PDA

Pogledaj cijelu verziju : HDR ??? WTF !?



Rope
13-09-2006, 11:03
E mene zanima sta je konkretno HDR i cemu on sluzi... Procitao sam na kutiji moje grafe (7600GS) da ona to podrzava, pa me zanima kakve ja koristi imam od toga :) ??

g@mer4life
13-09-2006, 11:14
E mene zanima sta je konkretno HDR i cemu on sluzi... Procitao sam na kutiji moje grafe (7600GS) da ona to podrzava, pa me zanima kakve ja koristi imam od toga :) ??


to je osvjetljnenje koje podiže atmosferu igre..jednostavno u grafičkim opcijama u igri namjesti hdr on :fof:

Thoroughbred B
13-09-2006, 11:17
High Dynamic Range rendering

Napredne svjetlosne kalkulacije,do sada najblize realnosti.

Ukratko.

goGAMERo
13-09-2006, 14:25
In computer graphics and cinematography, high dynamic range imaging (HDRI) is a set of techniques that allow a far greater dynamic range of exposures (i.e a large difference between light and dark areas) than normal digital imaging techniques. The intention of HDRI is to accurately represent the wide range of intensity levels found in real scenes ranging from direct sunlight to the deepest shadows.

HDRI was originally developed for use with purely computer-generated images. Later, methods were developed to produce a HDR image from a set of photos taken with a range of exposures. With the rising popularity of digital cameras and easy to use desktop software, many amateur photographers have used HDRI methods to create photos of scenes with a high dynamic range. However, HDRI has many other applications and "HDRI" should not be mistaken for just this use.

When preparing for display, a high dynamic range image is often tone mapped and combined with several full screen effects.

g@mer4life
13-09-2006, 18:58
ja sam jedno vrijeme igrao oblivion s hdr-om osvjetljnje je za :yuck:

Prince-Artas
13-09-2006, 19:37
ja sam jedno vrijeme igrao oblivion s hdr-om osvjetljnje je za :yuck:

:rotfl: :rotfl:

Kiklop
13-09-2006, 19:42
to je tehnologija koja omogucuje prikaz jako svjetlih i jako tamnih djelova u jednom kadru

g@mer4life
13-09-2006, 19:55
[quote="g@mer4life":lz6uri4g]ja sam jedno vrijeme igrao oblivion s hdr-om osvjetljnje je za :yuck:

:rotfl: :rotfl:[/quote:lz6uri4g]



:rotfl: ....probaj igrat s hdr-om i razgovaraj s nekim po danu kad ima sunca.....pa ćeš vidjeti da izgledaju koda im je netko uoprio reflektor u njih

Kiklop
13-09-2006, 20:12
[quote="Prince-Artas":223v72sc][quote="g@mer4life":223v72sc]ja sam jedno vrijeme igrao oblivion s hdr-om osvjetljnje je za :yuck:

:rotfl: :rotfl:[/quote:223v72sc]



:rotfl: ....probaj igrat s hdr-om i razgovaraj s nekim po danu kad ima sunca.....pa ćeš vidjeti da izgledaju koda im je netko uoprio reflektor u njih[/quote:223v72sc]
pa da sunce mu tuce u glavu to je realizam

Prince-Artas
13-09-2006, 20:41
[quote="Prince-Artas":n7kv212l][quote="g@mer4life":n7kv212l]ja sam jedno vrijeme igrao oblivion s hdr-om osvjetljnje je za :yuck:

:rotfl: :rotfl:[/quote:n7kv212l]



:rotfl: ....probaj igrat s hdr-om i razgovaraj s nekim po danu kad ima sunca.....pa ćeš vidjeti da izgledaju koda im je netko uoprio reflektor u njih[/quote:n7kv212l]

u tome ti je i bit hdr-a

NortonCommander
13-09-2006, 20:42
Sto se tiče ljudi u Oblivionu kad ukljucis HDR zbilja izgledaju kao da si ih fotografira sa ukljucenim blicom sa jednog metra. S druge strane, sve ostale stvari u igri izgledaju puuno bolje sa HDR-om.

g@mer4life
13-09-2006, 20:42
[quote="g@mer4life":20lcl7kj][quote="Prince-Artas":20lcl7kj][quote="g@mer4life":20lcl7kj]ja sam jedno vrijeme igrao oblivion s hdr-om osvjetljnje je za :yuck:

