PDA

Pogledaj cijelu verziju : XBOX 360



Stranica : 1 [2]

INDIGO
03-03-2006, 16:09
nije jos bolji ali če biti kad dođe direcxt 10 i novi chipseti i novi amd procesori

IgGy
03-03-2006, 18:45
centralni procesori racunala su umnogome bolji od onog sto se trenutno nalazi u Xbox 360, ili sto ce se nalaziti u PS3, no istina, PC-ju trenutno fale graficki cipovi s DX10 podrskom, i naravno, DX10 :)

Wizard
03-03-2006, 19:03
PC ce dobit DX10, a konzole se nece minjat jos 3-4god :fof: :fof: :fof:

goGAMERo
03-03-2006, 21:52
Ste čuli za PS3 da ce ostati currentz-gen konzola 10g od datuma izlasak, i of korz PC RULA NA VELIKO BURAZ, ali eto tema je XBOX360 koji je po mene baš kako prince arthas kaže ČISTO PRESERAVANJE!

MarkaN
03-03-2006, 22:52
Naravno da sam čuo 8) i nebi se čudio, ali znam da će obje konz... tj. tri konzole grafički kaskati za PCjima. LJUDI PA TO ZNAJU I PTICE NA GRANI!!!!
Nego, what else is new? E pa to da će konzolaško igranje dobiti novu dimenziju, a time ne mislim samo na on-line gaming! I upravo zato sam odlučio uzeti novi XB, a ne da bi se preseravao kako je XB 360 nenadjebiva strojčina kojoj nitko ne može prismrdit! Uostalom neda mi se uopće više raspravljati o hardveru XB-a 360, jer to je najmanje od onoga što on nudi nama gamerima :wink:

PC će uvijek biti poseban! Pa nemojte mi reći da ste posumnjali :kill:

CTDP_Marko
03-03-2006, 23:55
centralni procesori racunala su umnogome bolji od onog sto se trenutno nalazi u Xbox 360, ili sto ce se nalaziti u PS3, no istina, PC-ju trenutno fale graficki cipovi s DX10 podrskom, i naravno, DX10 :)

Ali zato Xboxu nedostaju prave next-gen igre. :rotfl:

Luka
04-03-2006, 10:01
centralni procesori racunala su umnogome bolji od onog sto se trenutno nalazi u Xbox 360, ili sto ce se nalaziti u PS3, no istina, PC-ju trenutno fale graficki cipovi s DX10 podrskom, i naravno, DX10 :)

Ali zato Xboxu nedostaju prave next-gen igre. :rotfl:

aha, sigurno su bolji, Xbox ima 3 jezgre na 3,2 GhZ. OK da to nije jedina stvar u procu ali ipak 3*3.2 :pray:

goGAMERo
04-03-2006, 11:06
Ma kakav Xbox 360, za polka godine PC će ga prešišati u svako pogledu, držite se vi PC-a, ipak mje ovo PC PLAY 8)

mravojed
04-03-2006, 11:46
centralni procesori racunala su umnogome bolji od onog sto se trenutno nalazi u Xbox 360, ili sto ce se nalaziti u PS3, no istina, PC-ju trenutno fale graficki cipovi s DX10 podrskom, i naravno, DX10 :)

Ali zato Xboxu nedostaju prave next-gen igre. :rotfl:

aha, sigurno su bolji, Xbox ima 3 jezgre na 3,2 GhZ. OK da to nije jedina stvar u procu ali ipak 3*3.2 :pray:

Luka nemoj te procesore zamišljati ko 3 athlona na 3.2GHZ, rade na skroz drukčijem principu od naših i nisu baš nešto.

CTDP_Marko
04-03-2006, 12:13
Da, ljudi misle da je svaka X-boxova jezgra dosta bolja od npr. Athlona.
Uostalom kakve veze ima što radi na 3.2Ghz?

Luka
04-03-2006, 15:50
ja ga ne zamišljam kao 3 Athlona ali koliko god jedna jezgra bila slaba - njih tri su zasigurno jači od bilokojeg stolnog proca 8)

IgGy
06-03-2006, 13:38
ja ga ne zamišljam kao 3 Athlona ali koliko god jedna jezgra bila slaba - njih tri su zasigurno jači od bilokojeg stolnog proca 8)

jedini je problem sto je dokazano da taj trojezgreni procesor performansama nije u istoj sferi s Athlonom ili Pentiumom.

Nemojte nasjedat na takve marketinske patke, "teraflopse" i ostale idiotarije.

Centralni procesori u Xboxu 360 i PlayStationu 3 doista su visejezgreni, no to apsolutno nista ne znaci ukoliko su te jezgre nevjerojatno spore.
Da ti procesori doista donose tolike performanse, te bi konzole u prvom redu bile n-puta skuplje.

Ono sto Xbox 360 spasava jest "Xenon", Atijev graficki cip, odnosno X1900XT, a nemojte misliti da ista stvar nece biti s PlayStationom 3.

Mnogi uostalom govore kako ce prava novogeneracijska konzola biti Nintendo Revolution. Ne brzinom i performansama, vec pristupom igranju i igrama.

Uglavnom, evo sto Carmack kaze...

The difference between theoretical performance and real-world pefromance on the CPU level is growing faster. On, say, a regular Xbox, you get a very large fractions of theoretical performance with not a whole lot of effort. The PlayStation 2 was always a mess with the multiple processors on there, but the new generations, with Cell or the Xbox 360, make it much, much worse. They can quote these incredibly high numbers of giga-flops or tera-flops or whatever, but in reality, when you do a straightforward development process on them, they're significantly slower than a modern PC.

It's only by doing significant architectural work that you even have a chance of finding speed-ups to what the PC can do, let alone its theoretical performance. It's only through trivial, toy, or contrived applications that you can deliver the performance numbers they claim.

The graphics systems are much better than that, though. Graphics have an inherent natural parallelism. The capabilities of the Xbox 360 and PS3 are really good on the graphics side - although, not head or shoulders above any PC stuff that you can buy at a higher price point.

INDIGO
06-03-2006, 13:44
isina ali imam jedno pitanje jel nove konzole podržavaju direcxt 10 ak da a imaju grafičke 1900xt i 7900gs a kolko ja znam te grafičke ne podržavaju direcxt 10 barem ne ove za komp pa kak onda to konzole podržavaju direcxt 10 a grafičke ne podržavaju ispravite me ak grješim

IgGy
06-03-2006, 13:46
isina ali imam jedno pitanje jel nove konzole podržavaju direcxt 10 ak da a imaju grafičke 1900xt i 7900gs a kolko ja znam te grafičke ne podržavaju direcxt 10 barem ne ove za komp pa kak onda to konzole podržavaju direcxt 10 a grafičke ne podržavaju ispravite me ak grješim

Podrzavaju. Zato su u ovom trenu u prednosti.

goGAMERo
06-03-2006, 13:50
E ap to je to, ali nećemo im dopustiti da još dugo budu na TRONU! 8)

Luka
06-03-2006, 20:10
E ap to je to, ali nećemo im dopustiti da još dugo budu na TRONU! 8)

pa i nisu - 5% računala je jače od 360ice a do jačeg PS3 5% će računala sigurno biti jače i od PS3-a.

goGAMERo
06-03-2006, 21:14
Ma hoće 99.9%, ali računalo snage PS3-ice će biti puno skuplje od PS3-ice, tako je bilo i sa PS1 I PS2, zato kažem da po meni PC gaming polako propada, mogao bih sada napisati jednu obdukciju tome, ali drugom prilikom 8)

mravojed
06-03-2006, 21:45
a ne vjerujem da će propasti jer to bi značilo da ati i nvidia i intel i amd i svi proizvođači hardvera ostanu bez para a to se nikad neće dogoditi.

IgGy
07-03-2006, 13:21
Ma hoće 99.9%, ali računalo snage PS3-ice će biti puno skuplje od PS3-ice, tako je bilo i sa PS1 I PS2, zato kažem da po meni PC gaming polako propada, mogao bih sada napisati jednu obdukciju tome, ali drugom prilikom 8)

PC gaming je daleko od propasti. Detaljnije cete moc procitat u novom PCP-u.

Osiru$
07-03-2006, 13:29
PC gaming nikada neće propasti. Kao ni konzolaško igranje. Uvijek će postojati balans između korisnika svih platformi.

goGAMERo
07-03-2006, 13:55
Ma hoće 99.9%, ali računalo snage PS3-ice će biti puno skuplje od PS3-ice, tako je bilo i sa PS1 I PS2, zato kažem da po meni PC gaming polako propada, mogao bih sada napisati jednu obdukciju tome, ali drugom prilikom 8)

PC gaming je daleko od propasti. Detaljnije cete moc procitat u novom PCP-u.


Ma možda se i varam, PC gaming jr nešto posebno, a sada nam je došla i PayChech arena koja uveliko pridonosi razvoju PC gaminga...
Htio sam reći da se sve višee ljudi diljem svjeta odlučuje za KONZOLE, ponajviše zbog cijene, možda će to malko utjecati na PC gaming, ali mi to nećemo dopustiti! 8)

A svavako jedva čekam tekst u novom PCP-u!

Glass
07-03-2006, 14:14
Možda sve ovo što je napisano i jeste istina, možda konzole imaju trenutačno bolje procesore i grafičke ali isto tako je činjenica da se konzole bez PC mogu je***, ipak se sve grafičke, procesori i pripadajući im drajveri proizvode i testiraj na PC.
Igre,engini igara,fizikalni engini itd. sve se to pravi i testira na PC a ujedno i na korisnicima PC, svi ti amdovi procesori i njihovi prethodnici i prototipovi testirani su na PC i testirali su ih i koristili PC gameri a ne korisnici xboxa i ps1-2 a potpuno isto vrijedi iz za grafičke.
PC i PC gameing stvaraju konzole i njihov gaming a ne obratno.

Dakle zaključak je sljedeći:
PC može preživjeti bez konzola a konzole bez PC ne.

Om3G@
08-03-2006, 09:54
Gledajte ovako, onos to su Sony i Microsoft ciljali daleko je od idealnoga. Kao prvo, Carmack govori jednim dijelom istinu, ali sa druge strane programerima se jos tesko snaci sa visejezgrenim procesorima, problem je razvrstavati niti da bi sve to islo brze. Teorija je dobra u XB360 i PS3 procesorima, samo je pitanje koliko je to iskoristivo, kao sto ni graficke ne koriste 100% svog fillratea. Isto tako, ucinci procesora u next-gen konzolama rasti ce sa vremenom, odnosno kako se iskustvo programera pocinje povecavati. Uglavnom, ti procesori nisu losi, ali sada je tesko programirati jer procesori rade na drugacijem principu. Osim toga, u XB360 se ne nalazi Radeon X1900 XT vec puno bolji i fleksibilniji graficki hardver koji ima vertex procesore podijeljene u tzv. sekte, a i shader jedinice su opcenito fleksibilnije, a uz njih uredno dolaze i neograniceni shader programi i minimalna intrena preciznost od 32-bita.

Frost
08-03-2006, 14:59
Gledajte ovako, onos to su Sony i Microsoft ciljali daleko je od idealnoga. Kao prvo, Carmack govori jednim dijelom istinu, ali sa druge strane programerima se jos tesko snaci sa visejezgrenim procesorima, problem je razvrstavati niti da bi sve to islo brze. Teorija je dobra u XB360 i PS3 procesorima, samo je pitanje koliko je to iskoristivo, kao sto ni graficke ne koriste 100% svog fillratea. Isto tako, ucinci procesora u next-gen konzolama rasti ce sa vremenom, odnosno kako se iskustvo programera pocinje povecavati. Uglavnom, ti procesori nisu losi, ali sada je tesko programirati jer procesori rade na drugacijem principu. Osim toga, u XB360 se ne nalazi Radeon X1900 XT vec puno bolji i fleksibilniji graficki hardver koji ima vertex procesore podijeljene u tzv. sekte, a i shader jedinice su opcenito fleksibilnije, a uz njih uredno dolaze i neograniceni shader programi i minimalna intrena preciznost od 32-bita.


