PDA

Pogledaj cijelu verziju : par pitanja



Jack5
30-08-2006, 18:36
Zanima me neka budućnost pa ako netko zna!!! :D

1.Mogu li se očekivat grafičke sa nekim bržim sučeljem odX PCI-E 16X?
2. Koliko je stvarno brže i bolje sučelje PCI-E 16X od AGP8X ako uzmemo iste grafičke kartice samo sa različitim sučeljem?

blozer
30-08-2006, 18:52
Mala razlika..
PCI-e x16 nije još "ni pol" posto iskorišten..
Ali isplati se iči na pci-e jel su jeftinije grafe..

Fenrir
30-08-2006, 19:08
Zanima me neka budućnost pa ako netko zna!!! :D

1.Mogu li se očekivat grafičke sa nekim bržim sučeljem odX PCI-E 16X?
2. Koliko je stvarno brže i bolje sučelje PCI-E 16X od AGP8X ako uzmemo iste grafičke kartice samo sa različitim sučeljem?

1. Mogu ali teško jel još kako je blozer rekao još ni ovo nije u potpunosti iskorišteno.
2. pogledaj prvo nije velika razlika jel nije još pci-e iskorišten ali kad bude to ti je velika razlika točnije dupla agp 8x puta 2=pci-e 16x

NITROS
30-08-2006, 19:10
PCI-e sucelje je bolje po jednoj stvari ima trenutno puno vise grafickih kartica koje podrzavaju to sucelje, a AGP odumire i vise se ne rade najnovije kartice za njega.

Graficke se sigurno mogu ocekivat sa brzim suceljem.

g@mer4life
30-08-2006, 20:05
PCI-e sucelje je bolje po jednoj stvari ima trenutno puno vise grafickih kartica koje podrzavaju to sucelje, a AGP odumire i vise se ne rade najnovije kartice za njega.

Graficke se sigurno mogu ocekivat sa brzim suceljem.


tako je pci-e sučelje je nesh MALO brže od agp 8X ali agp kao standard je odumro

Fenrir
30-08-2006, 20:12
PCI-e sucelje je bolje po jednoj stvari ima trenutno puno vise grafickih kartica koje podrzavaju to sucelje, a AGP odumire i vise se ne rade najnovije kartice za njega.

Graficke se sigurno mogu ocekivat sa brzim suceljem.


tako je pci-e sučelje je nesh MALO brže od agp 8X ali agp kao standard je odumro

pci-e je malo brže ali bi u pravilu uz punu propusnost podataka trebalo biti duplo brže

NITROS
30-08-2006, 20:16
PCI-e sucelje je bolje po jednoj stvari ima trenutno puno vise grafickih kartica koje podrzavaju to sucelje, a AGP odumire i vise se ne rade najnovije kartice za njega.

Graficke se sigurno mogu ocekivat sa brzim suceljem.


tako je pci-e sučelje je nesh MALO brže od agp 8X ali agp kao standard je odumro

pci-e je malo brže ali bi u pravilu uz punu propusnost podataka trebalo biti duplo brže

Ali ajde vi meni recite zar nam ove brzine nisu dosta ?? E kada mi padne oblivio u ruke jedva cekam da ga zavrtim na full :D

Prince-Artas
30-08-2006, 20:26
evo mene zanima kad i da li uopće dolazi novi usb standard 2.1 ili 3.0 ili neki drugi

NITROS
30-08-2006, 20:33
Na ovo pitanje neznam odgovor, ali znam da sada dolazi neki novi standard za multimediju koji je par puta bolji od DVI prikljucaka, a veliki kao USB jos tome prisutan je trenutno na nekim Media Centrima, ali nazalost u Hrvatskoj nije moguća stvarna upotreba ovog prikljucka jer ne postoji dosta uredaja koji ga koriste

Jack5
01-09-2006, 17:39
PCI-e sucelje je bolje po jednoj stvari ima trenutno puno vise grafickih kartica koje podrzavaju to sucelje, a AGP odumire i vise se ne rade najnovije kartice za njega.

Graficke se sigurno mogu ocekivat sa brzim suceljem.

rade se najnovije kartice samo malo kasne-ipak prednost je što nemaš puno za birat-odabir jednostavniji i mogućnost pogreške manja

NITROS
01-09-2006, 23:25
PCI-e sucelje je bolje po jednoj stvari ima trenutno puno vise grafickih kartica koje podrzavaju to sucelje, a AGP odumire i vise se ne rade najnovije kartice za njega.

Graficke se sigurno mogu ocekivat sa brzim suceljem.

rade se najnovije kartice samo malo kasne-ipak prednost je što nemaš puno za birat-odabir jednostavniji i mogućnost pogreške manja

Si ti vidio 7900GT ili GTX za AGP ??? Nema vise. Gotovo je sa AGP.