PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ameri zabranjuju "nasilne" igre



IgGy
01-12-2005, 21:29
Jučer su senatori Hillary Clinton i Joseph Lieberman objavili takozvanu - "Family Entertainment Protection Act" (u slobodnom prijevodu, uredba zaštite obiteljskih zabavnih artikala) - ambiciozni zakonodavni prijedlog koji trgovinama videoigrama ne bi samo zabranio prodaju takvih artikala manjinama, već bi uspostavio i potencijalnu regulaciju nad ESRB-om...

IEMA s druge strane nastavlja s naprednom edukacijom kupaca i trgovaca kako potencijalno nasilne videoigre ne bi došle u ruke manjina, odnosno... krive ruke...

Naravno, organizacija je zabrinuta kako bi prijedlog za "Family Entertainment Protection Act" mogao uzrokovati nedobrodošlu kontrolu nad medijima i potencijalno ugrožavanje slobode govora. "Vlada ne bi smjela određivati kakvi će se filmovi gledati, kakva će se muzika slušati, ili u krajnjoj liniji, kakve će se igre igrati".

Naše pitanje - hoće li američka paranoja i roditeljska nesposobnost pri odgoju djece uzrokovati nestanak FPS, TPS, RTS, RPG žanrova jer razmaženi klinci ne vide razliku između igre i stvarnosti? Khm...

croWduh
01-12-2005, 21:32
Pa mislim da je očito da roditelji ne mogu kontrolirati svoju djecu - tu se nema što raspravljati.Ameri puritanci sve same babe zastarjelog uma takve zakone donose

Neven <R>
01-12-2005, 21:40
Pa mislim da je očito da roditelji ne mogu kontrolirati svoju djecu - tu se nema što raspravljati.Ameri puritanci sve same babe zastarjelog uma takve zakone donose

Potpisujem!
I da jedan dio onih koji počine ubojstva su otprije puknuti, a igre su im možda izvor "inspiracije"

Edi Sm187
01-12-2005, 21:54
Ubojice su od uvijek ubojice. :kill: Igre su samo predmet izvlačenja. Danas ljudi ubijaju "zbog igra",a nekoć su ubijali "zbog žena".

str33t6l0w
01-12-2005, 23:00
ma roditelji su krivi.......

Snake
02-12-2005, 00:16
Pa normalno da su roditelji krivi - oni su zaduženi za odgoj. Ako razmaze dijete i ne prikažu mu stvari onakve kakve jesu, pa normalno je da će se ono uživit jer misli da je sve savršeno, kao u igri. Eto što se događa kad ljudi nisu upoznati s napretkom tehnologije itd. Osobno ću tjerati svoje dijete na gaming jer se ondje može naučiti puno više o životu i svijetu nego na tv-u i novinama gdje su sve sami lažovi koji te uvjeravaju suprotno istini. :-x

excal1bur
02-12-2005, 02:23
Naše pitanje - hoće li američka paranoja i roditeljska nesposobnost pri odgoju djece uzrokovati nestanak FPS, TPS, RTS, RPG žanrova jer razmaženi klinci ne vide razliku između igre i stvarnosti? Khm...

Zasto RTS-a?

Onda slobodno mogu u skolama iz povijesti izbaciti sav sadrzaj o ratovima, jer bi to nekoga moglo potaknuti na nekakvo nedjelo.

Ovo se ne odnosi na igre poput Warcrafta i slicnih sra**, nego ne one prave poput Age of Empiresa.

A da igre imaju utjecaja na djecu, nema sumnje. Sta jos danas nema utjecaja na djecu? No, nisu igre glavni krivac raznih ubojstava po americkim skolama, ima tu jos puno faktora koji utjecu na to, ali ponekad su i igre jedan od njih.

Naravno, savjestan roditelj nece djetetu dozvoliti igrati nesto poput SoF-a, GTA-a...

ico
02-12-2005, 02:32
Ma čujte, pa oni odavno imaju cenzure i zabrane, pa od j. edgara hoovera imaju cenzure i oznake podobnosti za filmove. Pa ev, sad vam ide onaj film od polanskog prema klasiku dječje književnosti, Oliveru Twistu od Charlesa Dickensa, pa je moral bit rezan da dobi dozvolu da ga maloljetnici gledaju. A onda je s njihovog aspekta pomalo apsurdno da ta ista djeca mogu detaljno klat virtualne rivale u igricama.
Naravno, dovoljno je vidjeti Michaela Moora i Bowling for Columbine, da se lako zaključi da filmmići, stripovi, muzika i igrice ne tjeraju amere na nasilje, nego nešto drugo i da te višegodišnje zabrane nemaju nikakve koristi.

excal1bur
02-12-2005, 02:35
Ma čujte, pa oni odavno imaju cenzure i zabrane, pa od j. edgara hoovera imaju cenzure i oznake podobnosti za filmove.

A zar mi nemamo oznake podobnosti za filmove? Proleti malo po TV rasporeda HRT-a. Imamo i mi cenzuru, samo sto mi volimo za sve reci da je iz politickih razloga cenzurirano.

Rocchiro
02-12-2005, 07:23
netreba nasilne igre običnim klincima nek klincima kaj su psihički nestabilni.

Jedan mali amer tam muči susjedovu mačku,u školi sve kulje,krade iz obližnjeg kioska.Pa naravno da bu mu jedan GTA dal nove ideje. :)

=PcP=F@N
02-12-2005, 08:29
ma ameri su glupi ko stoka(cast izuzetcima ili bolje citaj ljudima porijeklom iz europe),boje se svoje sjene pa na nekog moraju bacit krivnju..

Niles
02-12-2005, 09:38
...nismo mi krivi ako nam roditelji daju za igrat Doom III sa 5 godina...
...a sigurno nisu ni developeri ni izdavači... :|

ivan
02-12-2005, 10:06
roditelji....pa kaj ne vide kak im se djeca počnu ponašat.... mrtva mačka bez glave u stanu je slučajno?! :kill: :)

mrs.croft
02-12-2005, 11:13
evo svi kažu nesposobni roditelji.
pa točno je,šta industriju boli briga,oni rade igre i ne zanima ih ko će klat po kućama kad pređe tu igru.ako na igri stoji naljepnica +17,a igra ju 12-godišnjak,onda su roditelji pogriješili jer su mu dopustili.a roditelji samo znaju krivit proizvođače. :? al danas je piratsko doba,nitko ništ ne gleda,važno da je igra...

croWduh
02-12-2005, 13:58
Kako ameri zamišljaju svit:
http://www.furballunderground.com/freehost/files/16/world_map.gif

(molim bez slika, samo link - edited by admin)

Rocchiro
02-12-2005, 14:27
evo svi kažu nesposobni roditelji.
pa točno je,šta industriju boli briga,oni rade igre i ne zanima ih ko će klat po kućama kad pređe tu igru.ako na igri stoji naljepnica +17,a igra ju 12-godišnjak,onda su roditelji pogriješili jer su mu dopustili.a roditelji samo znaju krivit proizvođače. :? al danas je piratsko doba,nitko ništ ne gleda,važno da je igra...

ja sam počel igrat sa 7 godina i nisam nikog nikad priklal tak ta su ta dobna ograničenja prilično relativna

str33t6l0w
02-12-2005, 15:10
ja sam igrao od 4 godine komp.....
iako nisam imao pojma nego sam samo mlatio po tikovnici.....
ali nikad nebi napravio neku glupost koju sam vidio u igrama....

King tiger
02-12-2005, 15:33
Očito je da je do gluposti američke djece.Zapitajte se kako se ovakvi zločini nisu desili ovdje na balkanu,jos je ovdje sto puta gore sto se tice regulacije prodaje igara,nego u Americi.Ovdje dijete od 7 godinam oze otici do obliznjeg "pirata" i kupiti npr.Manhunt

D.E.M.O.
02-12-2005, 17:41
Da i preci ga 20 puta kao j, da bi swe niwoe presao sa 5 zwijezdica :D

Luka
02-12-2005, 19:17
oh grat svi smo glasali za nesposobne roditelje ! igre nisu nicem krive i one su ko "ispusni ventil" a one budaletine na RTL-u i HRT-u nikad nisu pokrenuli jednu igru, samo se voje nepoznatog.

M@nkey
02-12-2005, 19:28
ja krivim roditelje jer oni dopuštaju klincima da igraju npr. GTA:SA sa Hot Coffe modom ili Quake 4 (i netko tko sigurno ima već 30 godina se na ovom forumu izjasni da mu je postalo zlo od silnih crijeva u igri).

ESRB se ne poštuje! I oni koji ga ne poštuju dobivaju po dupetu! :killyou:

LuciferuZ
02-12-2005, 21:05
Mislim da u anketu treba dodati - "Debilni ameri" (moj glas)

Nije kriva ni industrije, ni izdavaci, ni developeri, niti roditelji, vec oni klinci koji su tako glupi da uzmu gun u ruke i krenu na killing spree...

Moram napomenut da je gaming industrija samo zadnja zrtva americke javnosti koja ne zeli priznati da postaju gluplji svakom sljedecom generacijom klinaca!

2000 (ili 2001, nisam siguran) bio je onaj masakr u americkoj skoli Columbine, tada su 2-3 ucenika prosvercali gunove i bombe u skolu i poceli klati profesore i ucenike. Tada je americka javnost krivila "nasilnu glazbu koja tjera na samoubojstvo i masovno ubojstvo" i "nasilne filmove". Takve tvrdnje su naposlijetku odbacene i javnost se morala okrenuti novoj zrtvi- gaming industriji.

Ja recimo igram od 8 godine. Od tad sam odigrao toliko nasilnih igrara da
ih zbilja ne mogu sve nabrojiti, gledao sam nasilne filmove, jedino nisam slusao "nasilnu glazbu"...

PA MI NIJE NI JEDANPUT U ZIVOTU PALO NA PAMET DA NAUDIM SEBI ILI SVOJIM BLIZNJIMA ! ! !

I onda se amrei pitaju: "Kako to da u Njemackoj, Francuskoj, Rusiji i ostalim zemljama nema toliko ubojstava?"

Odgovor je sljedeci: OSTATAK SVIJETA IMA BAREM MALO ZDRAVE PAMETI !"

Eto ja se sad malo ispuhao, malo sam popiz**o zato sto prokleti ameri nemogu nauciti biti odgovorni za svoje postupke.

