PDA

Pogledaj cijelu verziju : Blind Guardian



Dreamer Deceiver
01-09-2006, 13:11
Ima koga ovdje da sluša ovaj zakon bend ??Za one neupucene to je power/epic metal i dolaze iz njemačke(ajde,ajde svaka zemlja mora imat nešto dobro,tako nemine imaju njih i još nešto dobro),uglavnom inspirirani su
LoTRom i Tolkienom i napravili su posebno album o Silllmarillionu...

olio
01-09-2006, 13:24
počeo sam slušati Zakon su :pray: :pray:

01-09-2006, 13:34
Odlični su :pray:

sexy peace
01-09-2006, 14:13
Loši su. :yuck:

Dj_Morales
01-09-2006, 14:13
sranj* bezveze su!!!! cua puno njihovih pisama ali nista posevno!!!

Stike
01-09-2006, 16:07
Bolje od rhcp-a tuljane jedan

Rocchiro
01-09-2006, 16:30
Bolje od rhcp-a tuljane jedan

:rotfl: :pray:

Da,slusam ih vec 3 godine i vec sam ih havalil na forumu.Uz helloween i running wild meni najjaci power band.14.10. idem u Ljubljanu na koncert,i nabavil sam setlistu koja je po mojem ukusu fenomenalna jer sadrzi meni jedne od naj pjesmi:Vallhalla & Banished from Sanctuary i Lost in the twilight hall(kao sto vidite,najdrazi su mi stariji albumi mada je novi album koj je nedavno izasel isto vrlo dobar)

Setlista:

1-War of Wrath
2-Into the storm
3-Born in a mourning hall
4-Nightfall
5-Script for my requiem
6-Mordred's song
7-Valhalla
8-Time stands still (at the Iron Hill)
9-Harvets of sorrow
10-Fly
11-Banish from sanctuary
12-Bright eyes
13-Lost in the twilight hall
14-Skalds & shadows
15-Imaginations from the other side
16-Time what is time
17-Punishment divine
18-And the story ends
19-Bard's song
20-Mirror mirror

I sad recite da nije dobra :pray:

Dreamer Deceiver
01-09-2006, 16:59
njihove najbolje pjesme su mi imagination's from other side,the bard's song ,LoTR,Script for MY Requim itd.

Dj_Morales
02-09-2006, 10:59
Bolje od rhcp-a tuljane jedan

da,da samo pricajte zato su i bolji,poznatiji i starija grupa od peppersa!!!
LOL da da

sexy peace
02-09-2006, 11:25
Bolje od rhcp-a tuljane jedan

da,da samo pricajte zato su i bolji,poznatiji i starija grupa od peppersa!!!
LOL da daS:pray: :fof:

02-09-2006, 13:53
Pa jesu rhcp :yuck:

Ovo stoput bolje a i pravi je metal.
Naj pjesma:
The Bard Song

Dreamer Deceiver
02-09-2006, 14:06
jebenica je Bard Song(in the forest) pogotovo live verzija

olio
02-09-2006, 15:01
Bolje od rhcp-a tuljane jedan

da,da samo pricajte zato su i bolji,poznatiji i starija grupa od peppersa!!!
LOL da dane seri više jer nemoš uspoređivat guardiane i peperse .... :D ako ti se ne sviđaju reci .nije moj tip glazbe i gotovo.

Jerry
02-09-2006, 15:58
nisu loši no mejdeni i metallica ownaju ih :fof:

Rocchiro
02-09-2006, 16:06
nisu loši no mejdeni i metallica ownaju ih :fof:

Jerry,moram priznat da si brz...prije pol godine si jos 50 centa slusal lol...kaj nas ceka za mjesec dana?Cannibal Corpse,Mayhem i Marduk?! :rotfl:

olio
02-09-2006, 16:08
nisu loši no mejdeni i metallica ownaju ih :fof:

Jerry,moram priznat da si brz...prije pol godine si jos 50 centa slusal lol...kaj nas ceka za mjesec dana?Cannibal Corpse,Mayhem i Marduk?! :rotfl:malo je on ubrzao stvar

ewok
02-09-2006, 16:18
ja ih slusam 2 godine i super su mi, najbolje stvari su mi "By the gates of Moira", "Valhalla", "Beyond the realms of death" i "Script for my requiem"

