PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem s internet vezom



Kubura
01-07-2014, 14:38
Pozdrav. Imam jedan problem pa ću vam dati opis najbolje što mogu i s nadom da ćete mi pomoći.
Internet veza mi je čudna, na laptopu mi pokazuje punu vezu ali stranice mi se sporo učitavaju, na Youtube ne mogu ni jedan video pogledati, download je užasno spor, a brat na kompjuteru ima sve te iste probleme, ali kada igra LoL-a lagove najčešće nema, a samo mu nekad malo zalaga ako ja na laptopu otvaram nešto. On je na kompjuteru spojen kablom s modemom, a ja idem preko wirelessa. Šta bi mogao biti problem? Hvala unaprijed.

crnisokol
01-07-2014, 15:07
http://speedtest.ht.hr

odi prvo tu napravi test

Kubura
01-07-2014, 15:28
Download: 1.43 Mbs
Upload: 0.21 Mbs
Ping: 27 ms
Trebam i reći da smo uzimali drugi modem i prva dana je sve radilo kako treba, ali poslije je otišlo u neku stvar.

crnisokol
01-07-2014, 16:06
download ti je katastrofa - trebalo bi biti 4 Mbps pretpostavljam - takva je barem osnovna brzina u T-Comu, a vjerujem i u drugim providerima...upload i ping ok

i pod modem valjda misliš na router...ako ste mijenjali ruter zbog istih problema koje imaš s novim, onda vjerojatno i nije problem u ruteru već su ti ovi u T-Comu nešto zbrljali, pogotovo ako i na kompu i na laptopu radi jednako loše...zovi službu za korisnike i nek ti pošalju tehničara da pogleda u čemu je problem...

normalno podrazumijevam da si provjerio je li sve uštekano kak treba i probao resetirati router...

cham3leon
01-07-2014, 16:25
T-scum je inače prije pod tom 4mbps vezom zapravo omogućivao maksimalnu brzinu 4mbps, ali nije garantirao da će biti tolika. Sad ne znam da li su povećavali brzine, ja mislim da sad imam više od 4.

crnisokol
01-07-2014, 16:34
ne bih znao da li su što mijenjali osnovnu brzinu, ja sam na 10 Mbps i čak radi kak treba, padovi brzine su jako rijetki...

Kubura
02-07-2014, 16:22
Iz BiH sam i poslužitelj mi je Mreža d.o.o. (negdje se zovu i Telemach). Router sam mijenjao jer je na njega pao ormar (da, ormar) i poslije toga je wireless okej radio al nije na kompu pa smo mijenjali router. Sve je bilo super koji dan i onda je se pokvarilo ovako kako je. Mogu li to biti virusi? Il možda da je nešto pogrešno stavio čovjek kada je postavljao mrežu pa da je to nakon dva dana otišlo kvragu?