PDA

Pogledaj cijelu verziju : profesije



Fénix
02-09-2006, 12:02
dali mi netko može preporučiti koje dvije profesije su najbolje za skupljanje novaca do 60 levela (2 gathering), a poslje dok dodjem do 60 levela koje dvije profesije da uzmem da ih koristim (gathering i production), hvala unaprijed 8)

ALG
02-09-2006, 12:05
dali mi netko može preporučiti koje dvije profesije su najbolje za skupljanje novaca do 60 levela (2 gathering), a poslje dok dodjem do 60 levela koje dvije profesije da uzmem da ih koristim (gathering i production), hvala unaprijed 8)


Prije-->disenchanting/herbalism

Poslje--.herbalism/alchemy

M4mut
02-09-2006, 13:32
prije >>minning/herbalism

cooperi se prodaju za 1.5g stack

frend mi lvl 25 ima 225 golda :wink:

ALG
02-09-2006, 14:16
prije >>minning/herbalism

cooperi se prodaju za 1.5g stack

frend mi lvl 25 ima 225 golda :wink:

Zavisi o serveru, najsigurniji je disenchanting jer tu ti Kinezi ne mogu pokupiti sve a koliko čujem na nekim serverima poput Zenedera rade prekovremeno tako da je teško nać biljku ili rudu. :rotfl:

Dreamer Deceiver
02-09-2006, 14:24
nisam siguran u profesije baš dobro ali ja mislim da je dobro nac neko mjesto gdje je felcloth ili nesto sllicno šta ima male šanse za drop i prodaje se skupo,ali ja mislim da je dobro imat skinning

M4mut
02-09-2006, 14:28
ak imaš herbalism, odeš sam u ZG, pokupiš bloodvine, izađeš, i tako kolko god oš puta

1 bloodvine = 50g :wink:

02-09-2006, 19:12
DO lvl-a 60 je definitivno skinning/mining...živine i rude UVIJEK ima...

odeš nekam ubijaš životinje-->xp---->skinning---->mucho dinero :D

Fénix
02-09-2006, 19:13
DO lvl-a 60 je definitivno skinning/mining...živine i rude UVIJEK ima...

odeš nekam ubijaš životinje-->xp---->skinning---->mucho dinero :D

yep to sam si uzeo jer sam mislio istu stvar...

Fénix
02-09-2006, 19:14
prije >>minning/herbalism

cooperi se prodaju za 1.5g stack

frend mi lvl 25 ima 225 golda :wink:

copper 1.5 gold 10 njih???? ma ne... MAX 1 gold. obično je od 50s-80s, pa ko bi kupio jadnih 10 coppera za 1.5g...

BlueFlaME
15-09-2006, 11:33
ovisi o serveru.
ja imam tailoring i enchanitng sad sam 49lvl.. sa tailroingom sam skupio dosta para prodajom bagova..
enchanting sam malo dizao i onda disenchating s cim sam digao 30g u 2 dana.

a ako imate vremena uzmite fishing, u lushwater oasis i pecajte deviate fish. 1 stack od njih ..4,5g minimum

17-09-2006, 14:57
Ma fishing je bezveze, previše vremena troši, puno je bolje na nižim lvl mining i skining, a onda na 40om uzet herb, pa na brzinu nabildat, jer se na niskim lvlima uopće ne isplati.

K4ciga
16-02-2007, 16:26
koja je najunosnija profesija,tj.na kojoj se najviše zaradi?
trenutačno imam minning/enginering pa ne mogu zaradit da ga hebeš

Wizard
16-02-2007, 18:24
Malo mi je glupo uzeti mining i herbalizam, jer oboje ti na karti pokazuje, a nemore istovremeno, pa je malo zahebano, pa je bolje herbalizam/mining+skinning

flander
16-02-2007, 20:00
ak imaš herbalism, odeš sam u ZG, pokupiš bloodvine, izađeš, i tako kolko god oš puta

1 bloodvine = 50g :wink:



da sam u ZG,pametno

jocker969
26-03-2007, 15:55
Plz pomagajte!!!
Ja sam za pocetak uzeo skinning i leatherworking ali htjeo bi prebacit se na skinning i minning kako mogu unlearnat leatherworking ??? Plz u velikoj sam dilemi.