Ma bravo! :fof:
Totalna istina, ljudi uspoređuju konzole s PC-em, nemoguće, a ti procesori u konzolama su velika nepoznanica proizvođačima igara. To potvrđuju proizvođači koji rade igre za PS3, rekli su da može pokrenuti nezamislive stvari ( Killzone2 recimo, ali i puno više! ) no to je teško uskladiti, da svaki dio procesa radi svoju funkciju.
Cell je zamišljen tako da bi, kako oni kažu da ima 8 procesora, tj 7 podprocesora i jedan glavni radili na principu da 7 njih radi svaki jednu funkciju (ili više njih),npr. jedan radi shedere, drugi fiziku, treči svjetlo, pa sjene,pa UI, pa bla bla, te bi glavni procesor to sve upario i dao ljepu sličicu da mi uživamo i mrcvarimo naciste itd... :D

Glass
08-03-2006, 15:06
Gledajte ovako, onos to su Sony i Microsoft ciljali daleko je od idealnoga. Kao prvo, Carmack govori jednim dijelom istinu, ali sa druge strane programerima se jos tesko snaci sa visejezgrenim procesorima, problem je razvrstavati niti da bi sve to islo brze. Teorija je dobra u XB360 i PS3 procesorima, samo je pitanje koliko je to iskoristivo, kao sto ni graficke ne koriste 100% svog fillratea. Isto tako, ucinci procesora u next-gen konzolama rasti ce sa vremenom, odnosno kako se iskustvo programera pocinje povecavati. Uglavnom, ti procesori nisu losi, ali sada je tesko programirati jer procesori rade na drugacijem principu. Osim toga, u XB360 se ne nalazi Radeon X1900 XT vec puno bolji i fleksibilniji graficki hardver koji ima vertex procesore podijeljene u tzv. sekte, a i shader jedinice su opcenito fleksibilnije, a uz njih uredno dolaze i neograniceni shader programi i minimalna intrena preciznost od 32-bita.


Ma bravo! :fof:
Totalna istina, ljudi uspoređuju konzole s PC-em, nemoguće, a ti procesori u konzolama su velika nepoznanica proizvođačima igara. To potvrđuju proizvođači koji rade igre za PS3, rekli su da može pokrenuti nezamislive stvari ( Killzone2 recimo, ali i puno više! ) no to je teško uskladiti, da svaki dio procesa radi svoju funkciju.
Cell je zamišljen tako da bi, kako oni kažu da ima 8 procesora, tj 7 podprocesora i jedan glavni radili na principu da 7 njih radi svaki jednu funkciju (ili više njih),npr. jedan radi shedere, drugi fiziku, treči svjetlo, pa sjene,pa UI, pa bla bla, te bi glavni procesor to sve upario i dao ljepu sličicu da mi uživamo i mrcvarimo naciste itd... :D

Main got kad se to pokvari to neće dragi bog popravit :rotfl:

Frost
08-03-2006, 15:14
Zašto bi se pokvarilo? Zar ti svoj procesor rastavljaš pa popravljaš?
Cell je jedan procesor koji ima 8 procesora (u praksi) tj jedan glavni i 7 podprocesora, u jednom kučištu! :shock:

08-03-2006, 15:59
da,ali tih 8 procesora nemože još raditi zbog toga što taj jedan proc obavlja većinu posla,ostalih 7 je za ukras :)

Frost
08-03-2006, 16:19
Pa to jest i fora, teško je programirati igru da radi kako spada, ali je moguće.
Za koji godinu,dvije nakon uzlaska PS3, kada ljudi nauče programirati bit će svašta.

Pa oblivio će imati totalnu podršku sa x2 procesorima, tak da vjerujem u to.

MiniMe
08-03-2006, 21:17
ali je na konzolama igranje uvjek bezbrizno kupis konzolu i halas do mile volje..
a ne ko a pc-u svake godine nes moras kupovat i nadogradjivat.
pa ti šteka, pa se neče igra install pa misterijozni "blu skrinovi" i restarti pa-a...
ma ima masu problema.
a na konzoli samo pukneš cd u nju i igras do mile volje.

MarkaN
08-03-2006, 21:19
ali je na konzolama igranje uvjek bezbrizno kupis konzolu i halas do mile volje..
a ne ko a pc-u svake godine nes moras kupovat i nadogradjivat.
pa ti šteka, pa se neče igra install pa misterijozni "blu skrinovi" i restarti pa-a...
ma ima masu problema.
a na konzoli samo pukneš cd u nju i igras do mile volje.

slažem se u potpunosti! :wink: Upravo zato osim PC-a volim i konzole :D

Frost
08-03-2006, 21:33
:rotfl: LOL

Glass
08-03-2006, 22:18
ali je na konzolama igranje uvjek bezbrizno kupis konzolu i halas do mile volje..
a ne ko a pc-u svake godine nes moras kupovat i nadogradjivat.
pa ti šteka, pa se neče igra install pa misterijozni "blu skrinovi" i restarti pa-a...
ma ima masu problema.
a na konzoli samo pukneš cd u nju i igras do mile volje.

A jel moreš surfat sa konzolama.

MiniMe
08-03-2006, 22:25
ali je na konzolama igranje uvjek bezbrizno kupis konzolu i halas do mile volje..
a ne ko a pc-u svake godine nes moras kupovat i nadogradjivat.
pa ti šteka, pa se neče igra install pa misterijozni "blu skrinovi" i restarti pa-a...
ma ima masu problema.
a na konzoli samo pukneš cd u nju i igras do mile volje.

A jel moreš surfat sa konzolama.
pricao sam samo sa strane igranja igara.
a za net ti je dovoljan komp za 2k kn

Glass
08-03-2006, 22:28
ali je na konzolama igranje uvjek bezbrizno kupis konzolu i halas do mile volje..
a ne ko a pc-u svake godine nes moras kupovat i nadogradjivat.
pa ti šteka, pa se neče igra install pa misterijozni "blu skrinovi" i restarti pa-a...
ma ima masu problema.
a na konzoli samo pukneš cd u nju i igras do mile volje.

A jel moreš surfat sa konzolama.
pricao sam samo sa strane igranja igara.
a za net ti je dovoljan komp za 2k kn

Zajebavo sam se zaboravio sam stavit smajlia na kraj pa ću sad to ispravit :D

P.S.: I za manje, komp na kojem sam sad ja ne vrijedi više 2000 kn(drugi mi je na popravku).

Om3G@
09-03-2006, 10:42
LoL, pa nece se CPU baviti rasvjetom, shaderima i rasvjetom - to je posao GPU-a

Frost
09-03-2006, 17:04
Lol, krivo :rotfl:
No bude fizikom! :)

INDIGO
09-03-2006, 18:58
točno

Om3G@
10-03-2006, 13:41
Osim toga, mislim da ce Xbox 360 biti u konacnici bolja platforma od PS3, jer Sony ne nudi toliku kolicinu inovacija kao Microsoft. Sony se oslanja na tradiciju, odnosno na redovite kupce - tko je kupio PS2, kupiti ce i PS3... Xbox Live! je zvjerka stvar

goGAMERo
10-03-2006, 14:35
Nikada nisam volio Xbox i neću. Kupio sam PS one, PS2, red je doašo da skupim lovu i prospem je na PS3, to mi je jedina konzola koja mi je prirasla SRCU! 8) :?

MarkaN
12-03-2006, 15:40
Ha još nije ni izašla a već ti je prirasla srcu :)

Nego evo da ja nešto objasnim onima koji su samo ZALJEPLJENI ZA PC.

Ja ću si za koji dan lijepo nabaviti TES: Oblivion, no ne za PC nego za XB 360! Zašto? Zato jer ga moj PC neće moi vrtjeti? Ne! Na 3GHz i 1GB RAMa bi Oblivion lijepo išao... Nego čisto iz sljedećeg razloga: Ja ću lijepo svaki dan kad se vratim s posla ubaciti DVD u Xkutiju leći se u krevet, kontroler u ruke i uživati u svijetu Obliviona kojih 200-ak sati gameplaya...

A vi zagriženi PCjaši sjedite na stolcu i savijajte kičmu 200-ak sati kad ne vidite dalje od monitora! S:fof:

CTDP_Marko
12-03-2006, 15:53
Pa još ne znamo kako će se vrtit na kompu. Sad kad su djelomično izbacili Soft Shadows možda bude išlo ok.

Frost
12-03-2006, 16:07
Joj blago tebi, no XBox360 mi je sada skupi sport.
Kada izadje hoću vidjeti recenziju od tebe na lnl-u, i ako može neke screanshotove sa xbox-a, full me zanjima dali zgleda isto ko na PC-u.

CTDP_Marko
12-03-2006, 16:10
Joj blago tebi, no XBox360 mi je sada skupi sport.
Kada izadje hoću vidjeti recenziju od tebe na lnl-u, i ako može neke screanshotove sa xbox-a, full me zanjima dali zgleda isto ko na PC-u.

Screenshote obavezno. Što više to bolje. Ako može nek na njima bude što više vode i biljaka. :)

goGAMERo
12-03-2006, 16:47
Ha još nije ni izašla a već ti je prirasla srcu :)

Nego evo da ja nešto objasnim onima koji su samo ZALJEPLJENI ZA PC.

Ja ću si za koji dan lijepo nabaviti TES: Oblivion, no ne za PC nego za XB 360! Zašto? Zato jer ga moj PC neće moi vrtjeti? Ne! Na 3GHz i 1GB RAMa bi Oblivion lijepo išao... Nego čisto iz sljedećeg razloga: Ja ću lijepo svaki dan kad se vratim s posla ubaciti DVD u Xkutiju leći se u krevet, kontroler u ruke i uživati u svijetu Obliviona kojih 200-ak sati gameplaya...

A vi zagriženi PCjaši sjedite na stolcu i savijajte kičmu 200-ak sati kad ne vidite dalje od monitora! S:fof:



Lako tebi kada imaš X360 i lijepi bežični kontroler(naravno za gospodina markana) :) i BTW. Želio sam reći da mije je općenito PS prirastao srcu!

MarkaN
12-03-2006, 18:57
A šta da kažem? Ponosan sam na svoju novu X kutiju i smatram da će uspješno parirati PS-u 3.

I... DA! Možete očekivati recu Obliviona na LNL-u, no neću je pisati dok igru ne pređem barem jednom :D

a kaj se tiče screenova već ih imate nekoliko na LNL-u: http://lnl.com.hr/view/159/

- a uskoro će i novi stići...

deathpheonix
12-03-2006, 21:44
Ja mislim da će XB 360 biti brutalno bolji od PS3 ,PS konzole su mi svejedno,nekako ocrtane ,neorginalne, nešto im nedostaje :twisted:

Prince-Artas
10-04-2006, 18:46
Ja mislim da će XB 360 biti brutalno bolji od PS3 ,PS konzole su mi svejedno,nekako ocrtane ,neorginalne, nešto im nedostaje :twisted:

ps 3 bit će jači od xboxa ali to nije formula za uspjeh. igre su te koje prodaju konzolu a ps 3 će imat bolje igre nego xbox a u pobjedi će mu pomoć stara slava i reputacija

MarkaN
10-04-2006, 19:05
Ma XBox 360 rula :D ! Microsoft je kupio ili surađuje sa najboljim proizvođačima igara na svijetu! Od onih koji su radili hitove za PC, pa do onih koji su se Sony-u zakleli na suradnju! :fof:

goGAMERo
02-06-2006, 20:35
Baš mi se sada javio jedan frend, iz razred, otišao u stutgart, nešto privatno, i kaže u "SATURNU" milijon ljudi kupi se oko nove isk kutije, kaže mi kralj da je s nekim grkom igrao FIFU World Cup 2006 na HDTV-u, kaže za grafiku da je čudo, iako je igra sranje,a li kaže grafika realistična, o hebem ti! Čudo i BTW. Kaže mi da je u stutgartu cijena premium paketa 444€


EDIT . . .

gNw3tMhA ... xbox%20360 (gNw3tMhAuMs&search=xbox%20360)

Pogledajte!

