PDA

Pogledaj cijelu verziju : LG LCD FLATRON L1919S- za one koje namjeravaju kupit monitor



MonK3
30-08-2006, 13:42
Ovako ljudi. Tražio sam pomoć pod podforumom "pomagaj brate!" da mi pomognu ljudi u odabiru monitora. Namjerio sam se na jedan samsungov monitor(samsnug sam smatrao a mislim da i svatko od nas smatra jedninom kvalitetom). Jedan tip mi je redložio da pregledam druge monitore i predložio vaj u naslovu. Ja sam tražio po mogućnosti 19inčni monitor koji bi koštao manje od 2000kn. I tako ovaj koji sam ja našao(samsungov) koštao je 1999kn i imao je svjetlinu-250, kontrast 700, i odziv 8ms. Ovaj u naslovu je imao svjetlinu 300, kontrast 1400! i odziv 8ms. Na kraju sam se malo raspitao i vidio da bi to bio pametniji (i po izgledu) i privlačniji izbor. On je koštao u vemilu 1670 a u hgšrotu 1930kn. Odem ja u vemil i kažu mi da su u jednom danu primili njih 5 i odmah ih prodali(ljudi podivljali za nj). I tako morao ja otić tamo gdje ne želim i kupim. Mogu vam reći da sam se jao ugodno iznenadio i bio oduševljen i još uvijek jesam. Monior je LEGENDARAN.

VEEEEEEELIKA ZAHVALA GRANNY KILLERU!!!

P.S. neka mi netko kaže kako se posta slika, nisam skužio.

GrannyKiller
30-08-2006, 14:12
Monior je LEGENDARAN.

VEEEEEEELIKA ZAHVALA GRANNY KILLERU!!!

P.S. neka mi netko kaže kako se posta slika, nisam skužio.

nema na ćemu :) :wink:

veliš legendaran...dakle, dobra slika i to?

šta se postanja slike tiće, moraš uploadat na http://www.imageshack.us, napisat link ovdje, označit ga i kliknut na ovaj gumbić "Img" gore.

primjer http://www.stranica.com/slika.jpg

ivan
30-08-2006, 18:59
hehe, super izbor! :D
već je ovdje baka poznata po znanju o monitorima :bravo:
znači ako kome treba savjet oko monitora, zna što mu je činit

GrannyKiller
30-08-2006, 20:06
već je ovdje bakaSpoznata po znanju o monitorima :bravo:

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

sad se dvoumim između tog LG-a i 20" wide Samsunga...aaaargh!! extra 1400 kn za taj 1"...zašto, ali zašto je tako skup?? (205BW) :cry:

goGAMERo
30-08-2006, 20:18
Ja sam i dalje za Philiphse, oni su meni legendarni što se tiče kvalitete . . . a i monitori sa 12 ms odazivom mogu biti "ugodniji" za igranje nego recimo Acerovi sa 8 . . .!

GrannyKiller
30-08-2006, 20:38
Ja sam i dalje za Philiphse, oni su meni legendarni što se tiče kvalitete . . . a i monitori sa 12 ms odazivom mogu biti "ugodniji" za igranje nego recimo Acerovi sa 8 . . .!

ja imam SM 710N sa 12 ms i 600:1 kontrastom, i jako sam zadovoljan prikazom, pogotovo u igrama. vrlo ugodan monitor. samo mi je malen.. :roll:

goGAMERo
30-08-2006, 20:45
I ja kada sam kupovao dvoumio sam se između samsunga i philiphsa, 17'' ili 19'', PRIZNAM DA ME JE OVAJ OPISANI MONITOR IMPRESIRAO, ALI ŽELIM VIDJETI KAKVOĆU slike . . .

Inače imam Philiphsov 170S B, sa 12 ms odazivom . . .platio ga malo manje od 2.000 kn, preeeezadovoljan pogotovo u dinamičnim FPS-ovim, ghostinga nema! 8)

MonK3
30-08-2006, 23:09
veliš legendaran...dakle, dobra slika i to?

Da, slika je fenomenalna. Npr. igrao sam battlefield 2 i cijela je priroda puno realističnija.

Sutra vam postam filmić pa da vidite usporedbu između starog-LG FLATRON CRT 776fm i sadašnjega.

Granny što se tiče kupovanja ja sam uvijek kratak s parama pa bi kupio jeftiniji. Uz to mrzim widescreen a i razlika između monitora je 1400!kn zbog jednog inča i widescreen koji mi se gadi. Uz to imaš moju preporuku za kvalitetu.
sadašnji LG lcd 19"
http://img168.imageshack.us/my.php?image=lgmonitorho4.jpg
stari crt LG 17"
http://www.shop.demostore.no/stores/techlinedata/images/prodimages/medium/776FM_rgb.jpg

Thoroughbred B
30-08-2006, 23:17
Polako,pretpostavljam da ti je ovo prvi LCD monitor,treba ih jos puno puno promjenit da bi bilo kakvo usporedjivanje s drugim LCD-om bilo relevantno,i ocjenjicanje kvalitete naravno...

Svaki prijelaz s CRT na bilo koji LCD je razlika dan-noc!

Sta bi bilo da si potrosio 4 000kn na 19"LCD :D

EDIT:Sto se Philipsa tice,on je ipak za klasu ispod Samsung-a i LG-a,ne kazem da je los,ali tolike rijeci hvale slusat...ako si zadovoljan super,ali ima monitora s kojima bi bio puno zadovoljniji.

Osobno imam Xerox,ne hvalim ga pretjerano iako sam svjestan njegove kvalitete.

Philips je uvijek bio budget monitor,za to se trziste tvrtka opredjelila,rade odlicne stvari za svoju cijenu,ali kao i za sve vrijedi ona stara,koliko para toliko muzike.