02-09-2006, 17:37
A ovo sto su napravili s lotr je preprejebeno :pray:

Jerry
02-09-2006, 17:42
nisu loši no mejdeni i metallica ownaju ih :fof:

Jerry,moram priznat da si brz...prije pol godine si jos 50 centa slusal lol...kaj nas ceka za mjesec dana?Cannibal Corpse,Mayhem i Marduk?! :rotfl:ne slušam više rap :wink:
nisam shvaćao šta je glazba :killyou:

Dreamer Deceiver
02-09-2006, 18:43
nisu loši no mejdeni i metallica ownaju ih :fof:

Jerry,moram priznat da si brz...prije pol godine si jos 50 centa slusal lol...kaj nas ceka za mjesec dana?Cannibal Corpse,Mayhem i Marduk?! :rotfl:ne slušam više rap :wink:
nisam shvaćao šta je glazba :killyou:

welcome to the "dark" side :D

02-09-2006, 22:12
Ma metal je zakon,pogotovi ovu kultni bendovi.
Sad neko govori metalac,nije cuo za guardiane :rotfl:

16-09-2006, 14:01
Ma Bard's song rula, stalno ga sviram, makar mi baš i ne idu neke dionice. Šteta što su Guardiani u Ljubljani, pa može samo 100 ljudi doć (šala), ja bi 100% išo da su u Zg, ali nama će doć samo bljutavi Satyricon, a njih baš i ne volim.

Dreamer Deceiver
16-09-2006, 14:05
prvpm prilikom kad budu u kroejši cu na njihov koncert...

Rocchiro
16-09-2006, 14:33
Ma Bard's song rula, stalno ga sviram, makar mi baš i ne idu neke dionice. Šteta što su Guardiani u Ljubljani, pa može samo 100 ljudi doć (šala), ja bi 100% išo da su u Zg, ali nama će doć samo bljutavi Satyricon, a njih baš i ne volim.

satyricon je pre dobar bend

17-09-2006, 09:22
Neću se svađati oko toga, o ukusima se ne raspravlja, a ja i ne volim black inače...

Arbiter of Change
17-09-2006, 18:32
Noviji albumi su im puno bolji od starih, koji su bili više speed nego power. :D

Rocchiro
17-09-2006, 18:44
Noviji albumi su im puno bolji od starih, koji su bili više speed nego power. :D

meni su prva tri albuma zato i najbolja,jer su i tehnicki najkompliciranija...zato mi je sad od Guardiana drazi Savage Circus(bend bivseg guardian bubnjara) jer imaju zvuk ko stari guardiani-sto ne znaci da novi guardiani ne valjaju.samo velim da su mi stariji drazi jer volim speed

Arbiter of Change
17-09-2006, 18:50
Noviji albumi su im puno bolji od starih, koji su bili više speed nego power. :D

meni su prva tri albuma zato i najbolja,jer su i tehnicki najkompliciranija...zato mi je sad od Guardiana drazi Savage Circus(bend bivseg guardian bubnjara) jer imaju zvuk ko stari guardiani-sto ne znaci da novi guardiani ne valjaju.samo velim da su mi stariji drazi jer volim speed

A šta ćeš, različiti ukusi. Iako speed zvuči PUNO bolje na koncertima nego power ili epic, to moram priznati.

Dreamer Deceiver
17-09-2006, 18:53
ma meni su svi albumi odlični

WhiteWolf
17-09-2006, 19:08
Blind Guardian je predobaar bend.

Ovo je moja osobna top lista:

1.Vallhalla
2.Fly
3.And then There was Silence
4.War of Wrath
5.Nightafall
6.Another Holy War
7.The Soulforged
8.Gandalf the Magician
9.Celtic Spirit
10.Lord of The Rings
11. Mordred's Song
12. Curse of Feanor
13.The Bards Song

Nije napisano u nikakvom posebnom redu. Jednostavno mi se nije dalo birat najdražu i najlošiju (koje nema) :)

Rocchiro
29-11-2006, 18:00
Bas slusam ovaj novi A Twist In The Myth album i nemrem vjerovati kak je dobar...vec sam ga par put preslusal al tek mi je sad sinulo :)

