PDA

Pogledaj cijelu verziju : VIDEO: Dream Theater u Zagrebu 3.2.2014.



W1k1n6
04-02-2014, 16:17
Evo malog poklona svim ljubiteljima žestoke glazbe i vrhunskog sviranja. Uplodao sam na YouTube filmić s jučerašnjeg koncerta Dream Theatera u zagrebačkoj Ciboni, pa možete malo osjetiti djelić atmosfere.


http://www.youtube.com/watch?v=WDj5fCojdLg

Dania
04-02-2014, 16:36
E guzda, dobar mic ti kamerica ima. Imali su svog tonca, pretpostavljam? Ne vjerujem da naši rade ovako ok zvuk. Nema šta, vrhunski glazbenici, malo previše progressive, a premalo raw za moj ukus, ali jako dobro zvuči. I atmosfera na mjestu :D

W1k1n6
04-02-2014, 19:54
To je snimao frend s Galaxy S4 telefonom, ima fakat dobar mikrofon a i kameru za jedan mobitel. Inače, tresla se užasno slika jer mu se tresao mobitel obzirom da je s drugom rukom "bubnjao", no YouTube je to odlično popravio, pa se jako malo osjeti. Fakat jubito ima dobre ove nove automatske alate za popravljanje videa.
Inače nisam baš zadovoljan zvukom u Ciboni jer je prevelika akustika, pa mi je trebalo dosta da se priviknem na to. To je osobito smetalo s pjevanjem jer ima puno efekata na vokalu, pa to onda dvorana još izobliči. Zapravo kod Dream Theatera pjevač oduvijek smeta u bendu. Meni bi bilo bolje da su instrumentalni bend jer sviraju nevjerojatno. Fantastično uvježbano, unisi od dvojice pa sve do četvorice zajedno u luđačkom tempu, a opet nije previše nametljivo i svi daju svoj doprinos. Nema ono ko klasični metal bendovi fraza koja se stalno ponavlja i gitarist heroj koji drma po standardnim naštrebanim skalama i glumi da je to nešto posebno. Zapravo meni je najbolji bio drugi dio koncerta i bis jer tu ima dosta manje pjevanja i onda se tek vidi koji su to monstrumi od glazbenika. Čisti jazz metal na momente i to u full pozitivnom smislu. Odsvirali su jedno 3 stvari instumentalne tako da nisam mogao skužiti kako 3 instrumenta zajedno mogu odsvirat istovremeno toliku količinu istih nota u brzinama +160, a do uz to svako drži i ritmički stvar + bubanj koji to može pratiti stalnim promjenama ritma u kontru i obrnuto, s udarcima koji dolaze na točno određena mjesta fraza.
To jednostavno nije moguće odsvirati bez abnormalne količine zajedničkog uvježbavanja. To je ono što me fascinira kod Dream Theatera, zajednički performance. Kad to čuješ i vidiš onda skužiš koliko je glupo govoriti koji je gitarist ili neki drugi instrumentalist dobar ili brz, jer kad čuješ ovakav band koji zajednički ovako pere, to je potpuno druga priča. Nadam se da će opet stići u Hrvatsku jednog dana i apeliram da se riješe pjevača. Izgubit će jedno 1.000 fanova koji dođu na DT jodlati refrene s bandom, ali će sladokuscima biti jako milo... svagda po telu.

p0ky12
04-02-2014, 22:12
Jako dobro.
Šteta što sam propustio, no bit će još prilike u budućnosti valjda.

Najbolji dio tamo negdje do četvrte minute dok je čisti instrumental. :)

W1k1n6
06-02-2014, 10:14
Najbolji dio tamo negdje do četvrte minute dok je čisti instrumental. :)
Pa da, instrumentali su im zakon. Na žalost ove dvije stvari to možda ne demonstriraju najbolje, da sam ja snimao, onda bih vjerojatno ulovio neke čiste instrumentalke. U biti snimao sam nešto sa svojim telefonom koji ima Android 1.6, kameru i mikrofon na ugljen, no ta snimka može poslužiti samo za psihodelično iskustvo bez korištenja LSD-a.

The Great Duck
10-02-2014, 22:01
Biio i ja, zakasnio na početak, al super je bilo.

+ koji metar od mene stajala je jedna cute ženska :shy:

Poslije vidio Marija Kovača, đubre se gura preko reda u redu za garderobu. :P

W1k1n6
14-02-2014, 00:04
Evo još je neko stavio video s koncerta na jubito. Posebno treba čut i vidjet ono od 4:25 do 5:00. Tih pola minute naježi po celom telu. Takvi momenti su ono što volim kod Dream Theatera.


http://www.youtube.com/watch?v=Yf8xei5skGY