PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nightwish



Stranica : 1 [2] 3

Nodakim
22-01-2008, 00:02
the poet and the penedelum bi trebao biti samostalni album(13 minuta,da ti ne pise ne bi znao da je ista pjesma)

Demon Hunter
22-01-2008, 12:00
Je meni meni su u top 5!

1) Amaranth
2)The Poet and the Pendelum
3)Bye Bye Beautiful
4)For the Heart i once Had
5)Eva

A jeste culi onu od Marca....While your lips are still red!!!!!!

A i trenutno stalno slusam jednu!

I wish i had an Angel!!!!

:pray: :pray:

Arbiter of Change
22-01-2008, 13:28
I wish i had an Angel!!!!
Tamo stvarno paše dodatak brutalnog vokala pored standardnog. :)

IllidanLives
22-01-2008, 14:22
spot od bye bye beatiful je jedan od njihovih najboljih

Demon Hunter
24-01-2008, 12:00
[quote="Demon Hunter":1inca8kc]
I wish i had an Angel!!!!
Tamo stvarno paše dodatak brutalnog vokala pored standardnog. :)[/quote:1inca8kc]

Je je istina strava pjesma jos kad Marco pusti svoj glas!

A i spot je preteran!

Master_of_Soup
28-01-2008, 20:01
Oće itko od vas ić u ljubljanu 4. 03.?

IllidanLives
28-01-2008, 20:02
di se moze karta kupiti

Master_of_Soup
28-01-2008, 20:31
neman pojma, ali ti dođe 170 kn sa prijevozom iz zagreba

IllidanLives
28-01-2008, 20:33
ja nisam u zg ali vidio sam nema jos karata za prodaju
os li ti ici

Aerial
28-01-2008, 20:48
Da bar ja imam neku ekipu dovoljno složnu/impulzivnu da odemo na neki koncert... :|

IllidanLives
28-01-2008, 20:51
ako neko namjerava ici neka javi ovdje

Nitro3d
28-01-2008, 21:27
Najdraži citat:


I`m in love with my lust
Burning angelwings to dust

Jel to iz pjesme "I wish i had an angel"
Inače mi je najbolja njihova "Passion and the opera"
Zbog onog sola u kojem Tarja gadno napreže glasnice.

Master_of_Soup
28-01-2008, 22:55
ja ću ić sto posto, samo još moram sredit neke sitnice oko staraca (nisam iz zagreba i koncert je na školski dan)...

Demon Hunter
29-01-2008, 11:41
Ma kazem ja ako ima Nightwisha ima i mene!

Evo malo photoshopa!

http://img155.imageshack.us/img155/161/amaranthut3.th.jpg (http://img155.imageshack.us/my.php?image=amaranthut3.jpg)

Fencing_LORD
29-01-2008, 21:40
Bio sam među top slušateljima na last.fm-u prošli tjedan, yay :D

Master_of_Soup
01-02-2008, 09:30
[quote="Arbiter of Change":12zbloym][quote="Demon Hunter":12zbloym]
I wish i had an Angel!!!!
Tamo stvarno paše dodatak brutalnog vokala pored standardnog. :)[/quote:12zbloym]

Je je istina strava pjesma jos kad Marco pusti svoj glas!

A i spot je preteran![/quote:12zbloym]

Ako niste znali, radio ga je onaj idiot Uwe Boll. Po meni jedino dobro šta je lik napravio.


Btw, oće li iko od forumaša ić na koncert?

Demon Hunter
01-02-2008, 11:49
Ja idem samo kad je koncert..koliko se placa i tako.

Nisam bas informiran!

Master_of_Soup
01-02-2008, 21:13
pogledaj malo gore.....koncert ti je u ljubljani i plaća se 170 kn sa prijevozom iz zagreba

I da, koncert je 4. ožujka ove godine.

Demon Hunter
04-02-2008, 11:06
A oce ic tko od vas???

Master_of_Soup
04-02-2008, 11:28
Najvjerojatnije ja.

Oš ti ić?

Demon Hunter
08-02-2008, 11:16
Vjerojatno ocu...samo moram si isplanirat sve javim vam jos!

Arbiter of Change
22-02-2008, 13:24
Premda bi možda bilo prikladnije otvoriti novu temu ipak ću postati tu.

Tarja izdala solo album "My Winter Storm" i evo sample:
http://tarja.imeem.com/video/jiCtlw0f/tarja_i_walk_alone_music_video/

Nodakim
22-02-2008, 20:14
ah,solo album?

IllidanLives
22-02-2008, 20:20
imam cijeli album zakon je

IllidanLives
22-02-2008, 20:36
fanovi joj nece dati da ga se rijesi vecina ljudi koje ja znam a da slusa nightwish je prestalo otkako je ona otisla

IllidanLives
22-02-2008, 20:59
vecina ljudi to ne kuzi meni je to i dalje nightwish samo malo drukciji

Master_of_Soup
22-02-2008, 22:25
Onaj tarjin single i walk alone mi je.........khm...............CRAP.

IllidanLives
22-02-2008, 22:27
poslusaj cijeli album ne samo taj 1 singl

Master_of_Soup
22-02-2008, 23:00
Pa i govorio sam o singlu a ne o albumu. Poslušat ću ga prvom prilikom.

Aerial
22-02-2008, 23:20
Upravo sam preslušao Tarjin album "My Winter Storm" .... ummm, dosadno jebote.

Master_of_Soup
24-03-2008, 11:56
Jel iko od vas sretnika bio na koncertu?

I Nigtwish bi trebao nastupiti u Novom Sadu na EXIT festivalu. KLIK (http://www.muzika.hr/default.aspx?id=14681)

Kron
04-05-2008, 00:55
moram malo revivat thread :D
zanima me jel oni u pjesmi "Bye Bye beatifull" prže Tarju?
inače, ova nove je okej, ima kuljan glas ali su im loše pjesme

The Boz
04-05-2008, 01:23
Da, tema te pjesme je Tarja.

Kron
04-05-2008, 09:19
hmmm, jesu oni nju kickali ili je ona leava samo tako ili su se malo poklali pa je otisla/bila kickana?

Kenyi
04-05-2008, 09:20
bila je kikana, nije dolazila na vjezbe,bila je arogantna prema njima, itd.Klavijaturista je ljepo otpisao nakon toga.

IllidanLives
04-05-2008, 09:37
http://www.roadrunnerrecords.com/blabbe ... emID=43248 (http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=43248)
evo i pismo u kojem objasnjavaju razloge zasto su je kickali

Dreamer Deceiver
04-05-2008, 10:12
ste vidjeli spot od islandera ? i spot i pjesma su :pray:

IllidanLives
04-05-2008, 10:50
da zbilja su dobri ali bye bye beatiful mi je ipak draži

Durin
04-05-2008, 12:32
ste vidjeli spot od islandera ? i spot i pjesma su :pray:

I Amaranth spot mi je ok.

iluzionist
04-05-2008, 12:35
Evo otvorio temu i o njima.
Mrzite li ih,volite li ih,sve to ovdje recite.
Ali više nema one pjevačice-pand im je propao.
nightwish je propao

Demon Hunter
04-05-2008, 21:07
Nightwisha nema bez Tarje...kad ona pusti onaj svoj operski glas..ali staje tu je!

A Islander mogli su ga i bolje napraviti ali ok je...meni je Amaranth najbolji!

Kron
04-05-2008, 21:21
Ima jeben glas, ali kao sto smo vidjeli, zamijenjiva je. samo sto im pjesme saksaju (mislim, vecina)

i da, bez Toumasa nema NW. Hot goth sopran chick se moze naci gdje oces :)

Thrall
04-05-2008, 21:26
Ma ova nova pjevačica uopće meni nije nešto,ona je više za pop,one njene kretnje ,malo podsjeća na madonu i britney.

Wishmaster
04-05-2008, 21:52
bla bla bla bla....
Tarja ovo Tarja ono...Anette ovo Anette ono.....
Nightwish je band i ima ih pet(5)...da da...PET a ne samo jedna pjevačica i te rasprave koja je bolja i koja kak pleše su glupe do bola.
Jedna era je završila druga počela.Oni koji su ostali vjerni fanovi nebuju gledali kak se Anette oblači nek buju slušali pjesme koje su ostale na razini pravog Nightwisha. :boohoo:

Thrall
04-05-2008, 22:01
A koje bi to pjesme bile..?

IllidanLives
04-05-2008, 22:02
last of the wilds

Wishmaster
04-05-2008, 22:04
hmmmm...sve?

Demon Hunter
05-05-2008, 23:20
Nego momci ocemo li u Tunel.....hehe...salim se.

Ocwe ko ici na Exit!!!!

iluzionist
07-05-2008, 09:12
nikad cuo :shock:

daj sad ne seri, covjece, ti vise spamas nego da pises prave postove...

once-creek marys bloodne spamam samo kazem da nisam za njih nikad cuo

u pravu je on stvarno nikad nije čuo za njih posting.php?mode=quote&f=19&p=146501# (http://www.pcplay.hr/forum/posting.php?mode=quote&f=19&p=146501#)
:kill: ne mislim ga ubiti***

Kenyi
07-05-2008, 09:26
nije da si kvotao post prije par godina.

Demon Hunter
22-05-2008, 21:56
Jel zna neko di se moze skinit The Islander Video???

