PDA

Pogledaj cijelu verziju : Jeli ovo problem?



Haki
01-09-2014, 17:39
Imam Noctua NH-D14, i kako sam otvorio kučište da ga cijelog očistim, nemogu nikako skinuti ovo kučište, a i nisam nikada pokušavao. Jeli ovo problem:

Gledano sa stražnje strane imam 1 ventilator koji vuce zrak unutra, nakon par cm ima Noctua NH-D14 koja isto vuce zrak unutra i pod prstom unutra osjetim nakupinu prasine, sada kako cu ja nju ocistiti? Moram skinuti noctuu, a neznam kako.

Haki
01-09-2014, 17:42
ps: Našao sam ovaj video https://www.youtube.com/watch?v=prIT-RJ89xA

Jeli ovo 100% sigurno, neznam jeli može nešto ovako puknuti itd? Jeli prvi put boli

Vedro
01-09-2014, 18:33
Dobar je video, samo uradi kako čovjek govori i pritom pazi da ne oštetiš ploču prilikom skidanja backplatea. Znači koristiš onakav komad vate i povučeš pločicu prema sebi uz pomoć odvijača. Dakle bez ikakvog okretanja odvijača i sl. samo zahvatiš malo rub backplatea i povučeš prema sebi. Podložiš to mjesto vatom da ne zagrebeš ploču kao što je prikazano u videu na 9:41. Sad, koliko jako treba povući da se backplate odvoji procijeni sam, malo ga prodrmaj prstima, vidi kako se drži i sl. Ovo ostalo je sve jednostavno i razumljivo.

Vedro
01-09-2014, 18:39
VAŽNO! Povučeš prema sebi! Nemoj podbadati i okretati odvijač da bi to skinuo, jer bi mogao oštetiti ploču.

Haki
05-09-2014, 15:26
Evo sad sam upravo krenuo, pa stao. Jeli ima ikakve šanse da ja izvučem ventilatore i vratim ih nazad bez da dižem hladnjak s procesora?

Mirogamemasta
05-09-2014, 18:00
Šta nisi gledao video koji si linkao?
Vidiš da možeš, eventualno bi morao čitavu matičnu odvojiti ako ne možeš doseći do 4 pin konektora da ih odvojiš.

Haki
05-09-2014, 19:59
Vidio sam, ali nema kako ga vrača nazad, a i na njegovom mjestu bi bilo logično spojiti cijelu noctuu dok je izvan kučišta.

Haki
10-09-2014, 10:40
Jesam se izhebo! Aj dobro izvukao vent ocistio ga, ocistio cijelo kuciste i usisao na kraju, i sada sve ja to spajam i vidim fali mi 1 kabel, a na maticnoj samo ostao 4 pinski. Trazim ga 10 minuta neznam gdje je pobjegao jer sam malo povukao sve kabele i svi drze, opet skidaj ventilatore i zavukao se negdje dole mamicu mu i dobro sada ga idem staviti i vidim da je 3pinski, dok sam ja guglao jeli taj 3pinski moze u 4pinski u pm cijeli sam se izivcirao :p Uglavnom spreman sam za igre :)

Mirogamemasta
10-09-2014, 23:03
Kod ovih velikih hladnjaka bar nemaš problema ako ti fan ne radi. Ja sam svog par puta zaboravio uključiti nakon čišćenja i procu ništa nije bilo. Srećom pa ne halam odmah nakon toga hehe.
(A i imam naviku zuriti u ventilator nakon čiščenja da vidim kako šljaka, pa skužim da se ne vrti :) )