PDA

Pogledaj cijelu verziju : Muke po maticnoj?



Antaeus
21-09-2006, 17:26
Daklem, ako ste alergicni na nOObove, plz nemojte to tu pisati. Treba mi samo jasna informacija.
Ovako, konfiga mi je: ASUS maticna P4B533, procesor P4 na 2.4 GHz, 2x512 MB DDR RAM-a 3500 na 433 MHz, AGP Sapphire Ati Radeon X800GT 256 MB DDR3, napajanje od 400W. Softwerski dio je pokriven s najnovijim verzijama drivera, Direct X-a, Windows XP Professional. I sto je sad moj problem? Apsolutno sve pakleno trza. Vidio sam kako na u pola slabijim konfiguracijama igre idu glatko, dok se na mome nedaju igrati. Po mom misljenju tu je maticna glavni krivac (ujedno i najstarija komponenta u kanti), no treba mi misljenje profesionalaca.

g@mer4life
21-09-2006, 17:38
Daklem, ako ste alergicni na nOObove, plz nemojte to tu pisati. Treba mi samo jasna informacija.
Ovako, konfiga mi je: ASUS maticna P4B533, procesor P4 na 2.4 GHz, 2x512 MB DDR RAM-a 3500 na 433 MHz, AGP Sapphire Ati Radeon X800GT 256 MB DDR3, napajanje od 400W. Softwerski dio je pokriven s najnovijim verzijama drivera, Direct X-a, Windows XP Professional. I sto je sad moj problem? Apsolutno sve pakleno trza. Vidio sam kako na u pola slabijim konfiguracijama igre idu glatko, dok se na mome nedaju igrati. Po mom misljenju tu je maticna glavni krivac (ujedno i najstarija komponenta u kanti), no treba mi misljenje profesionalaca.S



koje je napajanje imaš....ono što dobiješ s kućištem ili neko drugo...koje igre trzaju..oblivon trza na svim konfama.....npr....bf 2 ili Cod 2 bi trebala tvoja konfa vući na max detaljima......sumnjam da je matična...ona dosta je važna ali X800,1 GB ram-a bi trebalo izvuć konfu......

NITROS
21-09-2006, 17:59
Daklem, ako ste alergicni na nOObove, plz nemojte to tu pisati. Treba mi samo jasna informacija.
Ovako, konfiga mi je: ASUS maticna P4B533, procesor P4 na 2.4 GHz, 2x512 MB DDR RAM-a 3500 na 433 MHz, AGP Sapphire Ati Radeon X800GT 256 MB DDR3, napajanje od 400W. Softwerski dio je pokriven s najnovijim verzijama drivera, Direct X-a, Windows XP Professional. I sto je sad moj problem? Apsolutno sve pakleno trza. Vidio sam kako na u pola slabijim konfiguracijama igre idu glatko, dok se na mome nedaju igrati. Po mom misljenju tu je maticna glavni krivac (ujedno i najstarija komponenta u kanti), no treba mi misljenje profesionalaca.S



koje je napajanje imaš....ono što dobiješ s kućištem ili neko drugo...koje igre trzaju..oblivon trza na svim konfama.....npr....bf 2 ili Cod 2 bi trebala tvoja konfa vući na max detaljima......sumnjam da je matična...ona dosta je važna ali X800,1 GB ram-a bi trebalo izvuć konfu......

Ne trza na svim konfama. Ovo mi vuce na napajanje

Antaeus
21-09-2006, 18:09
Napajanje je novo (400W). Staro koje sam dobio u originalnoj konfi je bilo od 250W.
Oblivion nemam, ali npr. BF2 gadno trza i na najmanjim detaljima. Cudo sto uopce mogu igrat (kad sam vec kupio original :P), CoD2 ako stavim na DX9 grafiku, na 7 ide jos kolko-tolko dobro, dok nije neka velka frka. Soldiers: Heros of WW2, FEAR, Silent Hunter 3, LOTR: BFME, Half-Life 2, Warhammer 40k: Winter Assault, Gun... You name it...
Ja mislim da je maticna, buduci da je najstarija komponenta. Iz nekog razloga nemogu nigdje naci frekvenciju sabirnica (ni u papirima od maticne!), ali mislim da su one glavni krivac. Nema veze sto imam dobre komponente, kad sabirnice nemogu provesti toliko podataka.

goGAMERo
21-09-2006, 18:19
Koji brand je napajanje?

svabo
21-09-2006, 18:48
imao sam slicne probleme jednom s newerwinterom ša sam skinuo nove drivere za grafu i sve je islo ko podmazano....