MarkaN
25-08-2006, 14:29
http://www.jeux-france.com/Webmasters/I ... _0_big.jpg (http://www.jeux-france.com/Webmasters/Images/4editeurs20050926_174908_0_big.jpg)

MarkaN
25-08-2006, 15:00
Kako je MarkaN izgledao kad je nabavio XBox 360

nAocvvQOHV0



............... NE!

28-08-2006, 12:50
Sorry ali ti na 2 ista foruma uvijek iste postove staviš :rotfl:

goGAMERo
28-08-2006, 14:44
Davno sam gledao taj clip! Ali svakako do yaya je!

m2a13
05-09-2006, 19:41
:)

MarkaN
19-09-2006, 18:05
XBox Live je od 20.9. do 29.9.2006. potpuno besplatan svima diljem Europe. Moći ćete skidati čak i one «ekskluzivne materijale» koji se inače naplaćuju. Arkadne full igre, demoi, traileri, Dashboard teme, gamertag slike i još mnogo toga!

Povodom ovog događaja LOCK´N´LOAD vas časti malim vodičem kroz XBox Live svijet! Ukoliko imate svoj primjerak XBox-a 360, a niste se usudili otići na Live – sad vam je jedinstvena prilika! Sljedite upute i napunite svoj X360 Hard mnogim čudesima ;-)
LINK – http://lnl.com.hr/view/380/

goGAMERo
19-09-2006, 18:11
Još jedan fenomenalan članak na LNL-u by Shakes, čitajte, komenitrajte . .

MarkaN
20-09-2006, 18:21
Još jedan fenomenalan članak na LNL-u by Shakes, čitajte, komenitrajte . .

nadamo se da smo pomogli ovim vodičem, bilo bi šteta propustiti ovu priliku. Pogotovo sad kad je T-Com smanjio cijene...

olio
27-04-2007, 11:29
Kolika je cijena trenutno Xboxa ?

Đeri
27-04-2007, 12:11
erm...u oglasniku moš nabavit za kojih 3k kuna,a i manje ;)

Black Hawk Down
27-04-2007, 21:38
Imam pitanje???
Koliko su česte crvene diode smrti??!!
Ono kada se upali zbog pregrijavanja.

MarkaN
28-04-2007, 00:47
Imam pitanje???
Koliko su česte crvene diode smrti??!!
Ono kada se upali zbog pregrijavanja.

kad nestane struje, no onda je dovoljno resetirati konzolu. No kada vam učestalo se pojavljuju 3 crvene diode - to je to sranje! Meni se već desilo i veliki M$ mi je zamijenio konzolu u roku 2 tjedna ;-)

P.S. Pregrijavanje više nije slučaj, prvi mačići su se bacili u vodu

Ixy
17-10-2007, 14:52
Evo, pogledao sam malo na početak ove teme.

Proricali ste da će PC u roku pola godine pojesti Xbox 360. Sada je prošlo već dvije godine od izlaska Xboxa 360 i PC naslovi grafički još uvijek ne ownaju X360 naslove.
Crysis će vjerojatno izgledati bolje od bilo kojeg X360 naslova, ali opet - Crysis je samo jedna igra. Proći će još neko vrijeme dok grafički standard u PC igrama ne bude bolji od onog u X360 igrama. ;)

missocro
18-10-2007, 21:27
dali se na x360 mogu igrati igre sa xboxa(modane)? ja bi si kupio fifu street 2 pa me zanima!

pozz i thx!

Ixy
19-10-2007, 19:22
Da, ali ne sve.

Lista igara koje se mogu igrati nalazi se ovdje (http://www.xbox.com/en-US/games/backwardcompatibilitygameslist.htm).

FIFA Street 2 je na listi. Ako ti ne radi, spoji se na Live da bi update-ao. Ako si bannan ili ne možeš na Live, moraš naći update na internetu preko PC-ja (ne znam gdje, sorry), spržiti na cd i ubaciti u konzolu.

MarkaN
20-10-2007, 12:48
LOL, pa to ti je odmah na službenom sajtu - besplatni download ;)

evo direktan link -> http://www.xbox.com/en-US/games/backwar ... direct.htm (http://www.xbox.com/en-US/games/backwardscompatibilityredirect.htm)

missocro
20-10-2007, 15:11
e hvala vam na odgovorima :):)

Ixy
22-10-2007, 21:04
LOL, pa to ti je odmah na službenom sajtu - besplatni download ;)

evo direktan link -> http://www.xbox.com/en-US/games/backwar ... direct.htm (http://www.xbox.com/en-US/games/backwardscompatibilityredirect.htm)

A ono... ne da mi se?

dasoDD
28-10-2007, 21:51
Fuck ex-box :killyou:

Arbiter of Change
07-08-2009, 07:46
Evo jedan lik prodaje XBox 360 potpisan od strane Sarah Palin. Trenutna cijena? Samo 1.1 milijun dolara. :)
http://www.escapistmagazine.com/news/vi ... -1-Million (http://www.escapistmagazine.com/news/view/93700-Sarah-Palin-Autographed-Xbox-360-Going-for-1-1-Million)

http://www.imagesforme.com/out.php/i626485_59012.jpg

W3DR4N
07-08-2009, 12:31
Dobro da je potpisao Obama, Bono Vox, Arnold Schwarzenegger... ali Sarah Palin. Ono, nema veze s ničim.

THUNDER_DINIX
17-08-2009, 11:20
kolika je trenutno cijena X360?

Arbiter of Change
17-08-2009, 11:58
Ovisi o modelu:

Microsoft XBOX360 Arcade konzola + igra (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1050532)S----- 1.695,00 kn
Microsoft XBOX360 Premium konzola (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=4710252)S----- 2.195,00 kn
Microsoft XBOX360 Elite konzola (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=4710253)S----- 2.995,00 kn

Iako, navodno će doći nova tura bundle paketa s nekom popularnom igrom tako da se možda isplati i na to gledati.

THUNDER_DINIX
17-08-2009, 13:19
ok, hvala :thumbs2:
koja je tebi najbolja od tih konzola i na koji način se tu "spremaju" igre? isto cd-ovi ili se moze s pc-a prebacit?

Arbiter of Change
17-08-2009, 13:26
Premium, definitivno. Arcade je šrot jer nema HD (nepisano pravilo je da instaliraš igru na HD kako bi si skratio loadinge i slično), a Elite je nepotrebno pretjerivanje ali ako hoćeš dati 700 kn za dodatnih 60GB slobodno.

DVD-ovi. Ne možeš na nijednu konzolu direktnoSprebaciti igru bez medija posrednika ako nije putem igrinog vlastitog online servisa, bar ne konvencionalnim metodama jer konzole jednostavno ne primaju podatke na takav način (bilo je nešto nagađanja za preko wirelessa, ali ne ide). Naravno, to nije spriječilo KHM KHM zaobilaske.

THUNDER_DINIX
17-08-2009, 17:52
zanima me jel ima zaobilazaka ofc (kod filmova takodjer). to sa cd ovima me pocelo buniti odkako sam psp kupio, on UMD-ove ima, a ne klasicne cd ove ili mini discove

Arbiter of Change
17-08-2009, 18:39
Ima (tako bar čujem, khm khm), ali stvar s ovim next-gen konzolama ti je da su dosta ovisne o on-line komponenti (360 povremeno ima patcheve za backward compatibilty, firmware update, itd), tako da ako ih nafriziraš odmah si izgubio skoro polovicu svega što konzola može, posebno 360 koja je trenutna najjača po pitanju MP-a. Ne znam za filmove.

Arbiter of Change
16-09-2009, 16:36
Dobra vijest za one koji možda planiraju kupiti XBox 360, prvenstveno Elite model: dolazi nam HALO + HALO: ODST bundle paket.
http://kotaku.com/5360626/halo-3-odst-gets-a-360-bundle

THUNDER_DINIX
18-09-2009, 19:29
juce sam vidio x360 arcade za 1650 kn. nije ni skupo koliko sam mislio da je

rudeboy95
06-02-2010, 22:29
Imam par pitanja u svezi kupovanja 360.
1. Koja je razlika između Premiuma i Elite-a?
2. Kolko dođe Premium, a kolko Elite, novi u dućanu?
3. Pojasnite mi pojam crvenog svijetla.
4. Ime kabela s kojim mogu spojiti 360 na monitor od kompa?
5. Navedite mi par excluziva za 360.
6. Što je Jasper?

Ispričavam se zbog otvaranja topica, koji već postoji.

serijski samoubojica
06-02-2010, 23:06
Imam par pitanja u svezi kupovanja 360.
1. Koja je razlika između Premiuma i Elite-a?
2. Kolko dođe Premium, a kolko Elite, novi u dućanu?
3. Pojasnite mi pojam crvenog svijetla.
4. Ime kabela s kojim mogu spojiti 360 na monitor od kompa?
5. Navedite mi par excluziva za 360.
6. Što je Jasper?

Ispričavam se zbog otvaranja topica, koji već postoji.

1. Elite ti ima više memorije, crni je i dobiješ nekoliko stvari više u paketu.
2. Gledao sam na Sphoslabu i na Algoritmu. Jedni i drugi imaju samo elite tako da...
3. To ti se javljalo kod prvih modela jer su imali čip ili procesor sa velikom stopom kvarljivosti (16-30%), ali s novijim modelima je to popravljeno.
4. Vjerojatno da.
5.Forza Motorsport 2 i 3, Halo 3 je prvo što mi padne na pamet. Ima još dosta toga, al se nemogu sjetit, a neda mi se tražit. + računaj na mnoge igre koje su dostupne samo za ps3 i x360.
6. Nemam pojma.

P.S. sve si ovo mogao nać sam uz pomoć gugla.

rudeboy95
07-02-2010, 11:41
@Serijski Samoubica: Hvala puno!

Assasin`s
07-02-2010, 12:49
Imam par pitanja u svezi kupovanja 360.
1. Koja je razlika između Premiuma i Elite-a?
2. Kolko dođe Premium, a kolko Elite, novi u dućanu?
3. Pojasnite mi pojam crvenog svijetla.
4. Ime kabela s kojim mogu spojiti 360 na monitor od kompa?
5. Navedite mi par excluziva za 360.
6. Što je Jasper?

Ispričavam se zbog otvaranja topica, koji već postoji.
1.Razlika između Premiuma i Elitea je cijena. Uz Elite se dobije HDMI kabel i 120gb HDD i u crnoj boji je.
2.Elite je 2400kn,a Arcade je 1800-2000kn.
3. Crveno svjetlo znači da nešto nije dobro sa Xbox-om to se najviše pojavljivalo kod starijih verzija x360. Ima i kod novijih ali u manjem broju.
4.Ima http://webshop.sophoslab.hr/?kablovi/32 ... vga-hd/572 (http://webshop.sophoslab.hr/?kablovi/32/x360-kabel-vga-hd/572)Sili ako imaš na monitoru HDMI kupiš HDMI za 50kn i spojiš.
5. Halo 3,Gear of War,Fable,Forza Motorsport, Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City....
6. Jasper je nova matična ploča u Xbox-u. Manje se kvari što znači da ima manje "Crvenih krugova smrti" troši manje struje i sada je 65nm.