Traziio sam ali nema ga,gledo sam i na Official ali mozda ga nisu ni jos stavili!

Ako znate !

IllidanLives
22-05-2008, 22:02
mozes ga skinuti s youtube pomocu save2pc ili xilisoft youtube video converter

Joco
23-05-2008, 01:43
Ocwe ko ici na Exit!!!!

me :rambo:
:D

Demon Hunter
23-05-2008, 12:55
Da jel dobra slika kad skidas s jubitoa!

Ok znaci Exit dolazimo!

IllidanLives
23-05-2008, 13:52
uglavnom je sve ovisi o videu koji izaberes imas official video od islandera vrhunska kvaliteta od nightwishofficiala

Demon Hunter
23-05-2008, 22:50
mozes ga skinuti s youtube pomocu
save2pcSili xilisoft youtube video converter

E ali ovo je trial verzija dal se moze ponistit ili crack neki!

Kenyi
24-05-2008, 11:15
to je ilegalno, samo imas trial.

Demon Hunter
24-05-2008, 14:26
Ok znaci ima nas vise koji ce ic moglis smo se nesto malo i dogovorit al to kad dođe vrjeme!

Nego sad sam gledo "Creek Marys Blood" sa onim Indijancom live,predobar je spot to jest Dio Koncerta!

Sgt. Bull
31-05-2008, 20:36
Nego sad sam gledo "Creek Marys Blood" sa onim Indijancom live,predobar je spot to jest Dio Koncerta!

End Of Era [ LIVE ]Swith John Two - Hawks (Pvc_ucLIpxc)
Što se tiče Exita, jeste nabavili karte? Koliko ja znam to se sve rasproda u roku keks... tako da će to biti pain in the ass nabaviti... gl hf u svakom slučaju i donesite mi slikica... da slinim :(

@skidanje sa yubita: skini realplayer i na mozzilu 2 (ne na betu 3) sebi nabavi addon pod imenom RealPlayer Browser Record Plugin i skidaj, samo ti se pojavi gore kod videa RealPlayer Download, klikni i skini si... legalno i free i gotovo...

smartass
01-06-2008, 19:42
čula za njih,poslušala , nije mi se svidilo.... ona ženska piva ko operna pjevačica

Kenyi
01-06-2008, 19:46
čula za njih,poslušala , nije mi se svidilo.... ona ženska piva ko operna pjevačica

Zato sto i jeste operna pjevacica :roll:

Dreamer Deceiver
01-06-2008, 20:11
... i možda zato jer je to symphonic metal....

Wishmaster
01-06-2008, 20:34
eh baš se i nebi složil da je operna pevaljka ali da ima takav glas to stoji...

MTF*
01-06-2008, 20:40
pa tarja je bila operna ke ne? annete sad nije...bar mislim...
ugl neznam zas su ljudi tolko protiv te annete, zenska je super...

Wishmaster
01-06-2008, 21:13
Ali nevjerojatno je to kak su se Wfanovi" podjelili na Nightwish prije i poslije...
Jednostavno meni je Nightwish i sad super...istina da je pjevanje malo drukčije ali ne znači da je i lošije...Tekstovi su i dalje super a stare pjesme nisu nikam nestale...stvarno nemam ideje kak bi to zgledalo da je Tarja ostala...sa Tarjom su dosegli savršenstvo i s Anette samo nastavili..Da je Tarja ostala sadašnji najnoviji album bi vjerojatno bio jako nalik prethodnima...
I da se zna da nisam protiv Anette niti Tarje.
Nightwish i dalje rula!!!
I NISU POP NEGO I DALJE METAL!!! 8) (pop bi bilo ono tipa Vritney Špirs ili madona)

MTF*
01-06-2008, 21:17
ne kuzim po cem ljudi kazu pop...
album dark passion play owna jebote...
the poet and pendulum, eva, amaranth, bye bye beautiful, sahara itd Oo
predobre pjesme, meni je dobro doslo osvjezenje nakon tarje ^^

Sgt. Bull
01-06-2008, 21:40
Jednostavno, Tarja ima glas dive koji odmara za razliku od ove koja smara, kao što smara 100% pop pjevaljki... eto koja je razlika, i da ova je starija od Tarje a lošije pjeva, nerazvijen glas koji jadno zvuči naspram Tarjinog. Eto zašto. Jedina pjesma koja valja na albumu je The Islander... samo zato što Marco pjeva...

olio
01-06-2008, 21:58
Jednostavno, Tarja ima glas dive koji odmara za razliku od ove koja smara, kao što smara 100% pop pjevaljki... eto koja je razlika, i da ova je starija od Tarje a lošije pjeva, nerazvijen glas koji jadno zvuči naspram Tarjinog. Eto zašto. Jedina pjesma koja valja na albumu je The Islander... samo zato što Marco pjeva...
istina

Kron
02-06-2008, 20:57
moracu se slozit sa par ljudova prije. Anette je odlicna, kao i Tarja. Nisu iste, jer da jesu, to bi sakalo umnogo. Anette je pravo osvjezenje i sviđa mi se NW i prije i sada

Thrall
02-06-2008, 20:58
Ja ne mogu probavit Anette,probao sam si isprati mozak,ali ne ide...

IllidanLives
02-06-2008, 21:00
nemoj je probavljat samo se iskljuci i slusaj glazbu glas ignoriraj

Sgt. Bull
02-06-2008, 21:15
moracu se slozit sa par ljudova prije. Anette je odlicna, kao i Tarja. Nisu iste, jer da jesu, to bi sakalo umnogo. Anette je pravo osvjezenje i sviđa mi se NW i prije i sada
Zašto bi sakalo? Zato što ona zna pjevati(mada je dokazala da ne zna pisati, album je...malo reći grozan)? Uz Tuomasa bila je netko i nešto, uz NW njen glas je postao ono što jeste, NW je zvučao premoćno, sada samo zvuče kao običan(dobro ne baš tako običan) lame pop band...sux... :yuck:

Joco
02-06-2008, 21:17
Bas me zanima kako zvuce uzivo, i eto prilike na EXIT-u, pa napisem kako je zvucalo ;)

Wishmaster
02-06-2008, 21:23
Eh ako je tebi Sahara,The Poet an the Pendulum,The Islander,Meadows of Heaven,Escapist (ubiti sve pomalo) LAME onda stvarno neznam...ja mislim da nema dvije slične pjesme kaj je fenomenalno i mislim da su sve vrhunske i nije to nikakav POP...

olio
02-06-2008, 21:26
Eh ako je tebi Sahara,The Poet an the Pendulum,The Islander,Meadows of Heaven,Escapist (ubiti sve pomalo) LAME onda stvarno neznam...ja mislim da nema dvije slične pjesme kaj je fenomenalno i mislim da su sve vrhunske i nije to nikakav POP...
ne misli na pjesme nego na anette

Wishmaster
02-06-2008, 21:32
Iz onoga kej je napisal ja iščitavam da je pisal o Nightwishu općenito da je sad lame...eh sad ako je pevaljka lame onda bi po takvome i pjesme bile lame ali nije ni bitno.. :wink: svako ima pravo na svoje mišljenje...

Sgt. Bull
02-06-2008, 21:34
Eh ako je tebi Sahara,The Poet an the Pendulum,The Islander,Meadows of Heaven,Escapist (ubiti sve pomalo) LAME onda stvarno neznam...ja mislim da nema dvije slične pjesme kaj je fenomenalno i mislim da su sve vrhunske i nije to nikakav POP...

LoL, jesi poslušao Tarju ikada live? Jesi? Jesi poslušao Annete? Jesi? Jesi vidio razlike? Ova mrtva hladna, a ova se trese k'o prut i jedva izgovara (ne pjeva već izgovara, recituje) riječi dok Marco očajničkim naporima pokušava da to popravi pa se i onda njegov glas nakon dvije pjesme iscrpi i onda ni on ne zvuči hladno i coolerski već jadno, kao da se dere a ne pjeva. Drugo, Annete ima ČISTI pop glas, onakav kakav ima 90% pjevaljki, upravo zato NIJE idealan izbor za NW jer ne posjeduje kvalitete koje se MORAJU imati da bi se pjevalo kao što je to radila Tarja, pogledaj listu pjesama koje će izvoditi, što je sa mnogim dobrim pjesmama, što je sa Phantom of the Opera? NIKADA se više neće izvoditi, zašto? Zato što je Annette prokleta babetina koja ne može izvući više od dvije note kvalitetnog zvuka nakon čega svo njeno pjevanje više zvuči kao cviljenje. Treće nitko nije rekao da NW saka, samo smo konstatovali da je Annete loša nasljednica, iako mi i sada zvuče dobro, malo čudno ali dobro (valjda sam se navikao na to) pa iako mi se ne sviđa to što ona pjeva, pomirio sam se sa time i počeo skupljati novce za sljedeći put kada budu dolazili (hope next yr) :)

Dreamer Deceiver
03-06-2008, 06:59
novi album je tako tako, ali možete vi govoriti koliko cete da je annette super ali nightwish nema više onu mističnost kao šta su imali s tarjom. Sad je nightwish nešto ko within temptation

Aerial
03-06-2008, 13:48
Samo mala digresija na taj komentar, za kojeg se nadam da nije omalovažavajući jer je WT odličan bend... :)

