PDA

Pogledaj cijelu verziju : Instalacija Vpython-a na Ubuntu-u



Wolfwrath
21-03-2014, 19:28
Imam malih problem s ovim što u naslovu piše.

Pošto imam jako malo iskustva s radom u linuxu, a ni previše u pythonu, jel bi netko mogao pripomoći s postupcima instalacije dotičnog?

Da napomenem, probao sam instalirati preko Software centra, ali se uopće ne snalazim kako bih to trebao pokrenuti, a na službenoj stranici je objašnjeno za instalaciju preko Wine-a. Da li je taj Wine nužan, u kojem slučaju ću se držati njihovih uputa, ili se to može lakše riješiti?

cham3leon
21-03-2014, 19:58
Piše da na ubuntuu dođe već instalirana neka verzija vpythona, ali starija dosta. Prouči malo da li bi ti za to što radiš bila dovoljna i ta verzija, odnosno koji su joj nedostatci, pa da po mogućnosti ne ulaziš uopće u nikakve wine instalacije. Izgleda da novije verzije dolaze samo u Windows verziji iz nekog razloga. Meni bi bilo glupo da moram lib za programiranje pokretat u wineu i samo stvara nered.

Wolfwrath
21-03-2014, 20:30
E baš to. Ako dolazi u windows verziji, onda mogu komotno raditi i u windowsima bez da se tu mučim s instalacijom.

No uglavnom, već mi je jedan kolega pripomogao, pa znam sta cu sad otprilike napraviti.

I još jedno pitanje, samo da budem siguran, python programi su neovisni o operacijskom sustavu prilikom izvođenja, jel? Tj., napisani u jednom os-u će raditi u drugom?

cham3leon
21-03-2014, 23:00
Pošto ti vjerojatno radiš dosta jednostavne stvari, onda bi trebao moći svaki kod raditi svuda, ali nije garantirano kao kod Jave npr. Jedino što će trebat mijenjati je ono na početku s čime pronalaziš interpreter jer neće biti /usr/bin/python ili kako već nego negdje drugdje, kako je to u windowsu organizirano.

Wolfwrath
22-03-2014, 11:23
Ma za faks moram napraviti par programčića za računanje kosog, vertikalnog i horizontalnog hitca. Dosad sam se uglavnom držao c++, pa se treba sad prebaciti na ovaj jarac.