Arbiter of Change
07-02-2010, 12:55
Arcade zaobilazi u širokom luku jer ga nedostatak HDD-a ubija.

Assasin`s
07-02-2010, 12:57
Pa može uzet HDD. Samo što se više isplati uzet Premium nego novi HDD

rudeboy95
07-02-2010, 14:49
Recite mi jel mogu sam ugradit HDD ili ga trebam nosit negdje?

Još nešto, di ima kupit x360 Jasper Arcade i cijena?

I kolko mi je potrebno prostora na HDD-u za isključivo igranje igara? (skupa sa instaliranjem, ako mislim igrat pet igara simultano)

Assasin`s
07-02-2010, 15:16
http://webshop.sophoslab.hr/?konzole/31 ... nzola/1117 (http://webshop.sophoslab.hr/?konzole/31/x360-microsoft-xbox360-arcade-igraca-konzola/1117)

hard disk je prelagano ugradit evo video _E__FyRQSaYS(ovaj video pokazuje kako ga izvaditi ali možeš odmah skužit i kak se stavlja)
Ako misliš svaku igru instaliravat treba ti bar 60gb.

Arbiter of Change
07-02-2010, 15:17
Ako si voljan dati 1000kn za HDD ili ga možeš nabaviti jeftino, slobodno. Samo ga spojiš odostraga (googlaj).

Ne moraš instalirati svaku igru da bi je mogao igrati (DVD je tu s razlogom), HDD ti je uglavnom za save-ove, DLC-ove, stvari sa LIVE-a i ostalo. Ne znam što si zapeo za Jasper, to je novi čip koji smanjuje šanse da ti se pojavi RRoD i koji bi se trebao nalaziti u svakom novom modelu (prodavači obično napišu da prodaju konzolu sa Jasperom, kao Sophos lab, npr). U nas? Raspitaj se, jer sumnjam da je takva luda potražnja za konzolama tako da prodavači u nas vjerojatno još furaju stare modele koji su imali ~40% šanse za krepati.

Assasin`s
07-02-2010, 15:21
Istina u Hrvatskoj pola dučana koji imaju xbox-e imaju one stare. Ipak u Hrvatskoj nije tolko popularan Xbox ovdje je PS3 popularniji.

rudeboy95
07-02-2010, 15:35
Kolko posto šanse za crvenu lampicu smrti ako ima Jasper?

@Arby: Želim ih instalat da se brže vrte. Reci mi kolko mi HDD-a treba za 5 instaliranih igara u isto vrijeme+sve stvari koje si naveo.

SHODAN
07-02-2010, 15:49
5. Halo 3,Gear of War,Fable,Forza Motorsport, Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City....



GTA DLCovi vise nisu ekskluzive za box, dolaze u ozujku na PC i PS3 - u digitalnom obliku preko PSNa i na DVD/Blu-Rayu.


@rudeboy95

Pripazi da kupis Jaspera, moguce da ti ovi nasi uvale staru maticnu s velikom sansom RRoD-a posto ne postoji sluzbeni distributer Xbox360 u hrvatskoj... Idealno bi ti bilo da mozes uzet konzolu iz Austrije ili Italije posto ces jeftinije proci.

Assasin`s
07-02-2010, 15:52
To nisam znao da dolaze. Al opet ih neču igrat :) jer nisu ništa posebno.

SHODAN
07-02-2010, 15:53
Kolko posto šanse za crvenu lampicu smrti ako ima Jasper?

@Arby: Želim ih instalat da se brže vrte. Reci mi kolko mi HDD-a treba za 5 instaliranih igara u isto vrijeme+sve stvari koje si naveo.


Nemam Xbox360, ali frend ga ima i znam da igre zauzimaju dosta. Recimo Gears Of War 2 zauzima skoro 7GB prostora, Fallout oko 5-6GB itd. Sama instalacija je blizu 10min, ali barem onda kasnije nemas gotovo nikakav loading time :thumbs2:

Arbiter of Change
07-02-2010, 15:54
@Arby: Želim ih instalat da se brže vrte. Reci mi kolko mi HDD-a treba za 5 instaliranih igara u isto vrijeme+sve stvari koje si naveo.
Da ne izvlačim podatke napamet:
http://stripesonfire.com/nsc/

SHODAN
07-02-2010, 15:56
To nisam znao da dolaze. Al opet ih neču igrat :) jer nisu ništa posebno.

http://ps3.gamespy.com/playstation-3/gr ... 029p1.html (http://ps3.gamespy.com/playstation-3/grand-theft-auto-episodes-from-liberty-city/1065029p1.html)

Zato ja jedva cekam, Rockstar me posteno sjebo i naljutio kad sam kupio GTA IV za PS3 i skuzio da nema DLCa - ali ipak su to ispravili :thumbs2:

Assasin`s
07-02-2010, 16:37
Ja sam ih več igrao na Xbox-u ali i nisu mi nešta posebno bili, al to je zato što nisam imao LCD TV sad kad imam možda i kupim ipak na LCD-u je druga priča :)

Arbiter of Change
07-02-2010, 20:46
Kolko posto šanse za crvenu lampicu smrti ako ima Jasper?
Ima, ali je dosta smanjena (glasine kažu 10% u prvoj godini, do 20% nadalje). Stvar je u tome da Jasper u biti, da ne ulazim u tehnikalije sada, smanjuje zagrijavanje za otprilike neku trećinu, a loš dizajn konzole i dijelovi ranijih modela su bili glavni krivci za veće zagrijavanje, tj. veću šansu za pojavu RRoD-a. Idealno je staviti konzolu na mjestu sa dobrom cirkulacijom zraka, posebno ljeti... i naravno, ne pokrivati otvore bakinom najdražom čipkom.

E da, malo 360 humora. :)
http://www.imagesforme.com/upload/ce1c1f1e.gif

Assasin`s
07-02-2010, 22:35
došo je Japer II. Tako sam barem vidio

rudeboy95
09-02-2010, 11:21
Ma stavljat ću ga ja vani na led i snijeg :D :D ...
Neznam baš, zbog RRoD-a me stavlja u dvoumicu da ga uzmem ili ne... :(

Assasin`s
09-02-2010, 16:20
Ma nemaš se šta bojati ja sam ga imao godinu dana i radio je kao sat,ali nažalost sam dobio BAN! :( I sada sam kupio PS3

SHODAN
09-02-2010, 17:20
Ma nemaš se šta bojati ja sam ga imao godinu dana i radio je kao sat,ali nažalost sam dobio BAN! :( I sada sam kupio PS3

Cekaj, znaci kad pokupis ban konzola postaje totalno beskorisna? Ne mozes apsolutno nista igrati ili?

Assasin`s
09-02-2010, 18:38
Možeš igrati i sve samo nemožeš instalirati igre na HDD niti iči na Xbox Live ništa samo offline moš igrat.

Peyo
10-02-2010, 11:52
Možeš igrati i sve samo nemožeš instalirati igre na HDD niti iči na Xbox Live ništa samo offline moš igrat.

A znaći u tome je stvar jer ja sam kupio naknadno preko njuškala polovnog harda od 20 gb a već sam bio bannan zato mi je bilo čudno zašto nemogu instalirati bilo koju igru, osim Fallout 3 ekspanzija i dodatke za Forza Motorsport 3 :(

serijski samoubojica
21-02-2010, 20:17
Sad ja imam pitanjce. Kolko je isplativo uzet Xbox 360 arcade? I može li se kupit kakar memory stick za X360 jer arcade ima jako malu memoriju...

P.S. jel X360 iz Amerike radi u HR i oće pokretat igre kupljene u HR?

Arbiter of Change
21-02-2010, 20:36
1. Jedino ako misliš dati još 1000kn za HDD... što ti opet dođe na isto pa ti je bolje uzeti skuplji model.
2. Neće jer su Xbox 360 igre region locked. Da ni ne spominjem kako radi na različitoj struji tako da će ti se spržiti bez dodatne aparature.

serijski samoubojica
21-02-2010, 20:38
1. Jedino ako misliš dati još 1000kn za HDD... što ti opet dođe na isto pa ti je bolje uzeti skuplji model.

Pa kolko onda MB ima save igre kad mi 256mb neće biti dovoljno...

Arbiter of Change
21-02-2010, 20:43
Stickovi, tj. bilo kakav eksterni oblik flash memorije ti nećeSfunkcionirati kao HDD za X360 već samo kao prenosivi medij tako da ne možeš sejvati na njega, ali možeš prenositi stvari između 2 konzole ili čega već. Misliš da Microsoft samo za ukras prodaje svoje specijalne i skupe HDD-ove? :)

Ako misliš koristiti konzolu SAMO za casual igranje igara direktno sa DVD-a, a memoriju samo za save-ove onda ti je Arcade relativno OK.
Ali čekaj da vidiš čega sve ima na Live-u pa kad se počneš gristi jer nemaš više prostora.

serijski samoubojica
21-02-2010, 21:11
Stickovi, tj. bilo kakav eksterni oblik flash memorije ti nećeSfunkcionirati kao HDD za X360 već samo kao prenosivi medij tako da ne možeš sejvati na njega, ali možeš prenositi stvari između 2 konzole ili čega već. Misliš da Microsoft samo za ukras prodaje svoje specijalne i skupe HDD-ove? :)

Ako misliš koristiti konzolu SAMO za casual igranje igara direktno sa DVD-a, a memoriju samo za save-ove onda ti je Arcade relativno OK.
Ali čekaj da vidiš čega sve ima na Live-u pa kad se počneš gristi jer nemaš više prostora.

A čega to sve ima na Live-u? :D

Assasin`s
02-03-2010, 22:13
Demo,starih Xbox igrica(Halo,Halo 2,GTA SA...),filmova,tema,muzike....

serijski samoubojica
27-03-2010, 11:17
X360 dobiva podršku za USB uređaje


Ovih se dana nagađalo kako će Microsoftova X360 konzola uskoro dobiti podršku za USB uređaje s namjenom pohrane podataka. Danas smo dobili i službenu potvrdu te glasine, a informacije kazuju kako će nakon ažuriranja koje stiže šestog travnja korisnici konzole moći koristiti flash stikove i eksterne hard diskove. U slučaju USB sticka, minimalna količina memorije mora biti 1GB, dok se maksimalan iznos zaustavlja na 16 GB po uređaju. Dakako, uređaji s većim prostorom mogu se bez problema koristiti, no konzola će uvijek odvojiti najviše 16 GB.
Korisnik može podesiti koliko prostora želi odvojiti za pohranjivanje raznih sadržaja, ali limit je 32 GB, ukoliko se pak spoje dva USB uređaja s dostupnih 16 GB. Uređaje neće biti potrebno formatirati, a preostali slobodan prostor ostaje nedirnut što znači da mu se može pristupiti na osobnom računalu ili Mac-u. Iako ova nova funkcija uredno podržava i eksterne HD uređaje, Microsoft zbog boljih performansi preporučuje korištenje USB memorija.

http://www.hcl.hr/vijesti-x360-dobiva-p ... 28-15.html (http://www.hcl.hr/vijesti-x360-dobiva-podrsku-za-usb-uredaje-4028-15.html)

Arbiter of Change
14-06-2010, 20:57
Ste čuli? Microsoft je na E3-u otkrio novi model XBox 360 konzoleSi stiže u prodaju već za par dana.