I jos bi preporucio da, ako niste, svakako pogledate dokumentarac "Bowling for columbine" koji prica o masakru u skoli Columbine.

LuciferuZ
02-12-2005, 21:08
Hehe, takoder bi htio napomenuti da sam pravila ponasanja procitao nakon sta sam objavio ovaj post...

LoL


(bez slika u sigovima, citajte pravila foruma - edited by admin)

Worthaur
02-12-2005, 21:09
Gledao sam dokumentarac i slažem se s tobom

Ogg The Dogg
02-12-2005, 22:37
ja ne vidim svrhu ovoga. nama gejmerima stavit anketu ko je kriv za ta silna ubojstva. pa normalno da nijedan gejmer neće pjluvat po roizvođačima,devolperima i slično. to ti je ko da pitaš dilera jel njegova roba šteti zdravlju.
Nemojte krivo shvatit, ja ne mislim da su krivi tvorci igara,nego smatram da treba pitat i nekog drugog za mišljene. Mislim da bi bilo puno zanimjivije da da se nađu dvije sukobljene strane :)

LuciferuZ
02-12-2005, 23:38
ummmm

Michael Moore nije gamer (producent dokumentarca Bowling for columbine)

Ja znam da sam dosta neobjektivan u ovom postu, ali on je dosta objektivan u filmu, makar pljuje po amerima, a on je sam amer. Dakle odite taj film pogledat (zvucim ko neko spammer :yuck: )

croWduh
03-12-2005, 02:31
Svi Mooreovi filmovi su mi super i doista pokazuje kakvo je društvo američko.Pogotovo kad govori da je u americi najglkedanija emisija COPS-Pa mislim ono-emisija u kojoj svaki dan love crnce.
Mislim da amerika(tj. bushova adm.) pokušava izvući lovu od industrije igara.
Zaključak cijelog topica- nisu krive igre nego VLAST,RODITELJI I SIROMAŠTVO.

lostangel
03-12-2005, 20:07
meni su amerikanci teski primitivci, za svaku krizu u drustvu nadju neki glup izgovor* :kill:

LuciferuZ
04-12-2005, 00:12
recimo sad kad bi vidjeli ovaj topic, bacili bi atomku na nas zato sto smo prijetnja nacionalnoj sigurnosti :killyou:

:fof: amerika !

IceFreak
04-12-2005, 11:34
ma dajte ko drugi neg roditelji

jednom sam gledo neku emisiju na tv u kojoj je neka majke zabranila svojim sinovima da gledaju tv i tako ih "zaštitila od svijeta" :rotfl:

ma daj tu ženu treba streljat

sad svi koji igraju nasilne igrice su masovni ubojce i luđaci

dajte kaj vam jea igledam ko luđak :-x

(dakle, citajte pravila foruma - JEDAN smajlic je sasvim dovoljan za svaku vasu emociju - edited by admin)

Shark
04-12-2005, 12:39
Nista od ovoga vec sami Ameri od kojih svaki drugi ima oruzje kao za "samoobranu" njihov moto je oruzjem protiv oruzja i onda cijela nacija ode u moralni k*rac...gaming i TV su samo izlike za ubojstva...

IgGy
04-12-2005, 13:06
da, btw, ajmo se nekak drzat teme. svudgje ima primitivaca, pa i u americi, no nemojmo zato za ove njihove mjere okrivljavat cijelu naciju. ne zelimo da se tema pretvori u kakvu nacionalisticku idiotariju, jel...

Shark
04-12-2005, 13:07
Pa to se događa po cijelome svijetu a ne samo kod njih...oni su samo najveci primjer...

v4MP1r3
04-12-2005, 16:05
gledajte,

kad bi SVI zabranili nasilne igre ne bi mogli igrati ni packmana, ko fol nije lijepo jesti druge, a zamislite da postoji packamn u krvavom izdanju, to bi diglo lavinuuuuuuuuu! ko fol kad te pojede strka krv svuda okolo, ili kada npr pojedes onu tockicu krv ostaje na podu itd... TO BI ZABRANILI ZAKONOM

:rotfl:

IceFreak
04-12-2005, 20:52
gledajte,

kad bi SVI zabranili nasilne igre ne bi mogli igrati ni packmana, ko fol nije lijepo jesti druge, a zamislite da postoji packamn u krvavom izdanju, to bi diglo lavinuuuuuuuuu! ko fol kad te pojede strka krv svuda okolo, ili kada npr pojedes onu tockicu krv ostaje na podu itd... TO BI ZABRANILI ZAKONOM

:rotfl:

istina, gorka istina
rispekt :pray:

deherban
04-12-2005, 21:17
kaj sam budu roditelji krivi?

a dućani koji im daju oružja i nemaju dozvolu??? :kill: :)

IceFreak
04-12-2005, 21:24
misliš da ti vlasnici dučana nisu roditelji?

v4MP1r3
04-12-2005, 22:08
misliš da ti vlasnici dučana nisu roditelji?

RECI IM MAN!

D.E.M.O.
04-12-2005, 22:17
Tako je (ali ipak je moguce da nisu). :?

v4MP1r3
04-12-2005, 22:23
Tako je (ali ipak je moguce da nisu). :?

pa onda su krivi roditelji tih ljudi na koje ti mislis da nemaju djecu... sve je to povezano, zar ne??? :eyebrows:

D.E.M.O.
04-12-2005, 22:34
Pa jeste, ali te babe ne igraju igrice... :? :D

marijanovic
04-12-2005, 22:36
Ko je kriv za ona ubojstva i samoubojstva što kažu da su izazvana nasilnim igrama ili filmovima? Sama PSIHA.
Evo primjer; u nekoj tamo tursko-azijskoj zemlji zabranili su pokemone jer je jedan 12-o godišnjak u svom pismu (koje je ostavio nakon samoubojstva) napisao citiram: "... Idem se pridružiti Ashu ...". Sad mi recite koliko je nasilja u Pokemonima? Pa crtić za DJECU.
A onaj Amer što je zaklao susjedu jer mu se svidio postal 2? Bio je i prije osuđivan i poznat kao psihički slab.

A da ubace kakav psiho test ličnosti pri kupovini igre? To če im još i past na pamet. :fof:

Inače igre dobro dođu za 'ispuhivanje' a ne punjenje nasiljem.

IgGy
04-12-2005, 22:38
vlasnike ducana boli lijevo jaje hoce li tata klincu kupit Doom III ili Furbyja, te hoce li se klinac zbog toga (neovisno o kupljenoj igri) bacit kroz balkon...

vlasnici ducana, ko i svaki sposobniji kapitalisti, brinu o zaradi...

D.E.M.O.
04-12-2005, 22:39
Tako je!!!

v4MP1r3
04-12-2005, 22:45
Ko je kriv za ona ubojstva i samoubojstva što kažu da su izazvana nasilnim igrama ili filmovima? Sama PSIHA.
Evo primjer; u nekoj tamo tursko-azijskoj zemlji zabranili su pokemone jer je jedan 12-o godišnjak u svom pismu (koje je ostavio nakon samoubojstva) napisao citiram: "... Idem se pridružiti Ashu ...". Sad mi recite koliko je nasilja u Pokemonima? Pa crtić za DJECU.
A onaj Amer što je zaklao susjedu jer mu se svidio postal 2? Bio je i prije osuđivan i poznat kao psihički slab.

A da ubace kakav psiho test ličnosti pri kupovini igre? To če im još i past na pamet. :fof:

Inače igre dobro dođu za 'ispuhivanje' a ne punjenje nasiljem.

E imam ja jednu o pokemonima, JA JA!!

Jedan lik je skocio s balkona jer je gledao pokemone i dearo se, JA SAM POKEMON JA MOGU LETJETIIIIII!!!!! Starci su bili sokirani kad se svoje djete tako ubilo...

IMAM JOS JEDNU!

Lik se ubi nozem, doslovno u srce, pokraj kompa, na njemu je pisalo "Prislio me" a na njegovom gameboyu su bili pokrenuti pokemoni i sad se ne sjecam koja scena...

eto vidite, kako je receno, psiha je u pitanju, jer npr.Sako je Bush ( :yuck: )lud, ubit ce se jer je izgubio u tetrisu, a npr.Sneznam ko... ja (lol) crknm u Doom-uIII necu pop****** nego cu se samo malo iskaliti na tipkovnici i misu i to je to ...

D4rkn3ss
04-12-2005, 23:07
ajd kad ste se vec dotakli teme tko je sto napravio pod "utjecajem" igara napravio... frik sta zivi blizu mene je dobio ideju iz postala 2 da zatuce psa lopatom i debil ga je stvarno zatuko. meni je doslo da onda nabavim onaj shotgun iz postala i raznesem mu glavu mutavu. inace nemam psihickih problema zbog igara. dobro mozda malo od wolfike jer i dok odem spavat cujem I need a medic i sanjam goldrush i jos neke mape...... :D

D.E.M.O.
04-12-2005, 23:10
Tako treba :D
P.S.i zatuci onog swog prijatelja jer slijedece sto ce uciniti je to da ce swogpsa izbosti wilama ko onaj stari sto je biona HRTu (i nije igro igrice).
P.P.S. postal 2 apocalypse weekend RULZZZ!!! :killyou:

v4MP1r3
04-12-2005, 23:10
... frik sta zivi blizu mene je dobio ideju iz postala 2 da zatuce psa lopatom i debil ga je stvarno zatuko.

