PDA

Pogledaj cijelu verziju : Doom3 engine problem



† zlo †
29-09-2006, 12:37
Da li se josh nekom desilo da ima problem sa Doom3 engine-om ? Meni bilo da je to Doom 3 ili Prey, se javlja problem cepanja slike . E sad ja znam da tu postoji opcija Vsync koja reshava te probleme, ali mi onda ubija preformanse i znatno snizava fps :( Ovo je u zadnje vreme pochelo da me znatno nervira jer svima Doom3 engine radi super samo mene zeza.
Inache kanta je sledeca: 6600gt (AGP), Barton mobile 2600+, nForce2 ultra, 768mb RAM. Ajde ljudi ako neko moze da mi pomogne kako da reshim ovaj problem, bio bih zahvalan :pray:

Kostolomac
29-09-2006, 14:18
a ne znam, nemaš što filozofirat nego uključit vsync

DrunkyDuck
29-09-2006, 16:14
S druge stranice:


Turn on vertical refresh sync — When you get into the game, the first thing you're going to want to do is enable vertical refresh sync, or vsync. Without vsync enabled (and it's disabled by default) you'll see lots of tearing (a sort of screen fragmentation) in DOOM 3. In my experience, setting vsync to "always on" in the ATI and NVIDIA drivers doesn't help. The game's default setting overrides the drivers, no matter what.

To turn on vsync, use the Advanced Options menu. Alternately, you can hit ctrl-alt-~ to bring down a game console. At the console, type "r_swapinterval 1". Then hit ~ to close the console. You should be all set, and the tearing should be gone. You can thank me later.
Cini se da je to normalna pojava...


Imas najnovije drivere i patch za D3?

† zlo †
29-09-2006, 16:27
Ma imam sve najnovije. E sad mi se ne pali VsYnc jer onda nemogu da stavim igru na max detalje i onda pochinje da mi kochi :(

Systematic Reverse
29-09-2006, 18:17
Pa nemaš puno izbora. Upali VSync i smanji detalje,,,

† zlo †
30-09-2006, 00:46
Pa ne bih smanjivao detalje pa ne znam da je kakva igra. Narezana je i sedi na polici dok se ne nabavi jachi hardware ili dok ne izadje neki patch koji to ispravlja ;)

mravojed19
30-09-2006, 11:25
:rotfl:

pa nema patcha čovječe,to je jednostavno tako,isto ko što ćeš uvijek imati nazubljene rubove na objektima u igri AKO ne uključiš AA.

ja imam isti proc,gigu rama i 9550GT grafičku,dosta slabiju od tvoje pa mi leti sa v syncom na ultra high.

problem ti je u memoriji...kupi još, da imaš 1GB pa uključi v sync,pa ćeš vidjet.

DrunkyDuck
30-09-2006, 11:45
pa nema patcha čovječe,to je jednostavno tako,isto ko što ćeš uvijek imati nazubljene rubove na objektima u igri AKO ne uključiš AA.
O cemu ti to? Uopce se ne radi o AA-u.


problem ti je u memoriji...kupi još, da imaš 1GB pa uključi v sync,pa ćeš vidjet.
:rotfl:

mravojed19
30-09-2006, 11:54
joj obozavam ovakve.

ajde pročitaj ponovo šta sam napisao.ajde molim te.

on ne moze očekivati da će igrati doom 3 na ULTRA high sa 768MB memorije.

treba mu još 256mb.

šta ti je tu smješno jebote?


ovo u vezi AA..ajde molim pročitaj opet..isuse

DrunkyDuck
30-09-2006, 12:00
Kakve veze vsync ima sa memorijom? Sa jacinom graficke ima, ali sa memorijom...


ovo u vezi AA..ajde molim pročitaj opet..isuse
Hehe, imas pravo.

mravojed19
30-09-2006, 12:05
Pa nisam ni rekao da memorija ima veze s v syncom direktno.

ima veze s performansama. ako on ima 768mb memorije,a 1gb uzrokuje povećanje brzine u doomu 3,dok uključivanje v synca uzrokuje pad brzine, logično je da će mu komp sa 768mb memorije i uključenim v syncom radit sporije od kompa sa 1gb memorije i uključenim v syncom.

to sam mislio reć.