Dreamer Deceiver
03-06-2008, 14:41
WT je daleko od jadnoga, jer band mi je odličan band ( ae ne baš odličan, ima par odličnih pjesma ) ali sad mi Najtviš više vuče na WT nego na ono šta su bili prije s Tarjom

Wish I had an angel
17-06-2008, 13:38
anette ima cisti pop glas, i uopce neznam zasto je ona u nightwishu, sigurno zbog izgleda, al meni nije ni lijepa. tarja ja imala glas koji je SAVRŠENO pristajao nightwishu, i nikada nitko nece moci nadomjestiti gubitak nje. anette joj je nikakva nasljednica, to su valjda skuzili i decki iz benda, pa sve vise i vise pjesama pjeva marco, i to mi je jedino drago.
nikada nisam cula nightwish uzivo - ni novi ni stari - al vjerujem da sam otisla na koncert dok je bila tarja vratila bih se odusevljena a da sad odem dok je anette vratila bih se puna neodusevljenja i razocarenja. nikada se necu pomiriti i shvatiti zasto su izbacili tarju.
i sto se jos tice anette, ja bih je odmah nogirala iz benda i dala da sve pjesma pjeva marco, kad vec nemoze tarja.
TARJA RULZ 4EVER!! i oni koji kazu da je anette jednako dobra kao i tarja, sigurno su culi samo 1 pjesmu s tarjom, ili nijednu, ili su gluhi, nema bit sta drugo.

Dreamer Deceiver
17-06-2008, 14:40
nisu htjeli da u bandu bude samo Marco jer on već ima svoj band, tarot ...

Wishmaster
17-06-2008, 16:03
anette ima cisti pop glas, i uopce neznam zasto je ona u nightwishu, sigurno zbog izgleda, al meni nije ni lijepa. tarja ja imala glas koji je SAVRŠENO pristajao nightwishu, i nikada nitko nece moci nadomjestiti gubitak nje. anette joj je nikakva nasljednica, to su valjda skuzili i decki iz benda, pa sve vise i vise pjesama pjeva marco, i to mi je jedino drago.
nikada nisam cula nightwish uzivo - ni novi ni stari - al vjerujem da sam otisla na koncert dok je bila tarja vratila bih se odusevljena a da sad odem dok je anette vratila bih se puna neodusevljenja i razocarenja. nikada se necu pomiriti i shvatiti zasto su izbacili tarju.
i sto se jos tice anette, ja bih je odmah nogirala iz benda i dala da sve pjesma pjeva marco, kad vec nemoze tarja.
TARJA RULZ 4EVER!! i oni koji kazu da je anette jednako dobra kao i tarja, sigurno su culi samo 1 pjesmu s tarjom, ili nijednu, ili su gluhi, nema bit sta drugo.

Evo zbog takvih ko ti se vode bezbrojne rasprave na svakoj j...... pjesmi na jutubu zato jer ljudi nebreju prihvatiti da su Tarju izbacili jer joj je bilo samo do love i nije imala gotovo nikakav kontakt s ostalima s banda,nije dolazila na probe itd...
Da nisu izbacili Tarju sad više nebi bilo Nightwisha-to izgleda mnogima nije jasno...
Ne velim da je loše pjevala,daleko od toga,ima fenomenalni glas ali sad više nije u bandu i nebu se vratila...
Stare pjesme ostaju...nisu nestale s Tarjom...Ak vam je tolko do Tarje slušajte njezin album...
Anette ima odličan glas za ove nove pjesme, a to da ima jako loš glas za stare ljudi su zaključili iz nekvalitetnih videa na jutubu...Ako malo pogledate dojmove onih koji su bili na koncertu kad je Anette pjevala vidli budete da su svi bili oduševljeni kak starim tak i novim pjesmama...
Jednostavno Nightwish ne čini jedna pevaljka već je to band a izgleda da to svi zaboravljaju i niko da se konačno sjeti Tuomasa koji piše tak savšene pjesme.
AMEN

###DK###
22-06-2008, 22:14
Once im je najbolji album a Nemo i Wish I Had An Angel najbolje pjesme.

Worthaur
01-07-2008, 09:59
NIGHTWISH, Zagreb, 02.04.2009, Dom Sportova



uuuu, možda i odem iz zajebancije

Kron
01-07-2008, 13:19
Rođendan mi dan prije :D
Must


have


ticket

IllidanLives
01-07-2008, 13:26
moze neko dati link

Master_of_Soup
04-07-2008, 23:12
Ma sve je to u redu šta su dumpali tarju, a i neman ništa protiv annete, nemojte me krivo svatit, al zašto su baš nju morali uzet? Mogli su uzet bilo koju NA OVOJ ZEMALJSKOJ KUGLI, al' ne, morali su oni uzet neku iz alyson avenua (od samog imena benda mi je muka). I sada kažu da je to baš ono što su htjeli. E pa eto van na onda, IN YOURZ FEJSS. I sad neki kažu "oh joj, to je vrlo dobrodošlo osježenje nakon tarje...nešto novoga nikad ne škodi. oh joj." - hebalo te osvježenje ako je zak.urac, moglo je to osvježenje bit dvaes puta bolje. Kad vidim marca kako se muči pivat refren wish i had an angel dok se ona dreči u pozadini dođe mi muka.

Sgt. Bull
05-07-2008, 00:20
Ah... Pa sam Tuomas je izjavio kako nije želio da opet ima taj neki, operski glas, vjerojatno zato što je i sam siguran kako rijetko tko može imati sposobnosti kao Tarja i da se želi baviti ovom muzikom... Inače, slušao sam NW Live Clipove(na youtubeu,nj channel) i moram reći da... saka uveliko... prvo ono skakutanje na bini je u biti nešto tako... pop? Ono, mislim, nemam ja ništa protiv živahnosti ali pobogusi, ono je za plakat šta ona sprovodi, drugo je ono bitnije, a to su njene live glasovne sposobnosti koje su na veoma, veoma, veoma niskom nivou, veoma oskudno i jadno, kreštanje i pokušavanje zadovoljavanja nekog eventualnog standarda, koji ofc nikada neće zadovoljiti... pi kaka...

Master_of_Soup
05-07-2008, 00:54
Ah... Pa sam Tuomas je izjavio kako nije želio da opet ima taj neki, operski glas, vjerojatno zato što je i sam siguran kako rijetko tko može imati sposobnosti kao Tarja i da se želi baviti ovom muzikom... Inače, slušao sam NW Live Clipove(na youtubeu,nj channel) i moram reći da... saka uveliko... prvo ono skakutanje na bini je u biti nešto tako... pop? Ono, mislim, nemam ja ništa protiv živahnosti ali pobogusi, ono je za plakat šta ona sprovodi, drugo je ono bitnije, a to su njene live glasovne sposobnosti koje su na veoma, veoma, veoma niskom nivou, veoma oskudno i jadno, kreštanje i pokušavanje zadovoljavanja nekog eventualnog standarda, koji ofc nikada neće zadovoljiti... pi kaka...


Dets maj pojnt, ne moraju oni uzet ponovo opernog vokala, mogu oni bilo kavkog samo nek ima poštene vokalne sposobnosti.

Demon Hunter
05-07-2008, 01:17
NIGHTWISH, Zagreb, 02.04.2009, Dom Sportova



uuuu, možda i odem iz zajebancije

Hehe De ti meni frende to potvrdi i vodim te na pice!

IllidanLives
05-07-2008, 08:14
http://nighwishfanclub.lookse.org/viewt ... 5341#25341 (http://nighwishfanclub.lookse.org/viewtopic.php?p=25341#25341)
zasad se zadovolji s ovim koncert ce biti najavljen u 9 mjesecu

MTF*
05-07-2008, 09:59
sad sam malo gledo anette live...wishmaster, amaranth i jos nemo brijem...
unistila je pjesme, zas joj daju da izvodi te stare pjesme? :(
a tek ono "plesanje" ili koj racku...ono, wotafak guys...
ja da sam anette bi se povukla iz tog biznisa :D

Aerial
05-07-2008, 10:50
a tek ono "plesanje" ili koj racku...ono, wotafak guys...

Vidiš, to se zove ženska osobnost, i zbog toga su neke od njih simpa :D

Meni je baš fora viditi neku žensku u metal bendu koja se ponaša prirodno, a ne plastično, pozerski... Mislim, ne govorim ja da je Tarja bila pozerica fkorz :) Samo to da ne volim kad se ljudi ponašaju doslovno nenormalno samo zato jer su u nekakvoj subkulturi pa onda misle da im se cijela osobnost i ponašanje mora mjenjati... Primjer, recimo, Christina Scabbia iz Lacuna Coil - ženska zbilja može dobro pjevati i ima talenta, ali brate meni ide na živce kad je vidim live kako hvata neke "goth" poze i izraze lica. Anette možda i suxa, ali ima osobnost koja to nadoknađuje :)

###DK###
05-07-2008, 10:56
Ma dobra je Annete. Nije kao Tarja ali šta ćeš. Stvarno ne znam zašto su je svi tako napali.
Dark Passion Play je stvarno odličan album a uz ove pjesme mi više paše Annetin glas nego Tarjin.
Jednostavno ne mogu zamisliti Tarju kako pjeva Amaranth.