Burek_fr0m_SPACE
29-11-2006, 18:36
Ja ga se još nisam dokopao, ali jedva čekam da ga čujem... Ja ih slušam oko godinu dana uslijed preporuke od moje rodice, i jako mi se sviđaju. Preslušao sam (skoro) sve albume i jako sam oduševljen. Baš se može primijetiti po albumima prijelaz s powera na melodičniju muziku. Sviđaju mi se kada sviraju i jedno i drugo, ali mom ukusu više odgovaraju ovi noviji uradci. Možda zvuče pomalo kičasto, ali refreni pjesama poput Noldor i Time Stands Still jednostavno zvuče... "moćno". Obožavam to. A Bard's Song... jedino bih joj mogao prigovoriti zbog teksta, koji je imho mogao biti malo bolji, ali opet mi je sveukupno ta pjesma jedna od najboljih. Guardian, guardian, guardian of the blind :fof:

The Boz
29-11-2006, 18:53
Odkad sam dobio Twist, nemogu se odlucit koji mi je album guardiana bolji, taj ili prethodni. Fakat su carevi.
Ali najjace mi je kad si u playlist ubacim folder Blind Guardian - Ostalo, di imam stvari koje ili nemaju albume, ili su neke prerade... totalno ubije raspoloženje kad nakon Imaginations From The Other Side počne Barbara Ann :twisted:
P.S.
Jesam li ja jedini koji uviđa određene sličnosti između Bard's Song - In The Forest i Iz Dana U Dan od Elemental?

Jerry
29-11-2006, 19:09
Bas slusam ovaj novi A Twist In The Myth album i nemrem vjerovati kak je dobar...vec sam ga par put preslusal al tek mi je sad sinulo :)super je meni je najbolja pjesma oale fly

Rocchiro
29-11-2006, 19:19
Bas slusam ovaj novi A Twist In The Myth album i nemrem vjerovati kak je dobar...vec sam ga par put preslusal al tek mi je sad sinulo :)super je meni je najbolja pjesma oale fly

meni je najjaca otherland :pray:

Stryder
29-11-2006, 19:54
nisam se ni nado da tolko ljudi sluša Blind Guardian(dobra m je pjesma Into the storm,ali sve su ostale jednostavno super :pray:)...meni su predobri posebno jer su inspirirani LOTR....super su :pray: :pray: a jel neko sluša Elvenking..? :pray:

Dreamer Deceiver
29-11-2006, 20:31
nema meni jače pjesme od NIGHTFALLaS:pray: i boljeg albuma od "Nightfall in middle-earth" :pray:

"Save me your
speeches
I know what you want
(They blinded us all)
You will take it away from me
Take it and I know for
sure
The light she once brought in
Is gone forever
more"[/b]

Arbiter of Change
29-11-2006, 20:51
nema meni jače pjesme od NIGHTFALLaS:pray: i boljeg albuma od "Nightfall in middle-earth" :pray:

"Save me your
speeches
I know what you want
(They blinded us all)
You will take it away from me
Take it and I know for
sure
The light she once brought in
Is gone forever
more"[/b]

Agreed; pravi pomak od power, koji je bio prijašnji pomak od speeda, u epske vode metala.

Stryder
29-11-2006, 21:22
nema meni jače pjesme od NIGHTFALLaS:pray: i boljeg albuma od "Nightfall in middle-earth" :pray:

"Save me your
speeches
I know what you want
(They blinded us all)
You will take it away from me
Take it and I know for
sure
The light she once brought in
Is gone forever
more"[/b]

Taj album imam!! :)

29-11-2006, 21:34
nema meni jače pjesme od NIGHTFALLaS:pray: i boljeg albuma od "Nightfall in middle-earth" :pray:

"Save me your
speeches
I know what you want
(They blinded us all)
You will take it away from me
Take it and I know for
sure
The light she once brought in
Is gone forever
more"[/b]

Joj, ma Nightfall ima najbolji refren od svih najboljih refrena od svih pjesama, jednostavno MOĆAN. Također su mi Mirror Mirror, Mordred's Song i Into the Storm zakon pjesme, a NFiME album imam, i to mi je zih među 5 najboljih albuma ikada...