DrunkyDuck
30-09-2006, 12:17
Kuzim, ali koliko sam shvatio, njemu igra dobro radi u max detaljima sa ugasenim vsyncom. Znaci, ima dovoljno memorije da mu se sve sto je potrebno za ugodan rad igre ucita u nju.

vsync je sinkronizacija fps-a sa refresh rateom monitora. Povecavanje memorije ne mora nuzno rijesiti njegov problem.

mravojed19
30-09-2006, 13:29
meni je čudno da mu igra trza a ima duplo jaču grafu od moje,doduše manje RAMa...zato brijem da je to.

činjenica je da v sync snizava performanse,memorija ih povisuje,jebiga ja sam igro doom 3 isto sa 768mb pa mi trzalo s v syncom,kupio još 256 i sad zatrza zaista rijetko. u biti to je kompenzacija..zbog memorije cjeli komp mi radi brze,pad peroformansi uzrokovan v syncom je neutraliziran jer je memorija donijela veće ubrzanje nego v sync usporovanje...jebote nakon ove rečenice se osjećam ko Data iz star treka. :toilet:

Kiklop
30-09-2006, 16:05
mozda je oco grafu pa mu se nest sjebalo
mislim da 256RAM-a ne znaci neku veliku razliku

Helios Prime
30-09-2006, 16:22
Da li se josh nekom desilo da ima problem sa Doom3 engine-om ? Meni bilo da je to Doom 3 ili Prey, se javlja problem cepanja slike . E sad ja znam da tu postoji opcija Vsync koja reshava te probleme, ali mi onda ubija preformanse i znatno snizava fps :( Ovo je u zadnje vreme pochelo da me znatno nervira jer svima Doom3 engine radi super samo mene zeza.
Inache kanta je sledeca: 6600gt (AGP), Barton mobile 2600+, nForce2 ultra, 768mb RAM. Ajde ljudi ako neko moze da mi pomogne kako da reshim ovaj problem, bio bih zahvalan
pa nema patcha čovječe,to je jednostavno tako,isto ko što ćeš uvijek imati nazubljene rubove na objektima u igri AKO ne uključiš AA.

ja imam isti proc,gigu rama i 9550GT grafičku,dosta slabiju od tvoje pa mi leti sa v syncom na ultra high.

problem ti je u memoriji...kupi još, da imaš 1GB pa uključi v sync,pa ćeš vidjet.

Pogledaj si jel ti sve stima sa komf. :roll:

† zlo †
30-09-2006, 22:46
@mravojed19: tvoja 9550 ne moze da prikaze sve detalje kao moja 6600gt.
Zbog toga ti igra radi super
To je kao shto mom drugu lepo radi nfs MW na 124x768 sa skoro svim detaljima do daske a ima GF4 :rotfl: , a nikako ne mogu da mu objasnim da on na toj grafichkoj ne moze da vidi detalje i efekte kao ja na PS 3.0


Kartica nije OC-ovana, i sa kompom je sve u redu. Da se razumemo, igra radi na detaljima do daske super bez ikakvog seckanja i slichnih problema, ali imam jedino ovaj problem sa cepanjem slike, shto je posledica refreshe rate-a, ali izuzetno nervira

mravojed19
02-10-2006, 15:29
gle,doom 3 koristi pixel shader 3.0 ali ne izgleda bolje u toj verziji od 2.0 verzije.

samo na karticama koje podrzavaju 3.0 radi brze jer se sve brze računa.

Far cry izgleda bolje na verziji 3.0,doom 3 je identičan.

pitaj si nekog frenda da ti posudi 256mb memorije pa samo isprobaj,ništa te ne košta.
:wink: