PDA

Pogledaj cijelu verziju : web loadanje stvari po redosljedu



Tegla Ajvara
06-02-2014, 15:58
dali je moguce da stavim neku naredbu koja ce reci kojim redosljedom ce se loadat stvari
Npr da prvo loada skripte i stvari iz jednog foldera, onda iz 2. , 3. 4.... da neloada sve odjednom napreskokce? ak me kuzite
jel postoji ikakvo rjesenje za to?

Neven <R>
06-02-2014, 18:27
Jel' ti izrađuješ stranicu ili govoriš o loadanju nečega s weba?

Tegla Ajvara
06-02-2014, 21:31
stranica je gotova sta sam je napravio
probelm je sta ima 14mb od cega 11 otpada na fotke u galeriji, i zbog toga je otvara uzasno
htio bi da prvo ucita sve sta se tice izgleda i 1. animacija, a onda te slike iz galerije zadnje i to redom od 1. do 12.
www.granic-mato.com
eto, sad ces skontat u cem je frka
btw ak ko nadje kakvu gramaticku gresku u engleskom nek kaze da popravim da se neblamiram kad pocnem objavljivat okolo xD

Neven <R>
07-02-2014, 00:20
Ne znam kolko si upoznat s chrome dev toolsima, ali kad klikneš desni klik na stranici > inspect element i odeš na network, refrešaš stranicu i može vidjeti kojim redoslijedom se skidaju podaci. Firefox ima slično s Firebugom, a i drugi browseri vjerojatno imaju takve toolse danas.

Ove slike koje su ti u slideshowu su preogromne. Nema potrebe da budu po 2MB, to ti najviše usporava site kolko vidim i imaš par 404 za neke elemente, css se prvi loada kak i treba biti. Skripte (osim jqueryja) možeš staviti na dno, jer ionako nemaju na čemu raditi ako slike nisu učitane.

Inače parsiranje stranice ide redoslijedom odozgora prema dolje, znači prvo head i sve skripte i stilovi u njemu, onda body. Eventualno ako pomakneš slike niže u html kodu, trebale bi se kasnije početi učitavati, ali nema ti puno pomoći dok su tako velike.

Imaš i browser plugine koji analiziraju performanse npr. YSlow pa i to pogledaj šta ti javlja.

Tegla Ajvara
07-02-2014, 01:32
kasnije planiram ubacit full screen tipku za galeriju za svaku sliku
pa da neubacujem za svaku sliku posebno velicinu mislio sam samo jednu i onda gdje treba na resize

btw koji elementi su 404, meni nist neizbacuje

nije tolki bed sta dugo ucitava, nego samo da animacija sto prije pocne radit, da nestoji crnilo onak dugo


edit, vidio sam to sa chromeom
neznam sta rec, jedino on zajebava
Internet explorer i firefox prikazuju stranicu tocno onak kak bi i trebalo
jedino chrome zajebava
da stvar bude ironicnija, animacija je radjena google web designerom
neznam sta rec

a to sta pise da fali, uopce nefali, jer u animaciji su sve te slike koje bi trebale i biti
tak da nekuzim

Neven <R>
07-02-2014, 11:15
Bolje da ti se kod fullscreen akcije tek učita velika slika, a za ostatak sitea nek se učita manja verziija. Jednostavno se predugo učitava 30-ak MB.