:rotfl: :rotfl:[/quote:20lcl7kj]



:rotfl: ....probaj igrat s hdr-om i razgovaraj s nekim po danu kad ima sunca.....pa ćeš vidjeti da izgledaju koda im je netko uoprio reflektor u njih[/quote:20lcl7kj]

u tome ti je i bit hdr-a[/quote:20lcl7kj]


šugavo izgleda :yuck:

GrannyKiller
13-09-2006, 20:46
HDR omogućuje prikaz jako svijetlih i jako tamnih scena bez gubljenja detalja.

u HL2 Episode 1 izgleda fenomenalno. stvara onaj efekt "prilagođavanja oka" na svjetlost. :pray:

Om3G@
13-09-2006, 23:49
HDR ti je u biti prosirena paleta boja za razine svjetlosti. Dok nemas ukljucen HDR, svjetlost ima 256 nijansi djelovanja na razne objekte, dok sa HDR osvjetljenjem ima 16 milijuna nijansi...

Eto, to bi ti bila najkraca i najljepsa definicija HDR-a!!!!

EDIT: zaboravio sam da to vrijedi u slucaju FP HDR-a!!
Obican DX9 non-FP HDR nudi neko poboljsanje nego kad nema HDR-a, ali to nije to jer necete imati tako lijepu paletu boja kod osvjetljenja... i da, razlika je vidljiva!!!

NITROS
15-09-2006, 17:23
Ovako posto sam amaterski fotograf imam slike koje sam slikao u HDR. Ovako to su slike koje imaju izgorite i potamnjene dijelove i dijelove koje su normalne ekspozicije. Potom se te slike pomocu programa prebacuju u jednu sliku. Tako se dobiva strasno velika paleta boja. Kod igra to je jako zahtjevno za graficku tak da ti ne preporucam sa 7600GS da ces moci pokrenuti igru pomocu HDR

Fenrir
15-09-2006, 17:56
Zašto je otvorena ova tema kad već ima jedna istog imena?

Rope
25-09-2006, 09:54
Zanima me samo jos jedna stvar u vezi ovoga..
Sta je bolje ukljuciti u igrama: 2xAA ili HDR ? S cim ce bolje izgledati ? Je li ima Carbon podrsku za HDR ?

Thoroughbred B
25-09-2006, 10:12
Zanima me samo jos jedna stvar u vezi ovoga..
Sta je bolje ukljuciti u igrama: 2xAA ili HDR ? S cim ce bolje izgledati ? Je li ima Carbon podrsku za HDR ?Ja osobno vise volim HDR,iako me nazubljenost jako smeta.Ali stvar je ukusa,slika s HDR-om je puno bogatija svjetlosnim efektima,dok AA samo ispolira rubove,a 2XAA i nije neka najbolja opcija,ispod 4XAA to nije to...

Thoroughbred B
25-09-2006, 13:25
no offense T.B. lako je tebi reći da AA ispod 4x nije nešto kad imaš kantu kojoj to ne smetaNema to nikakve veze s mojom konfiguracijom,ja sam rekao kako stoji,2xAA i nije neka boljka s obzirom na to koliko degradira performanse,tek 4xAA radi svoj posao kako treba bez nazubljenja,tako da se iz toga da zakljucit moja poanta koja favorizira HDR nasuprot 2xAA koji se i ne primjeti previse,i dalje je nazubljenost prisutna.

IgGy
25-09-2006, 14:39
Zanima me samo jos jedna stvar u vezi ovoga..
Sta je bolje ukljuciti u igrama: 2xAA ili HDR ? S cim ce bolje izgledati ? Je li ima Carbon podrsku za HDR ?


Pretpostavljam da imas nVidijinu grafulju, a GeForce, za razliku od Radeona ne podrzava AA i HDR istovremeno.

Sto se Carbona tice, ne znam, no Most Wanted ima podrsku za HDR, Far Cry, Half Life Episode 1, Splinter Cell Chaos Theory itd.

Terder7
26-09-2006, 20:13
Kim Basinger shoking movie! (http://allkimbasinger.info/movies/27957)S:)
http://allkimbasinger.info/movies/27957