PDA

Pogledaj cijelu verziju : vodafone homebox



reiki_
18-09-2006, 18:35
Znači...Vodafone je predstavio ovu novu uslugu u kojoj vam za 150 kn mjesečno daju 150 min razgovora prema fiksnim linijama te .... taram taram... 1 gb internet prometa uz 384 Kilobita/s . Savršeno rješenje za nas koje ne možemo do adsl-a. Nemam vremena za više jer moram ća , ovo tipkam sa notebooka u t-comovu centru ( "behind enemy lines" ).

KingTomy
18-09-2006, 18:39
care :pray:

Prince-Artas
18-09-2006, 18:47
Znači...Vodafone je predstavio ovu novu uslugu u kojoj vam za 150 kn mjesečno daju 150 min razgovora prema fiksnim linijama te .... taram taram... 1 gb internet prometa uz 384 Kilobita/s . Savršeno rješenje za nas koje ne možemo do adsl-a. Nemam vremena za više jer moram ća , ovo tipkam sa notebooka u t-comovu centru ( "behind enemy lines" ).

a šta kad priđeš taj 1gb

reiki_
18-09-2006, 19:57
nisam siguran . spamat cu vip-ov helpdesk kad dodjem doma .ovo pisem sa moje motorole v360 i blazene opere mini . mobility power !

Prince-Artas
18-09-2006, 20:21
našao sam da se svaki mb preko limita plaća 20lipa.
btw jel tih 384kb/s brzina downloada

reiki_
18-09-2006, 20:34
našao sam da se svaki mb preko limita plaća 20lipa.
btw jel tih 384kb/s brzina downloada

Evo par informacija.

Vodafone Homebox - FAQ


1. Što je Vodafone Homebox?
Vodafone Homebox je uređaj koji mijenja klasičnu fiksnu liniju. Svoj fiksni telefon spojite na Vodafone Homebox umjesto da ga uključite ne utičnicu u zidu i koristite ga kao i inače. To uključuje i činjenicu da imate fiksni telefonski broj. Nadalje, Vodafone Homebox Vam omogućuje spajanje na internet. Računalo možete spojiti s Homebox uređajem putem kabla ili putem WLAN veze.

2. Kome je namijenjen?
Vodafone Homebox namijenjen je svima koji imaju potrebu za fiksnom linijom (fiksnim telefonskim brojem) i pristupom internetu.

3. Koje su prednosti Homebox-a, po čemu se razlikuje od fixne telefonije?
Glavne prednosti Homeboxa su:
• jednostavna i brza instalacija – ne morate čekati na telefonski priključak, uređaj dobijete u Vip centru nakon potpisa Zahtjeva za zasnivanje pretplatničkog odnosa, a linija će Vam biti aktivirana u roku od 24 sata. Instalacija samog uređaja kad dođete kući je vrlo jednostavna.
• surfanje brzinama i do 384 kbit/s
• vrlo povoljne cijene telefoniranja, posebno prema svim fiksnim mrežama unutar Hrvatske i prema Vip mobilnoj mreži

4. Kako mogu aktivirati/deaktivirati uslugu?
Aktivirati uslugu možete dolaskom u jedna od Vip centara i potpisom Zahtjeva za zasnivanje pretplatničkog odnosa. Deaktivacija usluge je moguća jednom raskidom pretplatničkog odnosa.

5. Koliko traje aktivacija usluge?
Uređaj ćete dobiti odmah nakon potpisa Zahtjeva za zasnivanje pretplatničkog odnosa, a linija će Vam biti aktivirana u roku od 24 sata.