Master_of_Soup
05-07-2008, 11:21
[quote="MTF*":s9i62h2p]a tek ono "plesanje" ili koj racku...ono, wotafak guys...

Vidiš, to se zove ženska osobnost, i zbog toga su neke od njih simpa :D

Meni je baš fora viditi neku žensku u metal bendu koja se ponaša prirodno, a ne plastično, pozerski... Mislim, ne govorim ja da je Tarja bila pozerica fkorz :) Samo to da ne volim kad se ljudi ponašaju doslovno nenormalno samo zato jer su u nekakvoj subkulturi pa onda misle da im se cijela osobnost i ponašanje mora mjenjati... Primjer, recimo, Christina Scabbia iz Lacuna Coil - ženska zbilja može dobro pjevati i ima talenta, ali brate meni ide na živce kad je vidim live kako hvata neke "goth" poze i izraze lica. Anette možda i suxa, ali ima osobnost koja to nadoknađuje :)[/quote:s9i62h2p]


E, al' smola šta se osobnost baš i ne pika u ovom biznisu, glas je važan.

@dk - ni ja ne mogu zamislit mišu kovača kako piva candy shop recimo. Nemoš zamislit tarju kako piva amarant jer su to dva različita tipa glasa, a sad što će se kome svidit ovisi o ukusu.

MTF*
05-07-2008, 12:03
pa i meni je dark passion play odlican album, ali live je ono...zvuci mnogo prestraseno i zbunjeno...
mozda je samo neiskusna, ili se boji fanova ili sto ja znam zass :(

###DK###
05-07-2008, 12:41
@dk - ni ja ne mogu zamislit mišu kovača kako piva candy shop recimo. Nemoš zamislit tarju kako piva amarant jer su to dva različita tipa glasa, a sad što će se kome svidit ovisi o ukusu.

To je metaforički rečeno. Govorim kako uz te pjesme bolje ide Annetin glas nego Tarjin.
Npr. Annete nikad ne bi mogla pjevati one stare pjesme dobro kao Tarja ali sumnjam da bi Tarja mogla pjevati ove nove pjesme dobro kao Annete. Tarja ima puno bolji glas ali ne bi išao dobro uz ove nove pjesme.

Master_of_Soup
05-07-2008, 13:30
@dk - ni ja ne mogu zamislit mišu kovača kako piva candy shop recimo. Nemoš zamislit tarju kako piva amarant jer su to dva različita tipa glasa, a sad što će se kome svidit ovisi o ukusu.

To je metaforički rečeno. Govorim kako uz te pjesme bolje ide Annetin glas nego Tarjin.
Npr. Annete nikad ne bi mogla pjevati one stare pjesme dobro kao Tarja ali sumnjam da bi Tarja mogla pjevati ove nove pjesme dobro kao Annete. Tarja ima puno bolji glas ali ne bi išao dobro uz ove nove pjesme.

Pa normalno pa ova ne može pivat pisme od ove druge, tili su nešto novo pa su uzeli drugi tip vokala.

Worthaur
29-07-2008, 13:20
Trenutno jedan od najpopularnijih metal bendova na svijetu, finski Nightwish, napokon će 'stupiti' i na hrvatsko tlo. Informacija koja već određeno vrijeme 'šeće' među hrvatskim obožavateljima ovog benda dobila je i svoj službeni 'pečat'.

Naime, organizator koncerta, Lupa Promotion, potvrdio nam da je sve dogovoreno, i da će Nightwish doista zasvirati u Hrvatskoj, odnosno u Zagrebu.

Datum je 2. travanj 2009. godine, a koncert će se održati u Maloj dvorani Doma sportova. Tako će veliki broj hrvatskih fanova, koji to da sada nisu uspjeli negdje drugdje, konačno moći vidjeti svoje 'heroje', koji već skoro godinu dana promoviraju svoj superuspješan album "Dark Passion Play" .

Tako možemo očekivati da će na službenoj stranici Nightwisha uskoro 'osvanuti' i zagrebački datum, a više detalja o ovom koncertu objavit ćemo uskoro.

oh noes

Dreamer Deceiver
29-07-2008, 13:32
možda bi mogao proć đir... puno wannabe metalki/gotičarki ce bit tamo :D
a na šta one najviše vole ? malo starije i iskusnije metalce :P

Worthaur
29-07-2008, 13:35
We think alike ^^

Dreamer Deceiver
29-07-2008, 13:47
veliki umovi misle slično :P

Maloki
29-07-2008, 18:48
I veliki ljudi. Ja sam veći od vas dvojice. Bar kaj se tiče širine ^^

Joco
30-07-2008, 03:15
Evo cisto da napisem dojam...Bio sam na njihovom nastupu na Exitu ove godine, bilo je super, atmosfera, oni, sve...ali onaj osecaj da bi jos bolje bilo da je stara pevacica bila tamo mi ne jenjava.

ChR0NoS
31-07-2008, 17:16
možda bi mogao proć đir... puno wannabe metalki/gotičarki ce bit tamo :D
a na šta one najviše vole ? malo starije i iskusnije metalce :P

:pray: :pray: :pray: :pray:

ovo ni ja nebi bolje sročio

Sgt. Bull
31-07-2008, 17:19
Evo cisto da napisem dojam...Bio sam na njihovom nastupu na Exitu ove godine, bilo je super, atmosfera, oni, sve...ali onaj osecaj da bi jos bolje bilo da je stara pevacica bila tamo mi ne jenjava.
Definitivno ću dogodine aBd doći u ZG ako budem mogao! Fan sam NW-a... Što se tiče Tarje, kad je već spominješ... Pa vidi, ona je kao solo pjevačica propala, jesi slušao album? Ako nisi onda neka na tome i ostane, dno dna i još gore.
@"wannabe metalce":bla ser kenj, hoćete šta konkretno reći ili ćete naprđivati samo? Nisam ni mislio :*

Dreamer Deceiver
01-08-2008, 02:11
hm, ako si mislio na mene ja nisam niš rekao protiv annet samo da mi je tarja prije bila bolja ( nikad nisam previše slušao najtviš ) i ispunjenje mog sna bi bilo kad bi pjevali Islandera koji mi je najbolja njihova pjesma :pray:

ChR0NoS
01-08-2008, 11:25
ponovo se slažem s morgothom

islander je zakon
moraju ga svirati

a annete premda lošije pjeva sigurno bolje izgleda od tajre

###DK###
01-08-2008, 13:29
ponovo se slažem s morgothom

islander je zakon
moraju ga svirati

a annete premda lošije pjeva sigurno bolje izgleda od tajre

Nije ni Tarja loša. :D

MasaKrisT
01-08-2008, 14:00
ponovo se slažem s morgothom

islander je zakon
moraju ga svirati

a annete premda lošije pjeva sigurno bolje izgleda od tajre


sto u poslu glazbenika nebi trebalo bit vazno,jer je Tarja daleko pjevacki sposobnija:)

Hellboy
01-08-2008, 14:44
ovisi...Anette je daleko sposobnija za pjesme sa DPP albuma...Tarja iako ima discipliniran i moćan vokal jednostavno ne bi mogla povući pjesme poput Amarantha kao Anette...a Anette je pokazala da i ona ima talenta za melodičnije i sporije pjesme poput Eve (iako ne na razini Tarje)...

ChR0NoS
02-08-2008, 22:55
recimo meni se više sviđaju pjesme sa zadnjeg albuma nego one prije, tako da i radi glazbe i radi izgleda :o mi je drago što je annete tu

ali nisam ja sad neki prevelik fan najtviša da me previše zanima hoće li pjevati jedna ili druga, idem s ekipom, i bit će jednako dobro pjevala jedna ili druga

Durin
03-08-2008, 16:45
Islander je dobra pjesma, ali ne i jedina dobra pjesma.Bye bye beatiful, Amaranth, Sahara, Last of the Wilds...sve su mi te pjesme odlične.

###DK###
03-08-2008, 17:26
Islander je dobra pjesma, ali ne i jedina dobra pjesma.Bye bye beatiful, Amaranth, Sahara, Last of the Wilds...sve su mi te pjesme odlične.

I 7 Days To The Wolves. Eramaan Viimeinen je Last Of The Wilds samo što se u njoj pjeva.
Meni je osobno bolja s pjevanjem. :D

ChR0NoS
04-08-2008, 16:30
sahara razvaljuje, upravo je sad slušam

Luka
04-08-2008, 19:19
Počeo sam ih ponovno slušati.. Nightwish ftw ;)

###DK###
04-08-2008, 19:35
Ja ih odavno slušam. Nikako da dosade. :D
Ponovo slušam Wishmastera.

Sickmanno1
05-08-2008, 07:04
Ja ih odavno slušam. Nikako da dosade. :D
Ponovo slušam Wishmastera.

Hamster, a Dentist, Hard Porn...Steven Seagull ^^
Warrior, this Rifle, In me the Fishmaster ^^

Hellboy
05-08-2008, 09:21
Ja ih odavno slušam. Nikako da dosade. :D
Ponovo slušam Wishmastera.

