PDA

Pogledaj cijelu verziju : Intel Kentsfield vs AMD FX62 Dual-core



Harry
26-08-2006, 09:53
Jedva da je prošlo mjesec dana od pojave Conroa (Core 2 Dua i Extreme) na tržištu, a na internetu se već debelo razglaba o idućim potezima Intela i AMD-a u borbi za krunu u gaming performansama. Sve upućuje na to da Intel ubrzano razvija quad-core tehnologiju čiji će procesori (pomalo smiješnim imenom za fanove Supermana - Kentsfield) najvjerojatnije na tržište u prvom kvartalu iduće godine. Nakon poraza u performansama od Conroa,AMD također ne sjedi prekriženih ruku. Prema najnovijim saznanjima,AMD je krenuo u drugačijem smjeru nego što se to od njega očekivalo. Naime,većina nas je očekivala da će i AMD nastaviti razvijati poli-core tehnologiju no izgleda da su stvari malo zamršenije. AM2 platforma je sada već dosta dugo vremena na tržištu ali nema nikakvih većih pomaka u performansama u odnosu na soc.939. Zbog toga AMD želi napraviti ovo...Stvoriti jaku, FX liniju procesora za taj socket. Perjanica ponude bi trebao biti dvojezgreni FX62 procesor,da dobro ste čuli....dvojezgreni procesor iz serije FX. No to nije ono što je vrijedno pažnje. Vrijedna je druga činjenica s kojom se AMD valjda želi iskupiti za propust na dosadašnjim Athlonima 64. Stavljanje velike količine cache memorije i to ne običnog L2 cache...4MB L3 cache memorije kako je najavljeno. No,da li je AMD stvarno to naumio ili je ipak u zadnji čas to opovrgnuo? Odgovor nam može dati samo jedan primjer...Pitam se,pitam...Što AMD Athlon 64 FX62 X2 soc.AM2 (Winsdor core) već radi na HG-spotovom online cjeniku??????6227kn nije strašno za najjači procesor,ali ustupak koji je napravljen...crash. Polovična količina cachea. Tražim objašnjenje...

g@mer4life
26-08-2006, 10:34
Vjerovatno je neka zabuna to u hg-spotu......AMD će UVIJEK biti jači u gejmenju od intea...UVIJEK

blozer
26-08-2006, 10:52
Najjači amd-ov procesor je jak kao najslabiji C2D!

g@mer4life
26-08-2006, 10:54
Najjači amd-ov procesor je jak kao najslabiji C2D!

nemoj se tako razbacivat informacijama.....amd još nije odgovorio

blozer
26-08-2006, 11:18
Za sada tako je.
Ja isto milsim da če do božiča amd izbaciti nekog asa, jer nemoguče da im je odgovor na C2D bio samo smanjivanje cijena...
Ali trenutno kako stoji moja konstantacija je točna.

GrannyKiller
26-08-2006, 11:36
Najjači amd-ov procesor je jak kao najslabiji C2D!

nemoj se tako razbacivat informacijama.....amd još nije odgovorio

za sada je C2D bolji, i tu se nema šta pričat...

g@mer4life
26-08-2006, 14:24
Najjači amd-ov procesor je jak kao najslabiji C2D!

nemoj se tako razbacivat informacijama.....amd još nije odgovorio

za sada je C2D bolji, i tu se nema šta pričat...


slažen se...za sada intel vodi....ali amd ima as u rukavu :boohoo:

Harry
26-08-2006, 17:15
To ćemo vidjeti...Jedini as kojeg oni mogu imati je taj što AM3 procesori mogu na soc.AM2,ništa drugo... :rotfl:

27-08-2006, 20:52
Jedva da je prošlo mjesec dana od pojave Conroa (Core 2 Dua i Extreme) na tržištu, a na internetu se već debelo razglaba o idućim potezima Intela i AMD-a u borbi za krunu u gaming performansama. Sve upućuje na to da Intel ubrzano razvija quad-core tehnologiju čiji će procesori (pomalo smiješnim imenom za fanove Supermana - Kentsfield) najvjerojatnije na tržište u prvom kvartalu iduće godine. Nakon poraza u performansama od Conroa,AMD također ne sjedi prekriženih ruku. Prema najnovijim saznanjima,AMD je krenuo u drugačijem smjeru nego što se to od njega očekivalo. Naime,većina nas je očekivala da će i AMD nastaviti razvijati poli-core tehnologiju no izgleda da su stvari malo zamršenije. AM2 platforma je sada već dosta dugo vremena na tržištu ali nema nikakvih većih pomaka u performansama u odnosu na soc.939. Zbog toga AMD želi napraviti ovo...Stvoriti jaku, FX liniju procesora za taj socket. Perjanica ponude bi trebao biti dvojezgreni FX62 procesor,da dobro ste čuli....dvojezgreni procesor iz serije FX. No to nije ono što je vrijedno pažnje. Vrijedna je druga činjenica s kojom se AMD valjda želi iskupiti za propust na dosadašnjim Athlonima 64. Stavljanje velike količine cache memorije i to ne običnog L2 cache...4MB L3 cache memorije kako je najavljeno. No,da li je AMD stvarno to naumio ili je ipak u zadnji čas to opovrgnuo? Odgovor nam može dati samo jedan primjer...Pitam se,pitam...Što AMD Athlon 64 FX62 X2 soc.AM2 (Winsdor core) već radi na HG-spotovom online cjeniku??????6227kn nije strašno za najjači procesor,ali ustupak koji je napravljen...crash. Polovična količina cachea. Tražim objašnjenje...

vjerojatno je to slabija verzija fx62 tj verzija sa 2MB, kasnije će sigurno dobiti i fx62 sa 4MB

Thoroughbred B
27-08-2006, 21:01
[quote=blozer]Najjači amd-ov procesor je jak kao najslabiji C2D!

nemoj se tako razbacivat informacijama.....amd još nije odgovorio

za sada je C2D bolji, i tu se nema šta pričat...


slažen se...za sada intel vodi....ali amd ima as u rukavu :boohoo:[/quote:2a5tjvjr]
AMD nema nista u rukavu,tek je izbacio AM2.

