PDA

Pogledaj cijelu verziju : Free & Opensource



Luka
06-01-2006, 21:55
Napišite nadraže besplatne i oo programe (svih vrsta osim naravno ilegalnih :D ). Evo mojih : OpenOffice (alt MS-ovom Office), Firefox (browser), Thunderbird (mail kljent), Sunbird (mali Mozzilin organizator), Google Talk (najbolji i naravno besplatan IM), avast! Antivirus (ime govori što je to), Spybot S&D (briše sve ono što avast! ne briše), MS AntiSpyware (opis Spybota), XnView (preglednik slika i sl.), Opera (IE, Firefox i ... Opera !), CD Burner XP PRO (prži), Everest (info o Hardwareu), JetAudio (glazba), WellGet (download menager), Audacity (editor glazbe), Ad-Aware (spy-removal), PrevX Home (firewall), Fraps (mjeri FPS-e), AutoPatcher (patchira i apgrejda Windowse XP nakon reinstalacije ili instalacije), TweakNow RegCleaner (ne baš najbolji čistač Regija ali zato besplatan), Coda Codec Pack (codeci na jednom mjestu), Win. MP 10 (WMP u novijoj verziji), MP classic (u GUI-u starog WMP-a, mal ali glomazan u memoriji, podržava mnoge formate), Picasa (alt. XnView-u, visok broj jer je malo ipak prespora), ZipGenius (velik broj podržanih formata, besplatan arhiver), Spyware Doctor (u free verziji možete raditi samo osnovni scan), Quintessential player (još jedan player, mogao bi biti mnogo bolji), DHE editor (jedini bolji besplatni web-editor), IrfanView (preglednik slika komu je jedini adut jednostavnost no to će nekima biti odlučujuče)

Sh1fty
06-01-2006, 22:34
ja sve programe smatram besplatnima :D i trebali bi biti. a za sva ms sranja bi se trebalo dobit pare ako ga koristis :D

RageR
07-01-2006, 01:17
ja sve programe smatram besplatnima :D

Također, meni je to sve već na hardu upakirano 8)

Sickmanno1
07-01-2006, 01:19
Pa ako ima neki besplatni program, radu ce njega koristiti nego trositi pare na cd kay tj na registriranje...a necu da nabrajam koje koristim, kad koristim 80% programa koje je Luka nabrojo....

P.S. Svaka cast majstore, mozda sad netko od i potrazi alternativu u tim porgramima sto si napiso :bravo:

miro u sutonu tihom
07-01-2006, 02:09
Ne da mis e pisati koje programe sve koristim jer bi zauzeli dosta mjesta,većina ih je shareware,ali nabvim cdkey i to je to!
A i ima dosta free programa,koji mogu konkurirati komercijalnim,a i nerijetko su i bolji!!!

Robertus
07-01-2006, 12:00
Dobri su mi ti open source! Najbolji mi je GIMP, kojeg dosta koristin uz kralja Photoshop!

Luka
07-01-2006, 16:18
Robertus, ja sam stavio GIMP i još neke programe u početku no onda sam pomislio da je bolje ne stavit ih jer bi ih bilo previše, inače, slažem se, doista odlično a besplatno !

Sickmano, thx

spidEY
26-02-2006, 16:01
Meni najbolji su:Zkone Alarm,Adaware Se Personal,EVEREST Home Edition,Spywareblaster,YPOPs - to je za skidanje maila sa Yahoo-a,Google Earth,Yahoo! Toolbar with AntiSpy,Spybot S&D,Mozila Firefox,Mozila Thunderbird...

dex
26-02-2006, 16:15
hehe.... ja koristim sve i svashta... e da... evo jedna shala na ime ove teme.... (mislim da je bilo u nekim pc play-evim shalama)
kao hackerski curse: dao bog da ti zena bila OPENSOURCE

Luka
26-02-2006, 21:09
Meni najbolji su:Zkone Alarm,Adaware Se Personal,EVEREST Home Edition,Spywareblaster,YPOPs - to je za skidanje maila sa Yahoo-a,Google Earth,Yahoo! Toolbar with AntiSpy,Spybot S&D,Mozila Firefox,Mozila Thunderbird...

nije loše ali Everest više nije free kao ni Zone kao ni Ad-aware (free samo osnovna)

GrannyKiller
27-02-2006, 00:07
jooooj..........suzdržat ću se..... :scared:

imam ja šta god zatreba, sve po 10 kuna :rotfl:

Luka
27-02-2006, 13:47
naravno da ćeš se suzdržati, ne bi valjda htio da pomislim kako govoriš o piratima ? :)