On June 14, 2010, an Xbox 360 redesign was announced during the Microsoft press briefing at the 2010 Electronic Entertainment Expo (E3). The new model is supposedly smaller, quieter, and includes a 250 GB HDD with built-in WiFi n. On June 14, the new model was shipped to United States retailers and will go on sale later that week. It will be released in Europe on July 16, 2010.

http://h.imagehost.org/0235/aa.jpg
http://h.imagehost.org/0900/1276541839389.jpg

Aral
14-06-2010, 21:25
Opa, zanimljivo. Također, vijest vezana uz Natal; Microsoft Kinect Event and Game Details, Natal=Kinect (http://xbox360.ign.com/articles/109/1096884p1.html)

The Fury
14-06-2010, 23:00
Forza Kinetic http://www.gametrailers.com/video/e3-20 ... ect/101303 (http://www.gametrailers.com/video/e3-2010-forza-kinect/101303)

Sve to izgleda lijepo, ali kako auto daje gas i kočnicu? Reko bih fake demo.

Sickmanno1
16-06-2010, 18:18
Novi Xbox :pray: :pray:

Sad definitivno prodajem stari ^^

serijski samoubojica
21-06-2010, 19:31
Negdje sam čitao da navodno imaju problema s Kinectom jer kasni pokret na TVu u odnosu na pokret u stvarnosti.

Nee Joe
11-09-2010, 00:39
Forza Kinetic http://www.gametrailers.com/video/e3-20 ... ect/101303 (http://www.gametrailers.com/video/e3-2010-forza-kinect/101303)

Sve to izgleda lijepo, ali kako auto daje gas i kočnicu? Reko bih fake demo.


Lol sad sam odlolao na ovu izjavu :pray: :pray: Vjerojatno si dosad shvatio da nije fake, al ako nisi.... Lol me more :pray: :pray:

Babitz
11-09-2010, 09:21
Retardirano. Želim biti nepokretan kad igram video igre, ne da moram hodat po cijeloj sobi.

Nee Joe
11-09-2010, 11:01
Retardirano. Želim biti nepokretan kad igram video igre, ne da moram hodat po cijeloj sobi.

I dobro. Nije za svačiji ukus. Mada nije zato retardirano :roll:

W3DR4N
11-09-2010, 11:15
Ipak je bolje iskustvo imati fizički volan u rukama. Kinect ne može zamijeniti G27. Ako moram ići u anale, Kinect je volan za sirotinju. :)

Babitz
11-09-2010, 12:10
^What he said.

Isprve to izgleda divno i krasno, al brzo dosade te motion fore, a i pravi volan ima tu prednost što se na njega moš oslonit i ne iscrpljuješ se tolko. Pitam se kolko bi dugo netko igrao na kinectu prije neg bi mu dosadilo + umor.

I meni je Wii bio super i krasan i inovativan dok nisam skužio da je retardiran, za malu djecu i mame te da su motion kontrole savršeno nepotrebne.

W3DR4N
11-09-2010, 13:02
U vojsci te za kaznu za neurednu kazetu tjeraju da držiš ruke u zraku cijelu prozivku. A ono, Microsoft te tjera da to radiš za vlastitu zabavu. Ironijo moja.
I kakav je to demo. Vozi Ferrari, a suvozači Renault Scenic ili neki drugi monovolumen. Rofl.

Nee Joe
11-09-2010, 13:09
Omg, kako mislite "za sirotinju"? 150 dolara je očito cijena za sirotinju. Rađe bi dao 150 dolara za nešto s čim mogu plesat, vozit i koji prozor sve ne, dok sa skupim volanom mogu samo voziti i niš drugo.

Babitz
11-09-2010, 15:32
Lijepe su te demonstracije, ali kao što je rečeno, motion kontrole su jako nepraktične, a i držanje ruku u zraku bez oslonca je naporno. Plesat i ne znam što možeš i bez ovog, a kontrole su 100% živi užas kao i na Wiiju, da ne spomenem lag o kojem se naveliko priča.

Nee Joe
11-09-2010, 17:55
I ajmo sad zato bacit sve u vodu. Očito su ljudi koji su kupili Wii, koji ima TAKO UŽASNE KONTROLE, i uživaju u njemu, svi ogromni idioti..... I taj famozni lag se na svu sreću ne pojavljuje u svim igrama- Forza 4, Dance Central, Star Wars, novi Call of Duty za Kinect ga nemaju (bar ono po beta-testovima što smo vidjeli). Jedina igra na koju se ljudi žale da ima lag je Ubisoftova igra (sports ili workout, tako nešto, u biti ima veze sa vježbanjem) koja kasni nekoliko milisekundi, ali to se vjeruje da će se popraviti. Ne kažem da sam sad idiotski fanboy i da vjerujem kako je sve bijelo i sjajno, ali logično je da će biti potrebe za popravak ovakvih grešaka zbog ogromnih uloga u ovaj eksperiment.

Babitz
11-09-2010, 18:06
Očito su ljudi koji su kupili Wii, koji ima TAKO UŽASNE KONTROLE, i uživaju u njemu, svi ogromni idioti...
Točno. Fun fact: 75% Wii korisnika su žene. Wii ide na sasvim drukčiju demografsku publiku - onu kežualnu. Prosječan Wii korisnik nije npr. pcplay forumaš, prosječan Wii korisnik je netko poput tvoje majke. Ozbiljno. Probaj igrati bilo koji hardkor, tj. wannabe hardkor naslov i shvatit ćeš što je bol.

Naravno da se to neće baciti u vodu jer je kežualna demografija mnogo šira od one hardkor, pa komad kolače žele i Sony i Microsoft, budući da ih Nintendo debelo šiša u prodaju upravo radi svog pristupa kežualnoj skupini ljudi. Ljudi koji će igrati call of duty na kinectu su ti isto klinci ili "fratboys". To i dalje nema smisla jer smo već govorili koliko je naporno igrati s rukama u zraku.

Nee Joe
11-09-2010, 18:13
Očito su ljudi koji su kupili Wii, koji ima TAKO UŽASNE KONTROLE, i uživaju u njemu, svi ogromni idioti...
Točno. Fun fact: 75% Wii korisnika su žene. Wii ide na sasvim drukčiju demografsku publiku - onu kežualnu. Prosječan Wii korisnik nije npr. pcplay forumaš, prosječan Wii korisnik je netko poput tvoje majke. Ozbiljno. Probaj igrati bilo koji hardkor, tj. wannabe hardkor naslov i shvatit ćeš što je bol.

Naravno da se to neće baciti u vodu jer je kežualna demografija mnogo šira od one hardkor, pa komad kolače žele i Sony i Microsoft, budući da ih Nintendo debelo šiša u prodaju upravo radi svog pristupa kežualnoj skupini ljudi. Ljudi koji će igrati call of duty na kinectu su ti isto klinci ili "fratboys". To i dalje nema smisla jer smo već govorili koliko je naporno igrati s rukama u zraku.


Nije bitno što je naporno. Bitan je način na koji će se ljudi unijeti u igru, kako će igrati. Bolje neka boli, svaki čovjek je u duši mazohist pomalo :D ....... Nego, jel ti to tvrdiš da su žene idioti, kad si rekao točno na moju tvrdnju? :|

Babitz
11-09-2010, 18:20
U pogrešno me vrijeme shvaćaš doslovno. :(

Nee Joe
11-09-2010, 18:27
U pogrešno me vrijeme shvaćaš doslovno. :(


I ja isto mislim. I u pogrešno vrijeme gubiš smisao za humor :|

Mravojedjed
15-09-2010, 18:55
Sad,kao,XBox Live Gold nije dostupan u Hrvatskoj al' čitam po internetu da se može uzet' USA račun i tako igrat. Moje pitanje je-kako ga plačati?

Nee Joe
15-09-2010, 19:05
Ne možeš reći da Xbox Live! nije dostupan u Hrvatskoj. Samo nema Hrvatska kao regija navedena u izradi računa (dok ne uđemo u EU), pa si stavi i Tajland ako hoćeš. Pošto mi ne plaćamo preko kreditne kartice, kupuju se tzv kuponi na kojima se nalazi kod koji upišeš u Redeem Code, ovisno o članarini. Eto ti primjer: http://www.sophoslab.hr/?live-bonovi/10 ... p-card/551 (http://www.sophoslab.hr/?live-bonovi/105/x360-live-gold-3-month-membership-card/551)

truegamer
26-09-2010, 00:17
Pozz. Evo došlo vrijeme da i ja kupim xbox. Samo me zanimaju dvije stvari. Prva imam od t-com wirelles router i zanima me oću li ja sa ovim novim xboxom moć ić na internet odnosno xbox live bez kabela jer sam razumio da ovaj novi ima ugrađeni wirelles. Drugo koliko moram plaćat xbox live na mjesec ili godinu nezz kako ide to i da li moram kupit membership ili ga dobijem kad ga kupim. Hvala unaprijed :ekipa:

Babitz
26-09-2010, 04:58
Ne možeš imati Xbox Live u Hrvatskoj.

Nee Joe
26-09-2010, 07:54
Ne možeš imati Xbox Live u Hrvatskoj.

Nemoj biti smotan, može se imati. Znači, da odgovorim na pitanja:

1. SPAJANJE:
Da, nova verzija Xboxa ima wireless pa se tako bez problema možeš spojiti na svoj wireless router. Samo odeš na Xbox Dashboardu pod sekciju My Xbox, odabereš svoj profil i imaš opciju Connect to Xbox Live. Tamo ćeš prvo morati namjestiti svoje osnovne podatke (e-mail adresu, lozinku te načine plaćanja, koje kod nas još ne možeš namjestiti kao u drugim regijama, ali dalje ćeš u postu vidjeti kako se namješta). Iako se Xbox Live! plaća, prvi put ćeš dobiti mjesec dana besplatno Gold članstvo kao probu. Tako možeš tri puta, ali naravno, ako napraviš još dva profila poslije ovog, tako da se lijepo možeš naigrati i vidjeti šta ti se sviđa a šta ne. Zapamti, online igranje je tek jedna od mnogih opcija koje možeš raditi za Xbox Live! uslugom.

2. PLAĆANJE:
Xbox Live! usluga ima tri opcije članstva: jednomjesečna članarina, tromjesečna članarina i jednogodišnja članarina. Pošto Hrvatska nema marketinškog zastupnika Microsofta u Hrvatskoj, Hrvati ne mogu plaćati preko kreditne kartice tu članarinu po realnim cijenama, nego se kod nas kupuju BONOVI, ili ako hoćeš, KARTICE, koje je Microsoft posebno napravio za zemlje koje nisu uvrštene kao regije u Xbox Live!-u (kao Hrvatska npr). Na tim BONOVIMA-KARTICAMA se nalazi KOD koji upišeš pod REDEEM CODE kada ideš nadograditi članstvo (My Xbox- My Profile- Account Settings (mislim da je tako :D)). Evo ti primjer:
http://mein-deal.com/wp-content/uploads/2010/01/xbox360live2012monthgoouz9.jpg

Takvu karticu kod nas možeš kupiti u game shopovima, tipa Sophoslab (http://www.sophoslab.hr/?live-bonovi/10 ... p-card/551 (http://www.sophoslab.hr/?live-bonovi/105/x360-live-gold-3-month-membership-card/551)).

