PDA

Pogledaj cijelu verziju : Grafičke kartice



tenk
15-07-2017, 10:22
Jel tko zna zašto vlada nestašica grafičkih kartica,zar tvornice imaju tako male kapacitete da nemogu proizvodit više? Znam da se amd grafičke razgrabe radi rudarenja ali zašto nema nvidia?
Malo sam pratio cijene i svaki dan rastu,nedavno su u domaćim trgovinama opet narasle sve cijene grafičkim karticama(50kn je narasla cijena za jednu nvidiu koju pratim),ali ne samo njima,i ostalim komponentama rastu cijene,mislim da trgovci isto to iskorištavaju,jel dolar isto raste ili šta?
Očito je problem velike potražnje ali ne razumijem kako tvornice tako malo mogu proizvest,valjda nemaju tako velike kapacitete

W3DR4N
15-07-2017, 10:49
Zbog memorije. Uvijek je memorija, a grafičke danas imaju pun kurac toga.

tenk
15-07-2017, 19:22
Zbog memorije. Uvijek je memorija, a grafičke danas imaju pun kurac toga.

Koje memorije? GDDR5? Šta je nju najteže proizvest? Većinom imaju metala(hladnjaci),poneke imaju poniklane bakrene cijevi pa su zato vjerojatno i skuplje

tenk
17-07-2017, 16:28
Šta mislite koja je gtx 1050ti bolja tj. koja ima manji acces time do monitora,ona bez 6-pin konektora ili ona koja ima dodatan 6-pin konektor za napajanje?
Treba uzet u obzir i da se vjerojano PCI-e slot zagrijava jer gtx 1050ti troši tu na granici koliko ovaj slot u matičnoj daje a to istovremeno i opterećuje matičnu i njezino napajanje

Bartuc
17-07-2017, 16:39
Mislim da je sve jedno, bitno samo da spojiš na PCI-E koji je bliže napajanju.

drale112
17-07-2017, 17:10
I to sto kazes bartuc. Ja bih samo nadodo da je takoder jako bitno imati sto kraci kable od kartice do monitora. Ako je predugacak uzet skare pa ga skratit i smjestit kuciste odmah iza monitora za sto manji access (ili po novom acces) time do monitora.
Ako se sve to napravi ne treba ti ni 1060 ni 1070. 1050 ih sve dere.

tenk
17-07-2017, 17:32
Mislim da je sve jedno, bitno samo da spojiš na PCI-E koji je bliže napajanju.
Kako mislis koji je blize,mogu samo stavit u prvi koji mi je 16x,drugi je 4x
Nije svejedno,ona 1050ti bez 6pin vuce sve preko pcie a ona sa 6pin valjda samo preko napajanja a neznam da li sta vuce preko pcie,npr. msi gaming x 1050ti sa 6pin navodno ne trosi nista vise od ovih koje nemaju 6 pin
Sad je pitanje sta je brze i bolje...
Idem definitivno na nvidie,mijenjam sve radeone i prodajem,gtx 1050ti bi mi mogla davat preko 60 fps stalno na low u bf1 na 144hz i uz mali acces time nebi mi bila potrebna gtx 1060 ili 1070

dugi
17-07-2017, 17:48
Skrati kabel do monitora kako ti drale112 preporuča, u multiju nakon toga prije spaziš protivnika i imaš ga vremena naciljati u oko. Također nabavi zvučnu sa pozlačenim izlazima, bolje čuješ neprijatelja iza ćoška kad ti dolazi. Također nabavi pošteni PCI SSD tak da se prvi lodaš u igru i onda stigneš izboriti tenk ili prvi otrčati do brda i snajpati.

Bartuc
17-07-2017, 17:56
I obavezno DVI kabel, onaj kurac od HDMI-a koči to što i zvuk prenosi tako da je acces dosta lošiji.

marijanovic
17-07-2017, 17:58
Idem definitivno na nvidie,mijenjam sve radeone i prodajem,gtx 1050ti bi mi mogla davat preko 60 fps stalno na low u bf1 na 144hz i uz mali acces time nebi mi bila potrebna gtx 1060 ili 1070

Odi slobodno na nVidiu, mislim da te ne trebamo u AMD taboru. Al za potpuni gaming ugođaj najbolje ti je preć na konzolu, tamo su svi SSD-i na prvom konektoru na kabelu, a grafičke ne da nemaju PCI-E power nego su u matičnoj pa nemaš ni gubitaka na PCI-E slotu. PS4 Pro bi ti bila ideal i više se nikad ne bi htio vratiti na PC. GL;HF

tenk
17-07-2017, 18:05
Odi slobodno na nVidiu, mislim da te ne trebamo u AMD taboru. Al za potpuni gaming ugođaj najbolje ti je preć na konzolu, tamo su svi SSD-i na prvom konektoru na kabelu, a grafičke ne da nemaju PCI-E power nego su u matičnoj pa nemaš ni gubitaka na PCI-E slotu. PS4 Pro bi ti bila ideal i više se nikad ne bi htio vratiti na PC. GL;HF
Vama je to smijesno meni nije,rx480 8gb sam prodao,ovdje cu oglasit hd7950,dosta su me napatile amd grafe,idem na pravu stvar nvidiu...
Isprobao sam puno toga,od kabela,svega i sve to nosi nesto,imam hdmi kabele pozlacene,manje od 2m,jako debele itd.,na ovaj drugi komp mi igra samo dp kabel jer jedino on prenosi 144hz

dugi
17-07-2017, 18:14
Onda kupi pozlaćeni DP kabel i traži neki kraći od metra. Najbolje ti je imati kućište pored monitora na stolu, definitivno tako dobiješ najmanje memorijske letacije.

tenk
17-07-2017, 18:30
Vidit cemo,kad sam kupovao dp kabel nije bilo pozlacenog i nije bilo kraceg od 2m,neznam jel sad ima...
No dobro,imam skoro sad sve dijelove osim graficke,jos nju moram kupit...dakle to bi bilo i7 875k 4ghz,16gb rama,240gb ssd sandisk mlc,144hz monitor,mis asus rog gladius 2000hz,steelseries 7g tipkalo,xonardg zvucna,logitech Z240....mislim da bi se jedna 1050ti najbolje uklopila samo neznam koja?

dugi
17-07-2017, 18:54
Ha ha i kaj buš sa tim prastarim i7 procom i 144 hz monitorom...za tako visok refresh rate treba ti i7 7700K. Moš ti stavit sedam nevidija ali za 144 hz lock ti treba pentagon :D si barem kupio monitor sa gsyncom da ti malo ublaži frame dropove?

Inače ovo mi je prvi ozbiljni post u temi, glupo mi te više zajebavati.

Vedro
17-07-2017, 19:05
On tebe trola.

marijanovic
17-07-2017, 19:11
i7 875K, jel to onaj iz generacije i7 750/760? Tenk, taj procesor ti je kočio RX 480 drastično, a kočio bi on i GTX 1050Ti, nećeš se s time toliko baš naigrati na velikom framerateu.
MLC SSD-u pak nikakav napon ne pomaže, to što ti je variralo tokom "testiranja" u tko-zna-kakvim uvjetima, to ti je do čiste varijacije testova, Windowsa i ostalih vanjskih parametara.
Govorim ti to kao inženjer računarstva koji se fokusirao na hardware i kao dugogodišnji računalni entuzijast i gamer. Zmijsko ulje.

2000 Hz na mišu ti pak oduzima previše procesorskih ciklusa, a razliku naspram 500 Hz (ili, ako baš moraš, 1000 Hz) ne osjetiš jer to ne osjete ni neki mjerni senzori. Smanji taj refresh, i USB sabirnica i procesor (a time i cijeli komp) će ti prodisati.

tenk
17-07-2017, 19:55
i7 875K, jel to onaj iz generacije i7 750/760? Tenk, taj procesor ti je kočio RX 480 drastično, a kočio bi on i GTX 1050Ti, nećeš se s time toliko baš naigrati na velikom framerateu.
MLC SSD-u pak nikakav napon ne pomaže, to što ti je variralo tokom "testiranja" u tko-zna-kakvim uvjetima, to ti je do čiste varijacije testova, Windowsa i ostalih vanjskih parametara.
Govorim ti to kao inženjer računarstva koji se fokusirao na hardware i kao dugogodišnji računalni entuzijast i gamer. Zmijsko ulje.

2000 Hz na mišu ti pak oduzima previše procesorskih ciklusa, a razliku naspram 500 Hz (ili, ako baš moraš, 1000 Hz) ne osjetiš jer to ne osjete ni neki mjerni senzori. Smanji taj refresh, i USB sabirnica i procesor (a time i cijeli komp) će ti prodisati.
Vidim da nemate pojma,to je sve fizika i vjerojatno se sve da izracunat,cista fizika i matematika
I7 875k 4ghz lga1156 mi nije kocio rx 480 jer nisam imao puno manje bodova u 3dmarku u odnosu na jace proceve,a u danasnje vrijeme za pravi proc ti treba 3k kn minimum,sve ostalo lose za gejming,da ne pricam da su i ostale komponente sve skuplje i skuplje...

tenk
17-07-2017, 19:58
Imam freesync ali to u bf1 apsolutno nevalja ili nije valjalo dok sam igrao na rx480,imao sam prvi u hrvatskoj rx 480,prije i od nekih testera,a sad nemozes kupit nista od nestasice

dugi
17-07-2017, 20:08
Uglavnom ta kombinacija će ti donijeti samo danje frustracije...jednostavno nemaš hardver za monitor sa toliko herca. Treba ti i7 7700K i overklok istog na nekih 4.8 ghza i GTX 1080 ili starija GTX 980 ti da bi dobio tih 144 hza i to vjerovatno ne skroz stabilno...trebao bi biti i gsync monitor da ti ublaži lag prilikom varijacija u fpsu.

Nariktaj monitor na 60 hza i igraj normalno ili kupi pentagon.

marijanovic
17-07-2017, 21:46
Kad ti je 3DMark mjerilo bottlenecka onda znaš koliko je sati...

tenk
18-07-2017, 01:17
Kad ti je 3DMark mjerilo bottlenecka onda znaš koliko je sati...
I7 875k nije bio botlneck na rx480,najnoviji 3dmark je davao manji score ali ne drasticno
I gdje sam ja to rekao da hocu 144hz tj. 144fps kao minimum,to znam i sam da nejde,bio bi zadovoljan sa 60-90fps sa gtx 1050ti,monitot je 27" 144hz 1080p
I sta ti je pentagon
Osim samog fpsa bitan je i acces time,ako njega pogodim onda je to dobro

dugi
18-07-2017, 06:37
60-90 fpsa na 144 hz monitoru je trzava igra. Ako je monitor na 60 hz tek na 60+ fpsa imaš ugodno igranje. Aklo ti je monitor postavljen na 144 hza onda bi trebao imati 144 fpsa i više, inače imaš lag i trzanje. Pentagon je i7 7700K + GTX 1080 ti.