Karazahan best guild : SPECIJALCIS :killyou:

M4mut
26-03-2007, 17:31
odeš na skills, i tamo odeš na Leatherworking, klikneš na nj, i ispod ti ima UNLEARN

lizard
26-03-2007, 20:43
Malo mi je glupo uzeti mining i herbalizam, jer oboje ti na karti pokazuje, a nemore istovremeno, pa je malo zahebano, pa je bolje herbalizam/mining+skinning

istina... al obichno po brdima ima ruda a ne cvijeca pa onda ukljuchis find minerals..i puno vishe ima cvijeca barem na karazhanu pa vishe drzhis taj track ukljuchen

suljo
26-03-2007, 21:47
Moram vam se zahvalit kad sam poslušao vaše savjete dobro sam se obogatio :D .

JedimiNjoke
27-03-2007, 05:44
Imam mining/BS, mining je 370, a BS 325. Warrior sam i uzeo sam BS jer ću si craftat item pa da ga mogu nosit. Craftani itemi su zakon u TBC, pa ću to maksimalno iskoristit. Još malo lvlirat i epic weapon je tu začas hehe! :)

R€M@h
27-03-2007, 15:16
Sto se tice profesija, mislim da ti je najbolje ako zelis na low zaraditi pare uzeti Mining, a druga profesija ti moze biti wayne. (Preporucujem Ingi/BS, ovisno o klasi).

Za high lvl goldanje ti preporucujem Mining & Skinning, ali ako zelis jos neku dobru profesiju si uzmi Alchemy(Ali onda Herbalism)!

flander
27-03-2007, 17:06
ja sa svojim imam enchanting i skinning,i usput sve skupljam,svaku moguču stvarčicu koja se da prodat,i pare lagano idu

suljo
28-03-2007, 17:09
Pošto sam počeo sam mage pa vas pitam koja je profesija najbolja za mage tj. i najviše se isplati. Ja sam već uzeo skining i još neki bi uzeo ali neznam koji.

passko
28-03-2007, 18:48
enchanting i tailoriing za maga.
Zasto enchanting?->kao mage jedini imas teleport u bilo koj grad gdje se mušterija nalazi
Zasto tailoring->radis cloth(magovi nose cloth),s enchantingom d/eaš iteme i kasnije dustove opet iskoristis u tailoring.
malo skuplja metoda je enchanting/alchemy transmuter koju sam ja uzeo i pozalio sam sto nisam uzeo tailoring ,a neda mi se brisat sad:P

R€M@h
02-04-2007, 12:21
Evo, sada sam Mining Herbalism.
Mining mi nije glavni izvor para, i herbalism imam samo da bi si sam mogao farmati Fade leaf jer se u areni trosi kao... :X

lycancro
22-04-2007, 07:09
najbolje profesije do 60 levela za skupljanje love su ti definitivno skining i mining. nakon toga to je isto ok za skupljanje love ali buduci da jako puno ljudi ide na levelu 70 u instance oni traze dosta herbala za kupnju... a herbali se ajmo rec lakse ubiru nego rude.
no zadrzi se do 70-tog levela na skiningu i miningu.
nakon sto dokucis 70 level odluci zelis li od svog lika napravit masineriju ili ces imati osrednjeg igraca.
ukoliko si zelis napraviti masineriju, tada vise nemozes racunati na sekundarne profesije poput mininga, herbalizma ili skininga, vec mu moras odrediti primarne... naravno digao si dosta love na pocetku do 70 levela pa ti nece biti tesko dici jos jednog lika na kojega ces prebaciti sekundarne profesije a ovom svom main liku podariti primarne.
npr. roge moze dobit jewlcrafting i engineering, jc ti daje jedan dosta dobar trinket sa atributima za roge dok sa inzinjerijom primjerice mozes dizat staminu... za nekih 450 helta.