Prince-Artas
21-09-2006, 20:27
Daklem, ako ste alergicni na nOObove, plz nemojte to tu pisati. Treba mi samo jasna informacija.
Ovako, konfiga mi je: ASUS maticna P4B533, procesor P4 na 2.4 GHz, 2x512 MB DDR RAM-a 3500 na 433 MHz, AGP Sapphire Ati Radeon X800GT 256 MB DDR3, napajanje od 400W. Softwerski dio je pokriven s najnovijim verzijama drivera, Direct X-a, Windows XP Professional. I sto je sad moj problem? Apsolutno sve pakleno trza. Vidio sam kako na u pola slabijim konfiguracijama igre idu glatko, dok se na mome nedaju igrati. Po mom misljenju tu je maticna glavni krivac (ujedno i najstarija komponenta u kanti), no treba mi misljenje profesionalaca.

jesi razmišljao o format c

† zlo †
22-09-2006, 09:58
Prince-Artas je u pravu. Odradi lepo format C particije, i onda posle lepo instaliraj po ovom redosledu:

instaliras WinXP sa SP2 obavezno. Instaliras ovim redom:
drajveri za maticnu, reset,
directx, reset, graficka, reset,
muzicka, reset,
ostali uredjaji, sa resetima obavezno.
Zatim pustis Auto Update da skine i instalira sve. Zatim reset, pa ga pustis ponovo jer ce verovatno ponovo
nesto skidati. Kad sve definitifno zavrsi, ides na start pa run i kucas: sfc /purgecacheS. Resetujes i pustis
defragmentaciju.

Ako i posle toga budesh imao problema onda je definitivno do hardware-a

Harry
22-09-2006, 13:05
Imao istu matičnu i iste probleme. Slaba matična s AGP 4x utorom što je sada već povijest srednjeg vijeka. Također,Rame na toj matičnoj možeš držati na stock taktu i latencijama. Mislim,pa matična koja mi je prije 2 godine nova koštala 350-400kn ni ne može biti nešto posebno. Sad imam P4V800D-X koja ima AGP8x i Pci-Express X16. Imam X1900GT ali ni sada ne radi u punoj snazi (zamisli kak radi kad je na X4 modu). Mislim,igre idu ok ali
sve se bojim kako bi to išlo na matičnoj s punom propusnošću koju ću imati kad nabavim i neki Core 2 Duo.

Antaeus
22-09-2006, 13:13
Napajanje je L&C, tip LC-B400ATX.

Formatiram hard svaka dva, tri mjeseca. Instaliram uvijek najnovije drivere i ostali software kako barem s time nebi imao probleme.

Hvala Harry!!! Spasio si me muka. To me zanimalo! Samo moram naci matcnu u koju bi mogao popikati sve sto vec imam da ne moram kupovati novo, a da ipak nije zadnje smece koje je bilo vrhunski hardver 50-leve...
Ili da riskiram?

tomifish2002
22-09-2006, 14:23
Imao istu matičnu i iste probleme. Slaba matična s AGP 4x utorom što je sada već povijest srednjeg vijeka. Također,Rame na toj matičnoj možeš držati na stock taktu i latencijama. Mislim,pa matična koja mi je prije 2 godine nova koštala 350-400kn ni ne može biti nešto posebno. Sad imam P4V800D-X koja ima AGP8x i Pci-Express X16. Imam X1900GT ali ni sada ne radi u punoj snazi (zamisli kak radi kad je na X4 modu). Mislim,igre idu ok ali
sve se bojim kako bi to išlo na matičnoj s punom propusnošću koju ću imati kad nabavim i neki Core 2 Duo.

dokazana razlika u preformansama između agp4x i 8x je vjerovali ili ne 0.3 do 1%

Cali
22-09-2006, 15:32
Imao istu matičnu i iste probleme. Slaba matična s AGP 4x utorom što je sada već povijest srednjeg vijeka. Također,Rame na toj matičnoj možeš držati na stock taktu i latencijama. Mislim,pa matična koja mi je prije 2 godine nova koštala 350-400kn ni ne može biti nešto posebno. Sad imam P4V800D-X koja ima AGP8x i Pci-Express X16. Imam X1900GT ali ni sada ne radi u punoj snazi (zamisli kak radi kad je na X4 modu). Mislim,igre idu ok ali
sve se bojim kako bi to išlo na matičnoj s punom propusnošću koju ću imati kad nabavim i neki Core 2 Duo.

između agp 4x i 8x nema šanse da osjetiš razliku, teško da je vidljiva i na grafovima,a kamoli da je agp 4x kriv za ovakvo trzanje. problem je čisto hardverske prirode ukoliko su windowsi ispravni i sa novim driverima. to napajanje nije baš neko dobro, ali bi trebalo gurati tu konfu. probaj malo testirati samo sa 1 stickom rama, moguće je da dual channel radi probleme, isto tako se možda pregrijava grafa, provjeri cooelre.

Antaeus
22-09-2006, 19:26
Drugi stick RAM-a sam nabavio prije nekoliko mjeseci. Stvari idu malo glađe kad su dva, ne i obrnuto. Cooleri rade ( :roll: ), komponente idu do max 55°.

Dali da kupim novu maticnu? Mislim da bi to rijesilo problem.

dugi
22-09-2006, 19:53
Koje igre trzaju i na kojim postavkama?
Ako imas u biosu i u opcijama od graficke fast writes probaj ga iskljuciti.