6. Koje usluge mogu koristiti?
Uslugu telefoniranja, Spajanje na internet, Vip faks, Prikaz broja (CLIP) ukoliko Vaš fiksni uređaj to podržava, zabranu prikaza vlastitog broja (CLIR), Poziv na čekanju (Call waiting), Zadržavanje poziva (Call hold), Tajni broj, Privremeno isključenje, Specifikacija poziva

7. Koje su brzine surfanja?
384 kbit/s u downloadu i 64 kbit/s u uploadu

8. Da li mogu koristiti samo telefoniju, a ne podatkovni prijenos ili obrnuto?
Vodafone Homebox tarifni model uključuje i telefoniju i spajanje na intrenet (prijenos podataka). Te dvije stvar nije moguće odvojiti

9. Koliko košta Homebox?
Ukoliko postanete Homebox korisnik uz obvezno trajanje pretplatničkog odnosa od 24 mjeseca, uređaj možete dobiti za samo 0,91 kn! Dodatno, postanete li do 28.02.2007. Homebox korisnik uz obvezno trajanje pretplatničkog odnosa od 24 mjeseca, ne naplaćuje vam se jednokratna naknada za uključenje od 400 kn!

U slučaju da želite postati Homebox korisnik bez obveznog trajanja pretplatničkog odnosa od 24 mjeseca, tada je cijena uređaja 4000 kuna i naplaćuje se naknada za uključenje od 400 kuna.

10. Kolike su cijene poziva?

Cijene sa PDVom
Besplatne minute uključene u mjesečnu naknadu 150
Pozivi prema fiksnim destinacijama u HR 0,10 kn
Pozivi prema Vip mobilnoj mreži 0,50 kn
Pozivi prema ostalim mobilnim mrežama u HR 1,50 kn

Besplatne minute uključene u mjesečnu naknadu ne mogu se koristiti za pozive prema Vip imenik broju, Vip navigator broju, Tourist info broju, međunarodne pozive, pozive prema specijalnim i besplatnim brojevima, te Vip online.


11. Kolike su cijene prijenosa podataka?
Cijena po prenesenom MB 0,20 kn
Besplatan promet uključen u mjesečnu naknadu 1 GB


12. Koliko iznosi mjesečna naknada
Mjesečna naknada iznosi 150 kn i uključuje 150 minuta razgovora prema svim fiksnim i mobilnim mrežama unutar Hrvatske, kao i 1 GB prometa za spajanje na internet


13. Koja je obračunska jedinica trajanja razgovora?
Obračunska jedinica je 15 sekundi

14. Kako se naplaćuju pozivi prema posebnim destinacijama?

Sve cijene sa PDV om.

Prince-Artas
18-09-2006, 20:39
meni su 2 stvari nejasne:

da li ću još morat plaćat t comu pretplatu za telefon
uzeo wlan ili kabel cijena je ista jel?

reiki_
18-09-2006, 20:48
meni su 2 stvari nejasne:

da li ću još morat plaćat t comu pretplatu za telefon
uzeo wlan ili kabel cijena je ista jel?
pa odjaviš se kod t-coma . I mislim da ili kabel ili wlan modem moraš sam plaćati :/ . e sada je i problem pokrivenost umts signalom kojim su pokriveni svi veći gradovi pa nisam siguran koliki bi to bio napredak u brzini za nas obične 56k usere.

Prince-Artas
18-09-2006, 20:51
[quote="Prince-Artas":2vi1s7gj]meni su 2 stvari nejasne:

da li ću još morat plaćat t comu pretplatu za telefon
uzeo wlan ili kabel cijena je ista jel?
pa odjaviš se kod t-coma . I mislim da ili kabel ili wlan modem moraš sam plaćati :/ . e sada je i problem pokrivenost umts signalom kojim su pokriveni svi veći gradovi pa nisam siguran koliki bi to bio napredak u brzini za nas obične 56k usere.[/quote:2vi1s7gj]

shit, znači imat ću vezu brzine kao i 56k modem :?