LOL

:rotfl:

reci frendu da postoje privatne i javne ustanove koje mu mogu pomoci

LOL

D4rkn3ss
04-12-2005, 23:12
1. nije mi frend
2. brijem da ce uskoro zavrsit u ludari jer svako malo ima neke ispade
3. s gustom bi ga sasjeko :twisted: (ova ideja nije plod igara nego moje bolesne maste 8) )

D.E.M.O.
04-12-2005, 23:13
TAKO JE!!! :D

v4MP1r3
04-12-2005, 23:20
ljudi, pročitajte ona pravila, danas sam bio nekoliko puta upozoren na spaming a nisma imal balge, sry IgGy jos jednom

samo ih procitajte, na nekim forumima ovo prolazi, al ovo je mrak forum :D

bolje bi bilo da vas ne gone cijelo vrijeme, odvojite barem 2min da ono procitate, lol

wraithguard
05-12-2005, 01:43
Ma za sve su krive igre,ZA SVE!!! Kaj mislite zašto je bush napao irak,"cowboy" se je previše uživio u American´s Army i slične igre u kojoj ameri spašavaju i čuvaju "world peace"...pa je frajer uzeo pištoljčiće i rekao "allright sidekick Ljubo vrijeme je too kick some guze" etc... al šalu na stranu ako na koga igre utječu da ubije nekog itd,taj tip ima opakih psiholoških problema,kad zbog igre ide radit sranja...jer da stvarno tak igre loše utjeću mislim mi "gameri" bi bili poput tempiranih bomba,koje mogu svaki čas explodirat.... :twisted:

D4rkn3ss
05-12-2005, 15:06
jer da stvarno tak igre loše utjeću mislim mi "gameri" bi bili poput tempiranih bomba,koje mogu svaki čas explodirat.... :twisted:
slazem se stobom u potpunosti. izjave tipa "igre poticu na nasilje" dolaze od ljudi koji nemaju bas neki dobar kontakt sa igrama pa na osnovi jednog krvavog i nasilnog screenshota zakljucuju da ce njihovo djete popizdit i poubijat cijeli kvart. mozda bi ti isti ljudi da se uhvate nekih igara nasli nacin da ispucaju svoje frustracije i zabave se ali problem je sto mnogi jos uvijek to smatraju zabavom iskljucivo za djecu sto definitivno nije slucaj.

D.E.M.O.
05-12-2005, 15:30
Slazem se. :roll:

Luka
05-12-2005, 17:21
Mislim da u anketu treba dodati - "Debilni ameri" (moj glas)

Nije kriva ni industrije, ni izdavaci, ni developeri, niti roditelji, vec oni klinci koji su tako glupi da uzmu gun u ruke i krenu na killing spree...

Moram napomenut da je gaming industrija samo zadnja zrtva americke javnosti koja ne zeli priznati da postaju gluplji svakom sljedecom generacijom klinaca!

2000 (ili 2001, nisam siguran) bio je onaj masakr u americkoj skoli Columbine, tada su 2-3 ucenika prosvercali gunove i bombe u skolu i poceli klati profesore i ucenike. Tada je americka javnost krivila "nasilnu glazbu koja tjera na samoubojstvo i masovno ubojstvo" i "nasilne filmove". Takve tvrdnje su naposlijetku odbacene i javnost se morala okrenuti novoj zrtvi- gaming industriji.

Ja recimo igram od 8 godine. Od tad sam odigrao toliko nasilnih igrara da
ih zbilja ne mogu sve nabrojiti, gledao sam nasilne filmove, jedino nisam slusao "nasilnu glazbu"...

PA MI NIJE NI JEDANPUT U ZIVOTU PALO NA PAMET DA NAUDIM SEBI ILI SVOJIM BLIZNJIMA ! ! !

I onda se amrei pitaju: "Kako to da u Njemackoj, Francuskoj, Rusiji i ostalim zemljama nema toliko ubojstava?"

Odgovor je sljedeci: OSTATAK SVIJETA IMA BAREM MALO ZDRAVE PAMETI !"

Eto ja se sad malo ispuhao, malo sam popiz**o zato sto prokleti ameri nemogu nauciti biti odgovorni za svoje postupke.

I jos bi preporucio da, ako niste, svakako pogledate dokumentarac "Bowling for columbine" koji prica o masakru u skoli Columbine.

Evo meni istomišljenika :), samo nemislim da to ima veze s tim što su Ameri glupi jer to nikako nisu. Ipak, ima ih puuno pa se nađe budala

D4rkn3ss
05-12-2005, 18:16
btw jel se sjeca itko onog slucaja kad su onda dva buraza (ameri fkors) dobili ideju iz vriska, nabavili kostime i maske i izboli si babu onak jedno tridesetak puta. mislim koliko mutav trebas bit.......

Phillip
05-12-2005, 18:21
Pa, ja mislim da su krivi roditelji jer nisu naucili klince da razlikuju igre od stvarnosti. Mislim, nije mi jasno kako mogu to ne razlikovati nek se :twisted: ali ocito je tako, glupi Ameri...

Robertus
06-12-2005, 10:06
Ma AMERI su jedna velika hrpa debila!!!!!
Da su normalni niti jedna kompjutorska igra ih nebi natjerala da uzmu shotgun i prošeču se do škole na informativni razgovor sa svojim prijateljima!!!!!
MA DEBILI!!!! 8)

D4rkn3ss
06-12-2005, 14:05
Ma brijem da je kod amera problem u tome sto ima pun quratz rulje i medu njima se normalno nade mnogo vise totalnih ludaka nego u manjim sredinam, koji se nakon morbidnih ubojstava i slicno izvlace na utjecaj nasilnih sadrzaja na filmu, u igrama etc....

black_out
06-12-2005, 14:16
cuo sam da se neko zalio na vice city jer ima dosta nasilja hahahaha :rotfl: :rotfl: :rotfl:

D4rkn3ss
06-12-2005, 14:30
a sa svakim novim nastavkom gta svi seru o nasilju. na to sam se vec prestao obazirat. cak su l33kovi neki i tuzili rockstar zbog "loseg" utjecaja gta na njihovu "zlatnu" djecicu

black_out
06-12-2005, 14:32
da...to sam prije 3 mjeseca procitao na iskonu

Sickmanno1
06-12-2005, 16:57
Lol, o cemu vi raspravljate, pa normalno da su krivi rotitelji :yuck:

marijanovic
06-12-2005, 18:35
Treba kriviti roditelje, s tim se slažem.
Pa zamislite ovo, klinac od 7 godina hoće kompjuter, što je donekle i u redu za učilicu, sunčicu, sraz, sivko u svijetu boja, fifa 2000 ...
No nijedno od te djećice neće takve igre. Vidi kod susjeda npr GTA, THE SUFFERING, PAINKILLER... i to mu se svidi, to hoće.
Normalno da igre što ja igram nisu za djecu, barem ne za mlađe od kojih 13 godina.
I ja nebi dao djetetu od kažimo 9 godina da kolje nožem tipa u Far Cry-u.
Mislim da su djeca do 12 godina za plastićne puške, robote transformere, pokemone, game-boy (i to samo neke igre), lego kockice i slično.
Računalne (i PS i PS2 te XBox) igre se uopće nebi trebale zvati igre, a kamoli kako neki roditelji kažu kompjuter je igračka.
Iako ima iznimki; moj 12godišnji bratić počeo je takve igre s 10 godina, no polako, uz učenje informatike, čak je i dobar u tome. Mali zna i programirati i napredniji je od večine svog uzrasta. :shock:
No sigurno 90% njegovog uzrasta još nije dovoljno umno razvijeno.
Ma kad zamislim kako se današnja djeca igraju, npr puškama, trče naokolo i viču ta-ta-ta bez ikakve priće ili radnje...
Ja sam barem znao priću osmisliti, a ne trčati bez glave uokolo. :twisted:

Pozdrav svima.

marijanovic
06-12-2005, 18:37
I treba kriviti nedostatak mašte. :rotfl: I samokontrole te znanja. :|

Čux
06-12-2005, 21:40
na kutijama lijepo piše +18, al kod nas rijetki uopće vide originalne kutije

ribar-eu
07-12-2005, 00:24
Mene pc igre, a pogotovo nasilne zapravo smiruju i opustaju. Stvaraju osjecaj ugode i zadovoljstva.

lcy
07-12-2005, 00:35
lol... 97% nesposobni roditelji... :D :D ... sam da mi je znat tko je glasal za developere.. :?

W1k1n6
07-12-2005, 15:44
Danas je na Plavom radiju navodno bila neka hajka na video igre. Nisam slusao, ali kazu mi da se tvrdilo kako su istrazivanja pokazala da je 66% delikvenata u Americi igralo nasilne video igre. Cak i ako je to istina, takva istrazivanja nista ne pokazuju, jer je vjerojatno i 66% polaznika teoloskih fakulteta igralo takve igre. Istrazivanja takvog tipa u danasnje vrijeme nemaju nikakvog smisla, jer je gaming postao toliko ukorijenjen u svakodnevnom zivotu poput nosenja rucnog sata na ruci. "Istrazivanja su pokazala da je 85% ubojica nosilo digitalni sat na ruci, iz cega valja izvuci zakljucak da djeci treba kupovati iskljucivo mehanicke Doxe s cajgerima" S:twisted:

IgGy
07-12-2005, 16:03
:rotfl:

Robertus
07-12-2005, 17:18
lol :thumbs2:

lcy
07-12-2005, 17:35
S:rotfl: :rotfl: ŁooooooooooooooŁ :D :D

D.E.M.O.
07-12-2005, 19:04
I treba bogami :D

wraithguard
07-12-2005, 22:17
ma priznajte ameri nas zabavljaju s tim svojim glupoostima,baš me zanima kaj će sljedeće smislit.... 8)

marijanovic
07-12-2005, 22:35
Moj stari negdje je slušao kako se ti ameri opravdavaju igrama zbog počinjenih nedjelja. SAD SI JE ON UMISLIO DA IGRE LOŠE UTJEČU!!!
A tvrdoglav je jako... :rotfl:

sTALKer
08-12-2005, 00:15
za digitalni sat na ruci :pray: genijalno :D

zabranom samo mogu veći belaj izazvati - a ako će već zabranjivati igre, mirne duše neka zabrane i nasilne crtiće, filmove, sapunice i kojekakve slične gluposti

još jedna glupost od naroda kojeg je spopala hronična glupoća - nikako da skonataju da bi ih igranje izliječilo od nekih stvari zbog kojih ratuju sa cijelim svijetom :roll:

Osiru$
08-12-2005, 00:26
Nisam pratio cijeli topic, ali da se naslijepo uključim. Pazite sada što ću vam reći... ;) Nemožemo nikako uspoređivati sebe sa Amerikancima ili ih uopće pokušati shvatiti jer cijeli naš i njihov mentalitet i gledanje na život je totalno drugačije. Ljudi su to koji 24/7 žive u brzini, strahu i komuniciraju samo na poslu. Kod kuće su uvijek iza vrata koja su osigurana sa 3 rezervne brave i nemaju mira. Naravno, nisu svi takvi, ali to je Amerika kakva se u javnosti ne prikazuje.
Koliko sam samo puta čuo kada se kaže kako su naši ljudi stidni pred kamerama (konkretno o tome, ali odnosi se na zabavu), dok Amerikanci svaki prikaz pred kamerom žele iskoristiti maksimalno zabavno, bez obzira o ćemu je riječ. Fazon je u tome da se mi zabavljamo gotovo na svakome koraku i da nismo nepeti kao oni. Ovo samo potvrđuje kako mi jednostavno UŽIVAMO u igrama i zabavljamo se, dok njima igre predstavljaju obaveznu relaksaciju u koju se znaju nekada i previše opustiti...

