PDA

Pogledaj cijelu verziju : CD-ROM problem



Frost Commander
18-09-2006, 17:12
Svaki put kada upalim komp pokrene mi se installshield wizard za trenutni CD u CD-ROM-u.

Jel zna ko kako da to isključim?

DrunkyDuck
18-09-2006, 17:38
Koje windowse koristis?
Dal' je rijec o samo jednom CD-u ili ti se sa svima to dogadja?

Frost Commander
18-09-2006, 17:39
XP Pro
Sa svim CD-ima.

Glass
18-09-2006, 17:50
Čitaj pravila :-x , editiran naslov

DrunkyDuck
18-09-2006, 18:02
Ok. Prvo procitaj sve sto sam napisao pa sam odluci sto ces...

Inace je u WinXP malo teze ugasiti "auto play", ali se on obicno aktivira samo kod ubacivanja CD-a. Ovo sto se tebi dogadja prilikom svakog pokretanja nije bas normalno. Zato sam ubacio 2. korak.


1. Korak - Kako ugasiti autorun u WinXP
-idi na start>run, upisi regedit i klikni ok
-sad idi na HKEY_LOCAL_MACHINE>SYSTEM>CurrentControlSet>Services>Cdrom
http://www.weblogsinc.com/common/images/9423298118686276.GIF
-pod "cdrom" ti je AutoRun, dupli klik na to
-promijeni "value data" iz 1 u 0
http://www.weblogsinc.com/common/images/0265151172761473.GIF
(ako zelis ponovno upaliti AutoRun, samo vrati 0 u 1)
-restartiraj windowse

To bi trebalo upaliti. Ako nije, samo mi ovo pada na pamet:

2. Korak
-Otvori start>programs>startup i pogledaj dal' tam ima kakvih cudnih programa. Inace, sve sto ubacis u ovaj direktorij ce se pokrenuti prilikom startanja windowsa. Po defaultu je prazan. Ako vidis nesto sto bi moglo biti povezano s autorunom CD-a obrisi, ili samo napravi "move" na desktop. Ako nisi siguran, napisi ovdje sto ti je sve u tome folderu.

-idi na start>run, upisi msconfig pa na "OK". Sad ti se otvorio "system configuration utility" gdje takodjer mozes odabrati sto ce se pokrenuti prilikom startanja windowsa. Opet, ako vidis nesto sumnjivo ugasi ili prvo napisi ovdje o cemu je rijec ako nisi siguran. Ako ugasis nesto vazno za windowse imati ces problema.

Frost Commander
19-09-2006, 14:50
Hvala.Još uvijek nevalja,ali si bar pokušao.

revenion
19-09-2006, 21:00
da vidimo... :| kk ajde najlakse rijesenje ti je formatiranje





naravno ne znaju svi formatirat prek biosa kaj vec je ali nije tesko na pocetku pritisnes delete ak se dobro sijeca(kad se komp jos ukljucuje)i onda ides u advanced pronadi neka 1 boot drive second i third tak je meni il nest extra kaj vec je i zamijeni floopy sa cd rommom ili dvd roomom znaci swap places :rotfl: kk i save changes and exit onda restartaj komp stavi cd od xp-a i restartaj opet i onda pokreni komp normalno pokaze se neki prozor i odaberi setup for xp(ma kaj vec)i dolje su ti upute izaberi kaj trebas ne prckaj oko particija(jer neznas o cem se radi valjda :| )i samo izaberi particije kak su bile ali izaberi onu koju zelis formatirat(najbolje obadvije ak neznas gde je problem)i to je to...peace :wink:

Glass
19-09-2006, 21:09
Revenion prestani srat po temama i pročitaj "Četri dodatna pravila"(or invoke wrath of ME :-x )

DrunkyDuck
19-09-2006, 21:19
Mozda bi bilo najbolje da za sve ovakve teme stavimo defaultni odgovor: "Reinstaliraj Windowse!" + lock, tako da spammeri imaju manje posla.

Anyway, idi u Control Panel pa Folder Options>View. provjeri dal' je "Restore previous folder windows at logon" upaljen. Ako je ugasi.

revenion
19-09-2006, 21:57
Revenion prestani srat po temama i pročitaj "Četri dodatna pravila"(or invoke wrath of ME :-x )


a kaj sam ja sada vama tu,neko ruzno pače na kojem se mozete izivljavat?e pa nisam friku sam sam objasnio kak formatirat ak mu ne eradi dobro cd rom kad se loginira :?

King tiger
19-09-2006, 22:13
Daj revenion prestani spamat malo, svaki drugi post tvoj. :wink:

Glass
19-09-2006, 22:19
Revenion prestani srat po temama i pročitaj "Četri dodatna pravila"(or invoke wrath of ME :-x )


a kaj sam ja sada vama tu,neko ruzno pače na kojem se mozete izivljavat?e pa nisam friku sam sam objasnio kak formatirat ak mu ne eradi dobro cd rom kad se loginira :?

Pa kad pričaš gluposti čovjek puta kako ugasiti autoplay a ti mu objašnjavaš kako formatirati windowse :wink:

revenion
20-09-2006, 19:44
sry nisam najbolje shvatio kad mu je ovaj vec objasnio a nije mu proradilo onda nek formatira disk/ove pa ce mu se rijesit ali 100% je nest prcko pa si je sjebo...my bed :roll: