PDA

Pogledaj cijelu verziju : StarForce ne radi na Visti...ima li nade za igre? :)



GrannyKiller
12-09-2006, 15:24
Yuuhuu!! StarForce ne radi na Visti, nekompatibilan je sa njom od samog početka...
http://www.bug.hr/master/vijesti/index.asp?id=74438

znači, izdavači će morat ili napustit Starforce, i stavit na download patcheve za brisanje tog smeća iz igara, ili će sHitforce-ovci napravit neku verziju za Vistu, što se toplo nadam da neće... :)

šta vi mislite o ovome? ja sam se podosta napatio sa tim govnom... :-x

The Boz
12-09-2006, 15:56
Vec se neko vrijeme toplo nadam da ce StarForce krepat kad doleti Vista. Živjela revolucija!

Prince-Artas
12-09-2006, 18:23
samo se ti nadaj, izaće ti nova verzija SF-a

Wizard
12-09-2006, 18:36
A eto onda barem vrijeme izmedju izlaskaviste i novog SF ce biti dobro, ili ce izacji novi windovsi :D

WEASEL
12-09-2006, 19:05
nisam baš siguran što će biti kad izađe novi sf,jer nije vise onako popularan kao što e bio jedno vrijeme, a ionako im je uzalud, jer "sumnjivi tipovi" uvijek nadju neke načine za crackat

Dreamer Deceiver
12-09-2006, 19:10
hasta la vistaSstarforce :D

g@mer4life
12-09-2006, 19:19
nema veze taj starforce i crackeri če uvijek naći način :fof:

Ogg The Dogg
22-09-2006, 19:17
nema veze taj starforce i crackeri če uvijek naći način :fof:
da ali kolko imtreba da naprave crack? taman dok prođe prvi(Najveći) val prodaje originala. Zato se ja bolje malo strpim :)

mariofil
22-12-2006, 17:28
eo izislo je neki dan rjesenje za SF zastitu na visti. kome treba kontaktiraj te me da vam posaljem link.

GrannyKiller
22-12-2006, 17:45
ccc, kud je stara tema, kud mi smrdi na piratiju, ccc

zašto bi smrdilo na piratiju? Sf je neprijatelj svima, ne samo p.i.r.atima

GrannyKiller
22-12-2006, 19:00
lik daje linkove na pp, da su legalni bili bi tu postani

možda je čovjek htio pomoći ljudima koji bi igrali na Visti, a ne mogu zbog SF-a... a to mi se ne čini ilegalnim... :roll:

Prince-Artas
22-12-2006, 21:06
eo izislo je neki dan rjesenje za SF zastitu na visti. kome treba kontaktiraj te me da vam posaljem link.

ako je to univerzalno riješenje onda mislim da nije ilegalno, daj postaj link ovdje u topicu

ROCCO_GRANDE
23-12-2006, 11:54
Zar tih nekoliko izdavača ne shvaća koliko negativnog publiciteta sebi stvaraju korištenjem Starforcea? Siguran sam da nije zanemariv broj potencijalnih kupaca koji su odustali od neke igre kad su čuli da ima Starforce.

Burek_fr0m_SPACE
23-12-2006, 12:41
Može li neko sažeto pojasniti šta je toliki problem sa Starforceom? Nisam imao susreta s njim, a ne da mi se guglati uokolo...

Burek_fr0m_SPACE
23-12-2006, 21:34
ukratko to je vrsta zaštite medija od kopiranja koja ti može pokvariti sve u jako kratkom roku - izbjegavaj
Pa... samo takva objašnjenja sam i vidio. Znam ja da je to zaštita od kopiranja i čujem da je jedna od najtežih za zaobići. Takođe, pričalo se kako zna pokvariti optičke driveove na kojima je primijenjena, ali je onda kompanija raspisala nagradu za onog ko im ukaže na konkretan slučaj, ali se niko (koliko ja znam) nije javio. Dakle, zna li neko nešto što ja ne znam a da je voljan to podijeliti?

Bishop_45_(2)
24-12-2006, 00:17
osim toga, SF su ti razvili na bazi Soniyevog XCP-a; samo su dodali finese poput mjerenja fizičkog kuta lasera pri snimanju, i slicnih stvari; takodjer (to je dio koji sam ja proucavao) SF ti odlazi duboko u registry, sto te natjera da si sjebes WinXP ako probas nesto konkretnije pokusas sam, zasto mislis da ja stalno imam pokvaren comp--> zato sto volim citati heksadecimalni kod !!!

Uostalom, Alcohol I Deamon ce nas izbaviti iz bilo kakve tastite, cenzure, ogranicenja, A u slucaju da to ne ide, onda,........manualno; odvojis dva dana i citas, i pises, i onda , ..., ne proradi, ali onda popizdis, i onda proradi !!!

NITROS
24-12-2006, 00:18
ukratko to je vrsta zaštite medija od kopiranja koja ti može pokvariti sve u jako kratkom roku - izbjegavaj
Pa... samo takva objašnjenja sam i vidio. Znam ja da je to zaštita od kopiranja i čujem da je jedna od najtežih za zaobići. Takođe, pričalo se kako zna pokvariti optičke driveove na kojima je primijenjena, ali je onda kompanija raspisala nagradu za onog ko im ukaže na konkretan slučaj, ali se niko (koliko ja znam) nije javio. Dakle, zna li neko nešto što ja ne znam a da je voljan to podijeliti?

Ako nade recimo nero na kompu moze formatirati komp, jer ima administratorske ovlasti koje se nemogu mjenjati, i ima izravan pristup kernelu

Bishop_45_(2)
24-12-2006, 00:33
nero nemoze imati pristup kernelu, on funkcijonira u 4 procesorskom krugu i nema nikakve programerske osnove da ide ispod toga !!!

Burek_fr0m_SPACE
24-12-2006, 01:15
nero nemoze imati pristup kernelu, on funkcijonira u 4 procesorskom krugu i nema nikakve programerske osnove da ide ispod toga !!!
StarForce mu može omogućiti ili bar tako piše na onoj (malo pretjeranoj, čini mi se) stranici.

Bishop_45_(2)
24-12-2006, 01:38
cc, Star Force, je u pocetku blokirao Nero-ta, kasnije kada su im ovi zaprijetili sudskom tuzbom SF se povukao i izdao patch koji dopusta nero-ta; nema bas previse smisla da SF ikako pomaze Nero-tu, ali moguce je da je doslo do nuspojave, ili zloporabe SD-ovog koda !!!

C
24-12-2006, 02:29
Ja za 1:1 kopiju koristim Game-Cloner (kopije su mu 1:1 samo za igre, osim Xbox igara). 8) Kakav Nero, Alcohol 52%/120% i sl.
Koliko sam skužio, za insalaciju, treba imati Vista podrušku. Ja bum ostao još sljedeću godinu na Windows Longhorn-u, pa ću tek onda vjerovatno prijeći na Vistu. Tad će sigurno izaći dosta toga za Vistu...pa neće biti sigurno nikakvih problema. :D (Optimističan sam)

Bishop_45_(2)
24-12-2006, 15:28
ma nero je sasvim dovoljan !!!

C
24-12-2006, 16:28
psssss...!! Ne želiš valjda da se tema loocka! :?

GrannyKiller
24-12-2006, 17:57
ali je onda kompanija raspisala nagradu za onog ko im ukaže na konkretan slučaj, ali se niko (koliko ja znam) nije javio. Dakle, zna li neko nešto što ja ne znam a da je voljan to podijeliti?

oćeš pravu žrtvu SF-a? meni je SF sjebao DVD-čitač, i oštetio pržu, koja je uvijek uredno pržila na 16x, sada ni u kojem slučaju (na bilo koji medij i sa bilo koji programom) ne može više od 4x, a da ne govorim da nekad prži brzinama 0.1x
prije susreta sa SF-om je sve bilo ok.

osim čitača i prže, SF mi je nekoliko puta uzrokovao pad windowsa, u smislu da nakon instalacije igre uopće nisam mogao ući u Win (isprobano sa više instalacija, SF se jednostavno kolje sa mojim strojem). bilo je slućaja kada bi nakon nekoliko pokušaja ušao u Win, no tada je bilo prblema sa modemom koji se je stalno gasio i blokirao komp kad bi se spojio na net.

onog trena kada sam izbrisao SF sa Starforce cleanerom, 99% problema je nestalo.

GrannyKiller
24-12-2006, 17:59
ali je onda kompanija raspisala nagradu za onog ko im ukaže na konkretan slučaj, ali se niko (koliko ja znam) nije javio. Dakle, zna li neko nešto što ja ne znam a da je voljan to podijeliti?

oćeš pravu žrtvu SF-a? meni je SF sjebao DVD-čitač, i oštetio pržu, koja je uvijek uredno pržila na 16x, sada ni u kojem slučaju (na bilo koji medij i sa bilo koji programom) ne može više od 4x, a da ne govorim da nekad prži brzinama 0.1x
prije susreta sa SF-om je sve bilo ok.

osim čitača i prže, SF mi je nekoliko puta uzrokovao pad windowsa, u smislu da nakon instalacije igre uopće nisam mogao ući u Win (isprobano sa više instalacija, SF se jednostavno kolje sa mojim strojem). bilo je slućaja kada bi nakon nekoliko pokušaja ušao u Win, no tada je bilo prblema sa modemom koji se je stalno gasio i blokirao komp kad bi se spojio na net.

onog trena kada sam izbrisao SF sa Starforce cleanerom, 99% problema je nestalo. od tada sve SF igre kao prvo NE KUPUJEM, kao drugo, CR.ACKIRAM ih. to je jedini lijek protiv SF-a, da se igra crac.kira prije 1. pokretanja, što sam ja nažalost prekasno saznao.

EDIT: double post, zaštekalo mi je neš :(

C
24-12-2006, 18:06
:rotfl:
Da nisi pritisnuo "Pošalji", pa "Back", pa opet "Pošalji"...kao ja kad sam otvarao temu (ispalo teme). :rotfl:
>Ako se ne varam, kaj` ne možeš njih tužiti za kvar? Pa to nije Beta verzija koja se koristi na vlastitu odgovornost. Al` nemoj o prženju. :rotfl:

GrannyKiller
24-12-2006, 18:15
:rotfl:
Da nisi pritisnuo "Pošalji", pa "Back", pa opet "Pošalji"...kao ja kad sam otvarao temu (ispalo teme). :rotfl:
>Ako se ne varam, kaj` ne možeš njih tužiti za kvar? Pa to nije Beta verzija koja se koristi na vlastitu odgovornost. Al` nemoj o prženju. :rotfl:

kliknuo sam pošalji pa nije htio 5 minuta, pa sam back, pa malo editirao, pa pošalji.

a kaj ću dobit ak ih tužim? teško da ću nešto izvuć, a i ne želi se kačit sad sa nekom stranom frimom.

Bishop_45_(2)
24-12-2006, 19:39
psssss...!! Ne želiš valjda da se tema loocka! :?

ma sta nece nam lockat temu jer sam rekao da je Nero sasvim dovoljan, pritom mogu misliti na npr. przenje brda Excel fileova na CD, ili nekakvih besplatnih pjesama !!!

ROCCO_GRANDE
25-12-2006, 12:54
Malo sam čačkao na netu i našao popis igara koje imaju Starforce. Međutim za potounu informaciju nedostaju još dva podatka:

1) Koliko mi je poznato postoje goleme razlike između pojedinih verzija Starforcea, tako da se neke ranije inačice drastično ralikuju od ovih aktualnih. Dakle, zanimalo bi me što koja verzija radi i koliko je opasna.

2) Nije dovoljno samo zznati koja je igra zaštićena Starforceom, već je potrebno znati i kojojm verzijom Starforcea je ta igra zaštićena da možeš odlučiti hoćeš li to instalirati ili ne, budući da u biti samo voe novije rade pokolj koliko sam ja skužio.

Sad bi mene interesiralo je li netko negdje na netu našao tako sveobuhvatne i kompetne informacije.

GrannyKiller
25-12-2006, 14:14
a čuj, pogledaj na http://www.nforce.nl, ljudi tamo se kuže u to, a na forumu ima topic o zaštitama, pa i SF-u.

Bishop_45_(2)
25-12-2006, 23:45
pa ako dobijes SF sa orig igrom jednostavno ga zakolj.... :twisted: ; valjda ce igra nastaviti raditi, ako ne nastavi, potrazi malo vishe informacija o SF kodu, skini si prog reshack i promijeni kod SF-a, meni je upalilo 1 od 3 pokusaja; ona dva pokusaja kada nije upalilo moro sam reinstalirat Win, tako da mi se trenutacno ne isprobava ponovo !!!

