PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gaming s Intel HD 4400 grafikom - vaša iskustva



W1k1n6
24-07-2014, 13:20
Prije nego ovu temu iskoristite za pljuvanje po Intelovoj grafici, pročitajte par riječi mojeg posta.

Dakle, za godišnji sam si posudio jedan solidan Lifebook (i5, 4 GB RAM), kojem je velika mana GPU Intel HD 4400.
Obzirom da bih usprkos tome tu i tamo nešto rado gejmnuo kad rokne kakav pljusak, volio bih čuti od vas iskustva (ako ih imate) u vezi najboljih igara koje ste mogli igrati, pa makar i na slabijoj kvaliteti ali uz podnošljivi fps.
Gledao sam malo po netu pa sam skužio da ova grafika nije baš totalno šljuka za gaming, ali je najveći problem što mnoge igre nisu optimizirane.

P.s. Pliz nemojte mi stavljati linkove jer znam i ja guglat "gaming on HD 4400", pa me zanima isključivo vaše direktno iskustvo. thx.

Kostolomac
24-07-2014, 14:19
Nije baš direktno iskustvo, ali možda ti bar malo pomogne za usporedbu. Frend se igra na Haswell Pentiumu (mislim da je G3220) sa integriranom HD grafičkom koja je slabija od tvoje. Jedino što ne igra ništa prezahtjevno, CS 1.6 i FIFA-u 14. CS leti, a FIFA mu ide u kakvih 40-50 fps-a na low detaljima, ali u full HD-u.

cham3leon
24-07-2014, 14:44
Jedno vrijeme dok mi grafička nije došla, igrao sam samo sa Haswell grafikom, ja mislim da moj procesor isto ima HD4400. Osim FIFE pokretao sam još par manje zahtjevnih igara, npr. Mark of the Ninja. FIFA je dosta trzakala na neki čudnjikav način, ali dala se sasvim lijepo igrati, mislim da su bili medium ili low detalji, mada nije bitno jer FIFA 14 izgleda identično bez obzira koju razinu detalja staviš.

Začudo, Mark of the Ninja je radio prilično loše. Igra je bila vidljivo usporena, pogotovo one takedown animacije, bile su sigurno duplo sporije nego inače.

Izgubljeni_v2.0
24-07-2014, 21:29
FIFA 14 izgleda identično bez obzira koju razinu detalja staviš.
Pa to i nije baš istina. Na Ultra Low ili kako se već zove ti maknu publiku, a na Low blur i stave pixelastu publiku pa kad se igra zumira na igrače tipa promašene prilike, izmjene i slično, izgleda poprilično odvratno. Tek je na medium pa dalje razlike sitnice. Onako izdaleka je više manje isti bog na svim detaljima. Inače je FIFA baš masu gladna processora pa i nije čudno što je trzkala dosta.

Hexfire
24-07-2014, 22:54
Imam Dell sa tom grafičkom, 1336x768 je rezolucija i meni to izgleda sasvim ok. Brat igra Diablo 3 bez problema. Nisam isprobavao baš jako zahtjeve naslove, ali ako te baš zanima neka igra možda mogu isprobati.

W1k1n6
26-07-2014, 13:33
Wow! Igram Wolfensten The New Order s HD 4400 grafikom. Našao sam neki video na YouTubeu (dolje) u kojem tip pokazuje kako ga igra na Surface Pro 2 tabletu koji ima skoro isti hardver pa sam krenuo od njegovih postavki i voila! Ključna stvar je kliknuti na Wolf ikonu desnim gumbom i u "Compatibiliy" uključiti "Disable display scaling on high DPI settings". Nakon toga se malo poigrate u video postavkama, smanjite rezoluciju na 1200 x 720, efekte, sjene, itd, nakon čega ćete moći igrati novog Wolfa uz prihvatljiv FPS. Nakon što sam ga tako rasturio, grafika je i dalje odlična (na malom ekranu ne primjećujete drastične razlike) i možete krenuti u razvaljivanje nacija i njihovih kanti. Evo ovo možda pomogne i nekom od vas koji nema sreće da mu Nvidia i AMD caruju u kompu/laptopu.

526



http://www.youtube.com/watch?v=JCizjhxt-No

Kostolomac
26-07-2014, 17:50
Super, uživaj! :D