Nece tako brzo "odgovor" na Core Duo.

Harry
27-08-2006, 22:57
Čovjek kojeg podržavam!!!! (mogli bi mi neki poslić sklopit pa da ja od tebe naručim neki proc i ploču tipa Core 2 Duo E6600 i Asus P5WDH ha?) Do 3 milje,ne više...

27-08-2006, 23:04
Slažem se :wink:

g@mer4life
28-08-2006, 10:08
gle...sumnjam da će amd sjediti prekriženih ruku dok intel osvaja tržište

Thoroughbred B
28-08-2006, 10:30
gle...sumnjam da će amd sjediti prekriženih ruku dok intel osvaja tržišteIntel s Core Duo ne osvaja trziste,nemaju svi $$$ za Core Duo.

Svaki novi proizvodni proces,nova tehnologija,u konacnici proizvod zahtjeva ogromnu kolicinu financijskih sredstava,a onda i vremena,znas li ti koliko je dugo Intel razvijao Core Duo?Ja se osobno sjecam da se jos 2003.god pricalo o Conroe-u.

AMD je vladao sigurno 2 godine,bio najbolja kupnja i nudio odlican omjer performanse/cijena

AMD ce sigurno izbacit protuproizvod,ali NE tako brzo.

AM2 je njih poprilicno kostao,prije povrata ulozenih sredstava u razvoj AM2,sigurno nece nista poduzimat po pitanju odgovora na Core Duo.

Fenrir
28-08-2006, 10:50
Agree.

NortonCommander
28-08-2006, 12:23
Nakon sta je izasa core 2 duo, jedino sto je Amd napravija je drastično snizia cijene svojih sadasnjih procesora sta je i napravija. To je njegov jedini "adut" za sada. Nema govora o nikakvim novim procesorima. Intel ce jos neko vrijeme bit glavni. :) A i bilo je krajnje vrijeme.

GrannyKiller
28-08-2006, 14:15
vidjet ćemo ljudi...vidjet ćemo.

mene zanima nešto: čuo sam da C2D puši u 64-bitnom OS-u...da li je to istina i koliko? hoće li mi se isplatiti prelazak na 64-bitnu Vistu kad kupim Conroea?

ivan
28-08-2006, 14:21
vidjet ćemo ljudi...vidjet ćemo.

mene zanima nešto: čuo sam da C2D puši u 64-bitnom OS-u...da li je to istina i koliko? hoće li mi se isplatiti prelazak na 64-bitnu Vistu kad kupim Conroea?


bilo je priče oko toga, ali ja nevjerujem ničem dok to ne vidim "u praksi"

Thoroughbred B
28-08-2006, 14:44
vidjet ćemo ljudi...vidjet ćemo.

mene zanima nešto: čuo sam da C2D puši u 64-bitnom OS-u...da li je to istina i koliko? hoće li mi se isplatiti prelazak na 64-bitnu Vistu kad kupim Conroea?
S obzirom na autora tog teksta,u kojem je radjena usporedba i s obzirom na komentare svega toga,AMD je navodno platio autoru koji je inace blizi suradnik AMD-a,tako da ja u to ne vjerujem,definitivno nesto smrdi oko svega toga,steta sto nisam sacuvao link na doticnu stranicu.

Kad smo vec kod Viste,sta ce ti Vista?Biti ce bugova,nece biti drivera,softverske podrske...

Od dana kada izadje,treba pricekati cca godinu dana da taj OS bude stabilan i siguran.

GrannyKiller
28-08-2006, 18:01
S obzirom na autora tog teksta,u kojem je radjena usporedba i s obzirom na komentare svega toga,AMD je navodno platio autoru koji je inace blizi suradnik AMD-a,tako da ja u to ne vjerujem,definitivno nesto smrdi oko svega toga,steta sto nisam sacuvao link na doticnu stranicu.

Kad smo vec kod Viste,sta ce ti Vista?Biti ce bugova,nece biti drivera,softverske podrske...

Od dana kada izadje,treba pricekati cca godinu danaSda taj OS bude stabilan i siguran.

pa velim..jednog dana :)

Prince-Artas
30-08-2006, 13:46
Vjerovatno je neka zabuna to u hg-spotu......AMD će UVIJEK biti jači u gejmenju od intea...UVIJEK

sada je trenuto slabiji

g@mer4life
30-08-2006, 13:53
[quote="g@mer4life":ebb8fbqo]Vjerovatno je neka zabuna to u hg-spotu......AMD će UVIJEK biti jači u gejmenju od intea...UVIJEK

sada je trenuto slabiji[/quote:ebb8fbqo]


ok je slabiji.....za sada