Međutim, kako nismo uvršteni kao regija, Hrvatske trgovine privatno naručuju i konzole i igre i bonove, te tako imaju dopuštenje za povišenje cijene. Kao što vidiš, cijena u sophosu (link) za 3 mjeseca košta 220kn, dok je realna cijena 130kn! Međutim, i tu imaš rješenje, ono koje ja koristim, tako da bi plaćao po realnim cijenama, a to su web stranice službeno zadužene za to. Mnogi u Hrvatskoj ih koriste (uključujući mene), vrlo su povoljne i isplative, a najčešće što zahtijevaju je PayPal račun ili kreditna kartica. Kodovi ti, vrlo brzo i jednostavno, odmah nakon uplate, stižu na e-mail. Evo ti dvije koje ja najviše koristim:

http://cheapxboxlivecodes.com/
http://www.pcgamesupply.com/buygames/Xb ... es-Points/ (http://www.pcgamesupply.com/buygames/Xbox-360-Live-Gold-Cards-Codes-Points/)

Nadam se da sam ti pomogao, ako trebaš još kakvu pomoć, slobodno javi.

P.S.

Još samo da dodam- isto kao i Gold Membership, kod nas vrlo lako možeš ukucavati kodove i za Microsoft Pointse, kojima po vrlo malim cijenama možeš kupovati mnoge stvari preko Xbox Live!-a, kao dodaci za avatara (max 35 MPointsa, cca 5kn), DLC-ove za igre (dodatne mape, misije itd... Cijena max do 1200 mpointsa, cca 55kn), ali i cijele igre (npr Batlefield 1943, 1200 Mpointsa, ali i stare igre za staru Xbox konzolu, npr Halo: CE ili ti ga prvi Halo, za 1200 Mpointsa!).

P.S.2

Kupovanje igara kod nas za Xbox se ne isplati, kupuj izvana preko online web shopova, ili moj omiljeni način, preko mvaljavea :D

Arbiter of Change
26-09-2010, 09:29
Spojio temu sa izvornom temom. Ima tema baš za XBox 360 i pitanja tako da postaj ovdje ubuduće.

truegamer
26-09-2010, 21:42
Tnx na detaljima, evo malo sam tražio po internetu i vidio da se xbox live silver membership ne plaća! Znaći mogu sve radit ić po internetu gledat demoe skidat ih i neznam što ali sam proćitao da ne mogu igrat multiplayer nego samo gledat. To znaći da bih imao silver membership cijelu godinu besplatno. Mene samo zanima kako bih ja kupio gold membership i koliko bih ga plaćao na 12 mjeseci. I još nešto što je taj BAN zašto ga se dobije mislim koji je razlog?? Jel se to dobije nakon nekog vremena ili??

Nee Joe
26-09-2010, 21:53
Tnx na detaljima, evo malo sam tražio po internetu i vidio da se xbox live silver membership ne plaća! Znaći mogu sve radit ić po internetu gledat demoe skidat ih i neznam što ali sam proćitao da ne mogu igrat multiplayer nego samo gledat. To znaći da bih imao silver membership cijelu godinu besplatno. Mene samo zanima kako bih ja kupio gold membership i koliko bih ga plaćao na 12 mjeseci. I još nešto što je taj BAN zašto ga se dobije mislim koji je razlog?? Jel se to dobije nakon nekog vremena ili??

Gore sam ti napisao kako bi kupio gold i koliko bi ga platio (cca 330kn izvan Hrvatske, preko web sitea, kod nas nekih 550kn). Silver ti je besplatan račun, njega ćeš imat zauvijek besplatno. BAN= zabrana, dobiješ ga zbog nepoštivanja pravila foruma.

truegamer
27-09-2010, 00:02
Ok to sa silver membershipom je super, ali mene zanima jel mogu sa silver membership igrati npr call of duty modern warfare 2 i još neke druge igre besplatno?

Nee Joe
27-09-2010, 00:23
Ok to sa silver membershipom je super, ali mene zanima jel mogu sa silver membership igrati npr call of duty modern warfare 2 i još neke druge igre besplatno?

Ne. Sa silverom možeš samo skidat demoe i gledat video klipove i slično, al ostalo ništa. Ako mene pitaš, dati 300kn za godišnju članarinu, pomoću koje igraš SVE xbox 360 igre online (koje, naravno, imaju multiplay), slušaš glazbu, posuđuješ filmove, gledaš televiziju (sky movies, espn, eurosport, hbo itd), nije puno. Jedine igre koje možeš igrat sa silverom online su Lost Planet: Colonies i Shadowrun, al one nisu nešt.

truegamer
27-09-2010, 08:15
Da li mi možeš plz objasnit kako da nabavim godišnju pretplatu gore piše 3 mjeseca 220kn. Kako da to nabavim da li ima to u Splitu ili da narućim preko interneta i doć ćemi na kućnu adresu? Kako se plaća i kada uzmem kako ću je upotrebiti da idem sa xboxom online?

Arbiter of Change
27-09-2010, 08:50
Par stvari koje nisu spomenute.

1. LIVE cijena će porasti
2. nekada ti uz bananje sa LIVE-a mogu i blokirati konzolu (nema instalacije ničega, itd)

Sickmanno1
27-09-2010, 10:07
Par stvari koje nisu spomenute.

1. LIVE cijena će porasti
2. nekada ti uz bananje sa LIVE-a mogu i blokirati konzolu (nema instalacije ničega, itd)


2. Ima preko USB sticka ^^

Nee Joe
27-09-2010, 13:44
Par stvari koje nisu spomenute.

1. LIVE cijena će porasti
2. nekada ti uz bananje sa LIVE-a mogu i blokirati konzolu (nema instalacije ničega, itd)


2. Ima preko USB sticka ^^

Ti modderu ^^.... Arbitiću, cijena kad poraste bit će ekvivalentna onoj koju danas prodaju nama u Hrvatskoj, pa čak i opet manja.

@Truegamer

Kod nas ti je najbolje naručiti u webshopovima koji to podržavaju. Najbolji primjer toga ti je Sophoslab. Kod njih ti je svaka online narudžba besplatna. Znači, što god naručiš online, City Expressom stiže besplatno, vrijeme dostave ovisi o mjestu u kojem se nalaziš (ja sam u Kutini, 80km od Zagreba, stigne mi paket za 12h, jedan dan čekam- ti si u Splitu, max 2 do 3 dana). Međutim, bolje ti je (bar povoljnije, jel) naručivat kod preko web stranica koje sam ti gore naveo:


2. PLAĆANJE:
Xbox Live! usluga ima tri opcije članstva: jednomjesečna članarina, tromjesečna članarina i jednogodišnja članarina. Pošto Hrvatska nema marketinškog zastupnika Microsofta u Hrvatskoj, Hrvati ne mogu plaćati preko kreditne kartice tu članarinu po realnim cijenama, nego se kod nas kupuju BONOVI, ili ako hoćeš, KARTICE, koje je Microsoft posebno napravio za zemlje koje nisu uvrštene kao regije u Xbox Live!-u (kao Hrvatska npr). Na tim BONOVIMA-KARTICAMA se nalazi KOD koji upišeš pod REDEEM CODE kada ideš nadograditi članstvo (My Xbox- My Profile- Account Settings (mislim da je tako :D)).SEvo ti primjer:
http://mein-deal.com/wp-content/uploads/2010/01/xbox360live2012monthgoouz9.jpg

Takvu karticu kod nas možeš kupiti u game shopovima, tipa Sophoslab (http://www.sophoslab.hr/?live-bonovi/105/x360-live-gold-3-month-membership-card/551).

Međutim, kako nismo uvršteni kao regija, Hrvatske trgovine privatno naručuju i konzole i igre i bonove, te tako imaju dopuštenje za povišenje cijene. Kao što vidiš, cijena u sophosu (link) za 3 mjeseca košta 220kn, dok je realna cijena 130kn! Međutim, i tu imaš rješenje, ono koje ja koristim, tako da bi plaćao po realnim cijenama, a to su web stranice službeno zadužene za to. Mnogi u Hrvatskoj ih koriste (uključujući mene), vrlo su povoljne i isplative, a najčešće što zahtijevaju je PayPal račun ili kreditna kartica. Kodovi ti, vrlo brzo i jednostavno, odmah nakon uplate, stižu na e-mail. Evo ti dvije koje ja najviše koristim:

http://cheapxboxlivecodes.com/
http://www.pcgamesupply.com/buygames/Xb ... es-Points/ (http://www.pcgamesupply.com/buygames/Xbox-360-Live-Gold-Cards-Codes-Points/)

Arbiter of Change
27-09-2010, 15:28
Ti modderu ^^.... Arbitiću, cijena kad poraste bit će ekvivalentna onoj koju danas prodaju nama u Hrvatskoj, pa čak i opet manja.
U to ti. Čekaj kad i u nas povećaju cijenu bonova kao posljedicu toga. :)

Nee Joe
27-09-2010, 15:47
[quote="Nee Joe Hendrix":181fui07]
Ti modderu ^^.... Arbitiću, cijena kad poraste bit će ekvivalentna onoj koju danas prodaju nama u Hrvatskoj, pa čak i opet manja.
U to ti. Čekaj kad i u nas povećaju cijenu bonova kao posljedicu toga. :)[/quote:181fui07]

Pa na to sam i mislio. Cijene vani kad se povećaju bit će kao danas tu, vjerojatno manje, dok ovdje trgovci jedva čekaju povećanje kako bi 3 mjeseca naplatili 500 kuna -.-

truegamer
28-09-2010, 19:11
Ma ne vjerujen da će bit 500 kn omg. Maksimalno 320 kn

Nee Joe
28-09-2010, 20:47
Ma ne vjerujen da će bit 500 kn omg. Maksimalno 320 kn

Hhahahaha samo se ti nadaj :D

truegamer
29-09-2010, 09:08
Eto ti znaš koliko će bit. Šta al radiš u Microsoftu??

Nee Joe
29-09-2010, 14:04
Eto ti znaš koliko će bit. Šta al radiš u Microsoftu??

NEMOJ NIKOM REĆ! OVDJE SAM DA RAZOTKRIJEM ZLE FORUMAŠE I POŠALJEM IH DA RADE ZA APPLE!!! :D

truegamer
02-10-2010, 15:23
Pozz zanima me oću li ja moć preko xbox live gledat npr eurosport hbo ??? Ali bez dodatne naplate nego samo platim xbox gold ??

Nee Joe
02-10-2010, 17:01
Pozz zanima me oću li ja moć preko xbox live gledat npr eurosport hbo ??? Ali bez dodatne naplate nego samo platim xbox gold ??

Hoćeš, samo trebaš downloadati Sky player kojeg skineš sa dashboarda. I Arby ti je rekao da pitanja vezana uz Xbox postavljaš u temu Xbox 360.

Bara
17-10-2010, 12:16
Jučer zaigrao prvi put preko očevog 23-inchnog monitora xbox360 sa HDMI-om...

...

Dogodilo se samo to da se više ne mogu vratiti na CRT televiziju i točka, sreća što mi je brzo rođendan pa već u ponedjeljak naručujem 24-inchni monitor i onda pleskam xbox360 na njemu, jedva čekam, razlika je nebo i zemlja.


LIVE je stvar za koju sam potpuno nezainteresiran, znam da je bolji i stabilniji od playstation networka, ali pobogu, ako uz svaki play3 dobijem besplatan priključak na već postojeći u mom domu, besplatno uključivanje u tu mrežu, besplatno multiplayer igranje, pa ne pada mi na jebenu pamet da to na xbox-u360 plaćam niti kune mjesečno...