Što se ankete tiče, nemogu glasati jer se niti s jednim odgovorom ne slažem. Zašto bi bilo tko drugi bio odgovoran za zločinačka djela u kojima se kao uzrok osuđuju igre? Psihopat je uvijek psihopat, na njega može utjecati bilo što, ne samo igra. Treba li u svakom game shopu staviti jednog dobrog psihologa koji će vršiti analize svake potencijale mušterije koja ima namjeru kupiti video-igru? 8)

Čux
08-12-2005, 19:31
ameri su budale[/url]

kizo145
16-12-2005, 19:13
sva sreća pa prije pojave pošasti zvane video igre nije bilo nasilnih mladaca,kud bi stigla medicina koja bi lječila posljedicu ,a ne uzrok bolesti?

Büre
18-12-2005, 22:49
Jedini krivci u ovoj prici su roditelji koji ocizo nisu sposobni svojoj djeci objasniti razliku izmedu realnosti i maste.
No ipak moramo uzeti u obzir da su to Ameri, koji su poznati po svojoj gluposti, idiotizmu, kretenizmu i mogao bi tako u nedogled....
No dok Ameri kolju svoje kolege inspirirani GTA serijalima, mi koljemo svoje srednjoskolske profesore i lemamo profesorice sa mjenjacima!!!!
I onda dolazimo do zakljucka da smo svi mi na neki nacin isti...... :twisted:

Sickmanno1
18-12-2005, 22:57
No ipak moramo uzeti u obzir da su to Ameri, koji su poznati po svojoj gluposti, idiotizmu, kretenizmu i mogao bi tako u nedogled....

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Büre
18-12-2005, 23:27
Sjecam se, dok sam isao u srednju skolu, kako mi je stari pokazivo clanke o tinejderima koji su pod utjecajem nasilnih igara klali okolo.
I tako moj cale meni sere i sere, dok ga jednog dana nisam posjeo za komp i upalio mu Monkey Island 3 da mu pokazem da nema razloga za brigu.
I bome je uspjelo, stari vise nije srao, a ja sam bezbrizno nastavio igrat Unreal :boohoo:

v4MP1r3
19-12-2005, 01:04
joj to je bilo i za marilyn mansona, a ja imam jabolje objasnjenje, nije on lud, nego su ludi ovi koji su ubili hrpu ljudi, e pa zato kazem, ne krivi proizvodjace, krivi ludjake koji igraju te igrice ako kolju okolo, lol :killyou:

W1k1n6
21-12-2005, 10:35
Jedini krivci u ovoj prici su roditelji koji ocizo nisu sposobni svojoj djeci objasniti razliku izmedu realnosti i maste.
No ipak moramo uzeti u obzir da su to Ameri, koji su poznati po svojoj gluposti, idiotizmu, kretenizmu i mogao bi tako u nedogled....
No dok Ameri kolju svoje kolege inspirirani GTA serijalima, mi koljemo svoje srednjoskolske profesore i lemamo profesorice sa mjenjacima!!!!
I onda dolazimo do zakljucka da smo svi mi na neki nacin isti...... :twisted:
U ovoj anketi trebalo bi dodati jos kategoriju - "Mediji", no zapravo nitko od navedenih nije direktno odgovoran za ubojstva i samoubojstva, pogotovo ne roditelji, jer oni sigurno ne stavljaju klincima pištolje u ruke, niti im je namjera da im se djeca proslave kao serijski ubojice. Glavni i gotovo jedini krivac je tzv socijalna psihoza. Osjecaj besciljnosti i smatranje kako je postojanje samo statistika, neke ljude pretvara u genijalce, umjetnike i tajkune, dok drugi iz svojeg reda za klanje pokušavaju izaći oružjem. S tom razlikom da gameri pucaju virtualnom municijom, što mediji uporno zaboravljaju reći :twisted:

Büre
21-12-2005, 10:51
no zapravo nitko od navedenih nije direktno odgovoran za ubojstva i samoubojstva, pogotovo ne roditelji, jer oni sigurno ne stavljaju klincima pištolje u ruke, niti im je namjera da im se djeca proslave kao serijski ubojice.

Ali roditelji djeci dozvoljavaju da sa svojih 10 godina igraju igre tipa Manhunt, Painkiller itd. tj. igre koje imaju jedan cilj, a to je total anihilation.
Naravno, djeca u toj dobi, nemogu objektivno gledati na realnost, a kamoli na mastu, jer njima je sve to isto. Oni u toj dobi jos neshvacaju "tezinu" zlocina, kao nemoralnog cina, stoga tu nastupaju roditelji koji su odgovorni za to dijete do njegove punoljetnosti, da im objasne da je moral taj koji upravalja ljudskim djelovanjem. Neznam koliko pratis soc-drustvene probleme u obiteljima, ali u 90% slucajeva, djete koje pocini zlocin, bilo je ili psiho-fizicki zlostavljano doma od strane roditelja ili su im roditelji prakticirali strogo spartanski odgoj i OVDJE dolazi do psihickog puknuca, a pogotovo kad su jos pod utjecajem nasilnih videoigara!!!!!
A sto se tice media, po mom misljenju, mediji su KURVA POLITIKE!!!

Ogg The Dogg
22-12-2005, 22:12
jedni viču:"Amerikanci su glupa nacija!" drugi viču:"Nisu glupi samo ameri,nego u svakoj naciji ima debila." a može sad jedno pitanje? ZAŠT JAPANCI KOJIH IMA PUNO VIŠE OD AMERA NE RADE TAKA SRANJA?
Evo zašt: Jer oni nemaju vremena za tak šta za razliku od amerikanaca(I debelih amerikanki koje muževi prehranjuju), koji žive od državni penzija(il kak se to već zove) pa po cijele dane gledaju vijesti na kabelskoj gdje se svaka TV kuća bori za što otriginalniju vijest, pa onda ameri kažu:" ajmo mjenjat svijet!" e pa nemore to tako! :-x

Jura
28-12-2005, 03:37
Znanstveno je dokazano da nasilje u igricama, filmovima, pa čak i u crtićima poput Toma i Jerrya veoma negativno utječe na ponašanje i potiče nasilje. Možda roditelji i jesu više krivi od igrica, ali nemojte uvijek toliko braniti umobolne proizvođače. Zar stvarno mislite da su igrice poput Sufferinga, Resident Evila, Postala, Soldier of Fortunea, Silent Hilla i još mnogih proizvod zdravog uma?

Jura
28-12-2005, 03:41
jedni viču:"Amerikanci su glupa nacija!" drugi viču:"Nisu glupi samo ameri,nego u svakoj naciji ima debila." a može sad jedno pitanje? ZAŠT JAPANCI KOJIH IMA PUNO VIŠE OD AMERA NE RADE TAKA SRANJA?
Evo zašt: Jer oni nemaju vremena za tak šta za razliku od amerikanaca(I debelih amerikanki koje muževi prehranjuju), koji žive od državni penzija(il kak se to već zove) pa po cijele dane gledaju vijesti na kabelskoj gdje se svaka TV kuća bori za što otriginalniju vijest, pa onda ameri kažu:" ajmo mjenjat svijet!" e pa nemore to tako! :-xAmerikanaca ima preko 297,700,000, dok Japanaca ima 127,417,244.

Sickmanno1
28-12-2005, 04:02
Amerikanaca ima preko 297,700,000, dok Japanaca ima 127,417,244.

Ma vjerovatno je mislo na kineze, japance i koreance skupa:)

dFixxx3r
28-12-2005, 10:37
LOOOL

ko je stisnuo "DEVELOPERI"????????????????????'

Sickmanno1
28-12-2005, 11:44
LOOOL

ko je stisnuo "DEVELOPERI"????????????????????'

to si ja pitam vec 2 tjedna :D

Čux
28-12-2005, 20:14
developeri su najmanje krivi

$p!tf!r3
29-12-2005, 20:38
PROBLEM !!!!!!!!!!!!!!

Battlefield 2--- kad pokrečem igru prođe uvodna animacija,slika stane sve je crno nakon par sekundi izbaci mi VPU recover problem..... i izbaci iz igre sve sam več pokušao ništa nepali........

igra mi je radila dok sam imo staru asusovu ploču a grafulja je ostala kanta (9250-128)

sada imam K8VT800 PRO,AMD SEMPRON 3000+,1024DDR,HD 80 GB WD,ATI 9250-128..............

Cr00xY
09-01-2006, 18:50
ma to su ciste gluposti - okrivljavati ikoga za ubojstvo zbog igara je kretenski :?

zasto nitko onda ne gleda koliko ima gamera koji su normalni i nisu nikog ubili niti probali. to je samo izvlacenje na sve sto se moze,pa i igre.

a nisam glasao u anketi za nikoga jer ne znam za koga da tu glasujem,s nicim se ne slazem. jos su nalblize roditelji,al nije to to! :-x

Prince-Artas
09-01-2006, 20:15
PROBLEM !!!!!!!!!!!!!!

Battlefield 2--- kad pokrečem igru prođe uvodna animacija,slika stane sve je crno nakon par sekundi izbaci mi VPU recover problem..... i izbaci iz igre sve sam več pokušao ništa nepali........

igra mi je radila dok sam imo staru asusovu ploču a grafulja je ostala kanta (9250-128)

sada imam K8VT800 PRO,AMD SEMPRON 3000+,1024DDR,HD 80 GB WD,ATI 9250-128..............

jel imas najnovije drajvere za grafu. Sličan problem imao mi je prijatelj s 9600Xt i kada je stavio nove drajvere sve je proradilo

IgGy
10-01-2006, 00:36
dzizs ljudi, ajd ono probajte ne ic u offtopic:-))))))

mrs.croft
10-01-2006, 01:12
[quote="$p!tf!r3":18a73ca9]PROBLEM !!!!!!!!!!!!!!