Thoroughbred B
30-08-2006, 23:27
Inače imam Philiphsov 170S B, sa 12 ms odazivom . . .platio ga malo manje od 2.000 kn, preeeezadovoljan pogotovo u dinamičnim FPS-ovim, ghostinga nema! 8)
Konkretno evo sta nam kazu o tom LCD-u na xbitlab's-u

CONCLUSION

The 170S is a reasonable choice for Windows and work applications, but for photos, games and DVDs it lacks the clarity, crispness and dazzle a good TFT can offer. If it were a suit, it'd be a cheap and serviceable one for work rather than a flash, stylish Savile Row number.

The 170S might be cheap, but unless you're absolutely stuck to your budget, you'd be better off saving up and opting for the award-winning Sharp, which has better image quality and DVI. Thinness isn't everything and what's on the inside counts for a lot.

MonK3
30-08-2006, 23:31
Imaš pravo. Istina razlika je dan-noć. Ali kad sam vidio cijenu od 1639 u vemilu mislio sam da je bijeda no nakon što sam malo prpoitao doznale informacije sa ovog foruma bilo je istina da je forum dobar. U to sam se sam uvijerio. Mislio sam da će bit jadan jer mi je frend kupio onu mrgu od sasunga za 3599 19" onaj koji je kao bijeli i ima vrteću konzolu(neda mi se sad tražit ime na dial-upu sam) . Njegov je odziv 6ms, svjetlina 300, kontrast 700. Nema skupljeg samsunga u vemilu. I kad ono moj se uopće ne razlikuje. Mislim ti je sve sredio sa performansama a i kod mene je sve podštelano, ali ipak onakva drastična razlika (kao kod sa crt na lcd) kakvu sam očekivao nije se dogodila. Tj- nisam vidio nikakvu razliku.

Postam sutra filmić

GrannyKiller
31-08-2006, 00:04
Postam sutra filmić

kakav filmić?

da, i odlučio sam...budući da slinim za wide monitorom, 205BW je moj izbor. pročitao sam par reviewa, i odnio odluku.

goGAMERo
31-08-2006, 08:22
Inače imam Philiphsov 170S B, sa 12 ms odazivom . . .platio ga malo manje od 2.000 kn, preeeezadovoljan pogotovo u dinamičnim FPS-ovim, ghostinga nema! 8)
Konkretno evo sta nam kazu o tom LCD-u na xbitlab's-u

CONCLUSION

The 170S is a reasonable choice for Windows and work applications, but for photos, games and DVDs it lacks the clarity, crispness and dazzle a good TFT can offer. If it were a suit, it'd be a cheap and serviceable one for work rather than a flash, stylish Savile Row number.

The 170S might be cheap, but unless you're absolutely stuck to your budget, you'd be better off saving up and opting for the award-winning Sharp, which has better image quality and DVI. Thinness isn't everything and what's on the inside counts for a lot.



Kad budeš blizu Mostara navrati! Ti si fakat hardver stručnjak, ali ja znam kakva je slika, i kako se ponaša recimo u dinamičnom BF2 uz stari Samsungov CRT SyncMaster! Realno gledajući, tek su LCD monitori sa odazivom 4 ms (grey to grey) prihvatljivi za igranje!???

NITROS
31-08-2006, 09:17
Inače imam Philiphsov 170S B, sa 12 ms odazivom . . .platio ga malo manje od 2.000 kn, preeeezadovoljan pogotovo u dinamičnim FPS-ovim, ghostinga nema! 8)
Konkretno evo sta nam kazu o tom LCD-u na xbitlab's-u

CONCLUSION

The 170S is a reasonable choice for Windows and work applications, but for photos, games and DVDs it lacks the clarity, crispness and dazzle a good TFT can offer. If it were a suit, it'd be a cheap and serviceable one for work rather than a flash, stylish Savile Row number.

The 170S might be cheap, but unless you're absolutely stuck to your budget, you'd be better off saving up and opting for the award-winning Sharp, which has better image quality and DVI. Thinness isn't everything and what's on the inside counts for a lot.



Kad budeš blizu Mostara navrati! Ti si fakat hardver stručnjak, ali ja znam kakva je slika, i kako se ponaša recimo u dinamičnom BF2 uz stari Samsungov CRT SyncMaster! Realno gledajući, tek su LCD monitori sa odazivom 4 ms (grey to grey) prihvatljivi za igranje!???

To znaci 8ms black to white. Sada gledaj ja imam na xeroxu 8ms pa nemam ghosting, ali imam jedan veliki problem, nakon rada od 4 sata pocne se slika razljevat, ne ocito, ali nije niti strasno ostra kao na pocetku rada

MonK3
31-08-2006, 19:20
Evo ljudi usporedba između mog starog i sadašnjeg. Imo sam malo problema sa blicom koji je malo upropasio sliku ali obratite pažnju na kontraste i razliku u bojama
stari:
http://img471.imageshack.us/my.php?imag ... 004ff6.jpg (http://img471.imageshack.us/my.php?image=p1010004ff6.jpg)
novi:
http://img312.imageshack.us/my.php?imag ... 006nv5.jpg (http://img312.imageshack.us/my.php?image=p1010006nv5.jpg)

sorry ništa od glupog filmića kojeg sam mislio postat. Neam baš vremena.

GrannyKiller
31-08-2006, 21:10
slabe su slike, no vidi se da su boje bolje na LCD-u. i rezolucija je očito veća. ništa drugo se iz ovih slika ne da zaključit :D to se mora uživo vidjet... :roll:

MonK3
01-09-2006, 15:10
Nažalost dial-up