PDA

Pogledaj cijelu verziju : Brexit



Lord Ragnarok
24-06-2016, 09:37
GG?

uk izlazi iz eu.
skotska najavila da ce traziti neovisnost ako se ovo desi.

briem da bi i wales mogo isto to.
rip uk?

dugi
24-06-2016, 09:41
Bit će burno na otoku. EU veli nema povlaštenog tretmana sad kad ste vani, Obama veli sad ste na začelju oko trgovinskih povlastica, dolar bi mogao još rasti u odnosu na euro...hrpa sranja. Što se škota tiče jesu li oni u povijesti ikada bili jedinstveni i odlučni?

McPingvin_v2.0
24-06-2016, 11:19
Jesu. Jedinstveno i odlučno su poslali ekipu da osnuju koloniju pa su bankrotirali, zato su i sad u Ujedinjenom Kraljevstvu.

Sonik
02-07-2016, 11:55
Pratio sam ovo dosta po Guardianu i drugim sajtovima, and yep, ništa dobroga neće biti.

Već imamo žestoki rast desničarskih stranki po cijeloj Europi zadnjih godina, i sad svaki blesan viče da žele i oni svoj referendum. Merkelica im je kriva za sve ikad, a pogotovo izbjegličku krizu koja je veliki uzrok svog tog nacionalizma i anti-imigrantskog stava koji sve više izlazi na vidjelo. No meni baš nije jasno zašto im je EU glavni krivac kad je UK vlada samostalno odlučila otvoriti vrata. Ali eto, Europa=divlji muslimani koji napadaju granice je valjda misaoni proces.

Kontrast između Škotske i Engleske prema statistikama je bio dosta velik, i sad opet imamo nacijska nabrijavanja, isto vrijedi i za sjevernu Irsku. Sami su se sjebali.

Rule Britannia, lijepo je bilo dok je trajalo o7

cham3leon
02-07-2016, 14:18
Totalne pizdarije. Sva predviđanja o ekonomskoj katastrofi ili uzletu uk nakon brexita su beskorisna kad se ne zna kako će to točno ispasti i koliko će eu biti spremna ostati u dobrim odnosima tržišno sa uk ili će iz interesa da ocrni brexit potpuno sabotirati odnose s uk.

U svakom slučaju, eu je na aparatima. Nakon scare kampanje o tome kako slijedi ekonomski kolaps i debila koji misle da će sada uk otploviti na atlantik nekamo i da više neće moći trgovati ni s kim, sada očajnici iz eu parlamenta pretpostavljaju da engleski radi toga više neće biti službeni jezik unije. Ono, top lel deset od deset bajo moj

Sonik
02-07-2016, 15:40
Bitno je da su obični ljudi preuzeli kontrolu.

http://www.thecommentator.com/system/articles/inner_pictures/000/005/835/thumb/o-NIGEL-FARAGE-LAUGHING-facebook.jpg?1431356974

Al' najjača reakcija koju sam vidio je ova peticija za neovisnost Londola, lol.

https://www.change.org/p/sadiq-khan-declare-london-independent-from-the-uk-and-apply-to-join-the-eu

rejndjer
02-07-2016, 17:51
to nije peticija za neovisnost londona, već jednog kvarta u londonu.