Hamster, a Dentist, Hard Porn...Steven Seagull ^^
Warrior, this Rifle, In me the Fishmaster ^^
gg5_mlQOsUQ
^^
a kad smo već kod toga onda i ovo:
909xv5O3wgA
:D

smartass
24-08-2008, 21:30
počela sam ih pomalo slušat, jej :D

Norther
25-08-2008, 11:24
tarja > anette.

u svakom pogledu.

inace, kad je najtviš u zg ?

Worthaur
25-08-2008, 11:29
http://muzika.hr/default.aspx?id=16926

###DK###
25-08-2008, 12:54
http://muzika.hr/default.aspx?id=16926

Jedva čekam.

Norther
25-08-2008, 14:22
ja necu ic, ne volim anette :(

Hellboy
25-08-2008, 14:35
zašto ne? nije da loše pjeva...čak štoviše, izvrsno pjeva...ne kužim stvarno zake toliko ljudi ne voli reorganizirani Nightwish...

###DK###
25-08-2008, 14:40
zašto ne? nije da loše pjeva...čak štoviše, izvrsno pjeva...ne kužim stvarno zake toliko ljudi ne voli reorganizirani Nightwish...

Ni meni nije jasno.
Dark Passion Play im je najbolji album dosad. Ne meni osobno ali je dobio najbolje kritike.

Hellboy
25-08-2008, 14:52
meni je dpp najbolji dosad...energičan, brz, jednostavno carski...Amaranth, Last of the wild, Whoever brings the night, the poet and the pendulum...predobre pjesme...
nego, tek sam ovih dana posvetio pažnju starijim albumima i primjetio kako Nemo ima izvrstan outro...
Y_1yJSTToFM
zadnji dio pjesme...glazba u pozadini...

Arbiter of Change
25-08-2008, 15:02
Dobar je jer je jako pristupačan i nije... težak, u nedostatku bolje riječi, kao prijašnji albumi.
Inače, dobre vijesti tako da možda (veliko možda) doletim i poslušam.

Norther
25-08-2008, 15:20
zašto ne? nije da loše pjeva...čak štoviše, izvrsno pjeva...ne kužim stvarno zake toliko ljudi ne voli reorganizirani Nightwish...
jednostavno mi ne lezi, vokalno nije ni blizu tarji. (ni izgledom ako se mene pita al to nije bitno :D )
uz to jos izgleda ko spajsica neka, a novi album mi je uzas..

###DK###
25-08-2008, 15:25
meni je dpp najbolji dosad...energičan, brz, jednostavno carski...Amaranth, Last of the wild, Whoever brings the night, the poet and the pendulum...predobre pjesme...
nego, tek sam ovih dana posvetio pažnju starijim albumima i primjetio kako Nemo ima izvrstan outro...
Y_1yJSTToFM
zadnji dio pjesme...glazba u pozadini...

Nemo je čudo. :pray:
Meni možda i najbolja njihova pjesma.

Kenyi
25-08-2008, 15:27
Ako cemo o najboljoj pjesmi tu su zasigurno Crownless i Kinslayer .

Norther
25-08-2008, 15:48
Ako cemo o najboljoj pjesmi tu su zasigurno Crownless i Kinslayer .
The Kinslayer :pray:

###DK###
25-08-2008, 15:50
Prva pjesma koju sam od njih poslušao je She Is My Sin i ta mi je na samom vrhu.
Iza nje slijede Nemo i Wish I Had An Angel.

Wishmaster
25-08-2008, 17:15
Kad smo kod pjesama obožavam one malo duže:Fantasmic, Beauty of the Beast, Ghost Love Score, The Poet and the Pendulum...jednostavno savršenstvo...
E da njihova prva pjesma koju sam čul je bila Angels Fall First,manijakalno sam ju slušal valjda 10 put za redom dok nisam počel ostale...

Aerial
25-08-2008, 17:37
The Pharaoh Sails To Orion :pray:

Dreamer Deceiver
25-08-2008, 21:50
[quote="Hellboy v2.0":sgyzde5f]zašto ne? nije da loše pjeva...čak štoviše, izvrsno pjeva...ne kužim stvarno zake toliko ljudi ne voli reorganizirani Nightwish...

Ni meni nije jasno.
Dark Passion Play im je najbolji album dosad. Ne meni osobno ali je dobio najbolje kritike.[/quote:sgyzde5f]

je dobio i st anger 5 zvijezda od 5 u nekim magazinima pa je največe govno metal industrije.
Jebeš kritičare za metal glazbu. Njima je samo jednostavno i "catchy"-dio važno kod pjesme ;)

###DK###
25-08-2008, 22:06
[quote="Hellboy v2.0":14ebyya5]zašto ne? nije da loše pjeva...čak štoviše, izvrsno pjeva...ne kužim stvarno zake toliko ljudi ne voli reorganizirani Nightwish...

Ni meni nije jasno.
Dark Passion Play im je najbolji album dosad. Ne meni osobno ali je dobio najbolje kritike.

je dobio i st anger 5 zvijezda od 5 u nekim magazinima pa je največe govno metal industrije.
dragaš kritičare za metal glazbu. Njima je samo jednostavno i "catchy"-dio važno kod pjesme ;)[/quote:14ebyya5]

Da ali bez obzira na kritičare DPP je odličan album.
Nije mi najbolji ali je dobar.

MTF*
26-08-2008, 08:40
10th man down, bare grace misery, dark chest of wonders, beauty and the beast te the carpenter su moji favoriti od starih albume, te mi bilo koja od navedenih pjesama owna bilo koju sa DPP...
DPP mi je super, no nemrem ga dugo slusat, jer mi anettein glas na duze staze postaje naporan za slusat :(

###DK###
26-08-2008, 08:52
10th man down, bare grace misery, dark chest of wonders, beauty and the beast te the carpenter su moji favoriti od starih albume, te mi bilo koja od navedenih pjesama owna bilo koju sa DPP...
DPP mi je super, no nemrem ga dugo slusat, jer mi anettein glas na duze staze postaje naporan za slusat :(

To je istina što se tiče DPP-a. Pjesme mi se odmah svide ali kad ih poslušam 20-ak puta jednostavno dosade.
Tarjina mi nijedna nije još dosadila.

Dreamer Deceiver
26-08-2008, 14:53
i evo sad vidiš zašto većina ljudi ne voli novi najtviš, jer nakon nekog vremena dopizdi.
Uzmi amarath na primjer, poslusas je i onda je slusas celi dan ko lud i ne izlazi ti iz glave, a nakon nekog vremena ti dopizdi i zgadi ti se da je više ne poslusas skoro godinu dana. Dok kod tarja-ere pjesme imaju neku mističnost u sebi ( pogotovo stariji albumi ) kad pjesme moreš poslusat kad ces ...

###DK###
26-08-2008, 15:03
i evo sad vidiš zašto većina ljudi ne voli novi najtviš, jer nakon nekog vremena dopizdi.
Uzmi amarath na primjer, poslusas je i onda je slusas celi dan ko lud i ne izlazi ti iz glave, a nakon nekog vremena ti dopizdi i zgadi ti se da je više ne poslusas skoro godinu dana. Dok kod tarja-ere pjesme imaju neku mističnost u sebi ( pogotovo stariji albumi ) kad pjesme moreš poslusat kad ces ...

Istina.
Ali ima nekih koje ne dosađuju.
Npr. 7 Days to the wolves, Islander.
Vjerovatno zbog toga što ih Marco pjeva. :D

Dreamer Deceiver
26-08-2008, 15:11
to je istina ;)

Cthulhu
31-08-2008, 20:20
ne volim nightwish.ne volim te black/death isprdke.

Aerial
31-08-2008, 20:24
Istina, i meni su malo prebrutalni (?)

Kenyi
31-08-2008, 20:25
ne volim nightwish.ne volim te black/death isprdke.
epic fail, again :pray: :pray: :pray:

Cthulhu
31-08-2008, 20:26
ide mi to silno vrištanje na jetru.

MTF*
31-08-2008, 20:27
di je kraj ovome liku :D

Kenyi
31-08-2008, 20:28
ne znam ali ovo je za kinseya
http://i116.photobucket.com/albums/o19/W4l3nt1n0/sss-1.png

LorlonWarrior
01-09-2008, 00:17
Ma slušam ih, najbolja pjesma je Stargazers :D

Demon Hunter
01-09-2008, 09:40
Nemo nema bolje pjesme od te....poredobra je a sopt je jos bolji!

BTW:Ide li ko na koncert u ZG?

LorlonWarrior
01-09-2008, 13:04
A dobro, dobar je i Nemo al o ukusima se ne raspravlja :nonono: :D

Nego... Idem ja na koncert al de reci di kupit kartu! Ja sam tu u Vukovaru. Čuo sam da će na ulazu koštat kao 120 kn a inaće 100 čuna...

Demon Hunter
01-09-2008, 15:31
A neznam...moram pogledat na official Stranici pa cu postat....ali mislim da jos nisu u prodaji!

LorlonWarrior
01-09-2008, 15:37
A dobro, ako skontaš samo mi pukni na PM ili postaj pa ću ja već se snači :D
Ja sam tražio pa sam eto našo samo to što sam naveo u zadnjem postu... :?

Demon Hunter
03-09-2008, 23:51
E jel mozda neko gledo koncerte od Nightwisha...iz Lowlanda i End of an Era!

I jel znate koja je ono Pjesma koja svira na uvodu i na kraju Koncerta obadva!