Grim
17-10-2010, 13:03
Wait, igraš na CRT-u? Oh gawd, to mora da je gadno.
Ja sam na 42", teško da bih se mogao naviknuti na manje, a kamoli na CRT. :D

Bara
17-10-2010, 14:11
Meni se čini da prilično nepromišljeno ulaziš u svoju misao, ne raspolažu svi sa platežnim sredstvima dostatnim za 42inchni LCD...

hansi
17-10-2010, 14:14
ja sam danas uzeo 32" telku
DISTEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
pardon na offtopicu :)

Bara
17-10-2010, 14:16
hehe drago mi je zbog tebe!

a ja jedva čekam kad me pukne sa ovim 24inchnim monitorom jer služiti će mi isključivo za igranje, pa kad se prebacim jednom u WC pa sa šolje zarolam Beautiful Katamari! :D

Grim
17-10-2010, 14:27
Meni se čini da prilično nepromišljeno ulaziš u svoju misao, ne raspolažu svi sa platežnim sredstvima dostatnim za 42inchni LCD...
Pa recimo, 32" LCD si danas svatko može priuštiti, uz malo štednje lako se skupi. :)

Eto, ja sam se bio odrikao par stvari, i stisnuo zube, štedio neko vrijeme. Pa si uzeo 42" TV, i mogu reći da se isplatilo.

@Hansi - GZ :D

Nee Joe
17-10-2010, 22:16
Meni se čini da prilično nepromišljeno ulaziš u svoju misao, ne raspolažu svi sa platežnim sredstvima dostatnim za 42inchni LCD...
Pa recimo, 32" LCD si danas svatko može priuštiti, uz malo štednje lako se skupi. :)

Eto, ja sam se bio odrikao par stvari, i stisnuo zube, štedio neko vrijeme. Pa si uzeo 42" TV, i mogu reći da se isplatilo.

@Hansi - GZ :D

Grimiću, koji TV i koliko si ga platio? :D.....

Kako god, igranje PS3-a/X360 na CRT-u nije užas, ali dušo, kad ga spojiš na HDMI i lijepo odigraš GoW ili FIFA-u 11 u full detaljima, neeema povratka na CRT :D

W3DR4N
18-10-2010, 00:40
Meni se čini da prilično nepromišljeno ulaziš u svoju misao, ne raspolažu svi sa platežnim sredstvima dostatnim za 42inchni LCD...

50 inčna plazmetina se može naći za manje od 5000 kuna. Prodor tehničkih trgovačkih lanaca je učinio svoje.

Grim
18-10-2010, 08:17
[quote=Bara]Meni se čini da prilično nepromišljeno ulaziš u svoju misao, ne raspolažu svi sa platežnim sredstvima dostatnim za 42inchni LCD...
Pa recimo, 32" LCD si danas svatko može priuštiti, uz malo štednje lako se skupi. :)

Eto, ja sam se bio odrikao par stvari, i stisnuo zube, štedio neko vrijeme. Pa si uzeo 42" TV, i mogu reći da se isplatilo.

@Hansi - GZ :D

Grimiću, koji TV i koliko si ga platio? :D.....

Kako god, igranje PS3-a/X360 na CRT-u nije užas, ali dušo, kad ga spojiš na HDMI i lijepo odigraš GoW ili FIFA-u 11 u full detaljima, neeema povratka na CRT :D[/quote:px71uf1l]
Philips 42PFL8404H, platio ga oko 9000 kn prije nekih godinu dana. :D

Bara
18-10-2010, 09:13
Shiiet :D

Uglavnom zašto je igranje preko HDMI-a tako zakon! Pa ja ne mogu vjerovati razliku, ono mislim se koji mi je vrag bio kad sam igrao na CRT-u iz početka, čudim se kako mi nije postalo sumnjivo to što ne vidim nijedno slovo zato što je zamućeno!

Jedva čekam probati igre poput Alan Wakea i Red Dead Redemptiona na novom ledu, majko mila...

truegamer
18-10-2010, 16:38
Poz. Zanima me jel mogu ja sa xboxom igrat cod4 promod?? Ako mogu jel mogu igrat sa igracima koji imaju pc i ps3 ili samo sa xbox igracima. Hvala

Bara
18-10-2010, 16:59
Za promod ti sa sigurnošću ne mogu tvrditi iako sam gotovo stopostotno uvjeren da postoji i za xbox 360, a inače igraš samo sa xbox 360 igračima normalno.

Assasin`s
04-11-2010, 19:07
http://gamereport.tportal.hr/94645/Kine ... nimljivost (http://gamereport.tportal.hr/94645/Kinect-ne-prepoznaje-crnce.html?keywords=zanimljivost)
FAIL!

Xero
04-11-2010, 19:09
Ovaj Kinect mi se sve više i više sviđa.

Aral
04-11-2010, 19:10
A ima nedostataka i problema kao i svaka nova tehnologija, bude se to popravilo.

Nee Joe
04-11-2010, 19:21
A ima nedostataka i problema kao i svaka nova tehnologija, bude se to popravilo.

Upravo tako, +1

Assasin`s
17-11-2010, 18:52
Ux1FZpPK ... r_embedded (Ux1FZpPKh20&feature=player_embedded)

demetrius
25-12-2010, 13:52
A ima nedostataka i problema kao i svaka nova tehnologija, bude se to popravilo.

koji su nedostaci??ja uzeo wii, tek jučer vidio da xbox nema kontrolera ali kolko vidim najjeftiniji xbox kinect je 3000kn,možda dogodine.

Nee Joe
25-12-2010, 18:23
A ima nedostataka i problema kao i svaka nova tehnologija, bude se to popravilo.

koji su nedostaci??ja uzeo wii, tek jučer vidio da xbox nema kontrolera ali kolko vidim najjeftiniji xbox kinect je 3000kn,možda dogodine.

gdje god da si to vidio si popušio foru- u sophosu je 1450kn, vani 850kn.

hansi
25-12-2010, 18:27
lik kaze za xbox skupa sa kinectom

Nee Joe
25-12-2010, 18:56
lik kaze za xbox skupa sa kinectom

moj bed....

kulamasta
25-12-2010, 19:55
Moj prijatelj ne moze igrat sigurnosne kopije svojih originala na Slim modelu...

razmisljamo o podizanju tuzbe protiv Microsofta...

Nee Joe
25-12-2010, 20:00
Moj prijatelj ne moze igrat sigurnosne kopije svojih originala na Slim modelu...

razmisljamo o podizanju tuzbe protiv Microsofta...

Kako to? Kak ne može igrati? :o

Babitz
25-12-2010, 20:59
Sigurnosne kopije = prepržio je original; napravio backup. Normalno da ne radi. Dobit će tužbu kao što će isprogramirat kvantno računalo.

Nee Joe
25-12-2010, 21:06
Sigurnosne kopije = prepržio je original; napravio backup. Normalno da ne radi. Dobit će tužbu kao što će isprogramirat kvantno računalo.

uh, krivo razumio- mislio sam da misli na bundle kopije. Ovako normalno da neće.

Praetorian
26-12-2010, 11:29
razmisljamo o podizanju tuzbe protiv Microsofta...


Samo vi dignite tužbu pobijeda vam je zagarantirana. :rotfl:

maangamaniac
02-01-2011, 15:27
Cijenjeno općinstvo! :D Sretna Vam Nova godina!

Ovih dana imam namjeru zapičit u neki dućan i kupit Xbox 360 na 250 rata. Jel imate kakve preporuke na što da pazim pri kupnji?

Hvala unaprijed i lijep pozz,
Hrc

Nee Joe
02-01-2011, 15:36
Cijenjeno općinstvo! :D Sretna Vam Nova godina!

Ovih dana imam namjeru zapičit u neki dućan i kupit Xbox 360 na 250 rata. Jel imate kakve preporuke na što da pazim pri kupnji?

Hvala unaprijed i lijep pozz,
Hrc

Hvala, također! Ovako, najbolje ti je da kupiš jednu od ove dvije verzije: Novi Xbox 360 Slim Edition (250GB, ugrađen Wi-Fi, Valhalla ploča) ili Xbox 360 Elite (120GB, nema Wi-Fija, Falcon ploča). Obje verzije konzole su ti veoma pouzdane, ali ipak preporučujem ti da uzmeš Slim model- gotovo ista cijena, 130GB više, imaš Wi-Fi, a i ploča je pouzdanija. Preporučujem ti da uzmeš još jedan joystick i headset ako ga ne dobiješ u paketu! Inače, ne trebaš se ništa bojati i posebno paziti, samo ne uzimaj Arcade i Premium izdanja jer se ne isplati. Sretno i dodaj me na Xbox Live! kad kupiš koznolu! :D

Babitz
02-01-2011, 16:29
Joystick :facepalm:

Nee Joe
02-01-2011, 16:51
Joystick :facepalm:
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: stara navika- gamepad :wink: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

maangamaniac
02-01-2011, 21:59
Hvala puno na savjetima! Hej Bionicman, kako te tamo dodam, nemam pojma, objasni mi :-)

Btw, kako ide ono sa streamanjem multimedije s PC-ja na Xbox? Jel se može recimo neki divx streamati s PC-ja na Xbox sa stitlom i tako to?

Thx,
Hrc

Nee Joe
03-01-2011, 00:33
Hvala puno na savjetima! Hej Bionicman, kako te tamo dodam, nemam pojma, objasni mi :-)

Btw, kako ide ono sa streamanjem multimedije s PC-ja na Xbox? Jel se može recimo neki divx streamati s PC-ja na Xbox sa stitlom i tako to?

Thx,
Hrc

Btw, nadimak mi je Nee Joe Hendrix, bionicman je samo titula vezana uz postove :)..... Nego, streamanje je vrlo jednostavno, tj postoje dva načina- preko Media Centra (za što ti je potrebna Vista ili 7-ica na računalu) ili direktno preko Xboxovog Dashboarda (glavni izbornik).

Media Center

1. Spoji Xbox sa računalom putem modema (kabel ili Wi-Fi, kako god hoćeš)
2. Odaberi na Xbox Dashboardu mogućnost "Media Center" (mali znak windowsa u krugu, lako ćeš ga naći)
3. Xbox će ti dati vrlo lake naredbe za spajanje. Pritom ti računalo mora obavezno biti upaljeno, pošto ćeš upisivati jednokratnu lozinku za spajanje računala i Xbox konzole
4. Kad spajanje bude gotovo (traje vrlo brzo), moći ćeš bilo kad pristupiti Media Centru putem Xboxa, te ćeš kao i na računalu imati isti izbornik u kojem ćeš birati filmove, glazbu i slike (pritom ćeš ih morati učitati u Library, ali to vrlo kratko traje), ali i streamati TV i radio (ako imaš potrebne dodatke). Media Center ima veoma lijep izbornik i vrlo lijepo će ti sve svrstati.

E sad, stvar je u tome da Media Center ne pušta apsolutno sve podatke (pritom stavljam naglasak na filmove, kao npr .avi formate i slično). Stoga ti je možda bolji drugi način spajanja- izravno sa Dashboarda.

Dashboard

1. Spoji Xbox konzolu preko modema sa računalom (Wi-Fi, kabel, svejedno)
2. Na Dashboardu imaš: Video Library, Picture Library, Music Library.

I to je to. Naglašavam da preko Video Librarya sa dashboarda možeš otvarati gotovo sve formate filmova (divx, .avi, itd). Za prijevod trebaš nešto dodatno raditi, a to ako hoćeš pitaj me na PP.

I to ti je to :D

Što se tiće gamertaga, tj dodavanja frendova, imaš izravno na Dashboardu, pod My Friends, na kraju malog čovječuljka (blank avatar) i mali plus pored njega- odabereš, upišeš nečiji gamertag (moj gamertag: ChikaNiky) i Send Friend Request. I to je to! Drugi način ti je gotovo isti- stisneš Xbox Guide gumb na gamepadu (da, Mortal, GAMEPAD), odabereš Friends i Add new Friend. Upiši gamertag, send i to je to :D.... Uživaj!

