PDA

Pogledaj cijelu verziju : tablet



ivan
20-09-2006, 11:53
može mi netko malo objasnit? dal se na tabletu vidi slika koja je na monitoru ili...? vidio sam da u linksu ima od Genius-a za nekih 180kn, pa mislim da bi bilo dovoljno za moje povremeno crtanje u grafičkim programima...

olio
20-09-2006, 15:20
ne ne vidi se slika samo je određeno crtama gdje je koji dio screena..

DrunkyDuck
20-09-2006, 16:24
Imam taj Geniusov tablet.


dal se na tabletu vidi slika koja je na monitoru ili...?
Ne. Ima i toga ali je puno skuplje.

Radi ti ovak: crtaca povrsina tableta je u 4:3 omjeru kao i ekran. Ako stavis vrh olovke tableta u centar, i kursor ce "skociti" na centar ekrana. Nakon toga, recimo, pomaknes vrh olovke u donji desni kut tableta i kursor ce se pomaknuti skroz dolje desno. Dignes malo vrh olovke i opet spustis na centar tableta, i kursor opet "skace" na centar ekrana.
Nadam se da si skuzio.

Kad vrhom olovke dodirnes tablet, to se registrira kao lijevi klik, a u samoj ploci su senzori pritiska. S tim u Photoshopu ili Gimpu mozes dobiti efekt kao da olovku jace ili slabije pritisces po papiru kad crtas, npr. Ili mozes povezati pritisak sa "opacityem", pa sto slabije pritisces, to su linije prozirnije. Ima jos caka.

olio
20-09-2006, 16:27
uglavnom prektična stvar za crtanje posebno za projektante i art work ... ja ču i nabavit

NortonCommander
20-09-2006, 20:59
Nemoj očekivat čuda od toga. Je imam Trustov tablet od 400kn pa nisan nesto zadovoljan osjetljivošću ni brzini.

DrunkyDuck
20-09-2006, 21:24
Ljudi vide profesionalni rad uz koji je autor napomenuo da je koristio tablet pa zakljuce da nije bitno poznavanje anatomije, teorije koristenja boja, itd. pri crtanju nego samo tablet. Kad ga nabave se iznenade jer nesto sto se cinilo lako postaje nemoguce.

Potrebno je naviknuti se, uciti i vjezbati u radu s tabletom. Tek onda ocekivati neke rezultate.

The Boz
26-11-2006, 23:21
Sorry na rezrektu...
Di bi seu HR mogao nabavit neki kvalitetni Tableti? HG Spot ima samo 2, a za njih znam da nisu nešto, a nigdje drugdje baš nisam našao neku ponudu. Sve imam feeling da ču morat naručivat od Wacoma...

DrunkyDuck
27-11-2006, 20:13
Ovisi sto trazis od tableta. Kao sto sam napisao davno, imam Genius i trenutno mi je dovoljan, 1024 polozaja pritiska.

Prednost Wacoma je koristenje i vrha i kraja olovke (kao gumicu, recimo) i moguce je mjenjati "spice". Inace vec 2 godine crtkaram i nije mi se vrh niti malo potrosio. Vidio sam tablete koji imaju ugradjen LCD za jos vecu kontrolu, ali s obzirom na moje potrebe se ne isplati.

Ako zelis Wacom, ocekuj samar od 1000+kn po novcaniku.

Pogledaj i na Nabavi (http://www.nabava.net/katalog/trazilica.php?sstring=tablet&x=0&y=0), pazi, nisu sve graficki tableti, potkrao se tabletPC docking station.

Kao sto vidis, imas Genius wizard pen5x4 (veca radna povrsina od mojeg 4:3 tableta), a i bezzican je. Da je bar toga bilo kad sam nabavljao tablet...

The Boz
27-11-2006, 20:55
Mučas Grasias Sinjor.