K4ciga
22-04-2007, 09:05
ljudi minning je definitivno moneymaker,+ako josh imaš gatherer-->imbatic.
Ja tako sa svojim lvl 12 dwarf hunterom imam oko 9g,jednostavno kvestas i kada naideš na rudu-gatherer ti zapamti.Kada ti je dosadno,samo prođeš sve te lokacije (rude su na minimapi) i imaš 2 stacka copper orova.
1stack--->2,5g (Ragnaros) :wink:

http://img178.imageshack.us/img178/2563/wow2007042210074712bw1.th.png (http://img178.imageshack.us/my.php?image=wow2007042210074712bw1.png)

Voigtkampf
22-04-2007, 12:49
Ako ste zdravi pri pameti, i niste na mom serveru :killyou: , uzmite mining.

Mining je sada najisplativija profesija, i prije je bio zakon, s TBC-om još više. Eng, BS, JC, sve to traži sirove materijale iz mininga. Vjerujte mi na riječ, ako nećete, learn it the hard way. Zašto? Imam svaku moguću profesiju, neke su na max, druge na putu tamo, i mining mi je pomogao da zajašem na epica u tren oko. Onog s krilcima. Pored mining imam i tailoring, enchanting, alch, herb, skin, LW, JC, meh, sve... Naravno, na svakom liku ponešto. Na enchanting sam drmnuo brat bratecu 500g na leveliranje samo, a zaradio možda 20g u napojnicama... Znao sam da će tako biti od početka, nemojte se vi malo svježiji iznenaditi tome. Jedina dobra lova od ench dolazi od disenchantinga, koje sada ima req po levelu itema, pa ne možete više s lvl 1 u enchanting odraditi DE epica koji vam više ne treba... Za ench treba pun kufer love, a u pravilu ljudi traže nekog iz gilde da im napravi enchant, i dobiju ga besplatno. BS je jama bez dna, jedina korist u toj profesiji je što si možete s TBCom sada napraviti par opakih BoP epica...

Eng je veliki promašaj, osim ako ste hunter, pa si možete raditi municiju. U engu imaju možda dvije-tri stvari koje daju lovu, ponajprije scopeovi. Na K-scopeu zarađujem po 150G komad, bez problema... Ali kad skužite (primitivnu) mehaniku WoW ekonomije, zarađivat ćete lovu ko ludi. Kad mi je spor dan, stavim 200G u džep. Prosjek je 400, a na malo boljim danima 700G...

Trebao bih početi prodavati gold na E-bayu... :evil:

Shadowhell
22-04-2007, 14:34
Ako ste zdravi pri pameti, i niste na mom serveru :killyou: , uzmite mining.

Mining je sada najisplativija profesija, i prije je bio zakon, s TBC-om još više. Eng, BS, JC, sve to traži sirove materijale iz mininga. Vjerujte mi na riječ, ako nećete, learn it the hard way. Zašto? Imam svaku moguću profesiju, neke su na max, druge na putu tamo, i mining mi je pomogao da zajašem na epica u tren oko. Onog s krilcima. Pored mining imam i tailoring, enchanting, alch, herb, skin, LW, JC, meh, sve... Naravno, na svakom liku ponešto. Na enchanting sam drmnuo brat bratecu 500g na leveliranje samo, a zaradio možda 20g u napojnicama... Znao sam da će tako biti od početka, nemojte se vi malo svježiji iznenaditi tome. Jedina dobra lova od ench dolazi od disenchantinga, koje sada ima req po levelu itema, pa ne možete više s lvl 1 u enchanting odraditi DE epica koji vam više ne treba... Za ench treba pun kufer love, a u pravilu ljudi traže nekog iz gilde da im napravi enchant, i dobiju ga besplatno. BS je jama bez dna, jedina korist u toj profesiji je što si možete s TBCom sada napraviti par opakih BoP epica...

Eng je veliki promašaj, osim ako ste hunter, pa si možete raditi municiju. U engu imaju možda dvije-tri stvari koje daju lovu, ponajprije scopeovi. Na K-scopeu zarađujem po 150G komad, bez problema... Ali kad skužite (primitivnu) mehaniku WoW ekonomije, zarađivat ćete lovu ko ludi. Kad mi je spor dan, stavim 200G u džep. Prosjek je 400, a na malo boljim danima 700G...