Vedro
18-07-2017, 12:29
Govorim ti to kao inženjer računarstva koji se fokusirao na hardware i kao dugogodišnji računalni entuzijast i gamer. Zmijsko ulje.


Što ti smeta playstation?

tenk
18-07-2017, 12:30
60-90 fpsa na 144 hz monitoru je trzava igra. Ako je monitor na 60 hz tek na 60+ fpsa imaš ugodno igranje. Aklo ti je monitor postavljen na 144 hza onda bi trebao imati 144 fpsa i više, inače imaš lag i trzanje. Pentagon je i7 7700K + GTX 1080 ti.
nije to nikakva trzava igra,nema nikakvog laga i trzanja,imaš jedino 60-90fps i jednostavno ne iskorištavaš pun potencijal monitora,nema prave glatkoće izvođenja i vidiš manje sličica,ali nema nikakvog laga i trzanja,neznam zašto bi imao lag i trzanje
dajte mi preporuku koju gtx 1050ti kupiti? ta bi meni najviše pasala na i7 875K 4GHz

tenk
18-07-2017, 12:37
http://imgur.com/L2PL7BF

prema ovom asus i gigabyte 1 fans najbolje,imaju najmanji minimalni fps,asus je valjda onaj model sa jednim ventilatorom,ona asus phoenix

Hexfire
18-07-2017, 13:41
Zašt ne kupiš 1060 ili 1070 ko normalna osoba?

dugi
18-07-2017, 13:46
nije to nikakva trzava igra,nema nikakvog laga i trzanja,imaš jedino 60-90fps i jednostavno ne iskorištavaš pun potencijal monitora,nema prave glatkoće izvođenja i vidiš manje sličica,ali nema nikakvog laga i trzanja,neznam zašto bi imao lag i trzanje

Ha ha :D isto kao što ne osjetiš trzanje na 60 hz monitoru kad fps padne ispod 60. Kupio si glupst od monitora ako nemaš popratni hardver. Ali na kraju misli i vjeruj što želiš, tvoji novci.

tenk
18-07-2017, 14:06
Ha ha :D isto kao što ne osjetiš trzanje na 60 hz monitoru kad fps padne ispod 60. Kupio si glupst od monitora ako nemaš popratni hardver. Ali na kraju misli i vjeruj što želiš, tvoji novci.
sad sam igral na nvidia gtx 750 bf1,1080p 24" 60Hz,MP CQ 64 igrača(proc i5 750 3.8GHz i 12gb rama na win 7),stalno nešto trza i stalno se upaljuje ona ikonica upozorenja u igri(valjda za FPS),neznam koliko sam FPS-a imao ali bilo je igrivo ali trzavo,a kako je gtx 1050ti valjda duplo jača,BF1 će letit vjerujem

nego fegeti,kad izlazi volta od nvidie,to će bit još bolja stvar od pascala,još više energetski učinkovitija a brža i jača,bilo bi dobro da nvidia od volte odmah ponudi grafičku tipa gtx1050ti,to bi joj opet bio hit
a gtx 1060 i 1070 ne kupujem jer su preskupe

tenk
20-07-2017, 19:14
Lik na pce reklamirao titan x,graficka valjda vrijedi 10k kn,i sad mu ovi u ducanu pronasli da nema serafica,ovaj tvrdi da su svi bili i da nista nije skidao,ako je serafic ispao u trsnsportu onda bi trebao bit u kutiji,ali ocito ga nema,muljaju ga ili on mulja i zeli izvuc lovu,navodno takvih vise nema i trebali bi mu vratit 10k kn natrag,normalno svi sa foruma su odmah popljuvali trgovinu jer ipak svi na pce su automacki posteni,dobri itd. ...trgovine ocito gledaju sve dobro a nije to bezveze,kupci muljaju i namjerno unistavaju graficke,bas me zanima tko u ovom slucaju mulja i vara...

tenk
22-07-2017, 18:01
Katastrofa sa tim cijenama,ja bi baš htio postat envidiot a ne plaća mi se baš puno ponovno,i zanimljivo da su po njuškalima polovne grafe skoro skuplje a neke i jesu i od glanc novih iz dućana,katastrofa,ja sam prodao svoju rx 480(koja nije majnala ništa) i to je otišla gameru a ne majneru za valjda 100 ili 200kn manje nego kaj sam ju platio,ali treba uzet u obzir i da sam je platio puno(2600kn) jer sam je odmah kupio kad trgovci to iskorištavaju prilikom izlaska novih serija...s tim da sam na njuškalu bio još i najpovoljniji,svi redom traže za rx 470 i 480 još puno veće cijene,a sada i za nvidie,kad pogledaš na njuškalu za koliko se prodaju one falične gtx 970 sa pukljavom memorijom dođe ti slabo...
jedna gtx 1060 ali sa normalnim cijenama bi mi baš pasala
Baš i gledam malo ove grafe titan x i 1080ti,1080ti je bolja a puno jeftinija od titan x,ne pratim taj nvidia high end segment ali nvidia zna "zajebat" svoje korisnike sa cijenama itd.,ponudi vrhunske grafičke kartice ali to i naplati,a te kartice kupuju uglavnom oni koji ne pitaju koliko košta,daj mi samo performanse a cijena nebitna...
možda se lik sa pce zaželio 1080ti pa ovu namjerno sjebal,a ovima uvoznicima se ne plaća 10k kn pa odlučili njega sjebat,tvrdi da nije ništa prčkano ali tko zna,on je možda pošten na pce tržnici,možda sam i ja trgovao sa njim,ne sjećam se točno,ipak je iz čakovca,prigorac,zagorac ili šta već,njima je to valjda u krvi da te zajebu,kad gledam njuškalo i vidim da je netko iz varaždina,čakovca ili slično odmah izbjegavam takve oglase...ta grafička je elektronika i može se pokvarit ali opet,neznam,vidit ćemo kad se riješi to sa garancijom

tenk
02-08-2017, 21:59
"Zavrsena" saga,isto nista opet na kraju ne kuzim,frajera je sjebal njegom frend zemljak prigorac,zagorac,e sad prije je pricao kako je detaljno pregledao graficku prije slanja a sad to vise ne vrijedi i sad je trgovina skroz postena,neznam tko tu kog jebe,a da ne pricam o editiranju postova,njega i kompanije

tenk
02-08-2017, 22:02
A sta je jos bolje taj "frend" koji mu je prodao cijelo racunalo mu je pazi dao sad jos bolju graficku od titan x koja je kostala 10k kn...ono ala sanader samo kaj ovaj umjesto satova dijeli graficke...

tenk
05-08-2017, 11:02
evo vege
http://www.bug.hr/komentari/radeon-rx-vega-stize-konkurencija-gtx-ovima-1070/161531.aspx
na pce ništa novo,nvidia i intel fanboji i pljuvanje po amd gpu i cpu,onaj buba,svaki post mu je valjda obrana intela,a onaj uzi,navodno su prodavali grafičke ispod stola po normalnim cijenama i to "isključivo" gamerima,trgovina kojoj je cilj valjda zarada prodaje po niskim cijenama i to samo gamerima,kakve veze da li kupuju gameri ili majneri ako se uredno plati,a na trgovini nema ništa,ono sve kao prodano,tu i tamo piše dobavljivo za nešto,ono kaj nemaš nemoj onda ni stavljat u ponudu,stavi samo artikle koje možeš prodat i imaš ih a ne imaginarne,kupovao sam i tamo...za razliku od nvidie amd gpu je bolji i daje bolju sliku u igrama,šta je već dokazano puno puta,nedaje možda više fps i više troši ali sve ostalo je bolje,kod amd-a i dan danas hd7900 serija je super,za razliku od nvidie koja podržava samo svoje najnovije kartice a stara serija se odmah briše i više nema podrške...nvidia hbm2 memoriju može samo sanjat,problem je kaj ima puno korisnika nvidie i proizvođači igara to nemogu zanemarit pa se igre i dalje optimiziraju za nvidiu bez obzira kaj je amd gpu otišao u budućnost sa tehnologijama,kako hardvera tako i softvera...a ako hoćete poboljšat probavu samo pogledajte njihove teme automobili,ajfon,samsung s7 i takve slične teme,ima ih koliko hoćeš...
šta se tiče vege opet će majneri pokupovat i opet se očito neće pitat za cijenu,bit će skupa i bit će ograničene količine,jedino će se nešto uhvatit u ovim packovima ali to samo za one koji kupuju novu konfiguraciju,i dalje će očito bit velika potražnja,mala ponuda i visoke cijene,nvidia isto nema razloga smanjivat cijene,kartice se prodaju kao od šale,koliko samo kod nas ima vlasnika gtx 1070,1080,1080ti,prilično puno...

tenk
07-08-2017, 17:19
evo ovaj je upario i5 750 prvu generaciju i gtx 1080 da vidi jel botlnek,normalno da je ali nije tako strašno,na 4k ni nema razlike,a mnogi se sprdaju kako i5 750 ništa nevalja...
https://www.youtube.com/watch?v=TScpVAGNdcI
https://www.youtube.com/watch?v=daiF6lYguN4

tenk
16-08-2017, 12:33
Brko,pusi ti lijepo kurac :)
Boli me kurac za salve smijeha od envidiota i amdebila,je da sam je preplatio odmah ali sam je odmah i imao i testirao...i svejedno uza neke "probleme" na pocetku nemoze se rec da kartica nevalja,i dalje je super odabir jer se moze undervoltat...na kraju sam je prodao tocno nakon godine dana gejmeru za 100 ili 200kuna manje nego sam dao...

Kostolomac
16-08-2017, 14:16
Fulao si forum.

tenk
16-08-2017, 14:41
Fulao si forum.
Je ali mozel li bit tako ljubazan i zakeljit umjesto mene na pce,ban ti ne gine :) kad su me protjerrali sa pce tj. nedaju mi pristup trznici,gamad

Vedro
17-08-2017, 01:19
Drug Brko, to je onaj lik kaj mu je najbolja igra Stalker.

Vedro
17-08-2017, 02:18
Vidio sam da tamo ljudi javno govore kak će prodat nekome loš hardver. Grozna ekipa.

tenk
17-08-2017, 04:28
Drug Brko, to je onaj lik kaj mu je najbolja igra Stalker.
Je


Vidio sam da tamo ljudi javno govore kak će prodat nekome loš hardver. Grozna ekipa.
Ne,tj. bio je jedan koji je nesto cudno pitao u tom stilu,nade se ali koliko znam u globalu ne...

tenk
17-08-2017, 04:29
Drug Brko, to je onaj lik kaj mu je najbolja igra Stalker.
Je


Vidio sam da tamo ljudi javno govore kak će prodat nekome loš hardver. Grozna ekipa.
Ne,tj. bio je jedan koji je nesto cudno pitao u tom stilu,nade se ali koliko znam u globalu ne...

tenk
19-08-2017, 08:01
evo fegeti,grafička je uplaćena,nakraju sam ovu:
https://www.svijet-medija.hr/art/graficka-kartica-zotac-geforce-gtx-1060-amp-3gb-zt-p10610e-10m-5-godina-jamstva/82144?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

fegeti sa pce,envidijoti,fanboji i amd hejteri bi bili ponosni,dobio bi dobrodošlicu,dobro nam došao....

zotakica,piše da ima 2 godine standardnog jamstva + još 3 godine fabričkog uz registraciju,to bi trebao bit miran,grafa malo troši,dva ventilatora,trebala bi bit hladna,jedino kaj ima 3gb rama ali za 1080p dovoljno,jedva čekam isprobat...

dugi
19-08-2017, 08:21
To je trenutno jedina isplativa kartica, nemaš kaj drugo ni uzeti.

tenk
19-08-2017, 08:39
To je trenutno jedina isplativa kartica, nemaš kaj drugo ni uzeti.
A je,i jos 5 godina garancije...ima jos par onih ajcil Gtx1060 6gb za nesto preko 2k kn,onda slabije gtx 1050ti a sve ostalo je preskupo pogotovo gtx 1070 koja dode skoro ko gtx 1080...a amdove su jos veca katastrofa...
Nece cijene jos dosta dugo padat koliko predvidam,ni zelenima ni crvenima...amd prakticki proizvodi samo za rudare...

tenk
19-08-2017, 14:45
izgleda da sam se sjebal,ta gtx 1060 3gb je sporija u unigine superposition benchmarku od ove hd7950 3gb koju sam prodal...neznam da tražim povrat novca? 3gb vrama je malo i to uzrokuje ne samo pad fps-a nego i onaj stuter koji se očituje u padu ms i kašnjenja između fps-a

tenk
19-08-2017, 14:59
izgleda da sam se sjebal,ta gtx 1060 3gb je sporija u unigine superposition benchmarku od ove hd7950 3gb koju sam prodal...neznam da tražim povrat novca? 3gb vrama je malo i to uzrokuje ne samo pad fps-a nego i onaj stuter koji se očituje u padu ms i kašnjenja između fps-a

evo to se ovdje vide ti padovi,to je taj frame time koji je izražen na verziji koja nema dosta vrama tj. na ovoj od 3gb,6gb verzija nema tih problema uopće...
https://www.youtube.com/watch?v=y1RWItff0eQ

šta se tiče ovih videa na jutubu,retardirani frajeri snimaju i stavljaju na jutub videa npr. superposition benchmark-a svog sistema i u tom video vidiš kako se taj benchmark vrti cijelo vrijeme ali ne vidiš uopće finalni skor,to izrežu ili tu zaustave video,koliko retardiran moraš bit da to napraviš? a takvih retardiranih je pun kurac,pa daj onda stavi konačni score da vidim koliko daje,to me zanima a ne kako se nekoliko minuta vrti glupi video koji nedaje nikakve informacije...

marijanovic
19-08-2017, 17:29
Nema šanse da ti je 1060 3GB slabija od 7950. 1050Ti je rang 7970 odnosno 280X. Uz to, 1060 3GB ti drastično manje troši i manje se grije. Dali se isplatio "upgrade" - nije.

tenk
19-08-2017, 17:52
Nema šanse da ti je 1060 3GB slabija od 7950. 1050Ti je rang 7970 odnosno 280X. Uz to, 1060 3GB ti drastično manje troši i manje se grije. Dali se isplatio "upgrade" - nije.

Nije da slabija,krivo sam gledao,ta 1060 3gb jel može dat 8k bodova u superpositionu na 1080p medium? ona je u rangu neke rx 480 8gb jel tak?
hd7950 ide do nekih 5500 bodova na 1080p medium...nek si jebe mater,možda sam se zajebal,neznam,najviše me privuklo to kaj ima 5 godina garancije i to mi je bitno da malo troši i manje se grije od hd7950,vidit ću kad dođe,gtx 1060 6gb je bolja u tome kaj nema problema sa tim stuterom,ima konstantniji fps i brži,neznam,kako je kupljeno na daljinu imam pravo u roku 14 dana vratit bez ikakvog razloga...a s obzirom da igram samo BF1 koliko vidim u toj igrici ne pati toliko od stutera,verzija sa 6gb ima samo nešto više fps-a

nema na netu niti jedan review te kartice,to je nova kartica i nema je još nitko valjda...

tenk
19-08-2017, 18:07
i još mi je nešto čudno,gledal sam neke recenzije,na koju foru gtx 1060 3gb može trošit više od gtx 1060 6gb,em ova ima više cuda jezgri,tmus,memorije itd...nije to velika razlika,nekih 1 W samo ali opet nije mi jasno...

tenk
20-08-2017, 07:55
Nemam kaj drugo vise ni kupit,ona ajčil gtx 1060 6gb sa tri ventilatora koja je bila oko 2200kn se rasprodala...sad je samo ona sa 1 ventilator od 2300 pa sve skuplje a to je previse...

tenk
22-08-2017, 11:43
fegeti,došla zotakica,mala kutija,mala grafulja,amp model šta je u prošlosti značilo da je to malo bolji model nego obična zotakica,izgleda dobro sklepana,dvije bakrene cijevi,oklop je od metala odnosno lima šta je pozitivno,samo jedan 6 pin konektor,u pogon baš i neće skoro jer ću bit 1-2 tjedna sigurno bez kompa i moram složit sve ponovno u novo kućište...nema backplate šta je ajmo reć minus...registrirana je na zotac stranici,dobio sam i potvrdu na mail,to bi trebalo značit još 3 godine garancije koju jamči sam zotac...dakle ukupno 5 godina...dobro nam došao envidijot,napokon imam pravu grafulju a ne neke tamo odrone od amda i atija sa turbinama i grijalicama...


evo malo slikica kako izgleda i šta se sve dobije u kutiji:

http://imgur.com/WMfdm7B
http://imgur.com/rKZlIia
http://imgur.com/DYEeKVg
http://imgur.com/mmgdsdU
http://imgur.com/SrSdKcB
http://imgur.com/QgvwNfB
http://imgur.com/PM86ikk

Hexfire
22-08-2017, 12:39
Koji kurac je Zotac?

tenk
22-08-2017, 12:56
Koji kurac je Zotac?
To jebuckas namjerno pederu,zotac je vec jako dugo envidijin diler tj proizvodac envidijinih kartica

Hexfire
22-08-2017, 15:09
Nikad čuo. MSI, Gigabyte i EVGA. Sve drugo je čajniz bulšit koji nitko ne kupuje osim ak baš mora.

tenk
22-08-2017, 15:32
Nikad čuo. MSI, Gigabyte i EVGA. Sve drugo je čajniz bulšit koji nitko ne kupuje osim ak baš mora.
Je da kak da ne,ti si ko onaj vlad kaj je rekal da evga dobiva najbolje cipove...je da ovi mozda imaju bolja hladenja i tako nesto ali i za njih isto rade kinezi iliti kad u gpu-z pise onaj neki cajniz PC-partner koji valjda radi za sve a grafa recimo sapphire itd...a gdje ti je asus,nemas pojma pa onda nemoj ni komentirat

marijanovic
22-08-2017, 17:13
Zotac je, ako se ne varam, nekadašnji GeTac. nVidia pandan GeCube/GeXcube Radeonioma. Dobar brand.
Samo, ja sam mislio da je njih kupio Gainward kao i one PointOfView ili kako se se već zvali.

tenk
22-08-2017, 17:16
Kako god ati i amd "odrona" vise nemam,sad samo envidia...

tenk
22-08-2017, 17:22
Zotac je, ako se ne varam, nekadašnji GeTac. nVidia pandan GeCube/GeXcube Radeonioma. Dobar brand.
Samo, ja sam mislio da je njih kupio Gainward kao i one PointOfView ili kako se se već zvali.

Ma ima ih da dosta imas palitice,ino3d,sad su se pojavili i neki novi,bila je i ona kaj ima znak kao tref ili tak nesto,onda leadtek je valjda bio dobar i zastupljen prije...

Vedro
22-08-2017, 18:23
Galax hof bi sebi kupio da me jebu te kartice.

tenk
22-08-2017, 22:30
Galax hof bi sebi kupio da me jebu te kartice.

Ili evga kingpin,te su isto navodno najbolje...palitica je kupila gejward a zotakica je valjda firma za sebe...

Karlo_from_Bjelovar2
24-08-2017, 10:18
amd gpu je bolji i daje bolju sliku u igrama
"ne daje više fps i više troši, al sve ostalo je bolje" "dokazano puno puta"

šta ostalo? gdje je to dokazano?

W1k1n6
24-08-2017, 13:04
BTW Tenk, ako želiš vratiti karticu i dobit lovu nazad, imaš pravo da to učiniš bez ikakvog objašnjenja u roku od 15 dana od kupnje. Moraš ju staviti u originalni pakung. Nadam se da ga nisi bacio.

tenk
24-08-2017, 17:33
BTW Tenk, ako želiš vratiti karticu i dobit lovu nazad, imaš pravo da to učiniš bez ikakvog objašnjenja u roku od 15 dana od kupnje. Moraš ju staviti u originalni pakung. Nadam se da ga nisi bacio.
Necu imat pc dosta dugo,neznam koliko,moram sve ponovno slozit u novo kuciste jer sam haf 912 advanced potrgal....graficku sam samo sliko i pospremil u kutiju, ni neznam jel ispravna...
To znam da mogu vratit ali necu je vracat jer sam sve ati i amd grafe prodal,hd7950 i rx480 8gb

tenk
24-08-2017, 22:08
A sta onda da je vratim ili? Da kupim onda bolju?

tenk
24-08-2017, 22:12
https://www.svijet-medija.hr/art/graficka-kartica-zotac-geforce-gtx-1060-6gb-gddr5-zt-p10600d-10b-5-godina-jamstva/82261?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Ova je u dolasku,isto 5 godina garancije

tenk
24-08-2017, 22:16
Ali,ovu kupljenu karticu sam vec registriral na stranici od zotaca za dodatno produzeno jamstvo od 3 godine i pitanje jel mogu vratit sad...

Karlo_from_Bjelovar2
25-08-2017, 10:02
je li itko ikad na ovom forumu primjetio razliku u bojama između AMD-a i nVidie?
dugi? ti si imao boga oca grafičkih, si primjetio kad razliku? a da nije na razini "netko mi je rekao pa je možda tu"?

tenk
25-08-2017, 11:28
je li itko ikad na ovom forumu primjetio razliku u bojama između AMD-a i nVidie?
dugi? ti si imao boga oca grafičkih, si primjetio kad razliku? a da nije na razini "netko mi je rekao pa je možda tu"?
U desktopu je teze primjetit ali se da,u igrama se najvise primjeti,razlike izmedu amd i nvidia filtera,od amda aa i ostali filteri puno bolje peglaju sliku na bolje nego kod envidije,naustrb fps-a,ima takvih videa po jutubu...amd daje kvalitetniju i bolju sliku ali generalno sa nesto manje fps-a od envidije...kod envidije su to zamucenja...

Hexfire
25-08-2017, 12:06
Šteta da si sam ne možeš poštelati boje ili što god ti smeta na samom monitoru ili softverski.

tenk
25-08-2017, 12:21
Šteta da si sam ne možeš poštelati boje ili što god ti smeta na samom monitoru ili softverski.
Pa da se i kod jednih i drugih....barem se prije dalo...i onda netko obicno envidiot kaze da nema razlika,tj. envidia je kao najbolja...ja ti po biosu na svom kompu mogu odmah rec da li je unutra nvidia ili ati/amd,nemoram ni vidit desktop...nemogu ati i envidia bit nikako jednaki,isto tako amd i intel procesori,a kako su intel i envidia frendovske bogatunske kompanije uvijek ces imat vise fpsa na toj kombinaciji...

Hexfire
25-08-2017, 17:06
Pa imat ćeš više FPS-a jer je to kombinacija za ozbiljne igrače. Amd je za one s malo para.

tenk
25-08-2017, 17:24
Pa imat ćeš više FPS-a jer je to kombinacija za ozbiljne igrače. Amd je za one s malo para.
I amd procesori novi su skupi,isto ti treba 2k kn za normalni procesor,isto kako neki upare amd procesor i gtx 1080 graficku sa pisant lg monitorom od 23innca sa 60Hz,to je stvarno vrhunski slozeno,imal bi vise fpsa da je ostavil 2600k....sad mu je maksimum 4ghz koliko ide moj i5 750 star 10 godina

dugi
25-08-2017, 17:25
Pa imat ćeš više FPS-a jer je to kombinacija za ozbiljne igrače. Amd je za one s malo para.

Ak je tak jeftino kupi mi jednog threadrippera i Vegu 64 vodenjaču. to ti je nekih 16 000 kn za te dvije komponente. Ja bum si kupio resto.

Vedro
26-08-2017, 02:42
je li itko ikad na ovom forumu primjetio razliku u bojama između AMD-a i nVidie?
dugi? ti si imao boga oca grafičkih, si primjetio kad razliku? a da nije na razini "netko mi je rekao pa je možda tu"?

Promjenio sam hrpu kartica i vidio sam razliku kada sam nakon 9600 pro kupio 6600gt. Grafika u igrama sa nvidiom što kaže tenk je bila zamuljana za razliku. Ali to je bilo davno, dalje više ne kužim razliku. Hrpu kartica sam imao u 15 godina od kada sebi slažem kompove.

dugi
26-08-2017, 07:16
Prije sam kužio razliku, ATI je davao nešto toplije boje. Sad kad sam prešao sa RX 470 na GTX 1060 nisam vidio baš nikakvu razliku. Fora je u tome da se nekada u nvidijinim driverima ne upali full output dynamic range pa ga treba ručno promjeniti sa limited.

tenk
27-08-2017, 07:22
Prije sam kužio razliku, ATI je davao nešto toplije boje. Sad kad sam prešao sa RX 470 na GTX 1060 nisam vidio baš nikakvu razliku. Fora je u tome da se nekada u nvidijinim driverima ne upali full output dynamic range pa ga treba ručno promjeniti sa limited.
Daj mi reci,zaboravio sam prije nego kaj sam izvadil rx 480 graficku na windowsu 10 deinstalirat drajvere...da li mogu sad instalirat envidiju gtx 1060,hoce bit kakvog kurslusa? Da odmah udem sa F8 u safe mode? Zapravo F8 mislim da ne radi u win 10....
Uglavnom kako instalirat gtx 1060 s obzirom da mi je sve ostalo od amd-a?

Vedro
27-08-2017, 07:27
Kakvog kuršlusa? Grafa će sebi vuć sama podatke koje treba. Makni amd samo da nemaš dolje taj crimson.

tenk
27-08-2017, 07:37
Kakvog kuršlusa? Grafa će sebi vuć sama podatke koje treba. Makni amd samo da nemaš dolje taj crimson.
Pa neznam sta moze bit,velim ti da sam samo izvadio rx 480 iz racunala ali sam zaboravio deinstalirat drajvere i sve ostalo od amd-a,sve je ostalo...

Vedro
27-08-2017, 07:38
Pa aj stavi pa javi.

tenk
27-08-2017, 07:42
Pa aj stavi pa javi.
A nemogu jos...zanima me dali smijem ili ne,nvidia grafa na amd drajvere,moglo bi mi unistit graficku...

Vedro
27-08-2017, 07:58
Da

tenk
27-08-2017, 08:06
Da
Sta da? Pricekat cu jos nekog da napise sta treba,fag dugi valjda zna...

Vedro
27-08-2017, 08:07
Ma ništa, čekaj samo.

dugi
27-08-2017, 09:09
Instaliraj DDU i sa njime deinstaliraj AMD drivere. Nakon toga staviš nvidijine i gotovo.


http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

tenk
27-08-2017, 09:43
Instaliraj DDU i sa njime deinstaliraj AMD drivere. Nakon toga staviš nvidijine i gotovo.


http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html
I znaci butat ce mi sa gtx 1060? Nemoram instalirat ddu u safe modu?

Hexfire
27-08-2017, 10:23
Pa spoji monitor na matičnu ak se ne buta ovako. Ti ga isto kompliciraš u 3pm

tenk
27-08-2017, 10:35
Pa spoji monitor na matičnu ak se ne buta ovako. Ti ga isto kompliciraš u 3pm
Eeeee,bi da mogu...imam procesor star 10 godina,i7 875k,taj ti procesor nema integrirane grafike...

Hexfire
27-08-2017, 11:49
Šta matična nema grafički čip? Nije valjda da imaš 10 godina star procesor, a modernu matičnu.

tenk
27-08-2017, 11:56
Šta matična nema grafički čip? Nije valjda da imaš 10 godina star procesor, a modernu matičnu.
Ajde ne seri,o cemu uopce pises....imam gigabyte p55a ud3r maticnu i i7 875k procesor,jel sad jasnije,guglaj si socket lga1156,p55 maticnu i procesor...

Hexfire
27-08-2017, 12:17
Šta da guglam, pa valjda znaš dal ti matična ima priključak za GPU ili nema jebo te nesposobnog. Kupi si konzolu i fuck off jer za drugo i nisi.

Vedro
27-08-2017, 16:06
Izgorit će mu gpu na matičnoj ak spoji tako jer je instalirao amd grafičke drivere. Tako on misli.

Kostolomac
27-08-2017, 18:22
A nemogu jos...zanima me dali smijem ili ne,nvidia grafa na amd drajvere,moglo bi mi unistit graficku...
http://i0.kym-cdn.com/photos/images/facebook/000/754/474/e32.jpg

tenk
27-08-2017, 19:42
Šta da guglam, pa valjda znaš dal ti matična ima priključak za GPU ili nema jebo te nesposobnog. Kupi si konzolu i fuck off jer za drugo i nisi.
Pusi kurac,normalno da nema,jel ti kazem sta imam...od jednostavnog pitanja ali nitko nezna odgovor...samo su pretpostavke da ce mozda radit...

tenk
27-08-2017, 20:15
Izgorit će mu gpu na matičnoj ak spoji tako jer je instalirao amd grafičke drivere. Tako on misli.
Kod amda sve moguce,zapravo izbacila je i envidia jednom drajvere koji su przili kartice...

Vedro
27-08-2017, 20:25
Uštekaj jebenu karticu u ploču spoji na monitor i upali komp budaletino!!!
Trolat si došo

Vedro
27-08-2017, 20:32
Da ti kažem da ponovo staviš windows opet bi počeo srat i trolat jer ne znaš ni to napravit i ispalo bi da ovdje nitko nema pojma zato jer si ti nesposoban.
Ukurac mrzim trolove.

Vedro
27-08-2017, 20:42
Ak spržiš karticu sa drajverima pošalji je meni i kupit ću ti novu. Jel pošteno?

tenk
27-08-2017, 20:49
A jesi smijesan....ja cu ipak pokusat uci u safe mode i tamo deinstalirat drajvere,ako necu moci uci onda cu normalno i jos cu sa ddu...da to si u pravu,imam cesto problema sa instalacijom vindoza,tj. vise sa aktivacijom...

tenk
27-08-2017, 20:51
A kako imam 4mbit internet, instalacija svega vindoza,igara itd. je prava gnjavaza,a tele2 nema signala kao ni ostali...

Vedro
27-08-2017, 21:16
Jao koje komplikacije :)
Ja inače pregazim vindoze čim nešto ne valja. Trenutno imam nekih problema sa kompom jer mi se par puta pojavio plavi ekran u mjesec dana. Ne znam kaj je. Svašta sam prčkao, klokao grafu, proc, raznih bezveznih programa sa torenta instalirao, virusa... ko bi više znao šta je. Grafa mi je stara pol godine možda ali ploča ima već pet tak da mislim da je do toga. Psu je Antec 750W zapravo Seasonoc gold valjda staro 2 godine možda tak da ne vjerujem da je loše napajanje. Valjda ću kupit samo Ryzen 3 i B350 ploču i memoriju za to i 99 posto sam siguran da neće bit problema.

Obriši vindoze ak nisi siguran ne budi ljen. Tak ćeš bit najsigurniji da si sve dobro napravio.

Vedro
27-08-2017, 21:31
Davno je netko rekao ovdje da kada se stavlja druga grafa treba i win ponovo stavit. Mislim da sam ja imao davno problema s tim slučajem i nova instalacija je pomogla. Evo sad sam iskopao iz glave. Driver eror sam imao, isto sa amd na nvidiu sam prešao. Vidiš kak se čovjek sjeti samo mi se neda pisat.
Imaš garanciju ak se nešto desi grafi. Možeš eksperimentirat kolko hoćeš na taj način samo nemoj klokat i nema šanse da ti grafa izgori ili da ti ne uvaže garanciju.

Vedro
27-08-2017, 21:35
Guglaj na kraju krajeva kaj se dešava u programu nakon instalacije druge grafe.

tenk
28-08-2017, 08:52
Guglaj na kraju krajeva kaj se dešava u programu nakon instalacije druge grafe.
Ti si retardiran,necu se ponovno jebat sa instalacijom,taj komp mi nije u uporabi vec par mjeseci,a ni nece bit jos tako skoro,ovdje samo pitam jer sam zaboravio deinstalirat amd drajvere...
Dugi je fag valjda,on je samo reko ddu...

Kostolomac
28-08-2017, 16:27
Kada nije aktivna komponenta, nisu aktivni niti njeni driveri. Ako izvučeš AMD grafu i staviš Nvidiu, neće se aktivirati AMD-ovi driveri. Upališ komp normalno, pokreneš DDU, odabereš pokretanje u safe modu, očistiš AMD drivere, restartaš, i instaliraš Nvidia drivere. Koji kurac više.