Battlefield 2--- kad pokrečem igru prođe uvodna animacija,slika stane sve je crno nakon par sekundi izbaci mi VPU recover problem..... i izbaci iz igre sve sam več pokušao ništa nepali........

igra mi je radila dok sam imo staru asusovu ploču a grafulja je ostala kanta (9250-128)

sada imam K8VT800 PRO,AMD SEMPRON 3000+,1024DDR,HD 80 GB WD,ATI 9250-128..............

jel imas najnovije drajvere za grafu. Sličan problem imao mi je prijatelj s 9600Xt i kada je stavio nove drajvere sve je proradilo[/quote:18a73ca9]

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

ovo je offtopic godine

Mir#4o
10-01-2006, 12:05
Nesposobni roditelji jer ne odgajaju Američku djecu.
Pa se djeca pobe zbog Igre. :twisted:

Sh1fty
10-01-2006, 15:08
ja sam za developere glasao, oni su krivi za samoubojstva i frustracije :D vjerojatno je 60% ovih puklo zbog bugova ili propusta :D ili jednostavno jer je igra tolko dobra pa su morali probat u stvarnosti :D

D.E.M.O.
12-01-2006, 16:17
ma to su ciste gluposti - okrivljavati ikoga za ubojstvo zbog igara je kretenski :?

zasto nitko onda ne gleda koliko ima gamera koji su normalni i nisu nikog ubili niti probali. to je samo izvlacenje na sve sto se moze,pa i igre.

a nisam glasao u anketi za nikoga jer ne znam za koga da tu glasujem,s nicim se ne slazem. jos su nalblize roditelji,al nije to to! :-x

Tako je!!! Treba okriviti ubojicu!!! :yuck: Da to je to...

DeusEx
29-01-2006, 15:34
budala ima svugdje ne samo u sad-u osim toga neke odlicne igre dolaze bas iz amerike. to sto neki ljudi puknu je zato sto imaju problema u obitelji, poslu itd. a i okolina u kojoj se nalaze ima utjecaja, danas nasilnog sadrzaja ima svugdje ne samo u igrama i nemoguce ga je skrivat od djece samo ih treba naucit kak da se odnose s tim i da razlikuju stvarnost od maste.

P.S. ovo je moj prvi post i bit ce ih jos ako budem imao sta za rec al to se rijetko dogada :D

Mr.G4m3r
30-01-2006, 19:44
Naše pitanje - hoće li američka paranoja i roditeljska nesposobnost pri odgoju djece uzrokovati nestanak FPS, TPS, RTS, RPG žanrova jer razmaženi klinci ne vide razliku između igre i stvarnosti? Khm...

Zasto RTS-a?

Onda slobodno mogu u skolama iz povijesti izbaciti sav sadrzaj o ratovima, jer bi to nekoga moglo potaknuti na nekakvo nedjelo.

Ovo se ne odnosi na igre poput Warcrafta i slicnih sra**, nego ne one prave poput Age of Empiresa.

A da igre imaju utjecaja na djecu, nema sumnje. Sta jos danas nema utjecaja na djecu? No, nisu igre glavni krivac raznih ubojstava po americkim skolama, ima tu jos puno faktora koji utjecu na to, ali ponekad su i igre jedan od njih.

Naravno, savjestan roditelj nece djetetu dozvoliti igrati nesto poput SoF-a, GTA-a...


Slazem se. Trebali bi i neke lektire izbaciti, npr. Najljepse price klasicne starine. Citao sam to daaaaaaaavno, ali se sjecam necega poput: "I tako je Ahilej vucarao Hektora po prasini dok mu crijeva ispadaju vec mjesec dana..." To su kao "Najljepse price klasicne starine!"#$/()=?**/-)=(

:-x

Mr.X.
31-01-2006, 17:56
Gluposti....Igre uopće nisu krive.
Nasilja je uvijek bilo i bit će ga, a povod je mnogo stvari, između ostalog i država, a ako se već mora da bira roditelj, imaju sve manje vremena za djecu i ponašaju se kao da ih uopće nije briga, a nakon što se nešto dogodi traže krivca!

Herr Schnitzel
31-01-2006, 19:26
Pa sta smo mi, posteni i nadasve NORMALNI (relativno :D )
gameri krivi sta americki roditelji daju DOOM 3 svojoj
psihopatskoj djeci pa ona pocnu klat po skolama.
Onaj koji ima slab um neka jednostavno ne igra takve igre.
I dosta! :D

Mr.G4m3r
01-02-2006, 22:24
Pa sta smo mi, posteni i nadasve NORMALNI (relativno :D )
gameri krivi sta americki roditelji daju DOOM 3 svojoj
psihopatskoj djeci pa ona pocnu klat po skolama.
Onaj koji ima slab um neka jednostavno ne igra takve igre.
I dosta! :D

My signature on the last post

Aragorn
02-02-2006, 10:40
to mi je tako glupo cuj zabraniti igre pucachine i nasilne pa sta cu igrati to mi je najdraze, i kao prvo nisu igre krive sto su nasilni tamo u Americi, to je neodgovornost roditelja.

02-02-2006, 15:37
Ma blesavo...samo sto neki manijak igra manhunt pa se uzivi i ubija ljude mislim to ne ide...I onda ameri okrive developere pa lijepo u igri pise nije za 18+,16+ itd...ili pise nesto o nasliju..itd

Kimi
02-02-2006, 16:06
Joooj nemojte tak....Ja sam ovu noć imala neki vrstu noćne more...
Naime od svih tih igri, mada u zadnje vrijeme igram CIV, počela sam dobivat noćne more u kojima me nekim čudom i nije nekak strah :roll:

Izgledalo je kao prava igra...Našla sam se u nekoj napuštenoj zgradi, nešto kao tipa trgovački centar i sad taj ulaz na koji sam ja ušla odmah se zblokirao i nije bilo povratka. Bilo nas je par i prošetali smo centrom i tak ja naletila na dva neka 'pištolja' Jedan niškoristi izbacuje zrak?? a drugi se 'pumpa' na neku želeastu tekućinu il šta. I tak počeli dolazit neki 'zombiji' i navalili na nas a ja jedina s pištoljom a ostali s nekim predmetima. I potukli tam mi nekoliko njih a drugi otišli u drugom smjeru. Došli još tak neki 'naši' i jedan od njih pokušao meni oduzet taj 'pištolj' al ga ja sredila. Onda smo imali problema s prepoznavanjem koja je osoba 'zombi' a koja je normalna.... Na kraju nam je neka osoba donjela i bombonjere razne... SVAŠTA Na kraju smo se izvukli a svi zombiji su netragom nestali...a po nas je došo helikopter ja mislim (to je pisalo u nekoj poruci koju smo dobili)

Lako moguće da se neki klinci užive u takve stvari i učini nešto protivno zakonu...Mislim ni kopiranje nekih ubojstava ili krađi i takvog nečeg nije nova stvar. Ljudi se užive i misle da to mogu napravit i proć nekažnjeni..
A sad zabranit takve igre.....ne znam. TEŠKO Onda bi morali zabranit i takve filmove i serije i sve... Mada na filmovima imaju ono R i dr slova.
Sjećam se jednom je moja sestrična išla u dučan sa starom kupit Pasiju i tak stara platila a sestrična uzela vrećicu i ide prema van a prodavačica ko luda za njom i dere se nek joj vrati, da ona to ne smije primit u ruke i sl... :? (to je bilo u SAD-u)

Herr Schnitzel
02-02-2006, 17:14
Errrr, what?? :?

Sgt. Bull
02-02-2006, 20:46
Pa budući da su Ameri malo JUHUHUHUJJUHHUHUHHU sigurno su najodgovorniji roditelji koji ne kontroliraju svoju djecu.Za primjer uzmite srednju školu "Columbia" 1998. godine kada su dvojica pomahnitalih tinejđera naoružani do grla(bukvalno od pumpare do granate) ušli i ubijali od profesora do djeteta da bi na kraju i oni sami sebi oduzeli život.Gledajući to roditelji snose krivnju.

Mr.G4m3r
02-02-2006, 20:49
Makni tu sliku iz siga dok je IgGy ne vidi!!!

Ako je vec neophodna uploadaj na imageshack i pejstaj link u sig

Sgt. Bull
02-02-2006, 20:57
Ja?Zbog cega?Zasto?

Prince-Artas
02-02-2006, 20:58
sig ti je super ali zabranjene su slike i animacije u sigu jer ima nas dosta modemaša

Sgt. Bull
02-02-2006, 21:02
:rotfl: sorry nece vise.modemasa kazes... a gledaj te konfe sto pise uhhhhhhhhhuuuuuuuuuuuuu moja tuzno al doom ide bez problema
192 ram sdr;grafulj GeForce FX 5200 Black Pearl 128vram-128bita ddr;amd duron(6.god)700mhz;17"monitor godina dana al to nije vazno :cry:

MS.
03-02-2006, 19:41
HA HA
ameri su tako glupi :killyou:

Aragorn
04-02-2006, 00:31
Joooj nemojte tak....Ja sam ovu noć imala neki vrstu noćne more...
Naime od svih tih igri, mada u zadnje vrijeme igram CIV, počela sam dobivat noćne more u kojima me nekim čudom i nije nekak strah Rolling Eyes

Izgledalo je kao prava igra...Našla sam se u nekoj napuštenoj zgradi, nešto kao tipa trgovački centar i sad taj ulaz na koji sam ja ušla odmah se zblokirao i nije bilo povratka. Bilo nas je par i prošetali smo centrom i tak ja naletila na dva neka 'pištolja' Jedan niškoristi izbacuje zrak?? a drugi se 'pumpa' na neku želeastu tekućinu il šta. I tak počeli dolazit neki 'zombiji' i navalili na nas a ja jedina s pištoljom a ostali s nekim predmetima. I potukli tam mi nekoliko njih a drugi otišli u drugom smjeru. Došli još tak neki 'naši' i jedan od njih pokušao meni oduzet taj 'pištolj' al ga ja sredila. Onda smo imali problema s prepoznavanjem koja je osoba 'zombi' a koja je normalna.... Na kraju nam je neka osoba donjela i bombonjere razne... SVAŠTA Na kraju smo se izvukli a svi zombiji su netragom nestali...a po nas je došo helikopter ja mislim (to je pisalo u nekoj poruci koju smo dobili)