Cookie monsta
10-01-2011, 19:04
Ovako nemam živaca ni strpljenja čitat zašto je xbox 360 bolji od pc-a itd. Stoga ja sam planirao ako je to moguće kupiti ovaj xbox 360 (http://www.njuskalo.hr/xbox/xbox-360-oglas-2179539)Si planirao sam igrati to na vivax televizoru rezolucije 1680x1050 22" jer ono ima više igara za xbox itd. pa mene zanima kao prvo kolko ima više igara za xbox koje su dobre nego za pc.. jer ruku na srce nemam baš dobar komp koji će vrtit nove igre. drugo kolko je razlika u ljepoti igara? tj. u kvaliteti grafike.. Hvala!

Arbiter of Change
10-01-2011, 22:46
Nikad ne kupuj polovni 360 bez da ga probaš prije jer su ionako neslavni po tome što im je hardver za prozor (čitaj, kupiš konzolu i otkriješ da uopće ne radi zbog X problema) tako da postoji dobra mogućnost da ga se ljudi pokušavaju otarasiti. Ili to ili je Microsoft banao konzolu, tj. ne možeš instalirati ništa na HDD. Samo kažem da ne bi bilo kukulele kasnije. Nećemo o piratiji, itd.

Nee Joe
10-01-2011, 23:25
Nikad ne kupuj polovni 360 bez da ga probaš prije jer su ionako neslavni po tome što im je hardver za prozor (čitaj, kupiš konzolu i otkriješ da uopće ne radi zbog X problema) tako da postoji dobra mogućnost da ga se ljudi pokušavaju otarasiti. Ili to ili je Microsoft banao konzolu, tj. ne možeš instalirati ništa na HDD. Samo kažem da ne bi bilo kukulele kasnije. Nećemo o piratiji, itd.

To možeš izbjeći ako za 1000kn više kupiš novu verziju od 250gb ili elite verziju od 120gb, koje imaju takvu ploču da je šansa da se pokvare cca 10% više-manje. Ili si kupi Premium verziju, ali bolje da kupiš jednu od ove prve dvije.
P.S. Koliko znam, Sophos za dodatnih 100-200kn modificira konzolu ;)

Igre za X360 su odlične, bez obzira na manje razlike u igrivosti i grafici, bilo sa PS3-om ili PC-jem. Hitovi kao Gears of War 1,2 i nadolazeći 3, Forza Motorsport 3, Halo 3, Halo 3: ODST, Halo: Reach, Red Dead Redemption, Grand Theft Auto IV, Final Fantasy XIII, Call of Duty: MW2 i Black Ops, CoD 4..... Ma imaš hrpu igara s kojima možeš doslovno doživjet ekstazu na Xboxu, samo mudro biraj.

Assasin`s
12-01-2011, 01:29
Ali ako uzimaš Xbox ili bilo koju drugu next-gen konzolu,bilo bi lijepo da imaš FULL HD TV, 720p je isto lijep,ali nije ni blizu 1080p. Ja imam doma 720p LCD, i nekako mi se čini da je ta rezolucija premalena za 32inch tv.

Nee Joe
12-01-2011, 14:20
Ali ako uzimaš Xbox ili bilo koju drugu next-gen konzolu,bilo bi lijepo da imaš FULL HD TV, 720p je isto lijep,ali nije ni blizu 1080p. Ja imam doma 720p LCD, i nekako mi se čini da je ta rezolucija premalena za 32inch tv.

+1

Igrati na 720p nije loše, izgleda super, ali na 1080p ćeš se usrat u gaće.

Assasin`s
12-01-2011, 20:11
Ja kad sam kupovao LCD malo sam čitao na forumima i dosta njih je bilo govorilo da nije velika razlika između 720p i 1080p. Pa sam ja uzeo 720p pošto je tada bio podosta jeftiniji,ali kad sam probao igrati na 1080p razlika je itekako vidljiva ;)

Nee Joe
12-01-2011, 22:01
Ja kad sam kupovao LCD malo sam čitao na forumima i dosta njih je bilo govorilo da nije velika razlika između 720p i 1080p. Pa sam ja uzeo 720p pošto je tada bio podosta jeftiniji,ali kad sam probao igrati na 1080p razlika je itekako vidljiva ;)

Od tekstura pa do običnih slova. Vizualno se sve podiže za 100%.

Assasin`s
12-01-2011, 23:23
Al ajde kada sam ja kupovao više od pola igri je bilo 720p

Babitz
12-01-2011, 23:25
95% igara nije 1080p, naročito ne one ljepše.

Cookie monsta
13-01-2011, 18:12
Napokon kupujem xbox jedva čekam vjerojatno ću kupiti u Njemačkoj polovni iz jedne trgovine... prijatelj će kupiti za 800 kn, ali sve normalno radi tako da nadam se samo da imaju :D

maangamaniac
20-01-2011, 14:35
Hej ekipa, ima li tko kakvu preporuku za neku krimi igru za 360? Hvala unaprijed!

Hrc

Babitz
20-01-2011, 14:49
Kaj misliš pod "krimi igra"?

maangamaniac
20-01-2011, 15:05
Pa ono, istražuješ neko umorstvo, nešto tipa Alan Wake, al da nije ta... :-)

Babitz
20-01-2011, 15:10
Probaj Condemned igre.

maangamaniac
20-01-2011, 15:26
zahvaljujem!

Nee Joe
20-01-2011, 16:12
Deadly Premonition. Iako izgleda komastično (čitaj, skoro odurno), a kontrole su dosta loše, igra je presmiješna i u isto vrijeme pregroteksna.... Definitivno probaj :thumbs2:

http://www.gamespot.com/xbox360/adventu ... index.html (http://www.gamespot.com/xbox360/adventure/rainywoods/index.html)

maangamaniac
20-01-2011, 18:06
hvala! :-)

Assasin`s
20-01-2011, 18:27
CSI: Crime Scene Investigation. Neznam kakav je,ali probaj demo ako imaju.

Duke of Earl
20-01-2011, 20:23
Deadly Premonition. Iako izgleda komastično (čitaj, skoro odurno), a kontrole su dosta loše, igra je presmiješna i u isto vrijeme pregroteksna.... Definitivno probaj :thumbs2:

http://www.gamespot.com/xbox360/adventu ... index.html (http://www.gamespot.com/xbox360/adventure/rainywoods/index.html)
Kako ovo dobro izgleda ! Mislio sam da Alan Wake ima Twin Peaks ugođaj, al ovo mi izgleda ko savršena kopija serije gledajući videje iz igre na jutubu. Ako ću ikad bit u mogućnosti zaigrat Xbox 360, ovo će bit prvi naslov kojeg kupujem.

maangamaniac
21-01-2011, 15:45
E, ovaj Deadly Premonition je stvarno nešto zanimljivo, mislim da ću to nabaviti :-) Thx!

Cookie monsta
24-01-2011, 22:28
Kupio sam xbox i sad me zanima jel ikako mogu igrat mišem i tipkovnicom da netrošim neke velike novce?

Nee Joe
24-01-2011, 22:29
Kupio sam xbox i sad me zanima jel ikako mogu igrat mišem i tipkovnicom da netrošim neke velike novce?

Koji si ti prozor onda X360 kupovao??? Al dobro, ajd, da ne kažeš da serem:
http://news.teamxbox.com/xbox/12316/Con ... -Xbox-360/ (http://news.teamxbox.com/xbox/12316/Connect-a-Mouse-and-Keyboard-to-Your-Xbox-360/)

Bez trošenja para? Ne.

Cookie monsta
24-01-2011, 22:43
Ja sam pitam meni je dobro ovak... al ono čisto informativno

wildje
24-01-2011, 23:24
Kupio si konzolu da igraš preko miša i tipkovnice? lol.

Babitz
24-01-2011, 23:38
Da, konzola se kupuje isključivo zbog gamepada jer gamepad ne postoji na kompu.

Cookie monsta
26-01-2011, 15:46
Nisam kupio konzolu da igram sa mišem i tipkovnicom, koji je vama vrag.. već me zanima jer mi se čini teško igrat igre tipa cod sa kontrolerom.. možda se samo varam!

Nee Joe
26-01-2011, 15:50
Nisam kupio konzolu da igram sa mišem i tipkovnicom, koji je vama vrag.. već me zanima jer mi se čini teško igrat igre tipa cod sa kontrolerom.. možda se samo varam!

Varaš se, aim assist će ti mnogo pomoći.... Nije pwnerski niti zahtijeva skilla kao na PC-u (ipak je na PC-u najbolje :D), ali uživancija nije ništa manja :D

kikl0p
27-01-2011, 09:17
Da ne spominjemo igre tipa Red Dead: Redemption ili Gta 4 u koji ima auto aim to mora da je zabavno ko igranje coda s aimbotom, ludnica. :(

Assasin`s
27-01-2011, 10:16
U multiplayeru nemate aim assist.

Nee Joe
27-01-2011, 15:49
U multiplayeru nemate aim assist.

Ima aim slow-down.

Da ne spominjemo igre tipa Red Dead: Redemption ili Gta 4 u koji ima auto aim to mora da je zabavno ko igranje coda s aimbotom, ludnica. :(

Ne moraš imati auto-aim ako nećeš, slabije stisni trigger i ciljaj free. I igraj igre kao konzolaš, a ne kao PC-aš i uživat ćeš. Daj ljudi naučite raditi na više od dvije platforme, na jednoj strani se konzolaši kreteni žale na PC kontrole, s druge strane PC-aši kreteni na konzolaške kontrole. De uživajte u igrama :(

Assasin`s
27-01-2011, 19:15
Meni je skroz svejedno dali igram sa mišem i tipkovnicom il gamepadom. Nakon pola sata se skroz naviknem na gamepad i uživim se u igru.

Kid A
22-05-2012, 10:09
Gamertag xarabas02


addajte me

Windwalker
22-05-2012, 12:13
Kaj si postao konzolaš?

The Horror! The Horror!

Kid A
22-05-2012, 12:18
Ma zajebavam se malo dok sam u Danskoj. Inace konzola je golo govno. Morao bi placat mjesecnu pretplatu (Xbox Live Gold ili kako vec) ako zelim da igram nesto online. Dakle netko sad plati konzolu, plati igre, placa internet i jos jednomSplaca internet. Idiotizam

Windwalker
22-05-2012, 12:24
Tu si u pravu.

Deadwalker
22-05-2012, 12:33
Ma zajebavam se malo dok sam u Danskoj. Inace konzola je golo govno. Morao bi placat mjesecnu pretplatu (Xbox Live Gold ili kako vec) ako zelim da igram nesto online. Dakle netko sad plati konzolu, plati igre, placa internet i jos jednomSplaca internet. Idiotizam

Na plejki je to bolje realizirano. Pretplata je opcionalna i isplati se natrag već u mjesec dana.

Kid A
26-05-2012, 02:48
E al zamisli scenu gdje sam presao Singularity i sad cisto iz fore da isprobam mp. Odaberem tip igre, izlista mi servere i ono "morate imati live gold za igranje online" Prejako nesto, svaka mp komponenta na Xboxu je dlc koji treba platit

Carp
26-05-2012, 03:04
95% igara nije 1080p, naročito ne one ljepše.

Ovo. Sve igre koje posjedujem su mi u 720p. :(

Arbiter of Change
29-09-2012, 08:57
Izgleda da će Achievementsi od sada imati neku svrhu.
http://rewards.xbox.com/myachievements/

http://i.imgur.com/JSIxY.jpg