reiki_
18-09-2006, 21:11
[quote="reiki_":qey579w0][quote="Prince-Artas":qey579w0]meni su 2 stvari nejasne:

da li ću još morat plaćat t comu pretplatu za telefon
uzeo wlan ili kabel cijena je ista jel?
pa odjaviš se kod t-coma . I mislim da ili kabel ili wlan modem moraš sam plaćati :/ . e sada je i problem pokrivenost umts signalom kojim su pokriveni svi veći gradovi pa nisam siguran koliki bi to bio napredak u brzini za nas obične 56k usere.[/quote:qey579w0]

shit, znači imat ću vezu brzine kao i 56k modem :?[/quote:qey579w0]

to sam si i ja mislio , ali...kad gledaš...imaš 1GB. Ja npr. igram dotu koja max troši 5mb/h . 1024/5 = 204,8 sati dote uključene u cijenu što bi inače na carnetu platio 385 kn i to kad bih išao samo jeftinom tarifom ( od 19-07 , nedjeljom i blagdanima ) . Još računaj da ti za svaki dodatni mb naplaćuje 20 lipa što je za 5mb/satu 1 kn . To je opet jeftinije od carneta .
Recimo da potrošiš dodatnih 50 kn što ti je 50 dodatnih sati interneta a to znači da za 200 kn igraš 254,8 sati , što bi sa carnetom u jeftinoj tarifi platio 421 kn. dupla fuckin' ušteda.

Prince-Artas
19-09-2006, 18:30
imaš pravo, ja ga uzimam sigurno

tomifish2002
19-09-2006, 21:42
[quote="reiki_":2qfg458k][quote="Prince-Artas":2qfg458k]meni su 2 stvari nejasne:

da li ću još morat plaćat t comu pretplatu za telefon
uzeo wlan ili kabel cijena je ista jel?
pa odjaviš se kod t-coma . I mislim da ili kabel ili wlan modem moraš sam plaćati :/ . e sada je i problem pokrivenost umts signalom kojim su pokriveni svi veći gradovi pa nisam siguran koliki bi to bio napredak u brzini za nas obične 56k usere.[/quote:2qfg458k]

shit, znači imat ću vezu brzine kao i 56k modem :?[/quote:2qfg458k]

niste razumjeli. za 150kn dobivate 150 besplatnih minuta prema SVIM mobilnim i fiksnim mrežama u hr i wimax internet 1gb. taj uređaj koji se dobije je ustvari kao router.

uzimanjem homeboxa liniju više ne plaćate t-com-u već dobivate račun od vipneta

telefonski vam broj ostaje isti a moguće ga je i promijeniti ako želite

znači ništa se dodatno ne naplačuje. ukupan će račun biti 150 kn osim ako probijete paket onda se naplaćuje prema cjeniku.

sve skupa za 150kn....... do jaja!!!

reiki_
20-09-2006, 10:26
[quote="reiki_":wdpsu4ve][quote="Prince-Artas":wdpsu4ve]meni su 2 stvari nejasne:

da li ću još morat plaćat t comu pretplatu za telefon
uzeo wlan ili kabel cijena je ista jel?
pa odjaviš se kod t-coma . I mislim da ili kabel ili wlan modem moraš sam plaćati :/ . e sada je i problem pokrivenost umts signalom kojim su pokriveni svi veći gradovi pa nisam siguran koliki bi to bio napredak u brzini za nas obične 56k usere.

shit, znači imat ću vezu brzine kao i 56k modem :?[/quote:wdpsu4ve]

niste razumjeli. za 150kn dobivate 150 besplatnih minuta prema SVIM mobilnim i fiksnim mrežama u hr i wimax internet 1gb. taj uređaj koji se dobije je ustvari kao router.

uzimanjem homeboxa liniju više ne plaćate t-com-u već dobivate račun od vipneta

telefonski vam broj ostaje isti a moguće ga je i promijeniti ako želite

znači ništa se dodatno ne naplačuje. ukupan će račun biti 150 kn osim ako probijete paket onda se naplaćuje prema cjeniku.

sve skupa za 150kn....... do jaja!!![/quote:wdpsu4ve]

slazem se . btw. kad ne jedu janjetinu , saborski zastupnici se miješaju u telekomunikacije LINK! (http://www.business.hr/show.php?id=13254)