvu kako se Francuzi ne bi imali gdje skloniti od zime
šta, nisu se mogli uz vatru grijati?
ili bar uz raptoxx napajanja :rotfl:

ajde molim te lijepo zaobiđi ovu temu jer je ovo realna rasprava, a ne neka spamerska zajebancija[/quote:2afh5wn5]a ti si mi kao nesto inteligentan za rasprave ovi ljudi valjda ne vjeruju u darwinovu teoriju[/quote:2afh5wn5]

WATCH YOURSELF YOUNG BOY!!! YOU DON'T WANT TO FEEL MY WRATH!!! TRUST ME...

Meni je najviše žao onih jadnih ljudi u koncentracionim logorima. Strašno. Moj pradjed je bio u slavenskom, ali je na svu sreću uspio pobjeći i na kraju sam ja nastao :D

Toliko ih jepoginulo... A Njemci su još uredno raspoređivali zube na jednu stranu, salo na drugu, kosu na treću itd.

Prince-Artas
03-10-2006, 22:10
moj pradjed i njegov susjed bili su u četveroredu a jedan pradjed je nestao u ww2 a jednog su streljali partizani negdje kod širokog brijega u bih

Fencing_LORD
03-10-2006, 22:11
moj pradjed i njegov susjed bili su u četveroredu a jedan pradjed je nestao u ww2 a jednog su streljali partizani negdje kod širokog brijega u bih

uf... nezgodno - ubili ga partizani

raptoxx
03-10-2006, 22:25
pradjed i njegov brat u drugom svjetskom. ne znam jesu li nestali, ili ubijeni, niti znam kako i gdje. ne volim postavljati takva pitanja, jer mi se baba rasplače na svaku sitnicu.

čak ni ja ne mogu zaspammat na nešto ovakvo.

King tiger
03-10-2006, 23:00
Meni je jedan pradjed odveden u Handschar diviziju i poginuo je , a drugi je oso u partizane i ranjen je.Da sve bude komplikovanije u porodicnoj kuci je bio smjesten stab svabski za regiju :o

Herr Schnitzel
04-10-2006, 06:18
Meni je jedan pradjed odveden u Handschar diviziju i poginuo je , a drugi je oso u partizane i ranjen je.Da sve bude komplikovanije u porodicnoj kuci je bio smjesten stab svabski za regiju :o


Handshcar? Daj me malo podsjeti koji su to. Zahrdao sam...
Inace, pomalo mi je zao sto ljudi misle da su svi Nijemci bili zli nacisti...
Ne govorim da su bili u krivu, ali Wehrmacht nije imao puno veze sa holokaustom, tu je vise bio SS. Ili, evo npr. moja baka je za vrijeme WW2 imala oko 5 godina, a Nijemci koji su bili tamo stacionirani nisu ih mucili, cak niti previse gnjavili. Pa tako bi moja baka ponekad recitirala pjesmice na njemackom pred njima. Oni bi joj za nagradu dali slatkise...
A moj djed je prisilno bio u Partizanima. Bio je tesko ranjen, a spasio ga je Njemacki lijecnik, tako riskirajuci i svoj zivot...

@Pilip - ako smo svi mi ovdje ispod tvoje razine, onda se lijepo mozes ic jebat, OK?

@King Mortal - ako ti je ovo gej topic, onda ti budi macho muskarcina i nemoj ovdje srat...

Dreamer Deceiver
04-10-2006, 06:20
ja bi pito svoje kako je bilo ali ne želim otvarat stare rane

King tiger
04-10-2006, 07:41
ja nigdje nisam napisao da je rommel loš general....a svoje zanje crpim iz mozga a ne ko ti iz wikipedie ili googla


sta mislis kako mi ovdje raspravljamo, u drugom tabu citamo wikipediu?
Pa vjerovatno zato tema ima odgovor svake minute, covjece normalno je da iz glave pises.

@Herr Schnitzel:
Handschar ti je bila divizija u kojoj su stavljali muslimane.

Enivej ww2 je bio grozna stvar.

P:S:znatel i za Dunquerqe? Svabe su mogle smrvit engleze ali Hitler nije naredio konacni napad...

Sterpo
04-10-2006, 08:35
da hitler se tako puno puta zahebao. a to da nisu svi njemci bili loši i nisu. Obični vojnici su vjerojatno prisilno doveženi na frontu

Pilip
04-10-2006, 10:31
Pren00b ste da pricate o ww2.ti si kao jedini dostojan?

Ne.

Herr Schnitzel
04-10-2006, 12:21
ja nigdje nisam napisao da je rommel loš general....a svoje zanje crpim iz mozga a ne ko ti iz wikipedie ili googla


sta mislis kako mi ovdje raspravljamo, u drugom tabu citamo wikipediu?
Pa vjerovatno zato tema ima odgovor svake minute, covjece normalno je da iz glave pises.

@Herr Schnitzel:
Handschar ti je bila divizija u kojoj su stavljali muslimane.

Enivej ww2 je bio grozna stvar.

P:S:znatel i za Dunquerqe? Svabe su mogle smrvit engleze ali Hitler nije naredio konacni napad...


E fala...

Kron
04-10-2006, 12:22
Volja i spremnost njemačjih vojnika je bila puno veća od ikoje, šteta što bijaše na krivoj strani

Herr Schnitzel
04-10-2006, 12:40
Volja i spremnost njemačjih vojnika je bila puno veća od ikoje, šteta što bijaše na krivoj strani

Istina. Nemojte me krivo shvatiti, ali ja sam oduvijek bio impresioniran tom njihovom disciplinom i ponekad fanatizmom. Ne samo u WW2 nego i u drugim ratovima u kojima su sudjelovali Nijemci... Sve je bilo na svome mjestu, a jos dodajte Goebbelsovu propagandu...

04-10-2006, 13:25
Da jako su se dobro organizirali(nemojte mislit da veličam nacizam) ali vojska je uvijek bila uredna itd.

Sterpo
04-10-2006, 18:12
malo je glupo kad je prestrogo onda se vojnik još više boji

Prince-Artas
04-10-2006, 18:30
njemačka vojska je najdiscipliranija vojska bila u ww1 i ww2
@strepo-u krivu si, vidio si šta čvrsta ruka poput rommela radi
@King tiger-ja sam već spomenuo dunkirk kada su zarobili pun qurac francuza (inače oni su se iskazali i u ww1 i i ww2 :rotfl: :rotfl: ) a englezi su uspjeli pobjeć

King tiger
04-10-2006, 18:32
Inace treba spomenut da je proboj kroz Ardene kojim je prakticno osvojena Francuska vodio Rommel :wink:

A 30 francuza bi se garant predalo kad bi naisli na svabu naoruzanog kamenom.

Prince-Artas
04-10-2006, 18:41
Inace treba spomenut da je proboj kroz Ardene kojim je prakticno osvojena Francuska vodio Rommel :wink:

A 30 francuza bi se garant predalo kad bi naisli na svabu naoruzanog kamenom.

lol sigurno bi ali gori od talijana nisu

King tiger
04-10-2006, 18:43
mislim da jesu zato sto talijani nisu utukli ogromne pare u maginot liniju da bi je svabe samo zaobisle.

Al su i oni picke :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Inace talijani su imali jednu dobru samohotku Semovente.

Sterpo
04-10-2006, 18:50
njemačka vojska je najdiscipliranija vojska bila u ww1 i ww2
@strepo-u krivu si, vidio si šta čvrsta ruka poput rommela radi
@King tiger-ja sam već spomenuo dunkirk kada su zarobili pun qurac francuza (inače oni su se iskazali i u ww1 i i ww2 :rotfl: :rotfl: ) a englezi su uspjeli pobjeć

da ono lakše će raditi neko ko nije pod pritiskom recimo njemcima nadređeni prijete ubojstvom ili slanjem na rusku frontu(ako već nisu)
a talijani i francuzi su sramota :rotfl: nisu uspjeli grčku osvojit lol

Prince-Artas
04-10-2006, 18:53
mislim da jesu zato sto talijani nisu utukli ogromne pare u maginot liniju da bi je svabe samo zaobisle.