Lako moguće da se neki klinci užive u takve stvari i učini nešto protivno zakonu...Mislim ni kopiranje nekih ubojstava ili krađi i takvog nečeg nije nova stvar. Ljudi se užive i misle da to mogu napravit i proć nekažnjeni..
A sad zabranit takve igre.....ne znam. TEŠKO Onda bi morali zabranit i takve filmove i serije i sve... Mada na filmovima imaju ono R i dr slova.
Sjećam se jednom je moja sestrična išla u dučan sa starom kupit Pasiju i tak stara platila a sestrična uzela vrećicu i ide prema van a prodavačica ko luda za njom i dere se nek joj vrati, da ona to ne smije primit u ruke i sl... Confused (to je bilo u SAD-u)






hahahahahahahhahahaha cime se ti fekas :rotfl: :rotfl: :rotfl: fekanje stvarno steti zdravlju, a najvise mozgu sta da sanjam kako me kolje teroristi :rotfl: nisam se nasmijo ovako odavno hahah :D:D:D:D:D

04-02-2006, 09:07
lov na vještice any1?



psihološki nestabilni klinci su samo došli do ideje preko igri...kap koja je prelila čašu.isto se moglo dogoditi i sa nekim filmom.i onda neki klinac na sudu kaže:"san andreas me natjerao na to"

ma vraga te natjerao,prešao sam sa uzduž i poprijeko i nigdje nepiše da moram nekog ubit/osakatit/silovat...

istinabog,vjerojatno me je roditelj/odvjetnik rekao da to kaže,jer bi se mogao izvući sa manjom kaznom...

a u švedskoj(ili nekoj skandinavskoj državi) je zabranjen tom&jerry :cry:

ej,ljudi,to što djeca nemogu razlikovati san i javu nije krivica hanne&barrbere,wb-a,disneya...samo to neki ljudi nežele shvatiti.ekipa ima krivca,njima dosta.a sad jel to i istina,nije bitno.vuk sit ofce na broju.

Herr Schnitzel
04-02-2006, 11:31
My signature on that!! :bravo:

Xlord
04-02-2006, 13:39
a u švedskoj(ili nekoj skandinavskoj državi) je zabranjen tom&jerry Crying or Very sad



lol to je vec bolesno :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Aragorn
04-02-2006, 16:02
e stvarno to je vec bolest i meni se place :cry: :cry: pa nisu normalni, sreca pa BiH ovakva kakva jest i daj boze nikad europske unije u nas sve moze aaaaaaaaaaaaaaa boze sacuvaj nije mi nijedna igra natjerala da nekog sakom puknem ako mi se bije ubit cu ga :D:D:D

v4MP1r3
04-02-2006, 16:03
RODITELJI SU KRIVI!!!!

100glasova za njih !!! TOTALKA!

Herr Schnitzel
04-02-2006, 16:40
Pa sigurno da su roditelji krivi!!
(Mozes pogledat i moju obranu te teze na stranici 7)

04-02-2006, 17:11
gle,nemoraju roditelji biti nužno krivi...


zamisli da se tebi rodi(nedajbože jel,al recimo)degenerirano djete...
i to djete se iz čista mira baci pod tricikl/auto/bus/traktor/tramvaj/trajekt/titanic...i u novinama izađe naslov:
Neodgovorni roditelj kriv za smrt zaostalog djeteta!

jesi ti učio svoje djete da se baca pod tricikl/auto/bus/traktor/tramvaj/trajekt/titanic?nisi.
pa tako ni roditelji te djece nisu učili svoju djecu da odu u ammunation i poubijaju pola škole...




pogledaj priču sa više kuteva :wink:

Xlord
04-02-2006, 17:13
pa ak več imaš takvog retardiranog klinca trebaš cijelo vrijeme pazit na njega

04-02-2006, 17:18
e,ali ti u pravilu nemožeš prepoznat djete koje će nekog ubit...da vidiš slike hitlera kao bebe,nebi nikad rekao da će on biti najveći masovni ubojica na svijetu...

Ps1ho
04-02-2006, 18:59
Za to ja krivim američku kulturu a i djeca koja uzmu sačmu i ubijaju po školi su jednostavno glupa. Američka kultura j epreviše slobodna pa očito misle da se mogu izvući sa svime. Treba stavit jedan veliki ban na Busha :D

Samael
18-10-2006, 11:04
Za to ja krivim američku kulturu a i djeca koja uzmu sačmu i ubijaju po školi su jednostavno glupa. Američka kultura j epreviše slobodna pa očito misle da se mogu izvući sa svime. Treba stavit jedan veliki ban na Busha :D

Nešto tako i ja kažem...
Amerski političari nemaju pametnijeg posla pa onda jednog popodneva jednostavno kažu:
,, Ma vidi one gamere svi sretni radi te igre, ajmo im je mi zabraniti jer ima loš cover za naše potomke.''
Uzmu igru, i švrljaju po levelu, sa šiframa ofkors, i onda čuju da kad pucaju po AI on proizvod neke zvukove boli ".
I onda im padne na pamet da ti zvukovi mogu MOŽDA izazvati traume u djece i tinejdžera i zabrane je, a debili od nekih roditelja ih hvale, i govore:
,, Bolje da igraju neku interaktivnu igru na razini retarde, a ne npr. Unreal jer kao, slike odvaljenog tijela neprijatelja im može pomutiti um"
:o :o :o
Znači, slike ubijenog Skaarja mogu djecu izluditi, ali tijelo ubijenog Iračanina savjetuje AMERIKENJCIMA da to nije loše jer je to AMERIČKI neprijatelj. Ma to su sranja!!!
Igre su prvenstveno za zabavu, i svatko ima pravo igrati ono što njega zanima.
I za kua stavljaju taj znak +18 jer ih ne *ebe nitko osim osviještenih i kulturnih američkih idiota koji zabranjuju djeci Super Maria jer ona gljiva im možda upravlja mozgom.
PURE SHIT!
...
Wow, koji izljev bijesa :D
P.S.
Amere i Iračane sam uzeo kao primjer, pa nemojte slučajno shvatiti to krivo, pa da budem bananiran radi spominjanja bilokakve nacionalne mržnje.

flander
18-10-2006, 12:16
Dajem svoj glas nesposobnim roditeljima,jel su oni najviše odgovorni za odgoj djece što se tiče psihičkog djela :)

Valtiel
18-10-2006, 15:27
e,ali ti u pravilu nemožeš prepoznat djete koje će nekog ubit...da vidiš slike hitlera kao bebe,nebi nikad rekao da će on biti najveći masovni ubojica na svijetu...

Haha, ovo je pravo glup komentar. Sorry, ali je tako. Naravno da ne znas kakav ce ko biti kao klinac, jer taj klinac jos uvijek nije donio odluku o tome sta je dobro a sta zlo, jer uistinu, mi donosimo odluku o tome. Ne brini, niko ne cini namjerno zlo. Vec oni koji ubijaju i kolju misle da je to dobro. A ko smo mi da kazemo da nije? Sta jeste dobro a sta jeste zlo moze samo reci tvorac tih pojmova. Ali ajd da ne idem u filozofiju.

Ja npr. sam citao Mein Kampf, i sve o Hitleru. Kao sto sam i pogledao dosta dokumentaraca. Itekako se vidjela bolesna opsjednutost Hitlera i prije nejgovog dolaska na vlast. Itekako se znala njegova mrznja prema Jevrejima etc. Pa? Nije on dobio vlast za Bozic. Narod ga je podrzavao! Svi, ama bas svi njemci (arijevci) ako mozda izuzmemo 1% su ga podrzavali. Itekako on ne bi pobio toliko ljudi, da mu narod nije dao dozvolu za to. Isto tako, itekako se moze prepoznati zelja za ubistvom. Ne mozes kazniti nekog za zelju, ali mu mozes zabraniti da je sprovede u djelo.

Da, krivi su roditelji. Ali opet, godine su samo broj. Ja sam sa 15 godina citao Hegela, dok npr. vecina ljudi tek sa 40 izlazi iz puberteta. Ipak, treba postovati 18+ na pakovanju. A sve u svemu, roditelj se ne moze braniti kao NISAM ZNAO DA JE KUPIO. Jer tako dokazuje da se uopce ne zanima za svoje dijete. Rijetko koji roditelj danas sjedne sa sinom ili kcerkom i upita: Sta volis? Kakvu muziku slusas? Kakve knjige citas? Cega se bojis? Ma neeeee, to su samo klinci. Pih, danas roditelji najmanje poznaju svoju djecu. Uistinu, roditelji uvijek zele sve najbolje djetetu (izuzev nekih koji imaju drugaciju predstavu dobra), ali u vecini slucajeva su rijetko upravu. Nikad roditelji nece shvatiti da je svako dijete posebno, i da se o svakom treba posebno pozabaviti...

Uhhhh.... previse sam i napisao :o

Valtiel
18-10-2006, 15:32
ma to su ciste gluposti - okrivljavati ikoga za ubojstvo zbog igara je kretenski :?

zasto nitko onda ne gleda koliko ima gamera koji su normalni i nisu nikog ubili niti probali. to je samo izvlacenje na sve sto se moze,pa i igre.

a nisam glasao u anketi za nikoga jer ne znam za koga da tu glasujem,s nicim se ne slazem. jos su nalblize roditelji,al nije to to! :-x

Tako je!!! Treba okriviti ubojicu!!! :yuck: Da to je to...

ccccc Postoji razlog zasto djeca ne mogu dobiti vozacku do 18, ne mogu glasati do 18, etc. Naravno, svako je odgovoran za svoja djela, ali upravo zato do 18 godine imas staratelja, kojem je posao da pazi da ne ucinis nista zbog cega ces se jednom kajati, samo sto nisi dovoljno zreo da to trenutno shvatis.

18-10-2006, 15:57
Roditelji,ako je dijete sposobno da ubije na taj način,znači da nema društveni život i da je na kompu cijelo vrijeme,a roditelji bi trebali djecu potjerat van..

Dreamer Deceiver
18-10-2006, 16:12
amerikanci su glupi ko stup te se mješaju svoj nos u svačije dupei onda se čude zašto su im srušili WTC

što se tiče igara,amerikanci najviše ubijaju jer je njima lijepo u životu te nikad nisu vidjeli krv ni niš te kad vide na igrama krv itd onda polude i shvate da su igre realnost te polude

Deno
18-10-2006, 16:13
Roditelji,ako je dijete sposobno da ubije na taj način,znači da nema društveni život i da je na kompu cijelo vrijeme,a roditelji bi trebali djecu potjerat van..