Dreamer Deceiver
29-11-2006, 21:49
sad sam se baš ponovno nabrijao na čitanje Silmarilliona(moja najbolja knjiga),ja mislim da ako volite Nightfall in MiddleEarth da morate obavezno pročitat ovu prejebenu knjigu(ako već niste)

Rocchiro
29-11-2006, 21:53
S nightfalla su mi najace Into the storm,Nightfall i Time stands still

Arbiter of Change
29-11-2006, 22:27
Nije mi ovaj baš twist in the myth u klasi sa prijašnja 2. Šteta jer neke pjesme; pogotovo Lionheart, imaju potencijala ali jednostavno se izgube negdje po sredini.

Ali zato Otherland rula, i This will never end jer odstupa od, sada već klasike, Blind Guardiana. :D

The Boz
29-11-2006, 22:51
Slusao sam Nightfall kad sam Icewind Dale 2 igrao... kako je gušt kad mi 6 likova čisti svoj put kroz kulu preka glavnom fightu na kraju a u pozadini "Slowly marching on... Still we're marching on".... Jooj, sad kad se sjetim, uhvate me trnci
*Boz double-clicks on War of Wrath in WinAmp*

29-11-2006, 22:53
Twist in the myth je predobar album. Baš se vraća korijenima. Pravi speed.

Arbiter of Change
29-11-2006, 22:57
Twist in the myth je predobar album. Baš se vraća korijenima. Pravi speed.

Valjda mi se i zato nije dopao.

Rocchiro
29-11-2006, 22:59
[quote="Axl Rose":1wzdd1n2]Twist in the myth je predobar album. Baš se vraća korijenima. Pravi speed.

Valjda mi se i zato nije dopao.[/quote:1wzdd1n2]

ma nije to bas speed.to je guardian na shemu recimo razdoblja tales albuma s progresivim elementima

speed su prva 3 albuma

Arbiter of Change
29-11-2006, 23:07
[quote="Axl Rose":34ayplvv]Twist in the myth je predobar album. Baš se vraća korijenima. Pravi speed.

Valjda mi se i zato nije dopao.

ma nije to bas speed.to je guardian na shemu recimo razdoblja tales albuma s progresivim elementima

speed su prva 3 albuma[/quote:34ayplvv]

Otprilike.... ali osjeća se ta brzina. Ali svejedno je dobro da napreduju, a ne da žive na staroj slavi kao neki.

Rocchiro
29-11-2006, 23:11
[quote="Arbiter of Change":ay6v6vkb][quote="Axl Rose":ay6v6vkb]Twist in the myth je predobar album. Baš se vraća korijenima. Pravi speed.

Valjda mi se i zato nije dopao.

ma nije to bas speed.to je guardian na shemu recimo razdoblja tales albuma s progresivim elementima

speed su prva 3 albuma[/quote:ay6v6vkb]

Otprilike.... ali osjeća se ta brzina. Ali svejedno je dobro da napreduju, a ne da žive na staroj slavi kao neki.[/quote:ay6v6vkb]

upravo to.jos donedavno me drzal stav da bendovi trebaju reciklirati stare ideje,al dok covjek bolje razmisli,to je glupo.Zato metallici vise ne zamjeram jedan st.anger i maidenima jedan a matter of life and death.nek idu dalje,kak oni smatraju da je ispravno 8)

minotaurus
30-11-2006, 10:17
zakon bend, bard's song , pogotovo verzija na akusticnoj gitari...dodje mi da se zavalim kraj vatrice uz litru medovine...ah

Armachus
30-11-2006, 14:37
Nikad nisam ćuo za njih.

Blind Guardian (TpG2tc8pmEg)

Malo sam potražio po you tubeu, i našao nešto. Nisu ništa posebno... onaj pjevać je oćajan. :yuck: Glazba je dobra, pogotovo bubnjar, stvarno dobro bubnja. Ja sam poslušao Blind Guardian - Born in a mourning hall, oni koji slušate ovo, recite neku njihovu najbolju pjesmu da je ćujem.

Jerry
30-11-2006, 14:56
Nikad nisam ćuo za njih.