Al su i oni picke :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Inace talijani su imali jednu dobru samohotku Semovente.

talijani nisu mogli ništa napravit u sj Africi sve dok im u pomoć nije došao rommel sa legendarnim afričkim korpusom

@strepo-ajde neka nisu uspjeli osvojit grčku, nisu ni libiju bez njemaca

King tiger
04-10-2006, 18:55
Ja, kad su imali mucho vise trupa a ovi ih potisnuli nazad :rotfl:

Scuderia
04-10-2006, 19:15
Inace treba spomenut da je proboj kroz Ardene kojim je prakticno osvojena Francuska vodio Rommel :wink:

A 30 francuza bi se garant predalo kad bi naisli na svabu naoruzanog kamenom.



da to je nio legendarni napad.....nitko nije očekivao da se tako i s tenkovima može proć.....saveznici su bili :o a švabe su samo za to vrijeme :twisted:

Sterpo
04-10-2006, 19:30
da a poslje savezničkog iskrcavanja samo su bježali osim napada u ardenskoj šumi

Prince-Artas
04-10-2006, 19:32
da a poslje savezničkog iskrcavanja samo su bježali osim napada u ardenskoj šumi

nemože se reć da su bježali, povlačili su se

King tiger
04-10-2006, 19:33
A sta bi ti ocekivao na 3 fronta?
Zapadni,Talijanski,Ruski i jos partizani.

I u tom napadu u ardenskoj sumi su sjebali amere ali nisu bili dovoljno jaki da ih do nora doguraju.

Herr Schnitzel
04-10-2006, 20:00
mislim da jesu zato sto talijani nisu utukli ogromne pare u maginot liniju da bi je svabe samo zaobisle.

Al su i oni picke :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Inace talijani su imali jednu dobru samohotku Semovente.


Ne bih se slozio za ovo s Talijanima, ja mislim da nije tu u pitanju hrabrost talijanskih vojnika, nego nesposobno zapovjednistvo, a toga su vojnici ocito bili svjesni, pa nisu htjeli bacat svoje zivote nizasto...


E, sad se govorilo o Maginot liniji, pa me to sjetilo na Mannerheim liniju...
Kako su ti Finci sjebali Ruse u prvoj ofenzivi... :shock:

Sterpo
04-10-2006, 20:20
hvalite njemce ko da su ko zna šta.Hvala bogu šta su izgubili.A njemci su do kraja imali potporu Japana

King tiger
04-10-2006, 20:24
Ne bih se slozio za ovo s Talijanima, ja mislim da nije tu u pitanju hrabrost talijanskih vojnika, nego nesposobno zapovjednistvo, a toga su vojnici ocito bili svjesni, pa nisu htjeli bacat svoje zivote nizasto...

Istina, realno gledano to nije bio njihov rat.


hvalite njemce ko da su ko zna šta.Hvala bogu šta su izgubili.A njemci su do kraja imali potporu Japana

Mi hvalimo njemacku vojnu organizaciju a ne nacizam.
Ma kakav japan Ameri,Britanci,Rusi.

Prince-Artas
04-10-2006, 20:33
ja ostajem pri tome da su talijani loši vojnici, sjetite se sam ratova nakon ujedinjenja

King tiger
04-10-2006, 20:38
Stas ljudi vole zivot:D .

Herr Schnitzel
04-10-2006, 21:25
hvalite njemce ko da su ko zna šta.Hvala bogu šta su izgubili.A njemci su do kraja imali potporu Japana

King tiger je dobro rekao...
Nacizam i njemacka vojska (Wehrmacht) nisu nuzno bili isto... Mnogo vojnika se uclanilo u Nacisticku stranku samo zato da bi mogli u Wehrmacht, borit se za svoju domovinu bla bla... Nisu zato mrzili zidove i slavene ili bilo koga drugog... Stranka ne cini covjeka :rotfl:

Helena
04-10-2006, 21:38
hvalite njemce ko da su ko zna šta.Hvala bogu šta su izgubili.A njemci su do kraja imali potporu Japana

King tiger je dobro rekao...
Nacizam i njemacka vojska (Wehrmacht) nisu nuzno bili isto... Mnogo vojnika se uclanilo u Nacisticku stranku samo zato da bi mogli u Wehrmacht, borit se za svoju domovinu bla bla... Nisu zato mrzili zidove i slavene ili bilo koga drugog... Stranka ne cini covjeka S:rotfl:

Neke pojedince očito da.

