PDA

Pogledaj cijelu verziju : Vsync+motion blur u igrama



hansi
28-08-2014, 18:56
Jesam ja lud, ili ima jos ljudi kojima su igre prakticki neigrive bez kombinacije ovo dvoje? Moguce da je do mog šrot monitora i raspalog VGA kabela? Neznam, sve mi nekako kao da trza i zapinje bez ovo dvoje, a fps je tu negdje. Bf3 mi recimo puno, puno bolje paše sa vsync+masu blura, jesam trudan ili mi je monitor smece?

Xero
28-08-2014, 19:06
Meni se od blura povraća, a vsync većina ljudi savjetuje da se ugasi da bi se povećao fps.

ProzoЯ
28-08-2014, 23:26
Meni vsync daje ogromne fps dropove, a motion blur ugasim u mp igrama jer nisam casual i samo smeta

Falus
29-08-2014, 08:13
Vsync mi nikad nije ništa dobra donija, a motion blur je super za igre koje mi često padaju ispod 30 fpsa. Originalni Crysis bez motion blura je neigriv.

Horny Devil
29-08-2014, 08:57
Uglavnom isključujem vsync. Motion blur... pa ovisi kako je implementiran. Ako me ne tjera na povraćanje, može ostati uključen.

Izgubljeni_v2.0
29-08-2014, 10:43
Vsync varira od igre do igre. A motion blur bude baš jebena stvar ako ga se odradi kako treba. Izgleda lijepo i vara igrača da ide fluidnije. Ovi GoW-ovi na PS3 imaju valjda jednu od najboljih uporaba blura u igrama što sam dosad vidio.

Kostolomac
29-08-2014, 11:58
Palim vsync čim vidim tearing na ekranu. Pošto limitira fps, usput je grafička hladnija i tiša. Problem je ako konfa ne može podnijeti konstantnih 60 fps-a, a igra nema triple buffering. Ali se i to da riješiti RadeonPro/D3DOverriderom.
Motion blur baš i ne volim, većinom ga isključujem. Jedna od rijetkih igara gdje sam ga ostavio je Crysis 3.

mravojed20
30-08-2014, 08:31
Uvijek mi je uključen vsync
- nema tearinga
- max 60 fps znači nema mi coil whine od grafičke u izbornicima, zaboravio jednom staviti i baš se čulo zujanje, iako tiho kad prislonim glavu na kućište, nekako mi je 'sigurnije' bez toga, a vsync pomaže.

Motion Blur isključim uvijek, ponekad ih ima po 3-4 vrste ZASEBNO u igri, pa da se posereš e, još mi nije jasno čemu konkretno to služi u igrama osim da zamaskira malo mali fps, jer 'pravi' motion blur je puno manje napadan, jer ovako naše statične oči gledaju u zamagljeni ekran, mislim gluposti jbte.

Falus
30-08-2014, 08:44
Pa služi da zamaskira mali fps :) Vsync san uključija na HL2 i dobija 45 fpsa, a bez njega od 150-200. Odlična stvar, baš često radi kako triba.

Kostolomac
30-08-2014, 11:31
Ako vam se ne sviđa vsync barem ograničite fps na 60 preko Nvidia Inspectora / RadeonProa / MSI Afterburnera sa RTSS-om da vam se ne pate jadne grafičke sa nepotrebnim renderingom. :P