Hexfire
28-08-2017, 18:00
I onda sve eksplodira

Kostolomac
28-08-2017, 19:19
Novi Big Beng.

tenk
28-08-2017, 19:48
Nabijem vas na malog...
Sori ali na pce jos jedna sa karlovackog polja mudrosti: vega je fail za one koji je ni nemogu kupit da i hoce...jebiga ne kuzim ovo...

marijanovic
28-08-2017, 20:00
Ja sam prerastao često reinstaliranje Windowsa. Čisti novi idu samo ako se mijenja brdo hardwarea. Zapravo, ako budu radili neću reinstalirati WIndowse ni pri prelasku na Ryzena (ili rabljenog Haswella, nijesam još odlučio - s haswellom bih zadržao ram koji imam).

Kostolomac
28-08-2017, 20:54
Pa ni ne treba ih reinstalirati. Samo se u Device Manageru pobrišu stari skriveni driveri.

Vedro
28-08-2017, 22:03
Ti si retardiran,necu se ponovno jebat sa instalacijom,taj komp mi nije u uporabi vec par mjeseci,a ni nece bit jos tako skoro,ovdje samo pitam jer sam zaboravio deinstalirat amd drajvere...
Dugi je fag valjda,on je samo reko ddu...

A ti si jebeni balavac pa kaj.

Vedro
29-08-2017, 02:41
Dijete kupilo novu grafu i sad se boji da nekaj ne potrga.

tenk
29-08-2017, 19:39
A ti si jebeni balavac pa kaj.

a ti si malo disleksičan ili kako se to već kaže...

Vedro
30-08-2017, 01:57
Naprotiv, dosta sam elokventan i jako brzo čitam, pogotovo takve trolove kao što si ti.

Vedro
30-08-2017, 02:04
A i to što je netko glup ovdje nije moj problem.

tenk
01-09-2017, 04:56
A je....kad smo vec kod disleksije ima jedan doktor sa pce,vozi cadavca i sa tim se ponosi i jos je disleksican na padeze i hrvatski jezik,kad mu napises da nezna hrvatski frajer se odmah zapjeni...

Vedro
01-09-2017, 17:10
A je a

Vedro
01-09-2017, 17:16
I da, čitao sam prije nego sam krenuo u prvi osnovne, moja draga majka me naučila.

tenk
01-09-2017, 17:24
A je a
Da,jesam priznao...skuzili smo svi,nemoras se hvalit i opravdavat,ali ocito si malo disleksican

Vedro
01-09-2017, 19:22
Po čemu zaključuješ da sam disleksičan?

tenk
02-09-2017, 16:57
Fora je u tome da se nekada u nvidijinim driverima ne upali full output dynamic range pa ga treba ručno promjeniti sa limited.
Je fag,pronašal sam u drajverima,sad je puni prikaz dok se pali i vrti ono sa biosom(memorija,diskovi itd.) ali kad uđem u bios(del) onda je opet smanjeni prikaz...tako da ne radi opet skroz isto kao ati/amd grafičke kartice koje imaju sve full...

dugi
02-09-2017, 17:37
Kod mene sve radi normalno, ne znam ja kaj tebe stalno mući sa tim kompom. Na tvom mjestu ja bi ga odavno šutnuo u kantu za smeće :D

Vedro
02-09-2017, 19:09
Tard dobio ban i nemože to uvalit nekomu, pa sad ovdje maltretira ljude sa svojim smećima.

tenk
02-09-2017, 19:46
Kod mene sve radi normalno, ne znam ja kaj tebe stalno mući sa tim kompom. Na tvom mjestu ja bi ga odavno šutnuo u kantu za smeće :D
samo kažem kako nvidia gtx 750 kod mene radi,nisam jako dugo bio na envidii,imao sam đifors 6600gt rabljenu koja je brzo krepala,od tada mislim samo ati i amd,od hd5850,do hd7950,rx 480...


Tard dobio ban i nemože to uvalit nekomu, pa sad ovdje maltretira ljude sa svojim smećima.
mama ti tard,šta nemogu uvalit nekome??...prodao sam obje grafičke od atija koje sam nedavno imao,hd 7950 i rx 480,kao i prije hd5850 itd. itd.,tardu...

tenk
02-09-2017, 20:06
i envidija grafe idu gore...
http://wccftech.com/nvidia-graphics-cards-see-price-increases-starting-month-due-memory-shortage/

Vedro
02-09-2017, 22:34
Jel ti sad jasno da si imbecil?

Vedro
03-09-2017, 04:16
Al kolko glup možeš bit da se hvališ kako prodaješ i koristiš pet kartica i onda dođeš sa pitanjem jel možeš stavit novu karticu u komp ak nisi maknuo stare drajvere. I prije svega uletiš u forum nazivajući ljude fegovima nakon čega ti ipak netko pruži savjet i na kraju ponovno bude izvrijeđan. Ban nakon onog prvog posta bi dobio od mene, al ajd neka malo gledamo kakvih budaletina ima po forumima.

tenk
03-09-2017, 09:04
Nisu fegovi nego fegetima iliti pederima ako cemo socnije,i sta tebe boli kurac sta ja pitam i kakvo je pitanje,ako neznas odgovor suti,ako znas onda odgovori...

Hexfire
03-09-2017, 09:06
Tak je tenk, nema glupih pitanja, samo glupih ljudi.

Vedro
03-09-2017, 09:40
Nisu fegovi nego fegetima iliti pederima ako cemo socnije,i sta tebe boli kurac sta ja pitam i kakvo je pitanje,ako neznas odgovor suti,ako znas onda odgovori...
Čitajući tvoja pitanja zaključujem da si retardiran.

tenk
03-09-2017, 09:58
Čitajući tvoja pitanja zaključujem da si retardiran.
Pa dobro,tvoja stvar,postujem

Vedro
03-09-2017, 10:01
Ma ništa, žao mi samo tolikog hardvera.

Vedro
03-09-2017, 10:04
Peace.

Kostolomac
03-09-2017, 11:36
Tak je tenk, nema glupih pitanja, samo glupih ljudi.
...koji pitaju pitanja.

grmljavina
25-09-2017, 09:16
Trebam savjet, koja od over dvije grafičke kartice je bolja, odnosno koju bi bi uzeli:

https://www.jeftinije.hr/Proizvod/8312964
https://www.jeftinije.hr/Proizvod/8454305

Ako nije problem da mi kažete i zašto. Hvala :)

Hexfire
25-09-2017, 12:40
MSI bez dileme. 100 kuna je jeftinija po ovome (ne računam Extreme Digital), nešto sitno je brža, a skoro sigurno je i samo hlađenje bolje odrađeno nego kod Asusa.

Bajdevej u ADM-u je 1250 kuna za gotovinu. Definitivno bih ju prije uzeo tamo nego u ova dva dućana koje si naveo.

tenk
25-09-2017, 16:47
Trebam savjet, koja od over dvije grafičke kartice je bolja, odnosno koju bi bi uzeli:

https://www.jeftinije.hr/Proizvod/8312964
https://www.jeftinije.hr/Proizvod/8454305

Ako nije problem da mi kažete i zašto. Hvala :)

to prema slici je asus strix a asus strix je definitivno najbolja od svih gtx 1050ti,u rangu sa njom su još msi 1050ti gaming x i gaming x oc...

https://www.adm.hr/graficka-kartica-asus-strix-gtx1050ti-4g-gaming-4gb-gddr5-1392mhz7008mhz/62768ADM/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.svijet-medija.hr/art/graficka-kartica-msi-geforce-gtx-1050ti-gaming-x-4gb-gddr5/81802?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

najbolji hladnjaci,uglavnom najtiši,vidiš da su i poniklani...gaming x ima i dodatni 6-pin utor za napajanje makar troši nešto ispod 75w...
uglavnom kako je to 1050ti i nebitno je da li ima jedan ili dva ventilatora,razlike su nikakve ili nebitne,taktovi su kod svih gtx 1050ti gotovo isti ili slični,zgarijavanje isto jako slično,buka isto,jako dobro i tiho hladi i jedan ventilator...zato je preporuka da si kupiš ovu:

https://www.mall.hr/graficke-kartice/asus-graficka-kartica-phoenix-gtx-1050-ti-4gb-gddr5-pci-e-30?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Hexfire
26-09-2017, 09:58
Doslovno nikad u povijesti nije nešto od Asusa bilo najbolje u klasi. To je proizvođač niske/srednje klase. Ko Genius kod periferije.

tenk
26-09-2017, 19:56
Doslovno nikad u povijesti nije nešto od Asusa bilo najbolje u klasi. To je proizvođač niske/srednje klase. Ko Genius kod periferije.
Pusi kurac,znam da me namjerno provociras i jebi si mater

Vedro
26-09-2017, 22:31
Ej, bok kaj ima? :rolleyes:

Hexfire
27-09-2017, 11:20
Pusi kurac,znam da me namjerno provociras i jebi si mater
Istina nekad boli, ali najbolje je suočiti se s njom.

tenk
27-09-2017, 12:54
Istina nekad boli, ali najbolje je suočiti se s njom.
Jebi si mater tko god da jesi,mogu ja ponovit vise puta ako ti nije dosta

Kostolomac
27-09-2017, 13:34
tenkre

Hexfire
27-09-2017, 17:45
No no, lakše malo. Da tvoj stari nije koristio Asusove kondome ne bi te ni bilo.

tenk
29-09-2017, 17:11
Ima na pce jedna picka,najbolja kuvarica pce foruma,jednom prilikom se hvalila kako joj je sused dao jabuke ili tako nesto,ali nije napisala jel susedu dala picke

Hexfire
29-09-2017, 17:24
Kad netko veli da je dobio nešto od Applea ne misli na voće

tenk
29-09-2017, 19:54
Kad netko veli da je dobio nešto od Applea ne misli na voće
Dobra dobra

tenk
30-09-2017, 04:48
Inace neznam jel ta picka dobra ili nije ali opet picka je picka,ti si zagorac jel tako,bistra i ta podrucja,nebi ti zagorac dao nista besplatno pa ni jabuke,tamo su vecinom sve crveni komunjare esdepeovci i sepire se sa petokrakama,pogotovo oni stariji partizancine...