Pilip
04-10-2006, 22:19
[quote="King tiger":2r3371qk]Meni je jedan pradjed odveden u Handschar diviziju i poginuo je , a drugi je oso u partizane i ranjen je.Da sve bude komplikovanije u porodicnoj kuci je bio smjesten stab svabski za regiju :o


Handshcar? Daj me malo podsjeti koji su to. Zahrdao sam...
Inace, pomalo mi je zao sto ljudi misle da su svi Nijemci bili zli nacisti...
Ne govorim da su bili u krivu, ali Wehrmacht nije imao puno veze sa holokaustom, tu je vise bio SS. Ili, evo npr. moja baka je za vrijeme WW2 imala oko 5 godina, a Nijemci koji su bili tamo stacionirani nisu ih mucili, cak niti previse gnjavili. Pa tako bi moja baka ponekad recitirala pjesmice na njemackom pred njima. Oni bi joj za nagradu dali slatkise...
A moj djed je prisilno bio u Partizanima. Bio je tesko ranjen, a spasio ga je Njemacki lijecnik, tako riskirajuci i svoj zivot...

@Pilip - ako smo svi mi ovdje ispod tvoje razine, onda se lijepo mozes ic jebat, OK?

@King Mortal - ako ti je ovo gej topic, onda ti budi macho muskarcina i nemoj ovdje srat...[/quote:2r3371qk]

Vidis,neki mogu jebat za razliku od drugih(tebe) jer imaju "izlazni" organ sa nazivom penis (http://hr.wikipedia.org/wiki/Penis).U ovom zabavnom i nadasve edukativnom linku mozes otkriti tajne spolnog organa koje ima suprotni spol od tvojeg.

Herr Schnitzel
05-10-2006, 05:54
Heh, smijesan si, i iskompleksiran, koliko vidim... Necu se vrijedat na ovo jer jedna umisljena i iskompleksirana gnjida kao sto si ti nije vrijedna toga....

Sterpo
05-10-2006, 16:42
heh tema je drugi svj rat a ne penis :wink:

Prince-Artas
05-10-2006, 19:19
ajmo filipe prestani srat osim ako opet nećeš ban, ps vratimo se na temu, još nismo dotakli pacifičke bitke osim perla harboura

King tiger
05-10-2006, 19:23
Pjesak Iwo Jime :D Ma nek neko potegne temu.Inace meni su interesantne bitke Japanaca i Sovjeta oko Mandzurije.I da ne svidja mi se Japanska Arisaka.

Inace za sve koje interesuje ww2 nek sebi nabave igru Blitzkrieg I, i ekspanzije Rolling Thunder i Burning Horizon(inace se burning horizon fokusira na ROmmela pa mi je super:D)

Prince-Artas
05-10-2006, 19:31
radije nek nabave neke dokumentarce(ja ih imam 10ak na dvdu u boji su, bili su se prodavali prije 1god uz slobodnu dalmaciju)

King tiger
05-10-2006, 19:38
Ma ja mislio na igru zato sto je ovo kao gamerski forum :D .Enivej neki dan citah clanak o jugoslovenskim borcima u Spanskom Gradjanskom ratu, cudno je to bilo strasno.

Herr Schnitzel
05-10-2006, 19:38
radije nek nabave neke dokumentarce(ja ih imam 10ak na dvdu u boji su, bili su se prodavali prije 1god uz slobodnu dalmaciju)


Ja imam 6 nastavaka dokumentarca o I. svjetskom ratu...