Ako neko mozda zna....bio bih mu zahvalan!

Sgt. Bull
04-09-2008, 00:38
Red Warrior i All Of Them od Zimmera...

Demon Hunter
04-09-2008, 02:14
Ok Thanks...Man!!!!!

E a staje to neka grupa ili !!!

Strava mi je pjesma!

Sgt. Bull
04-09-2008, 05:02
Hans Zimmer (http://en.wikipedia.org/wiki/Hans_Zimmer)Sje čovjek, kompozitor, pogledaj malo pa ćeš vidjeti za što je sve muziku pisao :)

Aerial
04-09-2008, 10:29
Hans je bog.

Wishmaster
04-09-2008, 13:56
Ako se ne varam na početku nekih koncerata je Ghosts in the Fog(Last Samurai) isto od Zimmera, i Ressurection iz filma Pasija kod novih koncerata(prije Bye Bye Beautiful) ali nisam siguran...

Durin
05-09-2008, 09:55
Zimmer je stvarno legendaran ali vratite se na temu.

IllidanLives
07-09-2008, 16:11
navodno ce biti koncert od nw 2.4 u zagrebu znam da je to stara vijest ali zanima me tko misli da ce ici

Durin
07-09-2008, 16:15
Ja mislim da ću ići.Definitivno mi nije daleko. :)

###DK###
07-09-2008, 16:38
I ja mislim.
Ali nisam još ništa siguran.
Ako mognem ići ću. :D

Sgt. Bull
07-09-2008, 22:58
Ako budem imao dovoljno novca, zdravlja i sreće sa faxom, here i come...

Demon Hunter
08-09-2008, 08:32
Ja sam siguran da cu ici.....

LorlonWarrior
08-09-2008, 13:57
Nightwish pwns :pray:

Worthaur
14-09-2008, 21:06
Predgrupe Pain i Indica

Omfg -.-'

Dreamer Deceiver
15-09-2008, 12:45
predgrpa je pain ? :D
ako je pain to se ide obavezno :D
šat jor maut :D
nisam neki njihov fan ali imaju neke predobre pjesme

Kron
16-09-2008, 08:30
di ste to sve procitali?

Lord Jambrek
16-09-2008, 10:25
http://www.muzika.hr/default.aspx?id=17421

Bob Dylan
16-09-2008, 17:16
dobra mi je grupa...osim vokala :thumbs1:

###DK###
16-09-2008, 17:18
dobra mi je grupa...osim vokala :thumbs1:

Kojeg vokala?
Tarjinog ili Annetinog?
Ako misliš na Nightwish.

Bob Dylan
16-09-2008, 17:20
[quote="Bob Dylan":ubbjvegu]dobra mi je grupa...osim vokala :thumbs1:

Kojeg vokala?
Tarjinog ili Annetinog?
Ako misliš na Nightwish.[/quote:ubbjvegu]



a onog iz albuma Wishmaster.koji je taj?preslušo sam samo taj album i bilo mi ih je dosta.kažem glazbeno su odlični ali mi vokal ne odgovara,,,, :boohoo:

Luka
16-09-2008, 17:23
jedan vid koji mi se jako svidio abvjEkKXcRk

obavezno pogledati :)

###DK###
16-09-2008, 17:32
[quote="###DK###":w08vpg41][quote="Bob Dylan":w08vpg41]dobra mi je grupa...osim vokala :thumbs1:

Kojeg vokala?
Tarjinog ili Annetinog?
Ako misliš na Nightwish.[/quote:w08vpg41]



a onog iz albuma Wishmaster.koji je taj?preslušo sam samo taj album i bilo mi ih je dosta.kažem glazbeno su odlični ali mi vokal ne odgovara,,,, :boohoo:[/quote:w08vpg41]

To ti je Tarja.
Ona ti je operna pjevačica pa ti vjerovatno zbog toga ne valja kao i većini. Treba se priviknuti.
Ali meni je bome odlična. :D

LorlonWarrior
16-09-2008, 18:05
Ma daj Nightwish bez Tarje ko auto bez kotača. Nema kruva od toga :(

Sonic_Moronic
16-09-2008, 19:35
Totalno, da li ima ona koje operne uratke? To moram čuti.

Sgt. Bull
16-09-2008, 21:58
Totalno, da li ima ona koje operne uratke? To moram čuti.
Ne, ali ima solo "album" koji ti od srca NE preporučujem :D

MasaKrisT
17-09-2008, 13:21
zasto ne?cist dobar album za lec popodne i spavati:)

olio
18-09-2008, 20:33
da meni je sasvim ok album

Aerial
18-09-2008, 23:48
My Winter Storm?

Uf, dosadnog albuma.... :D

Gwin
23-09-2008, 10:23
to bi bio onaj album na kojem je iskasapila alice cooperov "poison" ?? došlo mi je da sjednem u auto, odem po alice coopera i da zajedno odemo u finsku umlatit glupaču..

###DK###
23-09-2008, 10:25
to bi bio onaj album na kojem je iskasapila alice cooperov "poison" ?? došlo mi je da sjednem u auto, odem po alice coopera i da zajedno odemo u finsku umlatit glupaču..

Aha.
Ja sam pukao od smijeha kad sam slušao "Poison".

Wishmaster
23-09-2008, 16:01
YMSCJvaX ... re=related (YMSCJvaXDLY&feature=related)

to?

ouch... :toilet:

E da...kak vam se inače sviđaju obrade Najtviša? Over the Hills and Far Away,Where were You Last Night,The Phantom of the Opera,Symphony of Destruction(Live-Bucharest), High Hopes (Live-End Of An Era)...?
meni osobno su odlične pogotovo High Hopes...

LorlonWarrior
23-09-2008, 16:53
E ljudovi, kada će biti koncert od Nightwisha, čuo sam neš da se šuška neš okolo...

Aerial
23-09-2008, 17:16
2. travnja 2009. u KC Dražen Petrović (http://www.muzika.hr/default.aspx?id=17421)

Hellboy
23-09-2008, 19:52
YMSCJvaXDLY&feature=related

to?

ouch... :toilet:

isus bog i ajvar...ovo je pogrešno...ovo...ne...

Gwin
23-09-2008, 20:36
nažalost da.. kao što rekoh.. došlo mi je da nazovem coopera i citiram Bajagu "vidi šta ti je uradila od pesme, stari"

Gwin
23-09-2008, 20:40
E da...kak vam se inače sviđaju obrade Najtviša? Over the Hills and Far Away,Where were You Last Night,The Phantom of the Opera,Symphony of Destruction(Live-Bucharest), High Hopes (Live-End Of An Era)...?
meni osobno su odlične pogotovo High Hopes...
high hopes je fantastičan, phantom je jako dobar, u prvi tren nisam bio siguran tko je ženski vokal :D
a over the hills je neuporedivo bolja od Gary Moorea i njegove country-rock izvedbe :D

Lord Jambrek
23-09-2008, 21:02
nažalost da.. kao što rekoh.. došlo mi je da nazovem coopera i citiram Bajagu "vidi šta ti je uradila od pesme, stari"


arghhhhhhh, nisam se već dugo zgrozio ovak, ova obrada je užas, isuse, aaaaa

Idem i ja s vama namlatit tarju

LorlonWarrior
23-09-2008, 21:53
Ma daj, kad ti Finac kaže da Nightwish bez Tajre sucksa, onda je jasno na čemu smo...

Hellboy
23-09-2008, 23:55
i onda uđe u školu i poubija hrpu ljudi...
@jambra i gwin, možem i ja s vama?

Lord Jambrek
24-09-2008, 07:57
Znam previše ljudi kojima nightwish bez tarje sucksa.

Anyways, imat ću kartu za 100kn ^^

_ZlayA_
24-09-2008, 08:29
YMSCJvaXDLY&feature=related

to?

ouch... :toilet:

isus bog i ajvar...ovo je pogrešno...ovo...ne...
nisam neki fan nightwisha, tarje i svega, ali znam par pjesama pustiti svake prestupne tipa riddler i moondance, i nisu losi, ali ovo... za ovo bih ponovo odobrio prijeki sud....

Rang€r
24-09-2008, 22:19
ja slušam nekih mjesec dana čuo sam ih i prije al nisam znao ko su :)

slušam samo dark chest of wonders, amaranth, wishmaster, end of all hope, bye bye beautiful... neznam zaš je svima ova nova pjevačica annete loša, dobra je jbg, čak mi je i ona pjesma amaranth najbolja... baš se slažu pjesme kad igraš igre, onak nabriju te :D

###DK###
25-09-2008, 08:03
ja slušam nekih mjesec dana čuo sam ih i prije al nisam znao ko su :)

slušam samo dark chest of wonders, amaranth, wishmaster, end of all hope, bye bye beautiful... neznam zaš je svima ova nova pjevačica annete loša, dobra je jbg, čak mi je i ona pjesma amaranth najbolja... baš se slažu pjesme kad igraš igre, onak nabriju te :D

Dobra je ona ali pjesme iz novog albuma brzo dosade.
Ove iz starih možeš uvijek poslušati.

LorlonWarrior
25-09-2008, 13:37
Znam previše ljudi kojima nightwish bez tarje sucksa.

