PDA

Pogledaj cijelu verziju : GRID Autosport



cham3leon
22-04-2014, 14:26
http://www.youtube.com/watch?v=I5RIoJgfQJg

Codemasters nevoljko priznao da ne znaju što rade pa će pokušati nešto drugo. Reklamira se kao "povratak korijenima" što baš i ne otkriva mnogo. Očekujem arkadetinu koja se fura na Shift serijal.

W3DR4N
22-04-2014, 17:03
Codemasters toliko prostituizira serijale da kao sljedeći potez očekujem spajanje DIRT-a i GRID-a u jednu igru.

Jednostavno mi je nemoguće povjerovati da su od vrhunskih Colin McRaea i ToCA-e prije 15 godina, uz svu silinu tehnologije i hardvera uspjeli toliko usmećiti oba serijala. Kao da se sustavno godinama sabotiraju.

Hexfire
22-04-2014, 19:01
Tko god se "vraćao korijenima" zadnjih 10 godina je izdao smeće.

Deadwalker
22-04-2014, 19:21
Codemasters toliko prostituizira serijale da kao sljedeći potez očekujem spajanje DIRT-a i GRID-a u jednu igru.

Jednostavno mi je nemoguće povjerovati da su od vrhunskih Colin McRaea i ToCA-e prije 15 godina, uz svu silinu tehnologije i hardvera uspjeli toliko usmećiti oba serijala. Kao da se sustavno godinama sabotiraju.

Ane.
Nadmašuju čak i Ubisoft.

dugi
22-04-2014, 20:18
Niti su nekada Colin i Toca bili toliko dobri niti su danas Dirt i Grid toliko loši. Pretjerujete. Cijelo vrijeme je riječ o solidnim do vrlo dobrim arkadnim naslovima. Prije su bili malo manje arkadni ali riječ je o nijansama.

Deadwalker
22-04-2014, 20:23
I onda sam ja objektivan.

dugi
22-04-2014, 20:27
Bitno je da ispucaš što misliš, kome se sviđa dobro, kome ne opet dobro.

cham3leon
22-04-2014, 20:40
Nije riječ o nijansama. Colin je negdje od trojke polagano opadao, ali bio je još kako-tako dok je Dirt bio smeće neviđeno i doveo sve na puno nižu razinu. Isto tako Toca nije nikad bila nešto ultra, ali bila je sasvim ok, iako je bila jedna od onih kvazisimulacija koje se ne daju igrati na volanu, ali ako ništa drugo ostala je valjda zadnja trkalica koja se dala igrati u split screenu. Grid nikad nisam probao, čak nisam ni gameplay gledao, ali Aral ga je cijenio pa sigurno ne valja. Od dvojke sam vidio gameplay video i nasmijao sam se.

Nije riječ o nijansama jer je za stariju Tocu bilo jasno da želi biti trkaća igra sa čim više različitih klasa i dubinom gameplaya koja ide u smjeru jedne racing igre. Bilo je oštećenja, trošenja guma (čini mi se), licenciranih prvenstava, staza i bolida i prilično je dobro ispalo. Race Driver je čak htio ubaciti dimenziju priče.
Ovaj Grid 2 je ni vrit ni mimo. Nema nikakve sličnosti sa gore navedenim serijalom i bio bi ok da su se udaljili u totalno drugu krajnost, dodali nekakve blentave powerupove na stazu, lude skokove ili nešto slično.

dugi
22-04-2014, 20:49
Meni je Dirt bio pravo osvježenje. Dok si u Colinu imao četri zemlje sa po pet šest dionica jedan Dirt 3 je donio toliko sadržaja da sva tri Colina ne stanu u njega. Imao si što za igrati a sad da li se osjeti razlika između auta sa pogonom na sva četi ili samo na stražnji pogon mi je manje bitno ako je postignuta doza zabave, neke napetosti i podizanja adrenalina. Igram taj serijal još od vremena PS1. Za Tocu si u pravu ali sa druge strane Grid je tri puta zabavnija igra bez obzira na licencirana prvenstva. Stvar ukusa.