Inace, oces Pacifik, eh? Pa dobro, evo, mene u cijelom tom sukobu, najvise veseli kad vidim Akagija (koja mrcina :shock: )...

On je bio potopljen '42, jel tako?

Herr Schnitzel
05-10-2006, 19:45
Pjesak Iwo Jime :D Ma nek neko potegne temu.Inace meni su interesantne bitke Japanaca i Sovjeta oko Mandzurije.I da ne svidja mi se Japanska Arisaka.

Inace za sve koje interesuje ww2 nek sebi nabave igru Blitzkrieg I, i ekspanzije Rolling Thunder i Burning Horizon(inace se burning horizon fokusira na ROmmela pa mi je super:D)


Pa zar nisu te bitke za Mandzuriju trajale samo nekih tjedan dana? Ili se ja krivo sjecam?

King tiger
05-10-2006, 19:49
Ma ne sjecam se ni ja kolko su trajale ali znam da sam gledao dokumentarac o tome sa original snimkama i bio je to cudan rat
P.S:Herr Schnitzel vidim da te interesuje prvi svjetski, pa recimo znas li sta je bio Emden :D bez googlanja :D :D :D

Herr Schnitzel
05-10-2006, 20:01
Ma ne sjecam se ni ja kolko su trajale ali znam da sam gledao dokumentarac o tome sa original snimkama i bio je to cudan rat
P.S:Herr Schnitzel vidim da te interesuje prvi svjetski, pa recimo znas li sta je bio Emden :D bez googlanja :D :D :D


Emden? Zvuci poznato, ali nisam siguran (bez googlanja :D )

Pilip
05-10-2006, 20:30
ajmo filipe prestani srat osim ako opet nećeš ban, ps vratimo se na temu, još nismo dotakli pacifičke bitke osim perla harboura

Ne serem,a ova picketina mi uzima rjeci iz usta.
Ko je reko da sam ja jedini dostojam pricat o drugom svjetskom ratu?
Reko sam da smo svi prenoob za to...

E da Herr kak se vec zoves ajd lagano odjebi od mene i nabavi protezu jer ovako bez ruke izgledas jadno...

Sterpo
05-10-2006, 21:06
:o pa svi imaju pravo pričat o ratu ako znaju zašto ne??? :?
e da pacifičke borbe u džungli - guadalcanal :killyou:

Pilip
05-10-2006, 21:18
Imaju,ja ne kazem da nemaju.
Ali smo prenoob da pricamo.

Scuderia
05-10-2006, 21:21
Imaju,ja ne kazem da nemaju.
Ali smo prenoob da pricamo.



zašto govoriš u množini...ja nisam neki veliki znalac ali noob nisam...pa bio sam na državnom natjecanju iz povjesti u 8 razredu(najviše pitanja je bilo upravo o drugom svj. ratu).....

ontopic :D
a nitko ne priča o danu D...meni je to bilo prezakon...btw jel zna netko dobru knigu o drugom svj. ratu

Pilip
05-10-2006, 21:22
Imaju,ja ne kazem da nemaju.
Ali smo prenoob da pricamo.



zašto govoriš u množini...ja nisam neki veliki znalac ali noob nisam...pa bio sam na državnom natjecanju iz povjesti u 8 razredu(najviše pitanja je bilo upravo o drugom svj. ratu).....

ontopic :D
a nitko ne priča o danu D...meni je to bilo prezakon...btw jel zna netko dobru knigu o drugom svj. ratu

Zato da nebi bilo nesporazuma kak onda kad su si umislili u praznim mozgovima da sam ja jedini koji moze pricat.

King tiger
05-10-2006, 22:22
zašto govoriš u množini...ja nisam neki veliki znalac ali noob nisam...pa bio sam na državnom natjecanju iz povjesti u 8 razredu(najviše pitanja je bilo upravo o drugom svj. ratu).....

I ja dobio zlatnu medalju na takmicenju u 8 razredu. :D :D

Samo sto sam pola pozaboravljo do danas.

Herr Schnitzel
06-10-2006, 06:05
@g@mer4life i King Tiger - :pray: :bravo: :thumbs2:

I ja cu sad ic... jos me oce za kemiju, fiziku, zemljopis, engleski... Sad se ti odluci...