Anyways, imat ću kartu za 100kn ^^

Eh ja nisam reko da meni sucksaju, al ono, kad Finci to govore, pa onda stvarno... Ne znam zapravo ni zašto su je izbacili :?
Isto ko ni Janija Liimatainena iz Sonate. Lik prepretjerano dobro svira tu gitaru a oni ga izbace? cccccc

Wishmaster
25-09-2008, 14:14
Nije uvjek stvar v tome da su nekoga izbacili jer je slabije sviral,pjeval,muzel krave...
Oni koji su upoznati s Nightwishom znaju da je Tarja bila malo,kak da se izrazim,"grabežljiva" za nofcima..Zato su ostali članovi postupili tak kak su postupili i to je bilo samo kak bi spasili grupu od mogućeg propadanja(malo vjerojatno).Sad kad više nema Tarje svi su nekak slobodniji i više komuniciraju unutar banda.
Naravno da mi je žal kaj je Tarja otišla,ali pohlepa čini svoje...Mislim da je pjesma Master Pasion Greed posvećena upravo toj famoznoj pohlepi i gospodinu kojem se trenutno nemrem sjetiti imena(Tarjin muž).

"Hello. How are you?
Let me explain one thing.
All for her and more for me
Why is it so hard to see?
I see no sense in doing this
Not enough for me
I fuck up everything but let me explain."

Enivej...Nightwish odlično paše dok vozim Trackmaniu....ubiti paše na svaku igru ko soundtrack...

LorlonWarrior
25-09-2008, 15:50
*uglavnom sve što je višmaster reko u zadnjem postu*

Hmm, a vjerujem da je bilo i boljih načina da se to riješi nego izbacivanjem Tarje... A dobro, ko joj kriv onda :D
Svi znamo da novac kvari ljude, eto još jednog primjera da je to istina

Gwin
26-09-2008, 18:45
tarju su izbacili jer je postala bahata pod utjecajem muža

do te mjere da je u jednom trenutku odjebala bend i prvo umjesto na probu otišla u kino, a dan kasnije otkazala koncert jer "se ne osjeća dobro" i otišla u shopping..
pa je Tuomasu dopizdilo.. jer je cijeli bend postao podređen Tarji, a Nightwish nije Tarjin bend, nego Tuomasov..

LorlonWarrior
26-09-2008, 22:10
tarju su izbacili jer je postala bahata pod utjecajem muža

do te mjere da je u jednom trenutku odjebala bend i prvo umjesto na probu otišla u kino, a dan kasnije otkazala koncert jer "se ne osjeća dobro" i otišla u shopping..
pa je Tuomasu dopizdilo.. jer je cijeli bend postao podređen Tarji, a Nightwish nije Tarjin bend, nego Tuomasov..

Ah, nije lako s tim bandovima... Pogotovo kad nisu svi članovi složni... To je onda 50% osuđeno na propast... Govorim s vlastitim iskustvom nažalost :(

GaTa666
26-09-2008, 23:37
Mislim da su pravilno postupili sto su izbacili tarju iako mi se novi vokal nikako ne svidja.
To kazem zato jer ako je ona kocila citav bend onda je treba izbacit.

A sto se tice novog vokala ne lezi mi nikako. Vise mi se svidjao trijin "operski" glas.

vex
27-09-2008, 18:44
Čuo sam za ovaj bend prije , ali sada sam poslušao prvu pjesmu , Amaranth , slučajnih izborim na youtube-u.
Pjesma rula , ali neznam što da drugo slušam , dajte recite neke svoje favorite :)

Luka
27-09-2008, 19:01
Čuo sam za ovaj bend prije , ali sada sam poslušao prvu pjesmu , Amaranth , slučajnih izborim na youtube-u.
Pjesma rula , ali neznam što da drugo slušam , dajte recite neke svoje favorite :)

The Islander, Last Of The Wilds, The Poet And The Pendulum, Bye Bye Beautiful, For The Heart I Once Had

Wishmaster
27-09-2008, 19:04
favoriti?
...sve...teško mi se odlučiti ali:Dark Chest Of Wonders,Beauty Of the Beast,Ocean Soul,Slaying The Dreamer,The Escapist,Planet Hell,The Siren,The Poeat And The Pendulum,The Kinslayer i naravno Wishmaster...mislim sve su tolko dobre da mi se opće teško odlučiti..
Kad ih jednom čuješ nema povratka...to tje ko' WoW...postaješ addict...

GaTa666
27-09-2008, 19:08
Čuo sam za ovaj bend prije , ali sada sam poslušao prvu pjesmu , Amaranth , slučajnih izborim na youtube-u.
Pjesma rula , ali neznam što da drugo slušam , dajte recite neke svoje favorite :)
Nemo, Over the hills and far away, Wishmaster, Slaying the Dreamer, Wish i had an angel, Kinslayer ........
there are so many

I takodje poslusaj ako mozes nabavit obradu pjesme Poison od Alice Cooper-a koju je otpjevala Tarja. Nesto predobro.

Hellboy
27-09-2008, 19:14
Poison slušati samo ako želiš da ti uši krvare...jezivo je...inače, preporučam Last of the wilds, Sahara, Whoever brings the night...DPP is full of win...

vex
27-09-2008, 19:26
Bye Bye beautiful , The islander odslušao dosada.
Nešto predobro.
Žao mi je što nisam ovaj band otkrio prije..
Od pjesme Amaranth se naježim. :pray:

Cthulhu
27-09-2008, 19:28
wishmaster rula,pogotovo misheard lyrics verzija.

27-09-2008, 19:28
da nightwish dolaze u zgb na moj b-day wiiii
i novi vokal je jadan.... :( .......

Kenyi
27-09-2008, 19:30
meni je wanderlust veoma dobra onako, prirasla mi je srcu nekako. I da Annette :(

###DK###
27-09-2008, 19:34
Čuo sam za ovaj bend prije , ali sada sam poslušao prvu pjesmu , Amaranth , slučajnih izborim na youtube-u.
Pjesma rula , ali neznam što da drugo slušam , dajte recite neke svoje favorite :)

Amaranth pjeva Annete.
Poslušaj koju Tarjinu. Meni je Tarja daleko bolja.
Poslušaj The Riddler, Over The Hills And Far Away, Nemo, Ever Dream i Wish I Had An Angel. Te su Tarjine.
Ako ti je draža Annete poslušaj Cadence of Her Last Breath, For the Heart I Once Had i Eva.

Wishmaster
27-09-2008, 20:03
Upravo se sjetih Crimson Tide and Deep Blue Sea-a...fenomentastična obrada...

ydG103sSI1E

must see...ummm...hear...

Edit: napomena za post iznad: nisu Tarjine ili Anettine nego od Nightwisha :thumbs2: ma moram malo....

The Boz
29-09-2008, 16:18
Ide ko na koncert 2. 4.? Mislim, osim mene?

Wishmaster
29-09-2008, 16:22
Možda...baš me malo prije frend uputil da je na official strani objavljeno...

Dreamer Deceiver
29-09-2008, 17:13
Ide ko na koncert 2. 4.? Mislim, osim mene?

najvjerojatnije ja... i to više jer je pain predgrupa i da sviraju islandera :D

Kron
29-09-2008, 17:16
me goes

LorlonWarrior
29-09-2008, 21:42
Stargazers - ma daj kako stvar rula e
:pray: :pray: :pray: :pray:

Lord Jambrek
29-09-2008, 23:34
AC/DC - Rock and Roll Train

HZ5bPHNpcxc

Joj jedva čekam album^^

Kenyi
30-09-2008, 08:26
kakve to veze ima sa najtvisom :(

_ZlayA_
30-09-2008, 09:05
epic fail ili epic fail?? ili je jabmrek ponovo napusen pa fula topike?

MasaKrisT
30-09-2008, 12:57
zas svi siluju tuzne smajlice?:)

Vukas15
30-09-2008, 14:35
idem i ja najvjerovatnije

Gwin
30-09-2008, 18:28
idemo ja i supruga..

ali za zagrijavanje se prvo ide na Korpiklaani za metar dana :D

Lord Jambrek
30-09-2008, 18:57
idemo ja i supruga..

ali za zagrijavanje se prvo ide na Korpiklaani za metar dana :D

Vidio ih live, ludi k'o šlapa :D Izvrstan nastup imaju.

Sickmanno1
30-09-2008, 19:08
Cekaj...gdje je koncert? :S

Gwin
30-09-2008, 19:23
nightwish u ciboni
korpiklaani u boogaloo.