Prince-Artas
26-12-2006, 00:14
neke igre su očišćenje od sf-a patchevima kao x-2 i cossacks 2, pa pogledaj da li ih ima još

Bishop_45_(2)
26-12-2006, 00:49
UFF, cossacs 2 me izivcirao svojevremeno, onda se bas nisam toliko snalazio u heksadecimalnom kodu, TADA SF je bio (ma hebiga, jos je i danas) CISTO ZLO !!!

Jerry
26-12-2006, 02:27
JA nisam znao da imam starforce igru i sjebo sam si pržičlicu :(( jeben ti to govno :fof:

Helena
26-12-2006, 13:38
Auuu, starforce na hardu...

spidEY
26-12-2006, 13:44
JA nisam znao da imam starforce igru i sjebo sam si pržičlicu :(( jeben ti to govno :fof:

Koja igra ?

Ja imam PoP: T2T - On također ima StarForce :killyou:

Svaki put kad idem igrat provjerava disk kojih 15 sekundi i onda tek pokrene igru.

Pržilica mi još nije otišla.

Bishop_45_(2)
26-12-2006, 18:38
ma lako je sjebat przilicu, a ti NEsjebi Win dok to cudo pokusavas cistit zauvijek !!! :rotfl:

Prince-Artas
26-12-2006, 23:21
ja sam jedan od onih kojemu je sf sjebao dvd pržu, srećom pod garancijom

Jerry
26-12-2006, 23:27
JA nisam znao da imam starforce igru i sjebo sam si pržičlicu :(( jeben ti to govno :fof:

Koja igra ?

Ja imam PoP: T2T - On također ima StarForce :killyou:

Svaki put kad idem igrat provjerava disk kojih 15 sekundi i onda tek pokrene igru.

Pržilica mi još nije otišla.Pop T2t :-x

Kiklop
27-12-2006, 00:04
ne kuzim zasto je ovo dobra vjest zar tu ima ljudi koji kupuju orginale :o

Bishop_45_(2)
27-12-2006, 01:41
ne kuzim zasto je ovo dobra vjest zar tu ima ljudi koji kupuju orginale :o

ma svi ti kao kupuju originale jer je to izravan nacin podrske proizvođača, itd.; po tome onda nitko nikada ne bi smio kupiti igru koju izda EA, kako god ja jednostavno nemam para, tako da sam se naucio nositi s SF-om, the hard way !!!
Jedino sto kupujem oriđiđi su legendarne igre poput UT2k4 koju znam da cu igrati na netu !!!

Burek_fr0m_SPACE
27-12-2006, 10:40
ne kuzim zasto je ovo dobra vjest zar tu ima ljudi koji kupuju orginale :o
Fazon je u tome što StarForce ne šteti samo piratima, već i onima koji uzmu original - malo je previše "liberalan" što se tiče svoje instalacije i izmijena na sistemu tako da na kraju može dovesti do njegove nestabilnosti ili čak i do fizičkog kvara (iako je ovo drugo još uvijek zvanično nepotvrđeno, afaik). Imaš više detalja na stranici postanoj nekad ranije u ovom topicu...

ROCCO_GRANDE
27-12-2006, 12:36
Mislim da je Starforce više naštetio kupcima originala nego ilegalcima. Međutim, ja se više nego tim ruskim programerima čudim izdavačima koji to koriste.

KingTomy
27-12-2006, 16:42
Kolko sam ja čuo, taj program su radili također ruski hakeri tj. crac.keri koji su pomagali. Otkrili su im sve tajne zanata c.rackanja i zato je to tako premoćna zaštita.

GrannyKiller
27-12-2006, 19:32
manja je šteta koju nanese korisnicima p*ratskih igara jer se crackiranjem ukloni SF (ako se crackira prije pokretanja same igre, ili se mijenjaju sami instalacijski fileovi.)