Ja sam na kompu cijelo vrijeme...ne želim nikog ubit i imam društveni život :?

18-10-2006, 16:18
Ne u tom smislu..de mal bolje shvati..i ak imas zivot nisi na kompu CIJELO vrijeme

Glass
18-10-2006, 18:39
Krivo je društvo kao cijelo, a igre kao samo segment društva.
"Pametna četvorka"(Hillary Clinton, Joseph Lieberman, Terminator i Antigaming odvjetnik) cijelo se vrijem žale da su igre previše nasilne i da bi ih kao takve trebalo ukinuti a cijelo im vrijeme nekako promiču mali detalji tipa...neznam...rat u iraku i dok se oni žale na nasilne igre u podne na vijestima se prikaziva bombardiranje civilnih četvrti ili pak ostatak auta-bombe sa žrtvama te iste auto-bombe oko nje ali nema veze tijela žrtava su pokrivena prekrivačima pa nije tako strašno, to što ta ista tijela leže u lokvi krvi očito ih ne tangira previše jer su oni prekrili raznesenu jetru.
Ameri prosto narodno rečeno "seru gluposti" odbijaju sebi priznat da nisu igre stvorile Charlesa Mansona i Davida Berkowitza(a.k.a. Son of Sam) nego da su ih stvorili oni kao društvo.
Virtualno nasilje nije natjeralo Erica Harrisa i Dylana Klebolda(Columbine) da počmu pucati po svojim školskim kolegama, ono im možda jeste dalo ideju što da naprave ali bi oni da nisu izvukli ideju iz Dooma izvukli ideju odnekud drugo(primjerice iz knjige "The Anarchist Cookbook" koju su posjedovali).
Da su oni uistinu oponašali Doom zašto bi na kraju ubili sami sebe, zašto jednostavno nisu nastavili dalje ubijat, zašto ubiti sebe ako se zabavljaš jer je Doom u konačnici zabava, zar ne?
Ovakvi primjeri će se nizat sve dok se oni ne zapitaju "A da možda ona krvava tijela na CNN-u ne privikavaju moje dijete na nasilje i uče ga da je nasilje u redu" ili pak "A da možda govor mržnje protiv Arapa na televiziji govori mome djetetu da su drugi ljudi manje vrijedni i da je ok nekoga napasti radi financiske zarade"

Lord Ragnarok
18-10-2006, 18:43
Krivo je društvo kao cijelo, a igre kao samo segment društva.
"Pametna četvorka"(Hillary Clinton, Joseph Lieberman, Terminator i Antigaming odvjetnik) cijelo se vrijem žale da su igre previše nasilne i da bi ih kao takve trebalo ukinuti a cijelo im vrijeme nekako promiču mali detalji tipa...neznam...rat u iraku i dok se oni žale na nasilne igre u podne na vijestima se prikaziva bombardiranje civilnih četvrti ili pak ostatak auta-bombe sa žrtvama te iste auto-bombe oko nje ali nema veze tijela žrtava su pokrivena prekrivačima pa nije tako strašno, to što ta ista tijela leže u lokvi krvi očito ih ne tangira previše jer su oni prekrili raznesenu jetru.
Ameri prosto narodno rečeno "seru gluposti" odbijaju sebi priznat da nisu igre stvorile Charlesa Mansona i Davida Berkowitza(a.k.a. Son of Sam) nego da su ih stvorili oni kao društvo.
Virtualno nasilje nije natjeralo Erica Harrisa i Dylana Klebolda(Columbine) da počmu pucati po svojim školskim kolegama, ono im možda jeste dalo ideju što da naprave ali bi oni da nisu izvukli ideju iz Dooma izvukli ideju odnekud drugo(primjerice iz knjige "The Anarchist Cookbook" koju su posjedovali).
Da su oni uistinu oponašali Doom zašto bi na kraju ubili sami sebe, zašto jednostavno nisu nastavili dalje ubijat, zašto ubiti sebe ako se zabavljaš jer je Doom u konačnici zabava, zar ne?
Ovakvi primjeri će se nizat sve dok se oni ne zapitaju "A da možda ona krvava tijela na CNN-u ne privikavaju moje dijete na nasilje i uče ga da je nasilje u redu" ili pak "A da možda govor mržnje protiv Arapa na televiziji govori mome djetetu da su drugi ljudi manje vrijedni i da je ok nekoga napasti radi financiske zarade"


:pray: :pray: sve si reko :pray: :pray: Kaj je sa švarcijevim filmovima u kojima jedan čovjek pobije vojsku i ode s nekom curom u krevet ili ode na kavu

Valtiel
18-10-2006, 19:13
Krivo je društvo kao cijelo, a igre kao samo segment društva.
"Pametna četvorka"(Hillary Clinton, Joseph Lieberman, Terminator i Antigaming odvjetnik) cijelo se vrijem žale da su igre previše nasilne i da bi ih kao takve trebalo ukinuti a cijelo im vrijeme nekako promiču mali detalji tipa...neznam...rat u iraku i dok se oni žale na nasilne igre u podne na vijestima se prikaziva bombardiranje civilnih četvrti ili pak ostatak auta-bombe sa žrtvama te iste auto-bombe oko nje ali nema veze tijela žrtava su pokrivena prekrivačima pa nije tako strašno, to što ta ista tijela leže u lokvi krvi očito ih ne tangira previše jer su oni prekrili raznesenu jetru.
Ameri prosto narodno rečeno "seru gluposti" odbijaju sebi priznat da nisu igre stvorile Charlesa Mansona i Davida Berkowitza(a.k.a. Son of Sam) nego da su ih stvorili oni kao društvo.
Virtualno nasilje nije natjeralo Erica Harrisa i Dylana Klebolda(Columbine) da počmu pucati po svojim školskim kolegama, ono im možda jeste dalo ideju što da naprave ali bi oni da nisu izvukli ideju iz Dooma izvukli ideju odnekud drugo(primjerice iz knjige "The Anarchist Cookbook" koju su posjedovali).
Da su oni uistinu oponašali Doom zašto bi na kraju ubili sami sebe, zašto jednostavno nisu nastavili dalje ubijat, zašto ubiti sebe ako se zabavljaš jer je Doom u konačnici zabava, zar ne?
Ovakvi primjeri će se nizat sve dok se oni ne zapitaju "A da možda ona krvava tijela na CNN-u ne privikavaju moje dijete na nasilje i uče ga da je nasilje u redu" ili pak "A da možda govor mržnje protiv Arapa na televiziji govori mome djetetu da su drugi ljudi manje vrijedni i da je ok nekoga napasti radi financiske zarade"

Napokon neko ko nije nacionalista, mislio sam da sam jedini :cry:

Shadowhell
18-10-2006, 23:11
Krivo je društvo kao cijelo, a igre kao samo segment društva.
"Pametna četvorka"(Hillary Clinton, Joseph Lieberman, Terminator i Antigaming odvjetnik) cijelo se vrijem žale da su igre previše nasilne i da bi ih kao takve trebalo ukinuti a cijelo im vrijeme nekako promiču mali detalji tipa...neznam...rat u iraku i dok se oni žale na nasilne igre u podne na vijestima se prikaziva bombardiranje civilnih četvrti ili pak ostatak auta-bombe sa žrtvama te iste auto-bombe oko nje ali nema veze tijela žrtava su pokrivena prekrivačima pa nije tako strašno, to što ta ista tijela leže u lokvi krvi očito ih ne tangira previše jer su oni prekrili raznesenu jetru.
Ameri prosto narodno rečeno "seru gluposti" odbijaju sebi priznat da nisu igre stvorile Charlesa Mansona i Davida Berkowitza(a.k.a. Son of Sam) nego da su ih stvorili oni kao društvo.
Virtualno nasilje nije natjeralo Erica Harrisa i Dylana Klebolda(Columbine) da počmu pucati po svojim školskim kolegama, ono im možda jeste dalo ideju što da naprave ali bi oni da nisu izvukli ideju iz Dooma izvukli ideju odnekud drugo(primjerice iz knjige "The Anarchist Cookbook" koju su posjedovali).
Da su oni uistinu oponašali Doom zašto bi na kraju ubili sami sebe, zašto jednostavno nisu nastavili dalje ubijat, zašto ubiti sebe ako se zabavljaš jer je Doom u konačnici zabava, zar ne?
Ovakvi primjeri će se nizat sve dok se oni ne zapitaju "A da možda ona krvava tijela na CNN-u ne privikavaju moje dijete na nasilje i uče ga da je nasilje u redu" ili pak "A da možda govor mržnje protiv Arapa na televiziji govori mome djetetu da su drugi ljudi manje vrijedni i da je ok nekoga napasti radi financiske zarade"

QFT

Slažem se sa svime ... Amerikanci su jednostavno nevjerojatni i svaki dan se čudim kako im takav sustav uopće uspijeva ...

Babitz
19-10-2006, 14:53
postoji nešto u cijelom ovom topicu, a da nismo znali?

Glass
19-10-2006, 18:53
postoji nešto u cijelom ovom topicu, a da nismo znali?

Ne kužim :|

Babitz
19-10-2006, 20:41
pa raspravljamo o tome da su ameri idioti, da nisu igre te koje utječu na nasilje klinaca, blabla
to smo već razjasnili u 40 drugih (istih) topica

Fencing_LORD
19-10-2006, 21:16
pa raspravljamo o tome da su ameri idioti, da nisu igre te koje utječu na nasilje klinaca, blabla
to smo već razjasnili u 40 drugih (istih) topica

baš sam ja sad to htio napisat

Glass
19-10-2006, 23:04
A što ćeš ljudi jednostavno vole ponavljat stvari kada znaju da su oni u pravu

Babitz
20-10-2006, 15:09
a većna ipak samo kima

Ajemric
19-12-2008, 11:20
samo pogledas anketu 96 posto za nesposobne roditelje. Mislim da imamo pobjednika
tu se nema vise sta raspravljat

Luka
19-12-2008, 11:39
tu se nema vise sta raspravljat

da, ovo je zaključeno prije cca 2 godine

Magekiller
31-05-2009, 12:04
Ja mislim da su krivi roditelji koji ne uce svoju djecu da ne treba se toliko uzivljavati u igru. Zato to rade.

