PDA

Pogledaj cijelu verziju : [DPSGR] 20. tjedan: Emily Haines & The Soft Skeleton - Knives Don't Have Your Back



Rad R4C3R
17-03-2014, 00:24
309

S novim tjednom je vrijeme i za novi DPSGR album. Ovaj tjedan slušamo Emily Haines, pjevačicu kanadskog benda Metric. Knives Don't Have Your Back je bio njen prvi solo album. Album sačinjava uglavnom njen vokal i klavir, uz pratnju benda The Soft Skeleton na nekim pjesmama, dakle bitno različito od samog Metrica koji je po žanru indie rock.

Postoji jedna stvar koja mi je iznimno draga u vezi ovog albuma, a to je ta intimna atmosfera koju pjesme stvaraju. Dobija se dojam kao da prisluškujete nekog tko pjeva za svoju dušu i nezna da ga itko sluša u tom trenu. Kao što je i Emily Haines rekla za jedan intervju, ona je ove pjesme na klaviru od mladih dana voljela svirat sama ponoći, sa mute pedalom da je nitko ne čuje, jer nisu bile namijenjene za javnost. Međutim, na kraju ih je odlučila snimiti da ne padnu u zaborav. S tom jednostavnom kombinacijom klavira i dobrih tekstova se može mnogo postići.

EDIT: Na youtubeu album ima samo u playlist obliku, ali svi članovi grupe imaju pp u inboxu.

http://www.youtube.com/watch?v=9AfklbzSV9o&list=PLCWXIh7vWQTKkkYSJ09x8KUQhYJBzQqQY

Pa eto, uživajte.

Čux
22-03-2014, 03:02
Po najavi nisam neš optimističan bio baš, al ispalo mi je jako kewl na kraju. Odvojio vremena i poslušo večeras još jednom na miru, fino relaxing, klavir mi je ispo iznenađujuće ugodan, i generalan dojam vgg. Our Hell izdvajam ko najdraži track.

Pogodilo mi mood večeras baš, 7/10.

beba nema zvečku
22-03-2014, 20:37
volim lagana emopičkasta sranja, no ovo mi u potpunosti nije leglo. album ima dosta bluzerskih, disonantnih djelova koji mi smetaju. napetost disonantnih akorda loše je iskorištena, ne dolazi mi prirodno i uništava atmosferu. također preko tih djelova pjeva nekako jako naglašeno, Nothing & nowhere je pjesma gdje su obje stvari primjetne. najjači trenutci na albumu su mi kada je prisutan cijeli bend koji uspjeva stvoriti duboku melankoličnu zvučnu sliku. solo klavir mi to ne uspjeva napraviti, vjerojatno djelomično što bi ja rađe gitaru, a djelomično nedostatak sustaina.

SharpDressedChevap
22-03-2014, 22:28
Klavir mi užasno smeta. Imam dojam kao da stalno isto svira, a nije.
Njen glas mi može proći na dvije-tri pjesme zaredom, ali postane predosadan u cjelini.

Ovo sam slušao dok sam igrao one bedaste Slot mašine u jednoj igri, čisto poradi ačivmenta, i lagano me hvatala depresija što to igram u subotu navečer i slušam ovo.
Nije mi leglo nimalo, nešto kao onaj Sinky James, samo pinku bolje.

snore/10