PDA

Pogledaj cijelu verziju : Koliko su hrvatski web shopovi pouzdani?



W1k1n6
06-02-2014, 17:00
Danas sam postavljao članak na Vidi.hr (http://www.vidi.hr/Non-Tech/Hrvatska/Koliko-su-pouzdani-hrvatski-web-ducani) o velikom tajnom testiranju koju su proveli Vidijevci u kojem su pet domaćih popularnih web shopova stavili na muke. Dečki su namjerno upisivali krivu adresu isporuke, pa se onda korigirali, onda mijenjali vrstu robe, pa na kraju tražili povrat novca. Uglavnom ekipa se dobro zabavljala :)


http://www.vidi.hr/var/ezflow_site/storage/images/non-tech/hrvatska/koliko-su-pouzdani-hrvatski-web-ducani/214660-1-cro-HR/Koliko-su-pouzdani-hrvatski-web-ducani_VIDIClanakNaslovna.jpg (http://www.vidi.hr/Non-Tech/Hrvatska/Koliko-su-pouzdani-hrvatski-web-ducani)

Ovo mi se čini baš fora za PCP forum, jer mnogi od vas imaju iskustva s online šopingom pa možete usporediti ovo sa svojim iskustvima. Naravno, zanima me kakva su vam iskustva s domaćim web shopovima ako ste kod njih uopće trgovali. Sa stranim tipa Steama znamo svi da je oke.

http://www.vidi.hr/Non-Tech/Hrvatska/Koliko-su-pouzdani-hrvatski-web-ducani

pimp
06-02-2014, 17:03
kupovao prijenosne hardove u centro.hr, sve prošlo super i u redu :)

3.14colovac
06-02-2014, 18:31
Kupovao sam preko skoro svih, ali najčešće su to bili ADM, Diskont24, eKupi, Portio i Svijet Medija gdje su se fakat pokazali kao super susretljivi kada su mi jednom samoinicijativno korigirali cijenu za obročno plaćanje da sve ostane u okvirima planirane mjesečne rate (s čime su me stvarno ugodno iznenadili).

Links i Protis posjećujem uglavnom on foot.

cham3leon
06-02-2014, 19:05
Laptop sam naručio preko neke trgovine, ne znam više ni kako se zove (jel Vixus, možda?), platio unaprijed preko netbankinga, ali sve je ispalo kako treba. Tipkovnicu sam pak platio pouzećem iz Portia isto sve super.

Uglavnom, kad nađem neki artikl da je jeftiniji u toj i toj trgovini, pogledam da li imaju plaćanje pouzećem, i ako imaju, nemam šta razmišljat. Ako mi proizvod stigne, platit ću, ako ga ne pošalju, neću.

Izgubljeni_v2.0
07-02-2014, 13:12
Dobro da niste Extreme Digital testirali.

Dania
07-02-2014, 15:31
Kupovala preko ADM-a miš i tipkovnicu u različito vrijeme, došli odmah za dan, dva, platila pouzećem i tako. Nemam primjedbe. Ispalo mi je jednostavnije, brže i jeftinije nego da idem do grada sama kupiti ili naručiti u trgovini.

Vedro
07-02-2014, 15:52
Ja nikad nisam preko web shopa kupovao jer mi se neda čekat, a i veći gušt mi je prošetat negdje, kupiti i donijeti doma sam.

W1k1n6
07-02-2014, 16:13
@Izgubljeni

Zašto? Popušio si kod njih?

cham3leon
07-02-2014, 16:15
Ja nikad nisam preko web shopa kupovao jer mi se neda čekat, a i veći gušt mi je prošetat negdje, kupiti i donijeti doma sam.

I ja bih isto, ali u Rijeci nema trgovina.

Vedro
07-02-2014, 16:20
Davno sam radio u Rijeci, prije nekih 8 godina i kupio tamo nVidia 6600GT grafu. Mislim da je HGSpot bio,ne sjećam se točno više, uglavnom gore se ide negdje na brdo :)
Zar nije bolja situacija što se tiče izbora shopova od tada ?

Arbiter of Change
07-02-2014, 16:33
Kasnim, ali naručivao sam online iz Portia i Acquisiton Magnuma. Sve uredno došlo.

Izgubljeni_v2.0
07-02-2014, 16:46
@Izgubljeni

Zašto? Popušio si kod njih?
Ja osobno ne, al su teme o njima na forumima preplavljene negativnim iskustvima. Primjerice na Bug i PC Ekspert forumu ljudi nisu baš zadovoljni njima. Lažu za rokove kada će doći roba, te teško odgovaraju na mailove i telefon. Nije baš svatkome takvo iskustvo, ali ih ima dosta.

Al tamo gdje je situacija uvijek ista je kada se treba nešto reklamirati. Tu apsolutno nitko nije imao pozitivno iskustvo. Zavlače naveliko i nerijetko se oduži i na 2+ mjeseca reklamacija što je suludo. Problem je taj što im je servis u Mađarskoj koliko sam shvatio, a onda oni to moraju tamo slati pa se šalje natrag u nas i samo se na tome izgubi vremena. A još pri tom svemu kada i dođe proizvod natrag oni ne zovu, nego moraš ti zivkati da provjeriš stanje. Al to je po meni sve besmisleno jer oni tako rade i s proizvodima koji se nisu pokvarili nakon nekog vremena korištenja, nego su takvi došli nanovo kupljeni. Ako sam ja platio novi proizvod, a dobio neispravan proizvod hoću novi, a ne reparirani s servisa.

Htio sam uzesti kučište u njih prije par mjeseci. Napravio narudžbu preko maila, ali to kao nije dovoljno i moraš zvati da potvrdiš, pa ti oni jave dali ima ili neznam ni ja kako baš točno ide kod njih, u svakom slučaju nepotrebna gnjavaža. Onda odustao, otišao na ADM stranicu, naručio u 11h, mail došao oko 12h da je spremno za isporuku kada vide uplatu. Ja uplatio oko 13h i već sutradan oko 11h mi je bilo na vratima. A još je relacija Zagreb-Split. Brzo i jednostavno.

Jedino što je u vezi tog shopa dobro su cijene. Usluga im je katastrofa.

McPingvin_v2.0
07-02-2014, 17:02
Davno sam radio u Rijeci, prije nekih 8 godina i kupio tamo nVidia 6600GT grafu. Mislim da je HGSpot bio,ne sjećam se točno više, uglavnom gore se ide negdje na brdo :)
Upravo si opisao cijelu Rijeku.

dugi
07-02-2014, 17:09
Ja imam samo odlična iskustva. Kupovao sve i svašta, od namještaja, suđa i posuđa, bijele tehnike do elektronike... Jeftinije, jednostavnije, brže i na kraju daleko bolje. Kupovao i u Extreme Digitalu i nikakvih problema. Bili su precizni i daleko najjeftiniji.

Vedro
07-02-2014, 17:17
Upravo si opisao cijelu Rijeku.
A da, znam da je brdovito, provozao sam se mnoštvo puta. U glavnom dućan nije dolje u centru :)