@Burek, zar ti onaj moj post niš ne govori o šteti nanesenoj hardveru? čak i ako ljudima ne ošteti hardver, poguban je i za softver (meni je naštetio na oba načina, a problemi su nestali kada sam ga se riješio, samo što je čitać nažalost otišao zauvijek, i moram se zadovoljiti malom brzinom prženja.)

Bishop_45_(2)
27-12-2006, 22:56
Kolko sam ja čuo, taj program su radili također ruski hakeri tj. crac.keri koji su pomagali. Otkrili su im sve tajne zanata c.rackanja i zato je to tako premoćna zaštita.

lol, dobro si cuo, te tipve su povatali i ..... daki im posao :? ,nema likovi su profesionalci, ;
znaci kada su likove povatali dali su im ultimatum --> posao ili suđenje; oni koji su odabrali posao dobili su zadatak smisliti neunistivu zastitu; ono sto su oni napravili:::> uzeli su Soniyev XCP (Extended copy protection)
{za one koji neznaju--> neznam tocno kada u 80-ima su poceli proizvoditi CD-e tako da im upisuju digitalni kod (naravno nije se mogao skinuti,ali ni izgrebati, jer bish sjebo ostatak cd-a), sada XCP je pratio svaki cd koji bi usao, a onaj koji nije imao kod, bio bi nasilno blokiran i izbacivalo bi vam neku vec stranicu od Sony-a, tako da je XCP zezo ljude sa starijim CD-ima, i onemogucavao przenje, tako da je dolazilo do ostecenja stvari, i Sony je morao povuci XCP sa trzista, svakakve tuzbe, i bog te pitaj sto ne}
Prvi SF je funkcionirao slicno ko XCP, jer se oriđiđi CD-ima upisuje kod, osim tog koda tu postoji i jos neka fora s rasporedom podataka koju je nemoguce FIZICKI kopirati; tu je zastitu sredio prvi Alcohol 120%, jer ako nije islo fizicki onda ce DIGITALNO, svi smo se vec sreli sa image fileovima, e pa ti image fileovi su vam CD (ili DVD) kopirani u folder + ti fizicki podaci i kod; tada se samo simulira novi drive (ma upise se u registry da postoji drive npr Z: , i u njemu je cd sa tim podacima , kada pokrecete igru on ju cita kao cd, ...
onda je SF izdao novu verziju u kojoj je mjerio detaljnije stvari poput nagiba pri snimanj, i pun qratz drugih stvari, koje je Alcohol opet bez beda pretvorio u digitalne podatke, jos se pojavio i Demon koji je besplatan, ali cijeli postupak obavlja malo direktnije, grublje, tj. otavlja tragove,......
deja-vu, ja sam nekad davno sve ovo detaljno objasnio :? !!!
I uglavnom sada ti neke tvrtke imaju politiku da ostave klasicnu zastitu (koja je zapravo XCP, ali bez toga da stalno skenira tj. ne gnjavi ostale cd-e, izbacuje web pg od SONy-A, itd.) jer ce ionako nastati novi nacin probijanja zastite, i ljudi ce ga koristiti iz principa sto ovi rade jaku zastitu !!!
I BTW, crackom se skida onaj kod u exe fileu igre koji kaze da SF skenira drivove, SF vam i dalje radi u pozadini; ali vecinu SF verzija mozete skinuti tako da odete u <%Winroot%>/System32/{i sad si ovdje potrazite fileove ciji naziv pocnje sa SF, oni koji se ne mogu obrisati (tj stalno se vracaju) su ili dio naprednijeg SF-a, ili neki dio Windowza koji je potreban} !!!

Jerry
27-12-2006, 23:15
za takve fileove je tu unlocker :D

GrannyKiller
28-12-2006, 09:37
pobrisati SF možete i iz Device Managera:
1) Control Panel/System/Hardware/Device Manager/

2) kliknete na View/Show hidden devices

3) pogledate u kategoriji "Non plug and play drivers" da li ima StarForce (piše tako, ima više toga) i -> desni klik > uninstall


ili skinete Starforce Drivers Removal ToolShttp://onlinesecurity-on.com/downloads/sfdrvrem.zip[/url]


btw, meni se je opet nasrao u komp, moram ga maknut

Bishop_45_(2)
28-12-2006, 14:04
true, true, ....
trebalo bi nekako sredti database od antivira, da prepoznaje SF kao vir !!!