W3DR4N
22-04-2014, 21:05
Svaku trkaću igra koja ima premotavanje sudara ne mogu shvatiti ozbiljno, čak i kad je arkada za mase.

Al kak veli chameleon, nekad su se barem trudili.
Danas se ne trebaš ni upola potruditi da napraviš puno bolju igru. Imaš gotov havok i physx, a fizika u utrkama je smeće.

Još mogu razumjeti za trkaće aute gdje je konkurencija koliko toliko ok.
Ali poštene rally simulacije na tržištu nema i tko god tu upadne, ima instant win.
Al ne, evo vam jebeni Dirt.

dugi
22-04-2014, 21:13
Zbilja te ne kužim, pa bar si ti dugo u tim vodama. Koliko je primjeraka prodano jednog RB Rellyja i da li su zaradili dovoljno da nastave serijal? Gađa se ukus većine. Ako su procijenili da hrpa likova baci kontroler kad nakon tri kruga izleti iz staze i izgubi utrku, onda je dobro da su unijeli premotavanje pa sve skupa unosi više zabave i manje frustracije.

Ali OK, neda mi se sad raspravljati na pet strana i ponavljati se do besvjesti.

W3DR4N
22-04-2014, 21:22
Simulacije se super prodaju. Pogledaj NBA. A igra je mogla biti zaglupljena.
S druge strane, Dirt Showdown je bio žešći flop.

cham3leon
22-04-2014, 21:35
RBR se neće više nikad ponovit jer je u prodaji preloše prošao. To je vjerojatno najhardcore trkaća simulacija uopće (i diskutabilno najbolja, bar u svoje vrijeme) gdje si oćeš-nećeš bio uvijek bačen u one najgore moguće uvjete bez ikakve pomoći. Jedino se dalo oslabiti oštećenja i stavit automatsko šaltanje što je značilo da ćeš se kao početnik morat razbit par puta prije nego što skužiš gdje su ti granice, a ako ne znaš vozit, trebat će ti par stotina puta. Za prave fanove motorsporta je mesija od igre koja se i danas uvelike igra, ali užasno loše prolazi kod ovakve (http://www.youtube.com/watch?v=e05BKmfKhTI) publike koja je nažalost puno brojnija.

Project CARS je primjer igre koja gađa negdje točno između te dvije skupine, ali oni to mogu jerbo je moguće tu ubaciti dovoljno pomoći da nekog prosječnog igrača zadrži više od pet minuta bez da se cijela igra pojednostavi. Da bi rally bio imalo pristupačan treba i same staze proširiti i micati stabla daleko van da se lakše izleti, što onda uništi cijelu igru. Meni nakon RBR-a više ni ne paše ništa od svih ostalih rally igara već i zbog tih staza na kojima bi se 2 kamiona mimoišla.

Izgubljeni_v2.0
22-04-2014, 21:40
GRID 2 je valjda najgora igra koju sam u životu igrao. Tu apsolutno nijedna stavka ne valja. Baš ništa.

NBA i FIFA su dobre igre. Al problem je što se izdaju svake godine, a zapravo pravi pomak se dobije svatko par godina. Umjesto da transfere, dresove i slične đinđe serviraju u obliku DLC-a i pravu igru izdaju nakon par godina razvoja onda bi te igre uvijek bile dobre. Ovako dobiješ poštenu igru, onda 2-3 godine pauze s mizernim izmjenama i onda opet nešto normalno.