Hexfire
30-09-2017, 17:33
Nema džabe ni u stare babe

tenk
01-10-2017, 20:14
Nema džabe ni u stare babe
Kako god al nek si jebu mater koliko god ih ima

Karlo_from_Bjelovar2
03-10-2017, 10:16
https://www.youtube.com/watch?v=g7a-omF-oMA&list=PLSBBUE_g6lgUuUkjlwGudnO0zd9TEV0ms&index=52

ja msm da tenk ni nema nikakvu karticu.

tenk
06-10-2017, 17:24
Neznam kakvu karticu i sta ti to znaci...
Onom seratoru i trolu sa pce riknula gtx 1080,a neki dan se hvalio kako je to evga i kako je to kvaliteta sa pomno prebranim i biranim cipovima

tenk
15-10-2017, 10:18
instaliral sam karticu,dobio sam lošiju hynix memoriju umjesto samsungove

tenk
15-10-2017, 10:36
i asic quality su maknuli iz gpu-z,uopće nema te informacije...

tenk
15-10-2017, 11:05
a starija verzija 0.8.5. mi pokazuje 60.2% asic quality,katastrofa ako je toliko,ta envidia je baš smećarska firma,pa amd su 10x kvalitetnije grafičke,i onda još netko kaže,tj. zatucani envidia fanboji kako su envidie gtx 10XX super,je,sad vidim sam kad imam jednu kako su super...amd sve imaju većinom 70+ asic quality

Kostolomac
15-10-2017, 12:24
Ne treba im visok asic quality kad im kartice ionako malo troše.

tenk
15-10-2017, 12:33
Ne treba im visok asic quality kad im kartice ionako malo troše.
da,manje troše ali zašto u najnovijoj verziji gpu-za nema asic quality?
imam skor u superposition sličan rx 480,budem stavio ovdje,nešto malo veći,ali imam lošiju hynix memoriju za razliku od rx 480 koja ima samsung memoriju,i još imam 5gb manje memorije,sve je na strani rx 480 osim nešto manje potrošnje i grijanja,i cijene

tenk
15-10-2017, 12:44
evo skor,nije loše,fora je u tome kaj mi busta sve do 1974Mhz koliko barem piše dok vrti benchmark i ne pada ispod 1900MHz,to je praktički jako blizu 2ghz,to amd može samo sanjat...
https://imgur.com/a/MyY9R

tenk
15-10-2017, 12:53
uglavnom šišam sve fegete koji imaju rajzena 1600 i gtx 970 sa pce,jedan feget ima rajzena 1600 i gtx 1060 ali 6gb i on ima oko 9k skor,8888 točnije,tu sam blizu,neznam koliko gtx 1060 6gb daje više od 3gb verzije,uglavnom tu sam negdje sa rajzenima 1600 kad imamo iste gpuove

Vedro
15-10-2017, 12:56
Imam taj benč od kad je izašao, dobar je za ispušit koju cigaru. Evo moj rez

https://imgur.com/a/3eOYo

Vedro
15-10-2017, 13:59
Je li može netko ovdje sa foruma reć u čemu je problem?


https://www.youtube.com/watch?v=VAzNBtCiFws

tenk
15-10-2017, 15:04
Je li može netko ovdje sa foruma reć u čemu je problem?


https://www.youtube.com/watch?v=VAzNBtCiFws
haha,zanimljivo...pa jel probal stavit drugu memoriju,napajanje? stariju bios verziju na matičnu???
ali mogu mu i ja odgovorit,to zato kaj je envidia i intel fanboj,to amd odmah prepozna i onda ga namjerno sjebe :D

dugi
15-10-2017, 15:10
Slabi su vam to kompovi, moj pentium G4560 za 470 kn tjera tu klasu grafe bolje, i to puno bolje :cool:

http://forum.pcplay.hr/attachment.php?attachmentid=827&stc=1

Kostolomac
15-10-2017, 15:12
da,manje troše ali zašto u najnovijoj verziji gpu-za nema asic quality?
http://gpuz.techpowerup.com/17/10/15/9k7.png

dugi
15-10-2017, 15:13
https://preview.ibb.co/h7gFam/Screen_Shot_10_15_17_at_04_09_PM.png (https://ibb.co/fROiT6)

tenk
15-10-2017, 15:13
Slabi su vam to kompovi, moj pentium G4560 za 470 kn tjera tu klasu grafe bolje, i to puno bolje :cool:

http://forum.pcplay.hr/attachment.php?attachmentid=827&stc=1

ništa ti se ne vidi,daj stavi veću sliku da vidim koji gpu i procesor...moguće ako ti je na 5GHz,ništa čudno

tenk
15-10-2017, 15:14
http://gpuz.techpowerup.com/17/10/15/9k7.png

amd očito ima,ali nvidia gtx 10XX serija nema,ja nemam taj podatak za asic

dugi
15-10-2017, 15:16
LOL, na 3500 mhza

https://preview.ibb.co/h7gFam/Screen_Shot_10_15_17_at_04_09_PM.png (https://ibb.co/fROiT6)

tenk
15-10-2017, 15:19
na 3.5ghz nije sigurno,te brojke su tu bezveze,i kao prvo ti imaš gtx 1060 sa 6gb a ne 3 ko ja

dugi
15-10-2017, 15:20
kak misliš nije sigurno? prouči materiju, pentium G4560 se ni nemože klokati. Znači radi na 3500 kako i pokazuju brojke. Tvoj stari i7 je za staro željezo :cool:

tenk
15-10-2017, 15:26
kak misliš nije sigurno? prouči materiju, pentium G4560 se ni nemože klokati. Znači radi na 3500 kako i pokazuju brojke. Tvoj stari i7 je za staro željezo :cool:
sad mi nema asic quality niti na gtx 750 a znam da je prije bio podatak,ima nešto preko 80%,to znam sigurno,koji sad kurac je to?
da imaš gtx 1060 3gb onda bi bilo usporedivo...onda je dobar taj pentijum

tenk
17-10-2017, 09:58
Je li može netko ovdje sa foruma reć u čemu je problem?


https://www.youtube.com/watch?v=VAzNBtCiFws

Ovdje valjda nema brke seronje? On je veliki rajzen ekspert i sigurno bi znao pomoci džej ziju

W3DR4N
17-10-2017, 16:36
Ti tenk imaš baš žešćih kompleksa lol.

W3DR4N
17-10-2017, 16:37
Ovaj gore vrti benchmark na medium. Koji k.

Karlo_from_Bjelovar2
18-10-2017, 11:23
tenk, koji je breakpoint asica da fps pocne padat u igrama

Karlo_from_Bjelovar2
18-10-2017, 11:25
tenk flathead hardwarea

tenk
18-10-2017, 17:22
tenk, koji je breakpoint asica da fps pocne padat u igrama

Sigurno utjece,isto kao sta je samsung memorija bolja od hynixa,manje latencije izmedu fpsa,bas sam se nadal da cu dobit samsung gddr5 ali nista

tenk
19-10-2017, 17:27
Fegeti,koliko se daju ocat gtx 1060 3gb....gpu i memorija?
Imam ovu:
https://www.zotac.com/us/product/graphics_card/zotac-geforce-gtx-1060-3gb-amp-edition#spec

Na unigine superposition mi ide boost na cak 1900 i nesto,barem tak pise...nemam iskustva sa envidiama,jel se dira napon ili ne? I ovo mi je default dosta ali me zanima koliko idu obicno?

Kostolomac
19-10-2017, 17:53
Bo.

tenk
19-10-2017, 22:10
Jedan feget sa pce je stavil superposition sa zotakicom gtx 1060 3gb ali neznam tocni model i procesorom i5 6500 ali neznam na koliko ghz i imam veci skor od njegovog,ne puno ali je veci....tako da dugi sere da svojim pentijumom....

tenk
20-10-2017, 11:16
frajer izgleda ima istu zotakicu amp 3gb,napravil je oc na +150MHz i memorija na 4400 i dobio je skoro 9k...i još kaže da mu je gpu usage dosta vremena bio na 97-98,znači mogući botlnek procesora i5 6500...a meni na i7 875k nikakav botlnek,grafička stalno na 99 ili 100%

tenk
20-10-2017, 20:20
Njemu isto nitko ne odgovara tamo,ocito jako malo ljudi ima gtx 1060 3gb,svi imaju jace gtx 1070 ili 1080 ti,ili slabije gtx 1050ti...

Hexfire
20-10-2017, 20:38
Njemu isto nitko ne odgovara tamo

Podsjeća me na nekog

tenk
20-10-2017, 22:30
Podsjeća me na nekog

a je,ali on ne zove ljude fegetima pa mu opet nitko ne odgovara

tenk
22-10-2017, 18:48
ovaj novi windows ništa nije donio veće performanse,razlika par bodova,točnije 3 u unigine superposition

tenk
13-12-2017, 14:23
jel netko zna objasnit zašto mi je AVG GPU Load samo 57%?...to je situacija u igrici BF1,je da igram sve na LOW ali samo da imam čim više fps-ova za 144Hz...zašto grafička ili igra ne iskorištava pun potencijal gpu-a? To radi slabijeg procesora ili šta? Jer za BF1 je preporuka čim jači cpu,jako je ovisna o cpu...a nije riječ o botlneku jer ovaj i7 875k sigurno je dovoljan za 1060 3gb...da imam gtx 1080 onda bi bio botlnek ali ovako sigurno nije...ovako ispada da je grafička neiskorištena u igri i da je cpu puno bitniji...prema tome da imam i gtx1080ti opet nebi mogao dobit 144fps-a kad igrica ne iskorištava ni pun potencijal gtx 1060
evo slikica gpu-z
https://postimg.org/image/e2fbbw4ed/

marijanovic
13-12-2017, 22:15
Na tako niskim detaljima taj procesor ti je drastičan bottleneck u toj igri. Pa to i sam vidiš. Povećaj detalje i prati fps i zauzeće, primjetiti ćeš isti (ili neznatno manji) fps a veće zauzeće grafičke. Hoćeš više FPS na niskim detaljima, nabavi jači procesor.


Since I've seen some misinformation about bottlenecking floating around here in the recent few days, let me explain how a CPU (processor) bottlenecks a GPU (graphics card). The CPU is the component that prepares frames for the GPU.
Preparing frames means the CPU is the component that tells where each object on a frame is. You can relate to this as "game objects" and "physics".
The GPU takes a frame made by the CPU and adds graphics to it (polygons, textures, colors, shadows, shading, illumination and other details) which we will call frame rendering.
the GPU renders the frame created by the CPU and outputs it to the buffer from which the monitor/display takes frames.
The objects and physics determine the CPU requirements. This is why open-world games like Assassins Creed Origins or GTA V require a strong CPU (the amount of objects is enormous).
The resolution, texture quality, mesh quality and other details determine the GPU requirements. Meaning - nicer games are harder to run, higher resolutions and details are harder to run.
If a CPU can prepare 50 frames in a second (50fps) in a certain X game with certain objects but the GPU can render 100 frames on the graphical settings the X game uses, the GPU gets used only about 50% of the time since it has to wait for frames.
This "waiting" of the GPU to get frames prepared by the CPU is called CPU-GPU bottlenecking.
A GPU does not prepare anything for the CPU so there's nothing a CPU should wait to get from a GPU - there's no GPU bottlenecking a CPU.
A GPU can't bottleneck a CPU.
A monitor can not bottleneck a GPU since the GPU does not wait for anything from the monitor.
A CPU does not need to be at 100% usage to bottleneck a GPU. That depends purely on how a game/application uses the CPU. A CPU can be at 30% but still bottleneck a GPU (but, in that case, it's the fault of the game, application or API).
Increasing the display resolution does not affect a bottleneck, it simply increases the load on the GPU so that it decreases the difference between the number of frames the CPU can prepare and the number of frames the GPU can render.
A CPU that bottlenecks a GPU at 1080p might not bottleneck it on 4K.
If your GPU has no problems running at 100% usage with your CPU in the games you play, there is a high chance that you can upgrade your GPU and have even better performance (unless your CPU runs at 100% load).