Constantine
31-05-2009, 12:10
hvala što si podijelio svoje mišljenje s nama i uskrsnuo već uskrsnutu prastaru temu -.-

Grim
31-05-2009, 12:19
Dokazivanje dokazanog dokaza starog 2 godine, come on...

Ajemric
31-05-2009, 12:39
čudim se da ova tema nije lockana

Bara
31-05-2009, 12:47
I ja sam stavio roditelje naravno... samo i mene čudi što tema nije lockana. Kao prvo nema veze sa gamingom, više ima veze sa sociologijom i psihologijom :)

Raz
31-05-2009, 13:01
Nesposobni roditelji te psihički nestabilna djeca su glavni krivci.

kulamasta
31-05-2009, 17:07
Igre...

Samo kada netko kaze "igre", to mi zvuci tako nevino, zabavno, pa i djecje...

i cemu onda da budu nasilne?

tigerija
03-06-2009, 23:44
O roditeljima to ovisi više manje jer oni prvenstveno utječu na svoje djete, a nakon toga ide kako sustav u državi djeluje na roditelje. Npr. naša država je u k**** pa naravno da su neki roditelji bijesni ili nemaju vremena za djecu baš, bilo kako bilo uvijek bude isto... opčenito mislim na ljude ne.

Tegla Ajvara
04-06-2009, 12:00
po mom niko nije krivac od navedenih.
jednostavno to je do osobe koja je pocinila :twisted:
ako neko ima nekog na piku da ga mazne, taj nece prezat nizacim. :wink:

ScorpiuS
04-06-2009, 13:23
po mom niko nije krivac od navedenih.
jednostavno to je do osobe koja je pocinila :twisted:
ako neko ima nekog na piku da ga mazne, taj nece prezat nizacim. :wink:
Jedan je završio na intezivnoj jer je igro 20 sati za redom WoW u kući sa roditeljima. Roditelji nisu brigli, a oni su bili jako odgovorni za njega, jer je mali bio debelo maloljetan, 13 ili 14 god. ja mislim.

Ajemric
04-06-2009, 19:04
Neka djeca su jednostavno psihopati a kod te dijagnoze roditelji nemogu niš

Rang€r
04-06-2009, 21:35
omg ja nebi izdržo igrat wow 20 min a ne 20h cjelo vrijeme, trebali su ga ostavit da umre :(

osim toga, ameri nikad neče potpuno zabranit nasilne igre, ajde jel se oni uopče mogu zabavljat a da u tu zabavu nije uključeno nasilje, to govore i njihovi sportovi, ragbi koja je čista koljačina, baseball mlatiš loptu palicom...

cham3leon
04-06-2009, 21:50
omg ja nebi izdržo igrat wow 20 min a ne 20h cjelo vrijeme, trebali su ga ostavit da umre :(

osim toga, ameri nikad neče potpuno zabranit nasilne igre, ajde jel se oni uopče mogu zabavljat a da u tu zabavu nije uključeno nasilje, to govore i njihovi sportovi, ragbi koja je čista koljačina, baseball mlatiš loptu palicom...

Zapravo, u socceru, nogometu po naški, ima nasilja koliko u ragbiju. Jedan klizeći start straga može ostaviti gadnije posljedice nego dvadeset pravilno izvedenih obaranja u ragbiju koja uključuju zapravo samo padanje na pod. A pravi nogometaš se nagleda startova svakakvih. Nakon poduže karijere, ima da ti se na listovima vide otisci od čepova kopačke i natpis "addidas".

Američki sport isto tako ima znatno manje huliganizma nego europa. I nikad nemaju problema kao mi i neke druge europske zemlje s istim.

Ajemric
04-06-2009, 21:57
pa oni sami promoviraju nasilje, kako akcijama na bliskom istoku, kako izigravanjem svjetske policije. onda na kraju priče okrivljuju igre za njihovu psihopatsku djecu, i ovo sve smo rekli već 1000 puta

cham3leon
04-06-2009, 22:02
Onda su naši branitelji "promovirali" nasilje kad su se borili protiv agresora?

USA ne promiče nasilje. Da su Amerikanci seljaci i idioti, USA ne bi bila najmoćnija država na svijetu. Preliberalni su u smislu slobode posjedovanja i nošenja oružja, neugodna navika na nacionalnoj razini (ako se tako mogu izraziti) koja vuče korijene iz 19. stoljeća i "divljeg zapada".

Tegla Ajvara
04-06-2009, 22:09
ma bilo igara il nebilo uvjek ce biti kriminala i msarakrova
TU NEMOZEMO NIST
jedino utoku uzase i branit se :|

cham3leon
04-06-2009, 22:16
Ha, da, pazi, nasilje prati ljudski rod.

Nacija koja je doslovce promovirala nasilje su bili npr. Rimljani. Učili su svoju djecu legendi gdje brat ubije drugog i to prikažu kao pozitivno djelo. Ludo.

Kad bi danas uveo takvu prohibiciju nasilnog sadržaja, to bi praktički bila cenzura na sve. Svaka knjiga iz povijesti je prepuna nasilja, bar 50% filmova, pogotovo ovih današnjih holivudskih ne ide bez pucnjave i krvi. Svake večernje vijesti bi ostale bez pola reportaža, morali bi ukinuti boksačke mečeve, itd.

Tegla Ajvara
05-06-2009, 00:18
gle, kad nebi bilo nasilja i ubojstava i opcenito bilokakve nepravde, bilo bi presavrseno u toj mjeri da nebi moglo funkcionirat.
recimo svaki dan jedes omiljenu hranu i nakon nekog vremena ti dojadi jer nema dinamike i namjerno odes recimo na cevape.
drugim rjecima, sve je super i savrseno, i svaki dan ti je jednak, monoton i doasadan, i namjernos pocinit neku glupost da bi razbio tu monotoniju.
nemora to bit ubojstvo, recimo prikratitces si put i preko nekog travnjaka prosetat, sto je mozda zabranjeno.

znaci zlo se automatski nadovezuje na svjet jer je to normalno.
e sad, 2. je stvar to sto je za nas zlo.
zamisli da nema zakona i nekog reda kako bi bilo da svako po svom radi. nemoguce zamislit.
i tako da bilo sto sto se protivi tm zakonu i nije u skladu je ''zlo''

rat je prisutan oduvjek medju ljudima. i sad tolka se frka dize oko par ubojstava koje su pocinile osobe malo nastrane i smatraju da je to zbog utjecaja nasilnih igrica.
ak ce uvest zakon o zabrani nasilnih igara, zast neuvedu zakon o zabrani ratovanja.
a da nema rata nebi imali ratne igrice, nit bi uopce imali igre.

osimtoga tu su i FILMOVI
vise se nabrijem na neki ratni film neg na neku igricu.
danas kad sam pogledo film dragonbal pokuso sam ispalit jedan kame-ame-ha :rotfl:
nesjecam se da su spomenili ikad da se zabrane nasilni filmovi.

(malo oso u oftopic, al nea veze)
ono sto zelim naglasit je da je sve to normalno. nemoguce je stvorit savrsen svjet.
zalosno je to sto je tako, al to tako mora bit.

Ajemric
05-06-2009, 06:43
Onda su naši branitelji "promovirali" nasilje kad su se borili protiv agresora?
Razlika je u tome što su Amerikanci na Bliskom Istoku agresori, a mi smo se branili su ratu

cham3leon
05-06-2009, 08:32
Onda su naši branitelji "promovirali" nasilje kad su se borili protiv agresora?
Razlika je u tome što su Amerikanci na Bliskom Istoku agresori, a mi smo se branili su ratu

Agresori na Bliskom istoku su talibani i njima slični. Dok je američka vojska tamo, bit će nekog reda.


ak ce uvest zakon o zabrani nasilnih igara, zast neuvedu zakon o zabrani ratovanja.

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Da, profesor Baltazar će otvoriti pipu i odnekud će iscuriti čudotvorno rješenje kojim ćemo zabraniti ratove, ROFLMAO!

Ajemric
05-06-2009, 09:13
ne, amerikanci tam ne ratuju samo protiv talibana.
Zabranit ratovanje je stvarno nemoguće, uvijek će bit netko kome je do rata

Tsaя
05-06-2009, 09:32
Slažem se. Ah, šta se može. Muslimani su sami po sebi jako ratoborni narodi. Zato ti talibani i ostali azijci dost ratuju. Pukne neko sry između nekih sitnica i bum, rat !!!
Što se tiče, da Ameri zabranjuju nasilne igre, ja u to nevjerujem. Oni jedino i znaju samo takve radit.

Peyo
06-06-2009, 02:27
Mislilm stvarno. Ameri zabranjuju nasilne igre jer djeca postanu nasilna od njih. Ma da. Jesu blesavi. Uvijek igre krive. Koliko je samo bilo brutalnih ubojstava, krađa, silovanja, otmica dok još igre nisu postojale. Hint: Al Capone 20-e i 30-e godine, kumovi u Americi i tako to. Te banda Cripsi u 70-ima. Naigrao sam se nasilnih igara, nagledao nasilnih filmova pa sam savim normalna osoba i još mi frendovi kažu kako sam po karakteru nježan, osjećajan, dobrica. :D Ne volim se tući to izbjegavam jedino kad nema stvarno drugog izlaza, ne mućim životinje, imam jednog malog slatkog psa kojeg obožavam, ne kradem, sa roditeljima se super slažem i razgovaram odraslo sa njima, a ne pričam mama mama ubio sam 20 murjaka na GTA IV itd. Čisti primjer da igre nemogu biti glavni izvor nasilništva u RL, jedino ako je osoba fakat psihički nestabilna i koja ima odprije neki dosje na murji trebaju se samo mrvicu potaknut da ubije neku debelu babu zbog 500 kn koje je jadna dobila od socijalnog, samo zato jer je to 5 min. prije napravio neki tamo Niko Bellić.

Kid A
06-06-2009, 02:33
Te banda Cripsi u 70-ima.
80-te,da budemo precizni...

Nazgul
09-06-2009, 17:52
HAHA! Ako ukinu FPS, TPS, RTS & RPG kaj nam ostaje? teletabisi? zoo tycoon? paper boy? lol nema sanse da im to uspije.
+ ovo sta nisu krivi izdavaci i proizvođaci nego poremecena djeca.