Trebao bih početi prodavati gold na E-bayu... :evil:

Ccc.. admin ovako da govori :D

lycancro
23-04-2007, 12:21
Eng je veliki promašaj, osim ako ste hunter, pa si možete raditi municiju.

gle... inzinjerija sluzi iskljucivo da bi ti poboljsala igru, onda nesluzi za stancanje novca.
to se ocituje i sa zadnjim stvarima koji su dosli pojavom bc-a, a i stvarima koje ce doci s nadolazecim pachom. stvari su bind on picked up.

dakle ukoliko zelite poboljsati svoju igru u pve/pvp okruzenju izaberete neku od primarnih profesija, ako imate kojeg alta viska mozete na njemu razviti grinderske profesije a na lika koji ce nositi igru staviti npr. dvije profesije.

R€M@h
25-04-2007, 06:08
Eng je veliki promašaj, osim ako ste hunter, pa si možete raditi municiju.

gle... inzinjerija sluzi iskljucivo da bi ti poboljsala igru, onda nesluzi za stancanje novca.
to se ocituje i sa zadnjim stvarima koji su dosli pojavom bc-a, a i stvarima koje ce doci s nadolazecim pachom. stvari su bind on picked up.

dakle ukoliko zelite poboljsati svoju igru u pve/pvp okruzenju izaberete neku od primarnih profesija, ako imate kojeg alta viska mozete na njemu razviti grinderske profesije a na lika koji ce nositi igru staviti npr. dvije profesije.

Nije istina.
Pa sta? Imba = kewl.
Lol.
ô_Ô....

lycancro
25-04-2007, 06:22
ma sta nije istina... ja sam jos nudio 10 golda ko ce mi donjeti materijale da mu scope napravim kada sam nabio level 360... nitko ama bas nitko se nije odazvao.... svi su htjeli golde ali nitko nije trebao objekt moje profesije.

digao sam inzinjeriju na 375 pa mogu govoriti iz te perspektive :D

R€M@h
25-04-2007, 09:14
Ingi sam prije Herbalism digao na 370 (Tako nes), bilo mi je fora sta sam kao Rogue mogao CC-ati par protivnika u BG-u i Free Worldu, ali posto se inzinjerski itemi (Ovdje se misli na granate, bombe i dinate. Ne na trinkete) ne moze koristiti u areni, mi je bilo pomalo i... bezvezno, no, ako ste spremni ili dati poprilicno golda za mats ili farmati rude ingi je pravi posao za vas!

lycancro
26-04-2007, 02:31
navodno ce se u novoj ekspanziji inzinjerija malo poboljsati novim kvalitetnim receptima, a kako kazu adamantite municija ce dobiti malo bolji damage i manje ce trebati materijala da se napravi kao i manje materijala oko proizvodnje baruta.

Svinjoguz
09-05-2007, 19:16
Sa Miningom možete farmati moteove Eartha,odnoso primal Earthove.

Sa Herbom možete farmati moteove Lifea,odnosno primal Lifeove.


Što uzeti jako ovisi o tome koliko je herbalista a koliko minera na serveru.

cmeljo22
09-05-2007, 20:22
kak se farmaju moteovi s herbom??

Svinjoguz
09-05-2007, 20:36
Mislim da one sluzave lordove u zangarmashu moraš herbati(da lol mobovi koje je mogući herbati),na sjeverozapadu

Smeagoul
09-05-2007, 20:46
Mislim da one sluzave lordove u zangarmashu moraš herbati(da lol mobovi koje je mogući herbati),na sjeverozapadu

to je u biti uzimanje bilja sa njihove koze, ipak se moze vidjeti da na njima ima raslinja / bilja

JedimiNjoke
10-05-2007, 09:59
Engienering se može koristit u areni..

lycancro
10-05-2007, 20:15
ma gle... ako ces ici u arenu primjerice na hunteru,paladinu,shabanu , warrioru dobra bi ti bila profesija blackmsithing. tu dobijes na chest ili dobar oklop ili odaberes oruzje...

druga profesija bi ti mogao biti ili inzinjerinig ili jc.

naprosto ici u arenu sa sekundarnim profesijama je bezveze, ako hoces imati ok lika za pvp trebao bi si razdvojiti profesije. znaci imati jos makar jednog harvestera na kojem ce biti skining,herbalizam ili pak skining, mining.

eventualno mozes uzeti rogu za mining, hrbalizam... u tom slucaju ces se moci provlaciti po instancama kroz nevidljivost i cackati mecku... :D