PDA

Pogledaj cijelu verziju : Monitor i prljavština



Berax0r
17-09-2006, 12:41
Ovak imam LCD monitor Samsung SyncMaster 710v 17''

pošto svako toliko je prljav od otisaka prstiju...imam jedno pitanje!

Dali se može LCD monitor brisati sa krpom i sa onim za stakla(odnosno za prozore) te dali to može nešta oštetiti ekran?

g@mer4life
17-09-2006, 13:24
Ovak imam LCD monitor Samsung SyncMaster 710v 17''

pošto svako toliko je prljav od otisaka prstiju...imam jedno pitanje!

Dali se može LCD monitor brisati sa krpom i sa onim za stakla(odnosno za prozore) te dali to može nešta oštetiti ekran?


ja svoj samsungov 755DFX(CRT) čistim s tim i nemam problema

Jack5
17-09-2006, 13:51
znači da se smije brisat sa tim za staklo i slično?

ja imam samsung 763mb flat crt i imam stvarno dosta mrlja ali mislim da su to takozvani mrtvi pixeli,stvarno je jedan dost velik
mislim monitor je kupljen prije možda 3 godine

da li ovi novi imaju mrtve pixele i čini mi se da samsung monitori nisu više tako dobri, šta vi kažete?

emperror
17-09-2006, 13:55
najnoviij samsung monitori, imaju dozivotnu garanciju protiv mrtvih pixela, u slucaju da pronajdete jedan, u garancijii stoji kako cete dobit NOVI monitor (isti model)

to je samo kod samsunga zasad

Kiklop
17-09-2006, 14:04
ja svojeg brisem s maramicom ili salvetom a kupio sam ga prije 2 mjeseca

Berax0r
17-09-2006, 14:04
ja nisam rekao mrtvi pixeli već otisci od prstiju pa kada,kihnem :rotfl: itd.

znači može se?

GrannyKiller
17-09-2006, 16:46
ja nisam rekao mrtvi pixeli već otisci od prstiju pa kada,kihnem :rotfl: itd.

znači može se?

čekaj malo, sa čim za stakla ti to misliš čistit? ne misliš valjda na MrMuscolo i takve stvari?

LCD smiješ čistit sa suhom/vlažnom krpicom, ne smiješ ga "umakat"...

Berax0r
17-09-2006, 18:06
još ga do sada nisam ni jednom obrisao :rotfl: inače ribam sa nekom krpicom ali nejde dole :(

GrannyKiller
17-09-2006, 18:21
još ga do sada nisam ni jednom obrisao :rotfl: inače ribam sa nekom krpicom ali nejde dole :(

onda nabavi sredstvo za čišćenje LCD-a....samo NEMOJ prat sa onim glupostima za staklo! jer to nije staklo

Prince-Artas
17-09-2006, 18:44
imam i ja jedan stari crt monitor i na njemu ima otisaka prstiju koje nikako ne mogu maknit, probao sam s tim za staklo, čistim alkoholom ali ništa, preporučite mi neki dobar čistač za monitor do 50ak kn

svabo
17-09-2006, 22:57
ja sam bio nasao na svom par mrtvih pixela i zamjenio sam...a inace jednoj maloj sam skoro prsdt slomio kad su ona i sestra tile nesto driat po ekranu otada nitko i nedira :D

NITROS
18-09-2006, 07:48
najnoviij samsung monitori, imaju dozivotnu garanciju protiv mrtvih pixela, u slucaju da pronajdete jedan, u garancijii stoji kako cete dobit NOVI monitor (isti model)

to je samo kod samsunga zasad

I phillips isto daje garanciju na mrtve pixele, kao i Eizo, Dell ...
Inace Samsung nije kralj na podrucju LCD, ali dobro necu sada flejm

emperror
18-09-2006, 10:17
najnoviij samsung monitori, imaju dozivotnu garanciju protiv mrtvih pixela, u slucaju da pronajdete jedan, u garancijii stoji kako cete dobit NOVI monitor (isti model)

to je samo kod samsunga zasad

I phillips isto daje garanciju na mrtve pixele, kao i Eizo, Dell ...
Inace Samsung nije kralj na podrucju LCD, ali dobro necu sada flejm

da, da sad sam se tek sjetio da i philiphs daje tu granciju, zeznio sam se :D

ali za eizo i dell jos nisam cuo (da daju tu garanciju)

RA7R
18-09-2006, 14:34
ovkao ja znam da ima uzet posebna tekučina u spreju za čiščenje crt-a Nekih 50ml i posenbna za lcd ja imama samsung 753 dfx i kako samo taknem prstom ostane mrlja i suhom krpom ne možeš obrisat pa koristim tu tekučinu, a za skidanje same prašine Pronto krpice anti plvere koje dižu prašinu samo tako

Kenyi
18-09-2006, 15:09
ja svoj monitor vrisem mokrom krpom pa onda suhom opet prodjem po njemu i nikakvih problema monitor mi je LCD i dosad nije bilo nikakvih problema.

Dzuro
18-09-2006, 15:14
najnoviij samsung monitori, imaju dozivotnu garanciju protiv mrtvih pixela, u slucaju da pronajdete jedan, u garancijii stoji kako cete dobit NOVI monitor (isti model)

to je samo kod samsunga zasad

hm ..nisam bas siguran, pogledaj tablicu:
http://rapidshare.de/files/33562224/nov ... a.xls.html (http://rapidshare.de/files/33562224/nova_samsung_tolerancija.xls.html)

Lord Ragnarok
18-09-2006, 17:28
imam i ja jedan stari crt monitor i na njemu ima otisaka prstiju koje nikako ne mogu maknit, probao sam s tim za staklo, čistim alkoholom ali ništa, preporučite mi neki dobar čistač za monitor do 50ak kn

Ti to misliš na moju krntiju? lool

Prince-Artas
18-09-2006, 18:11
[quote="Prince-Artas":1oxwpmdw]imam i ja jedan stari crt monitor i na njemu ima otisaka prstiju koje nikako ne mogu maknit, probao sam s tim za staklo, čistim alkoholom ali ništa, preporučite mi neki dobar čistač za monitor do 50ak kn

Ti to misliš na moju krntiju? lool[/quote:1oxwpmdw]

da, jel netko zna neko dobro jeftino riješenje za očistit monitor

Lord Ragnarok
18-09-2006, 18:53
to je tako stara masnoća i otisci da to ni mr. Muscolo nebi skinuo