If I remember anything more, I will write. #bottleneck (https://www.gamingtribe.com/discussions/#bottleneck) #cpu (https://www.gamingtribe.com/discussions/#cpu) #gpu (https://www.gamingtribe.com/discussions/#gpu) #hardware (https://www.gamingtribe.com/discussions/#hardware)
Edit: Do not use the website thebottlenecker.com (https://www.gamingtribe.com/away.php?l=http%3A%2F%2Fthebottlenecker.com%2F&o=13194140640008) - whoever made it does not understand bottlenecking. It claims a GPU can bottleneck a CPU and such stupidities.

tenk
14-12-2017, 09:08
Na tako niskim detaljima taj procesor ti je drastičan bottleneck u toj igri. Pa to i sam vidiš. Povećaj detalje i prati fps i zauzeće, primjetiti ćeš isti (ili neznatno manji) fps a veće zauzeće grafičke. Hoćeš više FPS na niskim detaljima, nabavi jači procesor.
nemoguće,to je do neoptimiziranosti igre ili do sabotaže samog intela,meni 1/3 grafičke zjapi prazna umjesto da proizvodi još više fps-ova na pazi low detaljima kojima bi cilj trebao bit da povećavaju fps a ne smanjuju...
cpu-ovi su postali najjuže grlo sistema,tj. najjslabija karika cijelog sistema,vidiš da ti ni jedan 8700k nije dovoljan za pravi gaming jer opet ne iskorištava sve grafičke,diskove,memorije itd. kako treba,nema ničeg novog u cpu-ovima,samo recikliraju i optimiziraju ili sam cpu ili aplikacije,nema nikakvog drastičnog pomaka na bolje...
sad sam pojačal još više napon proca,PCH core voltage sam još više dignul na 1.18V i povećal sam i napon memorije na 1.75V...sad bi trebalo bit nešto bolje...

tenk
14-12-2017, 11:20
nemoguće,to je do neoptimiziranosti igre ili do sabotaže samog intela,meni 1/3 grafičke zjapi prazna umjesto da proizvodi još više fps-ova na pazi low detaljima kojima bi cilj trebao bit da povećavaju fps a ne smanjuju...
cpu-ovi su postali najjuže grlo sistema,tj. najjslabija karika cijelog sistema,vidiš da ti ni jedan 8700k nije dovoljan za pravi gaming jer opet ne iskorištava sve grafičke,diskove,memorije itd. kako treba,nema ničeg novog u cpu-ovima,samo recikliraju i optimiziraju ili sam cpu ili aplikacije,nema nikakvog drastičnog pomaka na bolje...
sad sam pojačal još više napon proca,PCH core voltage sam još više dignul na 1.18V i povećal sam i napon memorije na 1.75V...sad bi trebalo bit nešto bolje...
ništa,i dalje isto...najviše mrzim kad ja u bf1 u enemija ispucam 2-3 komada metaka a hit mark uopće ne dobivam a on me nakraju smakne,to ne kužim zašto se ponekad događa,valjda je to zbog pinga od tog igrača kojemu kasni...

Kostolomac
14-12-2017, 13:48
nemoguće,to je do neoptimiziranosti igre ili do sabotaže samog intela,meni 1/3 grafičke zjapi prazna umjesto da proizvodi još više fps-ova na pazi low detaljima kojima bi cilj trebao bit da povećavaju fps a ne smanjuju...
Razumiješ li da se baš tom metodom i otkriva cpu bottleneck? Grafička se što više rastereti, a cpu optereti. Onda se vidi koliko je sličica cpu u stanju ispljuvati grafičkoj za obradu. Imaš 7 godina star procesor, ne znam što se čudiš.

marijanovic
14-12-2017, 14:07
ništa,i dalje isto...najviše mrzim kad ja u bf1 u enemija ispucam 2-3 komada metaka a hit mark uopće ne dobivam a on me nakraju smakne,to ne kužim zašto se ponekad događa,valjda je to zbog pinga od tog igrača kojemu kasni...
To što ti se događa da se pogodci ne registriraju, to je čest problem nas u Hrvatskoj. Jednostavno ti se javlja kašnjenje tvojih paketa ka serveru, možda čak i po sekundu-dvije.
Odi na dslreports.com/speedtest i provrti test. Prati ono što nazivaju bufferbloatom i prouči rezultat. Začuditi ćeš se kada vidiš da ti na momente paketi mogu kasniti i više od sekunde.
Zamisli, igraš, pujcaš, tvoji metci do servera dolaze tek sekundu ili dvije kasnije, tamo gdje server registrira neprijatelja više nema i fulaš.


Razumiješ li da se baš tom metodom i otkriva cpu bottleneck? Grafička se što više rastereti, a cpu optereti. Onda se vidi koliko je sličica cpu u stanju ispljuvati grafičkoj za obradu. Imaš 7 godina star procesor, ne znam što se čudiš.
Čudi se ko kokoš jajetu.

tenk
14-12-2017, 19:54
Izgleda da vise necu imat proc star 7 godina...sjebal sam maticnu,nikako ne prepoznaje ram,pisti ono da nisu umetnuti....
Imam rezervnu plocu i stavil sam nju ali koju god memoriju da stavim nece butat windowse,pokrene se sistem ali ekran je stalno crn,sve sam probal...izvadio bateriju,klir cmos,maticna ima na sebi tipke reset,power i mem ok tipku,nju sam drzao nekoliko sekundi,onda pocne blicat da bi na kraju opet svijetlila stalno crveno...takoder ima na sebi i prekidac za oc memorije,i tipku za klir cmos....sve sam probao ali i dalje crn ekran,samo ventilatori vrte...POMAGAJTE ako znate sta da jos probam....
Ta maticna je asus p7p55d-e evo,prvi puta sam je stavil i neznam nista o njoj...kupljena je za rezervu preko oglasa...

tenk
14-12-2017, 20:23
Nece butat nista,pokrenu se samo ventilatori od kucista i procesora i to je sve...nema nikakvog bipa ni sa spikera...ta lampica za memoriju mem ok svijetli crveno....

tenk
14-12-2017, 20:41
Ta maticna ima puno verzija BIOSA,moguce da je ostala na nekoj staroj verziji i sada neprepozna niti ram,mozda niti procesor itd....katastrofa sta sam napravil,isal budala prckat i onda i mijenjat pastu i nakraju unistil cijeli komp...sad nemam nista...

tenk
14-12-2017, 21:47
I ako nema popravka,a cini mi se da je gotovo daj mi prepoeucite koju maticnu i procesor da kupim ali najjeftinije u ovoj trgovini www.comel.hr
Memoriju imam ddr3 1866mhz kingston hiperx fjuri mislim da je tako nesto....ako je ispravna,dakle ona bi trebala pasat na maticnu,jos imam zvucnu asus xonar dg,treba mi komp pa samo da ga nekako osposobim...windowsi su na ssdu sandisk win 10 home...ako jos kaj treba pitajte...

marijanovic
14-12-2017, 21:57
Katastrofa trgovina, ne nađem ništa dostupno a da paše DDR3.

Što si radio da si ploču/proc smrdao?

tenk
15-12-2017, 03:56
Katastrofa trgovina, ne nađem ništa dostupno a da paše DDR3.

Što si radio da si ploču/proc smrdao?

A valjda sam mehanicki nesto ostetil,procesor ili maticnu kad sam skidal hladnjak a i palo mi je par puta na maticnu ....sto puta sam skinul memoriju i utaknul ali nista,stalno dobivam onaj dugi isprekidani zvuk sta upucuje na to da memorija nije pravilno umetnuta,to za ovu original gigabyte p55aud3r plocu....ova druga maticna asus isto ne radi,ona nedaje nikakav zvuk,samo vrti ventilatore i to je sve....
Sta bas nista nema da pasu rami 1866mhz? Mozda sam i njih ostetil....nemam pojma....

tenk
15-12-2017, 03:58
Dosta puta sam do sad to radil ali sad sam ocito nesto skroz unistil i vise ne radi nikako....

tenk
15-12-2017, 04:21
Daj vidi ovdje jel ima sta?
https://megastore.hr
Oni su isto u karlovcu....
Ako nema onda cu morar uzet najjeftiniji ddr4 ram ,1151 maticnu i procesor....

Vedro
15-12-2017, 11:23
Kućište je preživjelo, sreća.

marijanovic
15-12-2017, 11:24
Koliki ti je uopće budžet?

tenk
15-12-2017, 13:26
Koliki ti je uopće budžet?
kućište je isto u kurcu lagano,sto puta skidaj i stavljaj grafičku i probavaj...

vratil sam staru matičnu i stavil rezervni procesor i5 760 i radi,nema greške memorije...neznam šta me jučr jebalo,da nije riknul i7 875k? Ali to bi bio drugačiji bip....nije meni prvi puta da memorija ne sjedne ali jučer sam je sto puta izvadio i stavio i ništa...danas sa ovim i5 760 procom radi...

budžet mi je skroz minimalan,to sam ti već reko,čitaj malo i ne pitaj nepotrebna pitanja,ako znaš pomogni i malo brže odgovaraj,nešto najjeftinije da prima ramove od 1866MHz ddr3 1.5V čini mi se,kingston ovakvi crveni:
da i rame mogu iskoristit a ne ih bacat kad ih već imam...to ionako nitko neće kupit...
https://www.hyperxgaming.com/en/memory/savage-ddr3

za ovaj procesor nemam pojma koji su mu naponi potrebni,stavil sam mu 1.28V i buta sa tim na 4GHz ali neznam jel stabilno...pored ovog isto piše ES,očito je i ovo inženjerski primjerak kao i i7 875k....to sam isto kupil preko oglasa,onu matičnu asusicu očito mogu bacit u smeće...

marijanovic
15-12-2017, 14:19
Jel ti sada radi komp? Ako radi, onda nabavi Xeon 4C/8T što ti paše na ploču, ima ih jeftinih na eBayu i sličnim stranicama.

Minimalni budžet za procesor i matičnu, dakle oko 2500 Kn?

marijanovic
15-12-2017, 14:21
KOŠARICA FUTURA IT
1 x Gigabyte GA-970A-DS3P FX, AM3+
1 x AMD FX-Series X8 8350 AM3 Box CPU
Ukupno: 1.526,00 kn

Bez brige, sada te samo zafrkavam.

tenk
15-12-2017, 14:49
Jel ti sada radi komp? Ako radi, onda nabavi Xeon 4C/8T što ti paše na ploču, ima ih jeftinih na eBayu i sličnim stranicama.