Dylan11
22-04-2014, 22:00
[...] ovakve (http://www.youtube.com/watch?v=e05BKmfKhTI) [...]
Izraz lica: Respawn: ON

Kid A
22-04-2014, 22:43
Jooj taj Grid 2

Ono kad kupis neku AAA igru na snizenju za 5$ i opet ti je zao novaca, bas imam osjecaj da bi daleko bolje prosao da sam uzeo neko random no name indie smece umjesto Grida 2. Upravljanje je uzas, malo mrdnes lijevo-desno i izletis sa staze, jedva sam i dvije utrke priveo kraju. Ona arkada od Burnouta je miljama ispred Grida 2 po realizmu

Paran0a
22-04-2014, 22:46
Kaj hejtas igru jer nemozes IZHAKIRAT da si spawnaš delorean???????

crnisokol
23-04-2014, 09:11
Isto tako Toca nije nikad bila nešto ultra, ali bila je sasvim ok, iako je bila jedna od onih kvazisimulacija koje se ne daju igrati na volanu, ali ako ništa drugo ostala je valjda zadnja trkalica koja se dala igrati u split screenu.

Gran Turismo?

cham3leon
23-04-2014, 09:21
PS ekskluziva.

Šta još imaju split screen?

crnisokol
23-04-2014, 10:12
ima, u biti mislim da većina na plejki ima split screen...i bolje im je :)

dugi
25-04-2014, 13:49
i FIFA su dobre igre. .


http://www.youtube.com/watch?v=Qmk8ZLAvYv4#t=43

Izgubljeni_v2.0
26-04-2014, 04:55
Ništa od tog mi se nije desilo. Super igre.

cham3leon
26-04-2014, 10:53
Ni meni, a FIFU igram najviše od svih igara i imam silne sate utučene u to. Bude tu i tamo nekih blesavih spoticanja koja su fora za se nasmijat, ali baš nikakvi teži bugovi kao ovi. To je možda na konzolama.

Rad R4C3R
26-04-2014, 12:53
Kod mene također, nikad mi se nije desilo nešto kao u videu, a igrao sam svaku FIFU dosad. FIFA 14 ima neke sitne mane, ali je svejedno odlična igra.

cham3leon
14-05-2014, 15:28
http://youtu.be/FvJ265OcM14

Dakle, prvi trailer je dosta toga ostavio mašti na volju, ali u ovom drugom su karte već na stolu.

Najprije treba uočiti nekoliko profi vozača koji tobože opisuju svoj posao, ali tako da ostavljaju dojam da voze destruction derby bangere ili skandinavske folk utrke, a ne touring automobile jerbo seru kako je to agresivni i kontaktni sport gdje ideš 1000 na sat i oko tebe eksplozije, drugi auti lete zrakom i haos općenito. SHIFT 2 se reklamirao na isti način sa onim debelim prascem što drifta s mustangom kako bi se čim bolje predstavili svojoj core publici koju vožnja zapravo i ne zanima baš, iako se radi o igri o automobilističkim trkama. Zato im se lijepo serviraju šareni sudari, gomila driftova i drugi spektakli.

Drugo što se odmah vidi je da auti driftaju u svakom zavoju iz nekog razloga, ne znam da li su nekako u Touring kategoriju uspjeli ubaciti neki drift mod, ili misle zaozbiljno. Vrlo vjerojatno nevozljivo i iritantno.

tl;dr: ispast će nitro dubstep Aral 2fast4u motionblur monster energy drift arkada.

Ono, ne znam. Jasno mi je da veliki izdavači ne smiju dopuštati sami sebi financijski rizik i da napraviti financijski uspješnu igru nikako nije isto što i napraviti dobru igru. Jasno mi je i da kad bih se ja našao na poziciji producenta ovakve igre da bih morao slušati što kažu analitičari i ići na ono što se čini ljudima atraktivno, ali jebemu mater ako se ne bih bar potrudio da ne ispadne nešto tako sramotno loše.

crnisokol
14-05-2014, 15:42
pa driftanje u GRID-u je normalna, ne znam što se čudiš...

Izgubljeni_v2.0
14-05-2014, 21:42
Neznam za prvi GRID, al u dvojci se apsolutno svako auto identično ponašalo. Klizalo na sve strane i drift skoro kroz cijelu stazu.

crnisokol
15-05-2014, 05:53
slično i u prvom..

Gothmog
25-05-2014, 09:22
https://www.youtube.com/watch?v=QZ35QKDMxWk

Mješung svega...Ako ništa, pozdravljam endurance mode.