Sickmanno1
30-09-2008, 19:41
wuhu...na to moram ici :D

Ko zna...mozda prije koncerta i pivu popijemo ^^

LorlonWarrior
03-10-2008, 15:17
wuhu...na to moram ici :D

Ko zna...mozda prije koncerta i pivu popijemo ^^

Da da... Empty talk :D

Sickmanno1
03-10-2008, 17:41
hmm, neznam za tebe, ali ja ovaj koncert necu propustiti :P

LorlonWarrior
03-10-2008, 20:13
hmm, neznam za tebe, ali ja ovaj koncert necu propustiti :P

Ma još veći talk xD

To je reko i za mejdene pa ih je propustio :D

_ZlayA_
03-10-2008, 20:22
korpiklaani u boogaloo.
tapporauta :gitara: :gitara: :gitara: :gitara: :gitara: :gitara: :gitara:

Sickmanno1
04-10-2008, 17:03
hmm, neznam za tebe, ali ja ovaj koncert necu propustiti :P

Ma još veći talk xD

To je reko i za mejdene pa ih je propustio :D

T_T

Kad mi je bivsa cura kartu izgubila :(

Bartuc
04-10-2008, 17:34
Kak nova baba pjeva? Jel bar do koljenja Tarji? Cura me pere da idemo na Nightwish, a meni se tak nedje. Dobri su mi ali nemam pojma kakva je nova baba :(

###DK###
04-10-2008, 18:18
Kak nova baba pjeva? Jel bar do koljenja Tarji? Cura me pere da idemo na Nightwish, a meni se tak nedje. Dobri su mi ali nemam pojma kakva je nova baba :(

Baba? :D
Bolja je Tarja 100 puta.
Kažu da ova ne valja uživo.

Gwin
04-10-2008, 18:44
kažu..

i anette je bolja od tarje.. barem zna engleski kak se spada

Hellboy
04-10-2008, 18:50
kažu..

i anette je bolja od tarje.. barem zna engleski kak se spada
eh...upravo tako...stvarno ne shvaćam kog boga toliko ljudi pljuje po Anette...već mi idu na živce te bljezgarije...

Wishmaster
04-10-2008, 18:58
na jubitou svi pljuju po onim šit snimkama de ima više šuma,onda se javi svako malo neko ko je bil na koncertu i veli kak je uživo odlična...
ili probajmo ovak:
BYJs3ajxvQI

patite... muahahahahaaa
:o

Hellboy
04-10-2008, 19:03
ma daaaaaaj... Smells like teen spirit na modnoj reviji kraj rozih haljina u najgoroj izvedbi te pjesme koju sam ikad čuo...

###DK###
04-10-2008, 19:05
kažu..

i anette je bolja od tarje.. barem zna engleski kak se spada

Tarja je daleko bolja. Ima puno bolje glasovne sposobnosti od Anette.
Tarjine pjesme mi ne dosađuju.
One s Dark Passion Playa su mi nakon 20 puta dosadile. Više ih ne mogu ni smisliti.

Hellboy
04-10-2008, 19:08
pjevaju različite pjesme...potpuno...baš me zanima kako bi Tarja izvela Amaranth ili Whoever brings the night...dok je Anette dokazala da ima mogućnosti da odradi i pjesme slične starijim pjesmama pjevajući Evu...

###DK###
04-10-2008, 19:12
pjevaju različite pjesme...potpuno...baš me zanima kako bi Tarja izvela Amaranth ili Whoever brings the night...dok je Anette dokazala da ima mogućnosti da odradi i pjesme slične starijim pjesmama pjevajući Evu...

Pjevala je Anette i one starije pjesme (one Tarjine).
Nisam ih ja osobno čuo ali prijatelj mi kaže da to ništa ne valja u usporedbi s Tarjom.

Wishmaster
04-10-2008, 19:45
nisu Tarjine...




Tarja je daleko bolja. Ima puno bolje glasovne sposobnosti od Anette.
Tarjine pjesme mi ne dosađuju.
One s Dark Passion Playa su mi nakon 20 puta dosadile. Više ih ne mogu ni smisliti.

umjerenost je vrlina...bar tak vele...
stvar je u tome da Tarja pjeva na 6 albuma a Anette na 1...
2+2= ...
Dark Passion Play je vrhunski album ko i ovi prijašnji i stvarno nevidim kak more dosaditi.Ali svako ima svoje mišljenje i to je vredu....
Ali me još uvjek muči to uspoređivanje...pa mislim ako vam nije dosta 6 albuma de Tarja pjeva onda neznam...možda njen solo album? :|
Evo opet moram uvjeravati linkovima...
cmIuEDw7x6c
R6BoRYYS ... re=related (R6BoRYYSnz0&feature=related)
ZnhmRxw6 ... re=related (ZnhmRxw6EJc&feature=related)
XPpqbmle ... re=related (XPpqbmletn8&feature=related)

uff...sad sam se i ja iznenadil da ima tak kvalitetnih filmića na jubitou...

Gwin
04-10-2008, 23:24
Tarja je daleko bolja. Ima puno bolje glasovne sposobnosti od Anette.
Tarjine pjesme mi ne dosađuju.
One s Dark Passion Playa su mi nakon 20 puta dosadile. Više ih ne mogu ni smisliti.
ti si idiot.. ali teški...

kakve veze ima anette sa tuomasovim pjesmama?? pa nije ih ona pisala..

jebeš glasovne sposobnosti kad
1- ne zna engleski. pa se "master apprentice" može pjevat samo ako imaš lyricse pri ruci. a o izgovoru riječi "sword", "weaving the cloth", "elvenpath", "realm" itd da ne govorim..
2- ne zna pogodit melodiju, pa onda imamo kasapljenja tipa alice cooperovog poisona, nakon čega sam ja htio nazvat alicea i reć mu da odemo umlatit glupaču, a o ovom mrcvarenju nirvane je suvišno pričat..

i da.. btw.. anette nikad u životu neće pjevat tarjine pjesme.. jer ne postoji "tarjina pjesma".. to su sve Tuomasove pjesme :D

Sgt. Bull
04-10-2008, 23:51
Da, i bez obzira na sve to, Tarja opet pjeva bolje od Anette, bez obzira na epic phail od albuma, bez obzira na epic phail od obrada, opet i opet i opet i opet i opet i opet Tarja bolje pjeva od Anette...

Wishmaster
05-10-2008, 00:58
I bez obzira na obzire...nije bitno...
slušal bum Nightwish makar i Jukka popeval...nije da sad velim da Anette loše pjeva nego samo velim da su te rasprave oko toga ko bolje pjeva besmislene pošto su to dva različita vokala/vrste glasa/pasmine kak očete...
:boohoo: :gitara:

Gwin
05-10-2008, 07:25
Da, i bez obzira na sve to, Tarja opet pjeva bolje od Anette, bez obzira na epic phail od albuma, bez obzira na epic phail od obrada, opet i opet i opet i opet i opet i opet Tarja bolje pjeva od Anette...
mda. zaboravio si dodat da je glupa krava koja uspije otkazat koncert da bi mogla otić u shopping.

može pjevat ko anđeo, ali tak se ne ponaša prema fanovima koji su kupili kartu

###DK###
05-10-2008, 08:56
Tarja je daleko bolja. Ima puno bolje glasovne sposobnosti od Anette.
Tarjine pjesme mi ne dosađuju.
One s Dark Passion Playa su mi nakon 20 puta dosadile. Više ih ne mogu ni smisliti.
ti si idiot.. ali teški...

kakve veze ima anette sa tuomasovim pjesmama?? pa nije ih ona pisala..

dragaš glasovne sposobnosti kad
1- ne zna engleski. pa se "master apprentice" može pjevat samo ako imaš lyricse pri ruci. a o izgovoru riječi "sword", "weaving the cloth", "elvenpath", "realm" itd da ne govorim..
2- ne zna pogodit melodiju, pa onda imamo kasapljenja tipa alice cooperovog poisona, nakon čega sam ja htio nazvat alicea i reć mu da odemo umlatit glupaču, a o ovom mrcvarenju nirvane je suvišno pričat..

i da.. btw.. anette nikad u životu neće pjevat tarjine pjesme.. jer ne postoji "tarjina pjesma".. to su sve Tuomasove pjesme :D

Mogao si i bez tog "idiot" ali eto neka, ako si već imao potrebu.
I da, sve su to Tuomasove pjesme ali Anette je pjevala i te stare, i to nije bilo ni približno dobro kao kad ih Tarja pjeva.
Njih dvije imaju potpuno različit glas i Tuomas to zna i zbog toga prilagođava svoje pjesme svakoj od njih.
I iskreno, meni se više sviđaju one koje Tarja pjeva. Sad kad bi Anette pjevala Nemo ili Sleeping Sun, mogu misliti kako bi to ispalo. Jednostavno mi se više sviđa Tarjin glas.
Nigdje nisam rekao da je Anette loša nego samo da je Tarja puno bolja.
Ali eto, ukusi su ukusi. I činjenica je da je Tarja jedna od rijetkih ljudi koje imaju onakav glas i bila je nezamjenjiva.
Da je Tuomas našao neku sa glasom sličnim Tarjinom, izabrao bi tu. Ali nije našao i zato je tu Anette.

Gwin
05-10-2008, 09:03
tuomas nije niti tražio neku sa sličnim glasom..

na audiciju su se tražile, vjeruj mi znam - supruga je poslala demo cd, isključivo cure koje NEMAJU glas kao Tarja..

o tome se radi. izjavio je svojedobno za vrijeme audicije nešto u stilu : "sad ću konačno moć radit glazbu kako sam htio, a da je ne moram prilagođavat nekom drugom"..

pretpostavka je da se Tuomasu više sviđa ovak, i da ima namjeru odvesti Nightwish u nekom drugom smjeru. i tu se fanovi mogu podijelit u dvije grupe. oni koji su slušali nightwish zbog tarje i oni koji su slušali zbog pjesama. što se mene tiče, pjesme su i dalje tu, a oni koji žele, mogu otić za tarjom slušat kako mrcvari nirvanu i alice coopera..