@pilip - 1. Ko da svi sad trebamo bit profesori povijesti da bi mogli raspravljat o WW2

2. Moj djed nema ruku (vec sam prije rekao da je bio tesko ranjen), zato ne seri, i da, ima protezu... Kad bi ti samo znao kako je tesko takvim ljudima ti se ne bi ovako "salio"...

King tiger
06-10-2006, 08:18
pilip je glup.

Pilip
06-10-2006, 09:33
King Tiger je gluplji...

Herr Schnitzel
06-10-2006, 14:01
Dosta s preseravanjem!

@King Tiger - jos mi nisi rekao sto je Emden :wink:

olio
06-10-2006, 14:08
koji WW2 sada je rat http://video.google.de/videoplay?docid= ... rror+storm (http://video.google.de/videoplay?docid=-4757274759497686216&q=terror+storm)

Prince-Artas
06-10-2006, 18:45
Dosta s preseravanjem!

@King Tiger - jos mi nisi rekao sto je Emden :wink:

ako neće on wikipedija hoće :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Emden

Herr Schnitzel
06-10-2006, 21:41
Joj, pa dobro, ali rekao je bez googlanja :D

Inace, mislim da je on ovdje vise mislio na brod nego na grad. Mogu samo reci - wow :shock:

King tiger
06-10-2006, 21:49
Sry nisam mogao doc na forum.Inace Emden je bila famozna laka krstarica u ww1, koja je haracila po azijskim morima, valja napomenuti da je kapetan muller bio veliki gospodin pa nikad nisu ubijali civile, a mornare neprijateljske je slao na najblize obale :D

Hajd nek neko ovako postavlja pitanje pa da mi odgovaramo :D

Herr Schnitzel
06-10-2006, 22:09
Oces pitanje? Zasto je sjeverojuzni epicentar desnolijeve hemisfere usnuo u desnoj cipeli lijeve noge i kakve veze on ima s vrecom krumpira?
:rotfl:

Nije bas toliko smijesno, ali se trudim...
Salu na stranu, evo pravo pitanje: je li itko cuo za Mannerhiem liniju (linija obrane u Finskoj u Rusko-finskom ratu '38.)?
Opet kazem: kako su ti Finci sjebali Ruse u prvoj ofenzivi :shock:

King tiger
06-10-2006, 22:11
Jesam ja, sta cuo igrao :D inace nazvana po ministru Mannerheimu sjebala je ruse prilikom prvog napada.Ali zato sto se ne kaze djabe ima ih ko Rusa morala je pasti.Ali su ih svejedno mali Finci sjebali.

Herr Schnitzel
06-10-2006, 22:13
Jesam ja, sta cuo igrao :D inace nazvana po ministru Mannerheimu sjebala je ruse prilikom prvog napada.Ali zato sto se ne kaze djabe ima ih ko Rusa morala je pasti.Ali su ih svejedno mali Finci sjebali.

Takoder igrao (u Blitzkriegu, jesam pogodio? :wink: ), ali se moze samo na strani Rusa... Inace, Finci su morali predati dio svog teritorija, jelda?

King tiger
06-10-2006, 22:17
Tako je i za Blitzkrieg, i za Fince, morali su predat dio teritorija oko ST.Petersburga radi ruske bojazni da ce ih Svabe bombardirat sa tog podrucja.

Herr Schnitzel
06-10-2006, 22:22
Ali ipak to nije mala stvar, da Finci sjebu, pa makar i na kratko vrijeme, jednu od velikih vojnih sila (koliko su jadne komunjare trebale zataskavat :rotfl: ).

A inace za ovo oko St. Petersburga, Svabe su ih i ovako i onako bombardirale...

King tiger
06-10-2006, 22:23
Ma da ali je bio neki dio sa koji su ih mogli ono ful sbombat :D ili tako nesto je bilo.

