PDA

Pogledaj cijelu verziju : [DPSGR] 13. tjedan: Oxymoron - Westworld



Čux
19-01-2014, 00:26
Oxymoron - Westworld (1999)

193

Evo jedan kratki za početak novog kruga. Oxymoron, švapski streetpank, meni osobno jako drag i teško sam se odlučio opće koji njihov album stavit pošto mi se u svakom dosta toga dopada. Al ipak je sjeo Westworld pošto sadrži par njihovih, meni all time favorita. Kratak, al reprezentativan pa ak ne nekome dopadne i oće još nek samo viče. Da ne meljem previše, brzo i zabavno, taman kak meni paše :P Lyricsi nisu niš komplicirano ni pretjerano dubokoumno, ali i dalje čist decent. Naj track, definitivno Run From Reality, to mi je isprve sjelo samo, a i text mi je isto super. Na njega sam jednom davno čist slučajno naletio i to je bilo dovoljno da dalje po njima krenem kopat. Na žalost, raspali se tamo početkom milenija, ali frontman je kasnije okupio novu bandu (Bad Co. Project) sa kojom piči dalje u istom, prepoznatljivom stilu.

Ko i inaće, link je na IRCu, a za njubove evo i jubitubi:

http://www.youtube.com/watch?v=UVJLAPBufvg

SharpDressedChevap
20-01-2014, 22:38
Volim punk kao pokret i muziku, ali ne zbog ikakvih političkih/društvenih razloga kojima se neki razbacuju, nego zbog stava. Po meni u nekim trenucima i više rock od samog rocka. Punk mi osobno ide i u rock, i u pop, u bilošta. Taj mentalitet, "hostility", to je ono kad odsviraš nešto žestoko, brzo.


Na stranu taj mini-rant, ovaj album mi je dobar. Nije vrhunac stvaralaštva, no nije tipični hardkor pank bend kao milijun drugih. Možda i jest, pa eto ja ih ne znam dovoljno, ali generalno 5 od 6 pjesama su mi bile zanimljive. Podsjeća me malo i na Green Day dok je bio Green Day iz nekog razloga (mada su oni PUNO PUNO mekši).

Slušao bih uz neki FPS, utrku ili nešto treće :)
7/10. Solidno, malo prekratko.

Sonik
22-01-2014, 16:53
Dobra rokačina, fino mi je sjelo. Obično mi je najdraži punk žestok i kratak, no ovdje imamo pjesme od 3-4 minute i riffažu koja više vuče na čisti rock. Unatoč tome, album mi je definitivno držao pozornost i vjerojatno ću poslušat neke pjesme još koji put. Posebno izdvajam Life's a Bitch i Westworld koje su mi ostavile najbolji dojam. Također, volim albume od 20 minuta jer su idealni za dva uzastopna slušanja :)

Zaključak: Vrlo solidan pank, 7.5/10.

System
23-01-2014, 16:29
Ipak stigao da završim sve prije vremena, tako da se ukljčujem u recenzije. Dodajte me u grupu i to...

Zabavan je album skroz. Iako ne slušam punk, ko klinac sam upao u metal priču pa mi je punk uvjek bio peviše simplističan. Ali ovaj album ima heavy metal rifažu. Sviđa mi se ima nekog šarma. Baš mi vuče na neke stare NWOBHM iz osamdesetih. Fino. Da isto me podsjeća na na one kalifornijske punk rock ali sa mudima i u manjoj mjeri. Ali, kad sam vidio godinu koje je izdat, malo su zakasnili nekih 20 godina. To mi je zamjerka, da je u osamdesetim bilo bi bogovski a ovako neznam. Osim toga sve je ostalo ok. Za sluštati dok vozaš skejt. Predzadnja pjesma mi je naj.

Simpa skroz.

Outmind
24-01-2014, 16:05
OT @ System - dodao sam te odmah na početku pošto is se opravdao.

Što se pak albuma tiče, ne mogu naći bolji opis od "ok mi je". Nit smrdi nit miriše, tj nije me se pretjerano dojmio ni u pozitivnom ni u negativnom smislu. Glazbeno gledajući je u redu, više mi se sviđa od Biafre kojeg si stavio prošli put jer je ipak malo žešći i složeniji album. Pjevač je dosta nerazuman i moraš se naprezati da bi čuo sve što pjeva. Što se duljine tiče mislim da su pogodili sasvim dobro - ispucali su što su trenutno imali za reći unutar brzih 30-ak minuta i sve iznad oga bi bilo usiljeno ponavljanje.

Sve u svemu srednja žalost, 5.5/10

beba nema zvečku
24-01-2014, 22:31
Kod pankača oću ili da bude hace pržiona ili da bude ful keči popaona. Ovo mi ne ispunjava ni jedan od ova dva zahtjeva. Album žanrovski stereotipan, sve pjesme skoro pa istog tempa. Ne mogu ovo ne usporediti s Bad Religionom i zbog toga mi je dojam još gori. Glazba možda za poslušati dok radiš nešto brže.

Maloki
24-01-2014, 23:11
Lol Beba mi ukrao riječi iz usta sa HC punkom i popom.

Iako album traje tek nešto više od 20 minuta uspjeva jako brzo dosadit. Bez ikakvih varijacija i promjena uopće ne uspjevam razlikovati pjesme.
Vokal je ok ali opet previše stereotipan. Biafra je imao razjeban glas, definitivno, ali je bio specifičan i davao je svojoj glazbi nekakav poseban šmek, taj neki special sauce.
Bubnjevi su na trenutke užasno iritantni, pri nekim prijelazima imam osjećaj kao da slušam neki lokalni početnički bend u kojem sviraju kakvi 15-ogodišnjaci.

Nije nešto što bih si sa guštom pustio doma (ili u svom autu), ali ne bih se ni žalio kad bih čuo vani (ili u tuđem autu).

Btw na početku druge pjesme sam zabrijao da počinje All My Best Friends Are Metalheads.

GDra
25-01-2014, 17:41
Dobar mi je ovaj album. Ionako u zadnje vrijeme slušam punk pa mi je dosta dobro sjeo.
Malo je kratak album, mogao je još imati pjesmu, dvije, ali je istina da su sve pjesme dosta iste.
Svejedno je zabavan album, dosta brz i žestok, a ima i neke više rock, zanimljive riffove.
Najbolje pjesme su mi prva i peta, možda i četvrta.
Budem još koji put poslušao.
Ocjena: 7,5/10

p0ky12
01-02-2014, 15:17
Vrijeme je da se riješim starih dugova.

Westoworld je jedan jako solidan album kojeg bih mogao opisati jednom riječi koja o albumu govori sve - ENERGIČNOST.
Album je prilično žestok i energičan i upravo to mi se kod njega sviđa. Nema sporosti, odugovlačenja i tromosti.
Onako, album puca ravno na tebe dok ga slušaš. I to mi se svidjelo.

Kratki komentar na kratki, ali slatki album.

7.5/10