Blind Guardian (TpG2tc8pmEg)

Malo sam potražio po you tubeu, i našao nešto. Nisu ništa posebno... onaj pjevać je oćajan. :yuck: Glazba je dobra, pogotovo bubnjar, stvarno dobro bubnja. Ja sam poslušao Blind Guardian - Born in a mourning hall, oni koji slušate ovo, recite neku njihovu najbolju pjesmu da je ćujem.ah...nema ti najboljih pjesama!!evo nabavi si ovaj novi album dosta je ok,meni je super pjesma fly nije loša ni outmind i proštvljaj malo po ovom topicu i vidi,pjevač očajan :shock:

Arbiter of Change
30-11-2006, 15:00
Pjevač jedan od najjačih metal vokala na svijetu. :D Ali mu nije izvedba baš nešto na koncertima.

The Boz
30-11-2006, 15:00
Ako očeš da ti se pjevač svid, poslušaj Precious Jerusalem.

Arbiter of Change
30-11-2006, 15:10
Ja preporučam "And Then There Was Silence". Istina da ima 14 minuta, ali stvarno je među njihovim najboljim pjesmama. :wink:

Rocchiro
30-11-2006, 15:27
Nikad nisam ćuo za njih.

Blind Guardian (TpG2tc8pmEg)

Malo sam potražio po you tubeu, i našao nešto. Nisu ništa posebno... onaj pjevać je oćajan. :yuck: Glazba je dobra, pogotovo bubnjar, stvarno dobro bubnja. Ja sam poslušao Blind Guardian - Born in a mourning hall, oni koji slušate ovo, recite neku njihovu najbolju pjesmu da je ćujem.

samo da ti velim,meni je to najadnija njihova stvar...ikad :roll:

30-11-2006, 21:05
Poslušaj Nightfall, The Bard's Song i Valhallu, mislim da će se svi složit da su to, ako ne već najbolje, onda sigurno najmoćnije pjesme.

Dreamer Deceiver
01-12-2006, 14:16
najžesci mi je ovaj dio pjesme od Time Stands Still(at the iron Hill)

"The iron crowned
Is getting closer
Swings his hammer
Down on him
Like a thunderstorm
He's crushing
Down the Noldor's
Proudest king

Under my foot
So hopeless it seems
You've troubled my day
Now feel the pain"

inače pjesma govori o borbi Morgotha i vilenjačkog kralja Fingolfin,kad je glupi elf izazvo Morgotha na dvoboj a morgoth ga je skršio dolje s svojom macom :pray:

Dreamer Deceiver
08-12-2006, 18:35
šta mislite o ovome:

Hansi has been working on and off for 8 years on an orchestral project writing music about The Lord of the Rings (negotiations failed to be included on the famous The Lord of the Rings film trilogy as the soundtrack). The album will be released in 2008, and although it will not be a power metal album (meaning that there won't be any drums or electric guitars and bass), it will be published under the name of Blind Guardian because it matches the theme of the band's lyrics, according to Hansi.

Burek_fr0m_SPACE
08-12-2006, 18:43
Čuo sam za to i mislim da ne bi bilo loše. Volio bih poslušati.

08-12-2006, 18:45
Zvuči sjajno, samo da ne pretjeraju s orkestralnom muzikom, da zvuče kao hebeni gypsy simfonical orchestra :-D.
A other than that, jedva čekam...

St. Jude
15-12-2006, 15:38
nikad nisam ih poslušo,koje pjesme preporučujte? je dobar album "Nightfall in Middle-Earth",jer sam čuo da je rađen po Silmarillionu pa bi htio poslušat metal verziju silamrilliona

The Boz
15-12-2006, 15:49
Je, dobar je album. Nakon toga su izdali još dva, jedan bolji i brži od drugog. Svakako poslušaj.

Arbiter of Change
15-12-2006, 16:36
Evo slušam opet Twist in the Myth.... nije loš kad uđe u uho.

Ironično, među dobrim mi je This Will Never End. :D

St. Jude
15-12-2006, 16:39
poslušo sam Bard's song,zakon pjesma :pray: :pray:

Simon the Dreamer
16-12-2006, 10:36
Zakooooooooooooooooooooooon je When Sorrow Sang, i Thorn, ali manje-više cijeli Nightfall in ME mi je super...

medusa
16-12-2006, 21:29
carevski bend. btw koliko dugo već postoje?

Jerry
16-12-2006, 21:40
od 85 mislim...

The Boz
16-12-2006, 22:01
http://en.wikipedia.org/wiki/Blind_Guardian

Jerry
16-12-2006, 22:03
sranje,fulao sma jednu godinu naprijed :)