Minimalni budžet za procesor i matičnu, dakle oko 2500 Kn?
sad radi da ali mi sad više ne radi skenerr,nemogu ga nikako osposobit,nešto kao sa drjaverima a uopće ih nemože instalirat,niti windows niti ručno....katastroga...imam taj i5 760...zašto xeon? nekužim
nisam bio jasan,minimum,dakle najjeftinija matična i najjeftiniji proc koji se može kupit a da na njega ide ona memorija 1866MHz...dakle može i ploča za 200kn i procesor za 200kn ako ima...

tenk
15-12-2017, 16:20
KOŠARICA FUTURA IT
1 x Gigabyte GA-970A-DS3P FX, AM3+
1 x AMD FX-Series X8 8350 AM3 Box CPU
Ukupno: 1.526,00 kn

Bez brige, sada te samo zafrkavam.
nemoj me zajebavat jer ću te izvrijeđat ovdje,osobno te već jesam jako,niti na jedno pitanje neznaš odgovor i rijetko se ovdje prijavljuješ,jel se ne kužiš u 1156 ili šta? zašto si mi tamo rekao da kupim nekog xeona? i onda me pitaš gluposti kako si smrdao matičnu ili procesor,eto tako,lijepo sam ih smrdao...
taj fx zapravo i nije loše,šta fali tom procesoru?,ništa,osim kaj ga samo treba valjda dobro hladit i kaj puno troši ali inače se može mjerit sa intelima kao 6700k i 7700k jel tako,barem šta se tiče igrica...

Hexfire
15-12-2017, 16:52
Odi na Pcexpert pitaj za savjet

tenk
15-12-2017, 17:17
To što ti se događa da se pogodci ne registriraju, to je čest problem nas u Hrvatskoj. Jednostavno ti se javlja kašnjenje tvojih paketa ka serveru, možda čak i po sekundu-dvije.
Odi na dslreports.com/speedtest i provrti test. Prati ono što nazivaju bufferbloatom i prouči rezultat. Začuditi ćeš se kada vidiš da ti na momente paketi mogu kasniti i više od sekunde.
Zamisli, igraš, pujcaš, tvoji metci do servera dolaze tek sekundu ili dvije kasnije, tamo gdje server registrira neprijatelja više nema i fulaš.


Čudi se ko kokoš jajetu.
isprobao,taj bufebloat mi ide jako visoko,do ibera,do 400ms dođe...

tenk
15-12-2017, 18:25
Odi na Pcexpert pitaj za savjet
Tamo nemogu i necu i odma bi me skuzili...zna ovaj marijanovic samo se preserava...

tenk
15-12-2017, 18:28
Ovaj i5 760 ide izgleda na 4ghz sa 1.28125V,nije se srusil BF1 a on optereti jako proc....moguce da bi i sa manjim naponom islo...

marijanovic
15-12-2017, 22:16
Tenk, zabavljaš me. FX da može parirati relativno modernim i7 u igrama... :rotfl:
Ne, ne može, jedva parira prastarom i5 2500k ili još starijem i7 860.

Xeona zato što su jeftini, a u biti su i7 bez grafičkog čipa.
https://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=&_fsrp=1&_sop=15&Socket%2520Type=LGA%25201156%252FSocket%2520H&_osacat=164&Processor%2520Type=Xeon&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xxeon+1156 .TRS0&_nkw=xeon+1156&_sacat=164
Ono, dobiješ i7 kakav si imao, samo što ti umjesto i7 piše Xeon.
Tvrdio si da ti je taj i7 dovoljan za grafičku, pa isti takav Xeaon bi isto morao biti.

Krivo clockaš.

Ako imaš vDSL, probaj NetLimiterom ograničiti brzine pa onda testiraj bufferbloat. Ja uspijem normalizirati stanje koristeći 4Mbps/2Mbps (bufferbloat "B" po testu, 60-70 ms) i onda likovi u igri fino padaju.
Koristim te granice samo dok igram.

tenk
15-12-2017, 22:25
Tenk, zabavljaš me. FX da može parirati relativno modernim i7 u igrama... :rotfl:
Ne, ne može, jedva parira prastarom i5 2500k ili još starijem i7 860.

Xeona zato što su jeftini, a u biti su i7 bez grafičkog čipa.
https://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=&_fsrp=1&_sop=15&Socket%2520Type=LGA%25201156%252FSocket%2520H&_osacat=164&Processor%2520Type=Xeon&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xxeon+1156 .TRS0&_nkw=xeon+1156&_sacat=164
Ono, dobiješ i7 kakav si imao, samo što ti umjesto i7 piše Xeon.
Tvrdio si da ti je taj i7 dovoljan za grafičku, pa isti takav Xeaon bi isto morao biti.

Krivo clockaš.

Ako imaš vDSL, probaj NetLimiterom ograničiti brzine pa onda testiraj bufferbloat. Ja uspijem normalizirati stanje koristeći 4Mbps/2Mbps (bufferbloat "B" po testu, 60-70 ms) i onda likovi u igri fino padaju.
Koristim te granice samo dok igram.

šta krivo klokam? nemam vdsl,običan adsl 4mbit i 0.5upload....
ti kseoni su jeftini i morat ću nabavit par komada...kako misliš nemaju grafički čip,pa ni i7 875k i i5 760 nemaju grafički čip...

marijanovic
16-12-2017, 00:59
Pa, znaš da se kloka postepeno a ne odmah u sridu.

Adsl 4Mbps? Ne plaća ti se Turbo tih 10 Kn ili si na 5 Km od centrale pa se trebaš preseliti?

Zaboravio sam da generacije prije Sandya Bridgea nisu imale ugrađen GPU. Vrijeme leti.

tenk
16-12-2017, 09:20
Pa, znaš da se kloka postepeno a ne odmah u sridu.

Adsl 4Mbps? Ne plaća ti se Turbo tih 10 Kn ili si na 5 Km od centrale pa se trebaš preseliti?

Zaboravio sam da generacije prije Sandya Bridgea nisu imale ugrađen GPU. Vrijeme leti.

neznam,ko će to klokat postepeno...probat ću još spustit napon malo...isto ko i za grafičke kad neko kaže kloka se po 10MHz ili slično,nafrljiš koliko ide i onda eventualno spustaš po 10MHz...šta fantaziraš...
5km od centrale,već sam ih pitao jel može,vele nemože više ni mrvica,možda i može malo ali onda bi dollazilo do pucanja veze...
tako je,nema gpu-a,koje je onda razllika između tik kseona neznam...ovi su valjda kao poslovni procesori,,ali mislim da su slabiji od ovih pravih...

tenk
16-12-2017, 09:49
spustio na 1,26V i ne ruši se,barem prilikom skeniranja sistema,a to na trenutke optereti sve 4 jezgre na 100%...neću ga mučit sa linx kao bivši i5 750...ali ovo je jebeni primjerak procesora da mu treba tako malo napona...obično za 4GHz traže preko 1.30V pa na više...ovaj bi pod ln2 išal na 5GHz sigurno,samo više...

tenk
16-12-2017, 20:45
Tenk, zabavljaš me. FX da može parirati relativno modernim i7 u igrama... :rotfl:
Ne, ne može, jedva parira prastarom i5 2500k ili još starijem i7 860.

Xeona zato što su jeftini, a u biti su i7 bez grafičkog čipa.
https://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=&_fsrp=1&_sop=15&Socket%2520Type=LGA%25201156%252FSocket%2520H&_osacat=164&Processor%2520Type=Xeon&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xxeon+1156 .TRS0&_nkw=xeon+1156&_sacat=164
Ono, dobiješ i7 kakav si imao, samo što ti umjesto i7 piše Xeon.
Tvrdio si da ti je taj i7 dovoljan za grafičku, pa isti takav Xeaon bi isto morao biti.

Krivo clockaš.

Ako imaš vDSL, probaj NetLimiterom ograničiti brzine pa onda testiraj bufferbloat. Ja uspijem normalizirati stanje koristeći 4Mbps/2Mbps (bufferbloat "B" po testu, 60-70 ms) i onda likovi u igri fino padaju.
Koristim te granice samo dok igram.

https://valid.x86.fr/records.html
amdovi drže vrh šta se tiče kloka...ovaj tvoj 8350 drži rekord...

marijanovic
16-12-2017, 23:33
Ajd nađi mi nekoga tko gejma s FX-om na tekućem dušiku i ili primjerak koji je potpujno stabilan na preko 5 GHz na vodi. Nema.

tenk
23-12-2017, 11:14
šta ovaj drug feget izaziva flejm na nvidia forumu,frajer valjda opravdava kupnju svoje grafičke illi šta...a iduće godine kad mu je nvidia drajverski i svakako sjebe(jer treba prodat gtx 2080) kaj će onda izmislit i opravdat se za kupnju gtx 2080,moj kurac će mu metro ić na ultra ako bude prava dx12 igra(šta vjerojatno neće jer nvidia drži proizvođače u šakama i ucjenjuje da ne rade prave dx12 igre)....činjenica je da envidija saksa i puši dobrano u dx12 i da je amd superiornija grafička a to šta nema jako punih pravih dx12 igara kakve to veze ima...koji idiot...frajer ima kao dx12 grafičku(svi znamo da envidia gtx 1000 serija nema pravi dx12 i da je to ustvari jedino dx11 grafička) i windowse 10 a igrice na kompu igra u dx11...lol...

tenk
01-01-2018, 21:51
jebali mater svoju mrtvu,ovi na pce su starno retardirani i gamad

tenk
11-01-2018, 10:09
Tenk, zabavljaš me. FX da može parirati relativno modernim i7 u igrama... :rotfl:
Ne, ne može, jedva parira prastarom i5 2500k ili još starijem i7 860.

Xeona zato što su jeftini, a u biti su i7 bez grafičkog čipa.
https://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=&_fsrp=1&_sop=15&Socket%2520Type=LGA%25201156%252FSocket%2520H&_osacat=164&Processor%2520Type=Xeon&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xxeon+1156 .TRS0&_nkw=xeon+1156&_sacat=164
Ono, dobiješ i7 kakav si imao, samo što ti umjesto i7 piše Xeon.
Tvrdio si da ti je taj i7 dovoljan za grafičku, pa isti takav Xeaon bi isto morao biti.

Krivo clockaš.

Ako imaš vDSL, probaj NetLimiterom ograničiti brzine pa onda testiraj bufferbloat. Ja uspijem normalizirati stanje koristeći 4Mbps/2Mbps (bufferbloat "B" po testu, 60-70 ms) i onda likovi u igri fino padaju.
Koristim te granice samo dok igram.

kupil sam i xeona,ovog:
https://www.ebay.com/itm/New-Intel-Xeon-X3430-2-4GHz-8MB-QPI-4-8GT-s-SLBLJ-1156-Desktop-Processor/122892614397?hash=item1c9cf87afd:g:BcUAAOSwJtdaS6m A