Herr Schnitzel
06-10-2006, 22:29
Da, razumijem, ali kazem da, ako Svabe nesto naume bombardirat, nista ih nece sprijeciti :D

Ali ti Rusi su stvarno nesto posebno...
U obrani Staljingrada, vojnici su imali izbor - 1. Pogini od njemackog metka

2. Ako neces od njemackog, onda ces od ruskog

Mislim stvarno...
Sad sam se sjetio onog snajperista Vasilja Zajceva (ili kako se vec pise)...
Tip je, ako je istina, stvarno legenda... Ali ga Thorvald owna :fof:

King tiger
06-10-2006, 22:33
Imali smo takvu temu pa sam se zapjenio.Necu vise o snajperima, osim da je bio jedan finski sniper koji je owno Ruse.

Inace znas za desant na Kreut, na njoj je ucestvovao poznati bokser Max Shmeling koji se usprotivio Hitleru pa ga je ovaj poslao tamo al ije ovaj prezivio.

Inace jesil igrao Hidden and Dangerous.?

Herr Schnitzel
06-10-2006, 22:39
Joj da, sjecam se da je bilo nesto oko toga...
Dobro, nema veze (znam i ja za tog Finca)
Kreut? Mislis Kretu...
Da, to je bila katastrofa... Pobacali tamo one jadne padobrance i oni poginuli bas bezveze... Samo se ne sjecam koliko ih je bilo (ali znam da ih je bilo puno :) )... Imam igru Hidden & Dangerous, ali nije bas po mom ukusu... Dvojka mi se vise svida...

King tiger
06-10-2006, 22:44
Ma mislio sam na cijeli serijal :D

Aliu ipak su svabe na kraju je osvojile ali po strasnoj cijeni.Englezeri nisu nista naucili iz toga pa su lansirali Market Garden.

Herr Schnitzel
06-10-2006, 22:49
Market Garden...To me sjetilo na onaj film "The Last Drop"...
Jesi ga mozda gledao?

Eddie9
07-10-2006, 00:40
daj se vi pmajte-.-

Sterpo
07-10-2006, 09:43
market garden - na band of brothers zaje*** su se ameri i englezi

King tiger
07-10-2006, 10:26
daj se vi pmajte-.-Sic s teme.

@Sterpo-Cijela koncepcija je bila grozna, bazirala e na slucajnostima i zbog toga ih je izginulo mnogo.

Nisam gledao "The Last Drop"

Sterpo
07-10-2006, 12:03
na filmu za vrijeme povlačenja amera (operacia market garden) morati ćemo naći drugi ulaz u njemačku

Herr Schnitzel
07-10-2006, 12:12
daj se vi pmajte-.-Sic s teme.

@Sterpo-Cijela koncepcija je bila grozna, bazirala e na slucajnostima i zbog toga ih je izginulo mnogo.

Nisam gledao "The Last Drop"


Nisi? Pa, film je sasvim solidan, nista posebno...
Radi se o svom blagu Nizozemske (slike, razna antikvarija, raspela, itd.)
i kako su je Svabe sakrile, a zatim pokusale prebacit u Berlin...
A grupa engleskih vojnika (koji su trebali sudjelovat u op. Market Garden)
je ne znajuci prebacena na operaciju Matchbox, tj. "skretanje" blaga u Englesku... Trojica raspizdenih Svaba su se takoder namjerila na blago, ali ne za Fuhrera, nego za sebe...
Uglavnom, zanimljivo, ali film ima dosta nedorecenosti (ne upropascuju film, ali malo smeta)...

Eddie9
07-10-2006, 13:51
daj se vi pmajte-.-Sic s teme.

@Sterpo-Cijela koncepcija je bila grozna, bazirala e na slucajnostima i zbog toga ih je izginulo mnogo.

Nisam gledao "The Last Drop"

:fof:

King tiger
07-10-2006, 15:50
[quote]daj se vi pmajte-.-Sic s teme.

@Sterpo-Cijela koncepcija je bila grozna, bazirala e na slucajnostima i zbog toga ih je izginulo mnogo.

Nisam gledao "The Last Drop"

:fof:[/quote:3njndqrs]
Bolest nije kraj...